کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به امریکا
دوستان ما به امید خدا تا 2 ماه دیگه عازم هستیم و من تمام تاپیکهای آمریکا رو به دقت مطالعه کردم ولی چند سوال اساسی همچنان برایم باقی مانده که امیدوارم جوابش رو اینجا پیدا کنم

1- آدرسی که ما در فرمها جهت ارسال گرین کارت اعلام کردیم مربوط به یکی از آشنایان در San Jose کالیفرنیاست ولی ما تصمیم داریم در هوستون تگزاس زندگی کنیم و بنا بر این اولین سفرمون هم میخواهیم به هوستون باشه. آیا ممکنه در فرودگاه آدرس هتلی رو که قبلا رزرو کردیم بعنوان جایگزین ارایه کنیم و به عبارت دیگه آیا اصلا آدرس هتل رو بعنوان محل ارسال گرین کارت می پذیرند؟

2- در صورتی که آدرس ارسال گرین کارت رو عوض نکنیم و همون کالیفرنیا باقی بمونه و خودمون بریم تگزاس. اگر سوشیال و گرین کارت نیاد و لازم بشه درخواست مجدد بدهیم .آیا نزدیکترین مرکزبه ما در هوستون جوابگو خواهد بود یا باید به ادارات ایالت کالیفرنیا مراجعه بشه.

3-در بدو ورود و قبل از باز کردن حساب بانکی آیا در قبال پول نقد میتوان خودرو کرایه کرد یا حتما باید از طریق کردیت یا دبیت کارت باشه؟

4- آیا شرکتهای پستی مثل DHL قبول میکنن که گرین کارت رو ارسال کنن یا مثل پاسپورت ممنوعیت داره؟

با تشکر
شماره کیس:2012AS00070XXX
تاریخ رویت قبولی:July 15th
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:August 27th
کنسولگری : آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:June 2012
تاریخ مصاحبه : اواخر July
تاریخ صدور ویزا: روز مصاحبه
تعداد نفرات : 2 نفر
انجمن مهندسین برق مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: h4di ، opayamani ، MAHDI2012 ، sam11 ، kiasina
(2011-10-02 ساعت 07:08)shahrooz59 نوشته:  سلام
ما دیروز (30 سپتامبر) با پرواز قطر اومدیم واشنگتن . الان هم در شهر مک لین در ایالت ویرجینیا هستیم.امروز رفتیم bank of America یه حساب مشترک با 2 تا دبیت کارت گرفتیم واسه باز کردن حساب حتما باید 2 تا کارت شناسایی داشته باشید که ما علاوه بر پاسپورت گواهینامه بین المللی هم داشتیم و کارمون سریع راه افتاد در ضمن این حسابی که ما باز کردیم باید 1500 دلار موجودی همیشه داشته باشه وگرنه ماهی 12$ شارژ میشید.
رسیدن بخیر.
از اونجا که من میرم کالیفرنیا و اونجا بنظر میاد که گواهینامه بین‌المللی به درد نمیخوره منم نمیخوام بگیرمش. با اینحال این سوال واسه من پیش اومده که اگه فقط با پاسپورت برم بانک حساب واسه من باز نمیکنن دیگه، آره؟
اگه از دوستان کسی تجربه باز کردن حساب بدون گواهینامه بین‌المللی دارن بگن ممنون میشم
مصاحبه:6/28/12
مشاهده کلیرنس:8/8
تحویل پاسپورت به سفارت:8/13
دریافت ویزا:8/15
تاریخ رفتن:9/18
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

مهمه که قبل از اومدن بدونی چیکار میکنی.

http://www.mohajersara.com/thread-4459.html
پاسخ
تشکر کنندگان: opayamani ، sam11 ، alirezanz
(2012-09-06 ساعت 22:25)j1970 نوشته:  
(2011-10-02 ساعت 07:08)shahrooz59 نوشته:  سلام
ما دیروز (30 سپتامبر) با پرواز قطر اومدیم واشنگتن . الان هم در شهر مک لین در ایالت ویرجینیا هستیم.امروز رفتیم bank of America یه حساب مشترک با 2 تا دبیت کارت گرفتیم واسه باز کردن حساب حتما باید 2 تا کارت شناسایی داشته باشید که ما علاوه بر پاسپورت گواهینامه بین المللی هم داشتیم و کارمون سریع راه افتاد در ضمن این حسابی که ما باز کردیم باید 1500 دلار موجودی همیشه داشته باشه وگرنه ماهی 12$ شارژ میشید.
رسیدن بخیر.
از اونجا که من میرم کالیفرنیا و اونجا بنظر میاد که گواهینامه بین‌المللی به درد نمیخوره منم نمیخوام بگیرمش. با اینحال این سوال واسه من پیش اومده که اگه فقط با پاسپورت برم بانک حساب واسه من باز نمیکنن دیگه، آره؟
اگه از دوستان کسی تجربه باز کردن حساب بدون گواهینامه بین‌المللی دارن بگن ممنون میشم

دوست عزیز شاید تو این تاپیک جواب خیلی از سوالاتت رو بگیری

(2012-09-10 ساعت 22:22)Arash.so نوشته:  سلام
درسته جای سوالات من اینجا نیست ولی حدس زدم این تاپیک به سوالاتم نزدیک تره!

من میخام برای آمریکا اقدام کنم و سیتیزن اونجا شم
راحت ترین راه برای سفر به اونجا و سیتیزن شدن چیه؟ برم ترکیه بعدش برا آمریکا اقدام کنم و بعد از اینکه ویزا دادن رسیدم اونجا چطوری میتونم برای سیتیزن شدن اقدام کنم؟؟؟ آیا با ازدواج کردن میتونم سیتیزن شم؟

سلام دوست عزیز
راحتترین راه و با داشتن شانس سریعترین راه لاتاریه که پروسش از 12 مهر شروع میشه و اطلاعاتش توی این سایت زیاد هست. برات آرزوی موفقیت و خوش شانسی دارم

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
پاسخ
تشکر کنندگان: j1970 ، sam11 ، alirezanz
به جزء لاتاری راه دیگه ای هست که به نظرتون عملی باشه و بشه جواب گرفت؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-09-11 ساعت 23:32)Arash.so نوشته:  به جزء لاتاری راه دیگه ای هست که به نظرتون عملی باشه و بشه جواب گرفت؟

بله سرمایه گزاری- شغلی- کاریابی .شما با شرایطی که دارید راه را پیدا خواهید کرد.خواستن توانستن می باشد هر چند ما سالهاست که خواستهایم و هنوز اندر خم یک کو چه ایم...
پاسخ
تشکر کنندگان: sam11 ، alirezanz
(2012-09-01 ساعت 12:57)MPU نوشته:  دوستان ما به امید خدا تا 2 ماه دیگه عازم هستیم و من تمام تاپیکهای آمریکا رو به دقت مطالعه کردم ولی چند سوال اساسی همچنان برایم باقی مانده که امیدوارم جوابش رو اینجا پیدا کنم

1- آدرسی که ما در فرمها جهت ارسال گرین کارت اعلام کردیم مربوط به یکی از آشنایان در San Jose کالیفرنیاست ولی ما تصمیم داریم در هوستون تگزاس زندگی کنیم و بنا بر این اولین سفرمون هم میخواهیم به هوستون باشه. آیا ممکنه در فرودگاه آدرس هتلی رو که قبلا رزرو کردیم بعنوان جایگزین ارایه کنیم و به عبارت دیگه آیا اصلا آدرس هتل رو بعنوان محل ارسال گرین کارت می پذیرند؟

2- در صورتی که آدرس ارسال گرین کارت رو عوض نکنیم و همون کالیفرنیا باقی بمونه و خودمون بریم تگزاس. اگر سوشیال و گرین کارت نیاد و لازم بشه درخواست مجدد بدهیم .آیا نزدیکترین مرکزبه ما در هوستون جوابگو خواهد بود یا باید به ادارات ایالت کالیفرنیا مراجعه بشه.

3-در بدو ورود و قبل از باز کردن حساب بانکی آیا در قبال پول نقد میتوان خودرو کرایه کرد یا حتما باید از طریق کردیت یا دبیت کارت باشه؟

4- آیا شرکتهای پستی مثل DHL قبول میکنن که گرین کارت رو ارسال کنن یا مثل پاسپورت ممنوعیت داره؟

با تشکر
با سلام به شما
1-خیر
2-حتما به آدرس دوستتون در کالیفرنیا ارسال خواهد شد.
3-با پول نقد هم امکان داره.
4-ارسال میکنن
شماره کیس:2010AS152**
تاریخ دریافت نامه قبولی: june 2009
کنسولگری:abudhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:july2009 تاریخ کارنت شدن کیس:march2010
تاریخ دریافت نامه دوم:هیچوقت نرسید
تاریخ مصاحبه:may2010
تاریخ دریافت کلیرنس:پس از70روز .دریافت ویزا:5 اوت 2010
پاسخ
تشکر کنندگان: MPU ، sam11 ، kiasina ، مجید ملیح ، alirezanz ، alirezafarhang81
سلام
من كانادا زندگى ميكنم وPR Card دارم. خانومم ايران زندگى ميكنه. ميخواستم بدونم واسه ورود به امريكا با ويزا مهاجرت هر دو بايد با هم وارد بشيم يا من ميتونم زودتر برم و يا داخل فرودگاه منتظر همسرم بمانم كه با همديگر پكيج را بديم؟ با تشكر
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz
(2012-09-23 ساعت 08:11)meh-tag نوشته:  سلام
من كانادا زندگى ميكنم وPR Card دارم. خانومم ايران زندگى ميكنه. ميخواستم بدونم واسه ورود به امريكا با ويزا مهاجرت هر دو بايد با هم وارد بشيم يا من ميتونم زودتر برم و يا داخل فرودگاه منتظر همسرم بمانم كه با همديگر پكيج را بديم؟ با تشكر

دوست عزیز در خصوص ویزای مهاجرتی حتما خانواده نفر اصلی اقدام کننده برای ویزا میبایست به همراه نفر اصلی اقدام کننده وارد آمریکا شوند در غیر اینصورت امکان ورود به آمریکا رو نخواهند داشت( در مورد لاتاری اینجوریه ودر مورد سایر کتگوریها باید به قسمت پایین ویزای نفرات تبعی باید نگاه بشه) حال یا شما نفر اصلی هستین که در این صورت از ورود همسرتون ممانعت میشه یا همسرتون برنده هستند که در این صورت شما باید با ویزای دیگری غیر از ویزای مهاجرتیتون وارد آمریکا بشین که باز ویزای شما بدون استفاده میمونه و بعد هم پس از انقضای مدتش باطل میشه. من فکر میکنم بهترین راه این باشه که همسرتون اگر منعی ندارند بیایند کانادا و سپس باتفاق و با استفاده از ویزای مهاجرتیتون وارد امریکا بشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: sam11
ويزا ما لاترى هست و من نفر اصلى هستم و در كانادا زندگى ميكنم. پس خانوم من از ايران ميتونه با ويزا لاترى امريكا وارد كانادا بشه و بعد از انجا هر دو وارد امريكا بشيم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
اگه کسی رو تو امریکا نداشته باشیم گرین کارت به کدوم آدرس میره؟
کجا رو بزنیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: opayamani
(2012-09-24 ساعت 00:52)meh-tag نوشته:  ويزا ما لاترى هست و من نفر اصلى هستم و در كانادا زندگى ميكنم. پس خانوم من از ايران ميتونه با ويزا لاترى امريكا وارد كانادا بشه و بعد از انجا هر دو وارد امريكا بشيم؟

نه متاسفانه همسرتون با ویزای آمریکا( در حالی که هنوز آمریکا نرفتند) نمیتونند وارد کانادا بشوند ولی بعد از اینکه وارد آمریکا شدند و پاسپورتشون مهر خورد حتی قبل از رسیدن گرین کارت و با همون پاسپورت ایرانی که مهر ورود به آمریکا خورده میتونند بیان کانادا
پاسخ
تشکر کنندگان: opayamani ، farid_ns
از دوستانی که لس آنجلس هستند اگر کسی اتاق برای اجاره جهت 3 نفر (از 26 ماهNovember به مدت یک هفته) داره لطفا خبر بده.
ممنون
کیس نامبر:68000
مصاحبه:آنکارا- 2 جولای به همراه برگ آبی
همراهان:شوهر ودخترم
کلیر: 8 اگوست با ستاره برای شوهرم -31 اگوست شوهرم با ایمیل(در 7 سپتامبر بدون ستاره )
دریافت ویزا: من و دخترم 25 اگوست- شوهرم 11سپتامبر
ورود به آمریکا:5 آذر ماه- لس انجلس
پاسخ
تشکر کنندگان: opayamani ، sam11
(2012-09-24 ساعت 21:15)MPU نوشته:  
(2012-09-24 ساعت 00:52)meh-tag نوشته:  ويزا ما لاترى هست و من نفر اصلى هستم و در كانادا زندگى ميكنم. پس خانوم من از ايران ميتونه با ويزا لاترى امريكا وارد كانادا بشه و بعد از انجا هر دو وارد امريكا بشيم؟

نه متاسفانه همسرتون با ویزای آمریکا( در حالی که هنوز آمریکا نرفتند) نمیتونند وارد کانادا بشوند ولی بعد از اینکه وارد آمریکا شدند و پاسپورتشون مهر خورد حتی قبل از رسیدن گرین کارت و با همون پاسپورت ایرانی که مهر ورود به آمریکا خورده میتونند بیان کانادا

ام.پي.يو. جان يادمه يكي از بچه ها بعد از ورود به آمريكا از اونجا رفته بود كانادا و دوباره برگشته بود آمريكا ولي هر چي تو تاپيك اولين سفر جهت فعالسازي گرين كارت گشتم پ‍ستي كه ارسال كرده بود رو نتونستم پيدا كنم مي شه بگي چه جوري مي تونيم اينكارو انجام بديم ؟
شماره کیس :2012AS0005XXXX - كارنت شدن كيس: June 2012 -تاريخ مصاحبه : هفته آخر June- كنسولگري :Ankara -
نتيجه مصاحبه :‌ كليرنس+ فرم 9 سوالي - تاريخ كليرنس : يه روزي تو نيمه اول سپتامبر ( 7th)

پاسخ
تشکر کنندگان: MPU ، alirezanz
(2012-09-30 ساعت 16:46)gulu نوشته:  
(2012-09-24 ساعت 21:15)MPU نوشته:  

ام.پي.يو. جان يادمه يكي از بچه ها بعد از ورود به آمريكا از اونجا رفته بود كانادا و دوباره برگشته بود آمريكا ولي هر چي تو تاپيك اولين سفر جهت فعالسازي گرين كارت گشتم پ‍ستي كه ارسال كرده بود رو نتونستم پيدا كنم مي شه بگي چه جوري مي تونيم اينكارو انجام بديم ؟

gulu عزیز. فکر میکنم یه موردش رو در تاپیک "بحث شیرین رفت و آمد به آمریکا دیدم. ولی در کل در چند جای مختلف در مهاجرسرا دیدم که همانطور که در متن ویزاتون نوشته ویزای شما پس از ثبت مهر ورود به آمریکا به مدت یکسال ( از تاریخ صدور ویزا) حکم گرین کارت رو داره و بودند دوستانی که با همون پاسپورت ایرانی به کانادا سفر کرده بودند.
پاسخ
تشکر کنندگان: frz61 ، gulu ، sam11 ، soli asali ، alirezanz
سلام دوستان عزیز
من چندتا سوال داشتم.
من تازه میخوام وارد آمریکا بشم و میخواستم بدونم که اونجا به من کار میدن؟ و اینکه پولی میدن؟

سلام
به محض ورود کار میدن؟
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان