کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
به کدوم ایالت می روید و چرا؟
ممنون از اطلاع رسانییتون
دوستان دیگه هم لطف کنن مارو در تجربیاتشون ویا اطلاعاتشون در مورد ایالتها سهیم کنند. با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: tabim4 ، golia
ما از کانادا اومدیم بوستون . ماساچوست .... به دلیل پست داک توی هاروارد رفتن همسرم. جامعه ی ایرانیش فکر نمی کنم خیلی بزرگ و فعال باشه ولی خب من تازه واردم و هنوز ده روز نشده شاید اشتباه می کنم. شهر فوق العاده زیباییه .ان شاالله پشیمون نشیم از این تصمیم و زندگی در بوستون.
پاسخ
تشکر کنندگان: tabim4 ، behfaza ، radman87 ، Nataliea ، matin86
دوستان کسی در مورد تنسی (نشویل ) اطلاعاتی داره ؟ ممنون میشم ... چون هیچ گونه اطلاعاتی حتی در مهاجرسرا هم ازش ندیدم
پاسخ
تشکر کنندگان: radman87 ، Nataliea ، p.nsz
(2015-04-10 ساعت 04:31)مهاجر1365 نوشته:  ما از کانادا اومدیم بوستون . ماساچوست .... به دلیل پست داک توی هاروارد رفتن همسرم. جامعه ی ایرانیش فکر نمی کنم خیلی بزرگ و فعال باشه ولی خب من تازه واردم و هنوز ده روز نشده شاید اشتباه می کنم. شهر فوق العاده زیباییه .ان شاالله پشیمون نشیم از این تصمیم و زندگی در بوستون.

با سلام و شادباش به دوست عزیزم اگه لطف کنی در مورد شرایط زندکی و کار و قیمت خانه و هزینه زندگی و هر چیز دیگه ای که بتونه برای انتخاب شهر به مهاجران جدید کمک کنه توضیح بدی خیلی تشکر میکنیم همچنین از زندگی روزمره و روش گذران زندگیتون تو ماساچوست ما رو بی نصیب نذارید سپاسگزارم
پاسخ
تشکر کنندگان: Nataliea
(2015-04-11 ساعت 16:24)TINA.RAD نوشته:  دوستان کسی در مورد تنسی (نشویل ) اطلاعاتی داره ؟ ممنون میشم ... چون هیچ گونه اطلاعاتی حتی در مهاجرسرا هم ازش ندیدم

نشویل در کنار رودخانه کامبرلند قرار گرفته و ۵۶۹۸۹۱ نفر جمعیت دارد (سال ۲۰۰۰). مساحت آن ۱٬۳۶۲٫۵ کیلومتر مربع است و پس از ممفیس دومین شهر بزرگ این ایالت است.
موزه و تالار مفاخر موسیقی کانتری و ساختمان کاپیتل ایالت تنسی در این شهر قرار دارند.
تیم تنسی تایتانز از این شهر است.
نشویل بروایتی نزدیک به ۸٬۰۰۰ کرد-آمریکایی ساکن دارد.
دانشگاه وندربیلت در حیطه علوم پزشکی دارای وجهه بین‌المللی، و همواره در میان موسسات برتر علوم پزشکی آمریکا می‌باشد. این موسسه خصوصی، دارای یک مرکز درمانی بسیار معتبر است.
دانشگاه ایالتی تنسی نیز از موسسات آموزش عالی دولتی این شهر است.
پارک ملی کوههای بزرگ اسموکی در شرق این ایالت واقع است. شهر نشویل نیز پایتخت موسیقی کانتری آمریکا محسوب می‌گردد.[۴]
پاسخ
تشکر کنندگان: tabim4 ، hamed shayan ، eybaba ، lighthouse
خیلی سپاسگذارم دوست عزیز
شرایط زندگی در نشویل رو میخوام بدونم. اوضاع کار و خونه. . . .
پاسخ
تشکر کنندگان: tabim4 ، hamed shayan ، p.nsz
(2015-04-11 ساعت 22:04)radman87 نوشته:  
(2015-04-10 ساعت 04:31)مهاجر1365 نوشته:  ما از کانادا اومدیم بوستون . ماساچوست .... به دلیل پست داک توی هاروارد رفتن همسرم. جامعه ی ایرانیش فکر نمی کنم خیلی بزرگ و فعال باشه ولی خب من تازه واردم و هنوز ده روز نشده شاید اشتباه می کنم. شهر فوق العاده زیباییه .ان شاالله پشیمون نشیم از این تصمیم و زندگی در بوستون.

با سلام و شادباش به دوست عزیزم اگه لطف کنی در مورد شرایط زندکی و کار و قیمت خانه و هزینه زندگی و هر چیز دیگه ای که بتونه برای انتخاب شهر به مهاجران جدید کمک کنه توضیح بدی خیلی تشکر میکنیم همچنین از زندگی روزمره و روش گذران زندگیتون تو ماساچوست ما رو بی نصیب نذارید سپاسگزارم
راستش هنوز یک ماه نشده که اومدیم ولی بوستون شهر خیلی زیباییه . هاروارد هم خب دانشگاه خیلی خوبیه و ارزش سختی کشیدن رو داره. الان که ماه اپریل هست چند روز بارونی بود ولی الان یک هفتست افتاب شده و عالیه هوا. خونه ای که ما گرفتیم توی کوئینسی هست چسبیده به بوستونه و تا مرکز بوستون بیست دقیقه راهه با مترو. ویوش رو به اقیانوسه دو خوایه و نوساز و بزرگه ماهی 1830 دلار میدیم که اکتریسینی با خودمونه. قیمت هارو با کانادا مقایسه می کنم عالیه و روی پوشاک و کفش و مواد خوراکی تکس نمیگیرن. در کل من اینجارو خیلی دوست دارم و به نظرم ایده ال ترین جاست برای دانشجوهایی که دوست دارن توی دانشگاههای خوب درس بخونن و مدرک بگیرن. فقط کانون ایرانیهاش زیاد فعال نیست .
پاسخ
تشکر کنندگان: Haghighat ، radman87 ، tabim4 ، lighthouse ، Interuniversal ، Nataliea ، barfi1 ، Amir.AA ، matin86
سلام دوستان.
من در لاتاری 2015 قبول شدم ولی نمیدونم کدوم ایالت رو انتخاب کنم. زبانم زیاد خوب نیس، مدرک مهندسی نفت دانشگاه آراد دارم با دوسال سابقه کار در حفاری.
لطفا راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: Nataliea
دوستان محترم سلام
برای انتخاب محل اقامت در آمریکا همونطور که لیلا خانم اون اوایل گفتن پارامترهای زیادی دخیل هستن . اون پست رو تو صفحه اول حتما بخونید .
بعدش یه جدول درست کنید و حدود ده شهر رو تو ستون سمت چپ یادداشت کنید
حلا سر ستون های مختلفی رو باید با موضوعات مختلف پرکنید . مثلا یکی کار ، دومی آب و هوا ، سومی هزینه زندگی ، چهارمی امکانات دانشگاهی و تحصیلی ، پنجمی انطباق پذیری ششمی داشتن دوست و فامیل و الی آخر .
خب مرحله بعد این هست که باید برای موضوعات بالا وزن دهی کنید بین یک صد درصد هر طور که راحتید . مثلا اهمیت آب و هوا چقدر ؟ 20 درصد مثلا ،بیشتر یا کمتر ولی یادتون باشه مجموع وزنها نباید از صد درصد بیشتر و یا کمتر بشه .
حالا برای هر خونه که تلاقی یک شهره با آیتم سر تیتر ، باید یک امتیاز صفر تا صد (یا صفر تا ده ) بدین . مثلا لوس آنجلس تو آب و هوا امتیاز 80 میگیره . خوب همینطور تمام خونه های جدول رو پر کنین .
الان باید امتیاز کلی هر شهر رو محاسبه کنین . خیلی راحته امتیاز هر آیتم شهر ضربدر وزنش میشه امتیاز اون سلول یا خونه . بعدش توی یه سطر مجموه امتیاز های تعدیل شده با وزن میشه امتیاز کلی اون شهر . امیدوارم گیج نشده باشین .
مثالم رو تکمیل میکنم . مثلا آیتم آب و هوای لس آنجلس که امتیاز 80 دادید اگر اهمیت آب و هوا در کل برای شما 20 درصد بوده میشه 0.2 ضربدر 80 . حالا امتیاز کل لوس آنجلس میشه مجموع این امتاز با امتیاز های اون سطر
در کل این روش یک دید کلی با طیف وسیعی از اطلاعات به شما میده که نهایتا می تونید تصمیم گیری کنید .
پیشنهاد میکنم برای دقیق تر شدن حتما اتیاز هاتون رو بر مبنای مستندات و تحقیقات بدید و نه حس تون .
امیدوارم مفید بوده باشه .
❶کيس نامبر : 2015AS6###
❷ تعداد افراد :۴ نفر
❸ مصاحبه : July 6- Abudhabi
❹ سه نفر یکضرب ، یکنفر کلیرنس
❺ آپديتها : 12 و 13و 14و 28 جولای خودم ، 15 و 29 جولای نفر اصلی ، 10آگوست تمام کیس ، 13 آکوست فقط خودم ، 14 آگوست کلیر
❻ کلیر: 14 آگوست
❼ مقصد: نامعلوم

[/color]هر کجا هستم،باشم ، آسمان مال من است. پنجره،فکر،هوا،عشق،زمین مال من است.
پاسخ
تشکر کنندگان: lighthouse ، Interuniversal ، Nataliea ، barfi1 ، golia ، Amir.AA ، matin86 ، ad48
ما در ابتدا براي شروع ميخوايم بريم نيو مكزيكو (لاس كروز) چون يكي از دوستاي صميميم اونجاس ،خيلي اطلاعات گسترده ندارم درموردش ولي شهر دانشجويي عه،بازار كار خيلي مناسبي نداره و بهمين تناسب هزينه زندگي كمتره،هواش بيشتر گرمه و ...
ولي بعد يكماه اينا كه گرين كارت و گرفتيم و كارامونو كرديم مقصد نهايي سياتل عه،كه فك ميكنم اكثر دوستان تاپيك سياتل و خوندن و اطلاعاتشون از من كاملتره،ولي يه جورايي اونجارو دوست دارم،يه آشنا بتازگي پيدا كردم و خيلي تعريف ميكرد هزينه مسكن كمي بنسبت تگزاس و لاس وگاس كه ميگن ارزونه بالاتره البته نه خيلي فاحش ولي بنظرم جاي خوبيه واسه زندگي دائم!!!
لاتارى ، درس صبورى، تغيير و قطع وابستگى هاست و بيانگر اينه كه انسان هرچيزي رو كه بتونه تصور كنه قطعا بهش ميرسه!

طلب خير براي همه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: lighthouse ، golia ، matin86
سلام.بنظر من کارولینای شمالی(شارلوت)شهر خوبی هست و کلا ایالت خانواده های نو پا معروف هست و قیمت مسکن و هزینه های جانبی توش خوبه.
پاسخ
تشکر کنندگان: p.nsz
(2015-04-11 ساعت 16:24)TINA.RAD نوشته:  دوستان کسی در مورد تنسی (نشویل ) اطلاعاتی داره ؟ ممنون میشم ... چون هیچ گونه اطلاعاتی حتی در مهاجرسرا هم ازش ندیدم

من یه دوستی دارم اونجا که البته 6 ماهه که رفتن نشویل ، میگه : شهر خیلی بزرگی نیست ، لایف استایل مردم نسبتا شاد و شلوغ هستن
اجاره خونه ارزونه ، ایشون یه خانه سه خوابه اجاره کردن 950 دلار
به نظرم هزینه زندگی خیلی پایین تر از شهرهای ایلتهای دیگه هستش
پاسخ
تشکر کنندگان: Amir.AA ، matin86
سلام دوستان . من وهمسرم کارشناسی ارشد آلودگیهای محیط زیست داریم یکی از صنعتی اصفهان و یکی از آزاد
می خوام بدونم کدوم شهر بازار کارش و راه ادامه تحصیلش برای ما بهتره.ممنون میشم راهنمایی کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
همونطورکه دوستمون goliaدرتایپیک بولتن ویزاگفتن،خیلی خوبه که همه ما 2016ایها بیاییم واطلاعات جدیدمون رودرباره ایالتهای مختلف باهم درمیون بذاریم.خب درموردخودمون اول بناروکذاشتیم به دالاس.بعدهم سیاتل وفعلا هم وگاس.درواقع سیاتل واقعا گزینه خوبیه برای زندگی ولی دیدم با رطوبتش دردرازمدت نمیتونم کناربیام.وخب ماکه قصدداریم خونه بخریم میتونیم دریه ایالت ارزانترباهمان سرمایه خونه بزرگتری بگیریم.ازطرفی وگاس شهرزنده ایه ودچارغربتزدگی بدو ورود نمیشیم،هزینه هاهم مناسبند به اندازه دالاس هم مهاجرنداره.اگربازهم مقصدمون عوض شدحتما اعلام میکنم‌!!اگرهم دوستان نکات منفی درمورد وگاس میدونن واقعا ممنون میشم بیان وبگن.
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، Interuniversal ، golia ، chakavakl ، Amir.AA ، Mey30 ، matin86
ما هم از بین وگاس و سن دیگو فعلا وگاس رو انتخاب کردیم.به نظر وگاس بهترین انتخاب برای شروعه.هزینه کم.پیدا کردن کار با درآمد بیشتر.مالیات بر درآمد نداره.سرزنده هست و کلی مزایای دیگه.اما آب و هوای خوبی نداره.
اما سن دیگو گرونتره.ولی از آب و هوای خوبش و مناظرش نمیشه گذشت.اسپانیایی ها اونجا بیشترن و کار سختتر پیدا میشه
البته همه اینا بر اساس شنیده هاس.
شماره کیس:    31xx    تاریخ رویت قبولی:   8jun
کنسولگری:     ankara   تعداد افراد منظور در کیس :    2
ارسال فرمهای سری اول:    24jul     کارنت شدن کیس:   18nov
مصاحبه:      7jan               ویزا یه ضرب
دریافت ویزا:  13 jan      ورود به آمریکا:   21 apr        دریافت گرین کارت: jun 22
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، lighthouse ، Interuniversal ، golia ، Mey30 ، matin86

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان