کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به امریکا
رفت و برگشت
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام

ممنون بابت سوالی که ازشون کردی چون منم ویزای دانشجویی دارم و تا 1 سال دیگه تموم نمیشه. من این مورد 6 ماه رو پیدا کردم و می گذارم پایین. برین صفحه 93 این راهنما بخش Becoming a U.S. Citizen

Welcome to the United States: A Guide for New Immigrants

موفق باشید

فایل‌های پیوست
.pdf   M-618.pdf (اندازه 1.56 MB / تعداد دانلود: 311)
شماره کیس: 2009AS17XXX
نامه قبولی: 08 6th May
ارسال فرمهای سری اول: 9th Jun 08
کارنت: 9th Feb 09
نامه دوم: 09 20s Mar از طریق ایمیل
معاینه پزشکی: 09 31st Mar
مصاحبه: 09 14th April
کلیرنس و ویزا: 09 31st Aug (پس از 130 روز)
هزینه قبل از ورود به آمریکا:1050€ نفری
ورود به آمریکا: 09 16th Nov
دریافت گرین کارت: 09 22nd Dec
پاسخ
تشکر کنندگان:
meweadle aziz:
ma ba qatar airline mirim maryland,washingtonD.c.raft va bargasht nafari 1,392,500 tooman.man 2 hafte baad barmigardam.
hbita
پاسخ
تشکر کنندگان: meweadl ، leili
poorya.poorhosini نوشته:
meweadl نوشته: دوستان من به یه مورد عجیب برخورد کردم
توی وبسایت Alitalia Air Lines که نگاه میکردم، نوشته از استانبول به لوس آنجلس; رفت و برگشت : 935 دلار !!! (تصویر پیوست است)

بنظرتون این عجیب نیست؟ مسیرش اینه:
استانبول - رم
رم-پاریس
پاریس-لس آنجلس

تقریبا سه تا کشور رو داره هم داره میره، هم داره برمیگرده بعد نوشته 935 دلار !!!
فكر كنم با توپولفي چيزي ميره . نميدونم شايد ام مثل پارسال كه هواپيمايي ايرلند اشتباهي قيمت پرواز به آمريكا رو زده بود ( و اونطوري مجبور شد يه پرواز مجاني بره)اونم اشتباه كرده

من پروازهای دیگه این شرکت رو چک کردم، رقم های سایر پرواز ها معقول بود.
ولی برای این خط، همه ی پرواز هاش همین قیمته.
کل پرواز های این خط رو ضمیمه کردم، بدک نیست یه نگاه یندازید و بسی تعجب کنید!Cool

فایل‌های پیوست
.pdf   Alitalia - Book and purchase_ ISTBL-LA.pdf (اندازه 471.74 KB / تعداد دانلود: 216)
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
قبولی:May 24, 09
کنسول:Ankara
ارسال فرم اول:June08,09
کارنت:Sep.09
نامه دوم:Oct1709
مصاحبه:Nov.09
کلیرBig Grinec.09
هزینه:3.800$-یکنفر

We The People
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3
پوریای عزیز عکسها تا اینجا که من دیدم واقعی است .خونه ها اینجا مهندسی سازه و از فضاها بخوبی استفاده شده ما خونه های 60 متری میدیدیم که شبیه یه 75-8- متری تهران بود(از نظر اندازه فضا )الان خانه ما 90 متری دو خوابه است که هر دو خوابش بزرگند یکیش مستره و اونیکیش هم سرویس مشترک داره و اتاقها سر تا سر کمد داره .آشپزخانه و هال و پذیرایی هم اندازشون خوبه تراس بزرگ و انباری .باور کردنش مشکله .تهران محاله خونه 90 متری اینجوری در بیاد .مثل یه خونه حداقل 110-115 متری تهرانه که بازم نقششون اینقدر قشنگ نیست.خانه ما را میتونید از رو همون سایتی که دادم ببینید.تو تایپیکهای قبلی
پاسخ
تشکر کنندگان: سارا کوچولو ، PERSIA_QI ، farzad24 ، aNTea ، maaref ، shahrooz59 ، SH1A2R3 ، H@medTT ، barfi1 ، syrene1685
leili جان شما خونه رو اجاره کردین دیگه؟ چند؟ از محلیت و امکاناتش باز هم بگو. می‌خوام تصویر بهتری داشته باشم.

ضمناً قبل از گرفتن خونه کجا بودین و چه قدر هر روز هزینه داشتین؟
پاسخ
samirapakzad نوشته: سلام دوستان. ما 6 روز پیش اومدیم امریکا. پرواز لیسبون به نیویورک بود که 7 ساعت و نیم طول کشید و پروازش با TAP بود و عالی بود. در فرودگاه دو صف بود. یکی مهاجرین و شهروندان و یکی دیگران. که ما اولی رو ایستادیم. اثر انگشت گرفتند. برخوردشون بسیار خوب بود و سووال ها رو با حوصله جواب می دادند . پاکت ها رو گرفتند و سوالی نکردند و ما پرسییدیم که باید چه کار کنیم . دنبال سو شال سکیوریتی بریم یا نه که گفتند نه. همه چیز اتوماتیک انجام می شه . پرسیدیم که نقل قول زیاده سر این که هر چند .وقت یک بار باید بیایم این جا. که گفت هر یک سال یک بار و باز من پرسیدم حتی اگه من پرتغال افامت داشته باشم که درس بخونم و گفت آره مشکلی نیست. پس این 6 ماه و این قضایا صحت نداره. نیویورک شهر بسیار زیبا ، متفاوت و گرونی هست. 4 روز اون جا بودیم و بعد اومدیم شارلوت در نورث کارولینا و الان هم در کتابخونه دانش گاه مشغول ِ درس و مشق هستیم!
دوست عزیز ممکنه در مورد نورث کارولاینا اطلاعاتی بدید؟ چون ما هم اون ایالاتو مد نظر داریم. با تشکر
شماره کیس: 2010AS10300
تاریخ دریافت نامه قبولی: 18 Jun 2009
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 25 Jun 2009
تاریخ کارنت شدن کیس: Viza Bulletin Jan 2010
تاریخ دریافت فرستادن نامه دوم: Dec 2009
تاریخ مصاحبه:Feb 2010
تاریخ دریافت کلیرنس: March2010 2
جمع تقریبی هزینه ها:
پاسخ
پوریا عزیز بله ما در ایرواین هستیم .اون سایتی که گذاشتم ازش میتونید قیمت خونه در بیشتر ایالتها را در بیارید نه تنها هوستون اونم از این باب گذاشتم چون گفتید دوست دارید بدانید هزینه خونه اونجا چنده.
حجت عزیز از اول این تایپیک را اگر مرور کنی بیشترجواب بیشتر سوالاتت رو میگیری همه را نوشتم.و همینطور سایتی که اینجا ازش خونه گرفتیم را هم گذاشتم میتونید عکساشو ببینید.
این هم سایت اتوبوسرانی اینجا یعنی octa :
http://www.octa.net/schedules_maps.aspx
پاسخ
تشکر کنندگان: arshkarshk ، farzad24 ، Farshid22 ، aNTea ، maaref ، SH1A2R3
من ۴ روزه که اومدم این جا و واقعاْ خودم هم هنوز اطلاعی ندارم. دنبالش هم نگشتم البته. و فقط قراره یک ماه این جا باشم و برگردم سر خونه زندگیم. این جا هم درس نمی خونم. یعنی ثبت نام این جا نیستم. می رم کتابخونه دانش گاه که استفاده عموم آزاده. همسرم این جا ویزیتور هست این یک ماه. اما بعد یه مدت اگه اطلاعی به دست آوردم حتماْ می گم. فقط ما این جا یک اتاق اجاره کردیم واسه این یک ماه ۳۵۰ دلار که خب ارزونه. و واسه ما که صبح تا شب خونه نیستیم خوبه.خیلی هم نزدیک دانش گاه هست. دانش گاه نورث کارولینا در شارلوت هست که به نظر جای جالبی می یاد.
پاسخ
تشکر کنندگان: arshkarshk ، behroozm ، masih ، PERSIA_QI ، farzad24 ، aNTea ، maaref ، barfi1
در مورد اقلام خوراکی و این ها من نسبت به ایران که نمی دونم ارزونه یا نه.و کلاْ نمی تونم در این مورد نظر بدم. نسبت به نیویورک اما ارزون تره ظاهراْ !
پاسخ
تشکر کنندگان: arshkarshk ، behroozm ، masih
بعد از 17 روز گرین کارت همسرم اومد اینجا و امروز بعد از 19 روز گرین کارت من ودخترم اومد که به آدرس اولی که داده بودیم رفته نه به آدرس جدید که اونم تو یه ایالت شرقی امریکاست.
از سوشال سکیوریتی هم که خبری نیست .نامه های خوشامدگویی هم که دوروز قبل از دریافت گرین کارت رسیدند.ولی باز نه باهم و یک جا اول نامه همسرم اینجا و فرداش برای من و دخترم تو تنسی.
پاسخ
تشکر کنندگان: reza22 ، hbita ، سارا کوچولو ، Hossein81 ، farzad24 ، im-i ، Farshid22 ، aNTea ، maaref ، MPU
حالا سوشیال سکوریتی رو می‌خواید چه کنید لیلی جان؟

یک سوال مهم دیگه: گرین کارت رو پست به هر کسی تحویل می‌ده؟ منظورم اینه که مثلاً توی تنسی کی از پست تحویلش گرفت؟ یا اصلاً انداختن توی صندوق پست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، alirezanz
حجت عریز سوشال سکیوریتی اینجا خیلی مهمه .بعضی از کارا رو هم نمیتونی انجام بدی .ما هنوز نتونستیم ماشین بگیریم .البته بجز اون هم هنوز کردیت کارتمون هم هنوز نیومده .ما میخواستیم ماشین اجاره کنیم.
این سه هفته هم بدون وسیله واقعا"مشکل بود.
گرین کارت رو هم به کسی تحویل ندادند و تو صندوق پست انداخته بودند.
نوید عزیز هنوز نمیتونم به این سوالت دقیق جواب بدم و فکر میکنم زمان بیشتری باید بگذره ولی تا بحال آرامش و شاد زیستن مردم و راحت زندگی کردنشون بیشتر از همه منو به خودش جلب میکنه.
یکی دیگش فرهنگ این جامعست .مثل رانندگی .مردم خودکار به همه چیز احترام میگذارند .
توی تهران بارها تو رانندگی اتفاقاتی میفته (در برخورد با مردم )که آدم تعجب میکنه از بی گذشتی این مردم .نمیدونم اینا رو که دیگه بهتر خودتون میدونید.
پاسخ
سلام حجت جان برای اینکه بیشتر با سوشال سکیوریتی آشنا بشی این فایل رو مطالعه کن.

فایل‌های پیوست
.pdf   SS-5-FA.pdf (اندازه 1.09 MB / تعداد دانلود: 416)
.pdf   ss-5_2.pdf (اندازه 58.89 KB / تعداد دانلود: 379)
پاسخ
تشکر کنندگان: indmehdi ، سارا کوچولو ، farzad24 ، mas0ud ، Cruz ، im-i ، aNTea ، libra ، Mehdiest ، SH1A2R3 ، MPU ، AMIRI1
لیلی خانم ممنونیم از جوابهاتون!
می خواستم بدونم الان که تقریبا وقت زیادی گذشته چقدر خرج کردید؟ می تونید یه گزارش اجمالی از مخراجتون بدید؟
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، alirezanz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان