کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ایالت نیویورک
سلام به هموطنان ایرانی خودم.من یکی از ساکنان نیویورک هستم وتا حدودی تجربه دارم ... نیویورک هم مثل بقیه ایالتها برای سکونت جااهای گرون داره و محله های ارزون هم داره ، غذاهای گرون داره غذاهای ارزون هم داره ، فروشگاههای گرون و ارزون و خلاصه با همه جوره قیمت ها میشه زندگی کرد . بستگی به ذایقه و شخصیت آدما داره …. اگر شما یک دوست یا فامیل دلسوز داشته باشی و قبل و بعد از آمدن باهاش مشورت کنی خوبه ! که نبادا از همون اول ضرر کنی یا تجربیات تلخی برات پیش بیاد …. اگر زبان را در ایران مسلط بشی خیلی بهتره چون به محض رسیدن به آمریکا میری سر کار … اینجا همه جور کار هست حتی اگر تخصص نداشته باشی .. اگر زیاد طاقچه بالایی نباشی و زبان انگلیسیت خوب خوب باشه فورا میری سر کار ، ساعتی حد اقل ۱۰دلار به بالا میگیری اما ۱ سوم آنرا مالیات باید بدی ! باز هم می صرفه …میتونی ساعات بیشتری کار کنی و زندگیتو سر و سامون بدی .. اما تا میتونی باید پول جمع کنی ، این خیلی مهمه …..مثلا اگر ماشین لازم داری یهو نری یه ماشین گرون بخری چون مالیات و بیمه اون سر به فلکه !!!! خلاصه زندگی در این منطقه از جهان خیلی با اونطرف فرق داره …. اگر بخوام بنویسم وقت نداری بخونیشون ،،، اگر سوالی بود که من بتونم جواب بدم خوشحال میشم …. موفق باشید … باز هم تاکید میکنم بهتره قبل از اومدن ،زبان انگلیسی خودتونو خیلی قوی کنید ،،،
پاسخ
(2014-01-07 ساعت 06:33)TARA.H نوشته:  سلام به هموطنان ایرانی خودم.من یکی از ساکنان نیویورک هستم وتا حدودی تجربه دارم ... نیویورک هم مثل بقیه ایالتها برای سکونت جااهای گرون داره و محله های ارزون هم داره ، غذاهای گرون داره غذاهای ارزون هم داره ، فروشگاههای گرون و ارزون و خلاصه با همه جوره قیمت ها میشه زندگی کرد . بستگی به ذایقه و شخصیت آدما داره …. اگر شما یک دوست یا فامیل دلسوز داشته باشی و قبل و بعد از آمدن باهاش مشورت کنی خوبه ! که نبادا از همون اول ضرر کنی یا تجربیات تلخی برات پیش بیاد …. اگر زبان را در ایران مسلط بشی خیلی بهتره چون به محض رسیدن به آمریکا میری سر کار … اینجا همه جور کار هست حتی اگر تخصص نداشته باشی .. اگر زیاد طاقچه بالایی نباشی و زبان انگلیسیت خوب خوب باشه فورا میری سر کار ، ساعتی حد اقل ۱۰دلار به بالا میگیری اما ۱ سوم آنرا مالیات باید بدی ! باز هم می صرفه …میتونی ساعات بیشتری کار کنی و زندگیتو سر و سامون بدی .. اما تا میتونی باید پول جمع کنی ، این خیلی مهمه …..مثلا اگر ماشین لازم داری یهو نری یه ماشین گرون بخری چون مالیات و بیمه اون سر به فلکه !!!! خلاصه زندگی در این منطقه از جهان خیلی با اونطرف فرق داره …. اگر بخوام بنویسم وقت نداری بخونیشون ،،، اگر سوالی بود که من بتونم جواب بدم خوشحال میشم …. موفق باشید … باز هم تاکید میکنم بهتره قبل از اومدن ،زبان انگلیسی خودتونو خیلی قوی کنید ،،،

مرسی دوست عزیز از کمکت ونیت خیرت !
من میخواستم بدونم تو منهتن ارزونترین نرخ اجاره خونه چه حدوده ؟
من با هر کس صحبت میکنم میگه اگه میخوای بیای نیویورک فکر اینو که به غیر از منهتن جای دیگه ساکن بشی از سرت بیرون کن ! نظر شما هم همینه ؟
[font=Tahoma]منتظرسرا عضو سبز میپذیردCool
[/font]
[font=Verdana]
کدام کشورها برای سفر نیاز به ویزا ندارند
[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: BirdMan ، satin ، لاتاری ، alirezanz ، philter ، armin021 ، jsmlz
دوست عزیز ، منهتن هم مناطق مختلف داره، اجاره ها از حــــداقــــــــل ماهی ۲۵۰۰ دلار داره تا چندین هزار دلار ، بستگی به کوچکی و بزرگی خونه یا آپارتمان و منطقه داره …. اما مخارج جانبی مثل شارژ ، آب بها ، برق ، گرمایش ، سرمایش ، سوخت (گاز ، برق، نفت) ، تلفن ، قسط ماشین ،بنزین ماشین و وسایل خونه ، همگی ماهانه باید پرداخت شود …یه نکته ی دیگه اینکه در آمریکا اگر پول بزاری توی بانک هیچ سودی بهت نمی دن حتی ماهانه ۱۵ دلار به بالا از حسابت کم میکنن برای نگهداری از پولت …! اگر هم پول توی حسابت نباشه بدهکار میشی ! .. خلاصه دوستان من ، تمامی شهرهای نیویورک امکاناتش مثل همه ، ، اصلا مهم نیست که حتما در منهتن باشی ، در آمریکا امکانات در همه شهرها و حتی شهرکها مثل هم هستن ، ، اون دوست شما حتما برای کلاس گذاشتن میگه فقط منهتن :-) البته منهتن یک شهر قدیمیه ، و بافت فشرده و شلوغی داره ،و سخت میتونی جایی را گیر بیاری که ارزون باشه ، مثلا من وستچستر هستم ، اینجا هم جزو مناطق گرون و با کلاس ان وای هست (وایت پلین) اما مناطق ارزون و گرون بیشتری داره و میتونی سریع خونه پیدا کنی چون هنوز مثل منهتن پر نشده …. به هر حال حتما اگر کسی را در آمریکا دارید که دلسوز هست باهاش مشورت کنید ، تنها باشی به مشکلات زیادی بر خورد میکنید . ،،، در ضمن اگر خواستید بیایید آمریکا طوری بیایید که هوا سرد نباشه و تا شروع فصل سرما سر و سامان گرفته باشید ،،،،،،،،
پاسخ
(2014-01-09 ساعت 06:57)TARA.H نوشته:  دوست عزیز ، منهتن هم مناطق مختلف داره، اجاره ها از حــــداقــــــــل ماهی ۲۵۰۰ دلار داره تا چندین هزار دلار ، بستگی به کوچکی و بزرگی خونه یا آپارتمان و منطقه داره …. اما مخارج جانبی مثل شارژ ، آب بها ، برق ، گرمایش ، سرمایش ، سوخت (گاز ، برق، نفت) ، تلفن ، قسط ماشین ،بنزین ماشین و وسایل خونه ، همگی ماهانه باید پرداخت شود …یه نکته ی دیگه اینکه در آمریکا اگر پول بزاری توی بانک هیچ سودی بهت نمی دن حتی ماهانه ۱۵ دلار به بالا از حسابت کم میکنن برای نگهداری از پولت …! اگر هم پول توی حسابت نباشه بدهکار میشی ! .. خلاصه دوستان من ، تمامی شهرهای نیویورک امکاناتش مثل همه ، ، اصلا مهم نیست که حتما در منهتن باشی ، در آمریکا امکانات در همه شهرها و حتی شهرکها مثل هم هستن ، ، اون دوست شما حتما برای کلاس گذاشتن میگه فقط منهتن :-) البته منهتن یک شهر قدیمیه ، و بافت فشرده و شلوغی داره ،و سخت میتونی جایی را گیر بیاری که ارزون باشه ، مثلا من وستچستر هستم ، اینجا هم جزو مناطق گرون و با کلاس ان وای هست (وایت پلین) اما مناطق ارزون و گرون بیشتری داره و میتونی سریع خونه پیدا کنی چون هنوز مثل منهتن پر نشده …. به هر حال حتما اگر کسی را در آمریکا دارید که دلسوز هست باهاش مشورت کنید ، تنها باشی به مشکلات زیادی بر خورد میکنید . ،،، در ضمن اگر خواستید بیایید آمریکا طوری بیایید که هوا سرد نباشه و تا شروع فصل سرما سر و سامان گرفته باشید ،،،،،،،،

بیشتر ما یا بهتر بگم حداقل خود من ترجیح میدم منهتن یا جاهای خوب بروکلین باشم چون نمیخوام پول ماشین بدم و دردسر هاش رو بکشم
البته این یک قسمت کوچک ماجرا هست ولی میدونم سمت برانکس که شما هستید احتیاج به وسیله نقلیه شخصی هست
پاسخ
عشقه نیو یورک منم کور کرده شدید!
Its not who I am underneath, but what I do that defines me  
Его не кто я под ним, но то, что я делаю, что определяет меня

تاریخ آن سرزمین با "میلاد"
و تاریخ سرزمین من با "هجرت" آغاز میگردد...!

2015 = GOD DAMN IT  
2016 = GOD DAMN IT  
2017 = GOD DAMN IT  
2018 = GOD DAMN IT  
2019 =  ?GOD ?What
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، rimaya ، لاتاری ، alitab ، Rock ، armin021 ، peidaye penhan ، shooli ، we are one ، faraz15 ، jsmlz
سلام دوستان

اگه میشه یکم بیشتر درباره NY از تجربه های شخصیتون بگین میدونم همتون گرفتارین ولی واقعا راهنمایی هاتون خیلی مفیده.

2015 = GOD DAMN IT  
2016 = GOD DAMN IT  
2017 = GOD DAMN IT  
2018 = GOD DAMN IT  
2019 =  ?GOD ?What
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، armin021 ، faraz15 ، jsmlz
من یک همخونه میگردم تو نیویورک / اگر کسی مایل باشه و دوست داشته باشه بیاد نیویورک با من تماس داشته باشه از طریق پیام خصوصی
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، alitab ، alirezanz ، shadi79 ، peidaye penhan ، faraz15 ، jsmlz
تاپیکه NY رفت زیر خاک

2015 = GOD DAMN IT  
2016 = GOD DAMN IT  
2017 = GOD DAMN IT  
2018 = GOD DAMN IT  
2019 =  ?GOD ?What
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، jsmlz ، pishtaz611
یعنی هیچکس NY نمیره؟

تاپیکه ایالتای دیگه بکش بکشه

اشکال نداره یه روز خودم میام اینجارو گردگیری میکنم ( چند سال دیگه )

2015 = GOD DAMN IT  
2016 = GOD DAMN IT  
2017 = GOD DAMN IT  
2018 = GOD DAMN IT  
2019 =  ?GOD ?What
پاسخ
تشکر کنندگان: lighter ، soli asali ، armin021 ، faraz15 ، jsmlz
دوستان عزيز ميخواستم بدونم براي اينكه تو يه ايالت ساكن باشي و توي ايالت بغلي شاغل باشي محدوديت قانوني خاصي وجود داره؟
دالاس تکزاس 2014
داداش! سر به سر مهاجر نذار... مهاجر خستس...
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، alirezanz ، سیمین راد ، jsmlz
Soli جان شما کجا هستی یا میری؟

2015 = GOD DAMN IT  
2016 = GOD DAMN IT  
2017 = GOD DAMN IT  
2018 = GOD DAMN IT  
2019 =  ?GOD ?What
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، jsmlz
(2014-03-10 ساعت 17:03)alirezanz نوشته:  Soli جان شما کجا هستی یا میری؟

Big Grin
واااااااااتتت ؟؟؟ Big Grin
[font=Tahoma]منتظرسرا عضو سبز میپذیردCool
[/font]
[font=Verdana]
کدام کشورها برای سفر نیاز به ویزا ندارند
[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz ، jsmlz
(2014-03-08 ساعت 09:58)peymanmohajer نوشته:  دوستان عزيز ميخواستم بدونم براي اينكه تو يه ايالت ساكن باشي و توي ايالت بغلي شاغل باشي محدوديت قانوني خاصي وجود داره؟

نیویورک و نیوجرسی ؟ هیچ محدودیتی نداره
2013EU21XX
ورود 22 نوامبر 2013
نیویورک
پاسخ
تشکر کنندگان: peymanmohajer ، soli asali ، alirezanz ، peidaye penhan ، soheil1993 ، jsmlz
(2010-01-29 ساعت 23:15)soroush2031 نوشته:  نیویورکیها لطف کنید جواب ما رو بدید .please......

salam duste aziz , man dar new york hastam va lazeme beduni ke inja kar ziyade ama navase kasi ke hamintori umade hichi hamrash nist , manzuram ine ke age mikhay tuye newyork zendegi va kar koni az avalesh bayad hadeaghal inaro ke migam dashte bashi , 1 . age madrake tahsiliye khub nadari va herfei mesle karhaye khadamati va ...... lule keshi najari ashpazi va injur chizhaham balad nisti hatmane hatman bayad zabano balad bashi dar gheyre in surat gheyde NY ro bezan . taze ba in hadeaghalha ke goftam be sakhti mituni zendegito dar hadi ke talaf nashi begarduni . rasti ye 10000$ ham vase 4 ya shayadam 5 mahe avalet bayad dashte bashi . age soaale khasi dar morede uni ya chizhaye dige dashti man dar khedmatam .

سلام دوست عزیز، من در نیویورک هستم و لازمه بدونی که اینجا کار زیاده اما نه واسه کسی‌ که همینطوری اومده هیچی‌ همراش نیست ، منظورم اینه که اگه می‌خوای توی نیویورک زندگی‌ و کار کنی‌ از اولش باید حداقل این رو که میگم داشته باشی‌ ، ۱ . اگه مدرک تحصیلی خوب نداری و حرفه ای‌ مثل کارهای خدماتی و ...... لوله کشی‌ نجاری آشپزی و اینجور چیزها هم بلد نیستی‌ حتما حتما باید زبان بلد باشی‌ در غیر این صورت قید NY‌ رو بزن . تازه با این حداقلها که گفتم به سختی میتونی زندگیتو در حدی که تلف نشی‌ بگردونی . راستی‌ یه ۱۰۰۰۰$ هم واسه ۴ یا شایدم ۵ ماه اولت باید داشته باشی‌ . اگه سؤال خاصی‌ در مورد دانشگاه یا چیزهای دیگه داشتی من در خدمتم

*دوست عزیز: نوشتن پینگلیش خلاف بند 7 قوانین مهاجرسراست. من پست شما رو با استفاده از سایت www.behnevis.com ویرایش کردم. لطفاً مقررات سایت را رعایت کنین. سعید*
پاسخ
(2014-03-17 ساعت 20:38)deineath نوشته:  
(2014-03-08 ساعت 09:58)peymanmohajer نوشته:  دوستان عزيز ميخواستم بدونم براي اينكه تو يه ايالت ساكن باشي و توي ايالت بغلي شاغل باشي محدوديت قانوني خاصي وجود داره؟
نیویورک و نیوجرسی ؟ هیچ محدودیتی نداره
mahdudiyatesh dar hade tax dadane vagarna hich mahdudiyati nadare , agar hoghughetun ro check begirid bayad ye maliyat ezafe bar statei ke zendegi mikonid bedid , yani agar shoma nj hastid vali dar ny shaghelid bayad ye tax ezafe vase state bedid agar cash kar konid ke na hamechiz normale va mituni halesho bebarid.

محدودیتش در حد تکس دادنه وگرنه هیچ محدودیتی نداره ، اگر حقوقتون رو چک بگیرید باید یه مالیت اضافه بر استیتی که زندگی‌ می‌کنید بدید ، یعنی‌ اگر شما نیوجرسی هستید ولی‌ در NY شاغلید باید یه تکس اضافه واسه استیت بدید اگر cash کار کنید که نه همه‌چیز نرمال و میتونی حالشو‌ ببرید.

*دوست عزیز: نوشتن پینگلیش خلاف بند 7 قوانین مهاجرسراست. من پست شما رو با استفاده از سایت www.behnevis.com ویرایش کردم. لطفاً مقررات سایت را رعایت کنین. سعید*
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، alirezanz ، Rock ، miyu ، peidaye penhan ، soheil1993 ، jsmlz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان