کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دريافت گرين كارت و سوشال سكيوريتى (Green Card و SSN)
سلام،

دوستانی که تازه رسیده اید؛ رسیدن بخیر. لطفا تجربیات خودتون را در مورد گرفتن این شماره ملی اینجا بنویسید.
ممنون
لاتاری 2008
شماره پرونده: ***14
مصاحبه: روزهای پایانی ماه آگوست
دریافت ویزا: 13 روز بعد از مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان: خانه ، فرامرز مسیبیان ، noobnoobi ، rasool1 ، samane1363 ، Daneshjo
سلام پگاه جان
اول اینکه من 3 ماه بعد از آمدنم آدرسم داره عوض میشه. رفتم روی سایت سوشال سکیوریتی ولی ظاهرا اینطوریه که افرادی که مستمری از این سازمان دریافت نمی کنن نیازی نیست که تعییر آدرسشونو به این سازمان گزارش کنن هرچند من فکر می کردم اول از همه باید به سوشال سکیوریتی اطلاع داد. یک جایی در مرحل پر کردن فرم میپرسه که شما benefit دریافت می کنید ؟ و وقتی میگی نه میگه پس نیازی نیست و ما تغییر آدرس را از IRS دریافت خواهیم کرد. اگر کسی از دوستان نظر یا تجربه ای راجع به این موضوع داره لطفا اضافه کنه.

ارادت
پاسخ
تشکر کنندگان: pegah ، Soap McTavish ، فرامرز مسیبیان ، noobnoobi ، Daneshjo
بهترين روش اينه که دوباره در خواست بديد.خود شماره رو 1-2 روزه ميدن
https://secure.ssa.gov/apps6z/FOLO/fo001.jsp
شماره کیس: 2008AS11670
مصاحبه: 16th June 2008
دریافت پاکت دوم: ...Waiting
آمدن کلیرنس:15th August 2008
گرفتن ويزا: 8th September
پاسخ
تشکر کنندگان: Masoud ، فرامرز مسیبیان ، noobnoobi ، Daneshjo
رفقا در مورد تغییر آدرس مطلب مرتبط را روی سایت سوشال سکیوریتی پیدا کردم. عین مطلب را براتون میگذارم:
Unless you are receiving Social Security benefits, or have applied to receive them, or were previously overpaid Social Security benefits, we do not maintain your address in our records. However, if we need your address, we will obtain it from the Internal Revenue Service's (IRS) taxpayer files. The address we use is the latest address IRS has at the time we request it.

If your address has changed in the meantime, IRS will update its record when you file your next tax return. If you want to change the address before then, you can call IRS at this toll-free number, 1-800-829-3676 to request a Form 8822 - Change Of Address or you can visit our website to print a copy of Form 8822. After you complete the form, mail it to the IRS address indicated in the middle column on page 2 of Form 8822.

ارادت
پاسخ
تشکر کنندگان: Masoud ، sousangerd ، ehsan1095 ، Soap McTavish ، noobnoobi ، Daneshjo
ورژن فارسی اش هم کامل توضیح داده
لاتاری 2008
پاسخ
تشکر کنندگان: noobnoobi ، Daneshjo ، karmen
با این حساب ظاهرا فرد دارای گرین کارد وقتی تغییر آدرس میده ، در صورتی که از سوشال سکیوریتی مستمری دریافت نمی کنه به اینجاها باید تغییر آدرسش را گزارش بده:
USCIS
DMV
IRS
البته ادارات و سازمانهای دیگه مانند بانک و موسسات مالی و اینها هم لازمه که مطلع بشن ولی خبر دادن به این سه سازمان الزام قانونی داره و اگر کسی این کار را نکنه یعنی خلاف قانون کرده.
پاسخ
سلام به همگى دوستان:
ايا كسى ميدونه كه از زمان ورود به امريكا چقدر زممن ميبرد تا گرين كارت و سوشيال سكوريتى شماره را بفرستند.
حداكثر و حدقل زمان چقدر هست؟ و اگر در طول اين زمان نيامد بايد چه كار كرد؟
لطفن كسانى كه تجربه دارن و اين مراحل را طى كردن نظرات خودشان را مطرح بفرمايند.
ممنون از همگى دوستانى كه به همگى عزيزان در اين فروم كمك ميكنند
Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: S.gh
پانی جان سلام، لینک دنیای بعد از ویزا در بخش برندگان 2008 را نگاه کن. راستی به سلامتی به لوس آنجلس رسیده ای؟
لاتاری 2008
پاسخ
تشکر کنندگان: azadeh2014
پاني جون سوشال سكيوريتي رو خودت برو بگير عزيزم .گرين كارتتم 2 يا 3 ماه طول ميكشه بعد ورود بفرستن.
پاسخ
تشکر کنندگان: faegheh ، Soeño
salam bacheha dameton garm az in etelaat mmmmeeerrr3330000
پاسخ
تشکر کنندگان: noobnoobi ، Daneshjo
آز بچه هاى 2009 هر كس گرين كارت و سوشال رو دريافت كرده لطفا آينجا بنويسد. من دو هفته آست رسيدم هنوز welcome letter به دستم نرسيده
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman-gta ، shervean ، tamanna ، 098765
سلام
شما کدوم ایالت هستین
میتونی لطفا برام بنویسی چه مراحلی رو تا حالا طی کردی؟
کلا اوضاع چطوره اونجا؟
شماره کیس: 136XX
تاریخ دریافت نامه قبولی:May 2008
کنسولگری:Abu Dahbi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول;28May 2008
تاریخ کارنت شدن کیس:10Feb 2009
تاریخ دریافت نامه دوم:Waiting
تاریخ مصاحبه:14Apr2009
تاریخ دریافت کلیرنس:بدون کلیرنس
دریافت ویزا: 15April 2009
جمع تقریبی هزینه ها:هر نفر 2000000 تومان
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman-gta ، tamanna
سلام

بالاخره بعد از 17 روز welcome letter به دستمون رسید. من نیویورک هستم. هوا خوب هست. دارم واسه تافل می خونم. ما توی فرودگاه JFK مدارکمون رو تحویل دادیم. همه چیز خیلی راحت بود. از نظر گمرک هم مشکلی نداشتیم . اصولا قانون اینجا اینجوری هست که وقتی با ویزای مهاجرت برای اولین بار وارد میشوید یک مهر روی برگه گمرک می زنند که بدون بازرسی رد بشید.
پاسخ
سلام بچه ها
امروز بعد از گذشت یک ماه گرین کارت بدستمون رسید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Spiritual ، hoda ، leili ، meweadl ، Iman-gta ، farzad24 ، mina_s ، بنيتا ، shervean ، Lucky Luke ، Serendipity ، we are one ، noobnoobi ، S.gh ، azadeh2014 ، Norton1
maxwell عزیز
دریافت گرین کارت مبارک باشه. انشاا... برگه های خیلی مهمتری توی زندگی بدست بیارید.
در مورد مقدار پولی که میشه همراه برد میشه بگی. همه میگن نفری 10000 تا. یعنی اگر بیشتر باشه چه اتفاقی میافته؟؟؟
در بدو ورود به فرودگاه چطور بود و کلا اینکه هر چی که لازمه بگید و راهنماییمون کنید.
ممنون و سپاسگزار
Case Number: 2009AS115XX
تاریخ مصاحبه: ,March 16 , 2009
دریافت ویزا: روز مصاحبه
دریافت کلیرنس همسر : Aug 4, 2009
ورود به آمریکا: Sep 7, 2009
خروج از آمریکا: Nov, 2009 / با دریافت پاس سفید 2 سال
ورود مجدد به امریکا: 2011 , 16, Jul
وقتی چترت " خداست " بگذار باران سرنوشت هر چه میخواهد ببارد.
پاسخ
تشکر کنندگان: merdax ، meweadl ، Iman-gta ، shervean ، moein n ، we are one ، noobnoobi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان