کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
به کدوم ایالت می روید و چرا؟
سلام
وقت همگی به خیر
ما حدود ۲ ماه هست که دالاس ( texas ) هستیم و در کل از همه چیز راضی هستیم و به دوستان دالاس رو توصیه میکنم
برنامه ما برای دالاس نبود خیلی اتفاقی امدیم دالاس والی خیلی راضی هستیم
همه دوستان موافق باشید
شريف ترين دلها دلي است که انديشه آزار کسان در آن نباشد . زرتشت
زندگي تاس خوب آوردن نيست ، تاس بد را خوب بازي کردنه .
براي مشورت خردمندان را برگزين تا از ملامت و ندامت در امان باشي .
پاسخ
سلام دوستان
در مورد کار گفتم خدمت دوستان که از یه فروشگاه ایرانی شروع شد که ۳ هفته اونجا بودیم و الان ما داریم از فروشگاه های وال مارت و تی جی مکس داریم استارت میزنیم که فکر میکنم خوب باشه برای آغاز . و در مورد کلاس زبان هم ریچلند کالج اقدام کردیم که ابتدا تعیین سطح میشه مثل ایران و بعد کلاس ، که انشاءالله کلاس ما از ماه می آغاز میشه
در مورد ماشین تویوتا کمری مدل ۹۹ خیلی تمیز خریدیم ۳۰۰۰$
قیمته لب تاپ هم خوبه
از لحاظ تفریحگاه جاهای جالبی داره باغ گل که خیلی زیبا بود و کلا سر سبز و قشنگه
به هر حال اگه قرار بود الان تصمیم بگیرم و ایالتی رو انتخاب کنیم بازم دالاس رو انتخاب میکردیم
اگه دوستان کسی کمک و راهنمایی خواست لطفآ پیغام بدید من در خدمت دوستان هستم
موفق باشید
پاسخ
با سلام
من برنده 2011 هستم در رشته عمران با توجه به بررسی در اینترنت برای شروع به نظرم باید از کالیفرنیا یا تگزاس شروع کنم .
در صورت امکان از شرایط دالاس بیشتر توصیح بده و راهنمایی کن.
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: idn ، lorecance ، mml ، ghorbat ، Solitude ، parastoo mohajer ، سمنانی ، taherifar
(2010-05-29 ساعت 14:25)amir1345 نوشته:  با سلام
من برنده 2011 هستم در رشته عمران با توجه به بررسی در اینترنت برای شروع به نظرم باید از کالیفرنیا یا تگزاس شروع کنم .
در صورت امکان از شرایط دالاس بیشتر توصیح بده و راهنمایی کن.
با تشکر

سلام دوست عزیز
لطفآ به این آدرس مراجعه کنید
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=2299&page=1

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، mml ، nastaran86 ، ghorbat ، Solitude ، parastoo mohajer ، taherifar
من اگه بخوام جایی برم با توجه به ضعیف بودن زبان فکر کنم لس آنجلس بهترین انتخابم باشه ! بعداً که کمی خودمو جا انداختم با آگاهی بالاتر نسبت به بقیه زندگیم تصمیم خواهم گرفت !
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، Amir78 ، lorecance ، mml ، ghorbat ، taherifar
سلام دوستان من اواسط اکتبر میخام بیام usبرای یکماه وبرگردم کسی هم ندارم اونجا.کدوم شهرو پیشنهاد میکنید؟
شماره کیس:2010AS152**
تاریخ دریافت نامه قبولی: june 2009
کنسولگری:abudhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:july2009 تاریخ کارنت شدن کیس:march2010
تاریخ دریافت نامه دوم:هیچوقت نرسید
تاریخ مصاحبه:may2010
تاریخ دریافت کلیرنس:پس از70روز .دریافت ویزا:5 اوت 2010
پاسخ
تشکر کنندگان: lorecance ، mml ، ardavan2535 ، ghorbat ، taherifar
ما تصميم داريم كه به ايالت ميسوري شهر سن ژوزف بريم چون پسر خالم كه اسپانسرمه اونجا ساكنه . كسي از موقعيتهاي كاري و شرايط زندگي اونجا خبر داره كه چه جوريه؟
2011AS14706

[font=Times New Roman]باور روز برای گذر از شب کافیســـــــــت.....[/font]

به امید فردا
پاسخ
تشکر کنندگان: lorecance ، mml ، ghorbat ، taherifar
من اگه باز هم برگردم به عقب دوباره لس انجلس رو انتخاب میکنم ، از همه چیش راضیم ، خدا هم ازش راضی باشه.
خیلی از کلیفرنیا نشینان معتقدند که اگر زندگی در کلیفرنیا رو تجربه کرده باشی هرگز حاضر نمیشی در ایالت دیگه بمونی و همیشه دلت میخواد برگردی کلیفرنیا .من این را از این و آن ، ایرانی و خارجی شنیده بودم ولی به عینه هم دیدم که یکی از دوستان صمیمیم هم که به علت کار مجبور شد برود هوستون- تگزاس با اینکه در آنجا زندگی کم خرج تری دارد ولی همش دلش میخواهد برگردد .

من لس انجلس و حومه را انتخاب کرده ام و میکنم به دلایل بیشمار:
اینجا واقعا آب و هوا خوب است ،
تفریحات از مجانی گرفته تا بسیار گران خیلی زیاد است ،
شهر به نسبت خیلی از شهرها زنده و پویاست و حتی در شب هم تفریحاتی و مکانهایی برای رفتن وجود دارد.
هر چیز ایرانی که بخواهید با قیمت مناسب در دسترستان است،
حق انتخابتان برای پیدا کردن دوست ایرانی زیاد است،
به دلیل تراکم مهاجر با خیلی از فرهنگهای ملل مختلف آشنا خواهید شد و دیدتان نسبت به دنیا واقعی تر خواهد شد چون ممکن است از هر ملیتی دوست پیدا کنید،
خیلی از بهترین دانشگاههای دنیا و آمریکا در نزدیکی شماست،
تمام اتفاقات مهم سینمایی و تلویزیونی و هنری در چند قدمی شماست و حتی میتوانید در مراسمش حضور زنده داشته باشید،
دریا و جنگل و دریاچه و کوه در نزدیکی شماست و کلی میتوانید از طبیعت لذت ببرید،
فرصت پیدا کردن شغل در جامعه ایرانی بیش از ایالتهای دیگر است و در نتیجه فرصت پیدا کردن شغل مرتبط با رشته تان در این ایالت میتواند بهتر از سایر ایالتهای بدون ایرانی باشد،
هرگز افرادی که زبان نمیدانند مثل والدین مسن و تحصیل نکرده در این شهر به مشکل نخواهند خورد چون در همه جا بلاخره یک ایرانی پیدا میشود که کمکشان کند،
اگر مسلمانِ مسجد برو دو آتشه هستید یا یک زرتشتی دو آتشه یا بودایی یا هر دین دیگر در اینجا نه تنها مشکلی پیدا نخواهید کرد بلکه آدمهایی از جنس خودتان هم زیاد پیدا میشوند وحتی مکانهایی مثل مسجد و معبد و ... در دسترستان است.
اگر ورزشکار هستید انواع ورزشها در همه حد و لولی با امکانات بسیار در اطرافتان موجود است.
میتوانید با آدمهای زیادی که از سطح اجتماعی شما بالاتر یا پایینترند حشر و نشر داشته باشید . حتی بعید نیست روزی از خانه فلان پولدار ایرانی که چند تپه به نامش است سر دربیاورید
اینقدر زندگیهای رویایی و آدم پولدار اطرافتان خواهید دید که ناخودآگاه سطح رویاها و بلند پروازیهایتان بالا میرود و شما رابه تلاش بیشتر وا میدارد.
همه نوع کلاس زبانی موجود است از مجانی گرفته تا ماهی 1000 دلار به بالا و هر کس بسته به توقعش از آموزش زبان و بودجه اش میتواند در هر کدام از این کلاسها شرکت کند.
هزینه زندگی رقم معقولیست ، به خصوص خورد و خوراک از برخی ایالتها هم ارزانتر است و همه چیز در همه فصلی موجود است.
و ....

برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
من میخوام برم مریلند.چون هم اونجا فامیل داریم هم دوستای خوانودگی.
و منم حتما دوست دارم برم دانشگاه مریلند یعنی الان تنهاهدفم همینه حالا واستون یه سری اطلاعات از منبع ویکیدیا واستون میذارم

ایالتی است در شمال شرقی ایالات متحده آمریکا و یکی از ایالت‌های ساحلی اقیانوس اطلس آمریکا. پایتخت آن آناپولیس و شهر مهم آن بالتیمور است.

نام این ایالت به افتخار ملکه فرانسوی انگلستان هنریتا ماریا، همسر چارلز اول (شاه انگلیس)گذاشته شده

مریلند آب و هوایی گرم در تابستان، و سرد اما مرطوب در زمستان دارد.

در سال ۲۰۰۷، این ایالت تولید ناخالص داخلی برابر با ۲۶۸٫۶۸۵ میلیارد دلار داشت، که تقریباً برابر تولید ناخالص داخلی کشور آفریقای جنوبی (۲۸۲٫۶۳ میلیارد دلار) بود.[۲]

از لحاظ صنعت این ایالت از پیشرفته‌ترین ایالات آمریکا محسوب می‌شود.[۳] موسسات ملی بهداشت ایالات متحده آمریکا (NIH)، موسسه پزشکی هاورد هیوز، و شرکت لاکهید مارتین در این ایالت قرار دارند

مریلند دارای مراکز علمی بسیار غنی است. در علوم فضایی، ناسا یک پایگاه فضایی بنام مرکز پرواز فضایی گادرد در مریلند دارد، و امروزه مریلند تبدیل به یک قطب مهم در علوم زیست-فناوری گردیده.

دو دانشگاه جانز هاپکینز و دانشگاه مریلند در کالج پارک در این ایالت دارای شهرت جهانی هستند.

مرکز تعلیمات اسلامی وافع در مریلند
http://www.iec-md.org/
انجمن فرهنگی ایرانیان مقیم مریلند
http://www.iacs-md.org/
رادیو کالج پارک: پادکست دانشجویان ایرانی دانشگاه مریلند
http://www.radiocp.com/

انجمن ایرانی دانشجویان دکترای دانشگاه مریلند
http://www.igsfumd.org/
موسسه دانشجویان ایرانی مریلند
http://www.isf-maryland.org/
تونل ها نشان می دهند در دل سنگ ها هم میتوان راه ساخت.....

"اینجآ بجز دوری تــو چیزی به مــن نزدیک نیست"
پاسخ
تشکر کنندگان: Amir78 ، ParsTrader ، mml ، OverLord ، humsun ، MAHDI2012 ، ghorbat ، ronmony ، ASALI ، h4di ، Solitude ، soheila_chem ، مانترا ، SEPIDEHHHH ، ماتیتی ، ffrfar ، barfi1 ، taherifar
(2011-04-27 ساعت 17:05)rasarasa نوشته:  من اگه باز هم برگردم به عقب دوباره لس انجلس رو انتخاب میکنم ، از همه چیش راضیم ، خدا هم ازش راضی باشه.
خیلی از کلیفرنیا نشینان معتقدند که اگر زندگی در کلیفرنیا رو تجربه کرده باشی هرگز حاضر نمیشی در ایالت دیگه بمونی و همیشه دلت میخواد برگردی کلیفرنیا .من این را از این و آن ، ایرانی و خارجی شنیده بودم ولی به عینه هم دیدم که یکی از دوستان صمیمیم هم که به علت کار مجبور شد برود هوستون- تگزاس با اینکه در آنجا زندگی کم خرج تری دارد ولی همش دلش میخواهد برگردد .

من لس انجلس و حومه را انتخاب کرده ام و میکنم به دلایل بیشمار:
اینجا واقعا آب و هوا خوب است ،
تفریحات از مجانی گرفته تا بسیار گران خیلی زیاد است ،
شهر به نسبت خیلی از شهرها زنده و پویاست و حتی در شب هم تفریحاتی و مکانهایی برای رفتن وجود دارد.
هر چیز ایرانی که بخواهید با قیمت مناسب در دسترستان است،
حق انتخابتان برای پیدا کردن دوست ایرانی زیاد است،
به دلیل تراکم مهاجر با خیلی از فرهنگهای ملل مختلف آشنا خواهید شد و دیدتان نسبت به دنیا واقعی تر خواهد شد چون ممکن است از هر ملیتی دوست پیدا کنید،
خیلی از بهترین دانشگاههای دنیا و آمریکا در نزدیکی شماست،
تمام اتفاقات مهم سینمایی و تلویزیونی و هنری در چند قدمی شماست و حتی میتوانید در مراسمش حضور زنده داشته باشید،
دریا و جنگل و دریاچه و کوه در نزدیکی شماست و کلی میتوانید از طبیعت لذت ببرید،
فرصت پیدا کردن شغل در جامعه ایرانی بیش از ایالتهای دیگر است و در نتیجه فرصت پیدا کردن شغل مرتبط با رشته تان در این ایالت میتواند بهتر از سایر ایالتهای بدون ایرانی باشد،
هرگز افرادی که زبان نمیدانند مثل والدین مسن و تحصیل نکرده در این شهر به مشکل نخواهند خورد چون در همه جا بلاخره یک ایرانی پیدا میشود که کمکشان کند،
اگر مسلمانِ مسجد برو دو آتشه هستید یا یک زرتشتی دو آتشه یا بودایی یا هر دین دیگر در اینجا نه تنها مشکلی پیدا نخواهید کرد بلکه آدمهایی از جنس خودتان هم زیاد پیدا میشوند وحتی مکانهایی مثل مسجد و معبد و ... در دسترستان است.
اگر ورزشکار هستید انواع ورزشها در همه حد و لولی با امکانات بسیار در اطرافتان موجود است.
میتوانید با آدمهای زیادی که از سطح اجتماعی شما بالاتر یا پایینترند حشر و نشر داشته باشید . حتی بعید نیست روزی از خانه فلان پولدار ایرانی که چند تپه به نامش است سر دربیاورید
اینقدر زندگیهای رویایی و آدم پولدار اطرافتان خواهید دید که ناخودآگاه سطح رویاها و بلند پروازیهایتان بالا میرود و شما رابه تلاش بیشتر وا میدارد.
همه نوع کلاس زبانی موجود است از مجانی گرفته تا ماهی 1000 دلار به بالا و هر کس بسته به توقعش از آموزش زبان و بودجه اش میتواند در هر کدام از این کلاسها شرکت کند.
هزینه زندگی رقم معقولیست ، به خصوص خورد و خوراک از برخی ایالتها هم ارزانتر است و همه چیز در همه فصلی موجود است.
و ....

این پست واقعا خوبی بود
مرتبط با عنوان تاپیک

ممنون

پاسخ
تشکر کنندگان: rasarasa ، anab ، talent ، humsun ، nilufar ، roze ، ghorbat ، mrhj50 ، 3rip ، dana ، ASALI ، Solitude ، sph ، safarikelay ، taherifar
(2009-11-27 ساعت 01:55)pi30 نوشته:  من خودم یه سوال دارم .
ارزون ترین شهر یا ایالت کدومه در ضمن دانشگاه هم داشته باشه کار هم پیدا بشه توش.

در ضمن خودم شیکاگو رو دوست دارم اما نمی دونم چرا؟

با سلام به شما
ارزونترین ایالت آمریکا تگزاسه .چون نفت زیادی دارند،مالیات کمتری می دهند،کارهای مهندسی زیادی می تونید پیدا کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، amir53 ، MAHDI2012 ، ghorbat ، ronmony ، 3rip ، ASALI ، Solitude ، ffrfar ، alborz2012 ، taherifar ، Anahitaeb1
درود دوستان مهاجر
من اگه بخوام ایالتی رو انتخاب کنم اول از همه میرم شهر آتالانتا ... به خاطر اینکه یکی از دوستان قدیمی پدرم اونجاس با خانواده اش و میتونن به من کمک کنند و یک از دوستای خودم هم اونجاس که مدت 3 سالی است که رفته آتالانتا .... و بعد از یک سالی که موندم و کمی واردتر شدم به ایالت دیگری خواهم رفت و که فکر کنم اون هم ایالت کالیفرنیا باشه ... یه جورایی اونجا رو دوست دارم ...
به هر حال هر جا رفتم تلاش خواهم کرد برای موفقیت .
پیروز باشید .
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
تشکر کنندگان: yousef156 ، wushu kung fu ، ghorbat ، 3rip ، ASALI ، Solitude ، taherifar
مهاجرسرایی ها سربلند وپیروزباشید...!

ولی من باتوجه به نطر شخصی خودم جایی میرم که ایرانی توش کم باشه .
سیاتل یا میامی البته ازکالیفرنیاخیلی خوشم میاد ولی اگه بخوام انتخاب کنم لس انجلس آخرین گزینه خواهد بود.....!
پاسخ
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، behzadb57 ، ghorbat ، 3rip ، Solitude ، bahram2014 ، taherifar
سلام به همگی

اگر اورنج کانتی رو انتخاب کردید و خواستید بیایید اینجا
می تونید با من در تماس باشید . من احتمال زیاد 2 ماه دیگر
میام ایران شاید اگر کسی در باره این منطقه اطلاعاتی بخواهد
بتونیم حضوری با هم صحبت کنیم.

موفق باشید
شماره کیس: 2009AS22800
دریافت اولین نامه: Mar 2008
دریافت نامه دوم: MAR 2009
مصاحبه: JUNE2009
دریافت ویزا: همون روز
پاسخ
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، ARASH@MH ، behzadb57 ، humsun ، Lucky Luke ، MAHDI2012 ، ghorbat ، 3rip ، ASALI ، Solitude ، jazirehh ، alborz2012 ، taherifar ، goliii
(2010-04-23 ساعت 08:46)mahdis نوشته:  سلام دوستان
در مورد کار گفتم خدمت دوستان که از یه فروشگاه ایرانی شروع شد که ۳ هفته اونجا بودیم و الان ما داریم از فروشگاه های وال مارت و تی جی مکس داریم استارت میزنیم که فکر میکنم خوب باشه برای آغاز . و در مورد کلاس زبان هم ریچلند کالج اقدام کردیم که ابتدا تعیین سطح میشه مثل ایران و بعد کلاس ، که انشاءالله کلاس ما از ماه می آغاز میشه
در مورد ماشین تویوتا کمری مدل ۹۹ خیلی تمیز خریدیم ۳۰۰۰$
قیمته لب تاپ هم خوبه
از لحاظ تفریحگاه جاهای جالبی داره باغ گل که خیلی زیبا بود و کلا سر سبز و قشنگه
به هر حال اگه قرار بود الان تصمیم بگیرم و ایالتی رو انتخاب کنیم بازم دالاس رو انتخاب میکردیم
اگه دوستان کسی کمک و راهنمایی خواست لطفآ پیغام بدید من در خدمت دوستان هستم
موفق باشید

سلام ..اگه زحمت نیست راهنمایی کنین.گرفتن گواهینامه؟-شهر پلانو چطوره-کار مخابرات پیدا میشه... هزینه کالج ؟تشکر

شماره کیس : 2012AS000200XX
کنسولگری: ANK
مصاحبه : 2012 /FEB دریافت آبی
دریافت کلیرنس:26 SٍEP با ستاره
دریافت وبزا: SEP 28
ورود به آمریکا : 2013/March

پاسخ
تشکر کنندگان: ARASH@MH ، majidusa01 ، ghorbat ، 3rip ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان