کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ایالت نیویورک
(2014-03-29 ساعت 03:15)iman-us نوشته:  
(2010-01-29 ساعت 23:15)soroush2031 نوشته:  نیویورکیها لطف کنید جواب ما رو بدید .please......

salam duste aziz , man dar new york hastam va lazeme beduni ke inja kar ziyade ama navase kasi ke hamintori umade hichi hamrash nist , manzuram ine ke age mikhay tuye newyork zendegi va kar koni az avalesh bayad hadeaghal inaro ke migam dashte bashi , 1 . age madrake tahsiliye khub nadari va herfei mesle karhaye khadamati va ...... lule keshi najari ashpazi va injur chizhaham balad nisti hatmane hatman bayad zabano balad bashi dar gheyre in surat gheyde NY ro bezan . taze ba in hadeaghalha ke goftam be sakhti mituni zendegito dar hadi ke talaf nashi begarduni . rasti ye 10000$ ham vase 4 ya shayadam 5 mahe avalet bayad dashte bashi . age soaale khasi dar morede uni ya chizhaye dige dashti man dar khedmatam .

وضعیت دانشگاه ها چه جوریه ؟ میشه با اسکولارشیپ و کمک های دولتی تو نیویورک سر کرد ؟
من خودم دارم برای پی اچ دی و یا یک مستر دیگه اقدام می کنم و یکی از دوستام هم داره برای بچلر یا همون لیسانس اقدام می کنه الان هم من خودم لس آنجلس هستم دوستم هم پورتلنده اینارو گفتم که بدونید خارج از آمریکا نیستیم و گرین کارت داریم
ممنون میشم اگر اطلاع دارید راهنمایی کنید .
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، alirezanz ، alitab ، philter ، miyu ، armin021 ، peidaye penhan ، we are one ، jsmlz
(2014-03-29 ساعت 03:18)iman-us نوشته:  
(2014-03-17 ساعت 20:38)deineath نوشته:  
(2014-03-08 ساعت 09:58)peymanmohajer نوشته:  دوستان عزيز ميخواستم بدونم براي اينكه تو يه ايالت ساكن باشي و توي ايالت بغلي شاغل باشي محدوديت قانوني خاصي وجود داره؟
نیویورک و نیوجرسی ؟ هیچ محدودیتی نداره

محدودیتش در حد تکس دادنه وگرنه هیچ محدودیتی نداره ، اگر حقوقتون رو چک بگیرید باید یه مالیت اضافه بر استیتی که زندگی‌ می‌کنید بدید ، یعنی‌ اگر شما نیوجرسی هستید ولی‌ در NY شاغلید باید یه تکس اضافه واسه استیت بدید اگر cash کار کنید که نه همه‌چیز نرمال و میتونی حالشو‌ ببرید.

با تشكر از پاسختون.
مالياتي كه بهش اشاره كرديد چقدره؟ مثل مالياتي كه به استان محل كار پرداخت ميشه قابل توجهه؟ مثلا دوستان گفته بودند كه بايد يك سوم درآمد رو به استان پرداخت كننده حقوق بديم كه كاملاً قابل توجهه.

هزينه رفت و آمد از نيوجرسي تا نيويورك تو چه بازه ايه؟ مثلاً اگه با اتوبوس بريم كمترينه و چقدره؟ و اگه بخوايم راحتتر بريم زياد ميشه؟
دالاس تکزاس 2014
داداش! سر به سر مهاجر نذار... مهاجر خستس...
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، alirezanz ، philter ، miyu ، armin021 ، سیمین راد ، soheil1993 ، jsmlz
(2014-01-09 ساعت 06:57)TARA.H نوشته:  دوست عزیز ، منهتن هم مناطق مختلف داره ... به هر حال حتما اگر کسی را در آمریکا دارید که دلسوز هست باهاش مشورت کنید ، تنها باشی به مشکلات زیادی بر خورد میکنید. در ضمن اگر خواستید بیایید آمریکا طوری بیایید که هوا سرد نباشه و تا شروع فصل سرما سر و سامان گرفته باشید ...

دوستان عزيز همه اينا تجربه هاي با ارزشيه براي ما كه حداقل فععععلا مقصدمون نيويوركه. متأسفانه ما كسي رو نداريم كه بخوايم باهاش مشورت كنيم و طبيعتاً به مشكلات زيادي برخورد ميكنيم. يكي از بهترين و كم هزينه ترين راها براي داشتن ديد درست استفاده از تجربه هاي دوستان ساكن اونجاست. اگه تجربه هايي از اين جنس (مثلا فصل سرما پا نشيد بيايد اينجا) رو داريد ممنون ميشم اينجا بنويسيد. اين تجربه ها هم باعث عدم تكرار خطا و هم دلگرمي بيشتر ميشه. ممنون.
دالاس تکزاس 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: سیمین راد ، alitab ، soli asali ، alirezanz ، philter ، Rock ، miyu ، armin021 ، peidaye penhan ، we are one ، jsmlz
(2014-03-11 ساعت 15:47)soli asali نوشته:  
(2014-03-10 ساعت 17:03)alirezanz نوشته:  Soli جان شما کجا هستی یا میری؟

Big Grin
واااااااااتتت ؟؟؟ Big Grin

ایالت مورد نظرتونو میگم
Its not who I am underneath, but what I do that defines me  
Его не кто я под ним, но то, что я делаю, что определяет меня

تاریخ آن سرزمین با "میلاد"
و تاریخ سرزمین من با "هجرت" آغاز میگردد...!

2015 = GOD DAMN IT  
2016 = GOD DAMN IT  
2017 = GOD DAMN IT  
2018 = GOD DAMN IT  
2019 =  ?GOD ?What
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، armin021 ، peidaye penhan ، jsmlz
نه اینجوری نمیشه باید خودم برم نیویورک این تاپیکو حسابی آبو جارو کنم
الان که دارم این پستو میزنم تو منهتن کارناوال شادی و موسیقی ایرانیها به مناسبت روز پرشین در حال رژه رفتن ، اونوقت من اینجا صدای عمله بنا رو سرمه
آخه آدم دردشو به کی بگه
مهاجر خانوادگی (F3) ساکن لانگ ایلند نیویورک و به زودی دالاس ، تقاضای اولیه سپتامبر 2002 - صدور ویزا نوامبر 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، alirezanz ، philter ، pey.com ، Rock ، miyu ، khder ، سلام مهاجر ، armin021 ، we are one ، arashmoradi ، jsmlz
(2014-04-13 ساعت 21:15)amjad نوشته:  نه اینجوری نمیشه باید خودم برم نیویورک این تاپیکو حسابی آبو جارو کنم
الان که دارم این پستو میزنم تو منهتن کارناوال شادی و موسیقی ایرانیها به مناسبت روز پرشین در حال رژه رفتن ، اونوقت من اینجا صدای عمله بنا رو سرمه
آخه آدم دردشو به کی بگه

همدردیم بخدا فقط BROADWAY و دورو اطرافشو بزار واسه من از اونجا میخوام گردگیری کنم قلشم دادمBig Grin

2015 = GOD DAMN IT  
2016 = GOD DAMN IT  
2017 = GOD DAMN IT  
2018 = GOD DAMN IT  
2019 =  ?GOD ?What
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، amjad ، Rock ، miyu ، armin021 ، jsmlz
تجربه نشون داده هر كي ميره نيويورك كمك و راهنمايي و ... رو با سرعت هر چه تمامتر فراموش ميكنه. اميدوارم از اثرات پر قو و مايه داري باشه نه سختي يا روزمرگي.
داداش ميدوني؟؟؟ نيويورك يه كوه مرام ميخواد كه بره و بقيه رو هم كمك كنه برن اونجا.
دالاس تکزاس 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، alirezanz ، alitab ، philter ، Rock ، armin021 ، سیمین راد ، we are one ، jsmlz
زندگی در نیویورک سخته ولی خیلی باحاله من خودم اونجا زندگی نمیکنم ولی ۳ باری رفتم .
یادتون باشه شما هم برید فراموش خواهید کرد و ضمنن بچه ها توضیحات اجمالی رو دادن البته مثل صفحه های دیگه به جزئیات نپرداختن و فعال نبودن که این هم نشون دهنده بدو بدو داشتن های بیشتریه که باید نیویورک بکنید صد در صد
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz ، soli asali ، shadi79 ، khder ، faraz15 ، jsmlz
البته بچه ها یادتون باشه همه نیویورک خصوصن بروکلین و برانکس مثل منهتن نیست
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz ، soli asali ، khder ، armin021 ، faraz15 ، jsmlz
ولی انصافا ماهایی که میایم به نیویورکی ها میتوپیم اصلا سوال نمیپرسیم فقط جواب میخوایم ایالتای دیگه بیشتر میرن در نتیجه بیشتر سوال میشه و بیشتر جواب میگیرن

اشتباه میکنم؟ آیا؟

2015 = GOD DAMN IT  
2016 = GOD DAMN IT  
2017 = GOD DAMN IT  
2018 = GOD DAMN IT  
2019 =  ?GOD ?What
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، armin021 ، jsmlz
براي من خيلي مهم بود كه بدونم براي چي خيليا نميرن نيويورك با اينكه ميدونن از مدرنترين و زيباترين شهراي دنياست. مثلا به عنوان شهري كه خيلي مشتري ايراني داره، لس آنجلس و نيويورك رو مقايسه ميكنم:
درصد هيسپنيكها تو LA دو برابر NY.
نسبت بيكاري LA بيشتر از يك و نيم برابر NY.
نسبت درآمد به هزينه زندگي هر دو برابره.
كيفيت هواي LA افتضاحه.
نسبت جرم LA بيشتر از NY.
نسبت تحصيلكرده LA كمتر از NY.
نميخوام بگم ملت پاشن برن نيويورك. فقط برام خيلي دليلش مهمه كه چرا ملت نميرن نيويورك؟ شايد من چيزي رو در نظر نگرفتم و بقيه ميدونن و اين باعث بشه رفتن احتمالي به نيويورك با شكست مواجه بشه.

يه نكته ديگه هم وجود داره كه برام سؤاله. ما اگه يه نفري حتي تو جنگل هم بريم احتمال زنده موندمون خيلي كمه. ولي اگه 4 - 5 نفر باشيم خب شانس زنده موندن خيلي بيشتر ميشه. كسايي كه با يه احتمالي آيندشونو تو نيويورك ميبينن چرا سعي نميكنن با هماهنگي و با همديگه مهاجرت كنن. خب اطلاعات ابتدايي در بدو ورود خيلي حياتيه. از پيدا كردن محل زندگي مناسب تا راه و چاه بانك و كارت و شغل. مسلماً اگه چند تا خانواده ايراني با هم باشن ميتونن اطلاعات مهم رو در ماههاي اول رد و بدل كنن و شروع خيلي بهتري داشته باشن ولي انگار ملت ميترسن به بقيه بگن ما ميخوايم بريم نيويورك. چرا به نظرتون؟
دالاس تکزاس 2014
پاسخ
(2014-04-20 ساعت 14:53)peymanmohajer نوشته:  انگار ملت ميترسن به بقيه بگن ما ميخوايم بريم نيويورك. چرا به نظرتون؟
ملت اصلا میترسن به هم بگن ما داریم از ایران میریم !!
نیو یورک که سهله !!!
پاسخ
(2014-04-20 ساعت 15:24)behfaza نوشته:  
(2014-04-20 ساعت 14:53)peymanmohajer نوشته:  انگار ملت ميترسن به بقيه بگن ما ميخوايم بريم نيويورك. چرا به نظرتون؟
ملت اصلا میترسن به هم بگن ما داریم از ایران میریم !!
نیو یورک که سهله !!!

همينجا رو ميگم دوست عزيز. تو همين سايت.
دالاس تکزاس 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، behfaza ، سیمین راد ، alirezanz ، peidaye penhan ، jsmlz
(2014-04-20 ساعت 14:53)peymanmohajer نوشته:  براي من خيلي مهم بود كه بدونم براي چي خيليا نميرن نيويورك با اينكه ميدونن از مدرنترين و زيباترين شهراي دنياست. مثلا به عنوان شهري كه خيلي مشتري ايراني داره، لس آنجلس و نيويورك رو مقايسه ميكنم:
درصد هيسپنيكها تو LA دو برابر NY.
نسبت بيكاري LA بيشتر از يك و نيم برابر NY.
نسبت درآمد به هزينه زندگي هر دو برابره.
كيفيت هواي LA افتضاحه.
نسبت جرم LA بيشتر از NY.
نسبت تحصيلكرده LA كمتر از NY.
نميخوام بگم ملت پاشن برن نيويورك. فقط برام خيلي دليلش مهمه كه چرا ملت نميرن نيويورك؟ شايد من چيزي رو در نظر نگرفتم و بقيه ميدونن و اين باعث بشه رفتن احتمالي به نيويورك با شكست مواجه بشه.

يه نكته ديگه هم وجود داره كه برام سؤاله. ما اگه يه نفري حتي تو جنگل هم بريم احتمال زنده موندمون خيلي كمه. ولي اگه 4 - 5 نفر باشيم خب شانس زنده موندن خيلي بيشتر ميشه. كسايي كه با يه احتمالي آيندشونو تو نيويورك ميبينن چرا سعي نميكنن با هماهنگي و با همديگه مهاجرت كنن. خب اطلاعات ابتدايي در بدو ورود خيلي حياتيه. از پيدا كردن محل زندگي مناسب تا راه و چاه بانك و كارت و شغل. مسلماً اگه چند تا خانواده ايراني با هم باشن ميتونن اطلاعات مهم رو در ماههاي اول رد و بدل كنن و شروع خيلي بهتري داشته باشن ولي انگار ملت ميترسن به بقيه بگن ما ميخوايم بريم نيويورك. چرا به نظرتون؟

به نکته جالبی اشاره کردی پیمان خان. اینم مقایسه این دو تا در areavibes هست:

[عکس: attachment.php?aid=3449]

در تایید گفته های شما به نظر می رسه در خیلی موارد این دو تا شهر به هم شبیه هستند. به نظر میاد مدرسه های نیویورک خیلی بهتره ولی آب و هوای LA مناسبتره. البته به نظرم این پارامتر نشوندهنده روزهای آفتابی بیشتر و دمای معتدل تر هست وگرنه از لحاظ غلظت آلاینده ها احتمالاً LA وضعیتش بدتر نباشه بهتر نیست. یکی از دلایل رفتن ایرانی ها به LA جامعه ایرانی های این شهر هست. من نمی دونم ایرانی های نیویورک چند هزار نفرند ولی به نظر میاد انسجام LA رو ندارن. برای بعضی ها هم مهمه که اول کاری در مملکت غریب از حمایت های ایرانی های مقیم برخوردار بشن.

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
ببینید دوستان من هر دو این شهر هارو دیدم و نزدیک ۲ سال هست دارم لس آنجلس زندگی میکنم به نظر من نیویورک اصلن اصلن با ال ای قابل مقایسه نیست یه توضیح برای شما میدم که چرا ایرانی ها هجوم میارن به لس آنجلس
دلیل بزرگی که ایرانی ها میان به لس آنجلس این هست که اینجا جمعیت ایرانی ها زیاده و چون میخوان تو همون فضای ایرانی بمونن و به اشتباه فکر میکنن که هموطن هاشون دستشون رو میگیرن تشریف میارن ال ای
دلیل بعدیش ندونستن زبان انگلیسی هست شما باید در شهری مثل نیویورک زبان تون واقعن خوب باشه
دلیل بعدی سرد بودن هوای نیویورک هست خب بیشتر سال ال ای هواش بهاریه حالا کاری به آلاینده ها ندارن زیاد ،
دلیل بعدیش این است که نیویورکی که مد نظر شماست یعنی همون منهتن و اطرفاش خیلی خیلی گرونه و بروکلین و برانکس جاهای چشم نوازی نیستن ( اگرچه اگر از من بپرسید من میگم غیر از چند جای محدود لس آنجلس الباقی جاها اصلن زیبا و چشم نواز نیست )
دلیل بعدیش اینه که این شهر دقیقن مثل تهرانه شلوغ و پر سر و صدا و ... که خب خیلی ها میگن نه دیگه دلمون نمیخواد یک همچنین جایی زندگی کنیم .
و اما دلیل خیلی خیلی مهمش اینه که معمولن تیپ فکری کسانی که میرن سمت نیویورک خیلی متفاوته بیشتر از لحاظ طرز فکر عقیده های روشن فکری دارن .
اما واقعن ایرانی های نیویورک قابل مقایسه با ایرانی های ال ای نیستن خیلی به روز تر بُر خورده تر و با حال تر و خیلی خیلی با کلاس تر هستن و اتفاقن اتحادشون خیلی خیلی هم خوبه نمونه اش رژه نوروزی هر سال در منهتن نیویورک شما محال ممکنه تو ال ای یک همچین چیزهایی ببینید .
من چند باری اشاره کردم اگر از تیپ دانشگاهی و یا به هر نحوی اقشار متوسط جامعه هستید دور ال ای رو یک خط قرمز بکشید .
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان