کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ایالت نیویورک
دوستان من و خانوادم میخوایم به یک شهر بزرگ نقل مکان کنیم، منتهی نگران شغل همسرم هستیم، اگه کسی جاییو میشناسه ممنون میشم کمکمون کنه.
همسرم فوق لیسانس mba, accounting هستند و الان حسابرس دولت (ایالت) با سابقه 5 سال.
ازدواجی
رسید نامبر: 11 اپریل
سرویس سنتر: National Benefit Center
اپرو: تاریخ نمیدونم
مصاحبه : اپریل، یک ضرببببببب
لینک سفرنامه : http://www.mohajersara.com/thread-1910-p...#pid497326
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz ، faraz15 ، jsmlz ، copol
این عکس امروز مال روزنامه خراسان هست.دوستان مقدار درامد رو هم مد نظر داشته باشن[عکس: 7e24fad5b0ebcd515dd04bda337906cb.jpg]
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadg846 ، Danoosh ، faraz15 ، alirezanz ، jsmlz
[URL][عکس: 165c88df25a485f8edbeed2021825e5d.jpg][/URL]

این عکس هم مال همون روزنامست چند روز بعدش!
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz ، jsmlz
[عکس: 82c37d17b638fe499d5c7f77f840ab13.jpg]
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، faraz15 ، alirezanz ، aidaz ، jsmlz
(2013-12-27 ساعت 22:41)سلام مهاجر نوشته:  سلام به دستای گلم.
بابا اینقدر ما رو از سنمون نترسونین! من تازه تو سن 45 سالگی با 2تا بچه دارم مییام آمریکا. البته تخصص. تعمیر کولرگازی و دستگاههای سرد کننده است.مدرک تحصیلی خاصی هم ندارم اما تا دلتون بخاد امید دارم! شما اینقدر مثالهای ناامید کننده میزنین که من میترسم.....
به امید شادکامی برای همه دوستان مهاجرسرا

آفرین ,امید ,نکته مثبت و کاربردیه با امیدواری سن کمتر بنظر میاد ,و پول بیشتر بنظر میاد و نکات مثبت اطرافت در کل بیشتر به چشم میاد ,فقط مثبت فکر کردنه که همه چیزرو حل میکنه ,آفرین به شما
[font=Tahoma]خدارو شکر همه چیز روبراهه[/font]
[font=Times New Roman]خداروشکر همه چیز بر وفق مراده[/font]
[font=Times New Roman]خداروشکر ویزاامریکاروبه شیوه ای عالی گرفتم[/font]Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz ، jsmlz ، فام مج
دوستانم ،
دوباره این تاپیک داره میره زیر خاک
تمام پست ها رو مطالعه کردم . برام سواله یعنی هیچکس عشق نیویورک نیست تا از اونجا برامون اطلاعات بزاره
منابع کمی در مورد زندگی توی نیویورک هست . لطفا .....

پیروز باشید
ما آزموده‌ایم در این شهر بخت خویش***بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش
از بس که دست می‌گزم و آه می‌کشم***آتش زدم چو گل به تن لخت لخت خویش
دوشم ز بلبلی چه خوش آمد که می‌سرود ***گل گوش پهن کرده ز شاخ درخت خویش
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz ، faraz15 ، ginjer ، jsmlz
(2015-01-07 ساعت 02:18)DELPHI5 نوشته:  دوستانم ،
دوباره این تاپیک داره میره زیر خاک
تمام پست ها رو مطالعه کردم . برام سواله یعنی هیچکس عشق نیویورک نیست تا از اونجا برامون اطلاعات بزاره
منابع کمی در مورد زندگی توی نیویورک هست . لطفا .....

پیروز باشید
من فکر کنم بتونم یه قسمت کوچیک از سوالتون رو روشن کنم. خیلیا عشق نیویورکن ولی یه مهاجر تازه وارد که نه مدارکشو قبول دارن نه بلده زبان رو مثل یه آدم معمولی صحبت کنه نه از فرهنگ امریکایی سر درمیاره تقریبا غیر ممکنه تو نیویورک دووم بیاره بیشتر منظورم از لحاظ مالی هستش. زندگی تو نیویورک درآمد بالایی میخواد که معمولا مهاجر تازه وارد نداره.
دالاس تکزاس 2014
داداش! سر به سر مهاجر نذار... مهاجر خستس...
پاسخ
تشکر کنندگان: DELPHI5 ، alirezanz ، سیمین راد ، jsmlz ، copol
(2015-01-07 ساعت 09:30)peymanmohajer نوشته:  من فکر کنم بتونم یه قسمت کوچیک از سوالتون رو روشن کنم. خیلیا عشق نیویورکن ولی یه مهاجر تازه وارد که نه مدارکشو قبول دارن نه بلده زبان رو مثل یه آدم معمولی صحبت کنه نه از فرهنگ آمریکایی سر درمیاره تقریبا غیر ممکنه تو نیویورک دووم بیاره بیشتر منظورم از لحاظ مالی هستش. زندگی تو نیویورک درآمد بالایی میخواد که معمولا مهاجر تازه وارد نداره.
دوست عزیزم .
ممنون از وقتی که گذاشتی
حرف شما کاملا صحیح است . اما برای کسی که میخواد شروع کنه چه فرقی میکنه از سانرانسیسکو شروع کنه یا از نیویورک؟
میزان هزینه های نیویورک رو چک میکردم دیدم که با سانفرانسیسکو برابری میکنه .
ممنون میشم اگه راهنمایی ام بکنید

پیروز باشیدSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: foruzanfar ، alirezanz ، faraz15 ، jsmlz ، pishtaz611
شما روی گرونترین جاها دست گذاشتی‌ و مقایسه میکنی‌ دوست عزیز، برای شروع معمولا از شهر‌های ارزونتر شروع میکنند مگر اینکه کسی‌ به دلیل شغلی‌ این شهر‌ها رو انتخاب کنه. ذهنتون رو درگیر اسمهای بزرگ نکنید. شهرهای زیادی هستند که تا مدتها براتون جذاب خواهند بود.

من خودم در مدت کوتاهی که نیویورک بودم عاشق فرهنگ مردم اونجا شدم، ولی‌ مسئله اینجاست که با اختلاف هزینه‌ای که در نیویورک برای یک سال در مقایسه با جاهای دیگه دارین میتونین مثلا پیش پرداخت یک خونه رو بدین و آیندتون رو بسازین
پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، alirezanz ، jsmlz ، copol
اگر خدا بخواهد این تاپیک هم در حال راه افتادنه. دوستان و پیشکسوتان عزیز اطلاعاتی در مورد نیو یورک دارن اطلاع رسانی کنند ممنون. [emoji6]

از یکی از دوستانم که خواهرشان در نیویورک بود سوال کردم درباره این شهر و چگونگی زندگی. به من گفتن خواهرشون در اغلب شهرهای بزرگ امریکا زندگی کرده ولی احساس راحتی و امنیتی که در نیو یورک داشتن در شهرهای دیگه تجربه نکرده بودن. یکی از خصوصیات دیگه این شهر که گفتن در این شهر با توجه به ترکیب و پیشنه تاریخی جمعیتی و قومی که داره مهاجر پذیرتره ( به قول خواهر ایشان کسی اینجا رو شهر خودش نمیدونه یعنی تعصب خاصی ندارن و بهتر شمارو قبول میکنند چون در نهایت خودشون مهاجر هستند) از سایر شهر های بوده که زندگی کردن. البته اینم بگم که خواهرشون دارای وضع مالی عالی هستن [emoji16] البته که پول همه جا کار خودشو میکنه.

لطفا هرکس اطلاعات داره حالا از هر نوع بازگو کنه.

اگر خدا بخواهد این تاپیک هم در حال راه افتادنه. دوستان و پیشکسوتان عزیز اطلاعاتی در مورد نیو یورک دارن اطلاع رسانی کنند ممنون. [emoji6]

از یکی از دوستانم که خواهرشان در نیویورک بود سوال کردم درباره این شهر و چگونگی زندگی. به من گفتن خواهرشون در اغلب شهرهای بزرگ امریکا زندگی کرده ولی احساس راحتی و امنیتی که در نیو یورک داشتن در شهرهای دیگه تجربه نکرده بودن. یکی از خصوصیات دیگه این شهر که گفتن در این شهر با توجه به ترکیب و پیشنه تاریخی جمعیتی و قومی که داره مهاجر پذیرتره ( به قول خواهر ایشان کسی اینجا رو شهر خودش نمیدونه یعنی تعصب خاصی ندارن و بهتر شمارو قبول میکنند چون در نهایت خودشون مهاجر هستند) از سایر شهر های بوده که زندگی کردن. البته اینم بگم که خواهرشون دارای وضع مالی عالی هستن [emoji16] البته که پول همه جا کار خودشو میکنه.

پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz ، faraz15 ، soheil1993 ، biparva ، jsmlz ، pishtaz611 ، hosseinix

پاسخ
تشکر کنندگان: DELPHI5 ، alirezanz ، faraz15 ، jsmlz
(2015-01-08 ساعت 22:07)DELPHI5 نوشته:  
(2015-01-07 ساعت 09:30)peymanmohajer نوشته:  من فکر کنم بتونم یه قسمت کوچیک از سوالتون رو روشن کنم. خیلیا عشق نیویورکن ولی یه مهاجر تازه وارد که نه مدارکشو قبول دارن نه بلده زبان رو مثل یه آدم معمولی صحبت کنه نه از فرهنگ آمریکایی سر درمیاره تقریبا غیر ممکنه تو نیویورک دووم بیاره بیشتر منظورم از لحاظ مالی هستش. زندگی تو نیویورک درآمد بالایی میخواد که معمولا مهاجر تازه وارد نداره.
دوست عزیزم .
ممنون از وقتی که گذاشتی
حرف شما کاملا صحیح است . اما برای کسی که میخواد شروع کنه چه فرقی میکنه از سانرانسیسکو شروع کنه یا از نیویورک؟
میزان هزینه های نیویورک رو چک میکردم دیدم که با سانفرانسیسکو برابری میکنه .
ممنون میشم اگه راهنمایی ام بکنید

پیروز باشیدSmile
منظورتون رو متوجه شدم. نیویورک از لحاظ نقلیه عمومی، فراوانی جمعیت، امنیت و هزینه تحصیل در جایگاه بهتریه و سانفرانسیسکو از لحاظ آب و هوا، نسبت درامد به هزینه و کیفیت هوا. البته همه اینا بیشتر تأیید فرمایش شماست تا جواب شما. به نظر میاد در کل برای شروع مثل هم میمونن. ولی واقعا نمیدونم چرا معمولا ایرانیا سانفرانسیسکو رو انتخاب میکنن (البته جایی آماری ندیدم که تعداد ایرانیا تو کدوم شهر بیشتره، فقط حسی فکر میکنم که تو سانفرانسیسکو بیشتره). منتظریم دوستان متخصص بیان چار تا دلیل منطقی محکمه پسند بدن.

تو بحث مقایسه این دو جا خب ما خیلی چیزا رو در موردشون نمیدونیم ولی من جواب رو حتی برای یه جایی که تقریبا در موردش اطلاعات داریم هم نمیدونم. مثلا تو تهران همین مقایسه رو میتونید در مورد خیابون ابوذر و شمال شهر داشته باشید. قیمت خونه تو این دو جا تقریبا برابری میکنه ولی خب اولی جنوب شهره و شاید تو نگاه کسی که از خارج تهران برای اولین بار نگاه کنه تو ذوق بزنه در مقایسه با شمال تهران (دوباره الان یکی پیدا نشه بگه مگه ابوذر چشه؟ ببینید ابوذر خیلی هم خوبه بنده هم اصلا نمیگم بده. بحث خوب یا بد بودن نیست بحث متفاوت بودنه). به نظر بحث یه خورده فرهنگیه مثل اینکه یه نفر ترجیح بده تو ساختمونی زندگی کنه که همه کراوات میزنن ولی اون یکی که آدم راحتتریه ترجیح بده یه جایی زندگی کنه که با شلوارک بیاد بیرون. اصلا دلیلی وجود نداره که آدم کراواتیه بهتره یا شلوارکیه فقط با هم متفاوتن و هر آدمی یه کدومو میپسنده؛ در عین حال قیمت و هزینه برابری میکنه (لطفا بازم یکی پیدا نشه که بگه مگه تو ابوذر ملت شلوارک میپوشن؟ نه عزیز من دو تا مثال بالا دو تا مثال جداگونه بود و ربطی به هم نداشت). والا، بحث که فرهنگی میشه یه خورده احتیاط نکنی حتما به یکی برمیخوره و تا دندون نیششو تو بصل النخاعت فرو نکنه آروم نمیشه.

با همه این حرفا شاید نیویورک به درد آدمای ماجراجویی بخوره که با جمعیت زیاد و سرعت پیشرفت و تغییرات سریع و زندگی داینامیک حال میکنن ولی سانفرانسیسکو بدرد کسایی که اومدن در کوتاهترین راه کیفیت زندگیشونو بهتر کنن، طبیعت رو دوست دارن و دنبال آرامش هستن. به نظر میاد جمعیت 10 برابری نیویورک نسبت به سانفرانسیسکو نشون میده که عمده جمعیت امریکا از تیپ اول هستن و عمده ایرانیا از تیپ دوم.
دالاس تکزاس 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، DELPHI5 ، alirezanz ، سیمین راد ، faraz15 ، pari pariaaa ، moqadam ، jsmlz ، karmen ، pishtaz611
با سلام خدمت دوستان عزیز

من فوق لیسانس طراحی داخلی دارم، و تا چند ماهه دیگه راهی امریکا میشم ..
راستش رو بگم چون اصلا اشنایی ندارم و تموم اطلاعاتم مربوط به همین سایت مهاجرسراست.
خواست ببینم میتونم تو نیویورک کاری مرتبط با رشته تحصیلیم پیدا کنم ؟!
یا به نظرتون کدوم ایالت و شهرها بهترن ؟!
در ضمن زبان رو هم در حد خوب و معمولی واردم.
من 23 سالمه

خواهشا پاسخ بدید ... مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: faraz15 ، jsmlz
(2015-01-09 ساعت 12:47)sina35 نوشته:  شما روی گرونترین جاها دست گذاشتی‌ و مقایسه میکنی‌ دوست عزیز، برای شروع معمولا از شهر‌های ارزونتر شروع میکنند مگر اینکه کسی‌ به دلیل شغلی‌ این شهر‌ها رو انتخاب کنه. ذهنتون رو درگیر اسمهای بزرگ نکنید. شهرهای زیادی هستند که تا مدتها براتون جذاب خواهند بود.

من خودم در مدت کوتاهی که نیویورک بودم عاشق فرهنگ مردم اونجا شدم، ولی‌ مسئله اینجاست که با اختلاف هزینه‌ای که در نیویورک برای یک سال در مقایسه با جاهای دیگه دارین میتونین مثلا پیش پرداخت یک خونه رو بدین و آیندتون رو بسازین

ممنون از جوابتون .
من میخوام بدونم آیا شروع از یک شهر کوچک و سپس انتقال به یک شهر بزرگتر هزینه زمانی و ریالی بیشتری نداره . فرض کنیم برم یک جا و 3 سال اونجا بمونم و تازه زمانی که دارم به محیط عادت میکنم و زندگیم روی روال می افته بخوام شرایطم رو عوض کنم .
از شما و سایر دوستان نظر میخوام . لطفا راهنمائی بفرمائید Smile

پیروز باشید
ایام به کام
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz ، faraz15 ، jsmlz
(2015-01-11 ساعت 00:32)DELPHI5 نوشته:  
(2015-01-09 ساعت 12:47)sina35 نوشته:  شما روی گرونترین جاها دست گذاشتی‌ و مقایسه میکنی‌ دوست عزیز، برای شروع معمولا از شهر‌های ارزونتر شروع میکنند مگر اینکه کسی‌ به دلیل شغلی‌ این شهر‌ها رو انتخاب کنه. ذهنتون رو درگیر اسمهای بزرگ نکنید. شهرهای زیادی هستند که تا مدتها براتون جذاب خواهند بود.

ممنون از جوابتون .
من میخوام بدونم آیا شروع از یک شهر کوچک و سپس انتقال به یک شهر بزرگتر هزینه زمانی و ریالی بیشتری نداره . فرض کنیم برم یک جا و 3 سال اونجا بمونم و تازه زمانی که دارم به محیط عادت میکنم و زندگیم روی روال می افته بخوام شرایطم رو عوض کنم .
از شما و سایر دوستان نظر میخوام . لطفا راهنمائی بفرمائید Smile

پیروز باشید
ایام به کام

دوست عزیز انتقال و جابجایی تو امریکا خیلی خیلی راحت تر و رایج تر از ایرانه. اینجا اگه از یه شهر برید به یه شهر دیگه درصد بالایی از چیزا تغییر نمیکنه. مثلا تو شهر جدید بازم شما از والمارت و آلدی مواد غذایی میخری و از میسیز و راس لباس. این اواخر که من دنبال کار میگشتم یه سایت بود که نشون میداد به جز شما که برای این کار اپلای کردی چه کسایی و از کجا به موازات شما اپلای کردن که باعث تعجب بود بیشتر از دو سوم کسایی که اپلای کردن از استان دیگه ای بودن. حتی کسایی که معمولا جابجا میشن وسایل خونه رو با خودشون نمیبرن و تو یه گاراژ سیل همه رو میفروشن و تو مکان جدید دوباره میخرن. چون اینجا با چند هزار دلار که میتونه حقوق یک ماه شما باشه میشه وسایل خونه رو دوباره نو خرید. اگه بیاید اینجا میبینید که بافت شهرها و راه ها و حتی فرهنگ تو خیلی از جاهایی که شما میرید خیلی مثل ایران تغییر نمیکنه. اینجا علاقه مندی به جابجایی تو رزومه یه مزیت محسوب میشه که معمولا جزء ثابت خیلی از رزومه هاست و اینجا خیلی معموله که اگه شما رو از یه استان دیگه برای کار پذیرفتن هزینه جابجایی شما رو هم بدن.
دالاس تکزاس 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، alirezanz ، DELPHI5 ، shadi79 ، سیمین راد ، faraz15 ، pari pariaaa ، jsmlz ، copol ، maral-map ، pishtaz611

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان