کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آموزش زبان انگلیسی
وقتی میخواهیم فاصله رو بیان کنیم بهتر بصورت زمانی بیان کنیم یا مسافت؟!؟

مخصوصا در سیستم امریکایی؟!؟!
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh
summer solstice
the longest day in the northern hemisphere (= top half of the Earth), around June 22nd
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، Saeedv13 ، Hedieh20 ، bayat_r ، peyman1355 ، آلیس-1980
(2013-06-17 ساعت 16:59)amiz.abdollah نوشته:  وقتی میخواهیم فاصله رو بیان کنیم بهتر بصورت زمانی بیان کنیم یا مسافت؟!؟

مخصوصا در سیستم آمریکایی؟!؟!

هر دو میشه. اما معمولا برای مسافتهای کوتاه (نه بین قاره‌ای) با واحد زمان مسافت رو میگن. مثلا این پرسش و پاسخ (نمونه واقعی) رو ببینید:
‪How far is your workplace from your place of stay? how do you commute between your work place and home?

‪My work place is far from my home and it takes me 90mins to 120mins to get there. I go by public transport (taxis) and i usually leave home very early. It takes this long because of traffic problems. ordinarily without traffic problems it shouldn't be more than 30mins.

‪I have to drive a whopping 5 miles to work! It takes me about 5 minutes....maybe 8 if there is 'traffic.'

‪My workplace is some 3 kilometers away from my place that is some1.5 miles. I have a scooter and a car but I'm very poor in driving four wheelers so I generally prefer two wheeler to goto office.

همونطوریکه مشخصه از هر دو استفاده میشه اما معمولا از زمان استفاده میشه و اگر سؤال شخصی نباشه و صرفا سؤال مربوط به فاصله تا جای مشخصی باشه معمولا زمان رانندگی تا اون مکان رو میگن. ولی اگر سؤال شخصی باشه مثل سؤال بالا زمان رو همراه با نوع وسیله رفت و آمد ذکر میکنند.
پاسخ
درود بر دوستان گرامی

لینک زیر رو برای دوستانی اینجا می گذارم که از لحاظ زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم ممکنه مشکل داشته باشند،مزیت این سایت آنلاین بودن اونه و در ترم های بالاتر میتونید چت کنید و با همکلاسی ها و معلم آنلاین صحبت کنید، ضمنا آموزش زبان در این سایت با لهجه آمریکن هست و توی اون معلم از اصطلاحات رایج که ممکنه در هر کلاسی اونها رو آموزش ندن هم استفاده می کنه و اونها رو هم یاد میده،از ترم 1 و مقدماتی داره تا.....امیدوارم دوستانی که قصد مهاجرت و زندگی رو در اینجا دارند از این سایت نهایت استفاده رو ببرند و به قول بسیاری از دوستان عزیز " زبان رو کاملا جدی بگیرید "، امیدوارم این لینک و فایلهای اون با سرعت اینترنت در ایران قابل دسترسی باشه.

http://www.learnamericanenglishonline.com/

ضمنا چون نمی دونستم این پست رو توی کدام تاپیک بگذارم و مطابق قوانین مهاجرسرا قرار دادن یک پست در چند تاپیک ممنوعه، از مدیر ارجمند این تاپیک و مدیران گرامی خواهش می کنم این لینک رو برای استفاده تمامی بزرگواران در تاپیک مربوطه قرار بدهند.

شاد و تتندرست و پیروز باشید
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
پاسخ
دوستانم این سایت را هم یک سر بزنید. زبان آمریکایی است و درسهای خوبی داره :
http://streettalk.blog.ir

پسوردشو پائین هر دانلود زده .
پسورد: "www.streettalk.blog.ir"
خدایا آخر نفهمیدم اینجایی که هستم تقدیر من است یا تقصیر من...
پاسخ
مطلبی رو در قسمتی از یک ایمیل میخوندم( که احتمالا مربوط به یک وبلاگ اموزش زبان باید باشد) و بد ندیدم به دلیل مرتبط بودن اینجا اشتراک کنم
البته بنظرم چیز حتمی نیست اما در نوع خود جالب است
.......................................
نقل :
اگر میخواهید بدانید زبان_ انگلیسی امریکایی شما در چه سطحی است
به موارد مختصر زیر پاسخ بدهید. اگر از همه موارد بدون رجوع به کتاب مطلع بودید
در سطح بالای متوسط خواهید بود و چنانچه یکی از موارد را درست پاسخ ندهید در سطح متوسط اید !

1چه اشتباههی در هر یک از جملات زیر هست

were you supposed to be there

who do you think are you

2 فرق این دو کلمه را میدانید

worthless / priceless

3 معانی یا کاریرد این کلمات را میدانید

look over / overlook / frustrated

4 رنگ خاکستری کدامیک از کلمات زیر است

Gray / Grey

5 تلفظ این کلمه چیست ؟

Simoltaneously

6 این اصطلاحات رو شنیده اید و کاربرد ان را میدانید

oldman / pan out / Darn
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
سلام دوستان ، میخواستم بدونم برای مهاجرت و زندگی روزمره (و نه تحصیلات آکادمیک) زبان رو چجوری یاد بگیرم، سطح من الان ابتدایی هست ! از خودم تا حدودی راضیم، و اینکه فرق بریتیش با امریکن چیه و کدوم یکیش توی امریکا استفاده میشه؟؟؟

و اینکه برای یکم حرفه ای شدن و راه افتادن کارم توی اونجا و اینکه مشکل زبان نداشته باشم، ایلس رو برم کلاساشو یا تافل رو ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR
دوستان مجموعه اموزش زبان نصرت 1- 2-3 ورژن جدید برا شروع یادگیری زبان خوبه ؟؟
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR
سلام دوستان خوبم ،
خوشحالم که یه همچین تاپیکی که میشه گفت صد درصد با امر مهاجرت مرتبط هستش رو ایجاد کردین . گاهی اوقات پیش میاد که خیلی ها بخاطر همین مشکل زبان دوم ، قادر به مهاجرت نیستن و یا اگر مهاجرت میکنن ، به سرعت به کشورشون برمیگردن . اما خب ، باید این کار رو بالاخره انجام داد و نباید به این دلیل یا مهاجرت نکرد و یا برگشت !! . خود من هم مثل خیلی از شماها در ایران کلاس زبان رفتم ، و وقتی پا به این کشور گذاشتم ، دیدم که واقعاً هیچ چیزی از زبان یاد نگرفتم !! متاسفانه این مشکل آموزش زبان انگلیسی در ایران هستش . بگذریم . بهترین راهی رو که شما میتونید در یادگیری هر چه سریعتر زبان انگلیسی پیش بگیرید ، یاد گیری جملات و مکالمات روزمره مردم همینجاست !! بشنوید ، یادداشت کنید و تکرار کنید تا به ضمیر نا خودآگاه مغزتون رسوخ کنه . اتفاقاً این روش دکتر پیمزلر هم که الگوی اصلی آقای نصرت شد و شاید هم به گونه ای کپی از دکتر پیمزلر بود ، بسیار روش خوبیه . این روش به شما جمله یاد میده و میگه که مهم نیست معنی تک تک لغات رو بدونید . مهم اینکه که معنی و مفهوم جمله رو درک کنید و بکار ببرید . به مرور زمان شما معنی تک تک لغات رو هم در جملات آموخته شده ، خواهید فهمید . به گرامر تکیه نکنید ، چرا که به مرور زمان گرامر رو هم درک خواهید کرد . البته مطالعه در این باب ضرری نداره . اما بذارید که زبان شما در یه سطحی قرار بگیره که مفاهیم گرامری رو هم بهتر درک کنید . اگه یادتون باشه و مثل من با سیستم آموزشی قدیم ایران درس خونده باشید ، متوجه میشید که منظورم از گرامر چیه . دستور زبان فارسی و یا همون گرامر فارسی رو ما تازه از سال دوم راهنمایی شروع کردیم . خب اون موقع چند سالمون بود ؟ پس بدونید که گرامر برای اصلاح جملات شما به جهت کاربرد صحیح زمانهاست . اما واجب کفایی نیست . بعنوان مثال ، قبلاً هم در یه تاپیکی من این موضوع رو مطرح کردم . با یه جوونی اینجا آشنا شدم که سالها پیش از طریق کیس بی سرپرستی و پناهندگی اومده بود آمریکا . مثل بلبل انگلیسی حرف میزد ، و آخرین مدرک تحصیلی ایشون پنجم ابتدایی بود . اگه بهش میگفتی که یه مثال از زمان حال ساده بگو ، میگفت شب برو بار ، یه آبجو بزن ، توپ برگرد خونه ، این میشه زمان حال ساده !! Smile به هر صورت بدونید که استفاده از هر چیزی که بصورت تصویری و ویدئویی باشه ، به نحوی که قدرت شنوایی و درک موضوع رو براتون آسون کنه بسیار بسیار مفیده . اگه قصد دارید فیلم ببینید ، بهتره با زیر نویس انگلیسیش باشه !!! توی آمریکا تلویزیونها این تکنولوژی رو دارن که همزمان با صحبت کردن هنر پیشه ، متن گفتار ایشون رو هم در زیر میاره . یا استفاده از سی دی هایی که این تکنولوژی رو دارن که لازم هم نیست بخرید !! کافیه عضو یه کتابخونه بشید و بیارید خونه نگاه کنید . این موضوع مزیتی که داره اینه که میتونید چندین بار اونو به عقب و یا جلو ببرید ، و جملات کاربردیش رو یادداشت و حفظ کنید . این فقط و فقط راه یادگیری زبان هستش و ولاغیر !!! عجله هم نکنید ، چون با عجله هیچ کاری درست نمیشه و توقع نداشته باشید که یکساله و یا دوساله مثل یه آدمی که 10 ساله اومده صحبت کنید . به خودتون فرصت بدین و همزمان هم با همه دمخور بشید . خجالت نکشید و به طرف بگید که اگه اشتباه صحبت کردید ، اصلاح کنه . خوشبختانه ، مردم آمریکا بسیار فهیم و جدی هستن و اصلاً مسخره نمیکنن . کافیه فقط بهشون بگید که زبان انگلیسی شما کامل نیست !!! خودشون مثل یه دیکشنری متحرک ، گرامر ، معنی لغات و جملات شما رو اصلاح میکنن . امیدوارم که یه سهمی در روشهای یادگیری زبان شما داشته باشم . موفق باشید .
پاسخ
(2013-08-31 ساعت 20:12)afshin4749 نوشته:  سلام دوستان خوبم ،
خوشحالم که یه همچین تاپیکی که میشه گفت صد درصد با امر مهاجرت مرتبط هستش رو ایجاد کردین . گاهی اوقات پیش میاد که خیلی ها بخاطر همین مشکل زبان دوم ، قادر به مهاجرت نیستن و یا اگر مهاجرت میکنن ، به سرعت به کشورشون برمیگردن . اما خب ، باید این کار رو بالاخره انجام داد و نباید به این دلیل یا مهاجرت نکرد و یا برگشت !! . خود من هم مثل خیلی از شماها در ایران کلاس زبان رفتم ، و وقتی پا به این کشور گذاشتم ، دیدم که واقعاً هیچ چیزی از زبان یاد نگرفتم !! متاسفانه این مشکل آموزش زبان انگلیسی در ایران هستش . بگذریم . بهترین راهی رو که شما میتونید در یادگیری هر چه سریعتر زبان انگلیسی پیش بگیرید ، یاد گیری جملات و مکالمات روزمره مردم همینجاست !! بشنوید ، یادداشت کنید و تکرار کنید تا به ضمیر نا خودآگاه مغزتون رسوخ کنه . اتفاقاً این روش دکتر پیمزلر هم که الگوی اصلی آقای نصرت شد و شاید هم به گونه ای کپی از دکتر پیمزلر بود ، بسیار روش خوبیه . این روش به شما جمله یاد میده و میگه که مهم نیست معنی تک تک لغات رو بدونید . مهم اینکه که معنی و مفهوم جمله رو درک کنید و بکار ببرید . به مرور زمان شما معنی تک تک لغات رو هم در جملات آموخته شده ، خواهید فهمید . به گرامر تکیه نکنید ، چرا که به مرور زمان گرامر رو هم درک خواهید کرد . البته مطالعه در این باب ضرری نداره . اما بذارید که زبان شما در یه سطحی قرار بگیره که مفاهیم گرامری رو هم بهتر درک کنید . اگه یادتون باشه و مثل من با سیستم آموزشی قدیم ایران درس خونده باشید ، متوجه میشید که منظورم از گرامر چیه . دستور زبان فارسی و یا همون گرامر فارسی رو ما تازه از سال دوم راهنمایی شروع کردیم . خب اون موقع چند سالمون بود ؟ پس بدونید که گرامر برای اصلاح جملات شما به جهت کاربرد صحیح زمانهاست . اما واجب کفایی نیست . بعنوان مثال ، قبلاً هم در یه تاپیکی من این موضوع رو مطرح کردم . با یه جوونی اینجا آشنا شدم که سالها پیش از طریق کیس بی سرپرستی و پناهندگی اومده بود آمریکا . مثل بلبل انگلیسی حرف میزد ، و آخرین مدرک تحصیلی ایشون پنجم ابتدایی بود . اگه بهش میگفتی که یه مثال از زمان حال ساده بگو ، میگفت شب برو بار ، یه آبجو بزن ، توپ برگرد خونه ، این میشه زمان حال ساده !! Smile به هر صورت بدونید که استفاده از هر چیزی که بصورت تصویری و ویدئویی باشه ، به نحوی که قدرت شنوایی و درک موضوع رو براتون آسون کنه بسیار بسیار مفیده . اگه قصد دارید فیلم ببینید ، بهتره با زیر نویس انگلیسیش باشه !!! توی آمریکا تلویزیونها این تکنولوژی رو دارن که همزمان با صحبت کردن هنر پیشه ، متن گفتار ایشون رو هم در زیر میاره . یا استفاده از سی دی هایی که این تکنولوژی رو دارن که لازم هم نیست بخرید !! کافیه عضو یه کتابخونه بشید و بیارید خونه نگاه کنید . این موضوع مزیتی که داره اینه که میتونید چندین بار اونو به عقب و یا جلو ببرید ، و جملات کاربردیش رو یادداشت و حفظ کنید . این فقط و فقط راه یادگیری زبان هستش و ولاغیر !!! عجله هم نکنید ، چون با عجله هیچ کاری درست نمیشه و توقع نداشته باشید که یکساله و یا دوساله مثل یه آدمی که 10 ساله اومده صحبت کنید . به خودتون فرصت بدین و همزمان هم با همه دمخور بشید . خجالت نکشید و به طرف بگید که اگه اشتباه صحبت کردید ، اصلاح کنه . خوشبختانه ، مردم آمریکا بسیار فهیم و جدی هستن و اصلاً مسخره نمیکنن . کافیه فقط بهشون بگید که زبان انگلیسی شما کامل نیست !!! خودشون مثل یه دیکشنری متحرک ، گرامر ، معنی لغات و جملات شما رو اصلاح میکنن . امیدوارم که یه سهمی در روشهای یادگیری زبان شما داشته باشم . موفق باشید .

دوست عزیزممنون از راهنماییتون بنابراین با توجه به فرمایشات جنابعالی مجموعه اموزشی زبان نصرت 1-2-3 را برای یادگیری زبان بسیارمفید و موثر خواهد بود ...
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، SOLTANI11 ، زری وحدتی
I can do that
از پسش برميام

I have a history with Ali
من يه ماجرايي با "علی" دارم

My take home definitely doesn't allow
درآمد خالصم بهم اجازه نميده

I wouldn't be able to stop talking about
نميتونم جلوي خودمو بگيرم که دربارش حرف نزنم

Oh, you're gonna love this
اوه، عاشقش ميشي

I had to see it with my own eyes
بايد با چشماي خودم ميديدم

Hey Look, who's back
هي ببين کي برگشته

It's over for me
ديگه بسمه

It’s selling just fine
داره خوب فروش ميره

Safe to come down?
اون پايين امنه؟ ميتونيم بيايم؟

I screwed up
من گند زدم

Say something
يه چيزي بگو

You're scaring her
داري مي ترسونيش

Have you two been followed?
شما دوتا رو تعقيب مي کردن؟

What is wrong with you?
چه مرگت شده؟/ چته؟
پاسخ
تشکر کنندگان: usa lover ، sib 24 ، Saeedv13 ، amin arefi ، سانازی ، KIMIA2005 ، sepideh IR ، ffrfar ، pv-n ، زری وحدتی
سلام
یک سوال داشتم
میخوام انگلیسی را از اینترنت شروع کنم یاد بگیرم
فقط یک سوال ذهنم را مشغول کرده
الان این همه در جهان که زبان دوم شون انگلیسی هست انگلیسی آمریکایی هستن یا بریتانیایی ؟
اصلا در جهان کدام یک را یاد میدن و کدام را باید یاد بگریم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: زری وحدتی
با سلام من متنی علمی به انگلیسی نوشتم ولی از بی اشکال بودنش مطمئن نیستم. از دوستانی که سطح زبانشون خوب هست و میتونن خواهش می کنم کمکم کنن. با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-09-27 ساعت 21:16)parsa33 نوشته:  سلام
یک سوال داشتم
میخوام انگلیسی را از اینترنت شروع کنم یاد بگیرم
فقط یک سوال ذهنم را مشغول کرده
الان این همه در جهان که زبان دوم شون انگلیسی هست انگلیسی آمریکایی هستن یا بریتانیایی ؟
اصلا در جهان کدام یک را یاد میدن و کدام را باید یاد بگریم ؟

هر کدوم که به کارتون میاد. هدفتون از یادگیری زبان چیه؟ مثلا کار کردن با یک شرکت بریتانیایی یا مهاجرت به امریکا؟ گرچه تفاوت انچنان زیادی ندارن..اونطور نست که حرف های همدیگه رو نفهمن
پاسخ
تشکر کنندگان: m.mina ، زری وحدتی
سلام بر دوستان عزیز
من 7 ماه فرصت دارم داخل ایران که زبانمو تقویت کنم با خوندن پست های این تاپیک متوجه شدم که برای زندگی در آمریکا انگلیسی را باید با لهجه امریکایی آموزش ببینیم ،می خواستم لطف کنید اکر آموزشگاه خوبی رو سراغ دارید که دوره های فشرده مکالمه زبان با لهجه آمریکایی داره معرفی کنید .اگر در قوانین سایت تبلیغ محسوب میشه بی زحمت پیغام خصوصی بذارین
شماره كيس:2014000071xx،ویزای یک ضرب.فلوریداCoolانجمن معماران مهاجرسرا&هنرسینمادر امریکا
"اگر صخره در
مسیر رود نبود،رود هیچ آوازی از خود سر نمی داد "

پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، amiz.abdollah ، m.mina ، زری وحدتی

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان