کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اروپـا يا آمريكا؟
(2010-01-19 ساعت 15:11)یه مهاجر نوشته:  سوالتون خیلی کلیه خصوصا اینکه هیچ اطلاعاتی ندادین.در کل کاملا این مسئله شخصیه و تا حد زیادی هم به شرایط شما بستگی داره که مهاجرت به کدوم یکی از اینا در حال خاضر براتون راحت تر و مفید تر باشه.هستن کسانی که اروپا رو ترجیح میدن و هستن افرادی که عاشق آمریکا هستن.اما بر اساس تجربه من میگم بیشتر افرادی که در آمریکا زندگی کردن دوست ندارن در اروپا زندگی کنن.حتی خود من که ساکن اروپا هستم آمریکا رو ترجیح میدم.خصوصا اینکه من تهران زندگی میکردم و به زندگی در کلان شهرها عادت دارم و معمولا بیشتر شهرهای اروپا خیلی کوچیک و کم جمعیته و برای من کسل کننده برای همین همیشه توی پایتختهای اروپا ساکن شدم تا کمتر این مسئله رو حس کنم .مسئله دیگه هزینه زندگی ست.زندگی در آمریکا خیلی ارزونتر از اروپاست.شرایط آب و هوائیش بیشتر به ایران شبیه ست و شاید این مسئله بی اهمیت جلوه کنه اما بعد از مهاجرت کاملا متوجه اهمیتش میشیم و یه سری دلایل دیگه.الانم فقط بخاطر موقعیت شغلی خوبی که اینجا دارم و بی علاقگی همسرم به زندگی در آمریکا در اروپا موندگار شدم

شما در کدوم کشور اروپا ساکن هستید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
من الان نزديك 8 ماه هست كه درخصوص مهاجرت تحقيق مي كنم و تقريبا اگه تعريف از خود نباشه با اجازه دوستان يه كارشناس خبره شدم در زمينه مهاجرت ، سرمايه گذاري ، خريد ملك ، قيمت هر متر مربع ملك در هر شهري كه فكرشو بكنين ، قيمت ها و انديكسهاي مختلف كشورها از كرايم گرفته تا انديكس هاي كيفيت زندگي ، آلودگي ، ترافيك و ... به تفكيك شهرها!!!
پس از كلي تحقيق از بين كشورهاي سوئد ، آلمان ، انگليس ، كانادا و آمريكا ، من الان براي سرمايه گذاري در بخش تجارت و صنعت بين 2 راهي بريتانيا ( به غير از شهر لندن ) و آمريكا موندم
واقعا نميدونم چيكار كنم هر روز كفه ترازوي مقايسه بين ايندو را نگاه مي كنم يه روز كفه انگليس سنگيني مي كنه ( به سبب نزديكي نسبي به ايران و همچنين امكان تجارت بين ايران و اروپا و همچنين امكان مبادله كالا از انگليس به كشورهاي حاشيه خليج فارس و برعكس) يه روز هم آمريكا با تمام امكانات و بسترهاي آماده اش و بازاز بزرگ خود آمريكا و بازار بزرگ تجارت آزاد NAFTA شامل كشورهاي آمريكا مكزيك و كانادا ( جمعا 450 ميليون جمعيت )، واقعا موندم چه تصميمي بگيرم
براي انگليس در بخش enterpreneur مبلغ 200 هزار پوند ( با زمان بررسي ويزاي كمتر از 1 ماه !!!! ) و براي آمريكا ويزاي EB5 ( با سرمايه گذاري 500 هزار دلار ) كه حدودا كمتر از 2 سال زمان نياز هست !!
البته همسر من طراح لباس هست و ايشون نيز مستقلا بيزنس طراحي و توليد لباس رو در اين كشورهايي كه عرض كردم خواهند داشت
هر روز فكر ميكنم اگه آمريكا برم در مقايسه با بريتانيا ، صد البته شاخص قيمت كالاهاي مصرفي و شاخص هزينه هاي زندگي خيلي بهتر از بريتانيا هست و مثلا تو دالاس آمريكا هر متر مربع خانه ويلايي detached House رو ميتونم به قيمت 4 ميليون بخرم در حاليكه در حومه لندن ( با فاصله تقريبي 15 تا 17 كيلومتري از مركز شهر ) هر متر مربع حدوداً 17 ميليون و در بيرمنگام و منچستر حدوداً از 7 تا 8 ميليون هست ( كه تقريبا با فاصله 3 تا 7 كيلومتري از مركز اين شهرها) پس با پولي كه هزينه مي كنم خونه من در دالاس تگزاس دوبرابر بزرگتر و مجهزتر از خونه من در بريتانيا ( مثل بيرمنگام و منچستر به غير از لندن) خواهد بود ( البته مسكن در نيويورك و واشنگتن در حدود قيمت تورونتو كانادا و در حدود 10 ميليون براي هر متر مربع مي باشد) و همچنين ميتونم بيشتر از خودرو استفاده كنم ( قيمت بنزين در دالاس هر ليتر 3100 تومن و در انگليس حدود 7600 تومان !!!! ) ولي خوب آمريكا مشكلات خودش رو هم خواهد داشت بايد هميشه نگران كرايم بالاي آمريكا و هفت تير كشي همسايه ها يا گانگسترها تو شهر و ... باشم و يا هر روز بايد از صبح تا ظهر نگران سالم رسيدن بچه ام از مدرسه به خونه باشم يا نگران باشم كه يه روزي خداي ناكرده من و خانواده ام و خونه چوبي منو يه تورنادو يا يه طوفان دريايي كه توآمريكا بهش Hurricane ميگن با خودش برداره و ببره !!!
البته در خصوص كرايم ، انگليس در اروپا وضعيت زياد خوبي هم نداره ولي باز از آمريكا در شرايط بهتري قرار دارد ( جدول آماري رو ميزارم انشاء الله مفيد باشه )

كرايم Crime Index
Munich, Germany 15.34
Quebec City, Canada 16.15
Ottawa, Canada 22.25
Berlin, Germany 24.18
Stockholm, Sweden 25.62
Toronto, Canada 27.4
Liverpool, United Kingdom 28.7
Calgary, Canada 29.53
Vancouver, Canada 30.03
Buffalo, NY, United States 30.34
Montreal, Canada 31.63
San Francisco, CA, United States 32.25
Copenhagen, Denmark 32.39
San Diego, CA, United States 39.55
Boston, MA, United States 40.69
Phoenix, AZ, United States 41.41
Regina, Canada 41.56
Seattle, WA, United States 42.03
Columbus, OH, United States 42.17
New Orleans, LA, United States 42.19
Austin, TX, United States 42.5
Denver, CO, United States 42.55
New York, NY, United States 47.33
Birmingham, United Kingdom 47.51
London, United Kingdom 50.14
San Antonio, TX, United States 51.41
Washington, DC, United States 51.43
Paris, France 53.75
Tehran, Iran 54.16
Chicago, IL, United States 54.52
San Jose, CA, United States 54.53
Atlanta, GA, United States 56.04
Baltimore, MD, United States 58.85
Dallas, TX, United States 59.9
Houston, TX, United States 61.72
Rome, Italy 62.34
Shiraz, Iran 64.53
Miami, FL, United States 64.85
Los Angeles, CA, United States 65.74
Philadelphia, PA, United States 68.58
Las Vegas, NV, United States 70.57
Karachi, Pakistan 74.36
Detroit, MI, United States 76.69
Mexico City, Mexico 77.86
Saint Louis, MO, United States 78.13

خوب شما بوديد الان چيكار مي كرديد براي مهاجرت و سرمايه گذاري كدوم رو پيشنهاد ميكنيد آمريكا يا اروپا ( البته فقط بريتانيا ) ؟
اي خداي مهربون ------------------ خالق هفت آسمون
تو منو رها نكن --------------------Green رو حواله كن
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، barvos
اگر حق انتخاب فقط بین بریتانیا و امریکا باشه به نظر من امریکا مناسبتره . تا جایی که من کسب اطلاع کردم انگلیس هم در حال حاظر اقتصاد خوبی نداره . حتی آلمان هم رو به ورشکستگی برگردونده . البته وضعیتشون از اسپانیا و ایتالیا و قبرس فعلا خیلی بهتره اما باید آینده نگر هم بود .
پاسخ
تشکر کنندگان: مسافر تنها
بیزنس همه چیز نیست.به نظر میاد شما همه تمرکزتون رو روی مسئله تجارت گذاشتین که اگرچه معیار مهمی برای مهاجرته ولی خیلی قطعی نمیشه روش نظر داد منظورم اینه شما به طور حتم نمیتونی اینده اقتصادی کشورا رو ارزیابی کنی.برای مهاجرت خیلی مسایل دیگه رو هم باید لحاظ کرد.مطمئن باشین اگه تو یه کشور بهترین سود در بیزنس تون رو داشته باشین ولی اون کشور موردعلاقه شما نباشه از انتخابتون راضی نخواهید بود

قیاس اقتصادی اروپا و امریکا به هیچ وجه منطقی نیست.امریکا یه کشور کپیتالیسمه اما اروپا سوسیال.سبک زندگی مردم این دو قاره زمین تا اسمون با هم فرق داره همین طور میزان دستمزد و مالیات و......معلومه که در اروپا با درامد بیشتر باید مخارج زندگی هم بالاتر باشه.یکی از دلایلی که ایرانی ها امریکا رو می پسندن همینه.مدیریت اروپا بر اساس مالیات مردم بنا شده و هر کس هم درامد بیشتری داشته باشه مالیات بیشتری میده.برعکس امریکا هر کی پولدارتر زورش بیشتر درست مثل اونچه در ایران در جریانه و ما بهش عادت داریم.برای ما سخته با مالیات سنگین و زندگی های ساده کنار بیایم.در اروپا تجملگرایی در مقایسه با امریکا و همین طور اختلافات طبقاتی خیلی کمتره.

شما ببین روحیاتت با کدوم یکی از این دو سیستم بیشتر جوره اونقد فکر درامدت نباش هر جایی بری به همون اندازه ای خرج میکنی که داری در میاری
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، 327 ، sasbk ، ParsTrader ، barvos ، laili ، مسافر تنها ، soheilbadami ، Behdad Peimani
(2013-06-03 ساعت 18:20)یه مهاجر نوشته:  بیزنس همه چیز نیست.به نظر میاد شما همه تمرکزتون رو روی مسئله تجارت گذاشتین که اگرچع معیار مهمی برای مهاجرته ولی خیلی قطعی نمیشه روش نظر داد منظورم اینه شما به طور حتما نمیتونی اینده اقتصادی کشورا رو ارزیابی کنی.برای مهاجرت خیلی مسایل دیگه رو هم باید لحاظ کنین.مطمئن باشین اگه تو یه کشور بهترین سود در بیزنس تون رو داشته باشین ولی اون کشور موردعلاقه شما نباشه از انتخابتون راضی نخواهید بود

قیاس اقتصادی اروپا و آمریکا به هیچ وجه منطقی نیست.آمریکا یه کشور کپیتالیسمه اما اروپا سوسیال.سبک زندگی مردم این دو قاره زمین تا اسمون با هم فرق داره همین طور میزان دستمزد و مالیات و......معلومه که در اروپا با درامد بیشتر باید مخارج زندگی هم بالاتر باشه.یکی از دلایلی که ایرانی ها آمریکا رو می پسندن همینه.مدیریت اروپا بر اساس مالیات مردم بنا شده و هر کس هم درامد بیشتری داشته باشه مالیات بیشتری میده.برعکس آمریکا هر کی پولدارتر زورش بیشتر درست مثل اونچه در ایران در جریانه و ما بهش عادت داریم.برای ما سخته با مالیات سنگین و زندگی های ساده کنار بیایم.در اروپا تجملگرایی در مقایسه با آمریکا و همین طور اختلافات طبقاتی خیلی کمتره.

شما ببین روحیاتت با کدوم یکی از این دو سیستم بیشتر جوره اونقد فکر درامدت نباش هر جایی بری به همون اندازه ای خرج میکنی که داری در میاری

بنظرم نظر شما در مورد مالیات بر درآمد در امریکا اشتباه هست چون در امریکا مانند اروپا با افزایش درآمد مالیات بر درآمد فدرال نیز زیاد میشه و تمرکز اصلی درآمد های مالیاتی امریکا بر خلاف اروپا روی ثروتمندان هست. کشور هایی مانند لوکزامبورگ و سوییس تبدیل به بهشت های مالیاتی برای ثروتمندان اروپا شدن!! این نشون میده در اروپا چقدر در ضمینه مالیاتی پیچیدگی وجود داره! نمونش رو در قبرس دیدیم که قرار بود کسانی که پول در بانک های قبرس دارن مقداری از پولشون به عنوان مالیات کسر بشه. در ضمن اینکه هر کس پول بیشتری داره زورش هم بیشتره چیز عجیبی نیست. هر کس تلاش کنه و پول بدست بیاره باید هم قدرت و نفوذ بیشتری داشته باشه.پس برای کسی که به فکر سرمایه گذاری هست امریکا بهتره چون قوانین شفاف تری در ضمینه مالیات داره . همچنین وضع بد اقتصادی در اروپا و کاهش رتبه اعتباری کشور های اروپایی نشون میده امریکا جای امن تری برای سرمایه گذاری هست!!!
پاسخ
(2013-06-03 ساعت 18:54)masih sh نوشته:  بنظرم نظر شما در مورد مالیات بر درآمد در آمریکا اشتباه هست چون در آمریکا مانند اروپا با افزایش درآمد مالیات بر درآمد فدرال نیز زیاد میشه و تمرکز اصلی درآمد های مالیاتی آمریکا بر خلاف اروپا روی ثروتمندان هست. کشور هایی مانند لوکزامبورگ و سوییس تبدیل به بهشت های مالیاتی برای ثروتمندان اروپا شدن!! این نشون میده در اروپا چقدر در ضمینه مالیاتی پیچیدگی وجود داره! نمونش رو در قبرس دیدیم که قرار بود کسانی که پول در بانک های قبرس دارن مقداری از پولشون به عنوان مالیات کسر بشه. در ضمن اینکه هر کس پول بیشتری داره زورش هم بیشتره چیز عجیبی نیست. هر کس تلاش کنه و پول بدست بیاره باید هم قدرت و نفوذ بیشتری داشته باشه.پس برای کسی که به فکر سرمایه گذاری هست آمریکا بهتره چون قوانین شفاف تری در ضمینه مالیات داره . همچنین وضع بد اقتصادی در اروپا و کاهش رتبه اعتباری کشور های اروپایی نشون میده آمریکا جای امن تری برای سرمایه گذاری هست!!!

تعریف کپیتالیسم کاملا روشنه دیگه نظر و برداشت منو شما اهمیتی نداره.بنده هم گفتم که کاملا سلیقه ایه.شما امریکا رو می پسندی بله میتونی بگی امریکا بهتره و بحثی هم نیست.من بیزنس من نیستم و بیشتر امنیت و رفاه و وضعیت فرهنگی برام مهم تره که در این زمینه ها شرایط اروپا با روحیات من بیشتر سازگاره ضمن اینکه برخلاف تصور شما مسایل مالیاتی در اروپا خیلی خیلی روشن و شفافه و هر کس تا دوران سالمندی وضعیت مالیاتی خودش رو به خوبی میتونه کنترل و پیش بینی کنه.مخصوصا در کشورهای ثروتمندی مثل نروژ که طی ده سال 60 درصد دستمزدها افزایش داشته و مردمش اکثرا پاره وقت دارن کار می کنن و با هر کدومشون هم حرف میزنی هیچ نگرانی از بابت اینده شون ندارن چون همه چی برنامه ریزی شده ست!!حالا شما میگی وضع اقتصادی اروپا خوب نیست

سوئیس در اروپا کمترین میزان مالیات رو داره به دلیل سیاست ویژه ای که این کشور داره.در کل سوئیس با همه دنیا فرق داره حتی سیاستش در جنگ های جهانی هم با کل دنیا فرق داشت و یکی از دلایلی که در جنگ ها لطمه ندید هم فرهنگ کاملا منحصر به فردشون بود که هر سوئیسی رو یه سرباز برای وطن میدونن و در خونه همه شون اسلحه برای حفاظت از خونواده و وطن هست.در جنگ های جهانی همه سرمایه های کشورایی مثل المان رو به سوئیس منتقل کردن چون امن بود.در هر زمینه دیگه ای هم همینه سوئیس سرمایه های کشورای دیگه رو جمع میکنه و سیاستش کاملا شفاف و روشنه در این زمینه و همه عالم میدونن چه کسایی سرمایه هاشون رو به سوئیس میبرن

قبرس هم تبدیل به محل امنی برای سرمایه هایی شده بود که مالیات نمیدادن که در این اوضاع اقتصادی به ضرر کل جهانه این فرار از مالیات سرمایه دارها ولی خب این روش کسر مالیات از حساب ها راه مناسبی نبود چون تر و خشک با هم می سوختن و دیدین که رد شد.بعد اخه اوکراین هم اروپاست سوئد هم اروپاست شما مگه میتونی همه این کشورا رو با هم قیاس کنی.یه سری کشور مثل ایتالیا و اسپانیا و یونان و قبرس و......با این همه مشکل مسمله که جای مناسبی برای زندگی نیستن

اینکه پولدارها زورشون بیشتر باشه و نفوذشون هم بیشتر تو جایی مثل امریکا بله اصلا عجیب نیست.همه امریکایی هایی که زندگی متوسط یا پایینی دارن نسبت به وضعیت مالیاتی کشورشون معترضن حالا شما میگی منصفانه ست
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، masih sh ، 327 ، ParsTrader ، laili ، soheilbadami ، مسافر تنها
سلام دوستان من ۲ ساله که آلمان زندگی‌ می‌کنم و دانشجوی مکانیک ،کارشناسی ارشد هستم ،امسال لاتاری قبول شدم ،موندم برم یا نه ، من در آلمان شهریه نمیدم و زبان آلمانی‌ رو هم تا هادی یاد گرفتم ، نگران اینم که تحصیلم و اینجا نیمه تمام بذارم و برم آمریکا و با توجه به شهریهی سنگین اونجا نتونم تحصیلمو تموم کنم ، و کلا نمیدونم آمریکا بهتره یا آلمان ، باتوجه به اینکه اینجا کلی‌ دوست و آشنا پیدا کردم و اگه بده تحصیلم کار پیدا کنم راحت می‌شه ظرف چند سال پاس آلمانی‌ گرفت

سلام دوستان من ۲ ساله که آلمان زندگی‌ می‌کنم و دانشجوی مکانیک ،کارشناسی ارشد هستم ،امسال لاتاری قبول شدم ،موندم برم یا نه ، من در آلمان شهریه نمیدم و زبان آلمانی‌ رو هم تا هادی یاد گرفتم ، نگران اینم که تحصیلم و اینجا نیمه تمام بذارم و برم آمریکا و با توجه به شهریهی سنگین اونجا نتونم تحصیلمو تموم کنم ، و کلا نمیدونم آمریکا بهتره یا آلمان ، باتوجه به اینکه اینجا کلی‌ دوست و آشنا پیدا کردم و اگه بده تحصیلم کار پیدا کنم راحت می‌شه ظرف چند سال پاس آلمانی‌ گرفت
با آرزوی بهترین‌ها برای همه شما عزیزان
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-06-03 ساعت 22:55)mina85 نوشته:  سلام دوستان من ۲ ساله که آلمان زندگی‌ می‌کنم و دانشجوی مکانیک ،کارشناسی ارشد هستم ،امسال لاتاری قبول شدم ،موندم برم یا نه ، من در آلمان شهریه نمیدم و زبان آلمانی‌ رو هم تا هادی یاد گرفتم ، نگران اینم که تحصیلم و اینجا نیمه تمام بذارم و برم آمریکا و با توجه به شهریهی سنگین اونجا نتونم تحصیلمو تموم کنم ، و کلا نمیدونم آمریکا بهتره یا آلمان ، باتوجه به اینکه اینجا کلی‌ دوست و آشنا پیدا کردم و اگه بده تحصیلم کار پیدا کنم راحت می‌شه ظرف چند سال پاس آلمانی‌ گرفت

هر دو گزینه های خوبی هستن.بنابراین بین دو گزینه خوب اونی رو انتخاب کن که بیشتر دوست داری.بحث هزینه تحصیل هم خب چیزیه که دائمی نیست و یه روز تموم میشه اگه فکر میکنی از پسش بر میای و دلت اینه که بری امریکا برو که بعد پشیمون نشی فرصتش فراهم شد و نرفتم ولی اگه الان از وضعیتت در المان راضی هستی و خوب جا افتادی بمون.مهاجرت به یه کشور دیگه باز باعث میشه که یه مدتی نیاز داشته باشین که با کشور جدید اشنا بشین.در کل نظر من اینه وقتی مهاجرت کردین تا حد امکان جا به جا نشین ولی باز تصمیم با خود شماست.المان وضعیت خوبی برای کار داره
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، barvos ، ParsTrader ، laili ، mina85 ، 327
(2013-06-03 ساعت 18:20)یه مهاجر نوشته:  بیزنس همه چیز نیست.به نظر میاد شما همه تمرکزتون رو روی مسئله تجارت گذاشتین که اگرچه معیار مهمی برای مهاجرته ولی خیلی قطعی نمیشه روش نظر داد منظورم اینه شما به طور حتم نمیتونی اینده اقتصادی کشورا رو ارزیابی کنی.برای مهاجرت خیلی مسایل دیگه رو هم باید لحاظ کرد.مطمئن باشین اگه تو یه کشور بهترین سود در بیزنس تون رو داشته باشین ولی اون کشور موردعلاقه شما نباشه از انتخابتون راضی نخواهید بود

قیاس اقتصادی اروپا و آمریکا به هیچ وجه منطقی نیست.آمریکا یه کشور کپیتالیسمه اما اروپا سوسیال.سبک زندگی مردم این دو قاره زمین تا اسمون با هم فرق داره همین طور میزان دستمزد و مالیات و......معلومه که در اروپا با درامد بیشتر باید مخارج زندگی هم بالاتر باشه.یکی از دلایلی که ایرانی ها آمریکا رو می پسندن همینه.مدیریت اروپا بر اساس مالیات مردم بنا شده و هر کس هم درامد بیشتری داشته باشه مالیات بیشتری میده.برعکس آمریکا هر کی پولدارتر زورش بیشتر درست مثل اونچه در ایران در جریانه و ما بهش عادت داریم.برای ما سخته با مالیات سنگین و زندگی های ساده کنار بیایم.در اروپا تجملگرایی در مقایسه با آمریکا و همین طور اختلافات طبقاتی خیلی کمتره.

دوست عزیز من که همیشه لطفتون شامل حال بنده شده اگه متن من رو یک بار دیگه بخونید بنده عرض کردم اگه اجبار بین انتخاب بین دو کشور بریتانیا و آمریکا باشه من امریکا رو انتخاب میکنم . در غیر اینصورت بله خیلی از کشورهای اروپایی دیگر هستن که از نظر من و شما شرایط اجتماعی خیلی بهتری نسبت به امریکا داره . خودتون مستحضر هستید که خود بنده برای مهاجرت کشور سوئد رو انتخاب کردم و منتظر جواب اداره مهاجرتم و لازم به ذکره که تو قاره امریکا طی مطالعاتی که داشتم فقط کانادا رو میپسندم . ولی اگه مجبور باشیم بین دو گزینه خوب و خوبتر یکی رو انتخاب کنیم به نظر من امریکا خوبتره و بریتانیا خوب . یعنی امریکا از نظر من تو مقایسه و انتخاب بین این دو کشور موجه تره و این به معنای زیر سوال بردن کل قاره سبز نیست .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، laili
تظاهرات های اخیر در استکهلم و در محله فقیر نشین و افزایش نرخ بیکاری در اروپا خودش گویای خیلی جیز ها هست.نرخ بیکاری در سوئد و فنلاند و بریتانیا که گل سرسبد کشور های اروپایی هستن از امریکا بیشتره.هم چنین ایرلند که در سال 2012 بهترین کشور دنیا برای زندگی بود دو برابر بیکار نسبت به امریکا داره. موضوع بیکاری رو عنوان کردم چون بالا بودن میزان بیکاران یه کشور نه تنها آینه تمام نمای اقتصاد اون کشوره بلکه به مسائل اجتماعی هم مربوط میشه. نکته دیگه اینکه شما گفتید هزینه های زندگی در اروپا بالاست و به همون نسبت درآمد ها هم بالاست در صورتی که وقتی از یک سایت معتبر درآمد چند شغل(شغل هایی که در تمام دنیا بازار گرمی دارن)دیدم متوجه شدم نه تنها درآمد ها در اروپا از امریکا بیشتر نیست بلکه کمتر هم هست.این نشون میده قدت خرید مردم اروپا کمتر از امریکایی هاست. به خصوص در مواردی که قیمت جهانی دارند مثل سوخت و انرژی .در صورت نیاز سایت منبع رو نشونتون میدم...
پاسخ
تشکر کنندگان: abas_kashan ، laili
(2013-06-04 ساعت 01:41)masih sh نوشته:  تظاهرات های اخیر در استکهلم و در محله فقیر نشین و افزایش نرخ بیکاری در اروپا خودش گویای خیلی جیز ها هست.نرخ بیکاری در سوئد و فنلاند و بریتانیا که گل سرسبد کشور های اروپایی هستن از آمریکا بیشتره.هم چنین ایرلند که در سال 2012 بهترین کشور دنیا برای زندگی بود دو برابر بیکار نسبت به آمریکا داره. موضوع بیکاری رو عنوان کردم چون بالا بودن میزان بیکاران یه کشور نه تنها آینه تمام نمای اقتصاد اون کشوره بلکه به مسائل اجتماعی هم مربوط میشه. نکته دیگه اینکه شما گفتید هزینه های زندگی در اروپا بالاست و به همون نسبت درآمد ها هم بالاست در صورتی که وقتی از یک سایت معتبر درآمد چند شغل(شغل هایی که در تمام دنیا بازار گرمی دارن)دیدم متوجه شدم نه تنها درآمد ها در اروپا از آمریکا بیشتر نیست بلکه کمتر هم هست.این نشون میده قدت خرید مردم اروپا کمتر از آمریکایی هاست. به خصوص در مواردی که قیمت جهانی دارند مثل سوخت و انرژی .در صورت نیاز سایت منبع رو نشونتون میدم...

باشه همون که شما می فرمایین درسته امریکا بهشته و اروپا اخ و امریکایی ها همه لردی زندگی می کنن و اروپایی ها دارن از گشنگی می میرن

ولی خیلی خوبه ادم چیزی رو که ازش اطلاع نداره درباره اش نظر هم نده .محله ای که شما داری ازش صحبت میکنی کسایی که سوئد زندگی کردن به خوبی می شناسن یه محله مهاجرنشینه که شما وقتی وارد میشی فکر میکنی در افریقا هستی..محله ای که اسلامی های متعصب زندگی می کنن که خیلی هاشون حتی بچه هاشون رو مدرسه نمی فرستن و هنوز دختراشون رو ختنه می کنن و مردم دیگه اصلا به این محله رفت و امد ندارن.شورش هاشون هم از زمانی شروع شد که یه پیرمرد برای پلیس قمه کشید و پلیس سوئد هم برخلاف همیشه که خیلی ملاحظه کاره زد و یارو رو کشت.اینا هم انتظار چنین حرکتی رو از پلیس نداشتن .هر چی باشه این ارتیست بازی ها موردعلاقه پلیس های امریکاست.ادامه شلوغی ها هم به دلیل به قدرت رسیدن یه حزب مهاجرستیز و کاهش کمک های مالی به مهاجرای مفت خوره که فقط میان و هر سال بچه دار میشن و پول از مالیات مردم میگیرن.در واقع از اینکه دولت حقوقشون رو کم کرده شهرو به هم ریختن.شما اخبار رو دقیقا به سبک رسانه های ایرانی جهت دار و به نفع خودتون پیش میبرین که بخواین حرف خودتون رو به کرسی بنشونین وگرنه این همه شورش و نا امنی و اعتراض و کشت و کشتار تو امریکا میشه شما اومدی فقط حرف از سوئد زدی که به ندرت این مسایل توش اتفاق میفته؟

امریکا بی نظیره.جسارت بنده رو به بزرگی خودتون ببخشین.قصد توهین به سرزمین رویایی تون رو نداشتم.

خیلی جالبه اینقد که ایرانی ها رو امریکا تعصب دارن خود امریکایی های وطن پرست ندارن.الان کلی امریکایی در نروژ داره کار میکنه و همه هم برای دستمزد بالا اومدن اینجا بعد شما میگی دستمزدها در اروپا پایینه.خیلی برام جالبهWink نروژ اولین کشور اروپایی نیست که من کار کردم هر جا بودم کلی امریکایی دیدیم که همین حرف رو زدن و همیشه هم از سیستم مالیاتی ناعادلانه امریکا گله داشتن! اینجا حاضر بوده 40 درصد مالیات بده ولی تو امریکا کار نکنه.یه عده شون هم میگن حتی نتونستن در امریکا کار پیدا کنن.نمی دونم شاید امریکایی هایی که من دیدم معلوم الحال بودن

(2013-06-04 ساعت 00:45)barvos نوشته:  دوست عزیز من که همیشه لطفتون شامل حال بنده شده اگه متن من رو یک بار دیگه بخونید بنده عرض کردم اگه اجبار بین انتخاب بین دو کشور بریتانیا و آمریکا باشه من آمریکا رو انتخاب میکنم . در غیر اینصورت بله خیلی از کشورهای اروپایی دیگر هستن که از نظر من و شما شرایط اجتماعی خیلی بهتری نسبت به آمریکا داره . خودتون مستحضر هستید که خود بنده برای مهاجرت کشور سوئد رو انتخاب کردم و منتظر جواب اداره مهاجرتم و لازم به ذکره که تو قاره آمریکا طی مطالعاتی که داشتم فقط کانادا رو میپسندم . ولی اگه مجبور باشیم بین دو گزینه خوب و خوبتر یکی رو انتخاب کنیم به نظر من آمریکا خوبتره و بریتانیا خوب . یعنی آمریکا از نظر من تو مقایسه و انتخاب بین این دو کشور موجه تره و این به معنای زیر سوال بردن کل قاره سبز نیست .

من متوجه منظورتون نشدم!
طرف صحبت من فقط دوست عزیزی بود که سوال کرده بودن امریکا یا انگلیس. منم فقط گفتم که نباید بیزنس رو معیار قرار داد و به خیلی چیزای دیگه هم باید فکر کرد نمی دونستم همه به خودشون می گیرن

ولی دقیقا نکته همینه که شما گفتی وقتی بحث انتخاب میشه میگن اروپا یا امریکا.کسی مشخص نمیکنه کجای اروپا Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: 327 ، Saeedv13 ، ParsTrader ، studpk
در سطح اروپا و طبق آخرین آمار رسمی منتشر شده در ماه می سال 2011 میلادی، کمترین آمار نرخ بیکاری به ترتیب در کشورهای نروژ(3.4 درصد)،هلند(4.2 درصد)،اتریش(4.3 درصد) و لوکزامبورگ(4.5 درصد) گزارش شده است.در مقابل بیشترین آمار نرخ بیکاری در زمان مشابه به ترتیب به کشورهای اسپانیا(20.9 درصد)،لیتوانی(16.3 درصد)،لتونی(16.2 درصد)،یونان(15.0 درصد)،کرواسی(14.3 درصد)،ایرلند(14 درصد)،استونی(13.8 درصد)،اسلواکی(13.3 درصد) و پرتغال(12.4 درصد) تعلق دارد.
در سوئد، آخرین آمار نرخ بیکاری در ماه می و ژوئن سال جاری 7.9 درصد گزارش شده است که در حدود 400 هزار نفر نیروی بیکار 15 تا 74 سال را در بر می گیرد.البته توجه کنید که دانشجویان و بازنشستگان دولت جزو آمار نیروی بیکار محسوب نمی شوند.
اگر به نمودار زیر که آمار نرخ بیکاری در سوئد در سه سال اخیر را نشان می دهد توجه کنید متوجه خواهید شد که بیشترین نرخ بیکاری در سوئد در سه سال گذشته در ماه ژانویه سال 2010 میلادی بوده که در زمان بحران اقتصادی به 9.5 درصد رسیده بود و کمترین آن هم در ماه فوریه سال 2009 میلادی بوده که در حدود 6.8 درصد گزارش شده بود.

آمار نرخ بیکاری در فنلاند تقریبا نزدیک به سوئد است(7.8 درصد) ولی در کشور همسایه جنوبی سوئد یعنی در دانمارک این میزان کمی پائین تر از سوئد است: 7.4 درصد.
آمار نرخ بیکاری در برخی دیگر از کشورهای اروپایی در زمان مشابه و به ترتیب درصد به قرار زیر است:
آلمان: 6.0 درصد
رومانی: 7.0 درصد
بلژیک: 7.3 درصد
قبرس: 7.4 درصد
انگلستان: 7.6 درصد
ایتالیا: 8.1 درصد
ترکیه: 9.0 درصد
لهستان: 9.2 درصد
فرانسه: 9.5 درصدمجارستان: 10.0 درصد
بلغارستان: 11.2 درصد

در آمریکا، نرخ بیکاری در زمان مشابه 9.1 درصد،در کانادا 7.4 درصد، در ژاپن 4.7 درصد و در استرالیا در حدود 5 درصد ثبت شده است.البته توجه داشته باشید که میزان بیکاری در ایالت ها و یا استانهای مختلف در کشورهای مختلف می تواند بسیار متفاوت باشد

نرخ بیکاری همیشه در نوسانه درست مثل بقیه چیزا.همیشه همه کشورا روزای خوب و بد دارن و هیچ زمان امسال یه کشور با سال بعد و قبلش دقیقا به یه شکل نمیگذره

دو تا منبع متفاوت با امارهای ضد و نقیض گذاشتم که بدونیم اینقدرها هم این امارها دقیق و قابل استناد نیستن.اونچه که خودمون می بینیم و تجربه می کنیم خیلی موثق تره یا حداقل که من اینطور هستم به دیده هام بیشتر از شنیده هام اعتماد دارم

http://www.gfmag.com/component/content/a...z2VEj2KzTA

http://www.bls.gov/fls/intl_unemployment...onthly.htm
پاسخ
تشکر کنندگان: 327 ، Saeedv13 ، teravatt
بلی درست میفرمایید امریکا بهشت هست و اروپا اخ. امریکا هم ارث پدری بنده هست که با تمام قدرت ازش دفاع میکنم.
نرخ بیکاری در هلند در ماه آپریل سال 2013 برابر 8.2 درصد
اکتبر 2012 دانمارک 7.7 درصد
اکتبر 2012 فرانسه 10.7!!!!!!!!
نوامبر 2012 فنلاند 7.9 درصد
نوامبر 2012 سوئد 8.1 درصد
ژانویه 2013 بلژیک 7.4 درصد
اکتبر 2012 قبرس 12.9 درصد!!!!!!!!!!!!!!!!!
آپریل 2013 انگلستان 7.9 درصد
آپریل 2013 ایتالیا 12 درصد
آگوست 2012 ترکیه 8.1 درصد
ژانویه 2013 لهستان 10.6 درصد
سپتامبر 2012 مجارستان 10.9 درصد
اکتبر 2012 بلغارستان 12.6 درصد
آپریل 2013 امریکا 7.5 درصد!!!!!!
این آمار بر پایه نوشته های سایت ویکی پدیا هست که همون جور که میدونید هیچ مطلبی رو بدون منبع درست نمینویسه.
خب همون طور که میبینید بغیر از ترکیه (!!) بقیه کشور های اروپایی با رشد بیکاری مواجه بودن. در صورتی که امریکا طبق نوشته های یه مهاجر 9.1 درصد بیکار داشته ولی در سال 2013 دارای 7.5 درصد بیکار بوده.
به دیدهایتان بیشتر از شنیده هایتان اعتماد کنید .
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_cou...yment_rate
در ضمن ازتون خواهش میکنم بدون صحبت در مورد مسائل حاشیه ای و مسخره کردن عقاید یک نفر با دلیل و منطق صحبت کنید و بگذارید این بحث به نتیجه خوبی برسد.
پاسخ
تشکر کنندگان: مسافر تنها ، مسعود داداش ، IrLearnerEn
(2013-06-05 ساعت 02:10)masih sh نوشته:  بلی درست میفرمایید آمریکا بهشت هست و اروپا اخ. آمریکا هم ارث پدری بنده هست که با تمام قدرت ازش دفاع میکنم.

در ضمن ازتون خواهش میکنم بدون صحبت در مورد مسائل حاشیه ای و مسخره کردن عقاید یک نفر با دلیل و منطق صحبت کنید و بگذارید این بحث به نتیجه خوبی برسد.

بنده که عرض کردم حق با شماست امریکا بهشته و حق هم با شماست!

هرچند روی صحبت من تنها کاربری بود که سوال داشتن انگلیس یا امریکا .حالا خوبه با قطعیت نگفتم انگلیس وگرنه اون موقع چی کار می کردین شما؟ من گفتم سلایق و روش زندگی شون هم برای انتخاب کشور در نظر بگیرن برای یه نفر شاید امریکا خوب باشه برای یکی دیگه انگلیس!

شما اول اومدی ضعف سیستم مالیاتی امریکا رو نقض کردی. بعد اون بحث تموم شد درباره ناارومی یه هفته ای استکلهم بحث شد. بعد نرخ بیکاری .من اصلا نمیدونم موضوع اصلی بحث چیه بنابراین نمیتونم گفتگو رو با شما ادامه بدم
پاسخ
(2013-06-05 ساعت 12:02)یه مهاجر نوشته:  
(2013-06-05 ساعت 02:10)masih sh نوشته:  بلی درست میفرمایید آمریکا بهشت هست و اروپا اخ. آمریکا هم ارث پدری بنده هست که با تمام قدرت ازش دفاع میکنم.

بنده که عرض کردم حق با شماست آمریکا بهشته و حق هم با شماست!

هرچند روی صحبت من تنها کاربری بود که سوال داشتن انگلیس یا آمریکا .حالا خوبه با قطعیت نگفتم انگلیس وگرنه اون موقع چی کار می کردین شما؟ من گفتم سلایق و روش زندگی شون هم برای انتخاب کشور در نظر بگیرن برای یه نفر شاید آمریکا خوب باشه برای یکی دیگه انگلیس!

شما اول اومدی ضعف سیستم مالیاتی آمریکا رو نقض کردی. بعد اون بحث تموم شد درباره ناارومی یه هفته ای استکلهم بحث شد. بعد نرخ بیکاری .من اصلا نمیدونم موضوع اصلی بحث چیه تا بتونم بنابراین نمیتونم گفتگو رو با شما ادامه بدم

دوستان عزیز هیج جای دنیا بهشت برین نیست و هر سیستمی ضعفهایی داره که برخی بزرگ و برخی کوچکند . اکثر ایالات امریکا با مشکل نا امنی مواجهند . اگه کل اروپا رو هم یه کشور در نظر بگیریم برخی از ایالات که میشه همون برخی کشورها ، با مشکل بی کاری دست به گریبانند . در مورد آب و هوا باید بگم امریکا شرایط بهتری داره اما بلایای طبیعی از قبیل زلزله و طوفان امریکا با اروپا قابل مقایسه نیست و تلفات جانی و مالی در امریکا بواسطه بلایای طبیعی کاملا به چشم میاد . در امریکا هم روز اول مهاجرت مثل اروپا دست یک ایرانی رو نمیگیرن ببرن پست مدیریت مایکروسافت رو بهش بدن . تو امریکا هم روز اول باید تو رستوران کار کنی . یا راننده تاکسی یا اتوبوس شی . تو اروپا هم به همین شکله . تو اروپا کار هست اما کارهایی که ما ایرانیا کار میدونیم نیست . تو آلمان چقدر راننده لیفتراک و کامیون نیازه ؟ تو اروپا چقدر راننده کامیون و نظافتچی نمای ساختمانها نیازه؟ پرستار کهنسالان تو اروپا نیاز نیست ؟ و ... فکر نمیکنید به جای مجادلات بهتر باشه که حقایق رو بیان کنید تا مراجعین محترم به سایت هم ممنون و سپاسگذار زحماتتون باشن ؟
بحثی که شما پیش گرفتین مثل این میمونه که شحصی برای ازدواج فقط به زیبایی اهمیت بده و رفتار و منش و روابط اجتماعی طرف مقابلش براش مهم نباشه . در حالیکه ممکنه زندگی در کنار یه آدم چاق زیباتر از زندگی در کنار برت پید و آنجلینا جولی باشه . مهاجرت هم مثل ازدواج آغاز یه زندگی جدید . پس باید دید کدام ویژگیها شما رو بیشتر جلب میکنه و ویژگیهای کدام به شما حس اطمینان و آرامش و آسایش بیشتری میده و با روحیات شما سازگاره . بعد الباقی مشکلاتش یواش یواش حل میشه .
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، 327 ، ParsTrader ، Saeedv13

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان