کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دوستانی که دربدو ورود شمابه امریکا حاضر به کمک هستند
(2010-03-02 ساعت 21:07)laili نوشته:  برای کسانی که به اورنج کانتی میان حتی اگر کسی رو هم داشته باشند میتونند روی کمک من حساب کنند.........برای پیدا کردن خونه و گرفتن گواهینامه و مدرسه ی بچه و هر کمک اولیه ای که از دستم بر بیاد .حداقلش توی این مدت کوتاه اونقدر دوست و آشنای خوب پیدا کردم که بتونیم ازشون راهنمائی بگیریم و از همه مهم تر برای تنها نبودن و داشتن یک هم زبون و یک هم درد مثل خودتون .Smile
به نظر من مهاجرت مثل مردن میمونه که وقتی میمیری دستت از دنیا کوتاه میشه حتی اگه تو بهشت هم بری باز اولش سخته.

ﺳﻼﻡ ﺩﻭﺳﺖ ﻋﺰﻳﺰ ﻣﺎ ﺗﺎ ﭼﻨﺪ ﻣﺎﻩ ﺩﻳﮕﻪ ﻋﺎﺯﻡ اﻭﺭﻧﺞ ﻛﺎﻧﺘﻲ ﻫﺴﺘﻴﻢ ﺑﺎ ﻫﻤﺴﺮ و 2 ﺗﺎ ﺑﭽﻪ ﻛﻮﭼﻮﻟﻮ اﻛﻪ ﻣﻤﻜﻨﻪ ﺗﻠﻔﻨﻲ اﺯﺗﻮﻥ ﺩاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻴﻢ ﻣﻤﻨﻮﻧﺘﻮﻥ ﻣﻴﺸﻴﻢ ﺧﻴﻠﻲ ﻧﮕﺮاﻧﻴﻢ اﻟﺒﺘﻪ ﻣﺎ اﺯ اﺳﺘﻜﻬﻠﻢ ﻧﻴﺎﺯﻣﻨﺪﻱ ﺑﺎﺯ ﻫﻢ ﻣﻤﻨﻮﻥ اﺯ ﻫﻤﻴﺎﺭﻳﺘﻮﻥ

(2010-03-02 ساعت 21:07)laili نوشته:  برای کسانی که به اورنج کانتی میان حتی اگر کسی رو هم داشته باشند میتونند روی کمک من حساب کنند.........برای پیدا کردن خونه و گرفتن گواهینامه و مدرسه ی بچه و هر کمک اولیه ای که از دستم بر بیاد .حداقلش توی این مدت کوتاه اونقدر دوست و آشنای خوب پیدا کردم که بتونیم ازشون راهنمائی بگیریم و از همه مهم تر برای تنها نبودن و داشتن یک هم زبون و یک هم درد مثل خودتون .Smile
به نظر من مهاجرت مثل مردن میمونه که وقتی میمیری دستت از دنیا کوتاه میشه حتی اگه تو بهشت هم بری باز اولش سخته.

ﺳﻼﻡ ﺩﻭﺳﺖ ﻋﺰﻳﺰ ﻣﺎ ﺗﺎ ﭼﻨﺪ ﻣﺎﻩ ﺩﻳﮕﻪ ﻋﺎﺯﻡ اﻭﺭﻧﺞ ﻛﺎﻧﺘﻲ ﻫﺴﺘﻴﻢ ﺑﺎ ﻫﻤﺴﺮ و 2 ﺗﺎ ﺑﭽﻪ ﻛﻮﭼﻮﻟﻮ اﻛﻪ ﻣﻤﻜﻨﻪ ﺗﻠﻔﻨﻲ اﺯﺗﻮﻥ ﺩاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻴﻢ ﻣﻤﻨﻮﻧﺘﻮﻥ ﻣﻴﺸﻴﻢ ﺧﻴﻠﻲ ﻧﮕﺮاﻧﻴﻢ اﻟﺒﺘﻪ ﻣﺎ اﺯ اﺳﺘﻜﻬﻠﻢ ﻧﻴﺎﺯﻣﻨﺪﻱ ﺑﺎﺯ ﻫﻢ ﻣﻤﻨﻮﻥ اﺯ ﻫﻤﻴﺎﺭﻳﺘﻮﻥ
پاسخ
تشکر کنندگان: ojee ، behfaza ، shilan ، mohamad92
Smile 
سلام به همه دوستان بامعرفت و مشتی.
من ده روز هست در ویرجینیا شمالی زندگی میکنم ، تازه واردم.دنبال کار و جای مناسب میگردم ولی پیدا نکردم. از دوستانی که میتوانندبه من کمک کنن پیغام بدن
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: Rock ، behfaza ، mohamad92
(2013-11-02 ساعت 01:15)kamela نوشته:  بچا ها کسی در مریلند نیست؟واشنگتن؟....کسی اونجا هست بتونه کمک کنه یا کسی رو میشناسید؟کمک کردن فقط در حد معرفی یک هتل ارزان برای یکی دو هفته و یا معرفی خانه ای اجاره ای نزدیک به مراکز خرید و معرفی مهدکودک..ممنون میشم

من هستم.میتونین بهم پیغام بدین
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، mahbube ، GreenRoad ، mohamad92 ، radman87 ، hamed shayan ، golia
سلام به همه دوستان
من چند روز دیگه عازم سن خوزه یا لس آنجلس هستم می خواستم ببینم کسی هست که بتونه بم کمک کنه ؟
ممنون ا
پاسخ
تشکر کنندگان: mohamad92
دوستان برای سانفرانسیسکو کسی هست که بشه در مورد پیدا کردن استودیو یا هم اتاقی باهاش صحبت کرد و راهنمایی گرفت ؟
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
تشکر کنندگان: shadi79 ، mohamad92 ، nasim ، alirezanz
(2010-03-02 ساعت 03:39)Ashkan.R نوشته:  سلام دوستان راستش من خودم تازه وارد آمریکا شدم ونیاز به کمک دارم اما اگر هرکمکی از دستم بر بیاد خوشحال میشم انجام بدم من اتلانتا هستم

سلام ما امسال برنده شدیم میشه بفرمایید کدام ایالتها برای شروع مناسب ترند مثلا ارزانتر یا ایرانی بیشتر دارند مرسی
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
پاسخ
تشکر کنندگان: mohamad92 ، alirezanz

سلام دوست عزیز

برای کسی که ارشد (ام بی ای )دارد در اورنج کانتی شغلی پیدا میشود.

ضمنا لیسانس من هم مهندسی صنایع است
پاسخ
تشکر کنندگان: mohamad92 ، lighthouse
(2014-05-05 ساعت 16:42)behjat نوشته:  
(2010-03-02 ساعت 03:39)Ashkan.R نوشته:  سلام دوستان راستش من خودم تازه وارد آمریکا شدم ونیاز به کمک دارم اما اگر هرکمکی از دستم بر بیاد خوشحال میشم انجام بدم من اتلانتا هستم

سلام ما امسال برنده شدیم میشه بفرمایید کدام ایالتها برای شروع مناسب ترند مثلا ارزانتر یا ایرانی بیشتر دارند مرسی

دوست عزيز اين تصميم مهمترين تصميم شما براي زندگي در اونجا خواهد بود. سوالي كه پرسيديد خيلي كليه و طبيعتا شامل گستره بزرگي از جوابا خواهد شد. جوابايي كه بسته به توقعات، روحيات، وضع مالي كنوني، تحصيلات، سن و خيلي پارامتراي ديگه خيلي متغيره. براي درك بهتر اين موضوع شما خودتونو بذارين جاي يه مهاجري كه قراره بياد ايران و از شما ميپرسه كدوم شهر از همه بهتره؟ شما چي بهش جواب ميديد؟ بنابراين من فكر كردم بهترين جواب اينه كه من يه روش كه خودم بهش عمل كردم رو براتون توضيح بدم.

و اما روش من:
اول پارامتراي مهم رو براي خودم مشخص كردم: تركيب جمعيتي، تركيب سني، تركيب نژادي، نسبت درآمد به هزينه زندگي، ميزان ثروت، پراكندگي نوع شغل، قديمي يا تازه ساز بودن بافت شهر، سلامتي محيط (شامل كيفيت هوا، كيفيت آب و ...)، ميزان جرم و جنايت، آب و هوا و تحصيلات ...

بعد اعداد مختلف رو براي شهرهاي مختلف پيدا كردم
اون سلولهايي كه برام مهم بود رو قرمز يا سبز كردم. قرمز براي حالتهاي مهم منفي و سبز براي حالتهاي مهم مثبت (مثلا من سلول مربوط به نسبت جمعيت سياهپوستان شهر ديترويت رو قرمز كردم چون بالاي 77 درصد جمعيت اين شهر سياهپوست هستند. به همين صورت سلول مربوط به جرايم مربوط به شهر نيويورك سيتي رو سبز كردم چون درصد جرم كمي داشت) البته اكثر سلولها هم بيرنگ موندن. براي تصميم گيري براي بالا يا پايين بودن يك پارامتر ميتونيد اونو با ميانگين كل كشور مقايسه كنيد.
بعد سلولاي قرمز رو -1، بيرنگ رو صفر و سبز رو +1 در نظر گرفتم و امتياز هر شهر رو جمع زدم. آخرش يه ليست داريد كه همه شهرهاي امريكا رو بر اساس نظرات و سلايق شما اولويت بندي كرده.
البته قبول دارم كار پر زحمتيه ولي در نظر بگيريد اگه شما در آينده تو شهر نامناسبي ساكن بشيد (بهتره بگم نامتناسب با روحياتتون) ممكنه حتي منجر به دلزدگي و برگشت شما بشه و اگه انتخاب خوبي داشته باشيد مطمئنا چند سال جلوتر ميفتيد و از زندگي لذت خواهيد برد. من براي نمونه ليست شخصي خودم رو اينجا ضميمه ميكنم (كه صد هزار البته شخصي سازي شده و فقط ميشه از روش الگو برداري كرد و اطلاعاتش رو تضمين نميكنم) اميدوارم مورد استفاده دوستان قرار بگيره و بتونيد فايل مناسب خودتون رو بسازيد.
توضيح فايل: سطرها شامل پارامترهاي زندگي، ستون دوم نشانگر مقدار اون پارامتر در كل كشور، ستونهاي بعدي شامل بعضي شهرها و در انتهاي سمت راست ستونها مقدار ماكسيمم و مينيمم اون پارامتر در شهرهاي ذكر شده اومده و در سطر آخر همه اونا جمع زده شده.
دالاس تکزاس 2014
داداش! سر به سر مهاجر نذار... مهاجر خستس...
پاسخ
من كه چند ماهه آمدم نيويورك ، اينجا از تنهايى داريم خاك ميخوريم ، كسى از نيويورك هست اينجا ؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mohamad92 ، mohammadg846 ، alitab ، alirezanz
دوستان من و همسر بانو تا چند ماه آينده عازم NY يا NJ هستيم. كسي هست كه تو بدو ورود براي راهنمايي و آدرس كارتها بتونه و بخواد كمكي بكنه؟
دالاس تکزاس 2014
داداش! سر به سر مهاجر نذار... مهاجر خستس...
پاسخ
تشکر کنندگان: سیمین راد ، alirezanz
سلام.من دارم با دخترم میرم اورنج کانتی و دنبال همخونه یا خونه اجاره ای ارزون می گردم.اگر کسی موردی سراغ داره لطفا پیغام بده.من خانم متاهل 28ساله هستم و دخترم 6 سالشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام، من و همسرم به همراه دختر ٦ ساله ام با وىزاى تورىستى مدت ٣ ماه وارد آمريكا، ويرجينيا شديم، تا الان منزل يكى از دوستان هستىم، و مراحل گرفتن گرىن كارتو طى مىكنىم كه مدتى طول خواهد كشىد،
در اىن مدت ما سكورىتى كردىت از بانك گرفتىم، دبىت كارت هم دارىم، ىك ماشىن هم به نام خودمون خرىدىم، الان سوال من اىنه:
چطور مىتونىم سوشىال كد داشته باشىم، بدون سوشىال مىتوان كار پىدا كرد، براى پىدا كردن كار از كجا باىد اقدام كنم،
در ضمن همسر من ٢٨ سال سابقه كار در زمىنه مهندسى برق داره، خودمم گرافىست هستم، متشكرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان كسى مىتونه به من كمك كنه، من حدود ٣ ماه وارد آمرىكا، وىرجىنىا سدم، ودر منزل ىكى از دوستان اقامت دارىم و براى گرفتن گرىن كارت اقدام كردىم، از آنجا كه مدتى طول خواهد كشىد سوال من اىن است آىا مىتوانم در اىن مدت سوشىال كد داشته باشم وىا اىنكه آىا بدون آن آىا مىشود كارى پىدا كرد ىا نه،
لطفا مرا راهنماىى كنىد
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-06-02 ساعت 17:21)روبینا نوشته:  دوستان عزیز کسی ساکن نیو یورک نیست کمک کنه؟؟؟؟؟؟

سلام روبینا جان.. خیلی خوشحالم که اتفاقی به پست شما برخوردم..آیا امکانش هست بپرسم که آیا شما از طریق تحصیلاتتون برای آمریکا اقدام کردین ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-03-13 ساعت 16:31)Amin5800 نوشته:  سلام به همه دوستان
من چند روز دیگه عازم سن خوزه یا لس آنجلس هستم می خواستم ببینم کسی هست که بتونه بم کمک کنه ؟
ممنون ا
سلام دوست عزیز من سن حوزه نیستم ولی فاصله ش با قطار 50 دقیقه س ولی هر کمکی از دستم بر بیاد واست میکنم
تاریخ ورود:21/2/2014
اقامت:حومه سنفرانسیسکو
پاسخ
تشکر کنندگان: radman87 ، alirezanz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان