کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر در مورد رسیدن نامه قبولی در لاتاری
آقای sadra_sepehr با سلام

در صورت امکان محبت بفرمایید یک تحقیقی کنید تا چه شماره کیسی به بچه های قبول شده تعلق گرفته شاید یک وضعیتی از قبولی به دستمان آمد . من که در بعضی از تاپیک ها جستجو کردم ، گویا تا شماره 000/30 هم برای بچه ها شماره کیس تعلق گرقته است. با تشکر
تشکر کنندگان: Ali Sepehr
دوباره سلام

خوبی لاتاری اینه که چند ماه بعد از اعلام نتایج دوباره قرعه کشی شروع میشه !!! والا خوب چیزیه دوباره مردم توی قرعه کشی شرکت میکنن و حسرت قبول نشدن را نمیخورن.
تشکر کنندگان: arashj666
سلام
بچه ها در گشت و گذارم در مهاجرسرا به کسی به آی دی Hashem برخورد کردم که زده کیس نامبرش بین 21000 و 22000 هست.
جالبش اینه که زده نامه اول رو 4 تیر 88 گرفته!
همگی خوشحال باشین! Smile چون هنوز امید هست Smile
http://mahdi.dvlotteryblog.com
شماره کیس: 2011ASXXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:?
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:?
تاریخ کارنت شدن کیس:?
تاریخ دریافت نامه دوم:?
تاریخ مصاحبه:?
تاریخ دریافت کلیرنس:?
تاریخ دریافت ویزا:?
تاریخ پرواز به آمریکا:?
تاریخ دریافت SSN و گرین کارت:?
تاریخ دریافت پاسپورت آمریکا:?
یه سوال؟
اگه چهارشنبه اسممونو ببینیم در اومده ولی نامه نرسه چی میشه؟
کیس نامبر چی؟ Sad
تشکر کنندگان:
mahdi.dvlotteryblog.com نوشته: یه سوال؟
اگه چهارشنبه اسممونو ببینیم در اومده ولی نامه نرسه چی میشه؟
کیس نامبر چی؟ Sad

مهدی عزیز اونها حتما به این موضوع فکر کرده اند یا در سایت کیس نامبرتون اعلام شده ویا از طریق ایمیل که به kccمیزنید به شما شماره ی کیستون و میگنWink
در هر صورت چون سال اوله که از طریق سایت اعلام نتایج میکنن هیچکسی نمیتونه جواب درستی بده .....................
تشکر کنندگان:
دوستان سلام، یه دلیل دیگه برای داشتن روحیه:
در متن faq شماره 13 نگاه کنید، سوال شماره 16:
WILL ENTRANTS WHO ARE NOT SELECTED BE INFORMED?
Starting with DV-2010, all entrants, including those NOT selected, will be able to check the status of their entry through the E-DV website and find out if their entry was or was not selected. Entrants should keep their own confirmation page information from the time of their entry (October 2, 2008, to December 1, 2008) until they may check the status of their entry online. Status information for DV-2010 will be available online from July 1, 2009, until June 30, 2010. All notification letters are sent to the address indicated on the entry within five to seven months from the end of the application period.

منظورم چی بود؟
اینکه: درسته که بنا به قاعده، نامه ها معمولا الان ها میاد. اما طبق قوانین خودشون نامه ها رو بین 5 تا 7 ماه از اتمام لاتاری میفرستند یعنی در حقیقت از 1 May تا 1 July. خوب فکرشو کنین که اونها نامه هامونو تازه میخوان 1 July بفرستند! حالا کیس نامبرمون بالا بود اشکال نداره!Big Grin
ضمنا دوستان حواستون باشه بجز اینکه ساعات اولیه احتمالا سایت شلوغه، قاعدتا به وقت امریکا (حالا احتمالا نیویورک ؟؟!؟) اول July جواب را خواهند گذاشت. یعنی به حساب ما فردا صبح اش.

به امید موفقیت همه دوستان
تشکر کنندگان:
سلام به همه
چه عجب دوباره صدرا پیداش شد
بچه ها واقعا خوش شانسن کسایی که امسال برنده میشن چون با این شرایطی که پیش اومده اعتبار و احترام مردم ایران خیلی زیاد شده و یا به بک گراند چک نمیخورن یا اگر هم بخورن خیلی سریع و بی دردسر جوابش میاد
(البته اینها نظر منه که از دوستام توی امریکا شنیدم )
خدایا من خودم را رها کرده ام تو رهایم مکن
تشکر کنندگان: Ali Sepehr
سلام
با این حال که علاقه مندم به آمریکا برم و انگلیسی مکالمه کنم ولی این سایت فارسی و مهاجرهاشو خیلی دوست دارم Smile
آخه تو فروم forum.immigration.com قسمت DVLottery همه لاتین مینویسن ولی چون هم زبون نیستن آدم احساس هاشونو درک نمیکنه. ولی اینجا از سطر سطر نوشته ها بوی اضطراب و استرس بوی یه جور درد مشترک میاد. 72 ساعت دیگه اضطرابها تموم میشه و تنها چیزی که میمونه واسه کسایی که بختشون نپرید یه انتظار دسته جمعی برای اوایل October هست.
دوستان من خیلی دوست دارم برنده شم ولی حقیقت اینه که از یه جمع 10 میلیونی 100 هزار تا انتخاب میشن و 50 هزارتاشون موفق میشن که گرین کارت رو بگیرن. کسی رو نمیخام ناراحت یا ناامید کنم ولی از حقیقت هم نمیشه گذشت.
خدایا به همه ما آرامش روبرو شدن با چهارشنبه رو بده. Smile
تشکر کنندگان:
من با اینکه نامه ام هنوز نیومده هنوز امید دارم.امروز دوشنبه است و تنها 2 روز به اعلام نتایج مونده...دقت کردین ساعت ها مثل سال می گذرن؟!چه زیباست وقتی پنج شنبه بیام تو فروم ها ببینم همه خوشحالنو قبول شدن.یه واقعیتی هست اونم اینه که برنده شدن توی همچین قرعه کشی هایی خیلی درصدش کمه ولی بیاد داشته باشید که امید هم چیز خوبیست.به امید پیروزی هممون
Pir shodim vali bozorg na
تشکر کنندگان: arashj666 ، Ali Sepehr
دوستان عزیز با سلام

از همگی تشکر میکنم بالاخره فکر کنم خیلی امیدوار شدیم مخصوصا arashj666 عزیز گفتند شاید تازه 1 July بخوان بعضی از نامه ها رو بفرستند و با این حساب باید یک 20 روزی نامه ها توی راه باشند . خیلی خوب است امیدوارم همین طور باشد و همگی ما دوستان قبول شویم. فکرش را کنید چه میشود............... آنوقت تازه کارمان درآمده و باید حساب و کتاب و خرج و مخارج را شروع کنیم . خیلی خوب است ........... انشاالله تا باشد از این خرج و مخارج ها !!!Big GrinBig Grin
خدایا مرا به بزرگی نعمتهایی که داده ای راضی کن تا کوچکی آن چیزهایی که ندارم آرامشم را بر هم نزند......................Smile
تشکر کنندگان: mahdi.dvlotteryblog.com ، arashj666 ، reza22
الان که داریم به نتیجه نزدیک می شیم همه دارن روزشماری می کنن...
وقتی نتیجه اعلام شد.
بعضی ها مغموم می شن و بعضی ها مغرور...
خیلی جالبه که فردا پس فردا نیش بعضی ها می ره تا بناگوش و
پوزه بعضی ها می ره تا زیره زانو...
خوب باید یاد بگیریم که هر وقت خوشحال می شیم شاید یه جایی تو همین موقعیت یکی حالش گرفته شده...
یا هرجا کم آوردیم بدونیم عوضش یکی خرکیفه خرکیفه...
راستی تا حالا شده حس کنین هیچ چیز نیست که بتونه خوشحالتون کنه...
اما این لاتاری لامصب خیلی ها رو می تونه بترکونه...
ایشالله همتون قبول شین به جز من...
تا لا اقل بتونم به خدا یه شکایتی - گله ای چیزی ... حداقل یه غرغری بکنم.
همه غمهاتون مال من. خوشی هام پیشکش شما...
تشکر کنندگان: seravin ، arashj666 ، Ali Sepehr ، beigebar
دوستان اگر خدا بخواهد، یه 50 ساعت دیگر "هممون" خوشحالیم! البته اگر سایتشون افت سرعت پیدا نکنه Big Grin
من که اگر برنده بشم ولو با کیس نامبر بالا، یه شیرینی اساسی به همه میدم!

یه مطلبی میخوندم به نوشته سازدهنی که محاسبه میکرد و درست هم میگفت که احتمال برنده شدن 1به 70 و یا 100 است. و در نهایت از اون پست احتمال میداد که 2 نفر قبول بشن.
راستش یه مساله ای اینجا از قلم افتاده. و اون اینکه، کسانی که واقعا تو این فروم هی چرخ میزنن و مطلب می خونن، رفتن به امریکا براشون واقعا مهمه. و همون طور که میدونیم خیلی بیشتر از 30-40 نفر هستند که برنده شدند. راستش من شخصا به مساله جاذبه عقیده دارم. پریروز که داشتم با خودم فکر میکردم، گفتم بشینم و چیز هایی رو که از خدای خودم خواستم و بهم داده بشمرم، نه چیز های پیش پا افتاده بلکه چیزهای خیلی خیلی مهم واسه خودم (قبولی در یک دانشگاه خوب، خرید ماشین، داشتن یه کار خوب (که البته مال بنده فعلا موقتیه اونهم چون خودم خواستم) و...) باور کنین هر چی به ذهنم میومد، یا بهش رسیده بودم و یا پس از مدتی فهمیده بودم خیلی هم بد بوده و خدا رو شکر که بهش نرسیده بودم. مثال خیلی زیاده و از حوصله جمع خارج! خلاصه یه 17-18 موردی بود که از بس تخیلشو کرده بودم (البته همت هم کرده بودم) بهش رسیدم. یه 20 تایی هم مثال در رابطه با زندگی پدر و مادرم به عینه دیدم که خواستند و بهش رسیدند (باور کنین یه چند تاییش که واقعا بعید بود در کمتر از 6 ماه به طور معجزه آسایی انجام شد)

خلاصه کلامم اینه که اینایی که اینجان در حال جذب گرین کارتن. حالا فقط مساله زمانه. امسال نشد، سال بعد، نشد سال بعدیش و... واقعا معتقدم اونی که گرفتن گرین کارت براش یه Passion است، حتما میگیره. اگر هم نگیره باور کنین که براش بهتر بوده که نگیره.

اما یه مساله ای اینجا مونده، و اینکه بیاین با خودمون تصور کنیم که لاتاری برنده شدیم. گرین کارت هم گرفتیم. بعدش چی؟ از کجا شروع می کنیم، استرس ها و دوری ها و ... رو نمیگم. به قسمتهای خوب اما واقعی توجه کنیم. کار از کجا پیدا کنیم. کجا ساکن شیم. درس رو کدوم دانشگاه بخونیم.

در نهایت سعی کنیم خودمونو واسه گرفتن گرین کارت "واقعا" آماده کنیم. اگر خوب تخیل کنیم، به تخیلمون واقعا نزدیک میشیم.

یه دلیل دیگه هم برای خوش بینی بذارم بلکه اثر کنه: دقت کردین امسال نسبت به سالهای پیش چند تا کشور پر جمعیت از آسیا حذف شده؟

Natives of the following Asian countries are not eligible for this year’s diversity program: China (mainland-born), India, Pakistan, South Korea, Philippines, and Vietnam. Hong Kong S.A.R and Taiwan do qualify and are listed above.

به امید خدا
تشکر کنندگان: seravin ، soltan ، mahdi.dvlotteryblog.com ، Ali Sepehr ، saeedhei
ولی من فکر نکنم این کشورهایی رو که گفتین همشون حذف شدن. تا اونجایی که من یادم هست یکی دوتا کشور فقط حذف شدن...تازه یکی دوتا کشور هم اضافه شدن..................maybe, i'm not sure
کمتر از 2 روز دیگه مونده...به قول بچه ها قانون جاذبه یادتون نره...
راستش من که متوجه نشدم قانون جاذبه یعنی چی!!!؟؟؟
میشه بگید این قانون زیبا چیه؟
راستی اگه من قبول شدم یه شیرینی به همه بچه ها میدم که تا آخر عمرتون یادتون نره!!!
سلام به همه
منم با حرف arashj666 کاملا موافقم.
همینطوره!
قانون جاذبه به نظرم از اساس خلقت هست.
بچه ها همه بهش فکر کنین اینطوری که برنده شدین و به شیرینی لحظه رسیدن خبر یا خوندن نامه برای بار اول. به این فکر کنیم که برنده شدیم الان میخواهیم کجا بریم و چطوری زندگی کنیم.
منم محاسبه کرده بودم که احتمال برنده شدن در DV2009 حدود 1 درصد بوده.
به همه کسایی که برنده شدم میگم : یادتون باشه خدا چه شانسی داده بهتون. Smile