کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مصاحبه - ابوظبی
Wink
(2015-12-03 ساعت 20:12)Saba Si نوشته:  همراهان گرامی سلام، در نهایت بعد از دو سال روزهای سخت انتظار و جدایی نامه ی مصاحبه ی من هم اومد. سووالی دارم که لطف می کنید که پاسخ بدید. از اون جایی که من دانشجو هستم آیا لازم هست گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه محل درسم رو ضمیمه ی مدارک کرده و در روز مصاحبه تحویل بدم ؟

اگه شما ويزاي ازدواجي هستيد، خير.
مگر اينكه دقيقاً از شما خواسته بشه كه من تا الان براي ويزاي ازدواجي نديدم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Saba Si ، armehraboon
(2015-12-03 ساعت 22:30)Sam-90 نوشته:  Wink
(2015-12-03 ساعت 20:12)Saba Si نوشته:  همراهان گرامی سلام، در نهایت بعد از دو سال روزهای سخت انتظار و جدایی نامه ی مصاحبه ی من هم اومد. سووالی دارم که لطف می کنید که پاسخ بدید. از اون جایی که من دانشجو هستم آیا لازم هست گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه محل درسم رو ضمیمه ی مدارک کرده و در روز مصاحبه تحویل بدم ؟

بله ویزای ازدواجی هستم؛ یعنی از کیس های ازدواجی رزومه نمی خواند؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-04 ساعت 00:02)Saba Si نوشته:  

دوست عزیز اول اینکه بهتون تبریک می گم و امیدوارم ویزای یکضرب بگیرید. در مورد سوالتون هم بگم که منم کیس ازدواج هستم و وقتی که رفتم مصاحبه یک ماه بود که درسم تموم شده بود اما هیج مدرکی ازم نخواستن. یک هفته قبل از مصاحبه هم باز یه ایمیل براتون میاد و باز هم مدارکی که باید همراهتون باشه رو بهتون یاد آوری می کنه. موفق باشید و انشالا با خبرای خوب و ویزا برگردید.
category:    F2A/CR1
pd:    2014/1/9
approved:   2014/3/1
send docs:    2015/3/2
complete:    2015/4/6
linterview letter:    2015/9/1
interview:  2015/11/5
AP
,ceac updates: 5 Nov, 6 Nov, 9 Nov, 10 Nov, 12 Nov, 17Dec (email), 13jan (email).18 march 22march
 embassy updates:  (5,10, 16,19,23,25,27) Nov_ (1,3,8,9,10,17,22,24,28,30) Dec_(5,6,7,8,19,25) jan
2016/3/22 : تبدیل / به or و دریافت ایمیل
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، tico
(2015-12-04 ساعت 00:02)Saba Si نوشته:  

با سلام

ممکنه رزومه بخوان که اونم از همه نمیخوان.
ولی رزومه کاری مه گواهی اشتغال.
نگران نباشید
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان:
کیس نامبر : 14xx
مصاحبه : (ابوظبی) 8 اکتبر 2016
دریافت AP
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام

سه تا سوال داشتم
١ - اين فرمى كه دوستان موقع مصاحبه ميگن ازشون ميگيرن دقيقاً چيه؟
٢ - از مدارك مالياتى و اسپانسر لازمه چيزى اصل باشه يا كپى كفايت ميكنه؟ (اينطورى بگم: همسرم تو اين چند روز لازمه چيزى از آمريكا واسم پست كنه يا با ايميل كارمون راه ميفته!؟)
٣ - پاسپورت هم بايد ترجمه بشه يا برابر با اصل يا فقط يك كپى ساده به همراه اصلش كافيه؟
ممنون
كتگورى : CR1
ارسال به USCIS: اكتبر ٢٠١٤
RFE : آپريل ٢٠١٥
اپرو : مى ٢٠١٥
كامپليت NVC : اكتبر ٢٠١٥
تاريخ مصاحبه : ژانويه ٢٠١٦
محل مصاحبه : ابوظبى

ceac updates : 14 jan , 20 jan (email) , 21 jan , 25 jan , 28 jan , 10 apr (email) , 18 jul (email) , 19 jul , 1 Agu OR

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-04 ساعت 23:27)Babak.T نوشته:  سلام

سه تا سوال داشتم
٢ - از مدارك مالياتى و اسپانسر لازمه چيزى اصل باشه يا كپى كفايت ميكنه؟ (اينطورى بگم: همسرم تو اين چند روز لازمه چيزى از آمريكا واسم پست كنه يا با ايميل كارمون راه ميفته!؟)
٣ - پاسپورت هم بايد ترجمه بشه يا برابر با اصل يا فقط يك كپى ساده به همراه اصلش كافيه؟
ممنون
با سلام

1- من فکر نمیکنم لازم باشه فرمی رو به سفارت بدید روز مصاحبه، حداقل من که این کار رو نکردم.
2- کپی کافی هست و برای محکم کاری بگید براتون ایمیل کنند.
3- کپی برابر اصل کافیه. ولی بعید هست روز مصاحبه ازتون بخوان.

اصل تمام مدارک( شناسنامه، پاسپورت و سند ازدواج، به همراه عکس) روز مصاحبه همارهتون باشه.
اگر سابقه کاری شما نسبتا طولانی هست، و مدرکتون هم لیسانس یا بالاتره، رزومه کاری به زبان انگلیسی هم ببرید بد نیست.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: Babak.T ، shadoow ، tico
یک میل گرفتم که از طرف CSC دبی هست من که گیج شدم وکیل هم تعطیلات اخر هفته است جواب نمیده احتمالا وکیل ثبت نام کرده حالا نزدیک رفتن گیج شدم و فکر میکنم مشکلی پیش نیاد .من برای روز بعد از مصاحبه بلیط برگشت گرفتم حالا این csc اگر ویزای یکضرب بگیریم پاسپورتها را میگیرد انوقت که ما نمیتوانیم برگردیم.ما میخواهیم اگر ویزای یکضرب گرفتیم از تهران توسط اژانس مسافرتی ویزاها راپیکاپ کنیم تجربه ای دارید که پیکاپ ویزا از این طریق کار درستیه و با گفتن موضوع سفارت ایران تو دبی برگه اجازه برگشت میده خیلی ممنون این هم میل از scs دبی
You have successfully registered your Immigrant Visa appointment on this website.

You must print this instruction page and bring it with you, along with the appointment letter, to the Consular interview.

You must attend your consular interview at the date and time assigned to you in your appointment letter.

For additional information on the Immigration Visa process and required documents, please refer to your appointment letter or visit the Consular Section Website at http://abudhabi.usembassy.gov/immigrant_visas.html.

Applicants
Applicant Name: ******
Passport Number: ********
Case Number: ABD2015
Consular Interview Date:
Consular Section Location: Abu Dhabi
Consular Section Address: Embassies District, Plot 38 Sector W59-02 Street No. ۴, Abu Dhabi, AE
Applicant Name:
Passport Number:
Case Number: ABD2015
Consular Interview Date:
Consular Section Location: Abu Dhabi
Consular Section Address: Embassies District, Plot 38 Sector W59-02 Street No. ۴, Abu Dhabi, AE
Courier Selection details

Courier: Empost
Branch name: Empost Abu-dabi Main Hub
Address: Madinat Zayed Al Muroor Street (New Airport Road) , Abu Dhabi, ۲ 5888 AE
You only have until 06:00 GST to change the location where your visa documents will be delivered. After the time indicated above, the option to change the courier location will be deactivated from your account and at this point no courier changes will be allowed.

Best regards,

The CSC Visa Appointment and Information Service Team

چاپ
شما قرار مصاحبه ویزای مهاجرتی خود را با موفقیت در این وب‌سایت ثبت کردید.

باید این صفحه دستورالعمل را چاپ کرده و آن را همراه با نامه قرار مصاحبه با خود جهت مصاحبه کنسولی بیاورید.

باید در تاریخ و ساعت اختصاص داده شده به شما در نامه قرار مصاحبه خود در مصاحبه کنسولگری شرکت کنید.

لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روند ویزای مهاجرتی و مدارک مورد نیاز، به نامه قرار مصاحبه خود مراجعه کنید یا از وب‌سایت بخش کنسولی به نشانی زیر بازدید نمایید: http://abudhabi.usembassy.gov/immigrant_visas.html.

متقاضیان

نام متقاضی:
شماره پاسپورت:
شماره پرونده: ABD2015
تاریخ مصاحبه کنسولی:
محل کنسولی: Abu Dhabi
آدرس کنسولگری: Embassies District, Plot 38 Sector W59-02 Street No. ۴, Abu Dhabi, AE
نام متقاضی:
شماره پاسپورت:
شماره پرونده: ABD2015
تاریخ مصاحبه کنسولی:
محل کنسولی: Abu Dhabi
آدرس کنسولگری: Embassies District, Plot 38 Sector W59-02 Street No. ۴, Abu Dhabi, AE
اطلاعات انتخاب پیک

پیک: Empost
نام شعبه: Empost Abu-dabi Main Hub
آدرس: Madinat Zayed Al Muroor Street (New Airport Road) , Abu Dhabi, ۲ 5888 AE
فقط تا ۵, 06:00 GST فرصت دارید تا محل تحویل اسناد ویزای خود را تغییر دهید. پس از تاریخ ذکر شده در بالا، گزینه تغییر محل پیک در حساب شما غیر‌فعال می‌شود و از آن زمان به بعد دیگر تغییر دادن پیک امکان‌پذیر نیست.

با تقدیم احترام،

تیم خدمات قرار مصاحبه و اطلاعات ویزای CSC
ازدواج با سیتیزن +فرزند زیر21سال سیتیزن
ارسال مدارک28 نوامبر2014
رسیپت 1 دسامبر
اپرو 30 دسامبر
ارسال مدارک به nvcژانویه 2015
تاییدتکمیل مدارک 18 مارچ 2015
سفارت: ابوظبی
مصاحبه 16 دسامبر
ویزا یکضرب دریافت پاسپورت 21دسامبر
ورود 8 مارچ 2016
هرچه قدرزندگی بدباشد، وقتی زندگی هست امید هم هست (هاوکینگ)
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow
(2015-12-05 ساعت 09:06)armehraboon نوشته:  
(2015-12-04 ساعت 23:27)Babak.T نوشته:  سلام

سه تا سوال داشتم
ممنون
با سلام

۱- من فکر نمیکنم لازم باشه فرمی رو به سفارت بدید روز مصاحبه، حداقل من که این کار رو نکردم.
۲- کپی کافی هست و برای محکم کاری بگید براتون ایمیل کنند.
۳- کپی برابر اصل کافیه. ولی بعید هست روز مصاحبه ازتون بخوان.

اصل تمام مدارک( شناسنامه، پاسپورت و سند ازدواج، به همراه عکس) روز مصاحبه همارهتون باشه.
اگر سابقه کاری شما نسبتا طولانی هست، و مدرکتون هم لیسانس یا بالاتره، رزومه کاری به زبان انگلیسی هم ببرید بد نیست.
What documents are required for the Immigrant Visa Application?

The following documents are required to complete processing for any immigrant visa and must be presented to U.S. Embassy consular staff during the interview:

The visa applicant's original passport and two (2) photocopies;
An ORIGINAL marriage certificate plus two (2) photocopies of all pages and an English translation plus two (2) photocopies of the translation;
An ORIGINAL divorce certificate or decree plus two (2) photocopies of all pages and an English translation plus two (2) photocopies of the translation;
The visa applicant's birth certificate plus one (1) photocopy of all pages and an English translation and one (1) photocopy of the translation;
One (1) color photograph of the petitioner plus four (4) color photographs of the visa applicant, taken within 30 days of the date of this petition. The photos must be 5cm x 5cm glossy, un-retouched, not mounted and on a white background.
A police clearance certificate from the countries in which the visa applicant lived for more than one year after the age of 16. Please note this is needed for the UAE but no police certificate is needed for Iran.
A medical examination from one of the U.S. Embassy-approved panel physicians. Please refer to the Medical Examination Webpage on this site for further information;
Proof of the petitioner's financial support for the visa applicant and the petitioner's domicile in the United States, including Form I-864, Affidavit of Support, U.S. Federal Tax Returns for the three (3) most recent years, and proof of employment;
The required fees mentioned above; and
The required, fully completed I-130 and DS-230 parts I and II forms.
بند اخر 2 فرم خواسته یعنی باید ببریم در ضمن من وکیلم پرداختها را انجام داده ایا باید رسید پرداختها را روز مصاحبه برد؟
ازدواج با سیتیزن +فرزند زیر21سال سیتیزن
ارسال مدارک28 نوامبر2014
رسیپت 1 دسامبر
اپرو 30 دسامبر
ارسال مدارک به nvcژانویه 2015
تاییدتکمیل مدارک 18 مارچ 2015
سفارت: ابوظبی
مصاحبه 16 دسامبر
ویزا یکضرب دریافت پاسپورت 21دسامبر
ورود 8 مارچ 2016
هرچه قدرزندگی بدباشد، وقتی زندگی هست امید هم هست (هاوکینگ)
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستانی که ابوظبی مصاحبه داشتید ترجمه شناسنامه و سند ازدواج رو باز دوباره بردید سفارت؟
چون تو نلمه مصاحبه فقط اصل رو خواسته.
و اینکه لازمه قبل از مصاحبه تو سایت خاصی ثبت نام کنیم؟
مرسی

Doctor of Audiology Student
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-12 ساعت 21:16)شاپرک نوشته:  دوستانی که ابوظبی مصاحبه داشتید ترجمه شناسنامه و سند ازدواج رو باز دوباره بردید سفارت؟
مرسی

با سلام

نه هیچ کدومش نیازی نیست، نه ترجمه ها
و نه ثبت نام.
اصل مدارک رو میخوان با دو قطعه عکس.
اگه اضافه دارید برای محکم کاری ببرید سفارت ولی اگه ندارید نیازی نیست ترجمه کنید دوباره.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: hamidoo_b
مرسی از راهنماییتون

Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
(2015-12-12 ساعت 22:05)armehraboon نوشته:  
(2015-12-12 ساعت 21:16)شاپرک نوشته:  دوستانی که ابوظبی مصاحبه داشتید ترجمه شناسنامه و سند ازدواج رو باز دوباره بردید سفارت؟
مرسی

با سلام

نه هیچ کدومش نیازی نیست، نه ترجمه ها
و نه ثبت نام.
اصل مدارک رو میخوان با دو قطعه عکس.
اگه اضافه دارید برای محکم کاری ببرید سفارت ولی اگه ندارید نیازی نیست ترجمه کنید دوباره.

برای قسمت محکم کاری که فرمودند تجربه خودمو میگم
وقتی داشتم جمع و جور میکردم برای مصاحبه یک سری ترجمه قدیمی از مدارکم داشتم که اونا رو با خودم بردم. تو نامه مصاحبه هم ازم خواسته نشده بود.
موقع مصاحبه ، اول از همه مدارک اضافه که فرستاده بودم رو بهم برگردوند و بعد شروع کرد به گرفتن مدارکی که تو نامه مصاحبه خواسته بود که گفت اصل عقدنامه و بعد گفت ترجمه عقدنامه!!! که بهش دادم.
بعد از اون وقتی لابه لای اون مدارک اضافه که بهم پس داده بود رو نگاه کردم دیدم ترجمه عقدنامه رو به اشتباه بهم پس داده بود و به جاش یکی دیگه گرفت. اینجا بود که محکم کاری جواب داد
كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
مرسی حمید خان. یعنی به نظرتون بگم همسرم دوباره سند ازدواج و شناسنامه ها رو بده ترجمه؟؟

Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: hamidoo_b
[quote='شاپرک' pid='684818' dateline='1450073803']
مرسی حمید خان. یعنی به نظرتون بگم همسرم دوباره سند ازدواج و شناسنامه ها رو بده ترجمه؟؟

شاپرک جان شما خودت می ری مصاحبه یا همسرتون در ایرانن و میرن ابوظبی؟
F2A
PD: 17Jul 2014
اپروو: 11Dec 2014
کیس نامبر (ابوظبی):13Feb 2015
مصاحبه:.2016 Feb 1 نتیجه AP
دوخطی:13 سپتامبر   OR: اکتبر 19
کلیر: 20 اکتبر Big Grin
آنهايی که می‌روند، یک ماه مانده به رفتنشان غمگین می‌شوند. یک هفته مانده می‌گریند و یک روز مانده به این فکر می‌کنند که ای کاش وطن جایی برای ماندن بود.و آنهايی که می‌مانند، می‌مانند تا شاید وطن را جایی برای ماندن کنند.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان