کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2010-02-15 ساعت 08:53)Monica نوشته:  
(2010-02-07 ساعت 00:15)ali1339 نوشته:  سلام

ما تازه دیروز برامونWelcom Letter اومد و توش نوشته بودن که ظرف یک ماه دیگه گرین کارت‌هاتون میاد ،اگر نیومد با ما تماس بگیرید.

من نمی‌دونم توی این تاپیک بود در مورد فود استمپ گفتم یا جای دیگه،ولی‌ به هر حال ما رفتیم و یک فرم پر کردیم که فعلا در آمدی نداریم و آنها هم بعد از یک هفته یک کارت فرستادن که ماهیانه ۲۰۰ دلار توش شارژ می‌شه و میتونید باهاش مواد غذایی بخرید از اکثر فروشگاه ها،البته این ۲۰۰ دلار را فقط برای دخترم دادن چون زیر ۱۸ سال بود ،به ما گفتن چون سیتیزن نیستید تعلق نمیگیره.حالا اگر شما هم فرزند زیر ۱۸ سال دارید برید اقدام کنید که به ازای هر فرزند ۲۰۰ دلار بهتون میدان تا موقعی که کار پیدا کنید و در آمدتون از یه حدی بالاتر نره که اون بستگی داره به تعداد نفرات خانوادتون.

اداره فود استمپ یا فکر کنم دفتر سوشال سکوریتی

عزت زیاد

سلام

امیدوارم که با این کار دچار مشکل نشید! چون تا جایی که من یادمه ما توی فرمهای سری اول صراحتا اعلام کردیم که از کمک های عمومی دولتی استفاده نخواهیم کرد!

در ضمن اگر شما اعلام کنین که از قشر کم درآمد هستین، میتونن برن سراغ اسپانسر شما و بگن مگه شما اینها رو ساپورت نکردی؟!

خلاصه که امیدوارم دچار مشکل نشید!Wink
سلام

نه،مطمئناً مشکلی‌ پیش نمیاد چون ما که اصلا نمیدونستیم،خود اداره سوشیال سکوریتی به ما آدرس اداره فود استمپ را داد،و همونطور که اریو جان گفتند ،دخترم هم تا آخر سال تحصیلی‌ امسال،صبحانه و نهارش رایگان هست.

عزت زیاد
تشکر کنندگان: seravin ، سارا کوچولو ، Hamid55 ، hamed_gh ، Shahryar ، ساسان ، Monica ، sepehrdad
ما 2 روز پیش وارد شیکاگو شدیم . رفتیم سراغ سوشیال اقدام کردیم گفتن تا 2 هفته دیگه میرسه ! سر فرصت حتما" اطلاعات میفرستیم
شماره کیس: 2010AS5000
تاریخ دریافت نامه قبولی: May/2009
کنسولگری : Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 2nd June/2009
تاریخ کارنت شدن کیس: sep/2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 1st oct
تاریخ مصاحبه: 21Oct 2009
تاریخ دریافت کلیرنس:6Nov , 2009
تاریخ دریافت ویزا: 14Nov , 2009
ورود به آمریکا: 14feb , 2010
سلام

ما با پرواز KLM و از طریق آمستردام در روز 14 feb وارد شیکاگو شدیم .
در این سفر چند مورد وجود داشت که به دلیل زمان کم به خلاصه می نویسم
در فرودگاه تهران عوارض خروج از کشور ندهید چون در ویزای ما قید شده ویزای اقامت
در فرودگاه آمستردام حدود 5 ساعت توقف داشتیم و هیچ مشکلی از نظر نداشتن ویزای ترانزیت برامون پیش نیومد
هتل چدیدی اخیرا" در این فرودگاه باز شده اتاقهایی (کابین) دارای تخت و تلویزیون و اینترنت و دوش برای 4 ساعت به قیمت 35 یورو کرایه میدهد
(روزانه هم که هم این هتل و هم هتل دیگر فرودگاه اتاق می دهند)
خوشبختانه در فرودگاه شیکاگو بدون هیچ مشکلی و بدون بازرسی های اضافی کارها سریع انجام شد
در حال حاضر مشکل ما SSN است که بدون آن نتونستیم حساب باز کنیم و خونه بگیریم و ماشین بخریم و ... و طبق گفته مسئولان این قضیه حدود 2 هفته ای طول میکشه
فقط ثبت نام مدرسه پسرم تقریبا" انجام شده که از این بابت کمی خیالمون راخت شد
موارد جدیدی اگر به ذهنم برسه حتما" میگم
(2010-02-18 ساعت 04:00)babakped نوشته:  سلام

در فرودگاه آمستردام حدود 5 ساعت توقف داشتیم و هیچ مشکلی از نظر نداشتن ویزای ترانزیت برامون پیش نیومد
هتل چدیدی اخیرا" در این فرودگاه باز شده اتاقهایی (کابین) دارای تخت و تلویزیون و اینترنت و دوش برای 4 ساعت به قیمت 35 یورو کرایه میدهد
خوشبختانه در فرودگاه شیکاگو بدون هیچ مشکلی و بدون بازرسی های اضافی کارها سریع انجام شد
در حال حاضر مشکل ما SSN است که بدون آن نتونستیم حساب باز کنیم و خونه بگیریم و ماشین بخریم و ... و طبق گفته مسئولان این قضیه حدود 2 هفته ای طول میکشه

با سلام،
بچه شما کلاس چندم است؟
براي ثبت نام بچه به چه مدارکي نياز است؟
تشکر کنندگان:
(2010-02-21 ساعت 10:21)svi نوشته:  

با سلام،
بچه شما کلاس چندم است؟
براي ثبت نام بچه به چه مدارکي نياز است؟

پسرم کلاس اول بود و اینجا هم در همین کلاس ثبت نام شد. برای ثبت نام فقط نامه و کارنامه های ترجمه شده پسرم رو دادم و کپی پاسپورت و تکمیل یک سری فرم .
بعد از یک تست 10-15 دقیقه ای سه مدرسه را گفتند که ما به ترتیب اولویت نوشتیم و فردای اون روز زنگ زدن و گفتن یکی از مدرسه ها جا داشته و بردیم ثبت نام کردیم . یک محل هم معرفی کردن که مدارک پزشکی را تهیه و اگر داشته باشیم تائید می کنن.
تشکر کنندگان: سارا کوچولو ، drkamrani1 ، jam_14051 ، kash ، ساسان ، im-i ، alirezanz
سلام بر همه دوستان

من فروردين 1 ماه دارم ميرم كاليفورنيا كه پروسه گرين كارتمون شروع بشه و برگردم. آدرسي كه براي دريافت گرين كارت دادم در فلوريدا هستش پيشه يكي از اقوام.

حالا سوالم اينه كه با توجه به اينكه گرين كارت براي فلوريدا ارسال ميشه من در كاليفورنيا براي SSN اقدام بكنم كه تا اونجا هستم بياد يا اينكه بزارم گرين كارت بره فلوريدا و دستم برسه دفعه دوم كه ميرم آمريكا براي SSN اقدام كنم؟

اينكه در كدام ايالت قصد زندگي دارم هنوز معلوم نيست و بايد با توجه به شرايط بعداً تصميم بگيرم
شماره کیس: 2010AS00006XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:may23
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: june 2009
تاریخ کارنت شدن کیس: Sep 2009
تاریخ دریافت نامه دوم:october 2009
تاریخ مصاحبه: Jan 2010
تاریخ دریافت کلیرنس:Feb 5 2010
جمع تقریبی هزینه ها:3.5 ميليون تومان
تشکر کنندگان: shahin82
سلام

دوستان با تجربه لطفا:
قاعدتا خانواده باید با و یا بعد از برنده اصلی وارد امریکا شود.
ایا برنده اصلی می تواند خود تنها برود و برگردد و بعد از او خانواده بدون برنده اصلی بروند؟
ایا از برنده اصلی که تنها رفته پاکتهای زرد دیگران هم می خواهند؟
و...
کسانی که در این ارتباط تجربه واطلاعات دارند لطفا راهنمائی کنند
آقا ssn ما رسید! امروز 16روزه که اومدم
3روز پیش رفتم اداره یارو گفت کارتت 10فوریه برات ارسال شده 2هفته بعدش میشه کِِی؟گفتم فردا
گفت تا جمعه صبر کن میاد،البته چون صادر شده من برات اینم میدم
یه کاغذ داد بیرون دیدم عددمو نوشته! البته فعلا کاری باهاش ندارم تا وقت ارائه مدارک به دانشگاه!
آقایون خانوما؛
لطف کنین بگین حدودا چقدر میکشه گرینکارت بیاد؟
مرسی
من سیاتلم کسی سوالی چیزی داشت دریغ نکنه،پیغام بده
[font=Verdana]
یا به ما یار نشو یا چو شدی چون ما شو+++ما چو رسوای جهانیم تو هم رسوا شو
عاشق و رند و غزل خوان و فرنگی مشرب+++رند و لاقید و ملامت کش و بی پروا شو
[/font]

تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، meweadl ، shahin82 ، sh-b ، Shahryar ، ساسان ، babakped ، drkamrani1 ، hamed_gh ، Eskandari
احتمالاً تا هفته بعد گرین کارت هم رسیده.
تشکر کنندگان: merdax ، alirezanz
مهرداد جون، سیاق قلمت تغییر کرده. گویی اینم از عوارض خارج این محیطه.
بگذریم.... Smile

از بررسی و نتایج دانشگاهات بگو. کجا ها سر زدی؟ چه آیتم هایی رو جزء بررسی ات آوردی و غیره.

البته میدونم که سرت شلوغه و انتظاری به پاسخ سریع ندارم. Cool

(2010-02-26 ساعت 14:28)merdax نوشته:  آقا ssn ما رسید! امروز 16روزه که اومدم
3روز پیش رفتم اداره یارو گفت کارتت 10فوریه برات ارسال شده 2هفته بعدش میشه کِِی؟گفتم فردا
گفت تا جمعه صبر کن میاد،البته چون صادر شده من برات اینم میدم
یه کاغذ داد بیرون دیدم عددمو نوشته! البته فعلا کاری باهاش ندارم تا وقت ارائه مدارک به دانشگاه!
آقایون خانوما؛
لطف کنین بگین حدودا چقدر میکشه گرینکارت بیاد؟
مرسی
من سیاتلم کسی سوالی چیزی داشت دریغ نکنه،پیغام بده
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
قبولی:May 24, 09
کنسول:Ankara
ارسال فرم اول:June08,09
کارنت:Sep.09
نامه دوم:Oct1709
مصاحبه:Nov.09
کلیرBig Grinec.09
هزینه:3.800$-یکنفر

We The People
تشکر کنندگان: merdax ، alirezanz
سلام.من هم دیشب رسیدم آمریکا.ما alitaliaا امدیم.و الان دا فلوریدا و شهر میامی هستم.از همه دوستان ممنونم به خاطر کمک هایی که در این سایت میکنند.به زودی بیشتر مینویسم
(2010-02-07 ساعت 17:21)Hojjat نوشته:  آریو جان شما کدام ایالتی؟ آیا با ولزفارگو حساب کردیت هم داری؟
حجت جان سلام
ما کالیفرنیا هستیم در اورنج کانتی
اره کردیت هم دارم. اما تا یکسال پولش رو خودم باید بدم بعد از یکسال
بستگی به کارکرد حساب بهم کردیت میدن. یعنی الان من 1000 $ گذاشتم
توی حسابم و به عنوان کردیت کارد از اون خرج میکنم و سر ماه صوزت حسابش برام میاد و باید پرداخت کنم. و باز بشه 1000 تا.
اما با پرس و جو هایی که کردم بانک خوبی هست
شماره کیس: 2009AS22800
دریافت اولین نامه: Mar 2008
دریافت نامه دوم: MAR 2009
مصاحبه: JUNE2009
دریافت ویزا: همون روز
تشکر کنندگان: ساسان ، سارا کوچولو ، alirezanz

سلام
ضمن عرض تبریک وآرزوی موفقیت.مخواستم بپرسم شما کدام ایالت تشریف دارید؟وآیابرای بیمه مدیکل فرزندتون و گرفتن فود استمپ اقدامی کردید؟
باتشکر
تشکر کنندگان:
(2010-02-27 ساعت 13:58)mimi نوشته:  

سلام
ضمن عرض تبریک وآرزوی موفقیت.مخواستم بپرسم شما کدام ایالت تشریف دارید؟وآیابرای بیمه مدیکل فرزندتون و گرفتن فود استمپ اقدامی کردید؟
باتشکر

سلام ممنون
ما Illinois هستیم . واسه بیمه پسرم و فود استمپ اقدام نکردیم ولی برای تائید تست های پزشکی پسرم خودشون گفتن چون تازه اومدین و فعلا" کاری ندارین معرفی تون می کنیم مرکز بهداشتی که مجانی باشه
تشکر کنندگان: سارا کوچولو ، drkamrani1 ، kash ، mimi ، PEYMAN2010
سلام
من یه سوال داشتم
من برای 10 روز دیگه دارم میرم امریکا ، فقط اول میرسم واشنگتن و از اونجا باید برم یه شهر دیگه. توقف من در واشنگتن تا پرواز بعدی 3 ساعت هست.
از دوستانی که قبلا رفتن می خواستم بپرسم چقدر زمان لازمه که من پاکتمو تحویل بدم و از گمرک رد بشم؟ میخوام از پرواز بعدی جا نمونم؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان