کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دالاس، ایالت تگزاس
(2016-05-09 ساعت 15:25)mojgan m نوشته:  
(2016-05-09 ساعت 13:43)shangol نوشته:  
(2016-05-08 ساعت 14:44)mojgan m نوشته:  بله. کار میکنه

ممنون عزیزم. توی آستین که دی اکتیو شد از امروز. دنبال جای دیگه برای زندگی هستیم Cool
من یک ماه اول ورودم ماشین نداشتم. برای مسافت های دورتر از اوبر استفاده میکردم. شماره کارتم رو عوض کرده بودم و وارد نرم افزار کردم. به حساب اینکه میتونم موقع برگشت از تاکسی اوبر استفاده کنم با اتوبوس رفتم والمارت ایستگاه ادیسون و چهارتا کیسه بزرگ خرید کردم. تا اومدم درخواست تاکسی بدم اوبر منو بلاک کرد و پیام فرستاد که به دلایل امنیتی بلاک شدی . چندین بار به مرکزشون پیام فرستادم ولی هیچ پاسخی دریافت نکردم. من موندم و چهار تا کیسه خریدی که حتی نمیتونستم تا کنار ایستگاه اتوبوس حمل کنم. یکی از کارکنان والمارت که ایرانی بودن مثل فرشته نجات به کمکم اومدن. خلاصه اینقدر این اوبر قابل اطمینانه. بعد از اون نرم افزار لیفت رو نصب کردم. و تا یک ماه مسافت هایی که کمتر از ده دلار میشد رو رایگان میرفتم و خیلی هم راضی بودم. هر بار از خونه تا سرکار رو مجانی میرفتم. بعدش هم دیگه ماشین خریدم  Wink

عزیزم خدا را شکر که زود ماشین خریدی.اخه موضوع اینجاست که در شرایط کنونی لیفت منبع درامد ما بود Sad ولی خوب اینم بانی خیر شد که ما نقل مکان کنیم ی شهر دیگه.منم که عاشق جابجایی و دیدن شهر جدید Tongue ولی واقعا برنامه خوب و مقرون به صرفه ایه
k1
25 jun  : ارسال مدارک
۵ july   : رسیپت نامبر
30 approv  : july
۶ ready :   sep ابوظبی
oct28   : مصاحبه ....ویزا یکضرب WinkWink
ورود به ا م ر ی ک ا : انشاله NOV 23
پاسخ
تشکر کنندگان: Interuniversal ، mojgan m ، soheil1993 ، milspider
(2016-05-10 ساعت 00:21)shangol نوشته:  
(2016-05-09 ساعت 15:25)mojgan m نوشته:  
(2016-05-09 ساعت 13:43)shangol نوشته:  ممنون عزیزم. توی آستین که دی اکتیو شد از امروز. دنبال جای دیگه برای زندگی هستیم Cool
من یک ماه اول ورودم ماشین نداشتم. برای مسافت های دورتر از اوبر استفاده میکردم. شماره کارتم رو عوض کرده بودم و وارد نرم افزار کردم. به حساب اینکه میتونم موقع برگشت از تاکسی اوبر استفاده کنم با اتوبوس رفتم والمارت ایستگاه ادیسون و چهارتا کیسه بزرگ خرید کردم. تا اومدم درخواست تاکسی بدم اوبر منو بلاک کرد و پیام فرستاد که به دلایل امنیتی بلاک شدی . چندین بار به مرکزشون پیام فرستادم ولی هیچ پاسخی دریافت نکردم. من موندم و چهار تا کیسه خریدی که حتی نمیتونستم تا کنار ایستگاه اتوبوس حمل کنم. یکی از کارکنان والمارت که ایرانی بودن مثل فرشته نجات به کمکم اومدن. خلاصه اینقدر این اوبر قابل اطمینانه. بعد از اون نرم افزار لیفت رو نصب کردم. و تا یک ماه مسافت هایی که کمتر از ده دلار میشد رو رایگان میرفتم و خیلی هم راضی بودم. هر بار از خونه تا سرکار رو مجانی میرفتم. بعدش هم دیگه ماشین خریدم  Wink

عزیزم خدا را شکر که زود ماشین خریدی.اخه موضوع اینجاست که در شرایط کنونی لیفت منبع درامد ما بود Sad  ولی خوب اینم بانی خیر شد که ما نقل مکان کنیم ی شهر دیگه.منم که عاشق جابجایی و دیدن شهر جدید  Tongue  ولی واقعا برنامه خوب و مقرون به صرفه ایه
امیدوارم تو شهر دالاس درآمد خوبی داشته باشید. دو تا از همسایه های من برای اوبر و لیفت کار میکردن. به گفته خودشون بهترین مسیر از فرودگاه به مرکز شهر دالاس و بالعکس بود. موفق باشید
شماره کیس 2015as6500  , رویت قبولی : ۱ may ،ارسال فرمها:25 june، سفارت خونه: تغییر توسط کی سی سی به ابوظبی، تعداد نفرات:1 ،کارنت :11 می  Cool , نامه دوم: 2 جون،  مصاحبه:  15 جولای , ویزا: Tongue ,، آپدیت سیز 15 جولای, آپدیت دوم سیز 29 جولای ,آپدیت سوم سیز 10 آگوست, آپدیت چهارم 13 آگوست ، 14 آگوست.و آپدیت ابوظبی 20 جولای، دریافت ایمیل از سفارت 14 آگوست. دریافت ویزا: 19 آگوست. ورود به آمریکا: 26 اکتبر.
دریافت کارت سوشال سکیوریتی: 5 نوامبر. تاریخ صدور 29 اکتبر
دریافت گرین کارت: 21 نوامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016 ، milspider
(2016-03-27 ساعت 12:52)alireza1777 نوشته:  
(2016-03-26 ساعت 22:07)DDDDD نوشته:  با سلام
ممنون از اطلاعاتی که در اختیار دیگران قرار می دهید
این مطالبی که فرمودید شامل شهر هیوستن هم می شه
سلام شامل کل ایالت تگزاس هست

سلام
بله چون ما ساکن هیوستن هستیم
پاسخ
تشکر کنندگان: milspider
دوستان ساکن پلینو یه دبیرستان خوب سراغ دارین لطفا به من معرفی کنید. .با تشکر
کیس نامبر:2016As 60##      تعداد اعضا: 3نفر.        سفارت :  انکارا  انتقال به ابوظبی.   ارسال فرمها: 17june
مصاحبه :هفته دوم می
خودم ودخترم یک ضرب
همسر:کلیرنس. سربازی و کار دولتی
پاسخ
(2016-03-26 ساعت 12:12)alireza1777 نوشته:  سلام
میخوام اطلاعاتی در مورد کسانی که حامله یا بچه کوچکتر از 19 سال دارند و به تگزاس میان بگویم
کلیه هزینه درمان فرزند کوچکتر از 19 سال را دولت پرداخت میکند ورایگان میباشد و همچنین هزینه زایمان و بیمارستان را دولت پرداخت میکند و رایگان هست از جمله مراقبت مادر باردار
توجه داشته باشید در هر دو حالت به محض ورود به تگزاس حالا فرقی نمیکنه هتل هستید یا خونه گرفتین و گرین کارت هنوز نیومده
به سایت https://yourtexasbenefits.comبروید و اول یه اکانت بسازید و ثبت نام کنید فرمش بسیار ساده هست و با کمی زبان دانستن می توانید ثبت نام کنید و فقط یه مرحله توش هست که از شما می پرسه شما عذری دارید که مراجعه حضوری به افیس ما نداشته باشید و تلفنی مصاحبه شوید باید بله بزنید که چند روز بعد به شما زنگ میزنن و مصاحبه میکنن که فوق العاده ساده هست و در صورت اینکه زبان بلد نیستید تقاضای مترجم کنید توجه داشته باشید که نگید ترنسلیتور بلکه باید بگید   I need an interpreter please بعدش زبان رو میپرسه که بگید فارسی البته ممکنه مترجمی که میاد افغانی باشه و شما یکی رو لازم داشته باشید که از فارسی افغانی دوباره براتون ترجمه کنه که در این صورت بگید که میخواهید مترجم عوض بشه لازمه بدونید اینجا آمریکاست و کار شما بسیار با ارزش میباشد و همه آنها سعی دارند کار شما انجام بشه
راستشو بخواهید من خودم بیچاره شدم تا تونستم این کارها رو انجام بدم متاسفانه ایرانی ها اینجا به هم کمک نمی کنند و حتی اطلاعات مجانی که هزینهای هم براشون نداره نمی گن من خودم خونه دوستم نهار مهمون بودم و اون برای دخترش همین مراحل رو طی کرده بود و ثبت نام کرده بود ولی وقتی ادرس سایت رو پرسیدم گفت من بلد نیستم
برای زن حامله هم همین طور هست و زن حامله ویزیت دکتر زنان و انواع ازمایش و سونوگرافی که شاید نزدیک 25000 دلار بشه رایگان هست
حالا یه اداره دیگز هم هست که به زنان حامله و کودکان زیر فکر کنم 6 یا 7 سال در ماه مواد غذایی رایگان می رهد مانند شیر و اب میوه وغیره
اسمش WIC هست این اسم رو تو اینترنت سرچ کنید و نزدیک ترن دفتر به محل زندگی خودتون رو پیدا کنید و سریعا مراجعه حضوری کنید البته بعد زایمان هم به نوزاد شیر خشک رایگان می دهند و به مادر شیر تازه و غیره اگر لازم داشتید اونجا هم تقاضای مترجم کنید
شیر خشک هم اینجا فراوان هست انواع و اقسام اگر نوزاد دارید نگران نباشید تو هر فروشگاهی برید انواع و اقسامش هست البته بهتره برید والمارت برای خرید که قیمتش مناسب تره مارک های معروف هر قوطی حدود 16 دلاره که مارک مخصوص والمارت که اسمش parents chose
هست حدود هر قوطی 9 دلاره البته اگر به WIC برید شیر خشک مجانی میگرید
همانطور که گفتم ایرانی ها به هم این راهها رو معرفی نمیکنند چون میخوان بگن من نمی گیرم و بلد نیستم و همشون تو ایران ارباب زاده بودن و کلی ملک و املاک رو رها کردن و اومدن
در صورتی که اصلا عیب نیست چه ایرادی داره شما از کمک دولت استفاده کنید
اگر فرصت شد در مورد کمک های دیگر و انواع حساب بانکی هم مینویسم
امیدوارم که موفق باشید

با سلام و تشکر از توضیحات جامع و مفیدتون
میخواستم بدونم استفاده از این امکانات در هنگام اقدام برای سیتی زن شدن تاثیر منفی نداره ؟
و ربط به اینکه پول زیادی تو حسابت باشه یا نباشه داره ؟
2014AS2XXX
دریافت نامه اول 1MAY
دریافت نامه دوم13EPTEMBER
تاریخ مصاحبه ایروان27NOVEMBER
کلیرنس برگه خوشرنگ آبی
تعداد اعضای کیس 2
تاریخ دریافت ویزا 12jun2014 Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام به همه دوستان عزیز و تشکر از اینکه تجربیات فوق العاده تون رو در اختیار ما میگذارید. من در لاتاری امسال پذیرفته شدم و قصد دارم اگر خدا و آفیسر هر دو بخوان به همراه همسرم بیام امریکا. قبل از اینکه اینجا بنویسم در مورد خیلی چیزها تحقیق کردم ولی هنوز یه سری سوال دارم که امیوارم اینجا به جواب برسم. در تحقیقاتی که انجام دادم بنظرم رسید که یکی از بهترین جاها برای شروع دالاس هست. اول بگم که بنده 31 سالم هست و فوق لیسانس نرم افزار از دانشگاه آزاد علوم تحقیقات هستم, 5 سال سابقه برنامه نویسی و طراحی نرم افزارهای تحت وب دارم و نسبتا تو کارم واردم. همسرم هم لیسانس کامپیوتر داره ولی یکی دو سال بیشتر کار نکرده و اساسا کارش در زمینه تبلیغات بوده و نه کامپیوتر. خیلی شنیدم و خوندم که مدرک و تجربه کار در ایران بدرد اونجا نمیخوره و ازین حرفا ولی با این حال انتظار دارم که حداکثر بعداز یک تا یک سال و نیم در حوزه کاری خودم فعالیت کنم. ضمنا یکی از بستگان نزدیک من حدود 35 ساله که در میامی زندگی میکنه و من در فرم ds-260 آدرس اونرو دادم و قراره اول برم پیش اون(حداقل برای چند ماه تا راه و چاه بیاد دستم) ایشون هم گفته که هوای منو داره(امیدوارم!) حالا با توجه به این مسایل چندتا سوال داشتم:
1- با توجه به اینکه احتمالا در میامی یه ساپورتر خوب دارم و ایشون میتونه یه کار ساده (بخوانید کارگری) برای من درست کنه آیا بهتره در اسرع وقت بیام دالاس یا تا جایی که ممکنه میامی بمونم.
2- ازاونجایی که مساله امنیت(چه شغلی و چه اجتماعی) برام خیلی مهمه آیا موندن در میامی اصلا کار درستی هست؟(شنیدم از این نظر زیاد جای خوبی نیست نه کار زیاده نه امنیت خیلی خوبه)
3- اساسا چقدر میشه رو این قضیه حساب کرد که ظرف 1 سال آدم کاری رو که بلده گیر بیاره و انجام بده.
4- اگر قرار باشه کار ساده ای رو در دالاس پیدا کنم چقدر میتونم باهاش پول در بیارم و هزینه های ماهیانه برای دو نفر اونجا چقدر هست؟
5- اگر بخوام درس بخونم و کار کنم(البته قصد دارم MBA یا  مجددا فوق کامپیوتر بگیرم) امکانش هست؟ یعنی با یه کار ساده میشه اونجا درس خوند و بدبختی نکشید؟(البته منظورم سختی نیست, میدونم سخته)
6- چقدر باید اول کار پول از ایران بیارم که برای شروع کافی باشه؟
خیلی ممنون  میشم راهنماییم کنید.
شماره کیس: ‎2017AS48XX  ‎
تاریخ رویت قبولی:  ‎2016 may 4‎
تعداد افراد کیس:  2
کنسولگری:  آنکارا
اولین تاریخ ارسال فرم:   ‎2016  may 17
آخرین تاریخ ارسال فرم:  ‎2016  may 21
کارنت شدن کیس: ‎2017  feb 8
تاریخ دریافت نامه دوم: ‎2017  March 28
تاریخ و محل مصاحبه: ‎2017  may 3 ANKARA
آپدیت ها: 29 مارچ,10 ,11 ,13 آپریل, 5,4,3 می
نتیجه: AP
کلیرنس : 15 آگوست - صدور ویزا 25 آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-09 ساعت 11:49)Interuniversal نوشته:  اين لینک گروه براي دوستاني كه قصد عزيمت و يا ساكن دالاس هستند
سلام. این لینکو تلگرام میگه موجود نیست

پاسخ
تشکر کنندگان: mahdii
(2016-05-27 ساعت 09:07)mahdii نوشته:  
میخوام اطلاعاتی در مورد کسانی که حامله یا بچه کوچکتر از 19 سال دارند و به تگزاس میان بگویم
کلیه هزینه درمان فرزند کوچکتر از 19 سال را دولت پرداخت میکند ورایگان میباشد و همچنین هزینه زایمان و بیمارستان را دولت پرداخت میکند و رایگان هست از جمله مراقبت مادر باردار
توجه داشته باشید در هر دو حالت به محض ورود به تگزاس حالا فرقی نمیکنه هتل هستید یا خونه گرفتین و گرین کارت هنوز نیومده
به سایت https://yourtexasbenefits.comبروید و اول یه اکانت بسازید و ثبت نام کنید فرمش بسیار ساده هست و با کمی زبان دانستن می توانید ثبت نام کنید و فقط یه مرحله توش هست که از شما می پرسه شما عذری دارید که مراجعه حضوری به افیس ما نداشته باشید و تلفنی مصاحبه شوید باید بله بزنید که چند روز بعد به شما زنگ میزنن و مصاحبه میکنن که فوق العاده ساده هست و در صورت اینکه زبان بلد نیستید تقاضای مترجم کنید توجه داشته باشید که نگید ترنسلیتور بلکه باید بگید   I need an interpreter please بعدش زبان رو میپرسه که بگید فارسی البته ممکنه مترجمی که میاد افغانی باشه و شما یکی رو لازم داشته باشید که از فارسی افغانی دوباره براتون ترجمه کنه که در این صورت بگید که میخواهید مترجم عوض بشه لازمه بدونید اینجا آمریکاست و کار شما بسیار با ارزش میباشد و همه آنها سعی دارند کار شما انجام بشه
راستشو بخواهید من خودم بیچاره شدم تا تونستم این کارها رو انجام بدم متاسفانه ایرانی ها اینجا به هم کمک نمی کنند و حتی اطلاعات مجانی که هزینهای هم براشون نداره نمی گن من خودم خونه دوستم نهار مهمون بودم و اون برای دخترش همین مراحل رو طی کرده بود و ثبت نام کرده بود ولی وقتی ادرس سایت رو پرسیدم گفت من بلد نیستم
برای زن حامله هم همین طور هست و زن حامله ویزیت دکتر زنان و انواع ازمایش و سونوگرافی که شاید نزدیک 25000 دلار بشه رایگان هست
حالا یه اداره دیگز هم هست که به زنان حامله و کودکان زیر فکر کنم 6 یا 7 سال در ماه مواد غذایی رایگان می رهد مانند شیر و اب میوه وغیره
اسمش WIC هست این اسم رو تو اینترنت سرچ کنید و نزدیک ترن دفتر به محل زندگی خودتون رو پیدا کنید و سریعا مراجعه حضوری کنید البته بعد زایمان هم به نوزاد شیر خشک رایگان می دهند و به مادر شیر تازه و غیره اگر لازم داشتید اونجا هم تقاضای مترجم کنید
شیر خشک هم اینجا فراوان هست انواع و اقسام اگر نوزاد دارید نگران نباشید تو هر فروشگاهی برید انواع و اقسامش هست البته بهتره برید والمارت برای خرید که قیمتش مناسب تره مارک های معروف هر قوطی حدود 16 دلاره که مارک مخصوص والمارت که اسمش parents chose
همانطور که گفتم ایرانی ها به هم این راهها رو معرفی نمیکنند چون میخوان بگن من نمی گیرم و بلد نیستم و همشون تو ایران ارباب زاده بودن و کلی ملک و املاک رو رها کردن و اومدن
امیدوارم که موفق باشید

میخواستم بدونم استفاده از این امکانات در هنگام اقدام برای سیتی زن شدن تاثیر منفی نداره ؟
و ربط به اینکه  پول زیادی تو حسابت باشه یا نباشه داره ؟
سلام
دوست عزیز اینها خدمات دولتی به اقشار ضعیف جامعه هست و همه میتونند استفاده کنند و کاری غیر قانونی نیست
شماره کیس:2012as
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرم اولیهBig Grinec2011
تاریخ اعلام کارنت:April2012
تاریخ مصاحبه:June2012
تاریخ دریافت ویزا:July 2012
ورود به آمریکا:Agu 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: Interuniversal ، sahar2016 ، mahdii ، غنچه ، kimberly
(2016-05-29 ساعت 19:45)ali1356 نوشته:  
(2016-05-09 ساعت 11:49)Interuniversal نوشته:  اين لینک گروه براي دوستاني كه قصد عزيمت و يا ساكن دالاس هستند
سلام. این لینکو تلگرام میگه موجود نیست

به این آیدی در تلگرام پیغام بدید
@Spark_Calibernia
لاتارى ، درس صبورى، تغيير و قطع وابستگى هاست و بيانگر اينه كه انسان هرچيزي رو كه بتونه تصور كنه قطعا بهش ميرسه!

طلب خير براي همه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-31 ساعت 09:27)alireza1777 نوشته:  
(2016-05-27 ساعت 09:07)mahdii نوشته:  
امیدوارم که موفق باشید

سلام
دوست عزیز اینها خدمات دولتی به اقشار ضعیف جامعه هست و همه میتونند استفاده کنند و کاری غیر قانونی نیست

مرسی از راهنماييتان
در خصوص میزان پول حساب بانکی چطور ?
محدودیتی نداره ?
2014AS2XXX
دریافت نامه اول 1MAY
دریافت نامه دوم13EPTEMBER
تاریخ مصاحبه ایروان27NOVEMBER
کلیرنس برگه خوشرنگ آبی
تعداد اعضای کیس 2
تاریخ دریافت ویزا 12jun2014 Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-28 ساعت 11:16)hsh85 نوشته:  با سلام به همه دوستان عزیز و تشکر از اینکه تجربیات فوق العاده تون رو در اختیار ما میگذارید. من در لاتاری امسال پذیرفته شدم و قصد دارم اگر خدا و آفیسر هر دو بخوان به همراه همسرم بیام آمریکا. قبل از اینکه اینجا بنویسم در مورد خیلی چیزها تحقیق کردم ولی هنوز یه سری سوال دارم که امیوارم اینجا به جواب برسم. در تحقیقاتی که انجام دادم بنظرم رسید که یکی از بهترین جاها برای شروع دالاس هست. اول بگم که بنده 31 سالم هست و فوق لیسانس نرم افزار از دانشگاه آزاد علوم تحقیقات هستم, 5 سال سابقه برنامه نویسی و طراحی نرم افزارهای تحت وب دارم و نسبتا تو کارم واردم. همسرم هم لیسانس کامپیوتر داره ولی یکی دو سال بیشتر کار نکرده و اساسا کارش در زمینه تبلیغات بوده و نه کامپیوتر. خیلی شنیدم و خوندم که مدرک و تجربه کار در ایران بدرد اونجا نمیخوره و ازین حرفا ولی با این حال انتظار دارم که حداکثر بعداز یک تا یک سال و نیم در حوزه کاری خودم فعالیت کنم. ضمنا یکی از بستگان نزدیک من حدود 35 ساله که در میامی زندگی میکنه و من در فرم ds-260 آدرس اونرو دادم و قراره اول برم پیش اون(حداقل برای چند ماه تا راه و چاه بیاد دستم) ایشون هم گفته که هوای منو داره(امیدوارم!) حالا با توجه به این مسایل چندتا سوال داشتم:
1- با توجه به اینکه احتمالا در میامی یه ساپورتر خوب دارم و ایشون میتونه یه کار ساده (بخوانید کارگری) برای من درست کنه آیا بهتره در اسرع وقت بیام دالاس یا تا جایی که ممکنه میامی بمونم.
2- ازاونجایی که مساله امنیت(چه شغلی و چه اجتماعی) برام خیلی مهمه آیا موندن در میامی اصلا کار درستی هست؟(شنیدم از این نظر زیاد جای خوبی نیست نه کار زیاده نه امنیت خیلی خوبه)
3- اساسا چقدر میشه رو این قضیه حساب کرد که ظرف 1 سال آدم کاری رو که بلده گیر بیاره و انجام بده.
4- اگر قرار باشه کار ساده ای رو در دالاس پیدا کنم چقدر میتونم باهاش پول در بیارم و هزینه های ماهیانه برای دو نفر اونجا چقدر هست؟
5- اگر بخوام درس بخونم و کار کنم(البته قصد دارم MBA یا  مجددا فوق کامپیوتر بگیرم) امکانش هست؟ یعنی با یه کار ساده میشه اونجا درس خوند و بدبختی نکشید؟(البته منظورم سختی نیست, میدونم سخته)
6- چقدر باید اول کار پول از ایران بیارم که برای شروع کافی باشه؟
خیلی ممنون  میشم راهنماییم کنید.

سلام و تبریک به عزیزانی که درحال مهاجرت هستید.

تقریبا تمام سوالات در این انجمن دارای پاسخ های بیشماری هستند که میتونید در صفحات مربوطه پاسخ اون رو پیدا کنید و از دوستانی که هموطنها رو متهم میکنند که اینجا کسی به کسی کمک نمیکنه عرض کنم با توجه به حجم گرفتاریها و مسایل روزمره زندگی در این کشور میتونیم قضاوت دیگری داشته باشیم بخصوص عزیزانی بیشمار که از وقت و کار و خواب و خوراکشون زده اند و به هموطنانشون خدمت کرده اند و بماند که ایا جواب شایسته ای دریافت نموده اند یا نه ولی در حد توان همه به همدیگر لطف دارند و اگر کسی نتوانسته کمکی نماید به حساب گرفتاری های شخصیش بگذاریم تا کم لطفی.
در مورد سوال حضرتعالی که تقریبا سوالات همه میباشد یک سری روالهایی وجود دارد که به صورت اصول درامده اند که در ادامه ذکر میشه امیدوارم از دوستان و انجمن تخصصی مهندسین و متخصصین کامپیوتر نیز بتوانید مطالب بینهایت مفید رو مطالعه کنید و از تجربیات عزیزان که هر کدام شاید صد ها هزار دلار برای شخص هزینه داشته اند تا اموخته شوند به رایگان در اختیارتان قرارداده اند . این کمترین کمکی بوده که هموطنانمون برای سایرین نموده اند و اگر شایسته تقدیر نباشد شایسته ناسزا نیست.

پاسخ بسیار مختصر سوالاتتون.
1- یکی از اصول نانوشته ای که عرض شد این است که برای شروع زندگی حتما از شهری که بستگان قابل اعتماد دارید شروع کنید فارغ از مسایل دیگر شما را سالها جلو می اندازد.
2- در سن 31سالگی شروع یک زندگی پر از تجربه برایتان شروع خواهد شد شاید با سختی ها و فراز و نشیب زیاد در ابتدا.
3- هر شهر و ایالتی بروید قطعا در ماه ها و سال اول در کار تخصصی کار نخواهید کرد و شغل جدیدتان فرسنگها از شغلتان در ایران متمایز خواهد بود .
4- هر ایالت و شهری بروید شاید تفاوتهایی داشته باشند که ذهن شما را به عنوان شهر نا امن یا امن تغییر داده باشد ولی پس از ورودتان در سال اول تجربیات گرانبها شما را قادر میسازد چطور زندگی کنید تا به مسایل نا امن یا نا معتبر سوق ندهد و زود متوجه خواهید شد تمام شهر ها و ایالت ها دارای مشاغلی هستند که برای شما بسیار عالی و مناسب خواهند بود و حتما همه مهاجرین نباید یک ایالت یا شهر رو به عنوان مقصد انتخاب کنند.
5- شغل شما از مشاغل بسیار انعطاف پذیر و پر کار برد و پر درامد هست که اینده خوبی در هر ایالتی که انتخاب کنید خواهد ساخت ولی در سال و سالهای ابتدایی هیچ تضمینی برای یافتن جایکاه ایرانتان نخواهید داشت و خود را برای شوک های شغلی و درامدی اماده کنید و سپس با پیدا کردن جایگاه مناسب طی سه تا چهار سال خود را اماده نبرد سخت تری در کار کنید که ناشی از بازار کار بین المللی و بسیار رقابتی برای مواجهه با خیل عظیم متخصصین و نخبگان هندی و چینی و ... کنید که در بازار ایران از وجود رقابت کاملا بی اطلاع و ایزوله بوده اید و ... .
5- اصل بعدی انتخاب شهر و ایالت در هنگام استقلالتان از بستگان میتونه تابع مستقیم شغلتان باشد و شما در مورد پیدا کردن شغل حساسیت خواهید داشت و نه شهر مورد زندگی چون پایه زندگی در این کشور شغل و درامد شما هست و بدونید هر شهر و ایالت مانند بهشتی برای زندگی میباشد به شرطی که اصولی و با برنامه ریزی و تحقیق و صبر حوصله جلو بروید.
6 - در مورد کار کردن و درس خواندن همزمان بسیار مشکل خواهید داشت مخصوصا با کار ساده که تنها میتواند خرج معاش یک نفر را بدهد و لازم است هر دو سر کار بروید تا حداقل زندگی را پوشش دهید . البته قطعا بعد از گذر زمان لازم راه ها و نحوه گرفتن وامها و غیره را فرا خواهید گرفت تا ادامه تحصیل بدهید.
7 - میزان پولی که در ایران دارید بسیار در موفقیت شما مهم است ولی نحوه و زمان استفاده و اوردن پول بسیار مهم است و توصیه میشود در ابتدای کار ملکی در ایران نفروشید و بنا بر سبک زندگی و توقعاتتان از محیط با مشورت از بستگانتون در شهر مقصد پول همراهتان بیاورید
و ما بقی رو به عنوان اندوخته قابل اعتماد در ایران بگذارید تا زمانهای مناسب مانند خرید مسکن یا رفتن دانشکاه یا خرید خودرو و .... استفاده نمایید.

در پایان امیدوارم همه عزیزان پیروز و سلامت باشید .

درود به همگی.
پاسخ
تشکر کنندگان: mojgan m ، dv2017 ، Pargosha ، rezr ، hsh85 ، shervin56 ، غنچه ، tabim4 ، ELNAZ21 ، storagemeter ، AbbasHTC ، ازیتیدین
(2016-05-31 ساعت 18:38)mahdii نوشته:  
(2016-05-31 ساعت 09:27)alireza1777 نوشته:  
(2016-05-27 ساعت 09:07)mahdii نوشته:  با سلام و تشکر از توضیحات جامع و مفیدتون
سلام

مرسی از راهنماييتان
در خصوص  میزان پول حساب بانکی چطور ?
محدودیتی نداره ?
سلام
اگر فرصت کردم باید توضیحات مفصلی راجع به انواع حساب بانکی و کریدیت بنویسم که کلاه گشادی که سر من رفت سر بقیه نیاد
متاسفانه ایرانی ها بجز عده معدودی بقیه اهل راهنمایی کردن نیستند و اکثرا آدرس اشتباه میدن ومعتقد هستند من که تجربه کردم چرا به بقیه یاد بدهم و یک دلیل دیگه میخوان کلاس بزارن
که براشون این مسائل مهم نیست بهر حال من که دفعه اول با دوستم رفتم بانک حساب باز کنم مقدار زیادی پول به حساب ریختم جالبه دوستم که وقت گذاشته بود با من آمده بود و منت ش گردن من بود حتی نگفت
چه حسابی باز کنم یا چقدر پول بریزم همش میگفت اینجا آمریکاست و باید خودت انتخاب کنی بگذریم ازین آدمهای دورو که در ظاهر دلسوزت هستند ولی در باطن بهت خنجر میزنن
تو آمریکا کلا دو جور حساب داریم یکی سیوینگ یکی چکینگ ایرانی ها اکثرا میرن بانک او امریکا
این انواع حسابهایی که میزارن جلوتون مربوط به میزان جابجایی پول و برداشت از دستگاه خودپرداز و دسر و سالاد و نوشابه هست
اگه پول دارید و نمیخواهید از کمک های دولت استفاده کنید که هیچ
میرید بانک فقط یه حساب چکینگ باز میکنید اونم از مدل رگولارش این حساب معمولا تو بانک های مختلف فرق میکنه ولی من بانک او امریکا رو مثال میگم
حداقل موجودیش باید 1500 دلار باشه تا کارمزد 12 دلار ماهیانه نپردازید دوست داشتین میتونید یه حساب سیوینگ هم باز کنید همینطور رگولارش که باید حداقل 2500 دلار توش باشه که 14 دلار کارمزد ندین
حسابهای طلای و پلاتینی و غیر ه پول بیشتر میزارید عوضش جابجایی پول و غیره بیشتری تو ماه دارید
ولی یه تازه وارد به کجا و کی میخواد پول جابجا کنه تازه همین رگولارش 6 مرتبه در ماه رایگان هست
همون لحظه هم بگید چند برگ چک بهتون بدن تا بعدا انلاین سفارش بدین
نکته همون روز تقاضای کریدیت نکنید یا میتونید بکنید اما اگر گفت باید 1000 دلار بدی تا بهت 1000 دلار کریدیت بدیم البته بعنوان ضامن میگیرن و سر سال پس میدن نگیرید یک ماه دو ماه با همون کارت دبیت خرید کنید
بعدش برید تقاضای کریدیت کنید احتمالا بدون پول وثیقه بهتون 1000 دلار کریدیت میدن
زن و شوهر ها با هم حساب مشترک باز کنید ولی کریدیت لاین جدا گونه بگرید
حالا برای بیمه فرزند به میزان پول تو بانک کاری ندارن فقط به درامد نگاه میکنند که مثلا برای یه خانواده 3 نفری فکر کنم ماهیانه 3500 یا نزدیک به همین باشد
اما اگر بخواهی کمک های غذایی برای بچتون بگیرید که برای هر بچه ماهی 194 دلار هست باید تو بانک زیر 5000 دلار داشته باشی یعنی باید کل موجوددیت اعم از بانک و نقد و غیره زیر 5000 دلار باشه و درامد مثلا برای یه خانواده 3 نفری زیر 2200 دلار ماهی باشد
برای نگهداری پول نقد و مدارک هم میتونید تو بانک یه safe box اجاره کنید
از میزان تشکر ها معلومه مطالب من زیاد مفید نیست براتون بهر حال اگه ببینم مفید نیست ادامه نمیدم
موفق باشید
شماره کیس:2012as
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرم اولیهBig Grinec2011
تاریخ اعلام کارنت:April2012
تاریخ مصاحبه:June2012
تاریخ دریافت ویزا:July 2012
ورود به آمریکا:Agu 2012
پاسخ
(2016-06-04 ساعت 06:57)Plano نوشته:  سلام و تبریک به عزیزانی که درحال مهاجرت هستید.

تقریبا تمام سوالات در این انجمن دارای پاسخ های بیشماری هستند که میتونید در صفحات مربوطه پاسخ اون رو پیدا کنید و از دوستانی که هموطنها رو متهم میکنند که اینجا کسی به کسی کمک نمیکنه عرض کنم با توجه به حجم گرفتاریها و مسایل روزمره زندگی در این کشور میتونیم قضاوت دیگری داشته باشیم بخصوص عزیزانی بیشمار که از وقت و کار و خواب و خوراکشون زده اند و به هموطنانشون خدمت کرده اند و بماند که ایا جواب شایسته ای دریافت نموده اند یا نه ولی در حد توان همه به همدیگر لطف دارند و اگر کسی نتوانسته کمکی نماید به حساب گرفتاری های شخصیش بگذاریم تا کم لطفی.
در مورد سوال حضرتعالی که تقریبا سوالات همه میباشد یک سری روالهایی وجود دارد که به صورت اصول درامده اند که در ادامه ذکر میشه امیدوارم از دوستان و انجمن تخصصی مهندسین و متخصصین کامپیوتر نیز بتوانید مطالب بینهایت مفید رو مطالعه کنید و از تجربیات عزیزان که هر کدام شاید صد ها هزار دلار برای شخص هزینه داشته اند تا اموخته شوند به رایگان در اختیارتان قرارداده اند . این کمترین کمکی بوده که هموطنانمون برای سایرین نموده اند و اگر شایسته تقدیر نباشد شایسته ناسزا نیست.

پاسخ بسیار مختصر سوالاتتون.
1- یکی از اصول نانوشته ای که عرض شد این است که برای شروع زندگی حتما از شهری که بستگان قابل اعتماد دارید شروع کنید فارغ از مسایل دیگر شما را سالها جلو می اندازد.
2- در سن 31سالگی شروع یک زندگی پر از تجربه برایتان شروع خواهد شد شاید با سختی ها و فراز و نشیب زیاد در ابتدا.
3- هر شهر و ایالتی بروید قطعا در ماه ها و سال اول در کار تخصصی کار نخواهید کرد و شغل جدیدتان فرسنگها از شغلتان در ایران متمایز خواهد بود .
4- هر ایالت و شهری بروید شاید تفاوتهایی داشته باشند که ذهن شما را به عنوان شهر نا امن یا امن تغییر داده باشد ولی پس از ورودتان در سال اول تجربیات گرانبها شما را قادر میسازد چطور زندگی کنید تا به مسایل نا امن یا نا معتبر سوق ندهد و زود متوجه خواهید شد تمام شهر ها و ایالت ها دارای مشاغلی هستند که برای شما بسیار عالی و مناسب خواهند بود و حتما همه مهاجرین نباید یک ایالت یا شهر رو به عنوان مقصد انتخاب کنند.
5- شغل شما از مشاغل بسیار انعطاف پذیر و پر کار برد و پر درامد هست که اینده خوبی در هر ایالتی که انتخاب کنید خواهد ساخت ولی در سال و سالهای ابتدایی هیچ تضمینی برای یافتن جایکاه ایرانتان نخواهید داشت و خود را برای شوک های شغلی و درامدی اماده کنید و سپس با پیدا کردن جایگاه مناسب طی سه تا چهار سال خود را اماده نبرد سخت تری در کار کنید که ناشی از بازار کار بین المللی و بسیار رقابتی برای مواجهه با خیل عظیم متخصصین و نخبگان هندی و چینی و ...  کنید که در بازار ایران از وجود رقابت کاملا بی اطلاع و ایزوله بوده اید و ... .
5- اصل بعدی انتخاب شهر و ایالت در هنگام استقلالتان از بستگان میتونه تابع مستقیم شغلتان باشد و شما در مورد پیدا کردن شغل حساسیت خواهید داشت و نه شهر مورد زندگی چون پایه زندگی در این کشور شغل و درامد شما هست و بدونید هر شهر و ایالت مانند بهشتی برای زندگی میباشد به شرطی که اصولی و با برنامه ریزی و تحقیق و صبر حوصله جلو بروید.
6 - در مورد کار کردن و درس خواندن همزمان بسیار مشکل خواهید داشت مخصوصا با کار ساده که تنها میتواند خرج معاش یک نفر را بدهد و لازم است هر دو سر کار بروید تا حداقل زندگی را پوشش دهید . البته قطعا بعد از گذر زمان لازم راه ها و نحوه گرفتن وامها و غیره را فرا خواهید گرفت تا ادامه تحصیل بدهید.
7 - میزان پولی که در ایران دارید بسیار در موفقیت شما مهم است ولی نحوه و زمان استفاده و اوردن پول بسیار مهم است و توصیه میشود در ابتدای کار ملکی در ایران نفروشید و بنا بر سبک زندگی و توقعاتتان از محیط با مشورت از بستگانتون در شهر مقصد پول همراهتان بیاورید
و ما بقی رو به عنوان اندوخته قابل اعتماد در ایران بگذارید تا زمانهای مناسب مانند خرید مسکن یا رفتن دانشکاه یا خرید خودرو و .... استفاده نمایید.

در پایان امیدوارم همه عزیزان پیروز و سلامت باشید .

درود به همگی.

درود به شما و تمام کسایی که با این حجم کاری بازهم وقتی رو برای ما تازه واردین و تازه کارها صرف میکنند. و تشکر ویژه بخاطر راهنمایی های  فوق العاده تون.فقط یه سوال جزیی تر. برای شروع و با فرض اینکه یکی دو ماه رو در منزل بستگان سر کنیم در ابتدا چه میزان پول همراه داشته باشیم که نیازهای اولیه رو بر طرف کنیم و مشکلی پیش نیاد. باز هم ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان: Plano ، tabim4 ، ELNAZ21 ، saeed.ataee ، sinapco
(2016-06-05 ساعت 12:25)hsh85 نوشته:  
(2016-06-04 ساعت 06:57)Plano نوشته:  

درود به شما و تمام کسایی که با این حجم کاری بازهم وقتی رو برای ما تازه واردین و تازه کارها صرف میکنند. و تشکر ویژه بخاطر راهنمایی های  فوق العاده تون.فقط یه سوال جزیی تر. برای شروع و با فرض اینکه یکی دو ماه رو در منزل بستگان سر کنیم در ابتدا چه میزان پول همراه داشته باشیم که نیازهای اولیه رو بر طرف کنیم و مشکلی پیش نیاد. باز هم ممنون.

سلام و تبریک مجدد عرض کردم این موضوع کاملا نسبیه و میزان هزینه های شما بسیار نسبی هست .
ولی برای اینکه دین خود رو به محبتهای شما انجام داده باشم پاسخ رو نوشتم.
1- اگر اجاره اپارتمان رو در نظر بگیرید برای یک زوج از گران ترین ایالت تا ارزانترین حدود 500 تا 2000 در ماه برای شروع در نظر بگیرید . این قیمت رو در سایتهای اپارتمان براحتی خواهید یافت بستگی به شهر و محل زندگی و توقعات شما .
2 - لوازم منزل همینطور بسیار متغیر و نسبی است میتوانید حدود 6 تا 16 هزار هزینه کنید این رو هم خودتون سر صبر بر اساس نیازهاتون و یک جستجوی ساده در سایتها میتوانید پیدا کنید.
3 - خرید اب و برق و اینترنت و موبایل رو حدود ماهانه 300 تا 500 در نظر بگیرید.
4- برای پس انداز درمان و بیمه هاتون باید مبلغ قابل توجهی با خودتون داشته باشید تا خدای نکرده در صورت نیاز مصرف نمایید.
5- خرید خودرو در سال اول از 5 تا 11 هزار میتونید برنامه ریزی کنید.
6 - هزینه های متفرقه در ابتدای کار بسیار بالاست و بخش زیادی رو صرف ازمایش و سعی خطا ها خواهید نمود. که اگر بستگان شما دقت نظر کنند این میزان بسیار کمتر خواهد شد.
7 - برای بستن قرارداد های ابتدایی شما مبالغی را بعنوان دیپازیت یا همان ضمانت باید پرداخت نمایید.
8 - برای پرداخت به اداره مهاجرت مبلغی را باید همراه داشته باشید. تحقیق کنید.
9 - هزینه های خورد و خوراک با ایران تقریبا برابر است محاسبه اش خیلی سخت نیست.
10 - پوشاک هم قیمت ایران و یا ارزانتر هست ولی برای اینکه در ماه های ابتدایی راحت باشید و فروشگاه های مناسب را پیدا کنید توصبه میکنم برای سال اول خصوصا لباس بچه ها را بیاورید و با توجه به اب و هوای ایالت مقصدتان خرید نمایید تا بار اضافی همراه نداشته باشید.
11- موبایل و کامپیوتر و ... لوازم الکترونیکی از ایران خیلی نخرید ولی اگر دارید حتما همراه بیاورید در ماه های اول بسیار ضروری است.

با توچه به سایر نیازهایتان لطفا تحقیقات کنید نه از یک شخص بلکه از افراد و سایتهای متنوع .
پاسخ
سلام بر دوستان ساکن دالاس ممکنه بفرمایید الان که ماه رمان هست در دالاس فاصله بین اذان صبح تا اذان مغرب چند ساعته ؟و در حال حاضر ماکزیمم دمای هوا چند درجه هست؟
کيس نامبر: 2016AS18## ♥
 تعداد افراد:4 نفر ♥
کنسولگری: Abu Dhabi (تغییر کنسول گری از طرفkcc)♥
 ارسال فرم : 26 می♥
تاریخ مصاحبه : 21 اکتبر ،برگه سفید♥
برنده:سربازی ارتش،لیسانس مکانیک،شرکت خصوصی،AP:نفر اصلی
 آپدیت ها: 22 اکتبر ,9دسامبر،25ژانویه ،2 مارچ(تبدیل به orکیس اصلی)
کلیر:زیباترین روز خدا 3 مارچ پس از 134 روز،دریافت ویزا 31 مارچ
سفر به آمریکا:
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان