کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصیل در مقطع دکتری
سلام به همه دوستان

من لیسانس زبان فرانسه دارم و فوق لیسانس فرهنگ و زبان های باستانی. آشنا به 10 زبان مرده (اوستا، پهلوی، مانوی، سنسکریت ...) مرتبط با رشته مورد نظرم و مسلط به فرانسه و انگلیسی و تسلط نسبی به عربی. در حال انجام کارهای تحقیقاتی روی ادیان. می خواستم بدونم با داشتن معدل 17 لیسانس و 18 ارشد (هر دو از دانشگاه علامه طباطبایی) آیا برای دکتری ادیان تطبیقی می تونم بورس بگیرم و اگر جواب مثبت است با این بورس، باز هم نیاز هست که از ایران برام پول بفرستن؟

سلام به همگی

جوابی برای سوال من نیست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Tomas ، ojee ، msar ، mohandesbehrang
سلام
من می خواستم بدونم شانسی برای بورس شدن در یکی از دانشگاه های کانادا را دارم مدرک کارشناسی مهندسی شیمی از دانشگاه سرارسری سمنان را دارم ارشدم را آزاد خوندم معدل لیسانسم 12.5 است ومعدل ارشدم 17 است.گرایش ارشدم مهندسی شیمی-بیوتکنولوژی است وزبانم را دارم می خونم تا امتحان ایلتس بدم .اول اینکه دکتری در رشته داردسازی می تونم بخونم وکدام دانشکاه های کانادا شانس پذیرش دارم .دو مقاله به ژورنا لهای برزیل و کانادا فرستادم ویک مقاله داخلی دارم با این شرایط می تونم بورس تحصیلی بگیرم لطفا منو راهنمایی کنیدSad[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، msar ، mohandesbehrang
(2012-12-22 ساعت 01:27)مریم بانو نوشته:  سلام به همه دوستان

من لیسانس زبان فرانسه دارم و فوق لیسانس فرهنگ و زبان های باستانی. آشنا به 10 زبان مرده (اوستا، پهلوی، مانوی، سنسکریت ...) مرتبط با رشته مورد نظرم و مسلط به فرانسه و انگلیسی و تسلط نسبی به عربی. در حال انجام کارهای تحقیقاتی روی ادیان. می خواستم بدونم با داشتن معدل 17 لیسانس و 18 ارشد (هر دو از دانشگاه علامه طباطبایی) آیا برای دکتری ادیان تطبیقی می تونم بورس بگیرم و اگر جواب مثبت است با این بورس، باز هم نیاز هست که از ایران برام پول بفرستن؟

سلام به همگی

جوابی برای سوال من نیست؟
سلام
در مورد بورسیه که هیچ تضمینی نیست . ممکنه یک استاد از کار شما خوشش بیاد و به شما بورسیه بده . ممکن هم هست که اصلا نتونید بورسیه بگیرید .
تنها راه بورسیه گرفتن مکاتبه با استادای دانشگاههای امریکاست . اگه یکی از از انها از کار شما خوشش بیاد احتمالش هست که بورسیه بگیرید .
پیشنهادم اینه که به فاروم اپلای ابرود سری بزنید و تاپیکهای مربوطه را مطالعه کنید .
با ارزوی موفقیت برای همه

(2013-01-12 ساعت 21:09)ماریسا نوشته:  سلام
من می خواستم بدونم شانسی برای بورس شدن در یکی از دانشگاه های کانادا را دارم مدرک کارشناسی مهندسی شیمی از دانشگاه سرارسری سمنان را دارم ارشدم را آزاد خوندم معدل لیسانسم 12.5 است ومعدل ارشدم 17 است.گرایش ارشدم مهندسی شیمی-بیوتکنولوژی است وزبانم را دارم می خونم تا امتحان ایلتس بدم .اول اینکه دکتری در رشته داردسازی می تونم بخونم وکدام دانشکاه های کانادا شانس پذیرش دارم .دو مقاله به ژورنا لهای برزیل و کانادا فرستادم ویک مقاله داخلی دارم با این شرایط می تونم بورس تحصیلی بگیرم لطفا منو راهنمایی کنیدSad[/font]
سلام
متاسفانه معدل لیسانس شما خیلی پایینه . هر چند معدل فوق لیسانس نسبتا ان را پوشش داده است . به هر حال به تلاش خودتون بستگی داره . بورسیه گرفتن نیاز به پشتکار داره دوستی داشتم که به بیش از 300 استاد دانشگاههای امریکا و کانادا ایمیل فرستاد تا تونست نظر چند تا را جلب کنه و در نهایت از یکی بورسیه بگیره .
با ارزوی موفقیت برای همه
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، Hedieh20 ، nora ، ostokhan ، msar ، mohandesbehrang
با سلام
من 29 ساله و دانشجوی ارشد فیزیولوژی از دانشگاه سراسری هستم.کارشناسی علوم ازمایشگاهی خواندم و 2سال کار کردم.همسرم پزشک عمومی است و31 ساله هردو زبان می خوانیم.می خواهم برای دکتری تغذیه بخوانم و بورس بشم.
چطور اقدام کنم و کجا بهتره؟ کدام دانشگاه؟
لطفا راهنمایی کنید.
ممنون میشم

هرگز نا امید نشوید.به اندازه انسانها راه هست
[/font][/size]
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، mohandesbehrang
سلام،خوشحال میشم در مورد رزومه من نظر بدین،پذیرش در دکتری:

لیسانس:مهندسی مکانیک جامدات،آزاد مشهد،معدل 17.06
ارشد: MBA دولتی شاهرود
معدل : 19
مقاله :2 ISI
IELTS: 7 شاید دوباره امتحان بدم و 7.5 بشم
2 کتاب در نقش EDITOR (همراهی با استاد فوق لیسانس) مرتبط با رشته ارشدم

برای دکتری بازاریابی میخوام اقدام کنم
و شاید GMAT امتحان بدهم

شانسم برای FULL FUND ?

مرسی
پاسخ
دوستان سؤالی در مورد نحوه اپلای کردن داشتم. فرض کنید من متقاضی ادامه تحصیل در خارج از کشور هستم، درسامو خیلی خوب خوندم، مدرک زبانمو گرفتم و میدونم کدوم کشور، کدوم دانشگاه و البته کدوم رشته رو میخوام. سؤال من اینه: حالا باید دقیقاً از کجا شروع کنم؟ از استاد یا از دانشگاه؟ کدوم روش بهتر و سریعتر جواب میده؟ آیا ابتدا باید با یک استاد در زمینه مورد علاقه‌م مکاتبه کنم یا باید مکاتبه رو از طریق واحد پذیرش دانشگاه مورد علاقه‌م شروع کنم؟ سؤال دوم من اینه که در مکاتبه‌م باید دقیقاً چی بگم؟
خیلی ممنون از راهنمایی دوستان عزیز
پاسخ
با سلام . من دانشجوی ارشد رشته ژنتیک هستم.رشته کارشناسی ام 14.61 از دانشگاه آزاد بوده.هنوز مقاله ای ندادم اما در حال آماده کردنش هستم میخوام برای دانشگاه تگزاس اقدام کنم اما نمیدونم کسانی که در رشته من سال گذشته بورس گرفتن در چه ژمینه ای تحقیق داشتند که پایان نانمه ام رو بر اساس اون تنظیم کنم,از طرفی نمیدونم استادهایی که توی اون دانشگاه کار میکنن اسمشون چیه که بهشون ایمیل بدم از طرفی میخوام بورس RE رو اگه بشه بگیرم که میگن از همه بورس ها بهتره .اگه راجع به این موضوع اطلاعاتی دارید لطفا منو راهنمایی کنید. ممنون.[/b]
پاسخ
سلام من رشتم مهندسی شیمی هست.معدل کارشناسیم 14.5 و ارشدم فعلا 14 از دانشگاه صنعتی اصفهان هست میخوام ببینم با این معدل شانسی برای بورس کانادا دارم یا نه ؟
پاسخ
(2009-08-19 ساعت 14:19)usa.lover نوشته:  خب ببینید برای بورس شدن چه از طرف ایران و چه از طرف خود دانشگاه ، باید معدل بالایی داشته باشید...مثلا 17 یا 18
خوشبختانه برای مقطقع دکترا بورسهای بیشتری یافت میشه. اگه حتی شما نتونید یه بورس کامل بگیرید، حداقل میتونید با چند بورس کوچک و تحقیقاتی بیشتر خرج و مخارجتون رو در بیارید.

بکسری فاکتور در گرفتن بورس نفش اساسی داره که یه ترتیب الویت اینا هستن:
ارتباطات
تجربه کار تحقیقاتی
مقالات
معدل
اساتید معرف

ارتباطات حرف اول رو میزنه! گرینه ای که خیلی جاها شاید اشاره ای بهش نشه. شما باید با افرادی که تو حوزه کاری و تحقیقاتی خودتون در خارج از کشور ارتباط داشته باشین نه برای گرفتن بورس بلکه برای انجام کارهای مشترک. بهترین گرینه برای شروع اینکه ۱ سال یا یک ترم قبل از فارغ التحصیلتون وارد ساید دانشکاه های خارج از کشور بشین و فهرست اساتید رو از دپارتمان ها مختلف بگیرین با اساتید از طریق ایمیل تماس بگیرین و رزومتون رو ارسال کنید و بگید که خواستار انجام یکسری کار باهاشون هستید. باید خیلی ایمیل بفرستین تا جواب بگیرین. بعد از اینکه استادی حاضر به کار با شما شد خودش راهنماییتون برای مسیر های دیگه و گرفتن بورس میکنه.
فاکتور ارتباطات نه به دانشگاهی که درس می خونید داره نه به معدلتون نه یه هیچ چیز دیگه فقط و فقط به نحوه ارتباط برقرار کردن شما با استاد داره. خلوص نیت داشته باشین و واقعا علاقه مند به کار... فکر نکنید اساتید خنگن! نمی فهمن شما واسه چی باهاشون تماس گرفتین (روزی ۱۰۰ تا ایمیل مثل مال شما رو میگیرن) واقعا عاشق کار باشین و این علاقه رو نشون بدین.

ممکن است چندین نوع کمک به دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی اعطا شود و یا در قالب یک بسته کمک ارائه گردد. بورس ها و کمک هزینه های تحصیلی برای تأمین هزینه تحصیل یا پروژه های دانشگاهی ویژه اعطا می گردد. این گونه کمک ها معمولاً هیچ گونه تعهد یا التزامی را برای دانشجویان ذینفع در بر ندارد. با گروه مربوطه تماس بگیرید و بررسی کنید که آیا چنین کمک هایی طی سال های آتی اعطاء خواهد شد یا خیر —زیرا منابع تأمین بودجه گروه ها ممکن است به صورت سال به سال باشد.
نوع دیگر کمک ها اعطای مقام دستیاری است که مسئولیت های کاری را برای دانشجویان ذینفع در بر دارد، مسئولیت هایی نظیر تدریس به دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی، ارائه کمک در کلاس های آزمایشگاهی، کمک به اساتید در اجرای پروژه های تحقیقاتی، یا انجام کارهای مدیریتی، رایانه ای، یا سایر کارها در دایره پذیرش یا سایر دوایر دانشگاه. برای دستیاری در امر تدریس به طور اخص، برخورداری از مهارت های قوی گفت و شنود به زبان انگلیسی ضروری است و داشتن تجربه تدریس امتیاز خوبی محسوب می شود. قبل از آنکه واجد شرایط دستیاری در امر تدریس شناخته شوید، شاید لازم باشد یک ترم یا یک سال صبر کنید تا اساتید شما را بشناسند و با نحوه عملکرد شما در تحصیلات خودتان آشنا شوند.

یه سایت هم هست که خیلی فعال هست ولی توجه کنید که هیچ راهی بهتر از ره ارتباط با خود دانشگاه یا ایمیل اساتید نیست...
www.fastweb.com
تو این سایت عضو شوید تا بورسهای مختص به خودت رو براتون پیدا کنه.

و از همه مهمتر زبان هست که شما دارید روش کار میکنید...سعی کنید دایره لغاتتون رو بسیار بالا ببرید تا در موقع امتحان آیلز یا تافل آنچنان کلماتی به کار ببرید که کسی که از شما امتحان میگیره ازتون بترسه! Big Grin
چون نمره تافل با آیلز هم مثل فاکتورهای دیگه از اهمیتی برخورداره...
در کل سعی کنید حالا که معدل خوبی ندارید بقیه فاکتورها رو قوی تر از دیگران کنید که این مشکل رو بپوشاند.

یه کلام ختم کلام:
اگر دنبال بورس تحصیی هستید فقط و فقط با اساتید دانشگاههای خارجی ارتباط برقرار کنید و ازشون بخواهید که شما رو در گروه تحقیقاتی و یا دستیار خوشون قرار بدهند.
اگر سوالی دارید حتما بپرسید، حداقل ضرر نداره. Big Grin
موفق و موید باشید...
پاسخ
ﺳﻼﻡ.ﻣﻦ ﺩﺭﻭﻥ ﻗﺴﻤﺖ ﺛﺒﺖ ﻧﺎﻡ ﺩﺭﻭﻥ ﺍﯾﻦ ﺳﺎﯾﺖ ﺩﭼﺎﺭ ﻣﺸﮑﻝ ﺷﺪﻡ ﺩﺭ ﻗﺴﻤﺖ zip ,state,home phone,military status ﺑﺎﯾﺪ ﭼﯽ ﺑﻨﻮﯾﺴﻢ .ﻣﺜﻼ ﺗﻟﻔﻦ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﺎ ﮐﺪ ﺷﻬﺮ ﺑﻨﻮﯾﺴﻢ ؟ ﻭﻟﯽ ﻗﺒﻮﻝ ﻧﮑﺮﺩ ﻭﻟﯽ ﺍﯾﺮﺍﺩ ﮔﺮﻓﺘﻪ

ﻣﻨﻈﻮﺭﻡ ﺳﺎﯾﺖ webfast
پاسخ
هنوز کسی پیدا نشده جواب من بده .تو قسمت zip چی بنویسم

؟؟؟؟
پاسخ
(2013-11-08 ساعت 19:54)laptop نوشته:  هنوز کسی پیدا نشده جواب من بده .تو قسمت zip چی بنویسم...
زیپ کد معادل کدپستی در ایران هست. فرقش اینه که زیپ کد در آمریکا 5 رقمی هست ولی در ایران کدپستی 10 رقمیه.
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، msar ، mohandesbehrang
با سلام
با توجه به معرفی سایت fastweb لطفا کمک لازم را جهت پر کردن قسمت هایی مثل zip..state..home number بفرمایید
با توجه به این که تلاش فراوانی جهت پر کردن این فرم نموده ولی موفقیت آمیز نبود و من در ایران زندگی میکنم و هدف تحصیل در مقطع دکتری می باشد

اگر نیاز به تماس تلفنی می باشد در صورت امکان یک شماره لطف کنید..

البته من کدپستی 10 رقمی هم وارد کردم ولی قبول نکرد و در قسمت home phone اصلا هیچ تلفنی را قبول نمی کند..آیا چون در قسمت state من california را انتخاب کردم به این علت کد ایران را نمی پذیرد؟

لطفا راهنمایی کامل بفرمایید ..
پاسخ
(2013-11-14 ساعت 19:57)laptop نوشته:  البته من کدپستی 10 رقمی هم وارد کردم ولی قبول نکرد و در قسمت home phone اصلا هیچ تلفنی را قبول نمی کند..آیا چون در قسمت state من california را انتخاب کردم به این علت کد ایران را نمی پذیرد؟

لطفا راهنمایی کامل بفرمایید ..
بله عزیزم. من این سایت رو ندیدم ولی ظاهراً برای ثبت نام از داخل آمریکاست. به نظر من بهترین کار برای گرفتن پذیرش این هست که شما یک CV به صورت فایل pdf برای خودت درست کنی. دانشگاه های مختلف رو سرچ کنی و به کسانی که از لحاظ تحقیقاتی علاقمند هستید ایمیل بزنین و فایل CV رو هم ضمیمه ایمیل کنین. اگر بتونین استادی پیدا کنین که به فعالیت های گذشته شما علاقمند باشه می تونین ویزای دانشجویی بگیرین. لازمه گرفتن ویزای تحصیلی برای آمریکا علاوه بر CV قوی، نمره بالا در تافل و GRE هست. در ضمن برای گرفتن اطلاعات بیشتر در فروم www.applyabroad.org هم عضو بشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، bijanih ، msar ، mohandesbehrang
سلام.من23سالمه و دانشجوی ترم آخر ارشد حسابداری بامعدل 19.20 ازیک دانشگاه غیرانتفاعی هستم.وهمچنین خواهان تحصیل درمقطع دکتری .درضمن درصددنوشتن مقاله هم هستم.چه اقداماتی بایدانجام بدم؟میتونم باهمسرم ویزا بگیرم؟چقدرباید هزینه کنیم؟چطورمیتونم بورسیه بگیرم ؟اصلاامکانش هست؟
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان