کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس
(2016-05-03 ساعت 09:26)پري57 نوشته:  
(2016-05-03 ساعت 02:20)قرباني نوشته:  دوست عزيز خيلي خوبه كه ir1 شدين تبريك مي گم
بهتون ويزاي ١٠ساله تعلق ميگيره خوشحال باشين

لطف ميكنين يه توضيح بدين كه ويزاي ده ساله چيه و كمترش چقدره و در چه حالتي اتفاق مي افته؟

در واقع گرین کارت ۱۰ ساله بهتون تعلق میگیره دوست عزیز , برای کیس های CR1 ,گرین کارت مشروط میدن , که ۲ ساله هست و بعد از ۲ سال دوباره باید تمدید کنیم , درواقع میخوان بهشون ثابت بشه که واقعا قصد زندگی با همسرمون رو داشتیم ! خیلی جالبه که برای شما رو اینطوری نوشته , من ۲ هفته قبل از مصاحبه , ازدواجم ۲ ساله شد ولی همون CR1 رو تو ویزام نوشته ,همینطور که قربانی عزیز گفت , این رو به فال نیک بگیرید Smile
CR1/IR1
ارسال مدارک  April 11th 2014 :
شماره رسید April 14th 2014 :
Sept 8th 2014: Approved
October 6th 2014 ( Jan 23rd 2015 !) : case number
آنکارا  
: May 15th  رسیدن مدارک به NVC
: June 19th  تکمیل پرونده
Interview : Finally ! Smile     April11th 2016
مقصد :  Oklahoma City
️ویزا یک ضرب
ورود به امریکا May17th 2016 :
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Green Card : June 21st 2016 [/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: پري57 ، قرباني ، tico ، Pargosha
سلام دوستان امروز كيس ما تبديل به or شد خيلي حس خوبيه اميدوارم قسمت همه بشه
پاسخ
(2016-05-03 ساعت 11:52)inanna نوشته:  
(2016-05-03 ساعت 09:26)پري57 نوشته:  
(2016-05-03 ساعت 02:20)قرباني نوشته:  دوست عزيز خيلي خوبه كه ir1 شدين تبريك مي گم
بهتون ويزاي ١٠ساله تعلق ميگيره خوشحال باشين

لطف ميكنين يه توضيح بدين كه ويزاي ده ساله چيه و كمترش چقدره و در چه حالتي اتفاق مي افته؟

در واقع گرین کارت ۱۰ ساله بهتون تعلق میگیره دوست عزیز ,  برای کیس های CR1 ,گرین کارت مشروط  میدن , که ۲ ساله هست و بعد از ۲ سال دوباره باید تمدید کنیم , درواقع میخوان بهشون ثابت بشه که واقعا قصد زندگی با همسرمون رو داشتیم  ! خیلی جالبه که برای شما رو اینطوری نوشته , من ۲ هفته قبل از مصاحبه , ازدواجم ۲ ساله شد ولی همون CR1 رو تو ویزام نوشته ,همینطور که قربانی عزیز گفت , این رو به فال نیک بگیرید   Smile

با سلام
این مضوضع فقط شامل حال کیس های ازدواج با سیتیزن هست؟
یا برای ازدواج با گرین کارت هم صادق هست؟(f2a)
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: tico
(2016-05-03 ساعت 13:25)mishak نوشته:  سلام دوستان امروز كيس ما تبديل به or شد خيلي حس خوبيه اميدوارم قسمت همه بشه

سلام دوست عزیز تبریک میگم.لطفا یه خلاصه از پروندتون برامون بزارید که همه استفاده کنیم
IR1
ارسال مدارک: 22/1/2014
ایمیل تایید مدارک: 27/1/2014
اپروو: 22/7/2014
دریافت کیس نامبر: 29/08/2014
سفارت: انکارا
تحویل مدارک ان وی سی: 29/12/2014
ایمیل تکمیل مدارک: 12/08/2015
ایمیل مصاحبه: 2/2/2016
زمان مصاحبه: 2016.March.29
نتیجه مصاحبه: AP
اپدیت همراه با دو خطی  NOV.07.2016
اپدیت اور(or)  NOV.16.2016  
تاریخ دریافت ایمیل کلیری  NOV.17.2016
تاریخ دریافت ویزا 7 دسامبر 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: inanna ، قرباني ، tico ، Pargosha
(2016-05-03 ساعت 13:32)mani_badb0y نوشته:  
(2016-05-03 ساعت 13:25)mishak نوشته:  سلام دوستان امروز كيس ما تبديل به or شد خيلي حس خوبيه اميدوارم قسمت همه بشه

سلام دوست عزیز تبریک میگم.لطفا یه خلاصه از پروندتون برامون بزارید که همه استفاده کنیم

15 دسامبر مصاحبه داشتيم همون روز كارت صورتي دادن گفتن دو روز ديگه ويزاتون امادس دو روز بعد كه رفتيم گفتن از طريق سايت چك كنيد كه تا امروز خبري نبود
نوع ويزا EB1
تو سايت ابوظبي گفته ويزا امادست يعني همين امروز هم or شد تو سايت cace هم ready شد تو سايت ابوظبي
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، عدلی ، inanna ، tomi ، قرباني ، پویا و آوا ، tico ، Pargosha
سلام دوستان
توی سایت لاتاری نگاه کردم خیلی از دوستان وقت مصاحبه نیمه دوم ماه می دارن معلومه سفارت ها به روال همیشگی کار میکنه ولی جالب اینکه بعضی دوستان که سفارت شون آنکارا بود به ایروان و ابوظبی دعوت به مصاحبه یعنی نامه دومشان آمده بود واسه ماه می.
به این روش معلومه که سفارت آنکارا خیلی شلوغه یا به هر حال خود اداره مهاجرت شرایطشون رو میدونه که خودشون دارن جابجا میکنن
از دوستان منتظر وقت سفارت هم خبری نیست ما هم که کماکان منتظریم دیگه داره پروسه دردناکی میشه خدا به خیر کنه
برای عزیزانی هم که امشب نتیجه لاتاری میگیرن آرزوی روزای خوب رو دارم
فکر میکنم فقط واسه ما ایرانیها اینقدر همه چی سخت شده و گرنه خانواده برادرم با پاس آلمانی راحت با پر کردن فرمهای سفارت ویزا 10 ساله بهشون دادن
واقعا این روش انتظار حتی برای یه وقت سفارت و بعد کلیرنس ایرانیها کاملا غیر واقعی است .
براتون آرزوی پایان خوش دارم
کیس  ir1
درخواست   اولیه اردیبهشت 94
اپروو ال مهر 94
نامه nvc آذر 94
ارسال مدارک به nvc دی 94  _7 ژانویه 2016
ایمیل تایید مدارک ازnvc   -فبریه 26-2016

90 روز گذشت و تاریخ 12 ژولای وقت مصاحبه آنکارا
136 روز از تاریخ تکمیل تا روز مصاحبه
ویزا   یه ضرب   چه خاطره آرامی از آنکارا
------------------------------------------------------☆☆
ورود به آمریکا 2 سپتامبر
منتظر گرین کارت و دریافت توسط پست در 7 نوامبر سال 2016 تمام
شاید روزگاری دلم واسه این انتظارها و سختیها حتی تنگ بشه

.......
میدونم که میگذره
فقط کاش اینقدر سخت نگذره که شادی یادمون بره
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza55 ، armehraboon ، hosseinslm ، inanna ، قرباني ، Pargosha
لطفا اگه خبری از سفارت آنکارا ویا روش نوبت وقت سفارت آنکارا دارین مطرح کنید الان خیلی وقت عزیزان نامه دعوت به سفارت نیامده از منتظرین سال 2015 کسی داریم یا همه منتظرین 2016 هستیم کسی خبر داره؟ امیدوارم قبل وقت لاتاری ها 2017 تو سپتامبر ما سفارت رفته باشیم حداقل در ماه ژوین که لازمش نامه دعوت در ماه می است
.
کیس  ir1
درخواست   اولیه اردیبهشت 94
اپروو ال مهر 94
نامه nvc آذر 94
ارسال مدارک به nvc دی 94  _7 ژانویه 2016
ایمیل تایید مدارک ازnvc   -فبریه 26-2016

90 روز گذشت و تاریخ 12 ژولای وقت مصاحبه آنکارا
136 روز از تاریخ تکمیل تا روز مصاحبه
ویزا   یه ضرب   چه خاطره آرامی از آنکارا
------------------------------------------------------☆☆
ورود به آمریکا 2 سپتامبر
منتظر گرین کارت و دریافت توسط پست در 7 نوامبر سال 2016 تمام
شاید روزگاری دلم واسه این انتظارها و سختیها حتی تنگ بشه

.......
میدونم که میگذره
فقط کاش اینقدر سخت نگذره که شادی یادمون بره
پاسخ
تشکر کنندگان: hosseinslm ، inanna ، قرباني ، Pargosha

سلام تبریک میگم ...یعنی با توجه به این ساعت در تایم سفارت or شدید؟ یا مربوط به دیشب تایم آمریکاست؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-03 ساعت 13:32)armehraboon نوشته:  
(2016-05-03 ساعت 11:52)inanna نوشته:  
(2016-05-03 ساعت 09:26)پري57 نوشته:  لطف ميكنين يه توضيح بدين كه ويزاي ده ساله چيه و كمترش چقدره و در چه حالتي اتفاق مي افته؟

در واقع گرین کارت ۱۰ ساله بهتون تعلق میگیره دوست عزیز ,  برای کیس های CR1 ,گرین کارت مشروط  میدن , که ۲ ساله هست و بعد از ۲ سال دوباره باید تمدید کنیم , درواقع میخوان بهشون ثابت بشه که واقعا قصد زندگی با همسرمون رو داشتیم  ! خیلی جالبه که برای شما رو اینطوری نوشته , من ۲ هفته قبل از مصاحبه , ازدواجم ۲ ساله شد ولی همون CR1 رو تو ویزام نوشته ,همینطور که قربانی عزیز گفت , این رو به فال نیک بگیرید   Smile

با سلام
این مضوضع فقط شامل حال کیس های ازدواج با سیتیزن هست؟
یا برای ازدواج با گرین کارت هم صادق هست؟(f2a)

Armehraboon جان , شما هم همون گرین کارت ۱۰ ساله  شامل حالتون میشه , این صفحه کامل توضیح داده :

http://www.nolo.com/legal-encyclopedia/f...er8-1.html

چون معمولا ,کیس های شما تا مراحل اولیه رو طی کنه تا به مصاحبه برسین , همون ۲ سال از ازدواجتون رد شده !  Cr۱ یا همون " conditional residence " کیس هاییه  که کمتر از ۲ سال از ازدواجشون میگذره , و دوباره بعد از ۲ سال با ارایه مدارک و شواهد که واقعا با همسرشون زندگی کردن باید برای تمدید گرین کارت اقدام کنند ( یعنی ما کلا هی باید خودمون رو به این و اون ثابت کنیم ! )
IR۱ هم که " Immidiate relative " از اسمش مشخصه ,از بستگان درجه اول هست already و  نیاز به اثبات اینا ندارند ,پس  شما هم یه جورایی Immidiate relative به حساب میاین !
 راستی تو این صفحه عنوان کرده چون معمولا تعداد زیادی واجد شرایط درخواست ویزای F۲A هستند , و همیشه درخواست ها بیش از حد هست , از اوایل ۲۰۱۶ , کسانی که میخوان برای F۲A اقدام کنند باید حتما ۷ ماه صبر کنند و بعد apply کنند و بعد از اون هم دوباره ۱۰ ماه باید منتظر باشند تا ویزا یا گرین کارت بگیرند ! فکر میکنم تا قبل از این , دوستان دارنده گرین کارت , به محض ورود میتونستند برای همسر اقدام کنند نه ؟
CR1/IR1
ارسال مدارک  April 11th 2014 :
شماره رسید April 14th 2014 :
Sept 8th 2014: Approved
October 6th 2014 ( Jan 23rd 2015 !) : case number
آنکارا  
: May 15th  رسیدن مدارک به NVC
: June 19th  تکمیل پرونده
Interview : Finally ! Smile     April11th 2016
مقصد :  Oklahoma City
️ویزا یک ضرب
ورود به امریکا May17th 2016 :
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Green Card : June 21st 2016 [/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: پري57 ، قرباني ، armehraboon ، Pargosha
(2016-05-03 ساعت 14:37)عدلی نوشته:  سلام دوستان
توی سایت لاتاری نگاه کردم خیلی از دوستان وقت مصاحبه نیمه دوم ماه می دارن معلومه سفارت ها به روال همیشگی کار میکنه ولی جالب اینکه بعضی دوستان که سفارت شون آنکارا بود به ایروان و ابوظبی دعوت به مصاحبه یعنی نامه دومشان آمده بود واسه ماه می.
به این روش معلومه که سفارت آنکارا خیلی شلوغه یا به هر  حال خود اداره مهاجرت شرایطشون رو میدونه که خودشون دارن جابجا میکنن
از دوستان منتظر وقت سفارت هم خبری نیست ما هم که کماکان منتظریم دیگه داره پروسه دردناکی میشه خدا به خیر کنه
برای عزیزانی هم که امشب نتیجه لاتاری میگیرن آرزوی روزای خوب رو دارم
فکر میکنم فقط واسه ما ایرانیها اینقدر همه چی سخت شده و گرنه خانواده  برادرم با پاس آلمانی راحت با پر کردن فرمهای سفارت ویزا 10 ساله بهشون دادن  
واقعا این روش انتظار حتی برای یه وقت سفارت و بعد کلیرنس ایرانیها کاملا غیر واقعی است .
براتون آرزوی پایان خوش دارم
تو کل افرادی که تو دنیا ویزا آمریکا میگیرن کمتز از 5 درصد کلیرشدنشون بیشتر از 4-5  ماه طول میکشه.
اون 5 درصدم که شک نکن ایرانین. خدایا زودتر همرو از بلاتکلیفی نجات بده.
کیس: K1‎
ارسال مدارک :  july 28  
سفارت: آنکارا
وقت مصاحبه: ‎12 january
نتیجه ی مصاحبه: AP (FBI Check)
کلیر:29 آگوست
مدت زمان کلیرنس 8 ماه
ارسال مدارک به سفارت 27 سپتامبر
صدور ویزا 24 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: قرباني ، Pargosha ، tico
سلام و مثل همیشه آرزوی کلیرشدن هر چه زودتر برای همه.
دو سال پیش همین موقعا بود که بعد از چهار سال انتظار سوار هواپیما شدم به مقصد آمریکا.
توی این دوسال اندازه تمام عمرم تجربه زندگی کسب کردم، برای همین بهتون توصیه میکنم، از این زمان انتظار که به نظر میاد هیچ جوری نمیشه تحملش کرد، برای آماده سازی و کسب اطلاعات استفاده کنین. من به نسبت آماده بودم ولی باز هم فکر می کنم در حالت ایده آل میشد 3-4 ماهی جلوتر از الانم باشم.
فراموش نکنین که بازی از زمانی که میان اینجا شروع میشه، خوب گرم کنین خودتونو Smile
F2A مصاحبه: 2013 Jun - آنکارا / 260 روز انتظار / سفرنامه اول - سفرنامه دوم
<< جدول منتظران - ورود منتظران
>> لینکهای مفید: CEAC - Administrative Process Status
>> اسم من رو با \@itex@ صدا کنین تا سریع پاسخ بدم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، tomi ، عدلی ، Chebyshev ، ep30lon ، inanna ، پویا و آوا ، hosseinslm ، Pargosha ، قرباني ، tico ، sanbad
سلام دوستان.

من 2 سوال داشتم:

1) من از زمان تست پزشکی و واکسنام ‎5.5‎ ماه میگذره. مصاحبه هم دادم و در انتظار جواب هستم. به نظر شما من دوباره باید برای واکسن اقدام کنم بعد از اینکه ویزام صادر شد؟
مدت اعتبار واکسیناسیون ها چقدر هست؟ توی سایت زیر نوشته 1 سال:
‎http://www.immihelp.com/immigrant-visa/medical-examination.html‎

2) پاکتی که مربوط به اسکن سینه ‎(x-ray)‎ هست همون موقع توسط پزشک باز شده (یادمه که توسط پزشک دوم باز شد و بهم گفت مشکلی ندارم) ، آیا این مشکلی ایجاد نمی کنه در بدو ورود به آمر یکا؟ چون شنیدم و خوندم در جایی که پاکت حاوی سی دی نباید باز بشه!
مرسی
CR1
شروع کیس: نوامبر 2014
سفارت در اروپا
مصاحبه: اوایل ژانویه 2016
نتیجه مصاحبه: AP
تبدیل به OR در اواسط مارس 2016
پاسخ
(2016-05-03 ساعت 19:24)itex نوشته:  سلام و مثل همیشه آرزوی کلیرشدن هر چه زودتر برای همه.
دو سال پیش همین موقعا بود که بعد از چهار سال انتظار سوار هواپیما شدم به مقصد آمریکا.
توی این دوسال اندازه تمام عمرم تجربه زندگی کسب کردم، برای همین بهتون توصیه میکنم، از این زمان انتظار که به نظر میاد هیچ جوری نمیشه تحملش کرد، برای آماده سازی و کسب اطلاعات استفاده کنین. من به نسبت آماده بودم ولی باز هم فکر می کنم در حالت ایده آل میشد 3-4 ماهی جلوتر از الانم باشم.
فراموش نکنین که بازی از زمانی که میان اینجا شروع میشه، خوب گرم کنین خودتونو Smile
@itex@
من هنوز گرين كارتم نيامده و رسيد نامبر ١٦٥$ هم ندارم كه چك كنم ببينم توي چه مرحله اي هست ايميل هم زدم گفتن بايد ١٢٠ روز از تاريخ پرداخت پول يا ١٢٠روز از ورود به امريكا بگذره تااگه گرين كارت نيومد بهتون رسيد نامبرتون رو بديم .مي خواستم ببينم اگه با ويزام خارج بشم ديگه نمي تونم با همون ويزا وارد امريكا بشم.چون زيرشم نوشته پرمننت رزيزنت براي يك سال .نمي دونم يعني مي تونم يكسال بمونم يا يكسال مي تونم با اين ويزا برم و دوباره بيام .ميشه اگه مي دونيد منو راهنمايي كنيد
مصاحبه :sep 2015 ابوظبي
نتيجه:AP
آپديت 16sep,17sep,16nov,28jan2016,31jan2016:ceac
كلير :31jan2016
پاسخ
@itex@
من هنوز گرين كارتم نيامده .چهل روز به امريكا اومدم و از تاريخ پرداخت پول ٨٥ روز ميگذره و رسيدنامبر ١٦٥$ هم ندارم كه چك كنم ببينم توي چه مرحله اي هست ايميل هم زدم گفتن بايد ١٢٠ روز از تاريخ پرداخت پول يا ١٢٠روز از ورود به امريكا بگذره تااگه گرين كارت نيومد بهتون رسيد نامبرتون رو بديم .مي خواستم ببينم اگه با ويزام خارج بشم ديگه نمي تونم با همون ويزا وارد امريكا بشم.چون زيرشم نوشته پرمننت رزيزنت براي يك سال .نمي دونم يعني مي تونم يكسال بمونم يا يكسال مي تونم با اين ويزا برم و دوباره بيام .ميشه اگه مي دونيد منو راهنمايي كنيد
پاسخ
(2016-05-04 ساعت 01:55)Chebyshev نوشته:  سلام دوستان.

من 2 سوال داشتم:

1) من از زمان  تست پزشکی و واکسنام ‎5.5‎ ماه میگذره. مصاحبه هم دادم و در انتظار جواب هستم. به نظر شما من دوباره باید برای واکسن اقدام کنم بعد از اینکه ویزام صادر شد؟
مدت اعتبار واکسیناسیون ها چقدر هست؟ توی سایت زیر نوشته 1 سال:
‎http://www.immihelp.com/immigrant-visa/medical-examination.html‎

2) پاکتی که مربوط به اسکن سینه ‎(x-ray)‎ هست همون موقع توسط پزشک باز شده (یادمه که توسط پزشک دوم باز شد و بهم گفت مشکلی ندارم) ، آیا این مشکلی ایجاد نمی کنه در بدو ورود به آمر یکا؟ چون شنیدم و خوندم در جایی که پاکت حاوی سی دی نباید باز بشه!
مرسی

حتما بايد دوباره مديكال بديد چون مديكال ٦ ماه اعتبار داره و مدت اعتبار استفاده از ويزا همون مدت مديكال هست .در مورد سوال دوم فرودگاه امريكا اصلا پاكت x-ray رو نميگيره من دادم بهم برگردون و مال خود شخص هست فقط پاكتي كه با ويزا ميدن رو نبايد باز كرد و در بسته تحويل داد .
اميدوارم همه به زودي كلير بشد
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Chebyshev ، قرباني ، tico ، Pargosha

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان