کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دالاس، ایالت تگزاس
(2016-01-07 ساعت 02:57)soheil1993 نوشته:  دوستان لطف میکنید مزیت ها و معایب دالاس به هیوستون رو به صورت تیتروار ذکر کنید ؟ ممنون میشم

اگر خلاصه بخوام بگم، دالاس اندکی هواب بهتری داره، کمتر شرجی میشه، کمتر طوفان میشه، و تمیز تره.
[عکس: houston-vs-dallas-2.png]
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza62 ، mehrak1 ، MAHDI2012 ، behjan ، alirezanz ، Memolk ، Danoosh ، sinapco ، armina-2014 ، Amir.AA ، dv2017 ، Sam2014 ، ebisam ، golia ، maniya2 ، sib 24 ، saharbb
(2016-01-09 ساعت 19:45)pouyasanat نوشته:  سلام دوستان اینجوری که معلومه خر هرکسی از پل گذشت دیگه جواب کسی رو نمیده!!مخصوصا همونایی که یک روزی گیر بودن و هنوز وارد آمر ی کا نشده بودن و حالا که رفتن محل کسی نمیزارن!!

سلام بر مهاجرسرای عزیز
یاد دوستان عزیز 2012 بخیر امیدوارم هر جا هستند موفق باشند
دوست عزیز امری دارید بنده در خدمت شما هستم
بنده plano هستم در خدمت شما هستم
پیام خصوصی بدید
شماره کیس : 2012AS000200XX
کنسولگری: ANK
مصاحبه : 2012 /FEB دریافت آبی
دریافت کلیرنس:26 SٍEP با ستاره
دریافت وبزا: SEP 28
ورود به آمریکا : 2013/March

پاسخ
تشکر کنندگان: pouyasanat ، alirezanz ، محمد.
سلام دالاسی های عزیز
یه پیشنهاد دارم البته مدیر سایت هم توجه کنند خوب است.
اینکه بهتر است یک تایپیکی ترتیب داده شود که هزینه های زندگی در شهرها در آن به روز شود.
مشکل کار در حال حاضر این است تایپیکهای موجود که در آن هزینه ها درج شده، اصلاً به روز نیست. باید خیلی پیجها رو اینور اونور کنیم تا چیزی بدست آید.

1- خوب حالا دوستان دالاسی ساکن پلینو از اجاره یه خونه (نه آپارتمان) دو خوابه بگویند چه چقدره؟ البته یه خونه ساده اما نه بی کیفیت.

2- به نظر شما هزینه ههای زندگی یه خونواده 4 نفره با کلی صرفه جویی چقدره؟ و برای گذران آن زندگی 4 نفر و با آن هزینه مورد نظر، چقدر باید رد ماه درامد داشته باشیم؟

مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: lighthouse ، غنچه
(2016-01-13 ساعت 15:17)mojtaba01 نوشته:  سلام دالاسی های عزیز
اینکه بهتر است یک تایپیکی ترتیب داده شود که هزینه های زندگی در شهرها در آن به روز شود.
مشکل کار در حال حاضر این است تایپیکهای موجود که در آن هزینه ها درج شده، اصلاً به روز نیست. باید خیلی پیجها رو اینور اونور کنیم تا چیزی بدست آید.

1- خوب حالا دوستان دالاسی ساکن پلینو از اجاره یه خونه (نه آپارتمان) دو خوابه بگویند چه چقدره؟ البته یه خونه ساده اما نه بی کیفیت.
واسه مورد اول خودتون میتونید برید به سایـت های مختلف، مثل rent .com و از اونجا آمار حدودی هزینه اجاره در شهرهای مختلف رو بدست بیارید، بعدش اطلـاعاتی رو که بدست آوردید رو میتونید با داده های trulia .com ترکیب کنید و از این سایـت هم اطلاعـاتی مثل میزان جرم و جنـایت در منطقه ای که خونه مدنظرتون در اون قرار داره رو بدست بیارید.

برای بدست آوردن سایر هزینه های شهرهای مختلف هم میتونید از سـایت زیر استفاده کنید، مثلا برای شهر سن آنتونیو:
http://cost-of-living.careertrends.com/l...Metro-Area
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz ، Danoosh ، golia ، moonwalk
(2016-01-10 ساعت 08:14)MAHDI2012 نوشته:  
(2016-01-09 ساعت 19:45)pouyasanat نوشته:  سلام دوستان اینجوری که معلومه خر هرکسی از پل گذشت دیگه جواب کسی رو نمیده!!مخصوصا همونایی که یک روزی گیر بودن و هنوز وارد آمر ی کا نشده بودن و حالا که رفتن محل کسی نمیزارن!!

سلام بر مهاجرسرای عزیز
بنده plano  هستم در خدمت شما هستم
پیام خصوصی بدید

نه دوست عزیز بحث خر از پل گذشتن نیست بحث اینه که اینجا زندگی زیادی روی دور تنده وقت کم میاد من هم دالاس نیستم و پلانو هستم اگر سوالی داشتید و در توانم بود در حد ۳ ماه اقامتم حتما جواب می دم. موفق باشید. 
کیس: **66/ رویت قبولی 2 May /سفارت : ابوظبی /مصاحبه:July 28/ویزا یک ضرب /مقصد: دالاسCool

در من آنکه ماند تویی ,آنکه رفت من.
پاسخ
تشکر کنندگان: pouyasanat ، golia
(2016-01-14 ساعت 10:30)Memolk نوشته:  
(2016-01-10 ساعت 08:14)MAHDI2012 نوشته:  

سلام بر مهاجرسرای عزیز
بنده plano  هستم در خدمت شما هستم
پیام خصوصی بدید

نه دوست عزیز بحث خر از پل گذشتن نیست بحث اینه که اینجا زندگی زیادی روی دور تنده وقت کم میاد من هم دالاس نیستم و پلانو هستم اگر سوالی داشتید و در توانم بود در حد ۳ ماه اقامتم حتما جواب می دم. موفق باشید. 

سلام دوست عزیز متشکرم از لطف شما ممنون میشم اگر شماره تماس بفرستید .
[font=Tahoma]خوشبختی، یعنی هماهنگی با حوادث روزگار[/font]
مصاحبه3DEC2015
نتیجه:ویزای تک ضرب
دریافت پاس با ویزا:7DEC2015
مقصد:هر جا که خدا خواست
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-13 ساعت 15:17)mojtaba01 نوشته:  سلام دالاسی های عزیز

2- به نظر شما هزینه ههای زندگی یه خونواده 4 نفره با کلی صرفه جویی چقدره؟ و برای گذران آن زندگی 4 نفر و با آن هزینه مورد نظر، چقدر باید رد ماه درامد داشته باشیم؟

مرسی
اجاره بستگی به فصل سال داره الان دو خوابه از 1000 تا 1500 هستش. با 1100 فعلا میشه یک جای نسبتا خوب پیدا کرد. دوست من در مجتمع lakeshore  که جای خوبیه 1100 گرفته. هزینه خانواده 4 نفره با صرفه جویی حدود 2000 تا 2500. ضمنا تو سایتها مربوط به اجاره آپارتمان بروید تمام اطلاعات را داره و اینکه برای تاریخی که شما نیاز دارید چه واحدهایی با چه قیمتهایی را نوشته.
پاسخ
تشکر کنندگان: غنچه ، pouyasanat
(2015-12-27 ساعت 17:57)pouyasanat نوشته:  یک سوال مهم اگر همه دوستان و عزیزان ایرانی تگزاس نشین جواب بگذارن باعث کمک به اینجانب یا خیلی ها که تازه وارد میشن و در اوایل ورود ارتباطی به کسی ندارند میشه:
1-نام یا سایت منطقه هایی  در تگزاس که بیشترین ایرانی ساکن هستند؟
2-نام یا سایت منطقه هایی در تگزاس که بیشترین فروشگاهها یا خدمات توسط ایرانیان ارائه میشود؟
3-نام یا سایت منطقه هایی در تگزاس که بیشترین دانشجوی ایرانی را دارد؟
4-نام یا سایتی که ایرانیان تگزاس جهت خرید -فروش-اجاره-همخونه و....یا هرخدمات دیگری با هم ارتباط دارند؟

و در آخر فکر کنم با جواب (متمرکز در این پست)  4 سئوال خیلی مهم باعث صواب و حل مشکل خیلی از هم وطنان عزیز میشوید. متشکرم از همت همه خداوند پشت و پناه همه دوستان مهاجر سرایی باشه انشاالله

1- ایرانیها بیشتر پلینو هستند. بعدش به ترتیب الویت فریسکو مکینی ، ، کرلتون و نورت دالاس. افرادیکه بچه مدرسه ای دارند ، پلینو را بخاطر مدارس خوبش انتخاب می کنند. پلینو به بیشتر مراکز مهم نزدیکه . مکینی به مرکز دوره و منطقه جدیده و تراکم کمی داره با فروشگاههای ایرانی فاصله زیادی داره. فریسکو تقریبا مثل مکینی هست و کرلتون نزدیک مرکزه بعضی جاهاش جالب نیست و دالاس فقط نورتش خوبه یعنی از خیابان اسپیرینگ ولی به بالا ، اصلا پایین تر از این خیابان نروید.
نکته مهم اینکه هر چه از شرق به غرب می روید یعنی از اتوبان 75 به سمت دالاس پارک وی ، شرایط بهتر می شه.
2 - فروشگاههای ایرانی بیشتر در جنوب پلینو و شمال دالاس هستند.
3 - دانشجوهای دانشگاه UTD عمدتا نزدیک دانشگاه خونه میگیرند خیابانهای فرانکفورد پرستون کویت مک کالوم که اطراف  دانشگاه هستند.
بند 4 را نمی دونم.
شما اگر دانشجو هستید و بچه مدرسه ای ندارید بهترین جا و ارزانترین جا تقاطع پرستون و فرانکفورد هست که چندین مجتمع خوب و ارزون داره . به دانشگاه هم نزدیکه و به کلیه فروشگاههای ایرانی و فروشگاههای دیگه نزدیک هستش. من یکسال اونجا زندگی کردم برای ابتدای زندگی خوبه چون دور و برش فروشگهای زیادی هست. قیمت اجاره هم خیلی مناسبه.
پاسخ
تشکر کنندگان: غنچه ، Plano ، Ccroperator ، golia ، maniya2
(2016-01-27 ساعت 07:53)ali039 نوشته:  
(2015-12-27 ساعت 17:57)pouyasanat نوشته:  یک سوال مهم اگر همه دوستان و عزیزان ایرانی تگزاس نشین جواب بگذارن باعث کمک به اینجانب یا خیلی ها که تازه وارد میشن و در اوایل ورود ارتباطی به کسی ندارند میشه:
2-نام یا سایت منطقه هایی در تگزاس که بیشترین فروشگاهها یا خدمات توسط ایرانیان ارائه میشود؟
4-نام یا سایتی که ایرانیان تگزاس جهت خرید -فروش-اجاره-همخونه و....یا هرخدمات دیگری با هم ارتباط دارند؟

و در آخر فکر کنم با جواب (متمرکز در این پست)  4 سئوال خیلی مهم باعث صواب و حل مشکل خیلی از هم وطنان عزیز میشوید. متشکرم از همت همه خداوند پشت و پناه همه دوستان مهاجر سرایی باشه انشاالله

1- ایرانیها بیشتر پلینو هستند. بعدش به ترتیب الویت فریسکو مکینی ، ، کرلتون و نورت دالاس. افرادیکه بچه مدرسه ای دارند ، پلینو را بخاطر مدارس خوبش انتخاب می کنند. پلینو به بیشتر مراکز مهم نزدیکه . مکینی به مرکز دوره و منطقه جدیده و تراکم کمی داره با فروشگاههای ایرانی فاصله زیادی داره. فریسکو تقریبا مثل مکینی هست و کرلتون نزدیک مرکزه بعضی جاهاش جالب نیست و دالاس فقط نورتش خوبه یعنی از خیابان اسپیرینگ ولی به بالا ، اصلا پایین تر از این خیابان نروید.
نکته مهم اینکه هر چه از شرق به غرب می روید یعنی از اتوبان 75 به سمت دالاس پارک وی ، شرایط بهتر می شه.
3 - دانشجوهای دانشگاه UTD عمدتا نزدیک دانشگاه خونه میگیرند خیابانهای فرانکفورد پرستون کویت مک کالوم که اطراف  دانشگاه هستند.
بند 4 را نمی دونم.
شما اگر دانشجو هستید و بچه مدرسه ای ندارید بهترین جا و ارزانترین جا تقاطع پرستون و فرانکفورد هست که چندین مجتمع خوب و ارزون داره . به دانشگاه هم نزدیکه و به کلیه فروشگاههای ایرانی و فروشگاههای دیگه نزدیک هستش. من یکسال اونجا زندگی کردم برای ابتدای زندگی خوبه چون دور و برش فروشگهای زیادی هست. قیمت اجاره هم خیلی مناسبه.

بند 4 . فیس بوک زیر آسمان شهر دالاس رو چک کنید
شماره کیس 2015as6500  , رویت قبولی : ۱ may ،ارسال فرمها:25 june، سفارت خونه: تغییر توسط کی سی سی به ابوظبی، تعداد نفرات:1 ،کارنت :11 می  Cool , نامه دوم: 2 جون،  مصاحبه:  15 جولای , ویزا: Tongue ,، آپدیت سیز 15 جولای, آپدیت دوم سیز 29 جولای ,آپدیت سوم سیز 10 آگوست, آپدیت چهارم 13 آگوست ، 14 آگوست.و آپدیت ابوظبی 20 جولای، دریافت ایمیل از سفارت 14 آگوست. دریافت ویزا: 19 آگوست. ورود به آمریکا: 26 اکتبر.
دریافت کارت سوشال سکیوریتی: 5 نوامبر. تاریخ صدور 29 اکتبر
دریافت گرین کارت: 21 نوامبر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-30 ساعت 08:53)mojgan m نوشته:  
(2016-01-27 ساعت 07:53)ali039 نوشته:  

بند 4 را نمی دونم.

بند 4 . FB زیر آسمان شهر دالاس رو چک کنید

ممنون دوست عزيز از مطالب خوب و كاربردي شما?
[font=Tahoma]خوشبختی، یعنی هماهنگی با حوادث روزگار[/font]
مصاحبه3DEC2015
نتیجه:ویزای تک ضرب
دریافت پاس با ویزا:7DEC2015
مقصد:هر جا که خدا خواست
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-30 ساعت 23:18)pouyasanat نوشته:  
(2016-01-30 ساعت 08:53)mojgan m نوشته:  
(2016-01-27 ساعت 07:53)ali039 نوشته:  1- ایرانیها بیشتر پلینو هستند. بعدش به ترتیب الویت فریسکو مکینی ، ، کرلتون و نورت دالاس. افرادیکه بچه مدرسه ای دارند ، پلینو را بخاطر مدارس خوبش انتخاب می کنند. پلینو به بیشتر مراکز مهم نزدیکه . مکینی به مرکز دوره و منطقه جدیده و تراکم کمی داره با فروشگاههای ایرانی فاصله زیادی داره. فریسکو تقریبا مثل مکینی هست و کرلتون نزدیک مرکزه بعضی جاهاش جالب نیست و دالاس فقط نورتش خوبه یعنی از خیابان اسپیرینگ ولی به بالا ، اصلا پایین تر از این خیابان نروید.
بند 4 را نمی دونم.

بند 4 . FB زیر آسمان شهر دالاس رو چک کنید

ممنون دوست عزيز از مطالب خوب و كاربردي شما?

بند چهار 
از فیس بک   
زیر آسمان دالاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان کسی اینجا بلده فرم W2 را چجوری باید پر کرد؟
خدایا چنان کن سرانجام کار ، تو خشنود باشی و ما رستگار.....
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان ساکن دالاس دو سوال داشتم
آیا با حدود 150 هزار دلار میشه یک خونه دو خوابه در منطقه خوب دالاس مثل plano خرید؟و آیا شما خرید خونه رو پیشنهاد میدین یا نه بهتره اجاره کنیم؟
تفاوت آب و هوای دالاس با هیوستون چیه و کدوم آب و هوا بهتره؟
ممنون
Alireza
2015 has not been selected
2016 has not been selected
2017 has not been selected
Waiting for 2018 Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-05 ساعت 00:22)Ccroperator نوشته:  دوستان ساکن دالاس دو سوال داشتم
آیا با حدود 150 هزار دلار میشه یک خونه دو خوابه در منطقه خوب دالاس مثل plano خرید؟و آیا شما خرید خونه رو پیشنهاد میدین یا نه بهتره اجاره کنیم؟
تفاوت آب و هوای دالاس با هیوستون چیه و کدوم آب و هوا بهتره؟
ممنون

سلام این سایت میتونه کمکتون کنهwww.trulia.com
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، Danoosh
(2016-02-04 ساعت 00:37)jojo_hami نوشته:  دوستان کسی اینجا بلده فرم W2 را چجوری باید پر کرد؟

درود بر شما

فرم W-2 را کارفرمای شما به شما میدهد ( شما پر نمی کنید ) اگر شاغل هستید از کارفرماتون مطالبه کنید .

در خدمتیم
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Memolk ، Danoosh ، sib 24

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان