کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دالاس، ایالت تگزاس
ما 20 آگوست میایم پلینو و بعد از 20 روز برمی گردیم و می خوام ظرف مدتی که اونجا هستم هم رانندگی کنم و هم امتحان رانندگی بدم !

سلام دوست عزیز.در صورتی شما می‌تونین ظرف ۲۰ روز امتحان آئین نامه بدید که قابل اینکه اینجا بیأیید آئین نامه خونده باشید تازه بعد از گرفتن سوشال سکیوریتی می‌تونین امتحان بدید.اگر سن شما زیر ۲۵ ساله قوانین رانندگی اینجا عوض شده.من ۴۵ روز که اینجام تازه آئین نامه دادم و چند روز دیگه امتحان شهر میدم
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
مهدیس خانم به ما هم بگین لطفا

ما 20 آگوست میایم پلینو و بعد از 20 روز برمی گردیم و می خوام ظرف مدتی که اونجا هستم هم رانندگی کنم و هم امتحان رانندگی بدم !

ضمنا اگه کاری داشتین یا چیزی خواستین در خدمتیم
[/quote]

دوست عزیز سلام
شما لطف دارید
ما با گواهینامه بین المللی ۳ ماه رانندگی کردیم و مشکلی نداشتیم
برای امتحان انشاالله امدید با من در تماس باشد سوالها رو میدم خدمتتون
موفق باشید
شريف ترين دلها دلي است که انديشه آزار کسان در آن نباشد . زرتشت
زندگي تاس خوب آوردن نيست ، تاس بد را خوب بازي کردنه .
براي مشورت خردمندان را برگزين تا از ملامت و ندامت در امان باشي .
پاسخ
سلام به دوستان گرامی.
من و همسرم قصد سفر به دالاس رو داریم.میخواستم بپرسم فکر می کنین بهترین منطقه برای زندگی(از نظر امنیت و آرامش و ازونی ) کجای دالاس هست؟
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، kourosh2011 ، maaref ، SH1A2R3 ، sorena ، pari pariaaa ، mohamadir ، Memolk ، Alex 2014 ، milspider
(2010-07-31 ساعت 14:28)alireza62 نوشته:  سلام به دوستان گرامی.
من و همسرم قصد سفر به دالاس رو داریم.میخواستم بپرسم فکر می کنین بهترین منطقه برای زندگی(از نظر امنیت و آرامش و ازونی ) کجای دالاس هست؟

سلام دوست عزیز.من شهر ارلینگتن هستم.آرامش که خدمتتون بگم بیش از حد آرامش اینجا هست.ارزونیم که با $۵۰۰ یه آپارتمان ۱خواب خوب می‌شه کرایه کرد.دیگه بقیه چیز هارو نمیدونم.چون خودمم تازه واردم.ولی‌ هر سؤالی داشتید جواب میدم
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
با سلام خدمت همه دوستان ... من با خانمم قصد داریم تا 1 سال آینده بیایم دالاس . البته خانمم اقامت آمریکا داره .
اول بگم که نمیدونید این فروم چقدر کمکم کرده ... من می خواستم برای کریسمس بیام یکم تحقیق اما باورتون بشه یا نشه دیگه نمیام و میخوام یه راست بیام بمونم !!! واقعا خسته نباشید ...
چند تا سوال داشتم ...
1. من مهندس مکانیک هستم . 3 سال نمایندگی سونی داشتم ( به اسم خودم ) و مدیر فروش بودم الانم در شرکت ملی حفاری کار می کنم ... اطلاعاتم و مهارتم هم در کامپیوتر و الکترونیک خیلی زیاده ... زبانم هم خیلی خوبه تافل هم دارم ... چه پیشهادی برای کار برای من دارین ؟ چه اقداماتی لازمه انجام بدم ؟
2. من شدیدا از آمدن به آنجا می ترسم ... البته فقط و فقط به خاطر کار ... امنیت شغلی چطوره ؟
3. ما توی دالاس دوست و آشنا داریم ... آیا کمک خاصی هست که بهتر باشه از الان یا قبل رفتن ازشون بخوایم ؟
سوالات زیاده اما نمی شه همه رو گفت ... ممنون می شم جواب منو بدین ...
پاسخ
تشکر کنندگان: Sahar-Germany ، free_free ، kourosh2011 ، maaref ، SH1A2R3 ، sorena ، ghasoo ، pari pariaaa ، mohamadir ، Alex 2014 ، milspider ، hosssein
سلام به دوستان خوبم

از دوستاني كه در دالاس زندگي مي كنند سوالي دارم. راستش من و همسرم بعد از تحقيق در رابطه با US تصميم گرفته بوديم كه به دالاس بياييم ولي بعد از صحبتي كه با چند نفر ديگه داشتيم به ما گفتند كه براي اول مهاجرت به دالاس نرو چون شهر دل مرده اي هست و مثل شهرهاي قديمي ايران كه ساعت 8 به بعد كسي تو خيابونها پيدا نمي كني اول شب همه جا تعطيل ميشه و چون شما هم تازه مهاجرت كرده اي در كنار مشكلات ديگه اين مشكل هم اضافه مي شه و همسرت هم ديگه نمي تونه اونجا را تحمل كنه و ادامه ماجرا كه خودتون بهتر مي دونيد(البته اين افراد هم خودشون اونجا را نديده بودند و از زبان فرد ديگري اين را مي گفتند). حالا مي خواستم بدونم كه واقعا اونجا شهر دلمرده اي است و كسالت آور است يا نه؟ ممنون مي شم اگر بيشتر در مورد آنجا برامون بنويسيد.
با تشكر
درد من تنهایی نیست؛ بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت؛ بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خداوند می نامند...... گاندی

كيس نامبر:2011As4800
تاريخ مصاحبه:2 دسامبر(انكارا)
تاريخ كلير:23 دسامبر
پاسخ
(2010-08-08 ساعت 12:18)success نوشته:  سلام به دوستان خوبم

از دوستاني كه در دالاس زندگي مي كنند سوالي دارم. راستش من و همسرم بعد از تحقيق در رابطه با US تصميم گرفته بوديم كه به دالاس بياييم ولي بعد از صحبتي كه با چند نفر ديگه داشتيم به ما گفتند كه براي اول مهاجرت به دالاس نرو چون شهر دل مرده اي هست و مثل شهرهاي قديمي ايران كه ساعت 8 به بعد كسي تو خيابونها پيدا نمي كني اول شب همه جا تعطيل ميشه و چون شما هم تازه مهاجرت كرده اي در كنار مشكلات ديگه اين مشكل هم اضافه مي شه و همسرت هم ديگه نمي تونه اونجا را تحمل كنه و ادامه ماجرا كه خودتون بهتر مي دونيد(البته اين افراد هم خودشون اونجا را نديده بودند و از زبان فرد ديگري اين را مي گفتند). حالا مي خواستم بدونم كه واقعا اونجا شهر دلمرده اي است و كسالت آور است يا نه؟ ممنون مي شم اگر بيشتر در مورد آنجا برامون بنويسيد.
با تشكر

سلام
من هم اول نظرم همین بود که شهر دلمرده ای دالاس . اما وقتی بیایید اینجا و مشغول زندگی باشید نظرتون عوض میشه . اینجا خیابون هایی داره که تا ساعت 12 رستوران هاش بازه مردم تو خیابون قدم می زنند . اون دلمردگی بستگی به محل وخیابون هم داره . اگر به مرکز و پایین شهر برید اون هم ساعت 9 شب به بعد خودتون تصمیم می گیرد بمونید تو خونه و نیایید بیرون . اما قطعا شما اونجا خونه نخواهید گرفت . دالاس شهر خیلی قشنگیه که باید اهل گشتن باشید و دریاچه و مکان های تفریحی و گشت و گذار رو یاد بگیرید. حالا اگر یه ایرانی اولین بار که وارد امریکا میشه در دالاس زندگی کنه اصلا نمی گه اینجا شهر دلمرده ای هست . اون افرادی که شما ازشون نظر پرسیدین احتمالا ایالت های دیگه زندگی کردند و شاید خیلی ددری بودندTongue
پاسخ
سلام دوستان
عزیزانی که در دالاس تشریف دارن میتونن یک پرسو جوی کنن که چطوری وتحت چه شرایطی میتونیم اونجا تاکسی دار بشیم و کار کنیم.
وام میدن یا نه
و سایر شرایط که با توجه به قوانین دالاس لازمه دونست .

بینهایت سپاسگذارم
پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، kourosh2011 ، SH1A2R3 ، ghasoo ، mohamadir ، Alex 2014 ، milspider
(2010-05-06 ساعت 06:19)mahdis نوشته:  جناب جوان سلام
از لحاظ آب و هوا دالاس قابل تحمل تر هاست هیوستون شرجی و توفان زیاد داره
در مورد دالاس هم اگر تصمیمتون قطعی شد از ما هر کمکی بر بیاد در خادمات هستیم حتا در مورده گرفتن خونه
امیدوارم موفق باشید

دوست گرامی از راهنمایی شما تشکر فراوان دارم
لطفآ در مورد شهر آیداهو ماساکو هم اطلاعاتی بدهید و وضعیت آب و هوا و کار و اجاره خانه اگر اطلاع دارید راهنمایی کنید
کیس نامبر :***13
تاریخ کارنت شدن: بولتن March 2010
دریافت نامه دوم: 15/5/2010
تاریخ مصاحبه اول : 26 may
تاریخ مصاحبه دوم : 3 August
کنسولگری: آنکارا
تاریخ دریافت کلیرنس: منتظرم
[color=#000080]تاریخ دریافت ویزا : مهر 89

ورود به امریکا : سیاتل ۲۷/۱/۲۰۱۱

پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، SH1A2R3 ، mohamadir ، سوین ، milspider
(2010-08-08 ساعت 22:08)sara77 نوشته:  سلام
من هم اول نظرم همین بود که شهر دلمرده ای دالاس . اما وقتی بیایید اینجا و مشغول زندگی باشید نظرتون عوض میشه . اینجا خیابون هایی داره که تا ساعت 12 رستوران هاش بازه مردم تو خیابون قدم می زنند . اون دلمردگی بستگی به محل وخیابون هم داره . اگر به مرکز و پایین شهر برید اون هم ساعت 9 شب به بعد خودتون تصمیم می گیرد بمونید تو خونه و نیایید بیرون . اما قطعا شما اونجا خونه نخواهید گرفت . دالاس شهر خیلی قشنگیه که باید اهل گشتن باشید و دریاچه و مکان های تفریحی و گشت و گذار رو یاد بگیرید. حالا اگر یه ایرانی اولین بار که وارد امریکا میشه در دالاس زندگی کنه اصلا نمی گه اینجا شهر دلمرده ای هست . اون افرادی که شما ازشون نظر پرسیدین احتمالا ایالت های دیگه زندگی کردند و شاید خیلی ددری بودندTongue

سلام sara77
متشكر از جوابتون
تعدادي از دوستان گفته اند پلانو جز مناطق خوب دالاس هست . آيا مي تونم بدونم كه شما در كدام منطقه زندگي مي كنيد. فقط جهت آشنايي با محله هاي مختلف سوال مي كنم.
راستي يك سوال ديگه هم دارم. آيا در دالاس گواهينامه بين المللي را بطور موقت قبول مي كنند؟ شنيده ام كه در كاليفرنيا قبول نمي كنند. وضعيت در دالاس چطور است؟
با تشكر
درد من تنهایی نیست؛ بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت؛ بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خداوند می نامند...... گاندی

كيس نامبر:2011As4800
تاريخ مصاحبه:2 دسامبر(انكارا)
تاريخ كلير:23 دسامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: Sahar-Germany ، free_free ، kourosh2011 ، maaref ، SH1A2R3 ، sam11 ، ghasoo ، moqadam ، mohamadir ، Alex 2014 ، leader-m
(2010-08-10 ساعت 01:48)success نوشته:  
(2010-08-08 ساعت 22:08)sara77 نوشته:  سلام

سلام sara77
متشكر از جوابتون
تعدادي از دوستان گفته اند پلانو جز مناطق خوب دالاس هست . آيا مي تونم بدونم كه شما در كدام منطقه زندگي مي كنيد. فقط جهت آشنايي با محله هاي مختلف سوال مي كنم.
راستي يك سوال ديگه هم دارم. آيا در دالاس گواهينامه بين المللي را بطور موقت قبول مي كنند؟ شنيده ام كه در كاليفرنيا قبول نمي كنند. وضعيت در دالاس چطور است؟
با تشكر

ما دالاس هستیم . پلنو هم منطقه خوبیه اینجا .مدل شهری جدیدی داره نسبت به دالاس . اما اگر در دالاس کار پیدا کنید و پلنو خونه بگیرید مسیر خیلی ترافیک داره .
گواهینامه بین المللی رو می تونید اینجا استفاده کنید اما نمی دونیم دقیقا تا چه مدت .
پاسخ
(2010-08-09 ساعت 20:34)loveusa2010 نوشته:  سلام دوستان
عزیزانی که در دالاس تشریف دارن میتونن یک پرسو جوی کنن که چطوری وتحت چه شرایطی میتونیم اونجا تاکسی دار بشیم و کار کنیم.
وام میدن یا نه
و سایر شرایط که با توجه به قوانین دالاس لازمه دونست .

بینهایت سپاسگذارم

سلام دوست عزیز
برای کار با تاکسی من شنیدم باید سیتی زن باشید و میگن که درآمد خیلی خوبی هم داره
موفق باشید
(2010-08-09 ساعت 22:56)jan نوشته:  
در مورد دالاس هم اگر تصمیمتون قطعی شد از ما هر کمکی بر بیاد در خادمات هستیم حتا در مورده گرفتن خونه
امیدوارم موفق باشید

لطفآ در مورد شهر آیداهو ماساکو هم اطلاعاتی بدهید و وضعیت آب و هوا و کار و اجاره خانه اگر اطلاع دارید راهنمایی کنید

(2010-08-09 ساعت 22:56)jan نوشته:  
امیدوارم موفق باشید

سلام دوست عزیز
من اطلاعاتم زیاد نیست . پلی نو خوبه ، آرلینگتون خیلی خوبه البته از لحاظ دانشگاه و کلاس زندگی عرض میکنم . هیوستون شرجی از شمال خودمون بدتر ، لوییزویل شهر خوبیه ، فورت ورد هم خوبه . اینجاها جاهائی هستن که من میدونم
موفق باشید
پاسخ
(2010-08-07 ساعت 09:52)hamedj2 نوشته:  با سلام خدمت همه دوستان ... من با خانمم قصد داریم تا 1 سال آینده بیایم دالاس . البته خانمم اقامت آمریکا داره .
اول بگم که نمیدونید این فروم چقدر کمکم کرده ... من می خواستم برای کریسمس بیام یکم تحقیق اما باورتون بشه یا نشه دیگه نمیام و میخوام یه راست بیام بمونم !!! واقعا خسته نباشید ...
چند تا سوال داشتم ...
1. من مهندس مکانیک هستم . 3 سال نمایندگی سونی داشتم ( به اسم خودم ) و مدیر فروش بودم الانم در شرکت ملی حفاری کار می کنم ... اطلاعاتم و مهارتم هم در کامپیوتر و الکترونیک خیلی زیاده ... زبانم هم خیلی خوبه تافل هم دارم ... چه پیشهادی برای کار برای من دارین ؟ چه اقداماتی لازمه انجام بدم ؟
2. من شدیدا از آمدن به آنجا می ترسم ... البته فقط و فقط به خاطر کار ... امنیت شغلی چطوره ؟
3. ما توی دالاس دوست و آشنا داریم ... آیا کمک خاصی هست که بهتر باشه از الان یا قبل رفتن ازشون بخوایم ؟

کسی چرا جواب منو نمی ده ):
پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، mohamadir
(2010-08-10 ساعت 08:40)hamedj2 نوشته:  
(2010-08-07 ساعت 09:52)hamedj2 نوشته:  با سلام خدمت همه دوستان ... من با خانمم قصد داریم تا 1 سال آینده بیایم دالاس . البته خانمم اقامت آمریکا داره .
چند تا سوال داشتم ...
کسی چرا جواب منو نمی ده ):

دوست عزیز سلام
وقت بخیر
در خصوص سوال های شما :
۱- من هیچ اظهار نظری نمیتونم بکنم .
۲- بارها و بارها این قضیه به دوستان گفته شده " پیدا کردن کار فقط و فقط بستگی به سطح توقع خودمون داره "
۳- ایشون میتونن توی گرفتن آپارتمان ، پیدا کردن کار موقت و کمی هم تهیه وسائل بهتون کمک کنن .
از هیچ چیز نترسید
کمکی ، سوالی ، کاری بود من در خدمتم
موفق باشید
دوستان همگی سلام
دوستانی که قصد اومدن به دالاس رو دارن اگه میخوان آپارتمان اجاره کنن به من پیام خصوصی بدن
موفق باشید
پاسخ
دوستان سلام
وقت همگی بخیر
ما حدود 6 ماه هست که دالاس هستیم ، آپارتمان رو ۱ ساله قرارداد بستیم و الان که برای همسرم کار پیدا شده و محل کار ایشون با آپارتمان فاصله زیادی داره و میخواهیم جابجا بشیم میگن چون زودتر از موعد قرارداد میخواهیم بریم میگن باید مبلغ ۵۰۰$ باید جریمه پرداخت کنیم . ما میتونیم با یکی از دوستانی که قصد اومدن به دالاس دارن به توافق برسیم که ایشون جای ما بیان و ما دیگه این مبلغ رو ندیم و دوستی که میاد هم ، زمانی صرف گشتن آپارتمان نکنن .
موفق باشید
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان