کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ایالت نیویورک
(2015-05-31 ساعت 00:33)soheil1993 نوشته:  
(2015-05-29 ساعت 11:10)tabim4 نوشته:  
(2015-05-21 ساعت 20:12)soheil1993 نوشته:  سلام . خسته نباشید
آقا یا خانم ...

خیلی ممنون از پاسختون و گوش زد شما .
چون من خیلی خیلی توی سایت ها تحقیق کردم . متوجه نظام منزجر کننده سرمایه داری هستیم و بخاطر همین هم مایل به راه اندازی بیزینس از صفر نیستیم و فقط میخوایم جایی که جا افتاده رو بخریم .
اما خوب چطور میشه یک بروکر و agent یا مشاور خوب پیدا کرد . لزوما نباید ایرانی باشه؟
در ضمن ممنون میشم اگر بگید که برای زندگی شهر نیویورک بهتره یا لس آنجلس و اینکه کدوم محلاتشون بهتر هستند (بعنوان مثال در حد ونک یا جنت آباد تهران )
با سپاس بسیار

(2015-06-10 ساعت 02:51)soheil1993 نوشته:  سوال دیگه ام اینه که
اگر منزل توی نیوجرسی باشه ولی محل کار توی نیویورک ؛ توی کجا این استیت میشیم؟
وسیله حمل و نقل عمومی بین نیوجرسی و نیویورک چی هستش و بعنوان مثال از جرسی سیتی بخوای بری به منهتن چقد توی راهی؟

ممنون میشم یکی بیاد پاسخ بده

کسی اطلاعی داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: faraz15 ، jsmlz
(2015-07-22 ساعت 20:48)soheil1993 نوشته:  
(2015-05-31 ساعت 00:33)soheil1993 نوشته:  
(2015-05-29 ساعت 11:10)tabim4 نوشته:  
(2015-05-21 ساعت 20:12)soheil1993 نوشته:  سلام . خسته نباشید
آقا یا خانم ...

خیلی ممنون از پاسختون و گوش زد شما .
چون من خیلی خیلی توی سایت ها تحقیق کردم . متوجه نظام منزجر کننده سرمایه داری هستیم و بخاطر همین هم مایل به راه اندازی بیزینس از صفر نیستیم و فقط میخوایم جایی که جا افتاده رو بخریم .
اما خوب چطور میشه یک بروکر و agent یا مشاور خوب پیدا کرد . لزوما نباید ایرانی باشه؟
در ضمن ممنون میشم اگر بگید که برای زندگی شهر نیویورک بهتره یا لس آنجلس و اینکه کدوم محلاتشون بهتر هستند (بعنوان مثال در حد ونک یا جنت آباد تهران )
با سپاس بسیار

(2015-06-10 ساعت 02:51)soheil1993 نوشته:  سوال دیگه ام اینه که
اگر منزل توی نیوجرسی باشه ولی محل کار توی نیویورک ؛ توی کجا این استیت میشیم؟
وسیله حمل و نقل عمومی بین نیوجرسی و نیویورک چی هستش و بعنوان مثال از جرسی سیتی بخوای بری به منهتن چقد توی راهی؟

ممنون میشم یکی بیاد پاسخ بده

کسی اطلاعی داره؟

جایی که ساکن هستی و به عنوان آدرس دایم ازش استفاده میکنی میشه این استیت. در حالت شما میشه نیوجرسی.
اگه منظورت از نیویورک منهتن باشه اینجوری که میگم میشه. اما خود نیویورک خیلی بزرگ و پراکندس و باید محلشو بگی تا بشه بهتر نظر داد.
وسیله حمل و نقل عمومی مترو هست و زیاد راهی نیست بین منهتن و نیوجرسی. میتونی از نقشه استفاده کنی و ببینی که دقیقا مسیر چقدر طول میکشه. چون هم منهتن نسبتا بزرگه هم جرسی سیتی. بسته به این که از کجا به کجا بخوای بری میتونه از ۲۰ دقیقه تا ۱ ساعت متغیر باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: soheil1993 ، سلام مهاجر ، alirezanz ، jsmlz ، faraz15
سلام به همه عزیزان
بنده به تازگی با این انجمن اشنا شدم و چند سوال دارم
بنده فوق دیپلم دارم و قصد دارم برای ادامه تحصیل به نیویورک بروم
میخواستم بدانم میانگین هزینه های زندگی (بروز) در نیویورک سیتی چگونه است
مانند هزینه های اجاره مسکن , خوراک , پوشاک , و... . بنده در حین تحصیل می توانم در
کافی شاپ ها یا رستوران ها هم کار کنم؟ درامد این کار در کنار تحصیل من به طور میانگین چگونه است؟
ممنون میشم یک راهنمایی کلی در این زمینه ها کنید ممنون و البته شرمنده اگر جای اشتباهی دارم سوالم را مطرح می کنم بنده اشنایی زیادی با این انجمن ندارم
پاسخ
تشکر کنندگان: navid32 ، سلام مهاجر ، faraz15 ، jsmlz
با سلام
من میخوام تا 6 ماه دیگه برم نیویورک میخواستم در مورد شروع زندگی اونجا راهنماییم کنید
همچنین در مورد شزایط ادامه تحصیل
شنیدم خیلی گرونه
پاسخ
تشکر کنندگان: soheil1993 ، faraz15 ، jsmlz
من و دوستم می خواهیم برای بررسی شرایط تحصیل دوره دکترا و کار بیاییم نیویورک .من گرین کارت دارم و دوستم با ویزا میاد . می خواستم ببینم دوستان کسی هست که هم اتاقی بخواهد یه مدت با هم باشیم یه جای ارزون ولی تو منطقه خوب
کیس نامبر 2300
کارنت سری اول
فرم 260 اواخر جولای
محل مصاحبه آنکارا
نامه دوم فکر کنم تا آخر پاییز بیاد
پاسخ
سلام دوستان من و همسرم مي خواهيم يك هفته رو در نيويورك باشيم حدودا اواخر آذر ، مي خواستم ببينم شما كدوم هتل ها رو پيشنهاد مي كنين كه راحت بشه به جاهاي ديدني دسترسي داشت ، و اينكه اين موقع از سال اونجا خيلي سرد ميشه؟ همسرم باردار هستش و مي خوام شرايط ايشون هم درنظر بگيرم، خيلي ممنون ميشم حتي اگه يه راهنمايي كوچيك بكنين،،،
looking forward to move US
wife and mommy
traveled to florida/ california and texas Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: faraz15 ، مهدی 2014 ، lighter ، jsmlz
(2014-04-20 ساعت 14:53)peymanmohajer نوشته:  براي من خيلي مهم بود كه بدونم براي چي خيليا نميرن نيويورك با اينكه ميدونن از مدرنترين و زيباترين شهراي دنياست. مثلا به عنوان شهري كه خيلي مشتري ايراني داره، لس آنجلس و نيويورك رو مقايسه ميكنم:
درصد هيسپنيكها تو LA دو برابر NY.
نسبت بيكاري LA بيشتر از يك و نيم برابر NY.
نسبت درآمد به هزينه زندگي هر دو برابره.
كيفيت هواي LA افتضاحه.
نسبت جرم LA بيشتر از NY.
نسبت تحصيلكرده LA كمتر از NY.
نميخوام بگم ملت پاشن برن نيويورك. فقط برام خيلي دليلش مهمه كه چرا ملت نميرن نيويورك؟ شايد من چيزي رو در نظر نگرفتم و بقيه ميدونن و اين باعث بشه رفتن احتمالي به نيويورك با شكست مواجه بشه.

يه نكته ديگه هم وجود داره كه برام سؤاله. ما اگه يه نفري حتي تو جنگل هم بريم احتمال زنده موندمون خيلي كمه. ولي اگه ۴ - ۵ نفر باشيم خب شانس زنده موندن خيلي بيشتر ميشه. كسايي كه با يه احتمالي آيندشونو تو نيويورك ميبينن چرا سعي نميكنن با هماهنگي و با همديگه مهاجرت كنن. خب اطلاعات ابتدايي در بدو ورود خيلي حياتيه. از پيدا كردن محل زندگي مناسب تا راه و چاه بانك و كارت و شغل. مسلماً اگه چند تا خانواده ايراني با هم باشن ميتونن اطلاعات مهم رو در ماههاي اول رد و بدل كنن و شروع خيلي بهتري داشته باشن ولي انگار ملت ميترسن به بقيه بگن ما ميخوايم بريم نيويورك. چرا به نظرتون؟
SALAM
MAN BA SHOMA KAMELAN MOVAFEGHAM 3 SAL K TO LA ZENDEGI MIKNAM V AZINJA MOTANAFFERAM
پاسخ
تشکر کنندگان: peymanmohajer ، faraz15 ، jsmlz ، SAAM_60 ، pishtaz611
(2015-10-18 ساعت 00:30)parisa656 نوشته:  
(2014-04-20 ساعت 14:53)peymanmohajer نوشته:  براي من خيلي مهم بود كه بدونم براي چي خيليا نميرن نيويورك با اينكه ميدونن از مدرنترين و زيباترين شهراي دنياست. مثلا به عنوان شهري كه خيلي مشتري ايراني داره، لس آنجلس و نيويورك رو مقايسه ميكنم:
درصد هيسپنيكها تو LA دو برابر NY.
نسبت بيكاري LA بيشتر از يك و نيم برابر NY.
نسبت درآمد به هزينه زندگي هر دو برابره.
كيفيت هواي LA افتضاحه.
نسبت جرم LA بيشتر از NY.
نسبت تحصيلكرده LA كمتر از NY.
نميخوام بگم ملت پاشن برن نيويورك. فقط برام خيلي دليلش مهمه كه چرا ملت نميرن نيويورك؟ شايد من چيزي رو در نظر نگرفتم و بقيه ميدونن و اين باعث بشه رفتن احتمالي به نيويورك با شكست مواجه بشه.

يه نكته ديگه هم وجود داره كه برام سؤاله. ما اگه يه نفري حتي تو جنگل هم بريم احتمال زنده موندمون خيلي كمه. ولي اگه ۴ - ۵ نفر باشيم خب شانس زنده موندن خيلي بيشتر ميشه. كسايي كه با يه احتمالي آيندشونو تو نيويورك ميبينن چرا سعي نميكنن با هماهنگي و با همديگه مهاجرت كنن. خب اطلاعات ابتدايي در بدو ورود خيلي حياتيه. از پيدا كردن محل زندگي مناسب تا راه و چاه بانك و كارت و شغل. مسلماً اگه چند تا خانواده ايراني با هم باشن ميتونن اطلاعات مهم رو در ماههاي اول رد و بدل كنن و شروع خيلي بهتري داشته باشن ولي انگار ملت ميترسن به بقيه بگن ما ميخوايم بريم نيويورك. چرا به نظرتون؟
SALAM
MAN BA SHOMA KAMELAN MOVAFEGHAM ۳ SAL K TO LA ZENDEGI MIKNAM V AZINJA MOTANAFFERAM

من شنیدم زمستونا نیویورک خیلی خیلی سرده
پاسخ
تشکر کنندگان: peymanmohajer ، faraz15 ، parisa656 ، jsmlz
Salam dostan ma alan ny hastim manzel 1 az dostan to bronx age kasi miad ny pyam bedh baham khoneh begirim!!
تاریخ رویت قبولی:10 jun
ارسال فرم های اول:24 JUL
آنلاک کردن فرمها : 12 oct
تعداد افراد کیس:2نفر
شماره کیس:2015AS00002###
سفارت : آنکارا
تاریخ دریافت نامه دوم :2015/24/3
تاریخ مصاحبه : 4 may
دریافت ویزا : ۴ آگوست
مقصد : نیویورک
پاسخ
چرا اینقدر خلوته اینجا ؟یعنی هیچکس از نیویورک خوشش نمیاد ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: jsmlz
خیلی برام جالب بود مقایسه نیویورک و لوس آنجلس.
من و همسرم داریم بررسی میکنیم.ممکنه راجع به اجاره یکخوابه توی حومه نیویورک سیتی بگین.
و راجع به بازار کار .
همسرم کارش ساخت در و پنجره است.
آیا بازار کارش خوبه؟و اینکه برای کسی که میخواد تو کالج یه حرفه ای رو یاد بگیره می تونه وام بگیره؟
پاسخ
با سلام
همونطوری که دوستمون گفتن :
موقعیت شغلی تو نیویورک بیشتر از لوس انجلس
اب و هوای نیویورک بهتر از لوس انجلس ،ولی نیویورک بیشتر اوقات سال سرده (مخصوصا زمستوناش)
*اکثر ما ایرانیها کلا جایی که اب و هواش بیشتر اوقات سرد باشه رو دوست نداریم...
حمل و نقل عمومی(مترو) نیویورک برخلاف لوس انجلس بیشتر نقاط شهر رو دربر میگیره ... و خیلی از لوس انجلس بهتره !
از لحاظ گرونی جفتشونم یه اندازه وحشتناک گرون هستند Big Grin
درسته تو نیویورک تعداد هیسپنیک ها کمتره ... ولی بجاش چینیُ عربُ افریقایی تا دلت بخواد هست ...
-------
بطور کل مزایای نیویورک بیشتر از لوس انجلسه
ولی:
چون لوس انجلس ایرانی های بیشتری داره ؛تازه مهاجر ها از لحاظ شرایط ذهنی حس میکنن راحت تر میتونن اونجا جا بیفتن...
یا ممکنه دوست یا اشنا هاشون تو لوس انجلس زندگی میکنن...و میخوان برن پیش اونا !
----
من تا حالا نرفتم ...
ولی تمام اینا خلاصه تجربیاتم در طی این چند سال بوده .... چه در این سایت یا چه در سایت های ایرانی یا خارجی دیگه
که تک به تک این مسائل ، توضحیحشون یک تاپیک جدا صحبت میطلبه Big Grin
ادم هیچی نداشته باشه ؛ ولی فقط مرد باشه !
پاسخ
تشکر کنندگان: viragooo ، faraz15 ، alirezanz ، jsmlz ، copol ، saeedm
با سلام دوستان عزیز
من هنوز موفق به رفتن نشدم ولی با تحقیق و خوندن نظرات و سایت های خارجی در مورد score livability شهر ها داشتم
به نظر من دوستان مهاجر به دو گروه ساده تقسیم می شوند
1.گروه اول که برای تحصیل مهاجرت می کنند که بعد بتونند کار گیر بیارن و موفق شوند حالا چه متاهل چه مجرد
در مورد این گروه اول با دانشگاه شون رو انتخاب کنند که یک بتوانند پذیرش بگیرند و از نظر مالی توانای پرداخت ان باشند بعد شهر شون رو انتخاب کنند که In state بشن
این چند مورد از دانشگاه ها ارزون
University of Arizona-North Carolina State University-University of Utah
University of Houston-University of North Carolina Charlotte
University at Buffalo - SUNY
و همه جواب ها در سایت http://www.graduateshotline.com
پس این گروه دوستان چه نیویورک باشن چه دالاس و .... غیره اول باید دانشگاه شون مشخص بشه بعد حالا میشه بین چند گزینه شهر خودشون رو انتخاب کنند
واگه هم وضعیت مالی خیلی عالی دارید همه جا می شود بهشت شما
2.گروه دوم که به خاطر کار پیشرفت تجارت مهاجرت میکنن چه متاهل چه مجرد
اون دسته ازدوستانی که تخصص و مهارت زبان بالایی دارن که بر اساس کارشون اقدام میکنن
ولی اون دسته دوستانی که کار در سطح امریکا نیست و زبان در حد معمولی دارند همه ایتم ها مثل Crime-Cost of livability-housing
و پارامت های دیگه مثل اب وهوا و شلوغی خلوتی ...
به نظر اولین مهم و ترین چیز که خیلی مهمه امنیت است
مثلا دیترویت اجاره ارزون و هزینه ها پایین تر است ولی امنیت خیلی بده
اگه دوستان که شهر های شلوغ تری دوست دارند از از نظر امنیت CRIME
نیویورک بالاتر از شهرهای دیگه است نسبت به los anglesو houston..... است
نیویورک حمل نقل بهتری نسبت به دیگر شهرا (منظورم شهر های که ایرانیا ازهمون اول انتخاب میکنن مثل لس انجلس-دالاس-هیوستون-سن فرنسیسکو)داره
از نظر مسکن HOUSING نیویورک اجاره مسکن بسیار بالاست ولی بعد تو سایت که نگاه میکنیم خوب زده new york:housing A ولی منظورش بروکلین و منهتن نبوده
برای مثال اگه شما بخواهید با 1000 دلار ماهی بدون در نظر گرفتن قبض ها و.... غیره در منهتن و یا بروکلین اجاره کنید خوب همین و می تونید در دالاس و یا هیوستون و COLUMBUS,OHIO یک اپارتمان یک خوابه با استخر و دور من و باشگاه با حدودی بین 600تا 900 بگیرید که خیلی به صرفه است
از نظر طبیعت که همشون به نسبت هم مساوی هستند شما می تونید در LONG ISLAND در اطراف نیویورک خانه با طبعیت عالی بگیرید
در مورد COST OF LIVABILITY همون هزینه های روز مره مثل خورد و خوراک و ...غیره است خویب نیویورک هزینه های بالاتری داره نسبت به شهر های دیگه ولی با وجود فروشگاه های مثل وال مارکت ..و غیره همه جای امریکا یکی است همه شهر های امریکا رستوران و فروشگا های با قیمت های ارزان و گران رو دارد پس دقیق نمیشه گفت از نظر قیمت نوسان دارند
در مورد قبول مهاجر هیوستون و نیویورک و لس انجلس نسبت به شهر های مثل دالاس و columbus و غیره داره و راحت تر کنار میان
در مورد زبان به نظر من همه جای امریکا نیازمند زبان قوی است و نمیشه گفت اره زبان زیاد قوی می خواد مثلا در نیویورک و اسان بودن در هیوستون و دالاس بر عکس در مناطق جنوبی زبون باید خیلی قوی تر باشه به خاطر اینکه با لهجه خیلی غلیظی دارند حتی امریکا در مورد لهجه جنوبی معروف است
اگه شما گارسون و یا فروشنده باشی چه نیویورک و یا جای دیگه باید یک دامنه لغات در مورد اون بدونی پس فرقی نمیکنه که نیویورک باشه یا جای دیگه
در مورد tax نیویورک مالیات بالاتری نسبت به هیوستون و دالاس داره
نیویورک شلوغی بالاتری داره
هر شهری مزیت خودشو داره مثلا درسته دالاس و هیوستون هزینه مسکن و هزینه های روزمره کمتری داره ولی بدون ماشین خیلی سخت میشه زندگی کرد پس باید هزینه بابت ماشین و بیمه و سوخت کنین
ولی در نیویورک نیاز به ماشین ندارید حتی اگه مثلا در long island هم که باشید می توانید با یک قطار حدود 30 min به نیویورک برسید پس میشه صرفه جویی در خرید ماشین و غیره....
اگه
‎رویت قبولی:‎ 6 may‎
‎‎ارسال فرم ‎may 11: ‎
‎‎کنسولگری: انکارا ‎‎
‎‎کارنت ‎ 8 Feb ‎
‎‎نامه دوم ‎15 feb
‎‎تعداد نفرات‎: 1‎ نفر‎‎
‎‎مصاحبه:‎ ‎6april
‎‎مدیکال:‎31march
کیس نامبر‎
2016000005‎
دریافت ویزا:یکضرب
دستانی که به دیگران کمک می کند بهتر از دستانی است که به سمت اسمان دراز می شود
پاسخ
تشکر کنندگان: faraz15 ، Rira_1982 ، omid_andera ، Danoosh ، پرسپولیس6 ، alirezanz ، soheil1993 ، jsmlz ، maral-map ، 4ugh ، saeedm ، SAAM_60 ، pishtaz611
دوستانی که می خواهند برن نیویورک اگه کسی رو ندارین چون هزینه هتل زیاده و تا اجاره یک خانه نیاز به اسکان دارید این سایت میتونه کمک کنه
www.tripadvisor.com
و من یک خانه در منهتن برای دوستانی که می خواهند هزینه کمتری کنند
به این لینک سر بزنن
http://www.tripadvisor.co.uk/VacationRen..._York.html
خانه های در نیویورک است با نام vacation house
که تقریبا بسته به نوع خانه داره م توانید کرایه کنید با بستن یک قرارداد از یک شب تا 1 ماه فقط هر ماه پول و میدید
‎رویت قبولی:‎ 6 may‎
‎‎ارسال فرم ‎may 11: ‎
‎‎کنسولگری: انکارا ‎‎
‎‎کارنت ‎ 8 Feb ‎
‎‎نامه دوم ‎15 feb
‎‎تعداد نفرات‎: 1‎ نفر‎‎
‎‎مصاحبه:‎ ‎6april
‎‎مدیکال:‎31march
کیس نامبر‎
2016000005‎
دریافت ویزا:یکضرب
دستانی که به دیگران کمک می کند بهتر از دستانی است که به سمت اسمان دراز می شود
پاسخ
تشکر کنندگان: faraz15 ، پرسپولیس6 ، alirezanz ، jsmlz ، maral-map ، 4ugh ، pishtaz611 ، فام مج
(2015-11-12 ساعت 18:17)saeidfireboy67 نوشته:  با سلام دوستان عزیز
من هنوز موفق به رفتن نشدم ولی با تحقیق و خوندن نظرات و سایت های خارجی در مورد score livability شهر ها داشتم
به نظر من دوستان مهاجر به دو گروه ساده تقسیم می شوند
۱.گروه اول که برای تحصیل مهاجرت می کنند که بعد بتونند کار گیر بیارن و موفق شوند حالا چه متاهل چه مجرد
در مورد این گروه اول با دانشگاه شون رو انتخاب کنند که یک بتوانند پذیرش بگیرند و از نظر مالی توانای پرداخت ان باشند بعد شهر شون رو انتخاب کنند که In state بشن
این چند مورد از دانشگاه ها ارزون
University of Arizona-North Carolina State University-University of Utah
University of Houston-University of North Carolina Charlotte
University at Buffalo - SUNY
و همه جواب ها در سایت http://www.graduateshotline.com
پس این گروه دوستان چه نیویورک باشن چه دالاس و .... غیره اول باید دانشگاه شون مشخص بشه بعد حالا میشه بین چند گزینه شهر خودشون رو انتخاب کنند
واگه هم وضعیت مالی خیلی عالی دارید همه جا می شود بهشت شما
۲.گروه دوم که به خاطر کار پیشرفت تجارت مهاجرت میکنن چه متاهل چه مجرد
اون دسته ازدوستانی که تخصص و مهارت زبان بالایی دارن که بر اساس کارشون اقدام میکنن
ولی اون دسته دوستانی که کار در سطح آمریکا نیست و زبان در حد معمولی دارند همه ایتم ها مثل Crime-Cost of livability-housing
و پارامت های دیگه مثل اب وهوا و شلوغی خلوتی ...
به نظر اولین مهم و ترین چیز که خیلی مهمه امنیت است
مثلا دیترویت اجاره ارزون و هزینه ها پایین تر است ولی امنیت خیلی بده
اگه دوستان که شهر های شلوغ تری دوست دارند از از نظر امنیت CRIME
نیویورک بالاتر از شهرهای دیگه است نسبت به los anglesو houston..... است
نیویورک حمل نقل بهتری نسبت به دیگر شهرا (منظورم شهر های که ایرانیا ازهمون اول انتخاب میکنن مثل لس انجلس-دالاس-هیوستون-سن فرنسیسکو)داره
از نظر مسکن HOUSING نیویورک اجاره مسکن بسیار بالاست ولی بعد تو سایت که نگاه میکنیم خوب زده new york:housing A ولی منظورش بروکلین و منهتن نبوده
برای مثال اگه شما بخواهید با 1000 دلار ماهی بدون در نظر گرفتن قبض ها و.... غیره در منهتن و یا بروکلین اجاره کنید خوب همین و می تونید در دالاس و یا هیوستون و COLUMBUS,OHIO یک اپارتمان یک خوابه با استخر و دور من و باشگاه با حدودی بین 600تا 900 بگیرید که خیلی به صرفه است
از نظر طبیعت که همشون به نسبت هم مساوی هستند شما می تونید در LONG ISLAND در اطراف نیویورک خانه با طبعیت عالی بگیرید
در مورد COST OF LIVABILITY همون هزینه های روز مره مثل خورد و خوراک و ...غیره است خویب نیویورک هزینه های بالاتری داره نسبت به شهر های دیگه ولی با وجود فروشگاه های مثل وال مارکت ..و غیره همه جای آمریکا یکی است همه شهر های آمریکا رستوران و فروشگا های با قیمت های ارزان و گران رو دارد پس دقیق نمیشه گفت از نظر قیمت نوسان دارند
در مورد قبول مهاجر هیوستون و نیویورک و لس انجلس نسبت به شهر های مثل دالاس و columbus و غیره داره و راحت تر کنار میان
در مورد زبان به نظر من همه جای آمریکا نیازمند زبان قوی است و نمیشه گفت اره زبان زیاد قوی می خواد مثلا در نیویورک و اسان بودن در هیوستون و دالاس بر عکس در مناطق جنوبی زبون باید خیلی قوی تر باشه به خاطر اینکه با لهجه خیلی غلیظی دارند حتی آمریکا در مورد لهجه جنوبی معروف است
اگه شما گارسون و یا فروشنده باشی چه نیویورک و یا جای دیگه باید یک دامنه لغات در مورد اون بدونی پس فرقی نمیکنه که نیویورک باشه یا جای دیگه
در مورد tax نیویورک مالیات بالاتری نسبت به هیوستون و دالاس داره
نیویورک شلوغی بالاتری داره
هر شهری مزیت خودشو داره مثلا درسته دالاس و هیوستون هزینه مسکن و هزینه های روزمره کمتری داره ولی بدون ماشین خیلی سخت میشه زندگی کرد پس باید هزینه بابت ماشین و بیمه و سوخت کنین
ولی در نیویورک نیاز به ماشین ندارید حتی اگه مثلا در long island هم که باشید می توانید با یک قطار حدود 30 min به نیویورک برسید پس میشه صرفه جویی در خرید ماشین و غیره....
اگه

مرسی از اطلاعات مفیدتون ....
پاسخ
تشکر کنندگان: omid_andera ، saeidfireboy67 ، سلام مهاجر ، jsmlz ، narges1234

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان