کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس
يك بار ٣ ماه بعد از مصاحبه يكي هم ٧ ماه بعد ايميل زدم و آپ نشدم.
من نه سربازي رفتم نه كار دولتي اما رشته ام هوافضا بوده ولي كارم در زمينه مكانيك بوده و ٤ سال پيش پذيرش phd داشتم و بهم ويزا دانشجويي ندادن.
پاسخ
تشکر کنندگان: ep30lon
سلام دوستان من هم ماه جون 2015 هستم هر3ماه یکبار هم آپدیت از طریق اونور داشتم ولی ته قضیه هیچی وهنوز کلیر نشدیم....بنظرتون پیگیری از اونور چطوره ؟ توسط اقدام کنندگان ؟مثل نامه نگاری با اداره مهاجرت یا پیگیری از طریق نماینده یا سناتور ایالتی ؟ هرکی میتونه نظرش رو بگه

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-23 ساعت 20:11)tomi نوشته:  سلام دوستان من هم ماه جون 2015 هستم هر3ماه یکبار هم آپدیت از طریق اونور داشتم ولی ته قضیه هیچی وهنوز کلیر نشدیم....بنظرتون پیگیری از اونور چطوره ؟ توسط اقدام کنندگان ؟مثل نامه نگاری با اداره مهاجرت یا پیگیری از طریق نماینده یا سناتور ایالتی ؟ هرکی میتونه نظرش رو بگه

سلام tomi عزیز فکر کنم آقا سنباد عزیز اینکارو کردن ولی متاسفانه اثری نداشته ظاهرا" این پروسه بسیار بی معنی و مبهم است هیچ کس سر در نمیاره اونجا چی می گذره شاید اصلا" بررسی نمی کنند و براشون هم مهم نیست که یک عده بلا تکلیف موندن
پاسخ
تشکر کنندگان: tomi ، ep30lon ، Pargosha ، sanbad ، hosseinslm
من مدتی نبودم، البته پیامها و ذکر نام رو با @ دنبال کردم و پاسخ دادم. الان تعطیلات بین ترمم هست و تونستم یک سر باز بیام. وارد کردن اطلاعات رو توی جدول منتظران فراموش نکنین. با آروزی کلیر شدن برای همه.

(2016-04-23 ساعت 20:11)tomi نوشته:  سلام دوستان من هم ماه جون 2015 هستم هر3ماه یکبار هم آپدیت از طریق اونور داشتم ولی ته قضیه هیچی وهنوز کلیر نشدیم....بنظرتون پیگیری از اونور چطوره ؟ توسط اقدام کنندگان ؟مثل نامه نگاری با اداره مهاجرت یا پیگیری از طریق نماینده یا سناتور ایالتی ؟ هرکی میتونه نظرش رو بگه

کسی کار خاصی نمیتونه بکنه. البته یکی، دو مورد هم بودن که ادعا کردن سناتور کارشون رو جلو انداخته که عملا نمیشه صحت یا عدم صحتش رو تحقیق کرد.
به نظر من شما هر کاری از دستتون برمیاد انجام بدین، با هر کسی هم میتونین مکاتبه کنین. ضرری که نداره.
F2A مصاحبه: 2013 Jun - آنکارا / 260 روز انتظار / سفرنامه اول - سفرنامه دوم
<< جدول منتظران - ورود منتظران
>> لینکهای مفید: CEAC - Administrative Process Status
>> اسم من رو با \@itex@ صدا کنین تا سریع پاسخ بدم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، tico ، tomi ، hosseinslm ، Pargosha ، sanbad
سلام منم برگه ابی خوردم یا اینکه سربازی نرفته بودم . کار دولتی نداشتم . همه سوال های معمول که پرسید گفت کجا اشنا شدین گفتم از بچهگی میشناختیم همو پرسید فامیل هستین گفتم بله توضیح دادم . اخر سر گفت شما به یه سری مراحل اداری یک ماه نیاز داری چک کن سایت رو
البته نمی دونم چرا کیس من ‎cr1‎ هست ولی بلای برگ ابی زده ‎ir1
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-23 ساعت 17:04)mobydick نوشته:  
(2016-04-23 ساعت 16:55)ep30lon نوشته:  
(2016-04-23 ساعت 15:41)armehraboon نوشته:  من اینطور فکر نمیکنم.
10 ماه از مصاحبه ایشون گذشته..البته پیش میاد متاسفانه این روزها ولی کم هم نیست 10 ماه.
کی ایمیل زدید اخرین بار؟

از جون تا الان 6 ماه میشه
و در مورد کتگوری گیرین کارتی ها متاسفانه خیلی جدی پیگیری نمی کنند
در بعضی کیسهای که تو همین سایت هم هستند کتگوریشو آپگرید شده و رفتن خیلی بعید نیست برای ما که یکطرف کیس ایرانی هست و تو ایران هست.
بخصوص سربازی سپاه ، کار دولتی خاص و یا کار دولتی غیر خاص .
June,July,August,September,October,November,December,January,February,March,April.....
اینکه گرین کارتی هارو جدی نمی گیرن هم نمی دونم چقدر میشه معتبر در نظر گرفت!

منظور من کیسهایی هست که طرف دیگر قضیه گیرین کارت داره اینها رو با تاخیر بیشتری انجام میدن تا کسانیکه سی تی زن هستند.
CR1 PD:27OCT2014
Approve : 7 Jan 2015
دریافت کیس نامبر : Jan 2015
دریافت اینویس نامبر : march  2015
فرم DS-261 , پرداخت 320$ 120 $: March 2015
ارسال مدارک نهایی : Jun 2015
اعلام نقص مدارک : Dec 2015 رفع dec 2015
تکمیل پرونده از NVC به سفارت 19 feb
تکمیل تا مصاحبه 120روز
مصاحبه : آنکارا یکضرب
آرامش-خوشحالی-کودتا-ترس-نگرانی-آرامش
خوشحال بودیم ویزا گرفتیم حالا خوشحالیم که زنده ایم.
ورود به آمریکا30 جولای
گیرین 10 اکتبر

==============
همیشه معجزه ای در حال اتفاق هست گوش بزنگ باش.
پاسخ
تشکر کنندگان:
[
[/quote]
June,July,August,September,October,November,December,January,February,March,April.....
[/quote]

منظور من کیسهایی هست که طرف دیگر قضیه گیرین کارت داره اینها رو با تاخیر بیشتری انجام میدن تا کسانیکه سی تی زن هستند.
[/quote]

اینطوری که شما میگی نیست دوست عزیز همه چیز به ویزا بولتن و NVC بستگی داره قبل مصاحبه و تاخیر انچنانی نمیتونه وجود داشته باشه در مراحل کامپلیت شدن (بستگی به سرعت عمل پتیشنر داره و تا حدود کمی شانس زمان پست شدن مدارک داره که اختلاف به دو هفته نمیره از لحاظ شانس و ... حساب بخواهید کنید )بعد از کارنت شدن هم سفارت انتخابی و میزان شلوغی سفارت در ان زمان برای گرفتن وقت مصاحبه موثره , AP هم که کاملا متغییره ونمیشه با قطعیت راجع به هیچ چیزش نظر داده به طور مثال عرض میکنم بوده موارده زیادی که کسی که پتیشنرش سیتیزن بوده چند ماه بیشتر از کسی که پتیشنرش گیرین کارت داشته انتظار کشیده یا بلعکس .
پس نه ذهن خودتونو را درگیر این مسائل حاشیه ای کنید نه دیگر دوستان چون اینطوری از اصل موضوع فاصله میگیرید و افکار منفی اینچنینی باعث ناراحتی شما عزیزان میشه
Catagory : F2B
Interview :  Dec 2015 Sad AP
Ceac Update :  18 DEC , 19 DEC , 22 DEC , 24 DEC , 28 DEC , 31 DEC , 8 JAN , 17 MAY ,18 MAY OR Cool   CLEAR
تو کوچه ما هم عروسی میشه ...

پاسخ
تشکر کنندگان: Pargosha
(2016-04-23 ساعت 12:05)tico نوشته:  دوستان عزیز لطفا راهنمایی کنید من بعد از مصاحبه نقص مدرک دایمیسل داشتم وهم ap ولی ما مدارک رو زودتر فرستادیم سفارت که موقع کلیر مشکلی پیش نیاد حالا برام از سفارت میل اومده و نمی دونم این یعنی تکمیل مدارک یا چی؟حالا براتون میزارم لطفا راهنمایی کنید علی الخصوص armehraboon عزیز که خیلی کمکم کرده
Please be advised that the proof of relationship submitted is sufficient, however your case is still pending administrative processing.

We have no control over this legally mandated process and we have no way to predict how much longer it will take before the Administrative Processing is complete. However, as soon as the Administrative process is finalized your case number will be published in our website at the following link http://armenia.usembassy.gov/admin_processing_iv.html

When your case number appears on our website please come in person at your earliest convenience with your passport, 221(g)-Additional Information Sheet, and all missing documents at the U.S. Embassy, Consular Section in Yerevan, any Monday-Friday from 09:00 - 17:00. At the Consular Entrance, please drop your passport and the indicated documents in an unsealed envelop into the Consular Section Drop Box. Be sure to provide your contact information in Yerevan so that the Consular Section can contact you when your visa is ready, typically 5 business days after you submit all necessary documents.

اگر منظور تکمیل مدارکه که بگید حداقل توی این انتظار نفسگیر یکم خوشحالی کنیم Wink

به نظر من تو يك ايميل بهشون توضيح بدين كه مداركى كه فرستادين بابت رفع نقص داميسيل بوده
كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان: قرباني ، armehraboon ، Pargosha ، tico
(2016-04-23 ساعت 15:40)nazila joon نوشته:  
(2016-04-22 ساعت 11:20)Arash.de نوشته:  
(2016-04-21 ساعت 10:13)nazila joon نوشته:  سلام به همه
بچه ها من ٢٢مارچ مصاحبه داشتم به ترتيب ٢٤،٢٥،٢٨،٣١ مارچ اپديت داشتم و در حالت ap بودم حالا ديروز كه سايت رو چك كردم زده ready أين يعني چي؟! به نظرتون چقد طول ميكشه؟!

(2016-04-21 ساعت 17:40)Alireza_D نوشته:  دوست عزيز براي شما / به or تبديل شده ؟؟

دست راستتون زیر سر ما!!!!!!
سلام، نه من جواب ازمايشم تو روز مصاحبه اماده نشده بود و افيسر گفت همه چي اكي فقط جواب ازمايش هنوز نيومده و برگه زرد داد كه علامت زده بود مديكاد اكزم...كه وضعيتم شد administrative processing تا پنجشنبه كه وضعيتم شد ready حالا نميدونم قراره چقد ديگه طول بكشه..مصاحبم ٢٢ مارچ بود يعني ٣٢ روز قبل?????? به نظرتون شماهايي كه اطلاعاتتون بالاتره قراره چقد طول بكشه؟!

سلام به همه...بچه ها بعد از اينكه وضعيتم ready شد باز يكشنبه دوباره وضعيتم administrative processing شد...امروز دو روز گذشته ولي هنوز هيچي به هيچي???
پاسخ
تشکر کنندگان: ep30lon
Video 
ر این پست قصد دارم تا اطلاعاتی پیرامون پروسه کلیرنس [Security Advisory Opinion (SAO) or Washington Special Clearance] در اختیار شما عزیزان قرار بدم تا با روند انجام این پروسه بیشتر آشنا شوید.

این پروسه توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا (The United States Department of State) و دیپلمات های آمریکا مستقر در سفارت ها و کنسول گری های این کشور در کشورهای دیگر صورت می گیرد.
در این پروسه شرایط لازم برای رد یا قبول برخی از متقاضیان ویژه ویزا مورد بررسی قرار می گیرد.
این فرایند شامل ارسال درخواست برای صدور ویزا به مقر وزارت امور خارجه در واشنگتن جهت تحقیق در مورد احتمال اتهام به جاسوسی، تروریسم و صادرات غیرقانونی فناوری به خارج از ایالات متحده آمریکا می باشد.
این پروسه علاوه بر وزارت امور خارجه آمریکا دیگر سازمان ها و آژانس های مرتبط مخصوصا نهاد های تحت نظارت وزارت امنیت خارجی آمریکا را نیز درگیر بررسی شرایط اخذ ویزا می کند. برخی از این نهاد ها عبارت اند از: CIA, FBI, آژانس اجرای قانون مبارزه با مواد مخدر، وزارت بازرگانی، گروه دفتر خزانه داری کنترل دارایی های خارجی، اینترپل و وزارت دفتر امور امنیت بین المللی و منع گسترش سلاح های هسته ای.
در واقع این پروسه وظیفه دارد تا آمریکا را از خطرات احتمالی ناشی از نفوذ نیروهای بیگانه به داخل خاک این کشور و سوء استفاده این نیروها از تکنولوژی و علم حاضر در آمریکا و یا عملیات خرابکارانه جهت مقابله با منافع آمریکا و دیگر ملت ها و همچنین صلب آرامش و صلح در امان نگاه دارد. این پروسه پس از سپتامبر 2001 شدت بیشتری گرفت و همواره ملاحظاتی در انجام این پروسه مطابق با آخرین تغییرات نظام امنیتی جهان صورت می گیرد.
وزارت امور خارجه ادعا می کند که در سرتاسر جهان 80 درصد متقاضیان ویزا واجد شرایط بررسی در پروسه کلیرنس در کم تر از دو هفته کلیر می شوند اما همچنان زمان دقیقی برای این پروسه اعلام نمی کند (البته میزان این درصد به طور کل برای تمام کشورهای واجد شرایط ورود به پروسه کلیرنس اعلام شده و مسلما از کشوری به کشور دیگر قطعا تفاوت خواهد کرد).
مطابق با گزارش دفتر پاسخگویی ایالات متحده به مورخ 30 نوامبر 2004, براساس یکی از انواع مختلف کیس های کلیرنس به نام Visa Mantis, هشتاد و هفت درصد کیس ها در کم تر از 30 روز و یا کم تر, پنج درصد در حدود سی و یک تا شصت روز, پنج درصد شصت و یک تا نود روز, یک درصد در حدود نود و یک تا صد و بیست روز و دو درصد بیش از صد و بیست روز طول کشیده است. مطابق با آمار متوسط زمان انجام پروسه لازم برای نوع Mantis در سال 2003 هفتاد و پنج روز, در سال 2004 پانزده روز و در سال 2005 چهارده روز بوده است.
مدت اعتبار کلیرنس از سه ماه تا چهل و هشت ماه متغیر است و پس از این مدت اگر شرایط متقاضی تغییر آنچنانی نکرده باشد می تواند بدون ورود مجدد به این پروسه مدت زمان مربوطه را تمدید کند.
[عکس: Visas_Mantis.png]

آفیسر سفارت و کلیرنس

افیسر سفارتی که با شما مصاحبه می کند در واقع اولین و مهم ترین مسئول پرونده شما است. افیسر با ارزیابی که از پرونده شما و مصاحبه با شما انجام می دهد بنا به دلایلی که اکثر مواقع بر ما پوشیده است تصمیم می گیرد که یا شما را در مصاحبه رد یا قبول کند. در صورتی که شما در مصاحبه رد شوید دیگر نیازی هم به ورود به مرحله کلیرنس ندارید و از دید افیسر شما واجد شرایط ویزا نیستید.
اگر در مصاحبه قبول شوید آن وقت بنا به تصمیم افیسر دو حالت پیش می آید. افیسر با ارزیابی شما در هنگام مصاحبه و همچنین بررسی مدارک شما قبل یا بعد از مصاحبه در مورد پروسه کلیرنس شما تصمیم می گیرد. افیسر موظف است تا هر یک از چک های امنیتی مذکور در پست قبلی را در مورد پرونده شما بسنجد و تعداد این لایه های امنیتی لازم را برای شما چک کند که کدام یک نیاز هست و کدام یک نیست!
پس از بررسی مرحله فوق افسیر ممکن است دو جواب مختلف به شما بدهد. اگر افیسر تشخیص دهد هیچ کدام از لایه های امنیتی برای شما نیاز به بررسی ندارد به شما می گوید پروسه AP یا کلیرنس برای شما نیاز نیست و شما می توانید ظرف چند روز آینده برای اخذ ویزا به سفارت مراجعه کنید. اما در صورتی که افیسر تشخیص دهد که برای شما چک کردن برخی از لایه ها ضروری است به شما می گوید که مرحله AP یا کلیرنس در مورد پرونده شما الزامی است. در این مواقع پروسه بیش از حدود سه روز و گاهی بیش از نود روز نیز احتمال دارد به طول بیانجامد و این زمان بستگی مستقیمی به تعداد لایه های امنیتی لازم در مورد پرونده شما دارد. این لایه های لازم در وزارت امور خارجه و سازمان ها و آژانس های مرتبط از قبیل CIA, FBI, آژانس اجرای قانون مبارزه با مواد مخدر، وزارت بازرگانی، گروه دفتر خزانه داری کنترل دارایی های خارجی، اینترپل و وزارت دفتر امور امنیت بین المللی و منع گسترش سلاح های هسته ای انجام می گیرد و افیسر موظف به پیگیری نتایج آن ها می باشد. در نهایت با توجه به نتایج حاصله افیسر کلیر شدن یا عدم کلیرشدن شما را پس از انجام کارهای مذکور از طریق سفارت به اطلاع شما می رساند.
کیس: K1‎
ارسال مدارک :  july 28  
سفارت: آنکارا
وقت مصاحبه: ‎12 january
نتیجه ی مصاحبه: AP (FBI Check)
کلیر:29 آگوست
مدت زمان کلیرنس 8 ماه
ارسال مدارک به سفارت 27 سپتامبر
صدور ویزا 24 اکتبر
پاسخ
سلام به همه دوستان منتظر،
بعد از  OR شدن در سایت CEAC در اواسط مارچ سال جاری و تماس های تلفنی و ایمیلی با سفارت و جواب نگرفتن، بالاخره دیروز به اتفاق همسرم که به تازه گی اومده بود به دیدنم رفتیم سفارت.
همانطور که حدس می زدیم دست خالی برگشتیم. اصلا به داخل سفارت نتونسیم بریم. سکیوریتی دم درب بعد از چک کردن پاسپورت هامون و چندبار تلفن کردن به داخل سفارت یه برگه دستمون داد که توش همون شماره تلفن و ایمیلی بود که باهاش با سفارت در تماس بودیم. گفتش کاری نمی تونه بکنه و ما باید ایمیل بزنیم و سفارت هم خیلی زود و کمتر از 24 ساعت جواب میده.......
ما هم گفتیم بله جواب میده ....یک تمپلیت ایمیل برامون میاد که توش نوشته که کیسمون در مرحله AP هستش و ما باید صبور باشیم.
اونم گفت: متاسفم و کار بیشتری ازش بر نمیاد.
CR1
شروع کیس: نوامبر 2014
سفارت در اروپا
مصاحبه: اوایل ژانویه 2016
نتیجه مصاحبه: AP
تبدیل به OR در اواسط مارس 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: Roo ، armehraboon ، Pargosha ، ep30lon ، قرباني ، عدلی
(2016-04-25 ساعت 17:44)milad_magnet نوشته:  [
[/quote]

[/quote]

اینطوری که شما میگی نیست دوست عزیز همه چیز به ویزا بولتن و NVC بستگی داره قبل مصاحبه و تاخیر انچنانی نمیتونه وجود داشته باشه در مراحل کامپلیت شدن (بستگی به سرعت عمل پتیشنر داره و تا حدود کمی شانس زمان پست شدن مدارک داره  که اختلاف به دو هفته نمیره از لحاظ شانس و ... حساب بخواهید کنید )بعد از کارنت شدن هم سفارت انتخابی و میزان شلوغی سفارت در ان زمان  برای گرفتن وقت مصاحبه موثره , AP هم که کاملا متغییره ونمیشه با قطعیت راجع به هیچ چیزش نظر داده به طور مثال عرض میکنم بوده موارده زیادی که کسی که پتیشنرش سیتیزن بوده چند ماه بیشتر از کسی که پتیشنرش گیرین کارت داشته انتظار کشیده یا بلعکس .
پس نه ذهن خودتونو را درگیر این مسائل حاشیه ای کنید نه دیگر دوستان چون اینطوری از اصل موضوع فاصله میگیرید و افکار منفی اینچنینی باعث ناراحتی شما عزیزان میشه
[/quote]

https://www.youtube.com/watch?v=DV9d18VyccM
CR1 PD:27OCT2014
Approve : 7 Jan 2015
دریافت کیس نامبر : Jan 2015
دریافت اینویس نامبر : march  2015
فرم DS-261 , پرداخت 320$ 120 $: March 2015
ارسال مدارک نهایی : Jun 2015
اعلام نقص مدارک : Dec 2015 رفع dec 2015
تکمیل پرونده از NVC به سفارت 19 feb
تکمیل تا مصاحبه 120روز
مصاحبه : آنکارا یکضرب
آرامش-خوشحالی-کودتا-ترس-نگرانی-آرامش
خوشحال بودیم ویزا گرفتیم حالا خوشحالیم که زنده ایم.
ورود به آمریکا30 جولای
گیرین 10 اکتبر

==============
همیشه معجزه ای در حال اتفاق هست گوش بزنگ باش.
پاسخ
تشکر کنندگان:
نقل قول:ر این پست قصد دارم تا اطلاعاتی پیرامون پروسه کلیرنس [Security Advisory Opinion (SAO) or Washington Special Clearance] در اختیار شما عزیزان قرار بدم تا با روند انجام این پروسه بیشتر آشنا شوید.

این پروسه توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا (The United States Department of State) و دیپلمات های آمریکا مستقر در سفارت ها و کنسول گری های این کشور در کشورهای دیگر صورت می گیرد.
در این پروسه شرایط لازم برای رد یا قبول برخی از متقاضیان ویژه ویزا مورد بررسی قرار می گیرد.
این فرایند شامل ارسال درخواست برای صدور ویزا به مقر وزارت امور خارجه در واشنگتن جهت تحقیق در مورد احتمال اتهام به جاسوسی، تروریسم و صادرات غیرقانونی فناوری به خارج از ایالات متحده آمریکا می باشد.
این پروسه علاوه بر وزارت امور خارجه آمریکا دیگر سازمان ها و آژانس های مرتبط مخصوصا نهاد های تحت نظارت وزارت امنیت خارجی آمریکا را نیز درگیر بررسی شرایط اخذ ویزا می کند. برخی از این نهاد ها عبارت اند از: CIA, FBI, آژانس اجرای قانون مبارزه با مواد مخدر، وزارت بازرگانی، گروه دفتر خزانه داری کنترل دارایی های خارجی، اینترپل و وزارت دفتر امور امنیت بین المللی و منع گسترش سلاح های هسته ای.
در واقع این پروسه وظیفه دارد تا آمریکا را از خطرات احتمالی ناشی از نفوذ نیروهای بیگانه به داخل خاک این کشور و سوء استفاده این نیروها از تکنولوژی و علم حاضر در آمریکا و یا عملیات خرابکارانه جهت مقابله با منافع آمریکا و دیگر ملت ها و همچنین صلب آرامش و صلح در امان نگاه دارد. این پروسه پس از سپتامبر 2001 شدت بیشتری گرفت و همواره ملاحظاتی در انجام این پروسه مطابق با آخرین تغییرات نظام امنیتی جهان صورت می گیرد.
وزارت امور خارجه ادعا می کند که در سرتاسر جهان 80 درصد متقاضیان ویزا واجد شرایط بررسی در پروسه کلیرنس در کم تر از دو هفته کلیر می شوند اما همچنان زمان دقیقی برای این پروسه اعلام نمی کند (البته میزان این درصد به طور کل برای تمام کشورهای واجد شرایط ورود به پروسه کلیرنس اعلام شده و مسلما از کشوری به کشور دیگر قطعا تفاوت خواهد کرد).
مطابق با گزارش دفتر پاسخگویی ایالات متحده به مورخ 30 نوامبر 2004, براساس یکی از انواع مختلف کیس های کلیرنس به نام Visa Mantis, هشتاد و هفت درصد کیس ها در کم تر از 30 روز و یا کم تر, پنج درصد در حدود سی و یک تا شصت روز, پنج درصد شصت و یک تا نود روز, یک درصد در حدود نود و یک تا صد و بیست روز و دو درصد بیش از صد و بیست روز طول کشیده است. مطابق با آمار متوسط زمان انجام پروسه لازم برای نوع Mantis در سال 2003 هفتاد و پنج روز, در سال 2004 پانزده روز و در سال 2005 چهارده روز بوده است.
مدت اعتبار کلیرنس از سه ماه تا چهل و هشت ماه متغیر است و پس از این مدت اگر شرایط متقاضی تغییر آنچنانی نکرده باشد می تواند بدون ورود مجدد به این پروسه مدت زمان مربوطه را تمدید کند.
[عکس: Visas_Mantis.png]

آفیسر سفارت و کلیرنس

افیسر سفارتی که با شما مصاحبه می کند در واقع اولین و مهم ترین مسئول پرونده شما است. افیسر با ارزیابی که از پرونده شما و مصاحبه با شما انجام می دهد بنا به دلایلی که اکثر مواقع بر ما پوشیده است تصمیم می گیرد که یا شما را در مصاحبه رد یا قبول کند. در صورتی که شما در مصاحبه رد شوید دیگر نیازی هم به ورود به مرحله کلیرنس ندارید و از دید افیسر شما واجد شرایط ویزا نیستید.
اگر در مصاحبه قبول شوید آن وقت بنا به تصمیم افیسر دو حالت پیش می آید. افیسر با ارزیابی شما در هنگام مصاحبه و همچنین بررسی مدارک شما قبل یا بعد از مصاحبه در مورد پروسه کلیرنس شما تصمیم می گیرد. افیسر موظف است تا هر یک از چک های امنیتی مذکور در پست قبلی را در مورد پرونده شما بسنجد و تعداد این لایه های امنیتی لازم را برای شما چک کند که کدام یک نیاز هست و کدام یک نیست!
پس از بررسی مرحله فوق افسیر ممکن است دو جواب مختلف به شما بدهد. اگر افیسر تشخیص دهد هیچ کدام از لایه های امنیتی برای شما نیاز به بررسی ندارد به شما می گوید پروسه AP یا کلیرنس برای شما نیاز نیست و شما می توانید ظرف چند روز آینده برای اخذ ویزا به سفارت مراجعه کنید. اما در صورتی که افیسر تشخیص دهد که برای شما چک کردن برخی از لایه ها ضروری است به شما می گوید که مرحله AP یا کلیرنس در مورد پرونده شما الزامی است. در این مواقع پروسه بیش از حدود سه روز و گاهی بیش از نود روز نیز احتمال دارد به طول بیانجامد و این زمان بستگی مستقیمی به تعداد لایه های امنیتی لازم در مورد پرونده شما دارد. این لایه های لازم در وزارت امور خارجه و سازمان ها و آژانس های مرتبط از قبیل CIA, FBI, آژانس اجرای قانون مبارزه با مواد مخدر، وزارت بازرگانی، گروه دفتر خزانه داری کنترل دارایی های خارجی، اینترپل و وزارت دفتر امور امنیت بین المللی و منع گسترش سلاح های هسته ای انجام می گیرد و افیسر موظف به پیگیری نتایج آن ها می باشد. در نهایت با توجه به نتایج حاصله افیسر کلیر شدن یا عدم کلیرشدن شما را پس از انجام کارهای مذکور از طریق سفارت به اطلاع شما می رساند.
ممنون دوست عزیز که اینجا قرار دادی این متن را چون واقعا کامله و مفید ,
ای کاش اسم نویسنده و  شخصی که این متن را تدوین کرده در سال 2011 در سایتی دیگر , را اخر متن ذکر میکردی
Ceac Update :  18 DEC , 19 DEC , 22 DEC , 24 DEC , 28 DEC , 31 DEC , 8 JAN , 17 MAY ,18 MAY OR Cool   CLEAR

پاسخ
تشکر کنندگان: قرباني ، Arash.de ، hosseinslm
@milad_magnet@
دوست عزیز
سلام من فقط جهت اطلاع سایر دوستان این متن رو گذاشتم که دوستان استفاده کنن.
آثار ادبی خاصی نبود که احتیاج به ذکر نویسنده باشه!!!!
با توجه به حساسیت بالای شما به این قضیه جهت اطلاع شخص شما این متن در سال 2008 گردآوری شده توسط یک وکیل مهاجرت که دوبار توسط دو نفرویرایش شده و اطلاعاتش آپدیت شده و کامل شده تو اون سایتی که شما سال 2011 مشاهده کردی اون شخص صرفا از شخص دیگری کپی کرده!!!  
شما هم لطف کن اگه جایی متنی میبینی که به منتظران با استرس اینجا مثل من و سایر عزیزان  کمکی میگنه حتما با دکریا بدون ذکر منبع مطلب رو بزار که بقیه استفاده کنن. Sad
کیس: K1‎
ارسال مدارک :  july 28  
سفارت: آنکارا
وقت مصاحبه: ‎12 january
نتیجه ی مصاحبه: AP (FBI Check)
کلیر:29 آگوست
مدت زمان کلیرنس 8 ماه
ارسال مدارک به سفارت 27 سپتامبر
صدور ویزا 24 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: ep30lon ، عدلی
(2016-01-13 ساعت 17:07)alireza55 نوشته:  چقد محیط اینجا فرق کرده،من قبلا رو بیشتر دوس داشتم ،  اپ های من هنوز هیچ تغییری نکرده ،شما ها چی .

(2016-04-27 ساعت 11:34)hosseinslm نوشته:  @milad_magnet@
دوست عزیز
سلام من فقط جهت اطلاع سایر دوستان این متن رو گذاشتم که دوستان استفاده کنن.
آثار ادبی خاصی نبود که احتیاج به ذکر نویسنده باشه!!!!
با توجه به حساسیت بالای شما به این قضیه جهت اطلاع شخص شما این متن در سال 2008 گردآوری شده توسط یک وکیل مهاجرت که دوبار توسط دو نفرویرایش شده و اطلاعاتش آپدیت شده و کامل شده تو اون سایتی که شما سال 2011 مشاهده کردی اون شخص صرفا از شخص دیگری کپی کرده!!!  
شما هم لطف کن اگه جایی متنی میبینی که به منتظران با استرس اینجا مثل من و سایر عزیزان  کمکی میگنه حتما با دکریا بدون ذکر منبع مطلب رو بزار که بقیه استفاده کنن. Sad

متن خیلی مفیدی بود برای دوستان البته کل متن + الگوریتم انگلیسی بوده و متن فقط به فارسی ترجه شده , من جهت تشکر از ان فردی که این متن را تدوین و ترجمه کرده و ممکنه اصلا اینجا را نبینه عرض کردم رفیق
اما نکته اصلی اینه که ما متاسفانه در این مرحله همگی گیر کردیم و نمیدونیم از کدام یک از این ف ی ل ت ر ها باید بگذریم تا کلیر شویم

پاسخ
تشکر کنندگان: قرباني ، hosseinslm ، Pargosha

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان