کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری
(2017-05-16 ساعت 00:29)Ramintn نوشته:  
(2017-05-15 ساعت 14:24)sh_alp نوشته:  
(2017-05-12 ساعت 21:08)Ramintn نوشته:  سلام دوستان من به kcc میل زدم ببینم لازمه دبیرستانو بنویسیم یا نه!!!
ببینیم چی جواب میدن!!!!

جواب ایمیلتون رو دادند؟ منم دقیقاً همین مشکل رو دارم نمیدونم درخواست unlock بدم یا نه!!

یله جواب دادن و فرم رو رو آنلاک کردن اما بجای completed  تو فرم نوشته reopened , نمیدونم این امتیاز منفی محسوب میشه یا نه،،،،

نه هیچ امتیاز منفی نداره . کاملا طبیعیه
Case#: 201829xx
seen: 2nd May
DS260 : 5th May
پاسخ
تشکر کنندگان: sh_alp
حقیقت اینه که اسپل توی پاسپورت قبلی غلط بوده و اخیرا درست شده. ولی موقع ثبت نام اولیه تو لاتاری، پاسپورت قدیمی معتبر بود و اسپل نام خانوادگی هم از روی پاسپورت قدیمی وارد شده. همین باعث شده که اسپل نام خانوادگی تو فرم ثبت نام اولیه یک چیز دیگه باشه.
(2017-05-15 ساعت 20:25)farrokh33 نوشته:  
(2017-05-15 ساعت 12:43)Matterhorn نوشته:  دوستا من متوجه شدم اسپل فاميلي فرزندم در روز ثبت نام اوليه لاتاري با پاسپورت یک خورده متفاوت قيد شده ولی هنوز فرم DS-260  رو هم ارسال نکردم. کدوم یکی از این کارها رو بهتره که انجام بدم؟
1- به KCC اطلاع بدم ببینم اونها چی میگن
2- فرم DS-260 رو درست پر کنم و روز مصاحبه قبل از قسم خوردن به افسر اطلاع بدم
3-گذرنامه فرزندم رو عوض کنم و اسپل اون رو مثل ثبت نام اولیه لاتاری بگیرم

دوست عزیز  اگر اسپل فامیل شما وفرزندتان توی پاسپورت ها مشابه باشند اصلا نگران نباشید وتوی فرم همان را بنویسید وروز مصاحبه به آفیسر بگید.فرم ds-260ملاک اصلی برا آفیسر است بعدا میتونید برا محکم کاری یک ایمیل هم به kccبزنید ورونوشت صفحه اول پاسپورتها رو هم ضمیمه ایمیل کنید .هرگز هرگز گذرنامه رو عوض نکنید مگر اینکه اسپل پاسپورت فرزندتان با اسپل پاسپورت شما فرق داشته باشه درآن صورت باز هم با kccمکاتبه کنید واشتباه اداره گذرنامه رو براشون توضیح بدید و ازشون نطر بخواهید
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
(2017-05-15 ساعت 21:29)رادینا نوشته:  سلام ببخشید یه سوال داشتم گرفتن پاس سفید حدودا چقدر طول میکشه؟من اگه پاس سفید بگیرم برگردم ایرانو توی این دو سال تافل بگیرم و از دانشگاههای آمریکا درخواست پذیرش بدم ایا گرین کارت تاثیری توی پذیرشم داره خواهش می کنم اگه کسی اطلاع داره پاسخ بده خیلی سردرگمم

سلام دوست عزیز.
با اجازه اساتید تا اونجا که میتونم مطلب رو براتون شرح میدم.
پاسختون راجع به پاس سفید در این بخش می تونینن پیدا کنید...
https://www.mohajersara.org/forum/showth...3#pid94203
اما در مورد تحصیل برای کسانی که گرین کارت دارند...
مسلما کسی که گرین کارت داره نسبت به یک دانشجوی بین المللی از امتیازات بیشتری برخورداره... هم قبل از تحصیل هم در زمان تحصیل هم بعد از تحصیل (تاثیر گرین کارت) تا ایتجا که سخت نبود Wink .مثلا شهریه کمتری رو پرداخت میکنه یا راحت تر کار پیدا میکنه و کلی چیز های دیگه...... همانطور که گفتم یکی از این امتیازات پرداخت شهریه کمتر و کمک هزینه هایی متنوعی هست که دولت در اخیتار اون فرد میذاره تا فرد بتونه تحصیلاتش رو تو مقطع دلخواه ادامه بده .
میتونین نگاهی به این صفحه هم بندازین که بطور مثال هزینه ی دانشگاه میشیگان رو برای دانشجویان خارجی و داخلی ایالت اورده.
https://admissions.msu.edu/cost-aid/tuit...fault.aspx
همانطور که می بینید هزینه ها برای دانشجویان خارجی به مراتب بیشتره و گرفتن کمک هزینه هم برای این دانشجویان در بدو ورود و چندین ترم نخست سختره و اما برای کسانی که گرین کارت دارند هر ایالت باتوجه به رزومه شخص و رشته مورد نظر برای تحصیل کمک هزینه هایی رو قرار میده تا بتونه فرد متقاضی که تو اون ایالت زندگی می کته از پس شهریه دانشگاه ها بر بیاد...(نمی ذارن بدون دانشگاه باشی !! Big Grin البته اگه قصد تحصیل در درجات بالاتر رو داشته باشی ).

بازم سوالی باشه در خدمتم..
پاسخ
تشکر کنندگان: nazi56
(2017-05-16 ساعت 11:23)Matterhorn نوشته:  حقیقت اینه که اسپل توی پاسپورت قبلی غلط بوده و اخیرا درست شده. ولی موقع ثبت نام اولیه تو لاتاری، پاسپورت قدیمی معتبر بود و اسپل نام خانوادگی هم از روی پاسپورت قدیمی وارد شده. همین باعث شده که اسپل نام خانوادگی تو فرم ثبت نام اولیه یک چیز دیگه باشه.
(2017-05-15 ساعت 20:25)farrokh33 نوشته:  
(2017-05-15 ساعت 12:43)Matterhorn نوشته:  دوستا من متوجه شدم اسپل فاميلي فرزندم در روز ثبت نام اوليه لاتاري با پاسپورت یک خورده متفاوت قيد شده ولی هنوز فرم DS-260  رو هم ارسال نکردم. کدوم یکی از این کارها رو بهتره که انجام بدم؟
1- به KCC اطلاع بدم ببینم اونها چی میگن
2- فرم DS-260 رو درست پر کنم و روز مصاحبه قبل از قسم خوردن به افسر اطلاع بدم
3-گذرنامه فرزندم رو عوض کنم و اسپل اون رو مثل ثبت نام اولیه لاتاری بگیرم

دوست عزیز  اگر اسپل فامیل شما وفرزندتان توی پاسپورت ها مشابه باشند اصلا نگران نباشید وتوی فرم همان را بنویسید وروز مصاحبه به آفیسر بگید.فرم ds-260ملاک اصلی برا آفیسر است بعدا میتونید برا محکم کاری یک ایمیل هم به kccبزنید ورونوشت صفحه اول پاسپورتها رو هم ضمیمه ایمیل کنید .هرگز هرگز گذرنامه رو عوض نکنید مگر اینکه اسپل پاسپورت فرزندتان با اسپل پاسپورت شما فرق داشته باشه درآن صورت باز هم با kccمکاتبه کنید واشتباه اداره گذرنامه رو براشون توضیح بدید و ازشون نطر بخواهید

سلام دوست عزیز حتما با kccمکاتبه کنید واشتباه اداره گذرنامه رو براشون توضیح بدید وبگید که توپاسپورت جدید اشتباه رو برطرف کردن وکپی صفحه اول هر دوپاسپورت رو براشون ایمیل کنید نگران نباشید زیاد مهم نیست مخصوصا اگر فقط یکی دو حرف اشتباه باشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
يه سوال مهم برام پيش اومد
اگر كسي ديپلمش بزرگسالان باشه ريجكت ميشه آيا ؟
مدرك پيش دانشگاهي هم دارن اگر اونم بزرگسالان باشه بازم ريجكت ميخوره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام ی سوال داشتم
رشته دبیرستان و پیش دانشگاهیم ریاضی و فیزیک بوده ولی تو مدرک پیش دانشگاهیم نوشته علوم ریاضی
حالا من برای قسمت پیش دانشگاهی چی باید بنویسم؟
mathematics and physics یا mathematics science؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام جناب كاوه ، من فرم ٢٦٠ رو تقريباً يك هفته پيش پر كردم الان بايد منتظر بمونم كه واسم ايميل بزنن ؟ كاري خاصي بايد انجام بدم ؟ معمولاً تا چند وقت بعد واسم ايميل مياد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-16 ساعت 16:21)moghadam10 نوشته:  سلام ی سوال داشتم
رشته دبیرستان و پیش دانشگاهیم ریاضی و فیزیک بوده ولی تو مدرک پیش دانشگاهیم نوشته علوم ریاضی
حالا من برای  قسمت پیش دانشگاهی چی باید بنویسم؟
mathematics and physics یا mathematics science؟

سلام
من هم چنین مشکلی رو دارم ،،،، به نظرتون چی بنویسیم بهتره؟
لطفا اگر به نتیجه ای رسیدید ، به من هم خبر بدید
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام

من ایمیل زدم به KCC تا برای اضافه کردن دیپلم و پیش دانشگاهی فرم رو unlock کنن

الان چند تا سوال دارم

1- من اول دبیرستان یک مدرسه بودم و از دوم دبیرستان به بعد در یک مدرسه دیگه حالا باید اطلاعات هر دو مدرسه رو وارد کنم یا فقط آخری رو؟

2- احتیاجی هست که دوران راهنمایی و دبستان رو هم وارد کنم؟

3- برای اینکه مطلع بشم فرم باز شده منتظر دریافت ایمیل از KCC باشم یا خودم باید چک کنم فرم باز شده یا نه؟

4- چند روز حدوداً طول میکشه تا فرم رو برای من باز کنند؟

5- باز شدن فرم برای من الان باعث تاخیر در روند مصاحبه و ... میشه؟

پیشاپیش ممنون از راهنمایی همه دوستان
2018AS37** : case number
2017may05 :  seen  
تعداد: 1 نفر
ارسال فرم  2017may18 :  DS-260
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.
اقا کاوه من در فرم 260 تو قسمت سربازی که نوشته بود تخصصت در خدمت و من نوشتم خدمت سربازی کار کامپیوتری.
بنظر شما انلاک کنم و بنویسم هیچ تخصصی ؟؟؟
ممنون میشم کمک کنید
میخوام دزدسر ساز نباشه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-16 ساعت 23:18)Miladsari نوشته:  سلام جناب كاوه ، من فرم ٢٦٠ رو تقريباً يك هفته پيش پر كردم الان بايد منتظر بمونم كه واسم ايميل بزنن ؟ كاري خاصي بايد انجام بدم ؟ معمولاً تا چند وقت بعد واسم ايميل مياد؟

با عرض پوزش از جناب کاوه به خاطر ورود بنده
دوست عزیز اگر شما کانفریش نامه گرفتین دیگه کاری نباید بکنید(منظور همون صفحه اخر که بارکد داره ) تا زمانی که کارنت بشین و برین برای مصاحبه فقط حتما واکسنها و مدارک تحصیلیتونو تو این مدت کامل کنید مخصوصا اگر کیس نامبر پایینی دارید
تعداد افراد خودم  Big Grin
رویت قبولی :3may
ارسال فرمها :30 may
کیس نامبر 2017AS000020xx
محل مصاحبه : انکاراتغيير توسط خود kcc به ابوظبي

نامه دوم : ١٤ اكتبر
تاريخ مصاحبه :٨ دسامبر
نتيجه مصاحبه :جانم AP

بقیه اش هم با خداااااااااااااا  Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: Miladsari
(2017-05-17 ساعت 13:15)sh_alp نوشته:  سلام

من ایمیل زدم به KCC تا برای اضافه کردن دیپلم و پیش دانشگاهی فرم رو unlock کنن

الان چند تا سوال دارم

1- من اول دبیرستان یک مدرسه بودم و از دوم دبیرستان به بعد در یک مدرسه دیگه حالا باید اطلاعات هر دو مدرسه رو وارد کنم یا فقط آخری رو؟

2- احتیاجی هست که دوران راهنمایی و دبستان رو هم وارد کنم؟

3- برای اینکه مطلع بشم فرم باز شده منتظر دریافت ایمیل از KCC باشم یا خودم باید چک کنم فرم باز شده یا نه؟

4- چند روز حدوداً طول میکشه تا فرم رو برای من باز کنند؟

5- باز شدن فرم برای من الان باعث تاخیر در روند مصاحبه و ... میشه؟

پیشاپیش ممنون از راهنمایی همه دوستان
سوال یک : بهتر که دو تا ادرس را وارد بفرمایید
2- بله حتما هر دوره از تحصیل را وارد بفرمایید .
3- من خودم در این زمینه اقدام نکردم ولی به احتمال زیاد یه میل میدن با لینک مربوطه که فرم انلاک شده .
4- احتمالا تا 48 ساعت اینده بهتون جواب میدن
5- با توجه به این که باز زود اقدام کردین در فرستادن فرم و هنوز خیلی از دوستان فرمهارو تکمیل نکردن و نفرستادن به مشکل بر خورد نمیکنید و لی سعی کنید این بار اطلاعات را با دقت وارد کنید تا باز نیاز به انلاک نداشته باشید در غیر این صورت احتمال عقب افتادن مصاحبه شما وجود داره
تعداد افراد خودم  Big Grin
رویت قبولی :3may
ارسال فرمها :30 may
کیس نامبر 2017AS000020xx
محل مصاحبه : انکاراتغيير توسط خود kcc به ابوظبي

نامه دوم : ١٤ اكتبر
تاريخ مصاحبه :٨ دسامبر
نتيجه مصاحبه :جانم AP

بقیه اش هم با خداااااااااااااا  Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: sh_alp
يك دنيا ممنون
2018AS37** : case number
2017may05 :  seen  
تعداد: 1 نفر
ارسال فرم  2017may18 :  DS-260
پاسخ
تشکر کنندگان:
ببخشید دوستان با توجه به اینکه در ترجمه مدرک دیپلم فقط محل اخذ دیپلم ذکر میگردد. به نظر شما اگر کسی دیپلم رو در دو دبیرستان گرفته. آیا ارزش داره درخواست آن لاک بده. یا میتونه موقع اینتر ویو بگه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-16 ساعت 00:29)Ramintn نوشته:  
(2017-05-15 ساعت 14:24)sh_alp نوشته:  
(2017-05-12 ساعت 21:08)Ramintn نوشته:  سلام دوستان من به kcc میل زدم ببینم لازمه دبیرستانو بنویسیم یا نه!!!
ببینیم چی جواب میدن!!!!

جواب ایمیلتون رو دادند؟ منم دقیقاً همین مشکل رو دارم نمیدونم درخواست unlock بدم یا نه!!

یله جواب دادن و فرم رو رو آنلاک کردن اما بجای completed  تو فرم نوشته reopened , نمیدونم این امتیاز منفی محسوب میشه یا نه،،،،

خوب اگر اطلاع نده چه اتفاقی میفته؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان