کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آشنایی با فرم DS-260 | مراحل مقدماتی
(2017-05-08 ساعت 14:33)mehraj نوشته:  ضمن تشکر بابت راهنمای دی اس 620 منتظر بقیه راهنما هستیم.
در آخر راهنمایی اگه ممکن باشه یک فایل پی دی اف برای پرینت هم تهیه بشه.

برای پرینت مراحل، از فایل رسمی زیر هم میتونید استفاده کنید:
http://www.medianaglobus.com/immigration...scr-dv.pdf
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-08 ساعت 16:31)reza.zr نوشته:  سلام.دوستان گل یه سوال .الان با خبر شدم یکی از دوستای صمیمیم هم با خانومش قبول شده.کیس نامبرشم 3000 ولی فقط یه مشکلی هست.میزان تحصیلاتشو لیسانس وارد کرده موقع ثبت نام ولی هنوز فارغ التحصیل نشده و ۲ ۳ واحد معرفی به استاد داره تا تصویه کنه و فارغ بشه.الان اگه قبل از پر کردن فرم DS260 یا بعد پر کردنش و گرفتن مدرکش تا قبل از مصاحبه امکان قبولی داره؟؟؟

اشتباه در انتخاب سطح تحصیلات در فرم ثبت نام، اشتباه حساسی نیست که به خاطر اون کیس ریجکت بشه (موارد مشابه سالهای گذشته رو میتونید جستجو کنید)
ممکنه مثلاً یکی که بالاترین مدرکش دیپلم هست، تو فرم ثبت نام اشتباهی سطح پایینتری بزنه و روز مصاحبه آفیسر مشکوک بشه که شاید دیپلم رو جعل کرده چون تو فرم ثبت نام دیپلم نداشت!

دوستتون الان کافیه واقعیت رو در فرم DS-260 بنویسه (وضعیت فعلی رو دانشجوی لیسانس بزنه) و چون از نظر سطح تحصیلات شرط لازم رو داره، مشکلی پیش نمیاد.

اطلاعاتی هست که در فرم ثبت نام اشتباه وارد میشه و حتی با اصلاح در فرم DS-260 باز هم به علت ثبت نام نامعتبر ریجکت میشه ولی مورد دوست شما جزو این موارد نیست. (ولی اگه در ثبت نام اشتباهی لیسانس زده و در فرم DS-260 باز هم عمداً اطلاعات اشتباه بده، اونوقت ممکنه در شرایطی، به علت اظهار خلاف واقع ریجکت بشه.)
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017
(2017-05-08 ساعت 19:36)yserkalabi نوشته:  سلام.خسته نباشید. ببخشید یه سوال داشتم برای قسمت انتخاب ایالت و شهر باید آدرس یه نفر که تو آمریکا زندگی میکنه را بدیم اگه نداشتیم باید  
چکار کنیم؟ در مصاحبه میتونیم شهر را انتخاب کنیم؟

میتونید بنویسید هنوز مشخص نیست و حداقل شهر و ایالت رو مشخص کنید یا اینکه آدرس هتل بدید.
این آدرس رو در مراحل مختلف قابل تغییر هست (در فرم 260، در مصاحبه، در فرودگاه [امور مهاجرت]، در آمریکا)
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
سوالی از خدمتتون داشتم. بنده یک واحد آپارتمان دارم که سند ملکی به نام خودم داره و هم برگه قولنامه ای که سه دنگ منزل به نام خودم و سه دنگ به نام همسرم است . در سند ملکی ارزش ملک مشخص نشده است اما در برگه قولنامه ای که دارم ارزش ملک مشخص شده . آیا امکان ترجمه و قابل قبول آفیسر سفارت میباشد و دیگر اینکه مبلغ 20 هزار دلار را چه بازه زمانی در بانک باید باشد که تاییده بگیرم ( منظورم اگر به صورت امانی از کسی بگیریم تا چند روز بایستی در بانک باشد و بعد تاییده گرفته شود)
ممنون میشم پاسخگو باشید. باتشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-09 ساعت 21:17)Kaveh نوشته:  
(2017-05-08 ساعت 16:31)reza.zr نوشته:  سلام.دوستان گل یه سوال .الان با خبر شدم یکی از دوستای صمیمیم هم با خانومش قبول شده.کیس نامبرشم 3000 ولی فقط یه مشکلی هست.میزان تحصیلاتشو لیسانس وارد کرده موقع ثبت نام ولی هنوز فارغ التحصیل نشده و ۲ ۳ واحد معرفی به استاد داره تا تصویه کنه و فارغ بشه.الان اگه قبل از پر کردن فرم DS260 یا بعد پر کردنش و گرفتن مدرکش تا قبل از مصاحبه امکان قبولی داره؟؟؟

اشتباه در انتخاب سطح تحصیلات در فرم ثبت نام، اشتباه حساسی نیست که به خاطر اون کیس ریجکت بشه (موارد مشابه سالهای گذشته رو میتونید جستجو کنید)
ممکنه مثلاً یکی که بالاترین مدرکش دیپلم هست، تو فرم ثبت نام اشتباهی سطح پایینتری بزنه و روز مصاحبه آفیسر مشکوک بشه که شاید دیپلم رو جعل کرده چون تو فرم ثبت نام دیپلم نداشت!

دوستتون الان کافیه واقعیت رو در فرم DS-260 بنویسه (وضعیت فعلی رو دانشجوی لیسانس بزنه) و چون از نظر سطح تحصیلات شرط لازم رو داره، مشکلی پیش نمیاد.

اطلاعاتی هست که در فرم ثبت نام اشتباه وارد میشه و حتی با اصلاح در فرم DS-260 باز هم به علت ثبت نام نامعتبر ریجکت میشه ولی مورد دوست شما جزو این موارد نیست. (ولی اگه در ثبت نام اشتباهی لیسانس زده و در فرم DS-260 باز هم عمداً اطلاعات اشتباه بده، اونوقت ممکنه در شرایطی، به علت اظهار خلاف واقع ریجکت بشه.)

مرسی ممنون اقا کاوه چنتا سوال دیگه هم دارم یکم راجه به کیسم توضیح میدم.سوال دارم راجع به فرم DS 260
من خانومم کیس ۶۵۰۰ برنده شده و من زیر مجموعه هستم.خانومم فوق لیسانس روانشناسی دفاع و تموم کرده موقع ثبت نام Some Graduate Level Courses وارد کردم امیدوارم مشکلی نباشه و خودم لیسانس عمران و دفاع ارشد مهندسی مدیریت ساختم مونده واسه خودمم همینو وارد کردم(Some Graduate Level Courses)
الان خانومم دفاع کرده ولی درگیر کارهای فراغت از تحصیله و من درگیر دفاع از پایان نامه.
۱-الان تحصیلات خانومم رو چی وارد کنم؟ تحصیلات خودمو چی وارد کنم؟
۲- محل مصاحبه یعنی از هیچ نظر فرق نداره؟ انکارا شلوغ تر نیست روند بررسی به دلیل ازدهام کیس؟
۳- تو قسمت پرمننت ادرس یکی هست از دوستان دارم ادرسشو میدم و ثابته جاشون تو اورنج کانتی کالیفرنیا.ایا محل ادرسی که اعلام مکینم با ایالتی که خودم میخوام برم متفاوت باشه مشکلی پیش نمیاد؟
۴-ایا میتونم بعد که به امید خدا وارد شدم ادرس رو به محل خودم تغییر بدم؟
۵-در مورد اطلاعات شغلی و تحصیلی من خانومم کیس اصلیه رشته روانشناسی تموم کرده ولی هنوز شاغل نیست جایی.چی بنویسم این قسمتو؟ نمیخوام دروغ مدارک ردیف کنم برای اینکه نشون بدم جایی شاغله میتونم این کارم بکنم نظر شما چیه؟ میتونم بگم تازه فارق التحصیل شده و هنوز بیکاره؟
۶-شغلم مهندسی عمرانه که وارد میکنم.پروانه اشتغال هم دارم نظارت.مدرک مباشرت املاکم دارم وارد میکنم.مدارک متعدد در مورد دوره های مختلف تو دانشگاه تهران در مدیریت پروژه و سازمان فنی حرفه ای دارم و یه شرکت به اسم خودم هم ثبت کردم که روزنامشم دارم ولی فعالیت خاصی نداشته.همه رو وارد کنم و برای مصاحبه ترجمه کنم؟
۷- یه سوال هست که میپرسه ایا این شغل نیاز به سابقه کار و تجربه دارد اونو چی بزنم منظورشو نفهمیدم. من دو سال بیمه ندارم.تجربه کاری دارم ولی مدرکی براش ندارم جز ساختمونهایی که ساخنم و اسنادش کارفرماش من نبودم.اسمم جایی توش نیس و غیر رسمیه.اینو چی بزنم؟
۸-در مورد سوالی که جایی دیگر شاغل بودید خوب من رسمی جایی شاغل نبودم و همش غیر رسمیه.برای ویزا یه کشور قبلا سابقه کار از شرکت عمرانی خانوادگیمون دارم که پرونده سازیه یهو بگم ندارم و فقط نظام مهندسی و مباشر مشاور املاک رو وارد کنم ؟
۹-در مورد قسمتی که میگه ایا خدمت رفتید که من میزنم نخیر دلیلش رو معافیت بنویسم یا معافیت موارد خاص؟ واینکه توضیح بدم ایا که پدرم در جنگ مجروح شده یا کلا نگم. پیشنهاد شما چیه؟
۱۰-زبان دیگری غیر از زبان مادری خانومم ترکی استانبولی بلده مدرک نداره و منم دارم میخونم برای آیلتس و لول B2 هستم بزنیم بله یا خیر؟
کیس نامبر       :      2018AS66XX  
تاریخ رویت      :      05/MAY/2017
کیس اصلی     :       خانومم و خودم همراه
نفرات             :      2
ارسال فرم یس ۲۶۰: 10/MAY/2017
بعد از ۳ بار تلاش در 2015 2016 2017 و قبولی در 2018
WHAT IS NEXT? Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خدمت دوستان عزيز
برادر من قبول شده ولي متاسفانه فرم 260 براش باز نمي شه و error مي ده امكان داره تاريخ تولد رو موقع ثبت نام اشتباه زده باشه ؟
به نظرتون راهي هست كه بشه فهميد يا اينكه اصلاحش كرد ؟
ممنون ميشم اگر مي تونيد راهنمايي بفرماييد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام و خسته نباشید
از برندگان لاتاری 2018 هستم، یک راهنمایی در رابطه با تکمیل فرم ds-260 میخواستم؛ ممنون میشم راهنمایی کنید.
مدرک دیپلم بنده کار و دانش می باشد؛ ضمنا بنده دو مدرک کاردانی و کارشناسی از دانشگاه دارم. حال سوال بنده این است که حین پر کردن فرم ds-260 آیا می بایست معادل سازی برای مدرک کاردانش خود انجام بدهم تا فقدان مدرک پیش دانشگاهی برای بنده مشکلی پیش نیاورد؟ یعنی وارد کردن مدارک کارشناسی، کاردانی و دیپلم در این فرم کفایت می کند؟
ضمنا ترجمه تنها مدرک کارشناسی برای مصاحبه کفایت می کند؟

پیشاپیش از زحمات شما ممنون
موید و منصور باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان و مدیر عزیز جناب کاوه
من موقع ثبت نام تازه دانشگاه واسه ارشد قبول شده بودم و مقطع تحصیلی رو فکر میکنم که دانشجوی ارشد زدم.بعد چند وقت من به دلیل مشکلی که پیش اومده بود لغو ثبت نام شدم و باز توی تکمیل ظرفیت همون دانشگاه قبول شدم.
اما با توجه به دغدغه هایی که داشتم و نمی تونستم اون موقع برم دانشگاه برای یه ترم هم مرخصی تحصیلی گرفتم.
حالا با تو جه به اینکه من حتی یه روزم سر کلاس نرفتم و اینکه موقع ثبت نام هم دقیق یادم نمیاد که اصن زدم دانشجوی ارشد ایا اگه الان توی فرم 260 نزنم دانشجوی ارشدم به نظرتون مشکلی پیش میاد؟
چون شنیدم یه سری رشته های ارشد احتمال کلیرنس داره.من رشتم برق گرایش کنترل بوده واسه ارشد و اینکه سربازی هم معاف شدم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-07 ساعت 22:01)زهرا آرام نوشته:  بقيه بخشهاي راهنماي تكميل فرم كدام قسمت؟

سلام
من یک فایل آموزشی پیدا کردم که خیلی بهم کمک کرد

فایل‌های پیوست
.pdf   DS-260_guide.pdf (اندازه 14.6 MB / تعداد دانلود: 3,274)
پاسخ
تشکر کنندگان: sh_alp ، mmirtaleb ، sheghi ، Alireza648 ، Shahini
(2017-05-10 ساعت 22:51)masoud.esprit نوشته:  سلام و خسته نباشید
از برندگان لاتاری 2018 هستم، یک راهنمایی در رابطه با تکمیل فرم ds-260 میخواستم؛ ممنون میشم راهنمایی کنید.
مدرک دیپلم بنده کار و دانش می باشد؛ ضمنا بنده دو مدرک کاردانی و کارشناسی از دانشگاه دارم. حال سوال بنده این است که حین پر کردن فرم  ds-260 آیا می بایست معادل سازی برای مدرک کاردانش خود انجام بدهم تا فقدان مدرک پیش دانشگاهی برای بنده مشکلی پیش نیاورد؟ یعنی وارد کردن مدارک کارشناسی، کاردانی و دیپلم در این فرم کفایت می کند؟
ضمنا ترجمه تنها مدرک کارشناسی برای مصاحبه کفایت می کند؟

پیشاپیش از زحمات شما ممنون
موید و منصور باشید

سلام
مدرک کار و دانش شما هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه چون شما مدارک بالاتر از دیپلم دارین و دیگه شرایط داشتن چهار سال دبیرستان برای شما اعمال نمیشه..
شما به این ترتیب که از کارشناسی و بعد کاردانی و بعد دیپلم در فرم 260 وارد کنید...
در مورد ترجمه اگر برنده کیس شما هستین لازمه تجربه خودم رو بگم : من ترجمه دیپلم و کاردانی و کارشناسی رو بردم و هر سه رو ازم تحویل گرفتن..به نظرم برای محکم کاری شما هم ببر با خودت..
موفق باشین
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017
دوستانbeneficiary idچیه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-07 ساعت 13:53)Kaveh نوشته:  .
مرحله اول Getting Started

در اولین ورود به فرم، صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد که توضیحاتی در مورد تکمیل فرم ارائه شده است.

متن داخل کادر بالا، به مهلت عدم فعالیت 20 دقیقه‌ای اشاره کرده که در پست‌های قبل توضیح داده شد.

بخش اول توضیحات ضمن بیان اینکه این فرم برای متقاضیان ویزای مهاجرتی و گوناگونی است، توصیه کرده تا قبل از شروع تکمیل فرم، مدارک مورد نیاز (که اطلاعات را از روی آن وارد خواهید کرد) را آماده کنید.
[*]ویزای گوناگونی هم نوعی از ویزای مهاجرتی است ولی فرم DS-260 ویزای گوناگونی با سایر ویزاها از نظر ساختاری و محتوا کمی متفاوت است.
[*]قبل از شروع تکمیل فرم، بهتر است از شکل انگلیسی اسامی و سایر اطلاعات و همچنین معادل میلادی تاریخ‌های شمسی مطلع شوید.

خلاصه توضیحات:
1. به تمام سوالات، جواب کامل و صحبح بدهید. عدم پاسخگویی (یا پاسخگویی نامناسب) به سوالاتی که شامل وضعیت شما می‌شود، ممکن است باعث ریجکت (رد) شدن درخواست ویزای شما گردد.

2. در حین تکمیل فرم، مدارک مورد نیاز (که اطلاعات را از روی آن وارد خواهید کرد) را آماده کنید.

3. تمام اطلاعات باید به زبان انگلیسی و با حروف انگلیسی وارد شوند، در غیر اینصورت ممکن است درخواست شما ریجکت شود.
* استثنا: فقط در جواب سوال Full Name in Native Alphabet، نام کامل خود را با زبان و حروف محلی (فارسی برای ایرانیان) وارد می‌کنید.

4. تمام اطلاعات وارد شده را مرور کنید.

5. توصیه می‌شود پس از ثبت فرم، از برگه تأییدیه (کانفرمیشن) پرینت بگیرید و یا به ایمیل ارسال کنید.
برگه کانفرمیشن را به KCC ارسال نکنید! برگه کانفرمیشن را در مصاحبه ویزا همراه خود داشته باشید.

6. اگر به کیس شما بصورت الکترونیکی رسیدگی می‌شود، مدارک خود را اسکن کرده و به KCCDV@state.gov ایمیل کنید.
* این بند شامل متقاضیانی که در سفارت‌های آنکارا، ابوظبی و ایروان مصاحبه می‌شوند، نمی‌باشد. متقاضیان این سفارت‌ها نباید مدرکی به KCC ارسال کنند.

در بخش پایانی توضیحات، بند قانونی مرتبط یادآوری شده که با تیک زدن سطر پایین آن، ضمن اعلام مطالعه و تفهیم موارد فوق، آمادگی خود را برای تکمیل فرم درخواست ویزای مهاجرتی اعلام می‌کنید.

در بخش Interview Location محل مصاحبه مورد نظر را باید انتخاب کنید.
توضیحات مفصل در این مورد، در تاپیک مربوطه ارائه شده است:
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7413.html

بعد از تیک زدن I certify that... و انتخاب سفارت، روی Continue کلیک کنید تا به مرحله بعدی وارد شوید.

* بعد از ورود به مرحله بعد، امکان ویرایش صفحه Getting Started غیرفعال می‌شود ولی نگران نباشید، در صورت نیاز به تغییر محل مصاحبه، می‌توانید در مراحل پایانی بخش REVIEW محل مصاحبه را تغییر دهید. برای اطلاعات بیشتر به تاپیک مربوطه مراجعه کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7413.html
.
پاسخ
تشکر کنندگان: Roshan5525
درود برهمگی

برای پر کردن فرم ds 260 نیاز به یک ادرس در امریکا دارم میتونم ادرس هتل بدم ؟

شنیدم بعضی از ایالات آمریکا ایرانیا اجازه ورود ندارن میشه بگید کدوم ایالاته ی وقت آدرس اونجا رو ندم

ممنون از راهنماییتون :
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان
يك سوال داشتم كه خيلي دغدغه شده برام. كيس نامبر من زير ٢٠٠٠ هست بايد زودتر فرم رو پر كنم و بفرستم ولي چون سفارتم انكارا هست مي خواستم ببينم اگه به هر دليلي ( نا امني ، هزينه و اينكه شنيدم براي انكارا بايد مدارك پست هم بشه) اگه من سفارتمو تو اين مرحله ايروان بزنم تاريخ مصاحبه عقب ميفته يا فرقي نميكنه؟
لطفا زودتر پاسخ بدين چون تا همين الانم فكنم دير دارم ميفرستم فرمو
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوست عزیز،من شنیدم که یکم عقب میفته .سفارت من هم انکاراست.بنظرم با این تفکرات خودتونو درگیرنکنید،اونقدرهاهم که میگن انکارا جای بدی نیست،خواهرمن ازسفارت انکارا ویزاگرفت.توکلتون به خدا باشه وسخت نگیرید
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان