کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تبادل نظر در مورد تکمیل فرم DS230
TheBoyInCage نوشته: سلام
من هرچی که گشتم جواب این سوالمو پیدا نکردم.
اگه کسی اسمشو تغییر بده باید تو قسمت ALIAS اسم قبلیشو بنویسه یا نه .؟؟ آخه توی شناسنامه همسر و مدارک دانشگاه و .... به همون اسم قدیمی هست .

ممنون

کسی نیست جواب این بنده خدا رو بده ؟
سوالی بود در خدمتم!
تشکر کنندگان:
سلام

در مدارکی که برای من پست شده جمله زیر وجود داره و صراحتا گفته که عکس باید با دوربین آنالوگ (معمولی) و نه دیجیتال باشه. لطفا راهنمایی کنید.
Instant type photographs or digital quality photographs are not acceptable. photograph should be taken with a standard single lens
reflex type camera using film which required standard processing
تشکر کنندگان:
hme_s نوشته: سلام

در مدارکی که برای من پست شده جمله زیر وجود داره و صراحتا گفته که عکس باید با دوربین آنالوگ (معمولی) و نه دیجیتال باشه. لطفا راهنمایی کنید.
Instant type photographs or digital quality photographs are not acceptable. photograph should be taken with a standard single lens
reflex type camera using film which required standard processing

من این سوال رو از عکاسم کردم. گفت مهم نیست عکس با دوربین آنالوگ یا دیجیتال گرفته شده باشه مهم اینه که موقع ظهور عکس از روش قدیمی استفاده بشه و پرینت لیزری و اینا گرفته نشه. چون دون دون درمیاد هرچقدر هم که رزلوشنش بالا باشه و آب بخوره پاک میشه . الان دیگه دوربین آنالوگ تو دکون هیچ عکاسی پیدا نمیشه ولی خیلی هاشون پرینت لیزری می گیرن که مورد قبول نیست.
شماره کیس: 2012AS00056xxx
نامه اول:-july-15-2012 ایمیل
کنسولگری:Ankara
ارسال مدارک: july-17-2012 ایمیل
تاریخ دریافت نامه دوم: Aug-03 ایمیل
تاریخ مصاحبه: Sep-11 روز جهانی تروریسم
تاریخ دریافت کلیرنس: 27 سپتامبر
جمع تقریبی هزینه ها: زیاد
تشکر کنندگان:
مال ما رو با دوربین دیجیتال گرفته بودند
فقط یادتون باشه 50% عکس باید صورت باشه با زمینه سفید
کیس نامبر:2009AS27000
تاریخ مصاحبه:JUNE 2009
تاریخ دریافت ویزا : JUNE2009
تشکر کنندگان:
من قبلا" یه پست دادم و نوشتم که بعد از 3 هفته Search کردن، برای عکس دو جا که قبلا تست شده پیشنهاد میشه.

یکی از این دوجا که عکسش رو هم با دوربین قدیمی میندازهShy
و اینکه عکاسش خود متخصص این کاره. فقط کافیه بگی برنده لاتاری هستم و عکس میخوام. حتی لازم نیست بگی 5*5 !!
کیفیت و عکسش هم عالیه.

قابل ذکر اینکه خیلی ها آدرسش رو از من پرسیدن و رفتن.

موفق باشید
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
قبولی:May 24, 09
کنسول:Ankara
ارسال فرم اول:June08,09
کارنت:Sep.09
نامه دوم:Oct1709
مصاحبه:Nov.09
کلیرBig Grinec.09
هزینه:3.800$-یکنفر

We The People
تشکر کنندگان:
من یه سوال کردم راجع به اینکه عکسی که گرفتم مات نیست و براقه اما تو صفحه سفارت آنکارا نوشته عکستون باید مات باشه. اینجا کسی اطلاع نداشت برای همین از خود سفارت آنکارا پرسیدم :

Question: "Dear Sir/Madam I’m one of DV2010 Selectees and I have just sent my first forms to KCC.I have selected Ankara Consular Office for processing my application. In the Immigrant VISA Photo requirements form I had recieved it wasn't mentioned that the photograph should be printed on non-glossy matte paper. But it is required in your embassy photo requirements page :
http://turkey.usembassy.gov/photo_requirements.html
Does it make any trouble? what shall I do?
Best Regards

Dear Sir/Madam,
Requirements mentioned on our web site are for the visa interviews at our office. You need to provide such photos when you come for the interview
Regards
IMMIGRANT VISA UNIT
تشکر کنندگان: star4631 ، reza22
با سلام به همه دوستان و آرزوی موفقیت برای همه شما
من در 28 MAY نامه ام رسیده و کیس نامبرم تقریبا 29000
ولی حالا که نامه برام اومده اسمم رو یک حرف U اضافه نوشته که توی پاسپورتم نیست !
فکرکنم هنگام ثبت نام خودم این یک حرف رو اضافی تایپ کردم !
حالا نمیدونم چکار کنم ؟ پاسپورتم رو هم تاز عوض کردم واسمم هم توش درسه و فکر نمی کنم برام عوض کنند .
الهام خانم وبقیه دوستان کمک فکری کنید من چکار کنم
تشکر کنندگان:
به نظر من یه نامه بفرست بهشون با اسکن پاسپورتت بگو اشتباه نوشتم حالا چیکار کنم. اینطوری مطمئن تری جواب هم دو سه روزه میدن
تشکر کنندگان:
الهام خانم عزیز
من هنوز فرمهامو ارسال نکردم ولی نامه ایی که برام از kcc اومده یک حرف u وسط اسم کوچکم اضافه است که توی پاسپورتم نیست
فکرکنم موقع ثبت نام اینترنتی این یه حرف رو اضافه تایپ کردم
رفتم پاسمو عوض کنم گفتند اسمت درست نوشته شده وپاست هم جدیده عوض نمی کنیم .
حالا یکی از دوستای 2009 میگه فرماتو مثل ثبت نام اینترنتی پر کن تا رد نشی بعدا هنگام مصاحبه چون پاست جدیده بگو این u از طرف اذاره گذر نامه
این جوری نوشته شده واون موقع تو پاس نداشتی .
نظر شما ها چی چه کنم لطفا کمکم کنید !
شماره کیس : 29000
نامه اولmay 2009
کنسولگری : آنکارا
تشکر کنندگان:
majmaj نوشته: الهام خانم عزیز
من هنوز فرمهامو ارسال نکردم ولی نامه ایی که برام از kcc اومده یک حرف u وسط اسم کوچکم اضافه است که توی پاسپورتم نیست
فکرکنم موقع ثبت نام اینترنتی این یه حرف رو اضافه تایپ کردم
رفتم پاسمو عوض کنم گفتند اسمت درست نوشته شده وپاست هم جدیده عوض نمی کنیم .
حالا یکی از دوستای 2009 میگه فرماتو مثل ثبت نام اینترنتی پر کن تا رد نشی بعدا هنگام مصاحبه چون پاست جدیده بگو این u از طرف اذاره گذر نامه
این جوری نوشته شده واون موقع تو پاس نداشتی .
نظر شما ها چی چه کنم لطفا کمکم کنید !
شماره کیس : 29000
نامه اولmay 2009

کنسولگری : آنکارا

سلام دوست عزیز
جواب دادن بعضی سوالها آسون نیست چون ممکنه با یه راهنمایی غلط سرنوشت شما تغییر کنه
این جوابی که من الان میگم فقط یه نظر شخصیه و اونم اینه که
شما میتونید فرمهای ds230 و dsp122 رو مثل فرمهای اولیه ثبت نامتون پر کنید (دقیقا با همون اسمتون) و بعد به kcc ایمیل بزنید و همونطور که یکی از دوستان گفتند صفحه اول پاستون رو براشون ایمیل کنید و اونها از روی تاریخ صدور پاس شما متوجه میشن که شما تازه پاسپورت گرفتید و این اشتباه هم از طرف اداره گذرنامه بوده
بازم نمی دونم این کار درسته یا نه؟؟؟؟
کیس نامبر:2009AS27000
تاریخ مصاحبه:JUNE 2009
تاریخ دریافت ویزا : JUNE2009
تشکر کنندگان:
Majmaj عزیز شما که میگی تو پاسم اسمم درسته برای همین اونها عوض نکردن پس چطوری میخواهی بگی اشتباه از طرف گذرنامه بوده؟
اگه من اشتباه میکنم لطفا بگو ......................
من اصولا چون آدم محافظه کاریم صلاح نمیبینم دروغ بگی بازم هر چی به نفعته باید انجام بدی حتی دروغBig GrinBig GrinBig Grin
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
تشکر کنندگان:
با سلام و خسته نباشيد و تشكر فراوان
ميخواستم بدونم اون شغلايي كه تو فرمها خواسته شده بايد از تو اين سايت باشه يا نه ؟ www.online.onetcenter.org
ممنون ميشم كمكم كنيد
گاهی گمان نمی کنی ولی میشود/گاهی نمی شود نمی شود که نمی شود
گاهی هزار دوره دعا بی اجابت است/گاهی نگفته قرعه به نام تو میشود
گاهی گدای گدای گدایی و بخت با تو نیست/گاهی تمام شهر گدای تو میشود
تشکر کنندگان:
sepehr_sp نوشته: با سلام و خسته نباشيد و تشكر فراوان
ميخواستم بدونم اون شغلايي كه تو فرمها خواسته شده بايد از تو اين سايت باشه يا نه ؟ www.online.onetcenter.org
ممنون ميشم كمكم كنيد
نه نیازی نیست، شما شغلی رو که داشتید رو بنویسید.
2010AS3xxx
تشکر کنندگان: sepehr_sp
با سلام
نام خانوادگیم پسوند هم داره اما موقع ثبت پسوندمو ننوشته بودم الان باید چه کنم؟

پاینده باشید

شماره کیس:2010AS000025xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:Jul-2-2009
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت کلیرنس:
جمع تقریبی هزینه ها:

تشکر کنندگان:
به همه دوستانی که در مورد نام و نام خانوادگی مشکل دارند:
اين اشکال به صورت حتم باعث مشکل در انجام پروسه مربوط به شما میشه و با دروغ گفتن نه تنها چیزی درست نمیشه بلکه تا رسیدن به افیسر و شنیدن جواب منفی شما مجبور به تحمل استرس خیلی زیاد و پرداخت حداقل دومیلیون تومن پول به ازای هر نفر عضو خانواده خواهید شد که در آخر بسیار مایوس و متضرر میشید.
بهترین راه ارائه حقیقت توسط یک ای میل به KCC و درخواست کمکه من در روز مصاحبه با یک زوج ایرانی مواجه شدم که مشخصات اولیشون غلط بود و بعد از تمام هزینه ها و پروسه ها در آخرین قدم با دادن یک برگه قرمز به بیرون فرستاده شده بودن پس بهتره برای جلوگیری از این سر خوردگی در اولین قدم موضع خودتونو مشخص کنید و از یک استرس یک ساله برای خودتون و خانواده تون پرهیز کنید.

در هرصورت نام شما اولین مشخصه فردی شماست و شما با یک حرف یا پیشوند یا پسوند ممکنه کس دیگری باشید که عکس اینو بهتره به KCC اثبات کنید تا در مصاحبه به آفیسر که حتما قبول نخواهد کرد.

ولی خودمونبم ما توی ايران زندگی میکنیم که کار نشد نداره پس بهتره به یک وسیله ای پاسپورتتونو درست کنید تا روزه شک دار نگیرید.
از سال 2009 داریم اینجا زندگی میکنیم شکر خدا بد نیست جرعه آبی تکه نانی بی منت و با زحمت....
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان