کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
هیوستون، ایالت تگزاس
باسلام به دوستان خوبمون
در صورت امکان در مورد شرایط هیوستون، دوستانی که به تازگی تشریف بردن اطاعات بدید یه پستی از یکی از دوستان خوندم حسابی نگران تر شدم شهر بی در وپیکر و بیخود؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من بیشتر در مورد دخترم و وضعیت کار نگرانم.لطفا دوستان خوبمون که اونجا هستن به ما هم یه توجهی بکنن تا انتخاب بدی برای اقامتمون نداشته باشیم.ممنونم
شماره کیس: 2017AS34XXتاریخ رویت قبولی:4می تعداد افراد:3نفر کنسولگری:ایروان تاریخ ارسال فرم:27می کارنت شدن کیس:8نوامبر تاریخ دریافت نامه دوم:  22نوامبر  تاریخ مصاحبه: 17ژانویه وضعیت:ap آپدیت:23ژانویه  24ژانویه  مقصد:هیوستون تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: kimia2016
(2010-03-06 ساعت 22:03)Hamid55 نوشته:  خوشالم که میبینم بلاخره دو نفر به فکر هیوستون افتادن...نمیدونم چرا همه میخوان  اول کاری برن LA  و NW یا حتی واشنگتن دی سی. شاید به خاطر تاثیر تبلیغات تلوزیونی و فیلمهای هالیوودی باشه!
من مجموعا ۵-۶ ماهی هیوستون زندگی/کار کردم. به نظر من یکی از بهترین شهرها برای کار و زندگی برای تازه واردین میباشد. چرا؟ چون که هیوستون به عنوان چهارمین شهر بزرگ آمریکا از جاذبه های شهر های بزرگ برخوردار میباشد ولی در عین حال از لحاظ گرانی اصلا قابل مقایسه با دیگر شهرهای بزرگ مخصوصا  LA  و NW  نیست. مالیات در تکزاس نسبت به ایالت های دیگه کمتر میباشد. به علت وجود ذخایر نفت و گاز و پالایشگاها در این ایالت هزینه بنزین کمتر میباشد. در کل از نظر سیاسی هم ایالت قدرتمندی هست بطوری که طبق قانون تنها ایالتی هست که هر زمانی میتواند اعلام استقلال و از ایالات متحده جدا شود...البته احتمال این اتفاق نزدیک به صفر هست و خود آمریکایی ها معتقد هستن این قانون تشریفاتی هست ولی باز نشان از قدرت سیاسی این ایالت داره. سیستم نقلیه عمومی در این شهر چندان پیشرفته و گسترده نیست برای همین هم داشتن ماشین ضروری هست. در کل کابو های شهر نشین تگزاس اسبا شون را با تراک های بزرگ عوض کردن و عاشق ماشین های بزرگ هستن و یه جمله معروف هست که میگنEverything is bigger in Texas
مردمان هیوستن نسبت به دیگر شهر های بزرگ آمریکا مهربان تر و صمیمی تر هستن. این شهر از نظر بهداشت و سلامت جزو بهترین شهرهای آمریکاست. تیم های ورزشی خوبی دارد و میزبان مسابقات ورزشی پر هیجانی در طول سال هست. با مکانهای گردشگری مثل سن آنتونیو، فلوریدا، و غیره فاصله کمی داره (۳-۴ ساعت رانندگی که تو آمریکا زمان کمی حساب میشه). رستوران های متنوع و خوبی داره، از جمله تعداد زیادی رستوران و مغازه ایرانی.  نزدیک به ساحل مکزیک میباشد، ساحل گلوستون نیم ساعت با ماشین از هیوستون فاصله داره. وجود فرودگاه بزرگ IAH و یه فرودگاه داخلی دیگه دسترسی هوایی به دیگر شهرها را بسیار آسان نموده،
البته از نظر امنیتی باید یه مقدار مواظب بود و در بعضی از مکانهای مرکز شهر بعد از ساعت خاصی رفت و آمد را محدود نمود که این موضوع در مورد بیشتر جاهای آمریکا صادق هست. من اگه دوباره برگردم آمریکا هیوستون جزو ۲ گزینه اولم برای شروع خواهد بود.
سلام وقت بخیر شما چندوقت اونجا بودید و چطور شروع کردید؟ در صورت امکان از تجربیاتتون بگید.ممنون میشم آخه قصد ماهم هیوستونه
شماره کیس: 2017AS34XXتاریخ رویت قبولی:4می تعداد افراد:3نفر کنسولگری:ایروان تاریخ ارسال فرم:27می کارنت شدن کیس:8نوامبر تاریخ دریافت نامه دوم:  22نوامبر  تاریخ مصاحبه: 17ژانویه وضعیت:ap آپدیت:23ژانویه  24ژانویه  مقصد:هیوستون تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام ترخدا اطلاعات دقیق تری دوستان از هیوستون بدن من پستهای قبلی را می خونم حسابی هنگ کردم پستهای 2010 میگن شرایط خوبه اما پستهای 2016 میگن شرایط بد.لطفا راهمایی بفرمایید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان.
من یک سزی مبل و اثاثیه دارم که میخوام بفروشم. شرایطش عالی هست و فقط به دلیل جابه جایی به یک ایالت دیگه دارم میفروشم.
میتوتید از لینک زیر عکسها و قیمت رو ببینید و اگه مایل بودین تماس بگیرید.

http://houston.craigslist.org/fuo/5741940267.html

مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-21 ساعت 16:57)ترنم هستی نوشته:  
(2016-06-04 ساعت 06:53)pnasgari نوشته:  
(2010-03-07 ساعت 08:03)M!LAD نوشته:  سلام به همه دوستان
من خودم الان حدود 4 ماهی میشه که هوستون هستم . من که اینجارو دوست دارم فقط یکم آب و هواش مشنگه یعنی یه روز سرد یه روز گرم یه روز بارونی ولی در کل از نظر هزینه زندگی خیلی به صرفه هست و فروشگاهی مثل وال مارت و 99 سنت هست که خرید کردن از اونا خیلی صرفه اقتصادی داره . اینجا خیلی ایرانی داره و همشونم نسبتاً وضع مالی خوبی دارن و مردم اینجا هم مثل مردم خوزستان خودمون خون گرم هستند و از نظر مراکز علمی میشه هوستون کامینیتی کالج و یونیور سیتی هوستون رو نام برد . در کل اینجا خوبه و من دوستش دارم اگه سوالی بود من با کمال میل جواب میدم

مرسی از اطلاعات
من در کالیفرنیا  هستم و تو این 1 سال بیمه مدی کل داشتم و الان در حال رفتن به هیوستن تگزاس هستم. میتونم بیمه مدی کید بگیرم؟  مثل مدی کل کالیفرنیا برای افراد کم در امد رایگانه؟ ایا باید یه اداره سوشال سکوریتی مراجعه کنم؟ یا ان لاین هم میشه ؟ اطلاعات بیشتر در این زمینه دارید؟ تلفن هاشون جواب نمیده. میخوام قبل اومدن به اونجا بدونم باید چیکار کنم.ممنون

سلام با آرزوی موفقیت های بیشتر برای شما ما هم برنده شدیم و قصدمون هیوستون.اونجا هزینه مهد برای بچه سه چهارساله چقدره؟مسکن الان چطوره؟و مهمتر وضعیت کار؟اگه بخایم تو روزای اول خونه خوب و مناسب پیدا کنیم شما چه پیشنهادی دارید؟ممنونم از راهنماییتون

سلام،

هزینه مهد کودک تمام وقت $۸۰۰-۱۰۰۰ ماهانه.

خونه برای خرید الان خوبه، قیمت‌ها یکم پایین اومده. اجاره‌ خیلی‌ فرق نکرده، بستگی داره چی‌ بخوای $۸۰۰-$۲۰۰۰ ماهانه، مهمترین نکته اینه که کجا کار پیدا میکنی‌.

کار تو صنعت نفت خیلی‌ بد گیر میاد الان، بقیه کار‌ها خیلی‌ بد نیست.

تعریفت از خونه خوب و مناسب چیه؟ Camden Stafford اجاره‌ هاش زیاد نیست، یکم از مرکز شهر دوره، و باید ماشین داشته باشی‌. خوبیش اینه که قرارداد ۳-۶ ماه هم میبنده.

چون بچه داری شاید بهتر باشه یه ماه اول رو بری Extended Stay Americaتا شهر رو بهتر بشناسی

شاد باشی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-23 ساعت 13:19)ترنم هستی نوشته:  سلام ترخدا اطلاعات دقیق تری دوستان از هیوستون بدن من پستهای قبلی را می خونم حسابی هنگ کردم پستهای 2010 میگن شرایط خوبه اما پستهای 2016 میگن شرایط بد.لطفا راهمایی بفرمایید.

سلام،

سال ۲۰۱۰ اوضاع نفت خوب بود و اینجا همه چی‌ گًل و بلبل، حالا اوضاع نفت خرابه‌ همه مینالن. اگر تو صنعت نفت نیستی‌ به این بخشش توجه نکن. انتخاب شهر سلیقه ی هست، اینجا از همه شهر‌های بزرگ ارزون تره. طبیعت قشنگی‌ داره، کارم بدک نیست. اگه یه عالمه پول داری برو San Francisco یا New York ، اگه نه بیا بد نیست!

شاد باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: lighthouse
(2016-08-26 ساعت 23:37)Rahro نوشته:  
(2016-08-23 ساعت 13:19)ترنم هستی نوشته:  سلام ترخدا اطلاعات دقیق تری دوستان از هیوستون بدن من پستهای قبلی را می خونم حسابی هنگ کردم پستهای 2010 میگن شرایط خوبه اما پستهای 2016 میگن شرایط بد.لطفا راهمایی بفرمایید.

سلام،

سال ۲۰۱۰ اوضاع نفت خوب بود و اینجا همه چی‌ گًل و بلبل، حالا اوضاع نفت خرابه‌ همه مینالن. اگر تو صنعت نفت نیستی‌ به این بخشش توجه نکن. انتخاب شهر سلیقه ی هست، اینجا از همه شهر‌های بزرگ ارزون تره. طبیعت قشنگی‌ داره، کارم بدک نیست. اگه یه عالمه پول داری برو   San Francisco یا New York  ، اگه نه بیا بد نیست!

شاد باشی

یعنی چی بد نیست ؟ میشه یه مقایسه کوچک از سانفرانسیسکو و هیوستون و نیویورک و لس آنجلس بکنید ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-27 ساعت 22:53)aligiutin نوشته:  
(2016-08-26 ساعت 23:37)Rahro نوشته:  

سلام،

سال ۲۰۱۰ اوضاع نفت خوب بود و اینجا همه چی‌ گًل و بلبل، حالا اوضاع نفت خرابه‌ همه مینالن. اگر تو صنعت نفت نیستی‌ به این بخشش توجه نکن. انتخاب شهر سلیقه ی هست، اینجا از همه شهر‌های بزرگ ارزون تره. طبیعت قشنگی‌ داره، کارم بدک نیست. اگه یه عالمه پول داری برو   San Francisco یا New York  ، اگه نه بیا بد نیست!

شاد باشی

یعنی چی بد نیست ؟ میشه یه مقایسه کوچک از سانفرانسیسکو و هیوستون و نیویورک و لس آنجلس بکنید ؟

سلام عزیز دل برادر!

مقایسه این شهرها خیلی‌ آسون نیست، همنوجور که گفتم اگه کلی‌ پول داری قضیه فرق میکنه اگه نه معمولا مهمترین نکته برای محل زندگی‌ کار هست.

همه شهر هایی که اسم بردی گرون هستن و هیوستون ارزون.

سن فرانسیسکو و نیو یورک هردو از نظر شهر سازی از هیوستون و لوس انجلس زیبا تر هستن. بخش‌های از لوس انجلس هم از بخش‌های از هیوستون زیبا تر هست. البته، اگر کمتر از $۵۰۰۰۰۰ برای خرید یا $۲۰۰۰ ماهانه برای اجاره‌ خونه میتونی‌ خرج کنی‌، تو هیوستون محله‌های قشنگ تری گیرت میاد تا تو شهر‌های دیگه که حرفشو زدیم.

درباره بقیه هزینه‌های زندگی‌ هم تقریبا به همین نسبت، اما خونه مهمترین بخش هست چون مثلا قیمت ماشین هرجا باشی‌ یکی‌ هست، اما قیمت بیمه‌ و بنزین فرق میکنه!

درباره کار، کارهای اصلی‌ که تو هیوستون گیر میاد تو صنعت نفت(تا یه سال دیگه روش حساب نکن!) ، پزشکی‌، و راه و ساختمان. برای همه این کار‌ها هیوستون از بقیه شهر‌ها بهتره. اما اگر دنبال کار کامپیوتر، برق و این رشته‌ها هستی‌ کالیفرنیا بهتره. اگر هم میخوای کاسبی کنی‌ بگو چه کاسبی تا بهت بگم کجا بهتره.

از نظر آب و هوا، نیو یورک تابستون قشنگ، زمستون سرد مثل اردبیل اما مرطوب تر. سانفرانسیسکو بیشتر سال نه سرد نه گرم، بارون نم نم زیاد میاد، همیشه دما ۱۰-۲۵، تو ایران جای این شکلی‌ من نمیشناسم که مثال بزنم. لوس انجلس مثل شیراز، تابستون گرم و خشک، زمستون ملایم و نیمه خشک. هیوستون تابستون گرم و مرطوب در حد رشت، زمستون ملایم و مرطوب، کمتر از شمال ما سرد میشه، شاید فقط تو ژانویه دوروبر ۵ درجه.

اگه مورد خاص دیگه‌ای برای مقایسه هست که برات مهمه بپرس اگه بدونم میگم.

اگه دوست داشتی پیام بعده با مشخصات زندگیت که اگه چیزی به فکرم رسید بگم.

شاد باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: sheghi ، shervin56 ، dv2017 ، sce ، parsush ، FLY ، amin arefi
سلام دوستان کسی هست دنبال اپارتمان تکخوابه بگرده من باید جامو عوض کنم خیلی اینجا راحت بودم ارزون و امن هست نزدیک به فروشگاههای بزرگ فونشیا والمارت و اچ ای بی
8326546815
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام من هیوستون زندگی میکنم یه خونه 2 خونابه دارم میخوام یکی از اتاقارو بدم اجاره زیپ کد 77055 خونه وسایلشم تکمیله تنها زندگی میکنم حتی اگه خواستن موقت هم میتونید بمانید تا برا خودتون خونه اجاره کنید و یکم راه بیوفتید درباره کارای سوشیال و اینجور چیزا هم اگه کمکی از دستم بر بیاد با کمال میل انجام میدم اگه کسی خواست میتونه تو خصوصی پیام بده
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام بر دوستان عزیز
من قصد دارم برم هیوستون (خانوداه سه نفره). میشه لطف کنید در خصوص اجاره آپارتمان برای مدت یک ماه راهنمایی کنید. کردیت کارت ندارم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
دوستان عزیز هیوستونی منطقه westheimer چطور منطقه ای هست برای زندگی کردن یک دختر تنها و مجرد ؟!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-01 ساعت 18:37)Rahro نوشته:  
(2016-08-26 ساعت 23:37)Rahro نوشته:  سلام،

شاد باشی

سلام عزیز دل برادر!

مقایسه این شهرها خیلی‌ آسون نیست، همنوجور که گفتم اگه کلی‌ پول داری قضیه فرق میکنه اگه نه معمولا مهمترین نکته برای محل زندگی‌ کار هست.

سن فرانسیسکو و نیو یورک هردو از نظر شهر سازی از هیوستون و لوس انجلس زیبا تر هستن. بخش‌های از لوس انجلس هم از بخش‌های از هیوستون زیبا تر هست. البته، اگر کمتر از $۵۰۰۰۰۰ برای خرید یا $۲۰۰۰ ماهانه برای اجاره‌ خونه میتونی‌ خرج کنی‌، تو هیوستون محله‌های قشنگ تری گیرت میاد تا تو شهر‌های دیگه که حرفشو زدیم.

درباره بقیه هزینه‌های زندگی‌ هم تقریبا به همین نسبت، اما خونه مهمترین بخش هست چون مثلا قیمت ماشین هرجا باشی‌ یکی‌ هست، اما قیمت بیمه‌ و بنزین فرق میکنه!

درباره کار، کارهای اصلی‌ که تو هیوستون گیر میاد تو صنعت نفت(تا یه سال دیگه روش حساب نکن!) ، پزشکی‌، و راه و ساختمان. برای همه این کار‌ها هیوستون از بقیه شهر‌ها بهتره. اما اگر دنبال کار کامپیوتر، برق و این رشته‌ها هستی‌ کالیفرنیا بهتره. اگر هم میخوای کاسبی کنی‌ بگو چه کاسبی تا بهت بگم کجا بهتره.

از نظر آب و هوا، نیو یورک تابستون قشنگ، زمستون سرد مثل اردبیل اما مرطوب تر. سانفرانسیسکو بیشتر سال نه سرد نه گرم، بارون نم نم زیاد میاد، همیشه دما ۱۰-۲۵، تو ایران جای این شکلی‌ من نمیشناسم که مثال بزنم. لوس انجلس مثل شیراز، تابستون گرم و خشک، زمستون ملایم و نیمه خشک. هیوستون تابستون گرم و مرطوب در حد رشت، زمستون ملایم و مرطوب، کمتر از شمال ما سرد میشه، شاید فقط تو ژانویه دوروبر ۵ درجه.

شاد باشی

سلام دوست عزیز ممنونم بابت توضیحاتخوبتون من کارم فنیه از نصب سیستم صوتی و نویگیشن خودرو و برقشبگیر تا طراحی و اجرا دکوراسیون داخلی... خلاصه دست به اچارم چی توصیه میکنی ممنونم وقت میگداری Smile
کیس اصلی یک نفر مجرد
مکان مصاحبه Abu Dhabi
اولین ورود فرودگاه دالاس واشنگتون دی سی
ساکن وست ویرجینیا Chantilly
متفاوت باش،و قبل از صحبت کردن فکر کن، انسان رو قدرت تفکرش متفاوت کرد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان
من مدتی ک هیوستون هستم، بعد مدتها برگشتم ب مهاجرسرا. راستش خیلی اینجا تا قبل از خود روز سفر ب کار اومد :دی
اگه کسی‌ سوالی داره میتونه دایرکت بده، اگه بتونم کمکی‌ کنم. فارسی بسیار سخت تایپ می‌کنم.
گود لاک
پاسخ
تشکر کنندگان: FLY
(2016-09-01 ساعت 18:37)Rahro نوشته:  
(2016-08-26 ساعت 23:37)Rahro نوشته:  سلام،

شاد باشی

سلام عزیز دل برادر!

شاد باشی

دمت گرم بابت اطلاعاتی که دادی ، من تهرانم رشتمم کامپیوتره . اولویت اول کاره چون هرجایی که کار باشه زندگی هم کنارش هست
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان