کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تجربیات ما در اجاره خونه!
(2010-10-16 ساعت 21:47)Javan نوشته:  سلام دوستان، چرا کسی‌ شیکاگو نمیاد اصلا؟!

استودیو از ۶۰۰ تا در محل که بد نیست و دانشجویی هست

نگران نباش دوست عزیز ما میاییم! Smile
راستی الان شیکاگو چه طوره؟ از لحاظ اجاره، اوضاع کار، آب و هوا، هزینه ها، حمل و نقل و ...

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، Iman-gta ، SH1A2R3 ، exxedus

(دشمنان گرامی، زیاد خوشحال نشید آخرش خوب تموم میشه)

اولین یک شنبه ای که تقریبا خونه شبیه خونه آدمیزاد شده بود، دوستانمون را دعوت کردیم و جاتون خالی یک کباب کوبیده جانانه درست کردیم و خوردیم. امیدوارم همه دوستان عزیز دیگر هم مثل ما بالاخره به این آرامش نسبی برسند.

ببخشید خلاصه امشب خیلی سرم شلوغ بود یه کمی ماست مالی کردم زود تموم بشه.
[/quote]

سلام خوب خدا رو شکر به خیر و خوشی جاگیر شدید بهتون تبریک می گم. این موضوع یکی از کابوسهای من هست. ولی دمت گرم که خیلی شیرین تعریفش کردی و آخرش هم ختم به خیر شد. پس با استقامت به نتیجه خواهم رسید. لطفا صغری خانم را نه ولی اون خانم زرنگ رو به من هم معرفی کنید.
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: sanaz2010 ، maaref ، mahdicivil ، California ، SH1A2R3 ، aazitaa
سلام دوستان
چنانچه دوستاني قصد رفتن به شهر نيويورك رو دارند براي پيدا كردن خونه در شهر نيويورك (NY) و محلات اون ميتونند با اين سايت مرجع كه داراي تصوير و مشحصات كامل و همچنين شماره تماس مستقيم صاحب آپارتمان هست براي پيدا كردن آپارتمان يا خونه مناسب رجوع كنند.
http://newyork.craigslist.org/aap/
پاسخ
تشکر کنندگان: sanaz2010 ، coming soon ، maaref ، armanbala ، SH1A2R3 ، alirezass
دوستان سلام من می‌خواستم بیام شهر گلندل و اگر اطلاع دارید در مورد اینکه چه روشی‌ وجود داره که بتونم راحت خونه بگیرم چون از صحبتای Hossein81 فهمیدم به این آسونیا نیس ممنون میشم
شماره کیس:2010as0025xxx
دریافت نامه قبولی:29 JUNE-آنكارا
ارسال فرمهای اول:August 2009
کارنت شدن :July 2010
دریافت نامه دوم:تا امروز كه نرسيده
مصاحبه:24 august
دريافت ويزا:21 Sept
هيچگاه عشق را با محبت، دلسوزي، ترحم و دوست داشتن يكي ندان، همه اينها اجزاء كوچكتر عشق هستند نه خود عشق.

پاسخ
تشکر کنندگان: jan ، maaref ، SH1A2R3
(2010-08-03 ساعت 19:24)persia نوشته:  با سلام

میخواستم از دوستانی که در ارواین Irvine هستند بپرسم که اگه میشه اسم محل یا خیابان هایی رو که امن و خوب هست رو بگن. چون من و خانمم تصمیم گرفتیم که بریم اونجا از اوایل اکتبر. فقط مشکل اینه که ما گرین کارتمونو رو نوامبر 2009 گرفتیم و 1 ماه موندیم و دوباره می 2010 رفتیم و 1 ماه موندیم که خیلی هم موقع ورود گیر دادند. آدرسمون همون آدرس اسپانسرمون بوده و تا حالا هیچ کردیتی درست نکردیم. میخوام بدونم که بهمون خونه اجاره میدن اگه کردیت نداشته باشیم؟ بهترین راه برای پیدا کردن خونه فقط اینترنت هست؟ اگه یک ایرانی که توی کار املاک هست میشناسین لطفا معرفی کنید.

با تشکر

میشه بگین چرا موقع ورود گیر دادن ؟ یعنی چی گفتن؟ آخه ما هم مثل شما سر 11 ماه میخواهیم برگردیم از اداره مهاجرت پرسیدیم گفتن اشکالی نداره .
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، mml ، SH1A2R3
تجربه که نیست اما با گشتن در سایت های مختلف به این رسیدم:

برای زوج های جوان استودیو به نظر مناسب تر است.
قیمت استودیو در ایالت های مختلف با هم متفاوت است.
در شهر های مختلف هر ایالت هم متفاوت بوده و در نهایت محله هم روی قیمت نهایی تاثیر گذار است.

استودیو در منطقه اورنج کانتی لس آنجلس از 400 در ارزانترین حالت شروع میشه و تا 1000+ هم ظاهرا ادامه داره.

یکی از مواردی که برخوردم یک استودیوی 500 فوت مربع با این مشخصات در این منطقه: 3681 Cranford Avenue Riverside, CA 92507
نام محله رو University Garden نوشته.
تصاویر و نقشه

مشخصات این استودیو:
****لطفا دوستانی که در حال حاضر مقیم هستند و با این اصطلاحات آشنایی دارند مواردی که نادرست ترجمه کردم رو گوشزد کنند. متشکرم****

Units May Feature Amenities

دارای امکانات زیر:
ایرکاندیشن * Air conditioning
تلویزیون و ماهواره * Cable/Satellite Ready
موکت * Carpeting
پنکه سقفی * Ceiling Fan
امکانات مخصوص معلولان * Handicap Access Units Available
اینترنت پرسرعت (قابل توجه خوره های اینترنت) * High Speed Internet Available
نمیـــــــــدونم! کمد لباس منظورشه؟ * Walk-In Closets

آشپزخانه دارای: Kitchen
دفع زباله * Garbage Disposal

Property Features

درب ورود: Entry
دارای نگهبانی(؟) * Controlled Access

لاندری (خشکشویی): Laundry
کمیونیتی لاندری روم (خیلی دقیق ترجمه کردم این یکی رو! همون خشکشویی همگانی ویژه مجموعه) * Community Laundry Room

لیژر!!! منظورش سرگرمیهای شرعیه اوقات فراغته که شامل مراد زیر هست! Leisure
فیتنس (اتاق ورزش، یا بدنسازی همون فیتنس ) * Fitness Center
زمین بازی (خوره های فوتبال سالنی) * Playground
استخر (برا امثال من که شنا بلد نیستم!) * Pool

پارکینگ: Parking

پاکینگ اختصاصی * Assigned Parking
پارکینگ سرپوشیده * Covered Parking

Property Description
نوع خانه: آپارتمان Property Type: Apartment
تعداد واحد های مجموعه Total units at property: 88

نزدیک به UC ریورساید، با مدیریت جدید، ...... استودیوهای جادار، آپارتمان های 1 و 2 خوابه،رستوران ها و مراکز خرید و سرگرمی دم دست!، لاندری دم دست! دو استخر، باربیکیو و فضای پیک نیک، مرکز فیتنس جدید، اتاق مخصوص نگهداری دوچرخه، و بقیه خالی بندی های بازاریابی.
سگ و گربه OK هست!

اما هزینه ها:

استودیو یک حمام دستشویی، فوتاژ!!! منظورم همون متراژه! 500 فوت مربع معادل 48 متر مربع، 595 دلار ماهانه، و 300 دلار هم دیپازیت

آپارتمان یک خوابه: یک خواب، یک حمام، 670 فوت مربع معادل 62 متر، 695 دلار در ماه. 300 دلار دیپازیت.

آپارتمان دو خوابه: دو خواب، دو حمام، 970 فوت مربع معادل 90 متر، 895 دلار در ماه. 300 دلار دیپازیت.

شماره تلفن ها هم پایین هست.

این هم پلان استودیو:
[عکس: 1663705.jpg]

پلان آپارتمان یک خوابه:
[عکس: 1663667.jpg]

آپارتمان دو خوابه :
[عکس: 1663706.jpg]

Close to UC Riverside, Under New Mangement, Come See The Changes...
"UNIVERSITY GARDENS" IS NOW OFFERING BEAUTIFULLY REMODELED, SPACIOUS STUDIO, 1 & 2 BEDROOM APT. HOMES. CENTRALLY LOCATED ....WALKING DISTANCE FROM THE UNIVERSITY, FINE DINING, SHOPPING AND ENTERTAINMENT. WE ALSO OFFER ON-SITE LAUNDRY ROOMS, COVERED PARKING, 2 POOLS, BBQ/PICNIC AREAS, A NEW FITNESS CENTER, NEW BICYCLE LOCKER-ROOM, AND A FRIENDLY PROFESSIONAL ON - SITE MANAGEMENT EAGERLY AWAITING TO SERVE YOU!!! STOP BY OR CALL... MAKE AN APPOINTMENT AND ASK FOR A TOUR TODAY!!

Leasing Information
Pet policy
Cats & Dogs OK
Call for service animal policy
Terms
Lease Terms: 12 month terms offered. Security Deposit: $500 on approved credit.

For more information, please call toll free at (866) 497-4293 ext. 4332 or check availability.
Office hours:
Monday-Sunday: 9:00am to 6:00pm
Managed by: Allen Properties
پاسخ
یوزر جان walk -in closet رو درست ترجمه کردی همون کمد لباسه منتهی خیلی بزرگتر از کمدهای معمول توی ایران ..یعنی میتونی به راحتی بری داخلش و راه بری!!!

Controlled Access هم میتونه نگهبانی داشته باشه و هم میتونه بدون نیروی انسانی باشه..اینطوری که به شما یه کد میدن و شما زمان ورود به اون محدوده و باز شدن در از کد استفاده میکنی ..دقیقا مثل پارکینگهای عمومی.

Community Laundry Room این رو دقیقا درست ترجمه کرده بودی Smile
به این معنی که شما توی خونه ماشین لباس شوئی نداری و از ماشین لباس شوئی مجتمع و عمومی باید استفاده کنید.که معمولا این جور آپارتمانها رو من اصلا پیشنهاد نمیکنم ....

برای اجاره ی خونه تا زمانی که توی محیط نباشید هیچ تصمیمی نمیتونید بگیرید .این خیلی خوبه که یه پیش زمینه ای داشته باشید و در موردش تحقیق کنید ولی متاسفانه تحقیقات از راه دور و از طریق اینترنت زمین تا آسمون با واقعیت تفاوت داره ..ممکنه شما حتی عکسهای رویائی هم توی سایتها از خونه های مختلف ببینید ولی باور کنید وقتی از نزدیک اون خونه ها رو ببینید به هنر عکاس و مسئول تبلیغات هزاران آفرین میگید Smile
یکی دیگه از مشکلات تحقیق از راه دور به نظر من ناآشنا بودن به محل و جای خونه ی مورد نظره.
خیلی از محله ها هستند که واقعا برای یک ساعت هم نمیشه توش زندگی کرد و یعنی کلا ما ایرانیها نمیتونیم بعضی جاها رو برای زندگی انتخاب کنیم .
یک شهری به نام سنتاآنا توی همین اورنج کانتی هست که کلا نسبت به جاهای دیگه قیمت کمتری داره ولی اصلا جای زندگی نیست و من مطمئنم هیچ کدوم از دوستان نمیتونند اونجا زندگی کنند .
در هر صورت من فکر میکنم با قیمت 1000 تا 1200 در جای نسبتا خوب توی لس آنجلس و یا اطراف اون بتونید یه استودیو و یا یک خوابه ی کوچیک اما تمیز که لباس شوئیش هم سر کوچه نباشه بگیرید Smile
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
لیلی جان متشکرم از نظرات شما.
دقیقا حق با شماست! ما حتا توی شهر خودمان همینجا (مثلا تهران) دنبال خونه باشیم باید یک هفته وقت بگذاریم و تمام بنگاه ها و محله ها رو بگردیم و ببینیم بعد انتخاب کنیم.
حالا انتخاب از اینجا اون هم کشور و شهری که هیچ چیزی درباره اش نمیدانی تقریبا میشه گفت ممکنه کمتر از 50 درصد به پیش بینی های قبلی نزدیک باشه.
اما در هر حال این مرحله هم قسمتی از مهاجرت است. (شاید تا اینجای پروسه سخت ترین قسمت باشه.) که داشتن اطلاعات دقیق و درست به کم کردن خطا کمک می کند.

شاید الان شما دوستانی که مقیم شده اید و مدت ها از آن زمان هم گذشته، بسیار دقیق تر بتوانید معیار هایی برای ما که هنوز به فکر این مرحله هستیم، مشخص کنید. یاری شما بسیار گرانبهاست:
من به طور مشخص چند مساله رو ذکر می کنم اپر دوستان با تجربه وقت داشته باشند و به ما کمک کنند بسیار ممنون خواهیم بود:
1- از آنجایی که خوبی یا بدی یک محله رو نمی تونیم از سایت ها شخیص بدهیم، باید شاخص های دیگری داشته باشیم که بتوان از روی آنها تصمیم گیری کرد. اگر شما با اطلاعات و تجربیاتی که الان در اختیار دارید قرار باشد در ایران و صرفا با توجه به منابع اطلاعاتی در دسترس (عمدتا اینترنت) در جستجوی خانه (استودیو، آپارتمان، ...) باشید چه کلیدواژه هایی بیشتر برای شما اهمیت خواهند داشت؟ چه مشخصاتی را دنبال می کنید؟ به گفته ای دیگر یک یافته چه ویژگی هایی باید داشته باشد تا آن را در میان 10 انتخاب برتر خود قرار دهید؟

2-دوستان عزیزی که الان ساکن هستند، خواهشمندم هر کدام از شما نام محله های مناسب و نیز نامناسب برای زندگی ایرانیان را برای ما بنویسند. (بهتر است نام محله زندگی خود را ذکر نکنید صرفا پیشنهاد خود را بیان کنید.) مثلا همین کاری که لیلی عزیز انجام دادند که سانتاآنا در اورنج کانتی برای ایرانیان مناسب نیست.

با توجه به اینکه دوستان مقیم در حال حاضر با مشکلات خاص خود دست و پنجه نرم می کنند، انتظار زیادی نمی رود، اما هر یک کلمه از تجربیات شما برای ما راهگشا و چراغی در تاریکیست.
متشکرم
پاسخ
(2010-08-24 ساعت 00:16)khashayar6310 نوشته:  با سلام
ما حدودا 1 ماه دیگه راهی لس آنجلس / سانتا مونیکا هستیم . اگر کسی اونجا زندگی میکنه میشه دربارهی قیمت اجاره ی خونه ی 2-3 خوابه توی یه منطقه ی خوب {نه خیلی خوب} چنده ؟
با تشکر

قیمت خونه ها تو این منطقه ارزون نیست. برای یک خونه ی 2 خوابه همونطور که دوستمون هم فرمودند باید حداقل 1300 دلار در ماه رو پیش بینی کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Linspire ، User ، merdax ، frozen mind ، OverLord ، gadfly ، jan ، maaref ، Parniyan ، mml ، California ، armanbala ، SH1A2R3 ، arezoo bj
(2010-02-06 ساعت 01:10)اریو نوشته:  سلام به همگی
ما در ایرواین زندگی می کنیم در اورنج کانتی یک اپارتمان 1 خوابه اجاره کردیم
ماهی 1220دلار یک ساله .
اما الان که 6 ماه از زمان امدنمون گذشته چون در ساکرامنتو کار پیدا کردیم
می خواهیم بریم اونجا. اما چون قرار داد ما یکساله هست باید اجاره اینجا رو
تا اخر سپتامبر بدیم یا یک کسی رو جایگزین خودمون بکنیم. 1-خواستم بگم در موقع ثبت قرار داد به این موضوعات هم فکر کنید.2- اگر کسی می خواهد
طرف ایرواین اجاره کنه من با هر شرایطی با هاش راه میام.
موفق باشید

سلام
می خواستم بپرسم آیا تمام مناطق ایرواین قیمت ها به همین صورت هست ؟ و با توجه به اینکه ما در بدو ورودمون می خواهیم خونه اجاره کنیم این امکان وجود داره؟ سؤال آخر اینکه آیا از شرایط زندگی در اونجا راضی هستید یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، SH1A2R3 ، arezoo bj
سلام
کسی از Red Lands چیزی میدونه؟ قیمتها و کیفیت محله ها ؟ اگر بتونید راهنمائی کنید ممنون میشم.
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3
دوستان عزيزم سلام
بعد از يك ماه زندگي در هيوستن در تگزاس به هر حال ١ هفته اي هست كه خانه گرفتم
هر روز با پاي پياده به دنبال خانه ميرفتم و خدا را شكر با هر زحمتي بود هم حسابي راجع به خانه اطلاعات پيدا كردم در اين شهر
و هم يك خانه نقلي تو يك محله خوب برا خودم دست و پا كردم يك سويت با تجهيزات كامل و همه چيز ماهيانه ٤٥٠ كه با نيت و بيمه و اب و گاز و برق و كابل تلويزيون حدودا ٥٥٠ مي شود
دوستاني كه به هيوستن قصد دارند سفر كنند اگر قابل بدونند ميتوانند إز تجارب اين بنده حقير استفاده كنند
و از هم كه هيوستن را به عنوان نقطه شروع انتخاب مي كنند واقعا تبريك مي گويم چرا كه درسته به زيبايي كاليفرنيا نميرسد اما براي شروع إز نظر من نقطه خوبي هست
حتي براي چند ماه اول
موفق باشيد
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، elena ، pefa ، maaref ، mahmood_eng ، accord ، jan ، mml ، AmericanHamid ، California ، satusa ، tartar ، Emad_L ، MPU ، SH1A2R3 ، aminsh63 ، alis60 ، mirzamemar ، مانترا ، exxedus ، pipa ، USA2014 ، forgiven ، Essy ، aazitaa ، mahsaad ، ArjenPSN_23 ، Masoumeh85
بهتون تبریک می گم . ما هم حدود یک ماه دیگه میایم هیوستون . ممنون از اطلاعاتتون
case no :2011AS00023XXX
تاریخ دریافت پاکت اول :26may
تاریخ ارسال فرمها:3jun
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، Amir78 ، SH1A2R3
با سلام
در صورت امكان اگر كسي در باره كرايه اپارتمان كوچك براي يك نفر آقا در شيكاگو اطلاعاتي داره مرحمت نمائه .
حداكثر 3 ماه ديگر عازمم .
با تشكر
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، exxedus
سلام
سوالی داشتم ! با 100 میلیون تومان ایران ، میشه یه خونه در بوستون خرید؟
ممنون میشم.
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، SH1A2R3 ، مریم رف

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان