کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به امریکا
(2010-12-01 ساعت 23:26)nicole.gemini نوشته:  
(2010-12-01 ساعت 10:42)msnazi نوشته:  
(2010-11-30 ساعت 23:37)nicole.gemini نوشته:  در ضمن دقت کنید مدت رزیدنتی برای همه کالجها یکسان نیست، البته اغلبشان همون 1 سال و 1 روزز است... ولی مثلا برای santa monica college باید 2 سال رزیدنت ایالت کالیفرنیا بوده باشید....

برای [en]SMC(Santa Monica College)[/en] هم یکسال است.
اینجا نوشته:
[en]
A “resident” is defined as a citizen of the United States or a person who holds a status which allows him or her to establish residency in the United States, who has proof of physical presence in the State of California for one year and a day, and who presents evidence of intention to make California his or her permanent home. Dates on any documentary evidence should correspond to dates of physical presence in California.[/en]

منبع

nicole عزیز من فکر می کنم همون یکسال درسته. اما اگر برای دو سال منبع دارید اینجا قرار بدید چون برای من و خیلی های دیگه مهمه.

بله کاملا مطمئنم.... خودم 2 روز پیش آنجا بودم و ثبت نام کردم.... این لینک سایتش است: http://www.smc.edu/apps/pub.asp?Q=6 در قسمت Residence Of An Adult توضیح داده...و در کالج همین قسمت را در برگه ایی پرینت کرده بودند و به من نشان دادند.... در ضمن اطلاعاتی هم راجع به ثبت نامش براتون بصورت پیغام فرستادم....

بله منم این کالج دوبار رفتم که همون یه ساله ..الان میگن هر یونیتی 186 تا..اولم امتحان زبان و ریاضی میگیرن تا سطحتتون مشخص بشه که معمولا پایینتر از واقع در میاد.
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: R.F ، eblam ، OverLord ، aNTea ، maaref ، SH1A2R3 ، batis2010
ما هم الان یک هفته است که رسیدیم، جای شما خالی Palo Alto هستیم، ایالت کالیفرنیا، حومه پایین سان فرانسیسکو، با پرواز KLM اومدیم و در مجموع راضی بودیم، حالا امیدوارم این کارای اداری پایان ناپذیر فرصت اینو بده تا سفرنامه ام رو بنویسم
قیمت خونه این جا به دلایل مختلف بالاست، فردا داریم آپارتمان یک خوابه مون رو از قرار ماهی 1800 دلار تحویل می گیریم، البته فکر کنم با مخلفات ماهی 2000 تا برامون آب بخوره ولی با توجه به جمیع شرایط به نظرم می صرفه
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، aadine ، R.F ، darya ، apoornaki ، AmericanHamid ، Hashem ، free_free ، eblam ، OverLord ، peyman74 ، aNTea ، DLT ، farzad-it ، miladmh ، بنفشه ، Hornet ، maaref ، SH1A2R3 ، samadi2050 ، Mehdiest ، batis2010 ، MPU ، HR.SHAHAB ، alirezanz
سلام دوستان عزیز مهاجر سرایی
یه شعری دستم رسیدفکر کنم براتون جالب باشه برای دوستانی که مهاجرت کردند فکر کنم خالی از لطف نباشه:

بگذر از نی، من حكايت ميكنم

وز جدايی ها شكايت ميكنم

ناله های نی ، از آن نی زن است

ناله های من ، همه مال من است

شرحه شرحه سينه ميخواهی اگر

من خودم دارم ، مرو جای دگر

اين منم كه رشته هايم پنبه شد

جمعه هايم ناگهان يكشنبه شد

چند ساعت ، ساعتم افتاد عقب

پاك قاطی شد سحر با نيمه شب

يك شبه انگار بگرفتم مرض

صبح فردايش زبانم شد عوض

آن سلام نازنينم شد «هلو»

وآنچه گندم كاشتم ، روييد جو

پای تا سر شد وجودم «فوت» و«هد»

آب من«واتر» شد و نانم«برد»

وای من! حتی پنيرم «چيز» شد

است و هستم ، ناگهانی «ايز» شد

من كه با آن لهجه و آن فارسی

آنچنان خو كرده بودم سال سی

من كه بودم آنهمه حاضر جواب

من كه بودم نكته ها را فوت آب

من كه با شيرين زبانيهای خويش

کار خود در هر كجا بردم به پيش

آخر عمری ، چو طفلی تازه سال

از سخن افتاده بودم ، لال لال

كم كمك ،‌ گاهی «هلو» ، گاهی «پيليز»

نطق كردم! خرده خرده ، ريز ريز

در گرامر همچنان سردرگمم

مثل شاگرد كلاس دومم

گاه «گود مورنينگ» من جای سلام

از سحر تا نيمه شب دارد دوام

با در و همسايه هنگام سخن

لرزه می افتد به سر تا پای من

مي كنم با يك دو تن اهل محل

گاهگاهي يك «هلو» رد و بدل

گر هوا خوبست يا اين كه بد است

گفتگو درباره اش صد در صد است

جز هوا ، هر گفتگويی نابجاست

اين جماعت ، حرفشان روی هواست

بگذر از نی ، من حكايت مي كنم

وز جدايی ها شكايت مي كنم

نی كجا اين نكته ها آموخته

نی كجا داند نيستان سوخته

نی كجا از فتنه های شرق و غرب

داغ بر دل دارد و تيشه به فرق

بشنو از من ، بهترين راوی منم

راست خواهی ، هم نی و هم نی زنم

ديدی آخر هر چه رشتم پنبه شد

جمعه هايم ناگهان يكشنبه شد
پاسخ
بسيار زيباست البته ما كه هنوز مهاجرت نكرديم . من اولين بار اين شعر را وقتي خود آقاي هادي خرسندي در برنامه هادي و گربه اش خواند شنيدم خيلي خوشم اومد.
کیس نامبر:2011AS 12000
مصاحبه:27ژانويه آنکارا
کلیرنس:4 مارس

پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، Iman-gta ، SH1A2R3 ، Hornet ، batis2010 ، alirezanz
سلام به همه دوستان مهاجر سرا،

نامه خوشامد گویی من بعد از ۳ هفته اومد و گرین کارت من هم بعد از ۵ هفته به آدرسم اومد Smile و برای تحویلش امضا هم از من گرفت. من روز مصاحبه در سفارت آدرس را هم تغیر داده بودم که اونها هم به آدرس جدید برام فرستادند.
برای SSN هم رفتم دوباره اقدام کردم. هیچ سابقه قبلی از من وجود نداشت و اصلا برام هیچ کاری نکرده بودند. قانونش اینه که تا ۲ هفته بعد باید بیاد.

به امید موفقیت همه دوستان.Rolleyes
پاسخ
سلام
دوستان میخواستم بدونم برای ورود به آمریکا با ویزای توریستی چه مدارکی لازمه؟فرم خاصی هست که بشه دانلود کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، Iman-gta ، SH1A2R3 ، batis2010
یکی از دوستان درباره ای دی ID ایالتی صحبت کرده بودن در یکی از پست های همین تاپیک. چه طور و از کجا این ای دی رو باید گرفت ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، batis2010
(2011-09-25 ساعت 17:46)najibi نوشته:  یکی از دوستان درباره ای دی ID ایالتی صحبت کرده بودن در یکی از پست های همین تاپیک. چه طور و از کجا این ای دی رو باید گرفت ؟
نحوه درخواست در کالیفرنیا
بروشور مشخصات ID
پاسخ
تشکر کنندگان: najibi ، ARASH@MH ، alirezagh ، samadi2050 ، maaref ، Hornet ، batis2010 ، Danoosh ، alirezanz
(2011-09-25 ساعت 20:01)comrun نوشته:  
(2011-09-25 ساعت 17:46)najibi نوشته:  یکی از دوستان درباره ای دی ID ایالتی صحبت کرده بودن در یکی از پست های همین تاپیک. چه طور و از کجا این ای دی رو باید گرفت ؟
نحوه درخواست در کالیفرنیا
بروشور مشخصات ID

با تشکر از پاسخ کامل شما؛ من فقط یک نکته رو اضافه کنم که دوستان پیش از اقدام برای ID حتما" به صورت اینترنتی درخواست نوبت کنید که مثل من حدود 4 ساعت اونجا معطل نشید. برای گرفتن نوبت هم کافیه نزدیکترین DMV به محل سکونت خودتان را پیدا کنید (از maps.google میتوانید استفاده کنید) وارد وبسایت مرکز شده و درخواست نوبت کنید.
با ورود به مرکز DMV با دوصف به نسبت 1 به 20 مواجه میشوید که شما از اینکه اینترنتی نوبت گرفته اید بسیار خرسند خواهید شد.

پاسخ
سلام
ما دیروز (30 سپتامبر) با پرواز قطر اومدیم واشنگتن . الان هم در شهر مک لین در ایالت ویرجینیا هستیم.امروز رفتیم bank of America یه حساب مشترک با 2 تا دبیت کارت گرفتیم واسه باز کردن حساب حتما باید 2 تا کارت شناسایی داشته باشید که ما علاوه بر پاسپورت گواهینامه بین المللی هم داشتیم و کارمون سریع راه افتاد در ضمن این حسابی که ما باز کردیم باید 1500 دلار موجودی همیشه داشته باشه وگرنه ماهی 12$ شارژ میشید.
چشم انتظاری جاذبه ای قوی دارد؛ منتظر چیزهای خوب باش.Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، najibi ، Hornet ، AmericanHamid ، tamanna ، Mehdiest ، s$s ، batis2010 ، MPU ، alirezanz ، farid_ns ، alirezafarhang81
سلام
امروز رفتیم اداره سوشیال گفت باید 3 هفته صبر کنی اگه نیومد بعد بیا اینجا ضمنا گفت برو اداره پست و آدرست رو به اونا اعلام کن . ما هم رفتیم و یه فرم زرد رنگ پر کردیم و آدرس جایی که ساکن هستیم رو دادیم تا ببینیم چی میشه فعلا همین....
چشم انتظاری جاذبه ای قوی دارد؛ منتظر چیزهای خوب باش.Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: amir1345 ، Hornet ، najibi ، maaref ، AmericanHamid ، tamanna ، Mehdiest ، batis2010 ، GreenRoad ، alirezafarhang81
خیلی سایت های خوبیه لیلی جان ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-12-30 ساعت 02:50)Hashem نوشته:  سلام به همه دوستان مهاجر سرا،

نامه خوشامد گویی من بعد از ۳ هفته اومد و گرین کارت من هم بعد از ۵ هفته به آدرسم اومد Smile و برای تحویلش امضا هم از من گرفت. من روز مصاحبه در سفارت آدرس را هم تغیر داده بودم که اونها هم به آدرس جدید برام فرستادند.
برای SSN هم رفتم دوباره اقدام کردم. هیچ سابقه قبلی از من وجود نداشت و اصلا برام هیچ کاری نکرده بودند. قانونش اینه که تا ۲ هفته بعد باید بیاد.

میشه بپرسم آدرس ایران دادین؟یا جای دیگه بود؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-20 ساعت 02:52)silence7 نوشته:  
(2010-12-30 ساعت 02:50)Hashem نوشته:  سلام به همه دوستان مهاجر سرا،

دوست عزيز گرين كارت به آدرس امريكا جايي كه در فرمهاي DS230 و يا در فرمي كه در فرودگاه پورت ورودي نوشته ايد پست خواهد شد نه ايران .
شماره کیس :2012AS0005XXXX - كارنت شدن كيس: June 2012 -تاريخ مصاحبه : هفته آخر June- كنسولگري :Ankara -
نتيجه مصاحبه :‌ كليرنس+ فرم 9 سوالي - تاريخ كليرنس : يه روزي تو نيمه اول سپتامبر ( 7th)

پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، ASALI ، silence7 ، laili ، sam11 ، Lecturer ، alirezanz
[/quote]

دوست عزيز گرين كارت به آدرس امريكا جايي كه در فرمهاي DS230 و يا در فرمي كه در فرودگاه پورت ورودي نوشته ايد پست خواهد شد نه ايران .
[/quote]

ممنون از جوابت...Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: opayamani ، MAHDI2012 ، kiasina

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان