کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تجربه ما در گرفتن گواهینامه
سلام
من یک سوال دارم: وقتی وارد امریکا میشیم فقط یک مهر توی پاسپورت، جلوی ویزا میزنن که توش تاریخ ورود هست؟ آخه ما امروز بعد از سه هفته که از ورودمون به ایالت پنسیلوانیا میگذره رفتیم اداره گواهینامه برای گرفتن ای دی کارت (چون گواهینامه بین المللی داریم و تا یک سال میتونیم رانندگی کنیم)، افسر توی پاسپورت رو نگاه کرد و گفت باید اداره مهاجرت جلوی ویزا یک مهر ای-نامبر بزنه. تا حالا کسی توی پاسپورتش همچین مهری خورده؟ ما سوشال سکیوریتی مون اومده ولی گرین کارت هنوز نیامده. لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه.
ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، SH1A2R3
(2010-10-08 ساعت 06:01)زهره نوشته:  سلام
من یک سوال دارم: وقتی وارد امریکا میشیم فقط یک مهر توی پاسپورت، جلوی ویزا میزنن که توش تاریخ ورود هست؟ آخه ما امروز بعد از سه هفته که از ورودمون به ایالت پنسیلوانیا میگذره رفتیم اداره گواهینامه برای گرفتن ای دی کارت (چون گواهینامه بین المللی داریم و تا یک سال میتونیم رانندگی کنیم)، افسر توی پاسپورت رو نگاه کرد و گفت باید اداره مهاجرت جلوی ویزا یک مهر ای-نامبر بزنه. تا حالا کسی توی پاسپورتش همچین مهری خورده؟ ما سوشال سکیوریتی مون اومده ولی گرین کارت هنوز نیامده. لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه.
ممنون.

یک مهر روی ویزا میزنند به علاوهء یک شماره که معمولاً باحرف A شروع میشه که ظاهراً همون شمارهء گرین کارتتون هست که بعدش میاد براتون.
2010AS200xx
دریافت نامه قبولی: Jul-24-2009
مصاحبه و دریافت ویزا :Jul 2010، Kuala Lumpur
تاریخ و محل ورود به آمریکا: سپتامبر2010،نیویورک
دریافتSSN و GC :اکتبر2010
محل سکونت فعلی:San Jose, California
تاریخ سیتیزن شدن: Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، Spiritual ، زهره ، Jav3 ، mavarfan ، behzadb57 ، king_of_sky ، sanaz2010 ، maaref ، armanbala ، MPU ، SH1A2R3
سلام،
پایین ویزاتون رو ببینید الان...
با فونت کوچیک نوشته:
...permanent residence for 1 year

این متن یعنی شما گرینتون داره میاد و از تمام حقوق می تونید
استفاده کنید. البته برای باز کردن حساب بانکی، این متن، مشکلتون رو
حل می کنه؛ می تونید افسر رو هم اینطوری متقاعد کنید.

سوشیال سکیوریتی من بعد از 1 هفته و گرین کاردم بعد از 3 هفته
رسید بهم. نگران نباشید بدون A Number هم میشه کارا رو با ویزاتون
راه بندازین، بگین رسید دستم میارم براتون حتماً.

موفق باشین

(2010-10-08 ساعت 06:01)زهره نوشته:  سلام
ممنون.

پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، behzadb57 ، maaref ، armanbala ، SH1A2R3
[font=tahoma]

سلام

این هم نمونه سؤالات آزمون راهنمایی و رانندگی کالیفرنیا

http://www.1be2.com/Travel/DMV/California_Driving_Licence_Exams_(DMV).zip

سری آخر سؤالات هم توی راهه...
إن شالله توی پست بعدی.
خوب بخونیدشون، همینا میاد معمولاً.

البته مژده به دوستانی که تو ایران رانندگی نکردند:
اینجا شما راحت تر از بچه های حرفه ای ایرونی قبول می شید،
  • چون مقررات رو خوب رعایت میکنید.
  • سر 4 راهی که Stop داره کاملاً توقف می کنید.
  • موقع عوض کردن Lane لِین (خط خیابان یا بزرگراه) حتماً راهنما می زنید.
  • اگر پشت چراغ قرمز بودید و می خواستید برید به چپ یا راست،
    از یه ربع قبل راهنما می زنید.
  • موقع تغییر جهت، با حس ششم تون این کار رو نمی کنید و راهنما زده و
    از آینه ها کمک می گیرین و [u]اطراف رو با چرخش گردن نگاه می کنید[u/]

و مهم تر از همه اینکه...

شما به دست فرمونتون نمی نازین!!!

خوش بحالتون که دفعه اول پاس می شینCool

[/font]
پاسخ
با سلام به همه دوستان

منم 2 روز قبل امتحان آئین نامه رو تو LA پاس کردم خیلی راحت بود.(عکس همونجا داغ داغ ازتون میگیرن..سوشیال نامبر و پاس و آدرستون یادتون نره.).نکته اینکه بعد از قبولی به شما یه برگه Permit میدن و باید با شماره اون به صورت online تو سایت DMV نوبت behind-the-wheel driving test بگیرید که معمولا بسته به شلوغی شعبه 20 روز تا یک ماه بعد وقت میدن.بین المملی رو نپرسیدم میشه باش رانندگی کرد یا نه.Cool
(شعبه Los Angeles که در down town هستش شلوغه ولی سانتا مونیکا بهتره)
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، armido ، sanaz2010 ، mohsen66 ، SH1A2R3 ، shekari
(2010-10-23 ساعت 10:03)Hossein81 نوشته:  با سلام به همه دوستان

منم 2 روز قبل امتحان آئین نامه رو تو LA پاس کردم خیلی راحت بود.(عکس همونجا داغ داغ ازتون میگیرن..سوشیال نامبر و پاس و آدرستون یادتون نره.).نکته اینکه بعد از قبولی به شما یه برگه Permit میدن و باید با شماره اون به صورت online تو سایت DMV نوبت behind-the-wheel driving test بگیرید که معمولا بسته به شلوغی شعبه 20 روز تا یک ماه بعد وقت میدن.بین المملی رو نپرسیدم میشه باش رانندگی کرد یا نه.Cool
(شعبه Los Angeles که در down town هستش شلوغه ولی سانتا مونیکا بهتره)

شعبه هالیوود زودتر وقت میدهد...
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، Hossein81 ، armanbala ، SH1A2R3 ، shekari
برای گرفتن وقت سریع از توی سایت میتونید ساعت یک و دو شب اقدام کنید توی اون ساعتها راحت تر میتونید وقتهای نزدیک رو بگیرید فکر میکنم برای این باشه که یه سری به هر دلیلی وقتهاشون رو کنسل میکنند و جا باز میشه برای نفرات بعدی.
من توی همون ساعات تونستم وقتهای یک ماهه رو به چند روزه کاهش بدم.
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
دوستانی که در سن خوزه و این اطراف هستند: dmv یِ شهر santa clara و redwood city هم خلوت تره و هم بهتر برخورد میکنند و هم آسون تر میگیرند. من ساعت 8:20 صبح اونجا بودم و ثبت نام کردم و عکس هم گرفتند ازم و امتحان آئین نامه هم دادم و وقت اینترنتی هم خودشون برام گرفتند(خودم ازشون خواستم که بگیرند)، و در نهایت هم ساعت 9:25 اومدم بیرون. یعنی حدود یک ساعت.
2010AS200xx
دریافت نامه قبولی: Jul-24-2009
مصاحبه و دریافت ویزا :Jul 2010، Kuala Lumpur
تاریخ و محل ورود به آمریکا: سپتامبر2010،نیویورک
دریافتSSN و GC :اکتبر2010
محل سکونت فعلی:San Jose, California
تاریخ سیتیزن شدن: Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: Linspire ، air ، armido ، najibi ، SH1A2R3
(2010-11-05 ساعت 09:12)ShabPareyeMohajer نوشته:  دوستانی که در سن خوزه و این اطراف هستند: dmv یِ شهر santa clara و redwood city هم خلوت تره و هم بهتر برخورد میکنند و هم آسون تر میگیرند. من ساعت 8:20 صبح اونجا بودم و ثبت نام کردم و عکس هم گرفتند ازم و امتحان آئین نامه هم دادم و وقت اینترنتی هم خودشون برام گرفتند(خودم ازشون خواستم که بگیرند)، و در نهایت هم ساعت 9:25 اومدم بیرون. یعنی حدود یک ساعت.

با سلام

من هم دیروز توی همون مرکز بودم و تونستم کارهام رو فوری انجام بدم . همچنین امتحان کتبی رو با یک اشتباه قبول شدم . برای شما چه روزی رو برای امتحان رانندگی وقت دادن ؟

در ضمن حالا که شما این نزدیک ها هستین ، شماره تلفن ام رو براتون پیغام خصوصی می زنم خوشحال میشم که در ارتباط باشیم .
مهاجرت و زندگی در غربت برای انسان ، مانند فردی است که در جاده های وطن خود رانندگی می کرده و حال او را به اقیانوس انداخته اند ! باید اتومبیل خود را تبدیل به قایق کند تا نجات یابد...
پاسخ
تشکر کنندگان: ساسان ، SH1A2R3
برای امتحان عملی رانندگی: behind the wheel اول بصورت آن لاین اولین وقت موجود را بگیرید حتی اگر خیلی عقب بود... بعد از آن هر شب سایتش را چک کنید. خیلی اوقات پیش میاید که مثلا یکی وقتش را یک روز قبل از امتحان کنسل میکنه... آنوقت شما میتونید این وقت کنسل شده دیگری را بگیرید.. لازم نیست نوبتی که خودتان اول گرفته اید را کنسل کنید، بعد این یکی جدیده را بگیرید... وقتی خواستید روی دکمه کانفرم بزنید، ازتون میپرسد شما 1 وقت قبلی هم دارید میخواهید کدوم یکی را نگه دارید و کدام را کنسل کنید... آنوقت مثلا بزنید اونی که زودتر است را میخواهم نگه دارم... اینطوری شما بالاخره 1 نوبت دارید.... حالا اگر زودتر هم گیرتان آمد که چه بهتر اگر نه که همان وقت خودتان را از دست نداده اید...

در ضمن اگر شد 1 کپی از برگه ایی که ممتحن موقع امتحان گرفتن ازتون پر میکنه، میگذارم... بعضی قسمتهای ماشین مثل ترمز دستی و فلاشر ، برف پاکن ، دیفراستر و... را همون اول ازتون میپرسه... اگر بیشتر از 3 تاش را ندونید، همانجا رد میشوید و اصلا لازم نیست که دیگه ماشین را روشن کنید تا ادامه بدهد....
سعی کنید انگلیسی این کلمات را بدونید.... توی این فرم همه اینها آمده...
پاسخ
اینهم برگه خودم که اسکن کردم:

البته خودشان بی دلیل برای همه یه چند تایی اشتباه علامت میزنند... که دیگه ورقه تان سفید سفید نباشه!!!!!

در قسمت کامنت هم نقاط مثبت رانندگی تان را مینویسد... یا اگر رد شوید، دلیل رد شدنتان...

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
با سلام

سوالات امتحان کتبی که من داده بودم رو براتون می ذارم . البته اکثرشون با سوالات قبلی که دوستان زحمت کشیدن گذاشتن یکیه . فقط چند تا سوال خیلی مسخره جدید داشت که بدلیل ترجمه بدی که کرده بودن ، زیاد قابل فهم نبود .

اینم سوالات :

صفحه اول
صفحه دوم
صفحه سوم
صفحه چهارم
صفحه پنجم
صفحه ششم
مهاجرت و زندگی در غربت برای انسان ، مانند فردی است که در جاده های وطن خود رانندگی می کرده و حال او را به اقیانوس انداخته اند ! باید اتومبیل خود را تبدیل به قایق کند تا نجات یابد...
پاسخ
از دوستان کسی می دونه جند روز پس از امتحان عملی (شهر) گواهینامه به دستمون می رسه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3
(2010-12-30 ساعت 13:03)MH5160 نوشته:  از دوستان کسی می دونه جند روز پس از امتحان عملی (شهر) گواهینامه به دستمون می رسه ؟

معمولا یک تا سه ماهه میاد ولی زیاد روش نمیشه حساب کرد. همون برگه رسید که بهش میگن : INTERIM DRIVER LICENSE همراهتون باشه که البته تا 3 ماه اعتبار داره ودر صورت نرسیدن گواهینامه میشه دوباره تمدیدش کرد.

Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، najibi ، armanbala ، SH1A2R3 ، مریم رف
از دوست عزيز جناب farzad 24 اين سوال رو داشتم كه آيا تو همه ايلت ها امتحان كتبي رو فارسي ميگيرن يا نه يكي اينكه تو امتحان عملي آيا او افسري كه پيشت ميشينه سوالاتش رو به زبان انگليسي ميپرسه يا فارسي ممنون ميشم منو راهنمايي كنين ضمنا ميدونم اينجا جاش نيست ولي ميخوام بپرسم آيا از رفتنتون به آمريكا راضي هستين يا نه درصد موفقيتتون رو چقدر ميدونين ضمنا happy new year
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، armanbala ، SH1A2R3

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان