کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و بررسی در مورد وضعیت دارندگان گرین کارت
(2017-01-31 ساعت 15:43)Haghighat نوشته:  
(2017-01-31 ساعت 14:42)marsini نوشته:  
(2017-01-31 ساعت 14:12)mahdif نوشته:  سلام.از دوستان کسی میدونه سوالهایی که افسر از افرادی که بیش از شش ماه از آمریکا دور بودن میپرسه چه چیزهایی هست؟واینکه ما چه پاسخی به این سوالات بدیم بهتر؟دوستانی که تجربه دارن خواهشاٌ جواب بدن

به کسایی که بیشتر از 6 ماه خارج بودن خیلی سخت میگیرن و 99% رو دیپورت میکنن.نذارین بیشتر از 6 ماه بشه.برگردین لطفا.در ضمن اگه برنامه هاتون طوری هست که باید بیشتر از 6 ماه خارج از خاک آمریکا بمونین پاس سفید بگیرین که خیالتون تا دو سال راحت باشه.قبلا گرین کارتی ها که بیشتر از 6 ماه خارج از خاک آمریکا میموندن آفیسر زیاد سخت نمیگرفت و میشد رد کرد گیت رو ولی الان شدیدا سخت گیری میکنن.

دوست عزیز این که میگید 99% دیپورت میشن  آیا نمونه یا مثالی دارید؟ تا اونجایی که من یادمه در نامه ایی که همراه گرین کارت به دستم رسید نوشته شده بود کمتر از یک سال خارج از آمریکا باشید.
من شرایطم طوریه که زودتر نمیتونم برم من بعد از گرفتن گرین کارت بلافاصله اومدم ایران و الان که میخوام برگردم بیشتر از ششماه از خروجم میگذزه . این که نمیشه به این راختی دیپورت کنن . همسرم و فرزندم سیتیزن هستند و فقط من گرین کارت دارم.
دوست عزیز اعتبار گرین کارت برای خروج از کشور 6 ماهه هست.سال اول تا یکسال میتونین خارج از خاک آمریکا بمونین با گرین کارت.البته الان هم همینطور باشه رو مطمِن نیستم.این رو حتما بپرسین.از سال دوم به بعد بیشتر از 6 ماه نمیتونین بیرون از خاک آمریکا بمونین.با تمام اوصاف بهترین مرجع uscis هست.حتما باهاشون تماس بگیرین .گرین کارت با ارزشتون رو یه وقت خدای نکرده از دست ندین.
پاسخ
تشکر کنندگان: ed2008 ، Haghighat ، battosai
سال اول و دوم نداره هیچ وقت نباید بیشتر از ۶ ماه از آخرین ورود به آمریکا گذشته باشه. در غیر اینصورت ممکنه در موقع ورود با اشکال مواجه بشین حالا شانسی ممکنه خیلی ها مشکلی واسشون ّپیش نیامده باشه ولی قانون سرجاشه ما در دوسال اول گرین کارت هر ۶ماه رفت و آمد کردیم فقط یکبار شد ۱۱ ماه تو فرودگاه مشکلی نبود ولی موقع مصاحبه سیتیزن شدن گیر دادن و گفتن نباید بیش از ۶ ماه از کشور خارج بودیم و مدارک خواستن که دلایل کافی ارائه کنیم.و همین پروسه ما رو کلی عقب انداخته . ولی الان با این اوضاع احتمال گیر دادن تو فرودگاه زیاده و قانون این اجازه رو به اونا میده که شما رو به دادگاه بفرستند برای ارایه دلیل دیر اومدن. پس جدی بگیرید ولی در مورد دیپورت کردن اطلاع ندارم. بیشتر تحقیق کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: ed2008 ، battosai ، alborz3718
(2017-02-02 ساعت 13:34)soufia نوشته:  سال اول و دوم نداره هیچ وقت نباید بیشتر از ۶ ماه از آخرین ورود به آمریکا گذشته باشه.  در غیر اینصورت ممکنه در موقع ورود با اشکال مواجه بشین حالا شانسی ممکنه خیلی ها مشکلی واسشون ّپیش نیامده باشه ولی قانون سرجاشه ما در دوسال اول گرین کارت هر ۶ماه رفت و آمد کردیم فقط یکبار شد ۱۱ ماه تو فرودگاه مشکلی نبود ولی موقع مصاحبه سیتیزن شدن گیر دادن و گفتن نباید بیش از ۶ ماه از کشور خارج بودیم و مدارک خواستن که دلایل کافی ارائه کنیم.و همین پروسه ما رو کلی عقب انداخته . ولی الان با این اوضاع احتمال گیر دادن تو فرودگاه زیاده و قانون این اجازه رو به اونا میده که شما رو به دادگاه بفرستند برای ارایه دلیل دیر اومدن.  پس جدی بگیرید ولی  در مورد دیپورت کردن  اطلاع ندارم. بیشتر تحقیق کنید.

هیچ قانونی برای گرین کارد وجود نداره که حرف از ۶ ماه زده باشه. قانون گرین کارد اینه که شما نباید بیشتر از یک سال خارج از آمریکا باشین، در غیر این صورت اقامت شما باطل میشه. ولی در عین حال این اختیار به مأمورین مهاجرت داده شده که هنگام ورود، در صورتیکه به این نتیجه برسن که شخص دارای گرین کارد قصد اقامت نداره و فقط برای ورود به آمریکا از اون استفاده میکنه، گرین کارد رو بگیرن و اون شخص را برای مشخص شدن وضعیت اقامت به دادگاه بفرستن. این ربطی به مدت بیرون بودن هم نداره و حتی زیر ۶ ماه هم ممکنه پیش بیادو بستگی‌ به قانع شدن مأمور مهاجرت داره.
یک قانون دیگه هست که برای زمان سیتیزن شدنه، تو این قانون شما باید در مدت ۵ سال، ۲ سال و نیم داخل خاک آمریکا بوده باشین و در عین حال هیچ وقت تو این پنج سال بیشتر از ۶ ماه از کشور خارج نشده باشین. به این دلیله که همه سعی میکنن حتماً قبل ۶ ماه برگردن وگرنه هیچ قانونی‌ برای دارندگان گرین کارد وجود نداره که سال اول یا دوم یا هشتم!! ۶ ماه بیشتر بشه گرین کارشونو میگیرن. همه این قوانین رو میشه خیلی راحت توی سایت های مختلف اداره مهاجرت مطالعه کرد و هیچ نیازی به حدس و‌ گمان نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان: ed2008 ، mfarazz
از اونجایی که بعضی از خبرگزاری ها نوشته بودن افرادی که گرین کارد دارن و شهروند یکی از این ۷ کشور هستند باید قبل از بازگشت به آمریکا به یک سفارت یا کنسولگری مراجعه کنن، من برای رفع شبهه به سفارت آمریکا در آنکار ایمیل زدم و در این مورد سؤال کردم. پاسخ سفارت رو عیناً اینجا میفرستم تا بقیه دوستانی شرایط مشابه دارن هم از سردرگمی خارج بشن:

Currently, we understand that the Customs and Border Patrol is issuing waivers to U.S. Permanent Residents upon arrival to the United States and you should be able to enter the country without any problems. Your do not need to come to the Embassy before you travel. For more guidance please click on https://www.cbp.gov/border-security/prot...ted-states.
Sincerely,
Immigrant Visa Unit
US Embassy, Ankara, Turkey
پاسخ
تشکر کنندگان: ed2008 ، alborz3718 ، rezamehrzad
(2017-02-03 ساعت 03:25)daria نوشته:  از اونجایی که بعضی از خبرگزاری ها نوشته بودن افرادی که گرین کارد دارن و شهروند یکی از این ۷ کشور هستند باید قبل از بازگشت به آمریکا به یک سفارت یا کنسولگری مراجعه کنن، من برای رفع شبهه به سفارت آمریکا در آنکار ایمیل زدم و در این مورد سؤال کردم. پاسخ سفارت رو عیناً اینجا میفرستم تا بقیه دوستانی شرایط مشابه دارن هم از سردرگمی خارج بشن:

Currently, we understand that the Customs and Border Patrol is issuing waivers to U.S. Permanent Residents upon arrival to the United States and you should be able to enter the country without any problems. Your do not need to come to the Embassy before you travel. For more guidance please click on https://www.cbp.gov/border-security/prot...ted-states.
Sincerely,
Immigrant Visa Unit

شما یکم از اخبار عقبی ... قضیه Waiver دیروز (چهارشنبه عصر) رفع شد و دیگه اجرا نمیشه. حتی سایت CBP آمار Waiver برای گرین کارت رو هم از رو سایتش برداشت. Global Entry هم دوباره صادر کردنش از سر گرفته شد. من امروز صبح اپلای کردم.

منبع: سایت CBP و کنفرانس خبری سخنگوی کاخ سفید.

شماره کیس: 2010AS00029XXX
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ مصاحبه: September 2
تاریخ دریافت کلیرنس: September 14
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
Radian عزیز میشه بیشتر توضیح بدی ؟
در کل الان ورود گرین کارتی ها بدون مشکله یا اینکه باید پروسه خاصی طی بشه. من مسافر دارم که از ایران داره میاد و می خوام دقیق وضعیت رو متوجه باشم.
لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
(2017-02-03 ساعت 08:16)sce نوشته:  Radian عزیز میشه بیشتر توضیح بدی ؟
در کل الان ورود گرین کارتی ها بدون مشکله یا اینکه باید پروسه خاصی طی بشه. من مسافر دارم که از ایران داره میاد و می خوام دقیق وضعیت رو متوجه باشم.

اعلامیه رسمی کاخ سفید و سایت DHS هر دو اعلام کردن که به روال عادی برگشته و پروسه ی خاصی نداره. تا دیروز صبح سایت DHS نوشته بود که مورد-به-مورد بررسی میکنن اما بعد از ابلاغ کاخ سفید اون رو برداشتن.

(حالا باز فردا حرفشون رو عوض نکنن نمیدونم Big Grin )

پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، sce
(2017-02-03 ساعت 07:49)Radian نوشته:  
(2017-02-03 ساعت 03:25)daria نوشته:  از اونجایی که بعضی از خبرگزاری ها نوشته بودن افرادی که گرین کارد دارن و شهروند یکی از این ۷ کشور هستند باید قبل از بازگشت به آمریکا به یک سفارت یا کنسولگری مراجعه کنن، من برای رفع شبهه به سفارت آمریکا در آنکار ایمیل زدم و در این مورد سؤال کردم. پاسخ سفارت رو عیناً اینجا میفرستم تا بقیه دوستانی شرایط مشابه دارن هم از سردرگمی خارج بشن:

Sincerely,
Immigrant Visa Unit

شما یکم از اخبار عقبی ... قضیه Waiver دیروز (چهارشنبه عصر) رفع شد و دیگه اجرا نمیشه. حتی سایت CBP آمار Waiver برای گرین کارت رو هم از رو سایتش برداشت. Global Entry هم دوباره صادر کردنش از سر گرفته شد. من امروز صبح اپلای کردم.

منبع: سایت CBP و کنفرانس خبری سخنگوی کاخ سفید.

من اين رو براى راحت شدن خيال افرادى كه مثل من عقب مونده هستن و اين اخبار ضد و نقيض فكرشون رو مشغول كرده گذاشتم، نه براى شما كه خدا رو شكر عقب نيستين و اين اخبار به كارتون نمياد. حتى خود كاركنان سفارت هم عقب بودن ظاهراً، چون اين ايميل رو پنجشنبه ظهر فرستادن و همچنان صحبت از صدور waver كردن.
حالا جريان Global Entry چيه؟ من ديروز ايميل گرفتم كه گلوبال اينتريم revoke شده. بايد دوباره از اول اقدام كنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: SAEED TEHRANI
(2017-02-03 ساعت 15:21)daria نوشته:  حالا جريان Global Entry چيه؟ من ديروز ايميل گرفتم كه گلوبال اينتريم revoke شده. بايد دوباره از اول اقدام كنم؟

عقب چی بابا ؟ من خودم مادرم حتما باید بره ایران به خاطر مسایل پزشکی الان مونیدم لنگ در هوا !

آره منم خونده بودم که Revoke کردن همرو. باید دوباره گرفت گویا Tongue

پاسخ
تشکر کنندگان:
بچه ها دیگه مشکلی نیست که واسه گرین کارتیا.تو اخبار هم گفتن فقط سوال جواب بیشتره ولی خیلی راحتترش کردن. فکر نکنم دیگه مشکلی باشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-03 ساعت 20:34)یاس23 نوشته:  بچه ها دیگه مشکلی نیست که واسه گرین کارتیا.تو اخبار هم گفتن فقط سوال جواب بیشتره ولی خیلی راحتترش کردن. فکر نکنم دیگه مشکلی باشه

یه کاری کردن که میگیم " چیزی نیست فقط سوال و جوابه" تا دیروز با روی خوش بهمون welcome میگفتن امروز مثل یه مجرم بازجویی میشیم و خوشحالیم میگیم چیزی نیست فقط سوال و جوابه!
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان:
والا سالهاست که مثل مجرم باهامون رفتار میکنن.حتی قبل این ماجراها هم موقع ورود روی خوشی ندیدم ازشون
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، Haghighat
(2017-02-04 ساعت 00:55)یاس23 نوشته:  والا سالهاست که مثل مجرم باهامون رفتار میکنن.حتی قبل این ماجراها هم موقع ورود روی خوشی ندیدم ازشون

دقیقا حق با شماست. این تصمیم اخیر خیلی ها رو شوکه کرد اما نباید فراموش کرد که وضعیت از قبل بد بود این ماجرا بدترش کرد. البته متاسفانه ما به این شرایط عادت کردم و این شده که همه برامون به مرگ میگیرن تا به تب راضی بشیم. خود رفتن به یه کشور دیگه برای مصاحبه نهایت توهینه که نو این سالها تک تک ما فقط انجام دادیم و هیچ وقت سعی نکردیم شرایط رو طوری پیش ببریم که هر دو کشور مثل دو تا کشور درست حسابی با هم ارتباط داشته باشند تا دودش تو چشم احدی نره.
لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-04 ساعت 00:55)یاس23 نوشته:  والا سالهاست که مثل مجرم باهامون رفتار میکنن.حتی قبل این ماجراها هم موقع ورود روی خوشی ندیدم ازشون

اره. ولی نه بعد از اینکه گرین کارت رو گرفتی. تا قبل از اون از هزارتا چک امنیتی رد میشی! حالا دارن میگن گرین کارتی هستی که هستی باز هم باید حساب کتاب پس بدی!
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-03 ساعت 20:21)Radian نوشته:  
(2017-02-03 ساعت 15:21)daria نوشته:  حالا جريان Global Entry چيه؟ من ديروز ايميل گرفتم كه گلوبال اينتريم revoke شده. بايد دوباره از اول اقدام كنم؟

عقب چی بابا ؟ من خودم مادرم حتما باید بره ایران به خاطر مسایل پزشکی الان مونیدم لنگ در هوا !

آره منم خونده بودم که Revoke کردن همرو. باید دوباره گرفت گویا  Tongue

امروز دوباره ایمیل اومده از Global Entry، مجدد به وضعیت approved برگشته!
پاسخ
تشکر کنندگان: Radian

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان