کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دريافت گرين كارت و سوشال سكيوريتى (Green Card و SSN)
سلام دوستان.تورو خدا می‌بینین بعد از کلی‌ مراجعه به اداره مهاجرت بهم گفتن مدارکت که تحویل فرودگاه دادم تازه کلی‌ سفارش کردن باز نشه و شده خودت بمیری اون باید سالم برسه آمریکا بعد از ۴ماه نیم که آمریکا هستم بهم میگن گم شده.دوباره باید فرم پر کنی‌.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-06-15 ساعت 19:46)sepehr_sp نوشته:  سلام دوستان . من تازه ۵ روز که رسیدم . برای دریافت گرین کارت و سوشال سکوتیتی باید چکار کنم؟

لازمه که کار خاصیی بکنم یا نه ؟ خودش میاد دم دره خونه ؟

سلام
براي گرين كارت لازم نيست كاري بكميد ولي حتما برين اداره سوشال و فرم درخواست سوشال سكيوريتي پر كنيد

موفق باشيد و به يونايتد استرس خوش آمديد

شماره کیس:2009AS269xx
تاریخ دریافت نامه قبولی:May 2008
تاریخ کارنت شدن:Apil 2009
تاریخ دریافت نامه دوم:May 2009
تاریخ مصاحبه:June 2009
تاريخ دريافت ويزا:روز مصاحبه
ورود به امریکا:7 Sep
دریافت گرین کارت:21 Sep
دریافت سوشال سکیوریتی:25 Sep
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، kianoush ، Artim ، balot ، hamed_gh ، mitr.p ، پدرام ، vahidvm60 ، فرامرز مسیبیان
سلام. یکی از دوستان نوشته بود چون کار شوهرم دولتی بود کلیرنس خورده. آیا واقعا دلیلش اینه؟ شغل دولتی محدودیت ایجاد میکنه؟ استخدام یا قراردادی فرقی داره؟
اگه کسی میدونه بگه آیا باید به همون ایالتی بریم که تو فرم DS نوشتیم؟اگه نریم ربطی به زمان ارسال گرین کارت داره؟
بازم ممنون[/php]
شماره کیس:AS00030XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:جولای 2011
تاریخ مصاحبه: 7 جولای 2011
تاریخ دریافت کلیرنس: 8 آگوست 2011
تاریخ دریافت ویزا: 9 سپتامبر 2011
الهی رضا برضاک و رضا بقضائک و تسلیما لامرک لا معبود سواک فاغث یا غیاث المستغیثین
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
اینجا بیشتر سئولات در مورد کسانی بود که از طریق لاتاری برنده میشند . حالا کسی از دوستان اطلاع داره که کسانی که از طریق مهاجرت عادی وارد آمریکا می شند چه مدتی می تونند سوشال سیکیورتی و در چه مدتی گرین کارت شون رو دریافت کنند؟
پاسخ
تشکر کنندگان: noobnoobi
(2010-10-25 ساعت 18:59)balot نوشته:  سلام
من الان 25 روز وارد شدم و 21 روز که به اداره سوشال رفتم ولی نه خبری از notice welcome هست نه خبری از سوشال نه گرین کارت،چند روز پیش هم رفتم اداره سوشال گفتن 4 تا 6 هفته منتظر باشین،کم کم دارم نگران میشم

شما میتوانید با ای نامبری که در بدو ورودتان روی ویزا خورده از سایت مهاجرت(یو اس سی ای اس دات کام)پیگیری کنید برای گرین کارت
هر چند وقت یکبار هم سر به اداره سوشیال بزنید و بقول معروف بذارینشون تحت پرس که من شماره سوشیال را برای گواهی نامه یا ای دی میخواهم و اونها به شما میتوانند یک شماره موقت بدهند و اگر ان شماره مهمور به مهر اداره سوشیال باشه معتبر است برای هر ارگانی که از شما این شماره را میخواد
سال گذشته همین روال را رفتم وکارمو راه انداختم برای دریافت ای دی با همین شماره سوشیال موقت
دریافت گرین کارت لاتاری در سپتامبر 2009
پاسخ
تشکر کنندگان: hgbeigi ، noobnoobi
با سلام به دوستان
من می خواهم به یکی از دانشگاههای کالیفرنیا برم که برای پرداخت هزینه اون با استفاده از شرایط In - State باید شماره SSN و GC بدم حال با این مشکل روبرو هستم که هنوز هیچکدام از اینها رو ندارم و در ضمن آدرس دقیقی هم ندارم چون اولش باید برم یک هتلی اونجا و زیادم نمی تونم تو هتل سرگردون بمونم حالا دوستان چه پیشنهادی دارند؟ لطفا کمکم کنید که گیج شدم.
M.A
ایران آزادم آرزوست ، روزی که براحتی بتوانم در کشور خودم زندگی کنم و یک خارجی و مهاجر نباشم.
پاسخ
تشکر کنندگان: we are one ، noobnoobi
(2011-01-12 ساعت 16:28)mehrdadalemi نوشته:  با سلام به دوستان
من می خواهم به یکی از دانشگاههای کالیفرنیا برم که برای پرداخت هزینه اون با استفاده از شرایط In - State باید شماره SSN و GC بدم حال با این مشکل روبرو هستم که هنوز هیچکدام از اینها رو ندارم و در ضمن آدرس دقیقی هم ندارم چون اولش باید برم یک هتلی اونجا و زیادم نمی تونم تو هتل سرگردون بمونم حالا دوستان چه پیشنهادی دارند؟ لطفا کمکم کنید که گیج شدم.

شما برای اینکه تو کالیفرنیا In-State حساب بشید باید یک سال در کالیفرنیا قبض آب و برق داده باشید یا گواهینامه داشته باشید یا چند راه دیگه که ثابت کنه یک سال در کالبفرنیا «زندگی» کردید. گرین کارت و شماره سوشیال سکیوریتی این رو ثابت نمی کنه.
بهترین کار اینه که به محض ورود برید سراغ کالیفرنیا آی دی. و اگر قراره یکسال بمونید خونه اجاره کنید و همه چیز رو به نام خودتون بزنید.
نکته ای که من یاد گرفتم اینه که با ویزا اقدام به گرفتن کالیفرنیا آی دی نکنید. اینطوری ممکنه آی دی تون تا6 ماه تو راه باشه. بهته صبر کنید گرین کارتتون بیاد بعد اقدام کنید. گرین کارت هم زود میاد.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، nastaran86 ، f.khorasani ، Soap McTavish ، hgbeigi ، we are one ، noobnoobi ، Natasha9
ما الان حدود 2 ماه كه آمريكا هستيم ولي هنوز نه گرين كارتمون اومده نه سوشيال ...
براي سوشال كه 5 روز بعد از ورودمون رفتيم به ما هم گفتن تا 2 هفته ديگه كه 20 روز صبر كرديم و نيومد مجبور شديم بازم بريم كه اين بار فقط شماره رو بهمون دادن وگفتن مياد و هنوز نيومده .......
نمي دونيم چي گار كنميم ؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: پدرام
(2011-02-24 ساعت 03:38)sani نوشته:  ما الان حدود 2 ماه كه آمريكا هستيم ولي هنوز نه گرين كارتمون اومده نه سوشيال ...
براي سوشال كه 5 روز بعد از ورودمون رفتيم به ما هم گفتن تا 2 هفته ديگه كه 20 روز صبر كرديم و نيومد مجبور شديم بازم بريم كه اين بار فقط شماره رو بهمون دادن وگفتن مياد و هنوز نيومده .......
نمي دونيم چي گار كنميم ؟؟؟؟

دوست عزیز.پیگیری کنین.چون ممکنه مدارک گم شده باشه.من بعد از ۵ماه گرین کارتم رو گرفتم.از نزدیکترین ادارهٔ مهاجرت به محل زندگیتون وقت مصاحبه بگیرید و حضوری برین.تلفن نزنید چون ۲ساعت پشت خط میمونین آخرشم درست جوابتون رو نمیدن.

موفق باشید
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
گرین کارت من امروز بعد 3هفته اومده ولی سوشیال نیومده -2بار رفتم گفته میاد باید 3هفته بشه ولی نیومده -ممکن هفته 4 یا 5 بیات
case:19###
Big Grin

پاسخ
تشکر کنندگان: batis2010
دوستان سلام.

2 مارچ اجازه کارم صادر شد. 8 مارچ به محض دریافت کارتم بدو بدو رفتم اداره سوشیال سکیوریتی. گفتن باید 10 روز صبر می کردی تا Homeland Security اطلاعاتتو برامون بفرسته و از مدارکم کپی گرفتن و گفتن بین 7- 14 روز پروسه کار طول می کشه و برای تو 5 روز دیگه شروع به پروسه می کنیم.اما کمتر از 1 ماه دیگه دریافت می کنی و مثل آی دی کارتت نمی شه!( آخه بعد از 4 ماه هنوز نیومده و هر بار میرم می گن Checking status)
حالا امروز یعد از 22 روز که رفتم گفتن هنوز Homeland Security برامون چیزی نفرستاده و راهی هم نمی دونست برای سریعتر کردن کار.
توی سایتشون اینو گفته
شما ها راهی رو بلدین که من بتونم از Homeland Security پیگیری کنم ؟
همه چیز به SSN وابستس اینجا. اونم بازی در میارن بدن. نه حقوق می تونم بگیرم نه بیمه!!!
راستی این Homeland Security به USCIS ربط داره ؟
آهان یادم رفت بگم کالیفرنیا هستم .لانگ بیچ .

-------------------------------

کسی که به من جواب نداد .اما خوشبختانه بعد از 2 ماه خودش اومد!
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، Soap McTavish ، خانه ، noobnoobi ، Daneshjo
برای ssn چه فرمی رو باید پرکینم و احیانا مدارک خاصی هم میخواد؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، noobnoobi ، Daneshjo
من برای ssn اقدام کردم فقط گذرنامه را باخودم بردم و فقط اونجا از شما سوال پرسیده میشه که باید جواب بدهید .

ssn من 9 روزه اومد .
پاسخ
تشکر کنندگان: mitr.p ، maaref ، maxsupermax ، Soap McTavish ، noobnoobi ، azadeh2014 ، Lemony ، Daneshjo
(2011-05-14 ساعت 12:14)mr.amir نوشته:  من برای ssn اقدام کردم فقط گذرنامه را باخودم بردم و فقط اونجا از شما سوال پرسیده میشه که باید جواب بدهید .

ssn من 9 روزه اومد .

ممنون امیر خان
چون چند نفر میگفتند که باید یه فرمی رو پر کنید.
میتونم بپرسم که در چه موردی سوال کردند؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، noobnoobi ، Daneshjo
(2011-05-14 ساعت 11:01)mitr.p نوشته:  برای ssn چه فرمی رو باید پرکینم و احیانا مدارک خاصی هم میخواد؟؟

مدارک شامل ویزای مهاجرتی و فرم SS-5 که در لینک زیر می توانید آن را دانلود کنید.: http://socialsecurity.gov/online/ss-5.html

می توانید این فرم را از قبل پر کنید و آدرس و تلفن را نیز بعدا به آن اضافه کنید.
همراه با این فرم باید پاسپورت و ویزا را نیز داشته باشید. فرم و پاسپورت را به کارمند بدهید و بگویید می خواهید برای کارت SSN اقدام کنیید. می توانید بگویید:
I am a new immigrant and I need to get a Social Security Card

بعد از آنکه مستقر شدید، در گوگل مپس بدین شکل جستجو کنید:
Social Security Office near XXXXXX بجای ایکس می توانید آدرس خود و یا زیپ کد خود را بنویسید تا نزدیکترین اداره SSA: Social Security Administration را پیدا کنید. فرم بالا در دفاتر SSA نیز موجود است. اگر می خواهید هر چه زودتر شماره بیمه بیمه اجتماعی SSN خود را دریافت کنید به کارمند انجا یادآوری کنید که شما دارای A-Number هستید که در ویزای شما موجود است. بدین شکل شما یک پرینت از شماره خود دریافت میکنید که آن را مهر می کنند. با این شماره می توانید بقیه کارهای خود را انجام دهید (درخواست کردیت سکیورد، درخواست اینترنت درخواست گواهینامه رانندگی و ...)

موفق باشید.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان