کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
هزینه تحصیل در آمریکا
(2012-05-04 ساعت 00:01)smith نوشته:  
(2012-05-03 ساعت 17:49)faranak.n نوشته:  
(2012-05-03 ساعت 15:29)smith نوشته:  
(2012-05-02 ساعت 12:26)mmm3hd نوشته:  سلام وخسته نباشید.منم لیسانس عمران از دانشگاه آزاد رودهن معدلم 17.7 هستش.اگه تافل یا آیلتس نمره بالا بیارم امیدی به فاند میشه داشت .برای کانادا یا آمریکا و کدوم احتمالش بیشتره؟

95 درصد میتونی بورس بگیری
اگر مقاله هم داشته باشی که 100 درصد میشه
تافل و جی آر ای رو هم خوب بده
ایشالا همه چیت اوکی میشه
من با 95% ایشون مخالفم
بورس به این راحتی ها به کسی داده نمی شه
یکی از دوستان من از دانشکاه تهران در مقطع ارشد با معدل 16 و 2 تا مقاله و تافل 98 و جی ار ای خوب نتونست فاند بگیره...البته یک دلیلش این بود که دانشگاه ها با رنک بالا رو انتخاب کرده بود اگر کمی پاییتر انتخاب می کرد حتما می گرفت...پذیرش پرفت اما بورس نه! چون مسلما برای دانشگاه ها با این رنک ادم های غولی اپلای می کنن
بنا براین شما باید در انتخاب دانشگاه خیلی جستجو کنید و رزومه خیلی خیلی خوبی داشت باشید...سعی کنید حتما مقاله داشته باشید و با استادا از طریق ایمیل ارتباط برقرار کنید و به اصطلاح خودمون مخشون رو بزنید تا شما رو در گروهشون بگیره! اینا و خیلی چیز های دیگه تاثیر داره در بورس گرفتنتون..

من برای خیلی از این وضعیت بدتر ها هم بورس و پذیرش گرفتم
اگر قرار باشه هر کسی به هر فوت و فنی وارد باشه که نمیشه
به هر حال توی این 5 سال واقعا خدا رو شکر می کنم که 100 درصد افرادی که کاراشون رو انجام دادم پذیرش گرفتم براشون
برای چندین نفر هم Loan و بعضی Fund و بعضی Scholarship گرفتم
دلیل نداره اینا رو اینجا بگم چون تبلیغ میشه
من هم مشتری خودم رو دارم هم کارم رو
اینجا هم برای ادای دین میام نه چیز دیگه
پس پست الکی نمیدم
البته من نمی دونستم که شما کارتون اینه ، این قضیه رو جالبتر می کنه Big Grin
من نگفتم پست الکی داید و جسارت نکردم فقط گفتم 95% زیادی خوشبینانه هست...
ضمناً من هم خودم (همراه چند تا از ذوستان دیگم ) اپلای کردیم و پذیرش گرفتم و تمام مراحل رو گذروندم پس من هم الکی پست نمی دم! هنوز هم فکر می کنم 95% خیلی آمار منطقی ای نیست..ببخشید اما این چیزیه که دیدم، نظر شما هم قابل احترامSmile
ضمناً بحث loan و fund خیلی فرق می کنه...loan رو همه می تونن بگیرن، فاند گرفتنش کار هر کسی نیست...چون رقابت سنگینه
شماره کیس: 39000
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ کارنت شدن کیس:March,2012-اسفند
تاریخ مصاحبه:May2012-اردیبهشت
تاریخ دریافت ویزا:یک ضرب
تاریخ اولین ورود به امریکا: 11 آگوست 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، ساری ، smith ، نوروز
(2012-05-04 ساعت 10:20)ساری نوشته:  دوست عزیز برای کسانی هم که با لاتاری اومدن هم پذیرش با بورس میشه گرفت؟
از بچه های لاتاری کسی بوده الان دانشجو باشه؟ هزینه اش و مراحل اش رو بگه لطفا

شاید قسمتی از جواب سؤال شما رو، در جواب پست دیگه ای از شما در تاپیک مرتبط دادم. این تاپیک بیشتر روی ویزای دانشجویی تمرکز داره و به همین دلیل هم مجبور شدید سؤالتون رو دو بار بپرسید؛ چون مخاطب سؤال شما به این تاپیک سر نمی زنه...

خلاصه بگم، در صورت مقیم شدن در آمریکا، با شرایط راحت تری پذیرش می گیرید و مقایسه شرایط خودتون با کسانی که به صورت international student و با ویزای F1 وارد آمریکا میشن، شمارو گمراه می کنه.

اولین دلیلش هم اینه که دانشجوی خارجی که به دنبال فاند می گرده برای دانشگاه هزینه است، ولی شما برای دانشگاه درآمد محسوب می شید؛ بنابراین سخت گیری در مورد کسی که به عنوان یک آمریکایی قراره بره دانشگاه و بعد از فارغ التحصیلی به همین جامعه خدمت کنه، کمتر خواهد بود.

یک دانشجوی نابغه خارجی احتمالاً از همون دانشگاه معمولی ای سر در میاره که یه آمریکایی یا مقیم آمریکا با یه نمره جی آر ای معمولی از اون جا سر در میاره.
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: ساری ، ojee
(2010-12-05 ساعت 15:37)daniel obrian نوشته:  و آخرین سوال اینکه من معدلم 14ست به نظر شما میتونم به هزینه شخصی تو یکی از دانشگاه معمولی در تگزاس پذیرش بگیرم یعنی میتونم یه دانشگاه پیدا کنم که زیاد رو معدل مانوور ندن ممنون( این موسسات اعزام دانشجو میتونند کاری کنند)

برو UNT University of North Texas همه رو قبول می کنه! Big Grin

تا الان با احتساب هزینه پرینت، حمل و نقل، عکس، گواهی سوء پیشینه، ارسال نامه با FedEx به آمریکا و با DHL به ایران 241 دلار سنگاپور! Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام با تشکر از سایت خوبتون من الان فوق دیپلم مکانیک خودرو دارم از امیر کبیر اراک مدل من هم 16 هست امکان داره تو پذیرش یکی از دانشگاههای امریکا برای لیسانس قبول شم و دیگه اینکه میشه این واحدهایی رو که گذروندم اونجا تطبیق بزنم تا دوره درسی من کمتر بشه یا خیر ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام .
من 17 سالمه و رشتم ریاضیه و امسال سوم رو تموم میکنم. قصد دارم قبل از شروع سال تحصیلی جدید برای ادامه تحصیل از کشور خارج شم.
نمیدونم شما شرکت EF رو میشناسید یا نه ، من باهاشون صحبت کردم و خرج کالج اونجا سالی 20.000 پونده ، البته کالجش جزء بهتریناس.
دبی هم سالی 19.000 دلار که این دوتا خب زیادن .

میخوام بدونم شما استادای گرامی ، چه کشوری رو پیشنهاد میکنید که همه چیش مناسب باشه و جای خوبی باشه؟
مالزی ، سنگاپور یا جاهای دیگه؟

خیلی ممنون میشم کمکم کنید. Wink
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-06-09 ساعت 13:25)zaherbin نوشته:  
(2012-06-09 ساعت 13:14)USA for LIFE نوشته:  سلام .
من 17 سالمه و رشتم ریاضیه و امسال سوم رو تموم میکنم. قصد دارم قبل از شروع سال تحصیلی جدید برای ادامه تحصیل از کشور خارج شم.
نمیدونم شما شرکت EF رو میشناسید یا نه ، من باهاشون صحبت کردم و خرج کالج اونجا سالی 20.000 پونده ، البته کالجش جزء بهتریناس.

میخوام بدونم شما استادای گرامی ، چه کشوری رو پیشنهاد میکنید که همه چیش مناسب باشه و جای خوبی باشه؟

تا چه سقفی میتونی پول بدی؟و چه رشته ای میخوای بری؟

تقریبا سالی 12-15 تومن .
بیشتر دوست دارم مکانیک و یا مهندسی پزشکی بخونم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-06-10 ساعت 00:46)USA for LIFE نوشته:  

تقریبا سالی 12-15 تومن .

درود بر شما ...
دوست من نمیخوام نامیدت کنم ولی این پولی که داری برای شهریه دانشگاه هم نمیشه اون هم برای رشته پزشکی و مهندسی مکانیک ... چه برسه به خوابگاه یا اجاره خونه و بقیه مخارج ... تازه برای پذیرش وقتی میری سفارت باید نظر آفیسر دو جلب کنی یعنی از نظر مالی باید خیلی قوی باشی ...
سفارت هنگام مصاحبه تمکن مالی بالایی میخواد برای ۲ سال اول تحصیل که با مشکل مواجه نشی و هزینه سالیانه قبول نمیکنه ، اگر اینطور نباشه میگه : خوش اومدین یعنی بفرمایید برین خونتون . :-)
شما با این هزینه میتونید برید برخی از کشورهای اروپایی یا مالزی .

موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
تشکر کنندگان: USA for LIFE
(2012-06-10 ساعت 00:46)USA for LIFE نوشته:  

تقریبا سالی 12-15 تومن .

دوست عزیز با این پول فقط هزینه یک سال کرایه خونه شما میشه اونهم در ایالات تگزاس.بقیه ایالتها بالاتر و پایین تر از این قیمت هستش.ما بقیه هزینه ها رو حساب کن.پول بنزین، بیمه ماشین،اینترنت،تلفن،برق،آب.و هزینه خورد و خوراک همه اینها رو باید پرداخت کنید تازه به جز هزینه دانشگاه و کتاب و درس.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: USA for LIFE
خیلی ممنون از جواب همتون ...
من قصد دارم از خوابگاه استفاده کنم ، اون هزینه ای هم که گفتم ( 12-15 تومن ) منظورم فقط هزینه تحصیل بود.
بازم شرایط همونیه که گفتین؟
بعد یه سوال دیگه هم داشتم اینکه من سال اول یعنی امسال که بخوام برم باید پیش دانشگاهی برم . آیا میتونم کار کنم ؟ چجوریه ؟

ممنونم ازتون .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-06-16 ساعت 20:16)USA for LIFE نوشته:  خیلی ممنون از جواب همتون ...
من قصد دارم از خوابگاه استفاده کنم ، اون هزینه ای هم که گفتم ( 12-15 تومن ) منظورم فقط هزینه تحصیل بود.
بازم شرایط همونیه که گفتین؟
بعد یه سوال دیگه هم داشتم اینکه من سال اول یعنی امسال که بخوام برم باید پیش دانشگاهی برم . آیا میتونم کار کنم ؟ چجوریه ؟

ممنونم ازتون .

درود بر شما
اگه اینجا پیش دانشگاهی بخونی خیلی بهتره چون از نظر هزینه جلو میافتی ...
در مورد کار هم باید مجوز کار بگیری .. اگه فعال باشی میتونی در دانشگاه هم فعالیت کنی و یا بیرون از محل دانشگاه ...
این هزینه ای که شما گفتید بستگی داره کدوم رشته رو انتخاب کنید ... چون در دانشگاه ها هزینه ها از حدود 11000 هزار دلار شروع میشه الی 18 و 20 هزار دلار .. حالا شما دلاری 1800 حساب کن !!!!!!!!!!!
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
تشکر کنندگان: USA for LIFE ، shahyad
با سلام بر شما مدیر محترم و نیز همه ی عزیزان.
بنده ترم آخر لیسانس مترجمی زبان انگلیسی با معدل 17.53 هستم و همین روزاست که IELTS بدم. میشه لطف کنید بنده رو راهنمایی بفرمایید در زمینه ی پذیرش از کشور های اروپایی و یا کشوری که شما صلاح می دونید و به شرایط من می خوره؟ قصد دارم فوق در رشته ی معلق مثلا MBA یا نظیر اون اقدام کنم. نظرتون چی هستش؟ شهریه هم بین 20000 تا 25000 دلار. اصلا کسی با شرایط بنده امیدی هست واسش؟
ممنون از شما
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-06-23 ساعت 11:50)Haaaadi نوشته:  با سلام بر شما مدیر محترم و نیز همه ی عزیزان.
بنده ترم آخر لیسانس مترجمی زبان انگلیسی با معدل 17.53 هستم و همین روزاست که IELTS بدم. میشه لطف کنید بنده رو راهنمایی بفرمایید در زمینه ی پذیرش از کشور های اروپایی و یا کشوری که شما صلاح می دونید و به شرایط من می خوره؟ قصد دارم فوق در رشته ی معلق مثلا MBA یا نظیر اون اقدام کنم. نظرتون چی هستش؟ شهریه هم بین 20000 تا 25000 دلار. اصلا کسی با شرایط بنده امیدی هست واسش؟
ممنون از شما

برای پذیرش گرفتن با ویزای دانشجویی شاید توی سایت applyabroad بیشتر بتونید کمکی مرتبط با شرایط خودتون بگیرید؛ چون اینجا عموم بچه هایی که به صورت فعال حضور دارند و به سؤالات پاسخ می دن، مهاجرین تازه واردی هستند که مقیم آمریکا شدند.

اگر قصد دارید که پس از mba ادامه تحصیل بدهید، کمی مشکل خواهد بود؛ چون این رشته به اصطلاح "terminal degree" محسوب می شود و پس از آن عرفاً باید به فعالیت حرفه ای بپردازید. این رشته بیشتر برای شاغلین حرفه ای است که در زمان تحصیل دارای مشاغل سرپرستی و مدیریتی یا به دنبال ارتقاء به چنین پست هایی هستند.

اگر هم برای بعد از فارغ التحصیلی، به زندگی در خارج از ایران فکر می کنید، امکان استخدام خود را در آن کشور ها محدود کرده اید؛ چون تصوری که یک شرکت استخدام کننده از شما با مدرک mba دارد، پتانسیل قبول مسئولیت های مدیریتی است و نه کارمندی و کارشناسی در شرکت ها. اما به علت خارجی بودن، نه خود شما آن نفوذ کلام و جذبه مدیریتی را در بین دیگران خواهید داشت و نه آن شرکت تمایل چندانی به این موضوع نشان می دهد.

من شخصاً با اینکه در دانشگاه امیرکبیر مشغول تحصیل در دوره mba بودم، پس از آنکه امکان مهاجرت به آمریکا را پیدا کردم، به همان دلایلی که در بالا عرض کردم، آن رشته را رها کرده و از ابتدا در آمریکا، در یک رشته غیر از mba مشغول تحصیل در دوره فوق شدم.

برای گرفتن پذیرش هم، در کنار از آیلتس و تافل، به امتحان جی آر ای یا جی مت هم نیاز دارید و باید وقت بیشتری نسبت به آیلتس را صرف آن کنید.
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، vroom ، pr.kia
مدیر محترم که حرف من رو پاک کردین.نمیدونم دلیلش چی بود؟ یکی از دوستان در جواب حرف mml سوال کرد که چرا در امریکا یک یا ۲ درس بر میدارن.و من به طور کامل شرح دادم. که شرایط درس و دانشجو چی هستش.واقعا درک نمیکنم چرا حذف کردین.تو تاپیک های دیگه کلی همه دارن دوا میکنن و به هم متلک میگن یکی از این مدیرها پیغامشون رو پاک نمیکنه اون وقت تو این قسمت که که دوستان دنبال علم و تحصیل هستن کی بهتر از ما دانشجوهایی که الان در امریکا داریم درس میخونیم کمک کنه.تازه میفهمم که چرا بعضی از اعضای تاپیک میرن و دیگه نمیخوان به مهاجرسرا بر گردن
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، sohi ، pr.kia ، vroom
Sib 24 عزيز.
شما گفتين ك هزينه ي كالج رفتن خيلي گرونه.يعني اينو نگفتينا،إز حرفاتون فهميدم!
اما خب بعضي كالج ها مثه كالج محلي ك ٢ ساله هستن،قيمتش تقريبا ارزونه.مثل من الان ي كالج محلي تو ايالت مريلند پيدا كردم ك هزينه ي سالانه أش يعني هزينه ي كلاس ها و واحد ها،كتاب ها و سرويس ها و ...جمعا ميشه حدود ٨ هزار دلار.
حالا تا ٢ سال ك اين هزينه خوبه!
تونل ها نشان می دهند در دل سنگ ها هم میتوان راه ساخت.....

"اینجآ بجز دوری تــو چیزی به مــن نزدیک نیست"
پاسخ
تشکر کنندگان: pr.kia ، ojee ، سيبك
(2012-06-23 ساعت 22:27)sohi نوشته:  Sib 24 عزيز.
شما گفتين ك هزينه ي كالج رفتن خيلي گرونه.يعني اينو نگفتينا،إز حرفاتون فهميدم!
اما خب بعضي كالج ها مثه كالج محلي ك ٢ ساله هستن،قيمتش تقريبا ارزونه.مثل من الان ي كالج محلي تو ايالت مريلند پيدا كردم ك هزينه ي سالانه أش يعني هزينه ي كلاس ها و واحد ها،كتاب ها و سرويس ها و ...جمعا ميشه حدود ٨ هزار دلار.
حالا تا ٢ سال ك اين هزينه خوبه!

نه دوست عزیز منظورم فقط گرون بودن تحصیل نبود .دلیل اینکه خیلی ها ۲ درس بر میدارن رو گفتم که میتونه یکیش گرونی تحصیل باشه .من خودم کالجی که هستم در تگزاس هر واحد ۵۰ دلار هستش. ولی همین کلاس و همین درس در دانشگاه واحدی ۴۰۰ دلار هست.شما حساب کن اگه ترمی ۲ درس بگیره باید ۸۰۰ دلار بدون هزینه کتاب بده.
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: pr.kia ، sohi ، كاميلا ، Lemony

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان