کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ایالت نیویورک
سلام من 3 ماه دیگر به نیویورک میام طراحی لباس خواندم زبانم هم بد نیست فکر میکنید آنجا بتونم کار پیدا کنم و خرج خودم را در بیارم؟ لازم هست دوره خاصی ببینم؟ توصیه میکنید اول کجا خانه اجاره کنم ؟ممنون میشم دوستان با تجربه پاسخ بدن
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz ، soli asali ، زری وحدتی ، armin021 ، nedaba ، babak12 ، we are one ، jsmlz
باسلام
من میخام تاچندماهه آینده به آمریکابرم دوستانی که درایران هستن وتصمیم دارن به آمریکا مهاجرت کنن اگه برای همسفر بودن ورفتن به آمریکا دنبال همخونه ویا همسفرهستن به من PM بدن لطفا....
من 29 سال
peyman
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، alirezanz ، miyu ، زری وحدتی ، nedaba ، alitab ، we are one ، faraz15 ، jsmlz
(2013-12-18 ساعت 04:21)rimaya نوشته:  
(2013-12-17 ساعت 10:52)tabim4 نوشته:  
(2013-12-17 ساعت 08:45)rimaya نوشته:  من هم نظر دوستمون رو دارم اگر زبان سطح بالا و پول ندارید و یا تخصص و آشنای خاصی ندارید نیویورک ممکنه بد جوری اذیتتون کنه، (البته تو این آمریکا به من ثابت شده تا حالا که آشنا و فامیل کاری برای کسی انجام نمیده )
ولی هر کدوم از اینها رو حتا یکیش رو هم داشته باشید خوبه
نیویورک ، لس آنجلس و این جور شهرها برای این گرون هستن که همه بهشون هجوم نیارن
در آخر هم تصمیم با خودتون هست
فقط این رو به خاطر داشته باش پیرو حرف قبلیم اگر نیویورک رو خیلی دوست داری هرجا بری همیشه میخوای بری نیویورک و همیشه با خودت کلنجار خواهی رفت که چرا نرفتم بعد باید دوباره زحمت جا به جا شدن رو متحمل بشی
من با این نظریه دوستان کاملاً موافق نیستم و این مطلب اخیر دوستمان را اینجوری تصحیح میکنم:
اگر زبان سطح بالا و پول ندارید و یا تجربه کار توام با تخصص فنی و عملی قوی در سطوح کارگری یا تکنسینی یا کارشناسی ندارید کلاً فکر مهاجرت به آمریکا را از سرتان بیرون کنید و بشینید سر جایتان در مملکت خودتون.قبول دارم که آمریکا سرزمین فرصتهاست اما از آنجائیکه سال به سال اوضاع اقتصادی وخیمتر و رقابت در بازار کار شدیدتر میشود و چون سیستم بیرحم صد در صد سرمایه داری حاکم است پیدا کردن شغل و کسب درآمد برای تمام اقشار مختلف ؛ انحصاری و مافیایی میشود به این دلیل فرصت برای خوشبختی خیلی خیلی کم است ولی فرصت برای بدبختی و فلاکت زیاده. اما فقط یک استثناء در این بین وجود دارد آنهم اینکه برای جوان مجردی که در سن پایین مهاجرت میکند و وارد تحصیلات دانشگاهی در آن کشور میشود در صورت کسب تخصص قوی و مدارک معتبر و بالای دانشگاهی شانس موفقیت و خوشبختی وی در آن سرزمین خیلی بالاست. ارزش مدارک تحصیلات دانشگاهی ایران برای کارفرمایان این کشور در حکم یک برگ دستمال کاغذی مستعمل و مچاله شده می باشد.

منم با این متن موافقم ، اما یک خورده هم عصبی و وحشتناک جلوه دادید به نظر من ، میشه تمام این هایی رو که مثال زدید اینجا به دست آورد ، البته خود من تخصص داشتم و اصلن دنبال کار نگشتم اما چند نفری رو میشناسم که با تخصص بالا و حتا دکترا برگشتن ایران چون کار پیدا نکردن (مدارک تحصیلی شون رو آمریکا و اروپا گرفته بودن )
اشخاص زیادی رو هم دیدم که از صفر شروع کردن و به دست آوردن البته گزینه پر اهمیت سن و سال و پشتکار رو من هم تأیید میکنم
من یک پیشنهاد دارم برای کسانی که پشتوانه قوی علمی و مالی ندارن من میگم بیاید از شهرهای کوچک آمریکا شروع کنید جاهای خوبی هم هستن واقعن مثل پورتلند و یا پیتسبورگ بعد که پشتوانه تون قوی شد میتونید نیویورک برید ، نیویورک سرجاش هست فرار نمیکنه
اما اگر هوش از سرتون پرونده این حرف ها روی شما تأثیری نداره برای بار چندم بازهم میگم برید از همونجا شروع کنید .

با نظر شما کاملا موافق هستم باید از شهر های کوچیک شروع کرد یا نه باید از شهر های نسبتن ارزون تر شروع کرد.

دوست عزیز من قصد مهاجرت به امریکا را دارم زبان هم در حد متوسط هست اما میتونم تقویتش کنم مدرک تحصیلی من هم فوق دیپلم برق هست اما تخصص در انجام کار های برقی (برق ساختمان و plc , و تابلو های صنعتی ) و تا حدودی اکسل هم بلدم به نظر شما شهر سیاتل شهر ارزونی هست یا نه شما چه شهری را برای شروع پیشنهاد میکنید و با چقدر سرمایه اولیه؟؟!!
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، alirezanz ، armin021 ، nedaba ، Rock ، نیلان ، jsmlz
سلام دوستان من و شوهرم اگر خدا بخواد سال دیگه باید بیایم آمریکا شوهرم تعمیرکار حرفه ای لوازم صوتی و تصویری کلیه لوازم برقی هست آیا میشه امیدوار باشیم که کار پیدا میکنه سنش هم 64 ساله هست خودم جای شلوغ را دوست دارم جایی که احتیاج به ماشین هم نداشته باشیم خودم هم لیسانس زبان فرانسه دارم اگر کسی میتونه ما رو راهنمایی کنه ممنون میشم
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، khder ، alirezanz ، armin021 ، nedaba ، HERMES7 ، we are one ، faraz15 ، ginjer ، jsmlz
اگر کسی تو نیویورک دنبال هم اتاقی است پیام خصوصی بده لطفا
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz ، armin021 ، soli asali ، nedaba ، shadi79 ، Rock ، alitab ، faraz15 ، jsmlz
سلام
یه سوال؟
من خیال ماشین خریدن ندارم. مقصدم هم نیویورکه، آیا کل نیویورک مجهز به سیستم مترو هستش؟
لطفا خیلی واضح بگین سیستم مترو و اتوبوس نیویورک برای ساکنین جوابگو هست و کجاهاشو پوشش میده؟
مرسی.
* DV 2014 *
آنچه در این سایت مینویسم صرفا نظرات شخصی من هستند و ممکن است متفاوت با نظرات دیگر باشد. حتی المقدور مطالبی رو نقل میکنم که از صحت آن اطمینان دارم، ولی باز هم بدون شک احتمال اشتباه وجود دارد.
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، nedaba ، alirezanz ، faraz15 ، soheil1993 ، jsmlz ، copol
(2014-05-27 ساعت 01:10)armin021 نوشته:  سلام
یه سوال؟
من خیال ماشین خریدن ندارم. مقصدم هم نیویورکه، آیا کل نیویورک مجهز به سیستم مترو هستش؟
لطفا خیلی واضح بگین سیستم مترو و اتوبوس نیویورک برای ساکنین جوابگو هست و کجاهاشو پوشش میده؟
مرسی.

بعله خيالتون راحت خود نيويورك و بروكلين و قسمتي از برانكس رو پوشش ميده
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، soli asali ، nedaba ، alirezanz ، babak12 ، HERMES7 ، we are one ، faraz15 ، soheil1993 ، jsmlz ، copol
یه سوال؟
مرسی.

این نقشه نیویورکه
نگاه کنی خودت میفهمی
SubwayMap
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، soli asali ، تندر ، nedaba ، alirezanz ، faraz15 ، jsmlz
اينقدر از اين تاپيك استقبال شده (ميانگين 2 ارسال در ماه) كه فكر كنم صافش كنيم توش تربچه بكاريم بازدهيش بالاتر باشه. وااالاااا.
دالاس تکزاس 2014
داداش! سر به سر مهاجر نذار... مهاجر خستس...
پاسخ
تشکر کنندگان: سیمین راد ، nedaba ، soli asali ، alirezanz ، sksara ، S.gh ، miyu ، we are one ، faraz15 ، soheil1993 ، jsmlz
(2014-06-22 ساعت 16:35)peymanmohajer نوشته:  اينقدر از اين تاپيك استقبال شده (ميانگين 2 ارسال در ماه) كه فكر كنم صافش كنيم توش تربچه بكاريم بازدهيش بالاتر باشه. وااالاااا.

باید بریم تو تاپیک کلیرنس یه مقدار تبلیغات کنیم Smile اینجوری نمیشه اینجا داره خاک میخوره !
[font=Tahoma]منتظرسرا عضو سبز میپذیردCool
[/font]
[font=Verdana]
کدام کشورها برای سفر نیاز به ویزا ندارند
[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، peymanmohajer ، alirezanz ، babak12 ، S.gh ، we are one ، faraz15 ، jsmlz
(2014-05-27 ساعت 01:23)rimaya نوشته:  
یه سوال؟
مرسی.

بعله خيالتون راحت خود نيويورك و بروكلين و قسمتي از برانكس رو پوشش ميده

برانکس همون طوری که تو فیلما نشون میده، منطقه ی خلاف کارهاس؟

(2014-06-22 ساعت 22:12)soli asali نوشته:  
(2014-06-22 ساعت 16:35)peymanmohajer نوشته:  اينقدر از اين تاپيك استقبال شده (ميانگين 2 ارسال در ماه) كه فكر كنم صافش كنيم توش تربچه بكاريم بازدهيش بالاتر باشه. وااالاااا.

باید بریم تو تاپیک کلیرنس یه مقدار تبلیغات کنیم Smile اینجوری نمیشه اینجا داره خاک میخوره !

نه تربچه نکارین! من اومدم Big Grin
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
منتظر سرای ۲۰۱۵ لطفا عضو شوید دوستان گلم
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz ، babak12 ، faraz15 ، jsmlz
دوستان آیا همون طور که مثلا شهر سن خوزه دارای پتانسیل IT هستش، آیا برای رشته های هنرهای تجسمی و گرافیک شهر و یا ایالتی وجود دارد که تمرکز شرکت های تبلیغاتی و یا هنری در آنجا باشد؟ خواهشا جواب بدین... ممنون میشم

پاسخ
تشکر کنندگان: hamed.us ، faraz15 ، jsmlz ، copol ، pishtaz611
دوستان اگه براتون مقدوره یکم بیشتر از NY بگید

تعداد ایرانی ها ؟ یا کجا ها ایرانی بیشتره ؟ هزینه ها ؟

خیلی لطف میکنید...........
Its not who I am underneath, but what I do that defines me  
Его не кто я под ним, но то, что я делаю, что определяет меня

تاریخ آن سرزمین با "میلاد"
و تاریخ سرزمین من با "هجرت" آغاز میگردد...!

2015 = GOD DAMN IT  
2016 = GOD DAMN IT  
2017 = GOD DAMN IT  
2018 = GOD DAMN IT  
2019 =  ?GOD ?What
پاسخ
تشکر کنندگان: faraz15 ، jsmlz
سلام دوستان،
به نظرتون از لحاظ دانشگاهی نیویورک در مقایسه با هیوستون تگزاس چطوره؟
ممنون
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
منتظر سرای ۲۰۱۵ لطفا عضو شوید دوستان گلم
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz ، faraz15 ، jsmlz
شما که نمیتونی هیوستون رو با نیویورک مقایسه کنی. معلومه که نیویورک دانشگاههای به مراتب بهتری داره. مقایسه صحیح حداقل مقایسه بین آستین و نیویورک هست اگر تگزاس منظورتون هست.
البته اینکه کدام منطقه دانشگاههای بهتر بیشتری دارد به هیچ کار شما نمی آید. مهم اینست که از کدام بتوانید پذیرش و اسکولارشیپ و فاند بگیرید. اما اگر قصدتان اینست که یکسالی را در آن ایالت بگذرانید تا از مزایای Instate شدنش استفاده کنید باید بدانید که دانشگاههای خوب آمریکا دو تجمعی یکی در شمال شرق آمریکا (بوستون، نیوجرسی، و اطراف نیویورک ) دارند و یکی در غرب آمریکا (کالیفرنیا) دارند. البته رنک دانشگاهها در رشته های مختلف متفاوت است و موسسات مختلفی رنکینگ انجام میدهند. اما یک مورد برای نمونه:
http://colleges.usnews.rankingsandreview...iversities
ضمنا دانشگاه آستین هم یکی از دانشگاههای خوب آمریکاست و رنکینگ کلی اش به شرح ذیل است:
University rankings
National
ARWU 27
Forbes 66
U.S. News & World Report 52
Washington Monthly 19
Global
ARWU 35
QS 71
Times 25
حالا چرا اینقدر رنک ها متفاوت است به دلیل فاکتورهای متفاوت و وزن دهی متفاوت مجلات و موسسات رنک دهی است اما فارغ التحصیلی در دانشگاهی که رتبه 19 تا 66 ام دانشگاه آمریکا را دارد و رتبه 25 تا 71 ام دانشگاههای جهان را خودش افتخاری است.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، نیلان ، ParsTrader ، amjad ، نيما ٩٢ ، alirezanz ، deineath ، we are one ، faraz15 ، sce ، ginjer ، jsmlz ، copol ، pishtaz611

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان