کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2010-01-11 ساعت 23:26)sadra_sepehr نوشته:  
(2010-01-11 ساعت 22:30)ali1339 نوشته:  برای کسانی‌ که تازه وارد آمریکا شدن یک سری تسهیلات هست از قبیل :خونه و کوپن غذا و همچنین بیمه برای افراد کم در آمد و بدون در آمد.چون اینجا که ما رفتیم برای سوشیال سکوریتی یه برگه دادن که برای گرفتن غذا یا همون کوپن غذا باید زنگ بزنیم و درخواست بدیم،البته بهتره که زیر ۲۰۰۰ دلار بریزیم توی حساب بانکیمون تا مشکلی‌ پیش نیاد.اینطور که من شنیدم نفری ۱۰۰ دلار میدهند برای مواد غذایی،هر موقع رفتم حتما کامل توضیح میدم.بقیه پولتون را هم میتوانید بذارید توی صندوق امانات.
(2010-01-11 ساعت 22:43)sadra_sepehr نوشته:  وقتی که میگن شما نباید هزینه ای روی دوش دولت داشته باشید و باید اسپانسر قوی داشته باشید اونوقت اینکارا یعنی چی ؟

دم خروسشون رو ببینیم یا قسم حضرت عباسشون رو قبول کنیم؟؟؟
(2010-01-11 ساعت 23:19)zaniar نوشته:  انگار طلبکار هم شدی Tongue

زانیار جان من طلبکار نشدم اگه شما سریع نخوای جبهه بگیری و بجای اون یکم به حرفم فکر کنی متوجه میشی که فقط می خوام دلیل این تناقض رو بدونم.

اين كار براي اسپانسر ممكن است عاقبت خوبي نداشته باشهSad
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
تشکر کنندگان: elnaz295 ، alirezanz
(2010-01-13 ساعت 17:49)soheilbadami نوشته:  
(2010-01-11 ساعت 23:26)sadra_sepehr نوشته:  
(2010-01-11 ساعت 22:30)ali1339 نوشته:  برای کسانی‌ که تازه وارد آمریکا شدن یک سری تسهیلات هست از قبیل :خونه و کوپن غذا و همچنین بیمه برای افراد کم در آمد و بدون در آمد.چون اینجا که ما رفتیم برای سوشیال سکوریتی یه برگه دادن که برای گرفتن غذا یا همون کوپن غذا باید زنگ بزنیم و درخواست بدیم،البته بهتره که زیر ۲۰۰۰ دلار بریزیم توی حساب بانکیمون تا مشکلی‌ پیش نیاد.اینطور که من شنیدم نفری ۱۰۰ دلار میدهند برای مواد غذایی،هر موقع رفتم حتما کامل توضیح میدم.بقیه پولتون را هم میتوانید بذارید توی صندوق امانات.
(2010-01-11 ساعت 22:43)sadra_sepehr نوشته:  وقتی که میگن شما نباید هزینه ای روی دوش دولت داشته باشید و باید اسپانسر قوی داشته باشید اونوقت اینکارا یعنی چی ؟

دم خروسشون رو ببینیم یا قسم حضرت عباسشون رو قبول کنیم؟؟؟
(2010-01-11 ساعت 23:19)zaniar نوشته:  انگار طلبکار هم شدی Tongue

زانیار جان من طلبکار نشدم اگه شما سریع نخوای جبهه بگیری و بجای اون یکم به حرفم فکر کنی متوجه میشی که فقط می خوام دلیل این تناقض رو بدونم.

اين كار براي اسپانسر ممكن است عاقبت خوبي نداشته باشهSad
ربطی به اسپانسر نداره چون ما لاتاری برنده شدیم
تشکر کنندگان:
شنیده بودم که در فرودگاه امام در هنگام خروج همراه داشتن بیش از 5000 دلار ممنوعه ولی باورم نمی شد. ولی تو سایتش هم این رو نوشته!

"خروج ارز از کشور برابر مصوبات ابلاغی از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران بیش از پنج هزار دلار برای هر مسافر ممنوع می باشد"

لینک :

http://ikia.airport.ir/HomePage.aspx?Tab...Lang=fa-IR
شماره کیس: 2010AS5000
تاریخ دریافت نامه قبولی: May/2009
کنسولگری : Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 2nd June/2009
تاریخ کارنت شدن کیس: sep/2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 1st oct
تاریخ مصاحبه: 21Oct 2009
تاریخ دریافت کلیرنس:6Nov , 2009
تاریخ دریافت ویزا: 14Nov , 2009
ورود به آمریکا: 14feb , 2010
تشکر کنندگان:
سلام به همگی،

خوب بلاخره امروز فرصتی پیدا کردم که بشینم و قسمت سوم این سفر نامه رو بنویسم!
فکر میکنم برای بچه هایی که شرایط من رو داران، خوب باشه!
(وقتی میگم شرایط من، یعنی اینکه به دلایلی نمیتونن به این زودی ها برن امریکا برای زندگی!)

من اواسط نوامبر مصاحبه داشتم، همون روز بهم گفتن که قبولم کردن و پاسپورتم یک هفته و حد اکثر دو هفته دیگه دستم میرسه، اما در واقع اینجوری نشود، و سه هفته طول کشید!
وقتی دیدم بیشتر از دو هفته شد، نگران شدم، و ایمیل زدم بهشون که اونا هم جواب دادن نگران نباش، و تا اخر این هفته دستت میرسه!
خوبی سفارت امریکا توی پاریس اینه که سریع به آدم جواب میدن!
من توی این مدت تحقیق کرده بودم که چی کار هایی رو باید ردیف کنم، وقتی رفتم امریکا!
چون میخواستم تعطیلات کریسمس برم، در نتیجه حواسم باید برای روز هایی تعطیل می بود! قبل از رفتن سایت سوشیال سکیوریتی رو چک کردم که ببینم چه روز هایی تعطیل هست، و یا ساعت کاریشون به چه شکل هست، همچنین چه اداره ای به خونه ی دوستم نزدیک تره!
http://www.socialsecurity.gov/pgm/holidays.htm
برای فهمیدن نزدیک ترین اداره به محل اقامتتون، کافیه کد پستی رو وارد کنین توی این سایت!
https://secure.ssa.gov/apps6z/FOLO/fo001.jsp

خوب بعد از صحبت کردن با یه سری از دوستان و اینکه مطمئن شدم کار هایی اداری حد اکثر ۲ روز بیشتر نیست، و بعد از اینکه پاسپورتم دستم رسید بلیت گرفتم!
در واقع دقیقه ۹۰ بلیت گرفتم، یعنی یه هفته قبل از پرواز،...
با اینکه من توی این بلاگ خونده بودم که با این ویزا اجزای ورود و خروج از امریکا رو دارم، در طوله یه سال، اما یه سری از دوستانم که خیلی وقت پیش گرین کارت گرفته بودن، میگفتن نه، تو باید گرین کارتت برسه دستت، و بعد از امریکا خارج بشی، چون دفعه بعد نمیتونی وارد بشی،... که باز هم میل زدم به سفارت و پرسیدم که اگه من برگردم و خارج بشم از امریکا ، باز هم گرین کارتم نیومده باشه، برای سفربعد مشکل نخواهم داشت؟ اونا هم جواب دادن نه! مشکلی نیست، چونMultiple Entry هستی!

دیگه خیالم راحت شد، و استفاده از این سایت بلیت خریدم!
http://www.liligo.com

خلاصه روز موعود رسید و من رفتم فرودگاه، بلیت رفت من با کنتیننتال ایرلاین بود، یه صف طولانی جلوی باجه های economy و باجه های first class هم خلوت،... بعد از ۲ ساعت صف جلو نمیرفت، و همه عصبی شده بودن، پشت سر من یه خانواده فرانسوی ایستاده بودن، و اونا هم مثه بقیه کلافه بودن!
وقتی دیدن که زمان داره میگذاره و صف به کندی میره جلو، شروع کردن کارکنان هواپیمایی پاسپورت ها رو چک کردن، وقتی رسیدن به من، و پاسپورتم رو چک کرد، خانمی گفت، وایسا و رفت یه سری برچسب قرمز آورد و زد روی چمدونم چند تا!، همچنین یه دونه روی پاسپورتم!
گفتم این کارا برای چی هست، گفت، سکیوریتی!!!، بعدش هم پرسید که توی وسایلم هیچ اسلحه ایی دارم یا نه، گفتم نه!،... اون آقای فرانسوی که پشت سر من بود گفت برای چی اینکارا رو میکنین؟ چون ایرونی هست؟ فکر کنم پاسپورتم رو دستشون دیده بود، و متوجه شده بود، ایرونی هستم، اون خانم هیچ جوابی نداد، و گفت بهم که وقتی بارت رو تحویل دادی، شماره ی بارت رو بهم بده!
گفتم باشه،... خانم فرانسوی (زن همون آقا) با عصبانیت گفت، چه پررو هستن، میخواستی بگی، اره اسلحه، دارم!
گفتم، نه بابا، با اینا نمیشه شوخی کرد، ما ایرونی ها هم اسممون بد در رفته، حال دردسر ندارم!
خلاصه ۵ دقیقه نگذشت که دوباره همون خانم اومد و بهم گفت بیا از صف بیرون، و برو به سمت باجه فرست کلاس و بارت رو تحویل بده، و وقتی کارت تموم شد، شمارت رو بهم بده!، منم رفتم و کارم که تموم شد، شمارم رو دادم بهش و اونم یاد داشت کرد!
موقعی سوار شدن به هواپیما، وقتی توی صف ایستادیم، و داشتن کارت هایی پرواز و پاسپورت ها رو چک میکردن، به من که رسید، منو از بقیه جدا کردن و یه جا، جلوی همه گفتن باید بازرسی بشی از اول!
اینجا بود که خیلی ناراحت شدم!
دوست داشتم این تجربه رو براتون بنویسم،... من اصولا آدم آرومی هستم، و زیاد شنیده بودم از رفتار بد با ایرونی ها، اما به خودم میگفتم، ای بابا، حالا یه ربع ساعت که بیشتر نیست، دندون رو جگر بذارید و اینقدر لوس بازی نکنید، تموم میشه دیگه، برید کارتون رو انجام بدید، اما وقتی برای خودم همین اتفاق افتاد، دیدم، مردم راست میگن!
من هیچ نگفتم و رفتم که منو بازرسی کنن، خانومی که داشت بازرسی میکرد، گفت پالتو رو در بیار، و بعدش اضافه کرد، ببخشید میدونم هوا سرده، گفتم، اینش اصلا مهم نیست، من الان بیشتر از ۳ سال هست که دارم توی اروپا زندگی میکنم، کلی هم با هواپیمایی های مختلف مسافرت کردم، اما هیچ وقت باهام همچین بر خوردی نشده، این تحقیر کننده هست!
البته اینو بگم این چیز ها رو آروم آروم گفتم، و صدام رو بلند نکردم، دیدم خانم هم مثه اینکه خودش میدونه و خجالت کشیده، چیزی نگفت، کارم که تموم شد، تشکر کرد و رفتم!
باید اضافه کنم که من روسری نمیپوشم، و چون توی کار طراحی هستم، اتفاقن خیلی حساسم به لباسم، و خیلی خوب لباس میپوشم، ... میخوام بگم که اینا به ظاهر افراد نگاه نمیکنن اصلا و فقط پاسپورت ملاک هست!
خلاصه رسیدم نیویورک و اونجا توقف داشتم ۲ ساعت ، در واقع ۴ ساعت بود، چون ۲ ساعت تاخیر داشت، من فقط ۲ ساعت وقت داشتم خودم رو به پرواز بعدی برسونم!،...
وقتی رسیدم به چکینگ پاسپورت، گفت بهم پاکت زرد رو بده، منم دادم، پاکت رو باز کرد، دیدم تمام مدارکی که دادم سفارت هم توش هست، گفتش که به به، مثه اینکه خیلی توانایی و استعداد بالایی داری!!!؟؟؟
هم هنرمند هستی، هم ورزشکار!!!!
گفتم هاه؟؟؟
گفت ببین اینجا نوشته: نشونم داد، نوشته بود Artist, Athletics
بخودم گفتم دختر هیچی نگو، اگه یهو متوجه بشن که تو کارت مشکل داره به پرواز بعدیت نمیرسی، گفتم خوب اره، من کارم طراحی هست، ... (من اصلان ورزشکار نیستم، و هیچ جا هم همچین چیزی توی برگه هایی که داده بودم، به این اشاره نمیکرد، اصلا نمیدونم چرا اینو نوشته بودن! در نتیجه هیچ حرفی در مورد ورزشکار بودن یا نبودنم نزدم، و فقط در مورد کارم و تخصصم توضیح دادم!!
گفتش که نوشته چند تا زبون بلدی گفتم اره، یهو شروع کرد با لهجه بد فرانسوی حرف زدن، منم جواب دادم، گفتش با من بیا، باید بری اینجا تا به پرونده ات رسیدگی بشه، کارت پروازم رو بهش نشون دادم، گفتم یه ساعت دیگه پرواز دارم، گفتش، فکر کنم باید به فکر یه پرواز دیگه باشی، چون این رو احتمالا از دست میدی!
منو برد به یه سالن که دیدن کلی آدم منتظرن، و همه هم پرونده هایی مثه من دارن، خلاصه نشستم یه ۳۵ دقیقی و منو صدا زدن، آقاهه خیلی خوش برخورد بود و اولش تبریک گفت و باهم یه سری شوخی کرد و بعدش هم بهم گفت امضا کن!
(یه چیزی رو این وسط اضافه کنم که من وقتی اومدم فرانسه مونده بودم که امضای ایرونیم رو عوض کنم یا نه، چون دوستش داشتم، وقتی کارهای اداری کردم، بهم گفتن امضا کن، اومدم پرسیدم که آیا باید امضای انگلیسی داشته باشم، گفتن نه ، ضروری نیست!
منم امضای ایرونی خودم رو نگه داشتم و باهاش همیشه اونجوری امضا میکنم، حتی تو بانک و اصلا به زبون انگلیسی چیزی نمینویسم، و اتفاقا همیشه از طرف اینا تشویق شدم که چه امضای باحالی!
وقتی اومدم امریکا، و گفتن امضا کن یه لحظه مکث کردم، مونده بودم که آیا این ها هم مثه فرانسوی ها، هستن یا نه؟
که آقاهه خودش متوجه شد و گفت امضای تو لازم نیست به زبون انگلیسی باشه، هر چی دلت میخواد بذار!، منم ذوق کردم و امضای خودم رو گذاشتم!!
وقتی کارم تموم شد بهم گفت که گرین کارتت ۳ یا ۴ ماهه دیگه دستت میرسه!
منم برای اینکه بیشتر مطمئن بشم، گفتم من برای چند روز فقط اینجام، اگه گرین کارتم بیاد میره خونه دوستم ، و من ۵، ۶ ماهه دیگه باز برمیگردم، آیا اون موقع که کارتم رسیده دست دوستم، و من همرام نیست، باز هم میتونم وارد خاک امریکا بشم با این ویزا، حتا اینکه گرین کارتم دستم نیست، اما فرستاده شده، ... گفتش اره، تا یک سال میتونی بدونه داشتن گرین کارت بارها وارد امریکا بشی، فقط تا یک سال!

(باید همینجا بگم که همین امروز دوستم زنگ زد و گفت که گرین کارتم رسیده، یعنی کمتر از یک ماه!!!)

۲ روز بعد از اون رفتم برای کارت سوشیال سکیوریتی، اونجا وقتی فرمی رو که باید پر میکردم تحویل دادم، خانومی که پشت باجه بود بهم گفت که تو کی وارد امریکا شدی؟
گفتم ۲ روز پیش!
گفت، پس نمیتونی الان اقدام کنی، ۳ هفته باید از ورودت گذشته باشه!
گفتم، اه، من پرسیده بودم، همه گفتن کارت طول نمیکشه، گفتش، اره کارت طول نمیکشه، اما قانون اینجا ( احتمالا منظورش به این ایالت بود چون میبینم بچه های دیگه جاهای دیگه تونستن اقدام کنن) باید ۳ هفته از ورودت به امریکا گذشته باشه!
گفتم آخه من هفته ی دیگه دارم بار میگردم و نیستم تا ۶ ماهه دیگه، گفتش، خوب همون ۶ ماهه دیگه بیا!، اشکال نداره !
همون لحظه خواستم بگم چه حیف به انگلیسی، یادم نیومد، به فرانسوی گفتم، چه حیف و خیلی ممنون پس!
یهو برگشت گفت اه فرانسوی بلدی؟ گفتم اره!، اونجا کار میکنم،...
گفتش بده برگت رو، پاسپورتت هم بده، و از پاسپورتم یه کپی گرفت و گفت اگه نباشی، این کجا میره؟
گفتم خونه ی دوستم، اومد یه بار آدرس رو چک کرد، و بالای صفحه تاریخه ۳ هفته بعد رو زد، و گفت برو، کارت میره دره خونه دوستت!!!
باورم نمیشد، گفتم خدا خیرت بده، کلی تشکر کردم و سال نو رو بهش تبریک گفتم خوشحال و خندان رفتم دنباله بقیه کارم!
میدونین حتی اگه نفرسته برام و کارم انجام نشه، و من مجبور بشم ۶ ماه دیگه باز برم اون اداره، برام خیلی مهم نبود، مهم این بود که اون روز بهم حال داد، و منو خوشحال کرد، خلاصه یکی نوشتم به حساب خوش اخلاقی آمریکایی ها، وپزش رو دادم به دوستای فرانسویم!!

بعد از رسیدنم به امریکا، قضیه ی اون هواپیمای دیترویت پیش اومد، و رسما اعلام کردن که با یه سری مسافر ها برخورد سختگیرانه تری میشه، برای همین خودم رو آماده کردم موقعه ی برگشت، و اتفاقا تا دیدن ایرونی هستم منو وارد یه صف دیگه کردن و بازرسی بدنی بیشتری داشتم، و حسابی کیفم رو گشتن، خانومی که داشت منو بازرسی میکرد، گفت که میدونی چرا اینکارو میکنیم؟ گفتم اره، نگران نباش، اینم از فواید ایرونی بودن هست دیگه!!!، و خندید، گفتم خودم رو آماده کرده بودم،...
دوستم که بیرون ایستاده بود، و این صحنه ها رو میدید، بلافاصله بهم زنگ زد بعدش ... که من فردا نامه مینویسم و شکایت میکنم، گفتم نه تو روخدا ولش کن، وقتت رو تلف نکن، بذار کارشون رو بکنن، میدونم دارن الکی به ایرونی ها گیر میدن، اما ما تنها نیستیم، و راستش اگه برای همه کشور ها، اینکارو بکنن خوبه، ترجیح میدم سالم برسم خونه تا توی هواپیما منفجر بشم!!!

همین،...
این هم از سفرنامه طویل بنده، ... امیدوارم خسته نشده باشین،... اخر سر هم یه چیز بگم که من یه خط موبیل گرفتم که ماهونه پولش رو میدم، و دادم دسته دوستم که هر از مدتی باهاش زنگ بزنه، که نشون بده داره یه نفر اونجا استفاده میکنه، ... هزینش زیاد میشه، ماهی ۵۰ دلار، اما منی که قصد ندارم توی این یکی ۲ ساله برام اونجا زندگی کنم، باید پیه اینجور خرج ها هم به تن خودم بمالم!، شاید یه روز به دردم خورد و همچنین یه حساب بانکی هم باز کردم،....

اگه سوالی داشته باشین، در خدمتم، و بازم ممنونم از همه راهنمایی هاتون.

برقع

شماره کیس: 2010AS000007XX
تاریخ دریافت نامه قبولی:15/5/2009
کنسولگری : Paris
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 6/6/2009
تاریخ کارنت شدن کیس: August
تاریخ دریافت نامه دوم: End of September
تاریخ مصاحبه: 17/11/2009
برقع جان، ممنون از سفرنامه کاملت..شما اگه میخواهد بیش از ۲ سال بیرون از امریکا باشید بهتره برای پاسپورت سفید هم اقدام کنید.البته در مدت کوتاهی که آنجا بودید فرصت این کار نبوده اما موضوعی هست که بهتره در سفر بعدی در نظر داشته باشید.
موفق باشید!
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
تشکر کنندگان: Borqa3
(2010-01-18 ساعت 03:08)Borqa3 نوشته:  گفتم آخه من هفته ی دیگه دارم بار میگردم و نیستم تا ۶ ماهه دیگه، گفتش، خوب همون ۶ ماهه دیگه بیا!، اشکال نداره !
همون لحظه خواستم بگم چه حیف به انگلیسی، یادم نیومد، به فرانسوی گفتم، چه حیف و خیلی ممنون پس!

واقعاً خوب و جالب بود. مرسي.
فقط يه زحمتي دارم، ميشه لطفاً جمله‌ي مشخص شده رو به فرانسوي بگين چي‌ميشه!!!؟
شايد به درد ما هم بخوره! WinkBig Grin
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
تشکر کنندگان: Hamid55 ، meweadl ، alirezanz
(2010-01-18 ساعت 14:18)indmehdi نوشته:  
(2010-01-18 ساعت 03:08)Borqa3 نوشته:  گفتم آخه من هفته ی دیگه دارم بار میگردم و نیستم تا ۶ ماهه دیگه، گفتش، خوب همون ۶ ماهه دیگه بیا!، اشکال نداره !

واقعاً خوب و جالب بود. مرسي.
فقط يه زحمتي دارم، ميشه لطفاً جمله‌ي مشخص شده رو به فرانسوي بگين چي‌ميشه!!!؟
شايد به درد ما هم بخوره! WinkBig Grin

ميشه كلكو حيف Rolleyes
تشکر کنندگان:
(2010-01-18 ساعت 03:08)Borqa3 نوشته:  گفتم باشه،... خانم فرانسوی (زن همون آقا) با عصبانیت گفت، چه پررو هستن، میخواستی بگی، اره اسلحه، دارم!
گفتم، نه بابا، با اینا نمیشه شوخی کرد، ما ایرونی ها هم اسممون بد در رفته، حال دردسر ندارم!

خيلي خوب كاري كردي، اونا هم حق دارن و نتيجه اش هم امنيت خود شماس. چند سال پيش توي روزنامه خواندم توي هواپيمايي كانادا از يه ايراني مي پرسن توي ساكت چيه؟ ايراني ها هم كه عادت كردن حتي در جاهايي هم كه بايد خيلي جدي باشن و رسمي برخورد كنن و جواب بدن با يه شوخي احمقانه مي گه توي ساكم بمبه و لابد پيش خودش فكر كرده الان مهماندار هم كلي مي خنده ولي مهمانداره كه شوكه شده بوده سريع مي ره به بخش سكيوريتي اعلام مي كنه و فرود اضطراري و و تخليه مسافرها و محاكمه اين بخت برگشته و 10 سال زندان. فقط اميدوارم تا حالا آزاد شده باشه.

سفرنامه خيلي خوبي بود مقسي
تشکر کنندگان: Borqa3 ، سارا کوچولو ، mavarfan ، alirezanz
مرسی حمید جان، راستش اولش قصد داشتم تو سفر بعدی بیشتر بمونم و برم دنباله کارهای پاسپورت سفید، اما دوستام بهم گفتن که فعلا صبر کنم، و بزارم برای سال آینده،... هنوز زود هست!!
راستی، میبینم چیزی نمونده کارنت بشی، ... آماده کردی خودت رو؟

indmehdi جان، بقولا لوووووووول !!! خوب میشه :
!C'est domage, ben alors,... merci beaucoup
اینجوری میگن، : سه دمج ، بن الرغ ،... مقسی بکو
(seh domaj, ban alogh,... meghsi bocou !)
که میشه همون: چه حیف، پس،... خیلی ممنون.
میدونی زبان های مختلف بلد بودن، خیلی کار آدم رو راه میندازه، بهت نصیحت میکنم، اگه انگلیسیت خوبه ، تا وقتی قرار هست مصاحبه بشی، بری کلاس اسپانیایی ، خودم قصد دارم سال ۲۰۱۱ اینکارو رو انجام بدم، یعنی قبل از رفتن به امریکا خودم رو راه بندازم توی این زبون. آدم های کشور های مختلف هم مثه ما هستن، مثلا حال نمیکنی یهو یه خارجی رو ببینی که زبان فارسی حرف میزنه؟ همه حال میکنن!!!، پس بهتره سعی کنیم زبون های مختلف رو یاد بگیریم تا بیشتر بفهمیم مردم رو، و در نتیجه کارمون هم سریع تر راه می افته و راحت تر میتونیم زندگی کنیم توی محیط جدید!

آره kavoshgarnet جان ، اصلا نباید با اینجور چیز ها شوخی کرد!!!،... و فکر میکنم بهترین راه اینه که باهاشون همکاری کرد، چون اینا به هر حال خودشون هم شعور دارن و میدونن کیا بهشون میخوره، کیا نه، و در هر صورت باید کارشون هم انجام بدن، همون قدر که اون خانم آمریکایی توی امریکا بهم گفت "میدونی که چرا اینکارو میکنیم؟"، نشون میده که میخواد توضیح بده و خودش هم راحت نیست!!
فقط خواستم اینجا بگم که خودتون رو آماده کنین!!

برقع

تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، indmehdi ، babakped ، seravin ، Hamid55 ، mavarfan ، alirezanz
دفعه اول كه خواندم پيش خودم گفتم اي بابا اين borqa گرامي هم مثل خود فرانسوي ها املاش خوب نيست ولي دفعه دوم كه خواندم چشمم به متن فرانسه چپ چين شده افتاد گفتم ايول borqa.
من خيلي كم فرانسه خواندم يعني بيسيك رو گذراندم و كمي هم متفرقه خواندم ولي سالها پيش بوده و همش يادم رفته ولي چشمم به جمله كه مي افته يادم مي آد بايد كمي تمرين كنم. آخه به نظر من فرانسه بهترين زبان هستش و فكر كنم در آمريكا هم خيلي به كار بياد.
راستي ورود به آمريكا چقدر هزينه متفرقه داره منظورم از پاي هواپيما تا محل اقامته.
تشکر کنندگان: hvm ، Borqa3
كاوشگر عزيز
من نيز مشكل شما را دارم و تقريبا بيشتر اون چيزهايي رو كه از كتاب cafe creme توي كانون زبان خوانده بودم فراموش كرده ام اما يه سايتي هست كه با عضو شدن در آن بطور رايگان تمرينات زبان فرانسه برايتان ارسال ميشود
پيشنهاد ميكنم اگه عضو نشده ايد امتحانش كنيد

http://www.rocketlanguages.com/french/

البته ميگه براي 6 روز مجاني هست اما براي من حداقل يكساله كه داره مطلب ميفرسته

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، alirezanz
دوستانی که حساب بانکی‌ باز کردن می‌شه یه کم اطلاعات بدن که کدوم بانک و حساب بهتر است؟
تشکر کنندگان:
سلام دوستان

فقط خواستم بگم که ما الان روز چهارم اقامتمون در آمریکا هستش... این چند وقته انقدر سرم شلوغ بود که نتونستم به اینجا سر بزنم... ایشالا سرم خلوت بشه بازم میام سخنرانی می کنم...

خوش باشین...
.
[font=Times New Roman]V[/font] رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
.
تشکر کنندگان: esmail ، seravin ، Hamid55 ، kavoshgarnet ، meweadl ، Hojjat ، ana ، merdax ، Borqa3 ، soheilbadami ، kash ، laili ، f.o ، Shahoo52 ، drkamrani1 ، shahin82 ، reza22 ، alirezanz
KLM یک پیشنهاد داره که ممکنه بدرد بعضی ها بخوره :

مایلیج ها برای تهران به آمستردام در فاصله زمانی 15 ژانویه تا 31 مارچ دوبرابر حساب میشه!

Double Miles promotion for Economy and Business Class on all KLM flights from Tehran to Amsterdam!

KLM will offer Double Miles to all members travelling from Tehran to Amsterdam and back.
This offer is valid between 15th January and 31st March, 2010 for all KLM flights during this period.

www.klm.com
شماره کیس: 2010AS5000
تاریخ دریافت نامه قبولی: May/2009
کنسولگری : Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 2nd June/2009
تاریخ کارنت شدن کیس: sep/2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 1st oct
تاریخ مصاحبه: 21Oct 2009
تاریخ دریافت کلیرنس:6Nov , 2009
تاریخ دریافت ویزا: 14Nov , 2009
ورود به آمریکا: 14feb , 2010
تشکر کنندگان: meweadl ، ana ، ALIREZA205
kavoshgarnet جان، خوب منم توی نوشتن فرانسوی قوی نیستم، اما خوب این دیگه خیلی ساده بود!! ;o)
اما در مورد" ورود به آمريكا چقدر هزينه متفرقه داره منظورم از پاي هواپيما تا محل اقامته. "
راستش من آدم مناسبی نیستم برای جواب دادن به این سوال ،... من ۹ روز اونجا بیشتر نبودم، و از همون اولش هم دوستم باهم بود، یعنی حتی یه بار سوار تاکسی نشدم، و یا هتل نرفتم، و خورد و خوراک هم خوب چرا ۳و۴ بار رفتم رستوران یا سوپر مارکت،... برداشت کلی این بود که از اروپا خیلی ارزونتره، چون فصل حراج بود خیلی جنس ها ارزونتر از پاریس بود، اما از یه طرف به شیکی و قشنگی اینجا هم نبود، حتا اگه یک مارک بودن، ... یعنی بعضی مارک ها اینجا خیلی گرون هستن، اما همونا توی امریکا خیلی ارزون بودن، اما جنس ها متفاوت!!

یه چیز رو بگم، که خیلی منو یاد ایران انداخت، خنده داره، ولی واقعیت داره!، من هیچ وقت توی فرانسه یا کشور های دیگه اروپایی احساس نکردم شبیه ایران هست، اما اونجا که بودم این احساس رو داشتم یه جورایی، نمیدونم شاید خونه های بزرگ، ماشین ها، ارزون تر بودن اجناس نسبت به اینجا،... و شاید برای اینکه از همون اول رفتم خونه یه ایرونی،....

mmasunnyجان، راستش من توی فرانسه از بانک خودم پرسیدم که آیا بانک خاصی میشناسن توی امریکا و یا اصلا چه بانکی رو بهم معرفی میکنن، گفتن کلان فرقی نداره، ولی فقط یه بانک هست ( Bank of America)
که با اینا قرار داره، و مشتری هاشون اگه از ATM های همدیگه پول بکشن، هزینه براشون نمیوفته!
توی اروپا اینجوری هست که اگه تو مثلا بری از ATM بانک خودت پول بگیری، هیچی ازت کم نمیشه، اما اگه بری از یه بانک دیگه پول بگیری، یک Euro شارژ میشی!
حالا بین بانک من و اون بانک این قرار داد بود که شارژ نکنن مشتاریهاشون رو، منم رفتم همون بانک حساب باز کردم، و راضی بودم ( تا حالا البته) .

برقع

تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، babakped ، f.o ، Eskandari ، mavarfan ، alirezanz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان