کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به امریکا
تو تهران با 200 تا نمیشه خونه ی سه خوابه خرید..............
مگر اینکه وام بگیرید و الان هم شرایط وامها سخت شده مخصوصا به کسی که تا به حال حساب هم نداشته که بعید به نظر میاد کردیت بدن..........
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: shahram1347 ، سارا کوچولو ، im-i ، maaref ، SH1A2R3
پسر خاله من يك خانه 3 خوابه وست وود نزديك شهر كتاب داره 30 سال ساخت ميگه الن850.000$ است كلا وست وود خيلى گرون اگر خونه كمى نوسازو 3 خوابه و كمى بزرگ باشه تا يك ميليون هم قيمت خونه ميرسه. در اين منطقه حتى يك خوابه كوچيك هم با200000$ پيدا نميشه
پاسخ
تشکر کنندگان: aNTea ، maaref
نه بابا توی تگزاس من اطلاع دارم ظاهرا با 250هزار چوق!!! میشه یه یه خوابه خرید ظاهرا" ! حالا دقیق بودنشو زیادمطمئن نیستم ولی خوب میدونیم که خیلی نرخا متفاوته!
اصلا کلا بیاین یه تاپیک بزنیم راجع به نرخ مسکن هم رهن و اجاره و هم خرید توی جاهای مختلف آمریکا! هرکی اطلاعی دستش اومد بزاره که رفرنس بشه اون تاپیک!
[font=Verdana]
یا به ما یار نشو یا چو شدی چون ما شو+++ما چو رسوای جهانیم تو هم رسوا شو
عاشق و رند و غزل خوان و فرنگی مشرب+++رند و لاقید و ملامت کش و بی پروا شو
[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: afshin ، aNTea ، maaref
پويا جان خيلى از ايالات هستن كه شما ميتونيد با 200000$ خونه خوب بخريد ولى كاليفرنيا از گرانتيرين ايالات امريكا است و وست وود و مناطق اطراف آنجا يكى از گرانترين مناطق امريكا است هر كسى نميتونه آنجا زندگى كنه. همه معمولا در امريكا از ايالات ارزون شروع ميكنن.
پاسخ
تشکر کنندگان: aNTea ، maaref
پوریا جان نظرات بچه ها کاملا"درسته .اینجا خونه خیلی گرونه . برای اینکه کمی بتونید قیمت خونه را در جاهای مختلف بررسی کنید به این سایت یه سری بزنید .اول از تگزاس (هوستون)شروع کنید:

http://houston.kijiji.com/f-Housing-Apar...tIdZ100037

بازم از این سایتها براتون می گذارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: merdax ، سارا کوچولو ، PERSIA_QI ، farzad24 ، shaan ، aNTea ، maaref ، MPU
سلام به همگی تو این تاپیک و سپاس گزار از به اشتراک گذاری اطلاعات و تجربیات.
به نظرم برای امریکا با توجه به وسعت موضوعات به اطلاعات خیلی زیادی نیاز داریم و همینطور به تجربیات متفاوت دوستان. بنابراین بهتره این بحث ها در جای خودش یعنی زندگی در امریکا باشه. اطلاعاتی که دوستان دادند واقعاً با ارزشه ولی با توجه به اینکه معلومه داره حجمش زیاد میشه بعد از یه مدت بازیابی اونا دچار اشکال میشه چون همة موضوعات با هم یه جا هستن. بنابراین دوستان و مدیران یه فکری بکنن این تاپیک منتقل بشه اونور و مباحث هم مقوله بندی بشه چون واقعاً مباحث خیلی گسترده ای هست. مثلاً خرید یا اجاره خونه که نه تنها تو هر ایالت و هر شهر بلکه برای هر محله ای متفاوته. درسته برای رفتن به مصاحبه لاتاری 20 یا 30 سفرنامه کافی بود ولی برای زندگی در امریکا واقعاً به صدها سفرنامه نیاز داریم تا کیس های متفاوت بتونن تا حد مناسبی اطلاعات اولیه رو به دست بیارن. کیس کسی که می ره درس بخونه با کسی که میره شرکت بزنه یا تجارت کنه یا کار صنعتی کنه متفاوته، کیس افراد مجرد با افراد متاهل و افراد بچه دار بسته به سن اونها متفاوته، کیس کسی که چند میلیاد ثروت داره و می خواد بره با کیس کسی که در نهایت چند میلیون پول داره متفاوته. مسائل خرید خونه، ماشین، بیمه، کار پیدا کردن، تحصیل، امکانات زندگی، و ... بسیار گسترده هستن و اینجا بهترین جاییه که میشه در مورد اونا اطلاع رسانی کرد. توجه کنید که در امریکا هر ایالتی قوانین و مقررات خودش رو داره. می دونین این یعنی چی؟ یعنی عملاً امریکا متشکل از 50 کشور متفاوته که فقط اصول مشترک دارن. بنابراین به نظر من حمله به بخش زندگی در امریکا! مقصد ما دالاس در ایالت تگزاسه و من از حالا قول سفرنامه و اطلاعات کامل رو به دوستان می دم. فقط به نظرم زودتر باید به بخش زندگی در امریکا رفت و یه سر و سامونی به اونجا داد.
شماره کیس: **342
تاریخ دریافت نامه قبولی:خرداد 87 (ژوئن 2008)
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس: ژوئیه 2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 13 تیر، 2 ژوئن
تاریخ مصاحبه: 18 تیر، 9 ژوئیه
تاریخ دریافت کلیرنس: 1 سپتامبر (بعد از 51 روز)
پاسخ
تشکر کنندگان: merdax ، M!LAD ، afshin ، shahram1347 ، farzad24 ، Farshid22 ، aNTea ، maaref ، shahrooz59 ، رجبعلی
tehranipour عزیز:
رسیدن بخیر
این نی نی کوچولوی مهاجرسرا کی میره امریکا؟
من هم حدود 3 هفته دیگه میرم و قول میدم سفرنامه ام رو بنویسم.
بی تا
پاسخ
تشکر کنندگان: tehranipoor ، Farshid22 ، maaref
سلام دوستان این سایت برای یادگیری زبان انگلیسی است در ایرواین .البته به من گفتند مجانیه .ولی من امشب رفتم زده بود 80$ برای ترم سیتیزن شیپ. نام نویسی اون هم از امروز شروع شد.ولی ما که نمیتونیم بریم چون وسطای ترم باید برگردیم.از پولی بودنش یا نه بعدا"میپرسم و بهتون میگم.چون چند نفر که خودشون این کلاسها را رفته بودند به من گفتند که رایگانه.بخشی که مربوط به ما میشه اسمش:
english as a second language است:

http://www.irvineadultschool.com/IAS/
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، سارا کوچولو ، Farshid22 ، aNTea ، maaref ، shahrooz59
tehranipoor نوشته: سلام به همگی تو این تاپیک و سپاس گزار از به اشتراک گذاری اطلاعات و تجربیات.
به نظرم برای امریکا با توجه به وسعت موضوعات به اطلاعات خیلی زیادی نیاز داریم و همینطور به تجربیات متفاوت دوستان. بنابراین بهتره این بحث ها در جای خودش یعنی زندگی در امریکا باشه. اطلاعاتی که دوستان دادند واقعاً با ارزشه ولی با توجه به اینکه معلومه داره حجمش زیاد میشه بعد از یه مدت بازیابی اونا دچار اشکال میشه چون همة موضوعات با هم یه جا هستن. بنابراین دوستان و مدیران یه فکری بکنن این تاپیک منتقل بشه اونور و مباحث هم مقوله بندی بشه چون واقعاً مباحث خیلی گسترده ای هست. مثلاً خرید یا اجاره خونه که نه تنها تو هر ایالت و هر شهر بلکه برای هر محله ای متفاوته. درسته برای رفتن به مصاحبه لاتاری 20 یا 30 سفرنامه کافی بود ولی برای زندگی در امریکا واقعاً به صدها سفرنامه نیاز داریم تا کیس های متفاوت بتونن تا حد مناسبی اطلاعات اولیه رو به دست بیارن. کیس کسی که می ره درس بخونه با کسی که میره شرکت بزنه یا تجارت کنه یا کار صنعتی کنه متفاوته، کیس افراد مجرد با افراد متاهل و افراد بچه دار بسته به سن اونها متفاوته، کیس کسی که چند میلیاد ثروت داره و می خواد بره با کیس کسی که در نهایت چند میلیون پول داره متفاوته. مسائل خرید خونه، ماشین، بیمه، کار پیدا کردن، تحصیل، امکانات زندگی، و ... بسیار گسترده هستن و اینجا بهترین جاییه که میشه در مورد اونا اطلاع رسانی کرد. توجه کنید که در امریکا هر ایالتی قوانین و مقررات خودش رو داره. می دونین این یعنی چی؟ یعنی عملاً امریکا متشکل از 50 کشور متفاوته که فقط اصول مشترک دارن. بنابراین به نظر من حمله به بخش زندگی در امریکا! مقصد ما دالاس در ایالت تگزاسه و من از حالا قول سفرنامه و اطلاعات کامل رو به دوستان می دم. فقط به نظرم زودتر باید به بخش زندگی در امریکا رفت و یه سر و سامونی به اونجا داد.

آقای تهرانیپور،
مرسی از پیشنهاد خوبتون
من هم مقصدم در نهایت تگزاس هست. بی صبرانه منتظر سفرنامتون هستم.
فقط بفرمایید چه تاریخی سفر نامه رو release میکنید؟

hbita نوشته: tehranipour عزیز:
رسیدن بخیر
این نی نی کوچولوی مهاجرسرا کی میره امریکا؟
من هم حدود 3 هفته دیگه میرم و قول میدم سفرنامه ام رو بنویسم.
بی تا

hbita خانم،
سلام
به سلامتی به کدوم ایالت/شهر مسافرید؟
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
قبولی:May 24, 09
کنسول:Ankara
ارسال فرم اول:June08,09
کارنت:Sep.09
نامه دوم:Oct1709
مصاحبه:Nov.09
کلیرBig Grinec.09
هزینه:3.800$-یکنفر

We The People
پاسخ
تشکر کنندگان: tehranipoor ، maaref
سلام و ممنون از hbita و meweadl عزیز

ما سه ماه دیگه می ریم. یه کارایی رو باید اینجا راست و ریست کنیم بعد بریم. فعلاً دنبال بلیطیم که متاسفانه امارات به دالاس پرواز مستقیم نداره و پرواز مستقیمش به هوستونه. فعلاً اژانسیا کی ال ام رو پیشنهاد می کنن که تهران به آمستردام و آمستردام به دالاسه. ولی ما دنبال گزینه های دیگه هستیم.
شماره کیس: **342
تاریخ دریافت نامه قبولی:خرداد 87 (ژوئن 2008)
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس: ژوئیه 2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 13 تیر، 2 ژوئن
تاریخ مصاحبه: 18 تیر، 9 ژوئیه
تاریخ دریافت کلیرنس: 1 سپتامبر (بعد از 51 روز)
پاسخ
تشکر کنندگان: meweadl ، farzad24
سلام
ميتونيد از lufthansa استفاده كنيد چون هر روز به دالاس پرواز داره و قيمتشم پايين تره
3.20 تهران-6.10فرانكفورد----10.40 فرانكفورد-14.30دالاس(مجموعا20.40ساعت)
فيمت:1257$
آمریکا منتظر ماست!
پاسخ
تشکر کنندگان: tehranipoor ، PERSIA_QI ، farzad24 ، maaref ، رجبعلی
آقاي تهراني پور عزيز
شما هم از اينترنت و هم مراجعه به دفاتر اژانس هاي هوايي به راحتي ميتوانيد جواب سوال خود را بگيريد .اين سايتها حتي ساعت پرواز ،هزينه و مدت پرواز و غيره را هم در اختيار ميگذارند .مثلا در سايت emiraties airline ‌و غيره ميتوانيد جستجو كنيد
موفق باشيد
پاسخ
تشکر کنندگان: tehranipoor ، maaref
دوستان من به یه مورد عجیب برخورد کردم
توی وبسایت Alitalia Air Lines که نگاه میکردم، نوشته از استانبول به لوس آنجلس; رفت و برگشت : 935 دلار !!! (تصویر پیوست است)

بنظرتون این عجیب نیست؟ مسیرش اینه:
استانبول - رم
رم-پاریس
پاریس-لس آنجلس

تقریبا سه تا کشور رو داره هم داره میره، هم داره برمیگرده بعد نوشته 935 دلار !!!

فایل‌های پیوست
.bmp   Sample Alitalia for Mjsa.bmp (اندازه 429.76 KB / تعداد دانلود: 201)
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
قبولی:May 24, 09
کنسول:Ankara
ارسال فرم اول:June08,09
کارنت:Sep.09
نامه دوم:Oct1709
مصاحبه:Nov.09
کلیرBig Grinec.09
هزینه:3.800$-یکنفر

We The People
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref
سلام دوستان. ما 6 روز پیش اومدیم امریکا. پرواز لیسبون به نیویورک بود که 7 ساعت و نیم طول کشید و پروازش با TAP بود و عالی بود. در فرودگاه دو صف بود. یکی مهاجرین و شهروندان و یکی دیگران. که ما اولی رو ایستادیم. اثر انگشت گرفتند. برخوردشون بسیار خوب بود و سووال ها رو با حوصله جواب می دادند . پاکت ها رو گرفتند و سوالی نکردند و ما پرسییدیم که باید چه کار کنیم . دنبال سو شال سکیوریتی بریم یا نه که گفتند نه. همه چیز اتوماتیک انجام می شه . پرسیدیم که نقل قول زیاده سر این که هر چند .وقت یک بار باید بیایم این جا. که گفت هر یک سال یک بار و باز من پرسیدم حتی اگه من پرتغال افامت داشته باشم که درس بخونم و گفت آره مشکلی نیست. پس این 6 ماه و این قضایا صحت نداره. نیویورک شهر بسیار زیبا ، متفاوت و گرونی هست. 4 روز اون جا بودیم و بعد اومدیم شارلوت در نورث کارولینا و الان هم در کتابخونه دانش گاه مشغول ِ درس و مشق هستیم!
پاسخ
تشکر کنندگان: persia ، payman R ، hbita ، leili ، reza22 ، afshin ، arshkarshk ، masih ، PERSIA_QI ، farzad24 ، Farshid22 ، aNTea ، maaref ، Hornet ، justusa
پرواز از پورتو به لیسبون و از لیسبون به نیویورک 580 یورو بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: aNTea

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان