کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آشنایی با فرم DS-260 | مراحل مقدماتی
(2017-05-20 ساعت 00:11)sadra.saber نوشته:  سلام به همه دوستان
يك سوال داشتم كه خيلي دغدغه شده برام. كيس نامبر من زير ٢٠٠٠ هست بايد زودتر فرم رو پر كنم و بفرستم ولي چون سفارتم انكارا هست مي خواستم ببينم اگه به هر دليلي ( نا امني ، هزينه و اينكه شنيدم براي انكارا بايد مدارك پست هم بشه) اگه من سفارتمو تو اين مرحله ايروان بزنم تاريخ مصاحبه عقب ميفته يا فرقي نميكنه؟
لطفا زودتر پاسخ بدين چون تا همين الانم فكنم دير دارم ميفرستم فرمو
ممنون

آنکارا ناامن نیست اونطور که نگران باشید. هزینه هاش به خاطر اینکه بلیت هاش ارزونه و ویزا نمیخواد کمتر از ابوظبیه و تقریبا مشابه ایروان و مدارک هم لازم نیست دیگه پست شه( الان شش ماهه دیگه میگن پست نکنید باز ملت سرخود پست میکنن) و البته میتونید عوض کنید سفارت رو . شما اگه مثل پارسال حساب کنیم اگه الان فرم بفرستید نوامبر میرید مصاحبه. پس اگه همین الان تغییر بدید چیزی عقب نمی افته اگه دیر فرم رو بفرستید مثلا دو هفته دیگه و تغییر بدید یا ندید می افته دسامبر.

ولی نکته کنکوری داستان اینه که با آماری که دوستان در آوردن امسال آنکارا نصف کیس هاشو یه ضرب داده ولی ارمنستان ۷۵ درصد ای پی زده ( این مهم نیست البته و هر سال ممکنه یه سفارت سختگیری بیشتر کنه تازه اگه سربازی رفتید یا کار دولتی دارید که به هر حال ای پی میخورید)
کیس: 2017AS15XX
نتیجه: ۶ می
ارسال فرم: ۲۶ می
کارنت: ۹ آگوست
نامه دوم: ۲۲ سپتامبر
مصاحبه: هفته اول نوامبر، ایروان/ AP / آپدیت سیس ۱۵ نوامبر / ۱۲ ژانویه بخاطر ایمیل، یه ایمیل تو فوریه، یه ایمیل هم ۲۱ مارچ همه جوابها تکراری  و منتظر باشید تا اعلام کنیم / آپدیت دو خطی و اولین آپدیت از سمت خودشون ۸ می/ کلیر ۱۰ می/آپدیت تحویل پاسپورت ۱۵ می/ تحویل مدیکال جدید ۱۷ می/ ۱۸ می صدور ویزا/ ۱۹ می تحویل پاسپورت از پست
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: mahmoud1348 ، sheghi
(2017-05-21 ساعت 02:24)TiredAdmin نوشته:  
(2017-05-20 ساعت 00:11)sadra.saber نوشته:  سلام به همه دوستان
يك سوال داشتم كه خيلي دغدغه شده برام. كيس نامبر من زير ٢٠٠٠ هست بايد زودتر فرم رو پر كنم و بفرستم ولي چون سفارتم انكارا هست مي خواستم ببينم اگه به هر دليلي ( نا امني ، هزينه و اينكه شنيدم براي انكارا بايد مدارك پست هم بشه) اگه من سفارتمو تو اين مرحله ايروان بزنم تاريخ مصاحبه عقب ميفته يا فرقي نميكنه؟
لطفا زودتر پاسخ بدين چون تا همين الانم فكنم دير دارم ميفرستم فرمو
ممنون

آنکارا ناامن نیست اونطور که نگران باشید. هزینه هاش به خاطر اینکه بلیت هاش ارزونه و ویزا نمیخواد کمتر از ابوظبیه و تقریبا مشابه ایروان و مدارک هم لازم نیست دیگه پست شه( الان شش ماهه دیگه میگن پست نکنید باز ملت سرخود پست میکنن) و البته میتونید عوض کنید سفارت رو . شما اگه مثل پارسال حساب کنیم اگه الان فرم بفرستید نوامبر میرید مصاحبه. پس اگه همین الان تغییر بدید چیزی عقب نمی افته اگه دیر فرم رو بفرستید مثلا دو هفته دیگه و تغییر بدید یا ندید می افته دسامبر.

ولی نکته کنکوری داستان اینه که با آماری که دوستان در آوردن امسال آنکارا نصف کیس هاشو یه ضرب داده ولی ارمنستان ۷۵ درصد ای پی زده ( این مهم نیست البته و هر سال ممکنه یه سفارت سختگیری بیشتر کنه تازه اگه سربازی رفتید یا کار دولتی دارید که به هر حال ای پی میخورید)

ممنونم از راهنماییتون
البته من شغلم دولتی نبوده، سربازی هم معاف شدم. فعلا زدم ایروانو نمیدونم چرا حس خوبی به آنکارا ندارم ایشالا که مشکلی پیش نیاد.
فقط می شه راهنمایی کنید که چطور باید چک کنم ببینم کی برام وقت تایین می کنن؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
کمک کمک Sad
در پایان تکمیل فرم 260 پس از سابمیت وسط صفحه نوشته requirement for photograph
این چی میخواد؟عکس؟چه عکسی؟چرا؟
ممنون اگه کسی پاسخ میده
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-22 ساعت 00:21)amir0751 نوشته:  سلام
کمک کمک Sad
در پایان تکمیل فرم 260 پس از سابمیت وسط صفحه نوشته requirement for photograph
این چی میخواد؟عکس؟چه عکسی؟چرا؟
ممنون اگه کسی پاسخ میده

فکر منم از امضای من بتونی کمک بگیری..
پاسخ
تشکر کنندگان: Alipanah
با سلام برنده ۲۰۱۸ با کیس ۶هزار معاف سربازی و کارمند آموزش و پرورش هستم و در تدارک ارسال ۲۶۰
در تاپیک های ارسال فرم ۲۶۰ در مورد مدارک تحصیلی به نتیجه نرسیدیم و سوالم و اینجا ارسال میکنم
متاسفانه بدلیل به اتمام نرسیدن دوره تعهد لیسانس (دانشگاه فرهنگیان - ۴ سال تعهد به آموزش و پرورش دارم) نمیتونم اصل مدرکم و برای مصاحبه فراهم کنم. تنها مدرک از دوره لیسانس کارنامه با مهر دانشگاه و نامه تاییده اتمام دوره کارشناسی از دانشگاه به آموزش و پرورش و دارم. اما اصل مدرک کاردانی و اصل دیپلم (۱۱ساله -هنرستان) و دارم
سوال: به نظر شما چیکار کنم! به لیسانس اشاره نکنم عدم صداقت برام بد میشه و اگر اشاره کنم چون اصل مدرک و ندارم AP میخورم!؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
البته در هنگام پر کردن فرم ثبت نام اولیه ۲۰۱۸ (قبل از قبولی) Some University Courses انتخاب کردم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-26 ساعت 19:44)metigor نوشته:  با سلام برنده ۲۰۱۸ با کیس ۶هزار معاف سربازی و کارمند آموزش و پرورش هستم و در تدارک ارسال ۲۶۰
در تاپیک های ارسال فرم ۲۶۰ در مورد مدارک تحصیلی به نتیجه نرسیدیم و سوالم و اینجا ارسال میکنم
متاسفانه بدلیل به اتمام نرسیدن دوره تعهد لیسانس (دانشگاه فرهنگیان - ۴ سال تعهد به آموزش و پرورش دارم) نمیتونم اصل مدرکم و برای مصاحبه فراهم کنم. تنها مدرک از دوره لیسانس کارنامه با مهر دانشگاه و نامه تاییده اتمام دوره کارشناسی از دانشگاه به آموزش و پرورش و دارم. اما اصل مدرک کاردانی و اصل دیپلم (۱۱ساله -هنرستان) و دارم
سوال: به نظر شما چیکار کنم! به لیسانس اشاره نکنم عدم صداقت برام بد میشه و اگر اشاره کنم چون اصل مدرک و ندارم AP میخورم!؟

نظر شخصی .... من اگه به جای شما بودم همون مدرک کاردانی رو میزدم تو فرمم و دنبال دردسر نمیگشتم...چون اصل مدرکتون دستتون هستش..
والا از روز اول اگه به ما هم گفته بودن نمیزدیم لیسانس..به نظرم هرچی تحصیلات پایین تر باشه کمتر چک میکنن ادم و ..
پاسخ
تشکر کنندگان: metigor ، dv2017 ، sheghi
با سلام
چند سوال در زمینه پر کردن فرم ds260 دارم
1 سوال داشتن تجربه دو سال و نوشتن عنوان شغل برای من که پزشک هستم لازم است ؟
2 در بخش سربازی قسمت تخصص نظامی را no بزنم یا medical doctor ؟
3 در course study بخش دیپلم تجربی را academic بزنم یا experimental science ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام همسر من هم برنده شده و کیس نامبر ما زیر 1000هست مادوروزه فهمیدیم اسممون دراومده
غیر از شغل ثابت ایشون کارشناس رسمی دا گستری هم هست باید تو فرم اعلام کنیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-08 ساعت 16:31)reza.zr نوشته:  سلام.دوستان گل یه سوال .الان با خبر شدم یکی از دوستای صمیمیم هم با خانومش قبول شده.کیس نامبرشم 3000 ولی فقط یه مشکلی هست.میزان تحصیلاتشو لیسانس وارد کرده موقع ثبت نام ولی هنوز فارغ التحصیل نشده و ۲ ۳ واحد معرفی به استاد داره تا تصویه کنه و فارغ بشه.الان اگه قبل از پر کردن فرم DS260 یا بعد پر کردنش و گرفتن مدرکش تا قبل از مصاحبه امکان قبولی داره؟؟؟

اشکالی نداره، گواهی واحدهای ببره روز مصاحبه بگه فکر می کردم تا حالا تموم می شده، مهم داشتن دیپلمه، اگه خودش اصلی بوده
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-08 ساعت 14:33)mehraj نوشته:  
(2017-05-07 ساعت 22:50)ALI.S نوشته:  با سلام و عرض ادب
1-اگر برای تمکن مالی صرفا سند ملک باشد و مبلغ نقدی نداشته باشیم کفایت میکنه.
2- میزان مبلغ نقدی که در بانک باید داشته باشیم برای دو نفر چقدر است؟
اگر پاسخگو باشید ممنون میشم .

سوال منم هست.

ضمن تشکر بابت راهنمای دی اس 620 منتظر بقیه راهنما هستیم.
در آخر راهنمایی اگه ممکن باشه یک فایل پی دی اف برای پرینت هم تهیه بشه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
بقیه قسمت های فرم توضیح داده نشده؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-12 ساعت 11:04)srh-2600 نوشته:  دوستانbeneficiary idچیه؟

کسی جواب این سوال رو میدونه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام یه سوال داشتم ، توی فرم قسمت آموزش هم باید مدرک دیپلم رو وارد کنیم و هم مدرک پیش دانشگاهی؟یا فقط یکیشون؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام

من برای یکی از دوستان فرم DS-260 را پر کردن همه چیز درست است اما در آخر موقع امضا یعنی صفحه ای که شماره کیس نامبر و شماره پاسپورت و کد امینتی را میخواهد هر کاری میکنم جلوی کیس نامبر فلش قرمز میزنه ؟؟!!
کتگوری : F3
اپلای : AUG2004
کیس نامبر : ANK2010
فرم DS-261 : در تاريخ ١٨ فبريه ٢٠١٥
پرداخت ١٢٠$ بعد از آن پرداخت دوتا ٣٢٥$ و تكميل فرم DS-260 و ترجمه مدارك و ارسال مدارك به NVC
در تاريخ ١١ مى ٢٠١٥ ايميل از NVC براى تاييد مدارك ارسالى
مصاحبه در ۲۹ مارچ آنکارا
منتظر پروسه طولانی کلیر
۸ اگست آپدیت دو خطی در سایت ceac
اتمام پروسه كلير ٢٩ آگست
دريافت ويزا ٣١ آگست
بردن لاتاری ۲۰۱۷ توسط همسرم بعد از سالها کیس نامبر++2017AS22 آنکارا (آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟!)
کامپلیت فرم DS-260 جدید در ۳۱ می و ارسال به KCC
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان