کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و بررسی در مورد وضعیت دارندگان گرین کارت
.
این تاپیک به منظور بحث و بررسی در مورد وضعیت فعلی دارندگان گرین کارت (به خصوص افراد خارج از آمریکا) که تحت تأثیر دستور اجرایی قرار گرفته اند، ایجاد شده است.
.
پاسخ
تشکر کنندگان: iman2 ، dela
با سلام ميخواستم بدونم افراد دارنده گرين كارت با پاسپورت ايراني حق ورود دارند يا نه
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام اگه كسي إز سؤال جواباي گرين كارتيا تو فرودگاه خبر داره اطلاع يده من پس فردا پرواز دارم
پاسخ
تشکر کنندگان: mahdif
(2017-01-30 ساعت 13:08)Fatemehkhaef نوشته:  سلام اگه كسي إز سؤال جواباي گرين كارتيا تو فرودگاه خبر داره اطلاع يده  من پس فردا پرواز دارم
سلام .من خودم گربن کارتی هستم و با پاس سفید فعلا فرصت دارم برای برگشتن.اما با دوستام که در تماسم گرین کارتی ها مشکلی ندارن و بعد از یه سری سوال و جواب و چک شدن میتونن وارد بشن.امشب ساعت 1 به وقت ایران یه سری دوستام میرسن فرودگاه هیوستون و کاملا من رو در جریان روند کار میذارن و من بهتون دقیق توضیح میدم.
پاسخ
تشکر کنندگان: frz61 ، fatemeh.h95 ، mahdif ، bhb32 ، battosai
(2017-01-30 ساعت 17:25)marsini نوشته:  
(2017-01-30 ساعت 13:08)Fatemehkhaef نوشته:  سلام اگه كسي إز سؤال جواباي گرين كارتيا تو فرودگاه خبر داره اطلاع يده  من پس فردا پرواز دارم
سلام .من خودم گربن کارتی هستم و با پاس سفید فعلا فرصت دارم برای برگشتن.اما با دوستام که در تماسم گرین کارتی ها مشکلی ندارن و بعد از یه سری سوال و جواب و چک شدن میتونن وارد بشن.امشب ساعت 1 به وقت ایران یه سری دوستام میرسن فرودگاه هیوستون و کاملا من رو در جریان روند کار میذارن و من بهتون دقیق توضیح میدم.

من هم منتظرم Sad Sad Sad Sad Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32
سلام.از دوستان کسی میدونه سوالهایی که افسر از افرادی که بیش از شش ماه از آمریکا دور بودن میپرسه چه چیزهایی هست؟واینکه ما چه پاسخی به این سوالات بدیم بهتر؟دوستانی که تجربه دارن خواهشاٌ جواب بدن
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32
سلام به همگی
دیشب مسافرم ساعت 1 به وقت ایران رسید فرودگاه هیوستن و بعد از 6 ساعت انتظار تونست از گیت خارج بشه.خدا رو شکر مشکلی نبود.سوالات خاصی هم نپرسیدن فقط اینکه برای چی رفته بودی ایران همین.فقط الکی طولش دادن.دوستای گرین کارتی به هیچ وجه نگران نباشین.مشکلی برای ما گرین کارتی ها وجود نداره.فقط از 6 ماه بیشتر نشه خروجتون از آمریکا چون بعدش به احتمال زیاد دیپورت میشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: frz61 ، samirakn ، battosai ، copol ، ey1366
(2017-01-31 ساعت 14:12)mahdif نوشته:  سلام.از دوستان کسی میدونه سوالهایی که افسر از افرادی که بیش از شش ماه از آمریکا دور بودن میپرسه چه چیزهایی هست؟واینکه ما چه پاسخی به این سوالات بدیم بهتر؟دوستانی که تجربه دارن خواهشاٌ جواب بدن

به کسایی که بیشتر از 6 ماه خارج بودن خیلی سخت میگیرن و 99% رو دیپورت میکنن.نذارین بیشتر از 6 ماه بشه.برگردین لطفا.در ضمن اگه برنامه هاتون طوری هست که باید بیشتر از 6 ماه خارج از خاک آمریکا بمونین پاس سفید بگیرین که خیالتون تا دو سال راحت باشه.قبلا گرین کارتی ها که بیشتر از 6 ماه خارج از خاک آمریکا میموندن آفیسر زیاد سخت نمیگرفت و میشد رد کرد گیت رو ولی الان شدیدا سخت گیری میکنن.
پاسخ
تشکر کنندگان: frz61 ، battosai
(2017-01-31 ساعت 14:42)marsini نوشته:  
(2017-01-31 ساعت 14:12)mahdif نوشته:  سلام.از دوستان کسی میدونه سوالهایی که افسر از افرادی که بیش از شش ماه از آمریکا دور بودن میپرسه چه چیزهایی هست؟واینکه ما چه پاسخی به این سوالات بدیم بهتر؟دوستانی که تجربه دارن خواهشاٌ جواب بدن

به کسایی که بیشتر از 6 ماه خارج بودن خیلی سخت میگیرن و 99% رو دیپورت میکنن.نذارین بیشتر از 6 ماه بشه.برگردین لطفا.در ضمن اگه برنامه هاتون طوری هست که باید بیشتر از 6 ماه خارج از خاک آمریکا بمونین پاس سفید بگیرین که خیالتون تا دو سال راحت باشه.قبلا گرین کارتی ها که بیشتر از 6 ماه خارج از خاک آمریکا میموندن آفیسر زیاد سخت نمیگرفت و میشد رد کرد گیت رو ولی الان شدیدا سخت گیری میکنن.

دوست عزیز این که میگید 99% دیپورت میشن آیا نمونه یا مثالی دارید؟ تا اونجایی که من یادمه در نامه ایی که همراه گرین کارت به دستم رسید نوشته شده بود کمتر از یک سال خارج از آمریکا باشید.
من شرایطم طوریه که زودتر نمیتونم برم من بعد از گرفتن گرین کارت بلافاصله اومدم ایران و الان که میخوام برگردم بیشتر از ششماه از خروجم میگذزه . این که نمیشه به این راختی دیپورت کنن . همسرم و فرزندم سیتیزن هستند و فقط من گرین کارت دارم.
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، daria ، frz61 ، battosai
سلام ضمن آرزوی سلامتی روانی برای اونی که چند روزه استرس را به پاک ترین مردم جهان منتقل کرده ممنون میشم دوستان راهتمایی بفرمایند:
با توجه به تاخیر سه ماهه آیا پیش بینی بر اینست که تمامی کیس نامبرها زمانشون حداقل 3 ماه تاخیر میفته؟ بعبارتی مثلا بنده که کیسم58xx قبل از این جریان زمان مصاحبه ام خرداد میشد الان یعنی حدودا شهریور میشه؟یا ممکنه بصورت فشرده تر بعد از سه ماه تعداد بیشتری از ایران کلیرنس بشن و نامه براشون بیاد؟اکر نه آبا کیس نامبرهای بالا شانسشون به حداقل میرسه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
آیا استثنائاتی در این ممنوعیت موقتی بر رورد (به آمریکا) وجود دارد؟
اداره وزارت امنیت میهن و وزارت امور خارجه ممکن است در مواردی که در جهت منافع ملی باشند، برای اتباع کشورهایی که در غیر اینصورت ویزا یا ورودشان تحت این دستور اجرایی ممنوع شده است، ویزاهایی را صادر کند یا ورودشان را اجازه دهد.
ما با اداره امنیت میهن در ارتباط نزدیک هستیم تا استثنائات مربوط به این دستور اجرایی راکه در جهت منافع ملی (کشور) هستند، مشخص کنیم و زمانی که جزییات بیشتر در دسترس باشند آنها را در اختیار قرار خواهیم داد.

آیا قوانین خاصی برای دارندگان اقامت قانونی دائم کانادا وجود دارد؟
مهاجرین به کانادا (به جز پناهندگان) که دارای گذرنامه یکی از کشورهای منع شده هستند می توانند برای ورود به ایالات متحده اقدام کنند، در صورتی که فرد گذرنامه اش را به همراه ویزای مهاجرتی یا غیر مهاجرتی ارائه و مدرک وضعیت مهاجرتی هنگام ورود به کانادا و تنها در صورتی که آغاز سفر در کانادا و از طریق مرز زمینی یا مکان از پیش تعیین شده بوده باشد.
مهاجرین به کانادا (به جز پناهندگان) که دارای گذرنامه یکی از کشورهای منع شده هستند می توانند برای دریافت ویزای مهاجرتی یا غیر ایالات متحده اقدام کنند، در صورتی که فرد گذرنامه اش را به همراه مدرک ثابت کننده وضعیت مهاجرتی اش در کانادا به مامور کنسولی ارائه کند. این فرم ها باید در یکی از کنسولگری های ایالات متحده در کانادا تکمیل شوند.

من یک شهروند ایرانی هستم و نیاز به سفر اضطراری دارم. چگونه می توانم واجد شرایط مستثنی شدن و دریافت ویزا یا جواز سفر به ایالات متحده شوم؟
وزارت امنیت میهن و وزارت امور خارجه می توانند به طور مورد به مورد و در صورتی که در جهت منافع ملی باشد برای شهرواندان کشورهایی که مطابق این فرمان اجرایی برایشان دریافت ویزا و مزایا ممنوع شده ویزا و یا مزایا تعلق صادر کنند.
ما با هماهنگی نزدیک با وزارت امنیت میهن به دنبال شناسایی استثنا هایی برای این فرمان اجرایی که در جهت منافع ملی باشد هستیم و اطلاعات بیشتری که به دستمان برسد با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.
https://ir.usembassy.gov/fa/20114-2/
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
تشکر کنندگان: Haghighat
سلام دوستان من گرين كارتي هستم آيا به نظر شما قبل شش ماه وارد شوم با اين اوضاع پيش آمده
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان به نظرتون الان بخواییم خارج شیم تو خروج مشکلی پیش میاد؟اخه یکی میگفت انگار تو خروج هم فرمi407رو میدن امضا کنیم.نمیدونم شایعه هست یا نه
پاسخ
تشکر کنندگان:
شایعه نیست ... جوکه ! این از مرز شایعه هم رد شده ...

شماره کیس: 2010AS00029XXX
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ مصاحبه: September 2
تاریخ دریافت کلیرنس: September 14
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من چیزهایی رو که تو سایت های مختلف راجع به گرین کارتی ها دیدم و اخبار را از خبرگزاریهای معتبر تعقیب میکنم خدمتتون میگم فکر میکنم رعایتشون منطقی هست: اول اینکه تا اونجایی که میشه راستشو بگین. گرین کارتی ها چند ساعتی معطل میشوند. موبایل و کامپیوترهاتون را نگاه میکنند( پسورد موبایل و غیره را میگیرند) و تمام app هارو نگاه میکنند. در ضمن شبکه های اجتماعی و فیس بوک را نگاه میکنند تا ببینند به عنوان کسی که قراره امریکا باشه چی تو سرشه. چمدانها را دقیق میگردند. سئوال از کجا بودی ....... میپرسند. باید همکاری کامل باهاشون داشته باشید. هیچ فرمی را امضا نکنید حتی اگر بخواهند بیرونتون کنند. درخواست وکیل کنید.سعی کنید بیشتر از ایالتهایی وارد شید که قاضی های آنجا حکم را تعلیق کرده اند البته از جاهای دیگه هم میشه چون خودشون گفتند با گرین کارتی ها کاری ندارن. دو دل نباشید و موقعیت خودتون رو با شک و تردید خراب نکنید و اقدام به رفتن کنید. موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان