کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دالاس، ایالت تگزاس
ممنونم بابت توضیحاتی که دادی.
با این اوصاف اگر در یک ایالت ارشد بخونم و برای دکترا به ایالت دیگه‌ای برم، واسه ایالت دوم out-of-state محسوب میشم؟ آیا بعد از مدتی میتونم in-state ایالت دوم بشم یا نمیشه؟
کلا داستان in-state بودن فقط واسه دانشگاه‌ها تعریف میشه یا واسه قسمتهای دیگه هم مهمه؟ میخوام بدونم چه مزیت‌هایی داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، SH1A2R3 ، sorena ، فرامرز مسیبیان ، mohamadir ، milspider
بله بعد از اینکه ۱ سال تو ایالت دوم موندی instateحساب میشی‌ .

برای دکترا معمولا دانشجوها فاند‌های کاملی دارن که شهریشون رو دانشگاه براشون حذف می‌کنه . برای اینه که در مقطع دکترا زیاد این مساله مهم نیست .
تا جایی که من میدونم اینستت بیشتر برای تحصیلات و دانشگاه مهمه . توی بقیه جاها زیاد فرق چندانی نداره

پاسخ
سلام دوستان . ما 3 روزه که اومدیم دالاس و امروز تونستیم آپارتمان اجاره کنیم . انقدر این خیابون ها رو بالا پایین کردیم که فکر کنم همه جارو خوب یاد گرفتم Big Grin دوستانی که دالاس زندگی می کنن برای خرید وسایل خونه مثل مبلمان و وسایل چوبی کجا رو پیشنهاد می کنید؟
پاسخ
(2010-07-05 ساعت 08:20)bita-p نوشته:  سراوين عزيز اينجا هم اموزشگاه سفير اينترچنج تدريس ميكنند 3 روز در هفته روزي 3 ساعت.ولي به ما گفتند 3 سال دوره كاملش طول ميكشه ما سال اينده ميايم امريكا توصيه شما چيه؟كلاسهاي مكالمه بهتره يا همين اينترچنج؟

دوست عزیز من به شما کلاس مکالمه آریان پویش رو پیشنهاد می کنم زنگ بزن و یه جلسه رایگان برو ببین بکارت میاد یا نه . اگر اطلاعات بیشتر خواستی پیغام خصوصی بده
تلفن آریان پویش: 22265001و 22268001
تجربه شکست خیلی بهتر از حسرت خوردن از دست دادن یه موقعیت هستش

نشویل - تنسی : جایی که من زندگی‌ می‌کنم ، شهری کوچک ، با هزینه‌های متوسط ، وضعیت کار بد نیست 
پاسخ
تشکر کنندگان: اليزا ، javan134 ، bita-p ، free_free ، kourosh2011 ، pari pariaaa ، mohamadir ، mehdi2014 ، milspider
(2010-07-10 ساعت 17:42)free_free نوشته:  با سلام و تشکر از دوستان خوبم نظیر مهدیس خانم و آقای تهرانی پور که سنگ تموم گذاشتن
چند تا سوال دارم ممنون میشم اگه تا حد امکان ریز پاسخ بدید.
1:برای تازه واردین چون اول زبانشون لنگ میزنه و آشنا نیستن همین کارهایی ابتدایی مثل کار تو کارواش و پنچر گیری و ...ساعتی چقدر بهشون حقوق میدن ؟ آیا برای کارهای اولیه هم میشه امکاناتی نظیر چتر حمایتی بیمه و اینها متصور شد؟ و اینکه حقوقشون معمولا روزانه پرداخت میشه یا ماهانه؟ و اینکه برای یه نفر که زبانش زیاد خوب نیست معمولا بعد از چند وقت کار گیر میاد؟ و اینکه یه تازه وارد چقدر شانس داره تا یک اتاق از خونه رو اجاره کنه که هزینه هاش به حداقل برسه تا جا بیفته ؟ آیا کسی هم هست که همینجوری لنگ در هوا بمونه کار گیرش نیاد ببرنش کت بسته-بعنوان انگل اجتماع- تحویل اسپانسرش بدن ؟(میخواستم عمق فاجعه رو به تصویر بکشمTongue))

2: اگه ماشین بخری اونجا جایی مثل آژانس هست که بری اونجا کار کنی؟
3: اونایی که کار فنی از دستشون بر میاد که مورد نیاز همه جا هست آیا از شغل های چیپ که شرحشو در بالا گفتم بیشتر میتونن حقوق بگیرن و اگه میتونن بگیرن چقدر بیشتر؟
خیلی سوال پرسیدم ممنونم از همتون
(میدونم آخرش باید بریم اونجا معرکه گیر بشیم و بزغاله مار و افعی و ... از تو صندوق در بیاریم بپیچیم دور خودمون بعد هم تو کلاهمون از مردم پول جمع کنیم یا سینی مسی و زنجیرپاره کنیم و ...)
Big Grin

دوستان سلام
امیدوارم همگی خوب باشید
از ساعتی ۳۰/۷ شروع میشه تا ۱۰$ بیمه و کمکها دیگه طبق تحقیقات من شامل ماها که لاتاری هستیم نمیشه چون ماها اسپانسر داشتیم و حساب مالی که احتماله اینکه گیر بدن زیاده ، معمولا" حقوق هفتگی یا ۲ هفته میدن . دوستانی که من توی این مدت سراغ داشتم , نهایت ۱ تا ۱ ماه و نیم . مورد خونه رو اطلاعی ندارم چون دنبالش نبودم , نمیدونم , ولی توی سایت بچه ها تاپیکی به نام همخانه باز کردن مطالعه کنید شاید یه کیس مناسب پیدا کنید .نه انشالله اینطور که میگید نمیشه ، امیدوار باشید و اول به خدا توکل کنید و بعد به دوستانی که دالاس هستن ( اولش خود ما ) بسپارید
2: من شنیدم کار روی ماشین خیلی خوبه و درآمد عالی داره البته روی تاکسی .
3: تا انجائی که من میدونم معمولا" کارها از همین ۳۰/۷ شروع میشه تا ۱۰$ ولی اگه سابقه در اینجا داشته باشید و فنی باشید تا ۱۴$ هم میرسه . دوستی داریم ۱۰ سال هست اینجا هستن و الان کار فنی دارن ساعتی ۱۴$ میگیرن .
امیدوارم همگی موفق باشید
هر سوالی و یا کاری بود در خدمت هستم .
(2010-07-10 ساعت 19:47)saeed42 نوشته:  با سلام لطفا" سايت عكس از دالاس معرفي كنيد. ممنون

دوست عزیز سلام
به این آدرس مراجعه کنید
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=2710
موفق باشید
شريف ترين دلها دلي است که انديشه آزار کسان در آن نباشد . زرتشت
زندگي تاس خوب آوردن نيست ، تاس بد را خوب بازي کردنه .
براي مشورت خردمندان را برگزين تا از ملامت و ندامت در امان باشي .
پاسخ
(2010-07-11 ساعت 10:25)mahdis نوشته:  امیدوار باشید و اول به خدا توکل کنید و بعد دوستانی که دالاس هستم ( اولش خود ما ) بسپارید

مهدیس خانم ، کاش من هم از طریق لاتاری برنده شده بودم و برای ایالت محل سکونتم حق انتخاب داشتم. اونوقت میامدم دالاس! داشتن یک حامی مهربان و خالص مثل شما برای هر تازه واردی نعمته.
پاسخ
(2010-07-11 ساعت 10:25)mahdis نوشته:  
(2010-07-10 ساعت 17:42)free_free نوشته:  با سلام و تشکر از دوستان خوبم نظیر مهدیس خانم و آقای تهرانی پور که سنگ تموم گذاشتن
چند تا سوال دارم ممنون میشم اگه تا حد امکان ریز پاسخ بدید.
1:برای تازه واردین چون اول زبانشون لنگ میزنه و آشنا نیستن همین کارهایی ابتدایی مثل کار تو کارواش و پنچر گیری و ...ساعتی چقدر بهشون حقوق میدن ؟ آیا برای کارهای اولیه هم میشه امکاناتی نظیر چتر حمایتی بیمه و اینها متصور شد؟ و اینکه حقوقشون معمولا روزانه پرداخت میشه یا ماهانه؟ و اینکه برای یه نفر که زبانش زیاد خوب نیست معمولا بعد از چند وقت کار گیر میاد؟ و اینکه یه تازه وارد چقدر شانس داره تا یک اتاق از خونه رو اجاره کنه که هزینه هاش به حداقل برسه تا جا بیفته ؟ آیا کسی هم هست که همینجوری لنگ در هوا بمونه کار گیرش نیاد ببرنش کت بسته-بعنوان انگل اجتماع- تحویل اسپانسرش بدن ؟(میخواستم عمق فاجعه رو به تصویر بکشمTongue))

2: اگه ماشین بخری اونجا جایی مثل آژانس هست که بری اونجا کار کنی؟
3: اونایی که کار فنی از دستشون بر میاد که مورد نیاز همه جا هست آیا از شغل های چیپ که شرحشو در بالا گفتم بیشتر میتونن حقوق بگیرن و اگه میتونن بگیرن چقدر بیشتر؟
خیلی سوال پرسیدم ممنونم از همتون
(میدونم آخرش باید بریم اونجا معرکه گیر بشیم و بزغاله مار و افعی و ... از تو صندوق در بیاریم بپیچیم دور خودمون بعد هم تو کلاهمون از مردم پول جمع کنیم یا سینی مسی و زنجیرپاره کنیم و ...)
Big Grin

دوستان سلام
امیدوارم همگی خوب باشید
از ساعتی ۳۰/۷ شروع میشه تا ۱۰$ بیمه و کمکها دیگه طبق تحقیقات من شامل ماها که لاتاری هستیم نمیشه چون ماها اسپانسر داشتیم و حساب مالی که احتماله اینکه گیر بدن زیاده ، معمولا" حقوق هفتگی یا ۲ هفته میدن . دوستانی که من توی این مدت سراغ داشتم , نهایت ۱ تا ۱ ماه و نیم . مورد خونه رو اطلاعی ندارم چون دنبالش نبودم , نمیدونم , ولی توی سایت بچه ها تاپیکی به نام همخانه باز کردن مطالعه کنید شاید یه کیس مناسب پیدا کنید .نه انشالله اینطور که میگید نمیشه ، امیدوار باشید و اول به خدا توکل کنید و بعد به دوستانی که دالاس هستن ( اولش خود ما ) بسپارید
2: من شنیدم کار روی ماشین خیلی خوبه و درآمد عالی داره البته روی تاکسی .
3: تا انجائی که من میدونم معمولا" کارها از همین ۳۰/۷ شروع میشه تا ۱۰$ ولی اگه سابقه در اینجا داشته باشید و فنی باشید تا ۱۴$ هم میرسه . دوستی داریم ۱۰ سال هست اینجا هستن و الان کار فنی دارن ساعتی ۱۴$ میگیرن .
امیدوارم همگی موفق باشید
هر سوالی و یا کاری بود در خدمت هستم .
(2010-07-10 ساعت 19:47)saeed42 نوشته:  با سلام لطفا" سايت عكس از دالاس معرفي كنيد. ممنون

دوست عزیز سلام
به این آدرس مراجعه کنید
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=2710
موفق باشید

وضعیت بیمه تامین اجتماعی برای من هنوز یکم گنگه
اگه درست منظورتون رو فهمیده باشم اینجوریه که بجه های لاتاری بیمه نمیشن؟
میتونید بگین تا کی؟
Smile
راستی دوستان دالاسی من یاهو ویودر رو که نگاه میکردم دمای هموای دالاس 27 درجه بود با رطوبت 80 درصد و همون موقع تهران و مشهد و اصفهان 36 تا 40 بودن ولی با رطوبت میانگین 10 درصد.

میخواستم ببینم این رطوبت بالا هوا رو غیر قابل تحمل نمیکنه؟
Smile
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad24 ، maaref ، SH1A2R3 ، sorena ، hamidrezapir1 ، Kingrazor ، H Pier ، mohamadir ، mehdi2014 ، Alex 2014
راستی دوستان دالاسی من یاهو ویودر رو که نگاه میکردم دمای هموای دالاس 27 درجه بود با رطوبت 80 درصد و همون موقع تهران و مشهد و اصفهان 36 تا 40 بودن ولی با رطوبت میانگین 10 درصد.

میخواستم ببینم این رطوبت بالا هوا رو غیر قابل تحمل نمیکنه؟
Smile
[/quote]
سلام دوست عزیز.اینجا درست مثل شمال.از شمالم به مراتب شرجیتر.دو هفتست که پشت هم بارون میاد.اونم چه بارونی!!!!اگه یکیش تو ایران بیاد همه جا سیل میبره.
پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، babakped ، m.memari ، mahdis ، Jav3 ، farzad24 ، jan ، mohsen mirzaei ، Sahar-Germany ، SH1A2R3 ، sam11 ، sorena ، H Pier ، mohamadir ، mehdi2014 ، Alex 2014 ، milspider ، copol
سلام بر دوستان ساکن تگزاس.اگه سوالای امتحان رانندگی رو یادتون هست لطفا بگید چه جوری؟من امتحان دارم.کلی‌ هم نگرانم
پاسخ
تشکر کنندگان: jan ، free_free ، kourosh2011 ، SH1A2R3 ، mohamadir ، Alex 2014 ، milspider ، leader-m
کسی تو این مهاجرسرا جواب منو نمیده؟
پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، SH1A2R3 ، mohamadir
(2010-07-14 ساعت 08:10)sib 24 نوشته:  سلام بر دوستان ساکن تگزاس.اگه سوالای امتحان رانندگی رو یادتون هست لطفا بگید چه جوری؟من امتحان دارم.کلی‌ هم نگرانم

امتحان رانندگی سخت نیست. زمانی که من امتحان دادم از دو بخش الکل و تابلو ها بیشترین سوالات آمده بود.
در ضمن مهدیس خانم در این زمینه می توانند بهترین راهنما باشند.
پاسخ
(2010-07-14 ساعت 08:10)sib 24 نوشته:  سلام بر دوستان ساکن تگزاس.اگه سوالای امتحان رانندگی رو یادتون هست لطفا بگید چه جوری؟من امتحان دارم.کلی‌ هم نگرانم

(2010-07-15 ساعت 02:27)sib 24 نوشته:  کسی تو این مهاجرسرا جواب منو نمیده؟

دوست عزیز سلام
من خدمتتون پیام خصوصی فرستادم
موفق باشید
شريف ترين دلها دلي است که انديشه آزار کسان در آن نباشد . زرتشت
زندگي تاس خوب آوردن نيست ، تاس بد را خوب بازي کردنه .
براي مشورت خردمندان را برگزين تا از ملامت و ندامت در امان باشي .
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، jan ، free_free ، SH1A2R3 ، m.reza ، Kingrazor ، mohamadir ، mehdi2014 ، arashmoradi ، milspider ، leader-m
دوست محترم MAHDIS با سلام ، ضمن تشكر از معرفي آدرس جهت رويت عكس( http://mohajersara.com/showthread.php?tid=2710 ) متاسفانه اين آدرس خيلي جواب كار منو نداد . بيشتر بدنبال عكس هايي از كوچه و خيابون هاي دالاس ، فروشگاهها ، پارك ها ، منازل و ... و در يك كلام وضعيت ايرانيها در اونجا رو در غالب عكس مي خواستم . توسط گشت و گذار در اينترنت هم خيلي دستم بجايي بند نشد . به اين نتيجه رسيدم كه ايرانيهايي كه در اونجا زندگي مي كنند خيلي تمايلي به گذاشتن عكس در اينترنت ندارن ، حالا يا حسشو ندارن ، يا وقتشو ندارن و يا اصلا" لزومي به اين كار نمي بينند . بهر جهت نا خودآگاه آدم بفكر كشورهاي سرد كمونيستي مي افته كه همه چي در اونجا بسته است . ما هرچي تلاش كرديم تصاويري از ايرانيها در دالاس رو از طريق اينترنت ببينيم متاسفانه موفق نشديم بجز يك تعداد عكس خيلي كم و بسته . البته شايد من خوب بلد نيستم سرچ كنم . بهرجهت بازم از شما تشكر مي كنم و از دوستان نيز خواهش ميكنم چنانچه مي تونن منو راهنمائي كنند كه به چيزي كه مي خوام دسترسي پيدا كنم . موفق باشيد .
پاسخ
تشکر کنندگان: mahdis ، maxsupermax ، Sahar-Germany ، free_free ، SH1A2R3 ، sam11 ، sorena ، mohamadir ، milspider ، leader-m
(2010-07-27 ساعت 10:16)saeed42 نوشته:  دوست محترم MAHDIS با سلام ، ضمن تشكر از معرفي آدرس جهت رويت عكس( http://mohajersara.com/showthread.php?tid=2710 ) متاسفانه اين آدرس خيلي جواب كار منو نداد . بيشتر بدنبال عكس هايي از كوچه و خيابون هاي دالاس ، فروشگاهها ، پارك ها ، منازل و ... و در يك كلام وضعيت ايرانيها در اونجا رو در غالب عكس مي خواستم . توسط گشت و گذار در اينترنت هم خيلي دستم بجايي بند نشد . به اين نتيجه رسيدم كه ايرانيهايي كه در اونجا زندگي مي كنند خيلي تمايلي به گذاشتن عكس در اينترنت ندارن ، حالا يا حسشو ندارن ، يا وقتشو ندارن و يا اصلا" لزومي به اين كار نمي بينند . بهر جهت نا خودآگاه آدم بفكر كشورهاي سرد كمونيستي مي افته كه همه چي در اونجا بسته است . ما هرچي تلاش كرديم تصاويري از ايرانيها در دالاس رو از طريق اينترنت ببينيم متاسفانه موفق نشديم بجز يك تعداد عكس خيلي كم و بسته . البته شايد من خوب بلد نيستم سرچ كنم . بهرجهت بازم از شما تشكر مي كنم و از دوستان نيز خواهش ميكنم چنانچه مي تونن منو راهنمائي كنند كه به چيزي كه مي خوام دسترسي پيدا كنم . موفق باشيد .

دوست عزیز از یاهو مپ میتونی برای دیدن همه خیابون های دالاس استفاده کنی
Big Grin
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
پاسخ
(2010-07-15 ساعت 08:37)mahdis نوشته:  

(2010-07-15 ساعت 02:27)sib 24 نوشته:  کسی تو این مهاجرسرا جواب منو نمیده؟

دوست عزیز سلام
من خدمتتون پیام خصوصی فرستادم
موفق باشید
مهدیس خانم به ما هم بگین لطفا

ما 20 آگوست میایم پلینو و بعد از 20 روز برمی گردیم و می خوام ظرف مدتی که اونجا هستم هم رانندگی کنم و هم امتحان رانندگی بدم !

ضمنا اگه کاری داشتین یا چیزی خواستین در خدمتیم
شماره کیس : 2010AS00013XXX
کنسولگری:ابوظبي
تاریخ ورود به آمریکا : 20 اگوست 2010
پاسخ
تشکر کنندگان: Jav3 ، jan ، free_free ، kourosh2011 ، maaref ، sorena ، b_argi ، H Pier ، ghasoo ، mohamadir ، mehdi2014 ، milspider

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان