کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه تحصیل در آمریکا
نقل قول:
(2010-09-11 ساعت 23:11)laili نوشته:  ووشو جان من نمیتونم بگم که دانشگاه رو کجا بخونی این بستگی به شرایط شما داره که اصلا هدفت چیه؟ تا چه اندازه تب مهاجرت داری؟
به میزان صبر و تحمل و پول و وقت و سن و همه ی اینها بستگی داره.
من نظرم اینه که با مدرک بیائین بهتره تا بدون مدرک ....دوستانی که وسط دانشگاه هستند به این امید که دانشگاههای ایران رو که قبول ندارند درسشون رو ول نکنند و بیان اینجا از صفر شروع کنند.
در مورد گیرین کارت هم خب به مراتب داشتنش بهتر از نداشتنشه....کلا اینجا همه بر این عقیده هستند که زندگی با ویزا در آمریکا خیلی گرونه هم تحصیلی هم بیمه و کلی مسائل دیگه و میگن تازه وقتی گرین کارت بگیری میائی روی آب نفس میکشی تا قبل از اون زیر آبیSmile

دلارام جان شما هم بهتره یه مقدار واقعی تر به قضیه نگاه کنی زندگی در هیچ جای دنیا به این راحتی نیست که یه دختر جوون تک و تنها و بدون کمک هم بتونه درس بخونه و هم کار کنه و هم زندگی کنه اون چیزهائی که من و شما دیدیم بیشتر برای فیلمهاس در واقعیت تقریبا امکانش وجود نداره......یا شاید هم بهتر بگم در این زمان امکانش وجود نداره ....

خانم لیلی خیلی خیلی ممنون خوب میشد که دیگر مدیران محترم هم به جای انتقاد دوستان رو راهنمایی کنند والله من توی یه سایت در مورد مهاجرت به کانادا خوندم که میگفت مدرک اینجا رو اصلا قبول ندارند و شما باید از نو برید دانشگاه تو کانادا دیگه و دیگه اونقدر نوشته بود که همش میگفت نمیدونم اینجا کار نیست فعلان نیست وووووووووو........

و در آخر بازم ممنون
یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza ، laili
[font=Arial]ارسالهای نامرتبط حذف شد در ضمن لطفا فارسی تایپ کنید.[/font]
2010AS3xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، Ali Sepehr ، nnazi_2005
مردان کوچک آرزو می کنند مردان بزرگ اراده !!!!!!( تقدیم به رفیق خوبم خشایار)

خانم دلارام مهاجرت یک کار ساده نیست که بگید خوب من میرم سر کوچه و همه چیز به همین راحتی اتفاق می افته مهاجرت یک سوال با هزار جواب بی پاسخ که معلوم نیست تهش چی میشه شما اگه همه چیز رو به خانواده تون وصل کنید و بگید خانواده برام این کارو میکنه ..... بدونید که سخت در اشتباهید بلکه تو هزاران مایل دورتر از خانواده تون اتفاقاتی می افته که شاید اصلا فکرشم نکنید من دیگه حرفی برای گفتن ندارم چون دوستان زحمت کشیدند و همه چیز رو گفتند من قصد نصیحت هم نداشتم فقط امیدوارم با گوش و چشم باز مهاجرت کنید
یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
پاسخ
تشکر کنندگان: khashayar6310 ، یه مهاجر ، Electronic-Arts ، Abdorrezaa
سلام دوستان.من میخوام سال دیگه اگه خدا بخواد برای تحصیل برم آمریکا.من سال دیگه دیپلم حسابداریم رو میگیرم.البته دیپلم کاردانش.من درسم خوبه ها!!!!!فقط به خاطره علاقم به این رشته و دوستام رفتم به کاردانش.می تونستم فنی وحرفه ای هم برم ولی چون اونجا تنها بودم و تمام دوستان صمیمیم و دوران بچگی هام رفته بودن کاردانش منم رفتم دیگه.فکر کنم امسال معدلم 15 یا 16 بشه.می خوام بپرسم میشه برای مقطع لیسانس از دانشکاه های آمریکا پذیرش بگیرم؟اگه میشه لطفا بگید که از الان به فکر تافل باشم.و اما یه سوال که از همه مهم تره اینه که آیا من میتونم پدر و مادرم رو هم با خودم ببرم؟و آیا اونا اونجا اجازه کار کردن دارن؟اگه قانون نزاره اونا میتونن بدون اجازه کار کنن؟مثلا فروشندگی و یا چیزای دیگه؟آخه اینجور کار هارو که کسی نمی فهمه دیگه.لطفا اگه میشه بگید که هزینه های اولیه مانند پذیرش و بلیط و ویزا رو،میشه سر و تهشو با 6 میلیون تومان به هم اورد؟فکر کنم یه کم زیاد سوال پرسیدم،نه؟منم مثله خیلیا این سوال ها ذهنمو مشغول کرده دیگه.ببخشید.ممنون میشم اگه جوابمو بدید.
در جوانی گفتم شیر شیر است اگرچه پیر است،چون به پیری رسیدم دریافتم پیر پیر است اگرچه شیر بود ...
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
خوب هستین؟
من دانشجوی پزشکی هستم میخواستم بدونم
چجوری میشه از دانشگاهه یی مثل هاروارد و بقیه ی داشنگاه های درسطح اون بورس گرفت
مثلا اگر یه نفر نفر اول علوم پایه کل کشور باشه و رتبه ی اول پره انترنی باشه و شاگرد اول هم باشه و مقاله ی تحقیقی ه خوب هم داشته باشه Big GrinBig Grin میتونه بورس بگیره؟؟؟؟؟؟؟
ایا مهمه از چه دانشگاهی باشه؟
کلا می خوام بدونم با چه شرایطی می تونم برم این دانشگاه ها
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-04-10 ساعت 16:15)soheil.server نوشته:  با سلام،

بنده 17 سال سن دارم.(سوم دبیرستان رشته ی ریاضی و فیزیک) تا گرفتن تافلم چیزی نمونده، معدلم بالا هست،رتبه دار در جشنواره ی خوارزمی هستم، سربازی نرفتم، از لحاظ مالی برای رفتن به آمریکا مشکلی ندارم، دایی بنده استاد دانشگاه و محقق دانشگاه هاروارد هست، بنابراین از لحاظ داشتن دعوت نامه ی آمریکا هم مشکلی ندارم، ....
با این همه ی تفاسیر! اگه بنده بخوام پذیرش دانشگاه هاروارد رو بگیرم باید چکار کنم؟ اگه پذیرش گرفتم بعد برای ویزا چکار کنم؟
یه سوال دیگه اینکه نمیدونم لیسانسم رو اینجا بگیرم بعد برم یا کلا" برای لیسانس هم برم هاروارد؟
متشکر....Wink

آقا سهيل گل !!! يه سوال دارم عزيز !!! شما که داییتون استاد دانشگاه و محقق دانشگاه هاروارد هست، فکر کنم از همه وارد تر باشه تو شرايط !!! تا که اينجا سوال کني عزيز ! تاازه به دايي گرامي سلام برسون بگو اگه وقت دارن اينجا هم عضو شن و يه توضيحاتي راجع به دانشگاه بدن ! يا شما اطلاعات و بگير ازشون بزار اينجا

پاسخ
تشکر کنندگان: anab ، bbboys1981 ، OverLord ، nastaran86 ، Ehsan F2B
(2010-11-20 ساعت 21:54)خانم دکتر نوشته:  سلام
خوب هستین؟
مثلا اگر یه نفر نفر اول علوم پایه کل کشور باشه و رتبه ی اول پره انترنی باشه و شاگرد اول هم باشه و مقاله ی تحقیقی ه خوب هم داشته باشه Big GrinBig Grin میتونه بورس بگیره؟؟؟؟؟؟؟

سلام خانم دکتر
من خودم پزشک هستم و همسرم هم دارن دوره رزیدنتی رو درآمریکا میگذرونن.همسرم به مدت ده ماه تونست از دانشگاه هاروارد بخش پاتولوژی دوره Research Fellow بگیره و معرفی نامه ای که اساتید هاروارد براش نوشتن بعد از نمرات USMLE ایشون مهمترین علت پذیرش ایشون در رشته پاتولوژی بود.البته از هاروارد پذیرش نگرفتن ولی در حال حاضر در یکی از بهترین دانشگاههای آمریکا مشغول گذروندن رزیدنتی پاتولوژی هستن.ببینید اگر میخواید برای تخصص از دانشگاه هاروارد پذیرش بگیرید باید بعد از کسب نمرات عالی در امتحان USMLE اول در رشته ای که مد نظرتون هست PHD بگیرین.ببینین دانشگاه هاروارد فوق العاده با دیسیپلین هستش و مخصوصا برای Foreign Graduates سخت گیری خاصی در پذیرش داره.اساتید بخش به همسرم گفتن که اگه میخواد رزیدنتی رو در هاروارد بگذرونه حتما باید اول PHD بگیره.همه رزیدنتهای غیر آمریکایی که در این دانشگاه دوره رزیدنتی رو میگذرونن حتما حتما یک دوره چهار پنج ساله رو در رشته مورد علاقشون تحقیق کردن و یا PHD گرفتن.اگه سوالی داشتین در خدمتم.

[font=Trebuchet MS]شماره کیس:****ANK2009
تاریخ مصاحبه:17 آبان
تاریخ کلیرنس:21 دی
تاریخ عزیمت:24 آوریل
عزیمت به:Saint Louis,Missouri

[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: arshin ، خانم دکتر ، abe8512000 ، babakped ، OverLord
سلام
ممنون از شما ک هبه من جواب دادید
درضمن یه چیزی بگم
فکر نکنم اونقدرا هم که جناب SOME ONE گفتند هارواردرفتن سخت باشه
من کسی رو میشناسم که لیسانس و فوق شاگرد اول شریف رشته ی مهندسی برق بود..واسه دکترا رفت هاروارد..اونقدرا هم سخت نیست
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من هم اکنون اول دبیرستان هستم و گرین کارت هم دارم به نظر شما کی به امریکا برم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، AvRiMcM
(2010-11-20 ساعت 21:54)خانم دکتر نوشته:  سلام
خوب هستین؟
دوست عزیز کلا مدرک پزشکی ایران را تو آمریکا حدودا معادل لیسانس قبول می کنند و شما نمی تونید طبابت کنید یا مستقیم برید دوره تخصص پزشکی بخونید بنابراین باید دوباره مدرکتون تایید شه که لازمه امتحانات Usml رو پاس کنید یا دوره را از اول در یک دانشگاه با طتبیق واحد بخونید!

التبه می تونید در یک دوره phd در اونجا ادامه تحصیل بدبد

در مورد امتخانات ورودی پزشکی هاروارد باید ارز کنم شما باید حداقل یک لیسانس (لیسانس مربوط به شاخه علوم) داشته باشید بعد در امتحان ورودی که مطالبش در حد علوم پایه پزشکی است (که خیلی سخته) قبول بشید و بعد که قبول شدید 4 سال دوره پزشکی طول می کشه و شهریه آن هم حدود 300 هزار دلار برای 4 سال می شه و متاسفانه تا اونجا که من اطلاع دارم به یکی دو نفر بیشتر بورس نمی دن ولی فکر می کنم می شه از financial aid (البته مخصوص سیتی زن ها و گریین کارت های است) استفاده کرد.

اگه سوالی بود پیغام بدید
----------
به امید ایرانی آباد برای فرزندانمان(برای خودمان که باید بیخیالش بشیم)
پاسخ
تشکر کنندگان: bbboys1981 ، seven ، خانم دکتر ، OverLord
(2010-11-21 ساعت 21:24)خانم دکتر نوشته:  سلام
ممنون از شما ک هبه من جواب دادید
درضمن یه چیزی بگم
فکر نکنم اونقدرا هم که جناب SOME ONE گفتند هارواردرفتن سخت باشه
من کسی رو میشناسم که لیسانس و فوق شاگرد اول شریف رشته ی مهندسی برق بود..واسه دکترا رفت هاروارد..اونقدرا هم سخت نیست

من در مورد پذیرش دانشجویان مهندسی اطلاعاتی ندارم.در مورد پزشکی فقط میدونم و به شما بگم که اگه نگیم محاله باید بگیم واقعا خیلی خیلی مشکله.همین امسال دوست خودم با دو تا 99 و سابقه سه سال تحقیق و دادن مقاله در هاروارد در رشته جراحی پلاستیک باز هم نتونست وارد دوره تخصص هاروارد بشه.استاد اونجا بش گفته بود که تو کاملترین رزومه رو داری ولی به درد ما نمیخوری!!!اگر گرین کارت نداشته باشین و یا سیتیزن نباشین اونوقت واقعا میتونم بگم که غیر ممکنه.
به عنوان یک همکار توصیه میکنم که خیلی به فکر این رنکینگها نباشین.%70-60 دانشگاههای آمریکا از دانشگاهی که من و شما در ایران درس خوندیم رتبه بسیار بسیار بالاتری دارن.اگر برای دوره رزیدنتی نتونستین وارد هاروارد بشین ایشاللا این امید رو داشته باشین که برای دوره فوق تخصص بتونین این افتخار رو کسب کنین.
به امید اون روز
[font=Trebuchet MS]شماره کیس:****ANK2009
تاریخ مصاحبه:17 آبان
تاریخ کلیرنس:21 دی
تاریخ عزیمت:24 آوریل
عزیمت به:Saint Louis,Missouri

[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: seven ، abe8512000 ، خانم دکتر ، OverLord
(2010-08-27 ساعت 06:52)some one نوشته:  
(2010-04-10 ساعت 16:15)soheil.server نوشته:  با سلام،

بنده 17 سال سن دارم.(سوم دبیرستان رشته ی ریاضی و فیزیک) تا گرفتن تافلم چیزی نمونده، معدلم بالا هست،رتبه دار در جشنواره ی خوارزمی هستم، سربازی نرفتم، از لحاظ مالی برای رفتن به آمریکا مشکلی ندارم، دایی بنده استاد دانشگاه و محقق دانشگاه هاروارد هست، بنابراین از لحاظ داشتن دعوت نامه ی آمریکا هم مشکلی ندارم، ....
با این همه ی تفاسیر! اگه بنده بخوام پذیرش دانشگاه هاروارد رو بگیرم باید چکار کنم؟ اگه پذیرش گرفتم بعد برای ویزا چکار کنم؟
یه سوال دیگه اینکه نمیدونم لیسانسم رو اینجا بگیرم بعد برم یا کلا" برای لیسانس هم برم هاروارد؟
متشکر....Wink

دوست عزیز
اگه اطلاع داشته باشید گرفتن پذیرش از 10-20 دانشگاه اول آمریکا کار مشکلیه که حتی افراد با رزومه های خیلی قوی هم موفق به کسبش نمیشن. چه رسد به Harvard که جزو 3_4 تای اوله. بنابراین شما باید واقعا استثنایی باشید. من به شخصه تا بحال کمتر از انگشتان دستم دیدم کسانی رو که تونسته باشن از ایران برای این دانشگاه علی الخصوص در مقطع B.S (لیسانس) پذیرش بگیرن. اونها هم افرادی بودن مثل دارندگان مدال طلا و نقره ی المپیادهای جهانی ریاضی و فیزیک که البته لیسانسشون رو دانشگاه شریف تهران گرفتن و بعد برای Master و PHD رفتن اونجا. قصد نا امید کردنتون رو ندارم ولی در مورد پذیرش برای لیسانس دانشگاههای آمریکا اکثرا بورس نمیکنن و فرد باید خودش تمام هزینه هارو بپردازه که این گرفتن ویزای F1 (دانشجویی)را بسیار سخت بنظر میکنه.البته شما با توجه به اینکه گفتی دائیتون اونجا استاد هستن یک نکته خیلی + محسوب میشه چون یک استاد معرف قوی که حتی بتونه ضمانت مالی شما رو هم بکنه میتونه تاثیر بسزایی داشته باشه. من کسی رو دیدم امسال که با معرفی یک چنین استادی تونست از Harvard پذیرش بگیره البته برای PHD.
بنابراین بهترین توصیه من به شما اینه که از دائیتون مشورت بگیرین. مسلما کسی که اونجا کرسی استادی داره بهترین راهنما براتون هست
ازین منبع هم کمک بگیرید:
http://www.applyabroad.org/forum/forumdi...A%A9%D8%A7
موفق باشید

من کم و بیش دیدم خانومایی رو که از فرزانگان واسه کارشناسی به دانشگاههای تاپ آمریکا رسیدند. مثلا یکیشون برق برکلی میخونه
البته اونا خانوم بودند!
پاسخ
تشکر کنندگان: خانم دکتر ، OverLord
یعنی منم که فرزانگانی هستم میتونه پوئن مثبت باشه؟؟؟؟ راستی مگه خانوم و اقاش فرقی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
دوستان اگه كسي كه در لاتاري برنده شده و ديپلم باشه و بخواد اونجا ادامه تحصيل بده چطور؟؟
براي ليسانس apply ميدن؟؟
براي كسي كه TOEFL داره و فوق ديپلم هست چطور؟؟
لطفآ اگه كسي اطلاعات دقيق داره راهنماييم كنه .مرسي.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-11-21 ساعت 23:04)rezamohamad نوشته:  سلام دوستان من هم اکنون اول دبیرستان هستم و گرین کارت هم دارم به نظر شما کی به امریکا برم؟

قبل از ازدواج! هر چه زودتر بهتر! ولي آنجا دنبال اللي تللي نرو،يك راه را ادامه بده و در يك رشته تخصص بگير آنوقت همه دنيا تو را ميخواهند.
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، AvRiMcM ، maaref

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان