کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
هیوستون، ایالت تگزاس
دوستان ميشه آدرس نانوايي هاي ايراني هيوستون رو بذاريد
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-28 ساعت 00:08)rahghozar نوشته:  سلام دوستان خوب هیوستون نشین. من و همسر و دختر 16 ساله ام اگر مشکلی پیش نیاد قراره بیایم هیوستون. خودم ارشد روان شناسی دارم و کارهای فنی هم زیاد بلدم مثل خیاطی، نجاری، نقاشی ساختمان و غیره. همسرم مهندس نقشه برداره و کارشناس عمرانه و آرایشگری و خیاطی هم وارده. انجام کارهای جنرال هم برامون مشکلی نیست. زبان من بد نیست ولی همسرم باید کمتر از من زبان بلده که باید بیشتر بخونه. سوالات من ایناست: 1-کارهای اولیه که بتونیم زندگی مون رو گذران کنیم اون جا تو چه حیطه ایه و میزان حقوق اولیه چقدره ؟ 2- اجاره یه آپارتمان 2 خوابه خوب تو منطقه مناسب جقدره؟3- آیا در آینده امکان ادامه تحصیل در رشته تحصیلی مون و همچنین بازار کار روان شناسی و نقشه برداری هست؟ از دوستانی که زحمت جواب دادن رو می کشند، پیشاپیش سپاسگذارم.

از دوستان کسی نبود برای جواب؟ Sad Sad
کیس نامبر: 2017AS22##
تاریخ رویت قبولی: 3 MAY
اعضای کیس: 3 نفر (برنده اصلی همسرم+ من و دخترم)
تاریخ ارسال فرم260: 14 MAY
آنلاک اول: 20 MAY
آنلاک دوم: 24 MAY
تاریخ کارنت: September
نامه دوم: 20 September
تاریخ مصاحبه: 16 November
نتیجه مصاحبه: AP
محل مصاحبه: آنکارا، تغییر به ابوظبی توسط KCC
در انتظار کلیرنس
ارسال ایمیل به سفارت: 13 April
آپدیت برنده اصلی: 17 April
ارسال ایمیل به سفارت: 21 May
آپدیت برنده اصلی: 30 May
آپدیت برنده اصلی  و دو خطی: 13 Jun
آپدیت کل کیس: 18 Jun
دریافت ایمیل بونافاید: 25 Jun
تمدید مدیکال: 12 Aug
تحویل مدارک به سفارت: 13 Aug
آپدیت ها: 13-14-15 Aug
ایشود: 16 Aug
دریافت ویزا: روز تاریخی و با شکوه 17 آگوست 2017

پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
(2016-10-29 ساعت 19:24)ida.xk نوشته:  دوستان ميشه آدرس نانوايي هاي ايراني هيوستون رو بذاريد

سلام.
نونوایی به شکلی که تو ایران مرسوم هست اینجا نیست. حداقل من ندیدم. اما فروشگاه فونشیا نیاز شما برای خرید نون رو برطرف می کنه. توی فروشگاه ماشین پخت نون هست و ضمنا انواع نون لواش و بربری هم داره. یکی دو جای دیگه هم برای خرید نون هست مثل فروشگاه های عربی اما به صورت متمرکز همون فونشیا بهترین گزینه هست.
لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: hgbeigi
(2016-10-30 ساعت 21:16)rahghozar نوشته:  
(2016-10-28 ساعت 00:08)rahghozar نوشته:  سلام دوستان خوب هیوستون نشین. من و همسر و دختر 16 ساله ام اگر مشکلی پیش نیاد قراره بیایم هیوستون...

از دوستان کسی نبود برای جواب؟  Sad  Sad

سفر به سلامت.
ایکاش دقیق می گفتین که در آینده دقیقا چه برنامه ای مد نظرتون هست تا شاید بهتر میشد آدرس داد. تو تمام زمینه هایی که گفتین اگر بخواین موفق بشین راهش وجود داره. توصیه من به شما رفتن یه راه تا آخره. هیچ کدوم رو نصفه نیمه ول نکنین که به هیچ جا نمیرسونه شما رو. آرایشگری اگر بتونین کار و کاسبی خودتون رو راه بنداز ین خوبه. برای نقاشی و نجاری و اینجور کارا باید لایسنس جنرال کانتراکتر داشته باشین. نقشه برداری هم بازار کاری خوبی داره و شرکت های بزرگی اینجا دنبال نقشه بردار هستن. کارای معمولی رو می تونین با کمی صبر و حوصله برای رفع امورات روزانه زندگی پیدا کنین. یه کم حوصله به خرج بدین تا کار دلخواه رو به دست بیارین. به دو خوابه نسبتا معقول رو تو هیوستون می تونین بین هشتصد تا 1000 پیدا کنین. نزدیک به هشتصد شاید خیلی خوب نباشه اما هزار و بالاتر معمولا جای خوبیه.
موفق باشین.
لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، AbbasHTC ، amin arefi ، hgbeigi
سلام دوستان
ممنون ميشم دوستان باتجربه مقابسه اي از بعد هزينه و شرايط زندگي بين هيوستون و آستين بذارن اينجا
ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام انشالله مقصد من هم هیوستون کارم در زمینه نفته
دو سوال خدمتتون داشتم
من برای خانواده سه نفری اقدام کردم، بعد از اکی شدن لازمه حتما در سفر اول همه باشیم یا تنها چند سفر برم و بعد از کار پیدا کردن ببرمشون مشکلی نداره؟
سوال دومم خدمتتون اینه که بعد از ورود همسر و پسرم در پاسپورت اونها هم گرین کارت میخوره ؟و یعنی میتونن مستقلا ورود و خروج به آمریکا داشته باشن؟ یا حتما من که در خواست کننده بودم باید همراهشون باشم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-27 ساعت 10:50)AbbasHTC نوشته:  سلام به دوستان هيوستوني...
ليسانس بنده مكانيك خودرو هستش..سوال من اينه كه ميتونم اونجا يه دوره ٦-٧ ماهه مربوط به رشتم ببينم و مشغول به كار بشم..
ممنون ميشم اگه. راهنماييم كنيد...

دوستان هيوستوني ميشه لطفا جواب بنده رو هم بدين...ممنون و متشكر از شما
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-31 ساعت 06:40)sce نوشته:  
(2016-10-28 ساعت 00:08)rahghozar نوشته:  سلام دوستان خوب هیوستون نشین. من و همسر و دختر 16 ساله ام اگر مشکلی پیش نیاد قراره بیایم هیوستون...

سفر به سلامت.
ایکاش دقیق می گفتین که در آینده دقیقا چه برنامه ای مد نظرتون هست تا شاید بهتر میشد آدرس داد. تو تمام زمینه هایی که گفتین اگر بخواین موفق بشین راهش وجود داره. توصیه من به شما رفتن یه راه تا آخره. هیچ کدوم رو نصفه نیمه ول نکنین که به هیچ جا نمیرسونه شما رو. آرایشگری اگر بتونین کار و کاسبی خودتون رو راه بنداز ین خوبه. برای نقاشی و نجاری و اینجور کارا باید لایسنس جنرال کانتراکتر داشته باشین. نقشه برداری هم بازار کاری خوبی داره و شرکت های بزرگی اینجا دنبال نقشه بردار هستن. کارای معمولی رو می تونین با کمی صبر و حوصله برای رفع امورات روزانه زندگی پیدا کنین. یه کم حوصله به خرج بدین تا کار دلخواه رو به دست بیارین. به دو خوابه نسبتا معقول رو تو هیوستون می تونین بین هشتصد تا 1000 پیدا کنین. نزدیک به هشتصد شاید خیلی خوب نباشه اما هزار و بالاتر معمولا جای خوبیه.
موفق باشین.

سلام دوست عزیز که در هیوستون هستید اگر برای شما مقدوره پاسخ من را بدهید ممنون میشم ما یک خانواده ۴ نفره هستیم پسرم ۱۵ سالشه و الا ن کلاس نهم ودخترم ۱۰ سالشه و کلاس چهارم هستند ما از طریق eb3 اقدام کردیم والان منتظر اعلام تاریخ مصاحبه هستیم و به امید خدا تا سال اتی باید هیوستون باشیم ما هیچ کس را انجا نداریم و من نگران مدرسه فرزندانم هستند میشه لطفا مناطقی که مدارس خوب انجا هست را به ما معرفی کنید و پسرمن که سال اینده باید انتخاب رشته کنه ایا تو امریکا هم کلاس دهم موقع انتخاب رشته دبیرستانه حقیقتا من خیلی نگران هستم که فرزندانم از نظر تحصیلی به مشکلی نخورند اگر راهنمایی کنید سپاس گذارم
پاسخ
تشکر کنندگان:

سفر به سلامت.
موفق باشین.
دوست عزیز سلام و سپاس از پاسخت. برنامه من اینه که خوب برای شروع کار تا جا افتادن و آشنایی، به کارهای جنرال بپردازم تا زندگی بگذره و در آینده نزدیک به رشته تخصصی ام روان شناسی بپردازم که قاعدتا با تحصیل دوره دکتری میسر خواهد بود. برام مهمه که بدونم دانشگاه های هیوستون رشته روان شناسی ارائه میده یا نه؟ صحبت های شما کاملا منطقی و درسته و دقیقا منطبق بر افکار منه. هر تغییری صبر و حوصله و در کنارش برنامه ریزی لازم داره. حضور خوبانی مثل شما دلگرمی است برای تازه مهاجرین. در صورت داشتن حوصله و فرصت، لطفا کمی بیشتر از هیوستون بگید. من بین هیوستون و دالاس و وگاس و پورتلند،فعلا با تحقیقات حدود 6 ماهه ام هیوستون رو ترجیح میدم ولی یک مسئله خیلی فکرم رو مشغول کرده بخصوص برای آینده دخترم و اونم لهجه غریب تگزاسی هاست که شنیدم خیلی با لهجه اصیل آمریکایی تفاوت داره. لطفا در مورد این مسئله نظر خودتون رو بگید. ممنون و سپاسگزار میشم. سبز باشید.
کیس نامبر: 2017AS22##
تاریخ رویت قبولی: 3 MAY
اعضای کیس: 3 نفر (برنده اصلی همسرم+ من و دخترم)
تاریخ ارسال فرم260: 14 MAY
آنلاک اول: 20 MAY
آنلاک دوم: 24 MAY
تاریخ کارنت: September
نامه دوم: 20 September
تاریخ مصاحبه: 16 November
نتیجه مصاحبه: AP
محل مصاحبه: آنکارا، تغییر به ابوظبی توسط KCC
در انتظار کلیرنس
ارسال ایمیل به سفارت: 13 April
آپدیت برنده اصلی: 17 April
ارسال ایمیل به سفارت: 21 May
آپدیت برنده اصلی: 30 May
آپدیت برنده اصلی  و دو خطی: 13 Jun
آپدیت کل کیس: 18 Jun
دریافت ایمیل بونافاید: 25 Jun
تمدید مدیکال: 12 Aug
تحویل مدارک به سفارت: 13 Aug
آپدیت ها: 13-14-15 Aug
ایشود: 16 Aug
دریافت ویزا: روز تاریخی و با شکوه 17 آگوست 2017

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-31 ساعت 23:02)rahghozar نوشته:  
(2016-10-30 ساعت 21:16)rahghozar نوشته:  از دوستان کسی نبود برای جواب؟  Sad  Sad

سفر به سلامت.
موفق باشین.
دوست عزیز سلام و سپاس از پاسخت. برنامه من اینه که خوب برای شروع کار تا جا افتادن و آشنایی، به کارهای جنرال بپردازم تا زندگی بگذره و در آینده نزدیک به رشته تخصصی ام روان شناسی بپردازم که قاعدتا با تحصیل دوره دکتری میسر خواهد بود. برام مهمه که بدونم دانشگاه های هیوستون رشته روان شناسی ارائه میده یا نه؟ صحبت های شما کاملا منطقی و درسته و دقیقا منطبق بر افکار منه. هر تغییری صبر و حوصله و در کنارش برنامه ریزی لازم داره. حضور خوبانی مثل شما دلگرمی است برای تازه مهاجرین. در صورت داشتن حوصله و فرصت، لطفا کمی بیشتر از هیوستون بگید. من بین هیوستون و دالاس و وگاس و پورتلند،فعلا با تحقیقات حدود 6 ماهه ام هیوستون رو ترجیح میدم ولی یک مسئله خیلی فکرم رو مشغول کرده بخصوص برای آینده دخترم و اونم لهجه غریب تگزاسی هاست که شنیدم خیلی با لهجه اصیل آمریکایی تفاوت داره. لطفا در مورد این مسئله نظر خودتون رو بگید. ممنون و سپاسگزار میشم. سبز باشید.

سلام دوست گرامى،
من نميدونم دانشگاه هيوستون روانشناسى داره يا نه، فكر كنم بهترين راه نگاه كردن به وبسايتشون باشه. يكى ازمسايلى كه ما ها بعنوان مهاجر و پيش از نهايى كردن تصميم براى رشته و شغل بهش فكر كنيم زبان هست. من نميدونم شما انگليسى رو چقدر خوب حرف ميزنيد اما براى برخى كارها مهارت عالى خيلى مهمه، اگر تو زمينه مهندسى كار كنيد انگليسى معمولى كار رو راحت راه مياندازه در صورتى كه پزشكى مهارت زبان بسيار بالاترى ميخواد چون مبناى تصميم گيرى ارتباط با بيمار هست. همينطور شناخت پايه هاى فرهنگى جامعه ميزبان براى برخى كارها خيلى مهم هست.
درباره لهجه تگزاسى، شما اگر تو بهترين محله هاى هيوستون اگر بتونيد بالاتر از ٢٠٪‏ بومى پيدا كنيد واقعا خوش اقبال هستيد! بجز يك سرى محله هاى خيلى خاص و شديدا گرون ، يا برعكس خيلى ارزون!
بنابر اين هرگز مبناى تصميمگيرى رو لهجه و اينجور چي ها قرار نده، براى يه دختر نوجوان مهمترين شاخص پيدا كردن دوست تو جامعه ميزبان هست، با توجه به محدوديت زبان، شناخت كم نسبت به فرهنگ و خيلى مسايل ديگه بيشترين بخت رو دخترت تو محله هايى مثل شوگر لند كه از همه دنيا توش آدم هست داره.
هركس رو هم كه از لهجه اصيل آمريكايى حرف زد بدون اصلا نه انگليسى بلده، نه آمريكا رو ديده و نه هيچ كشور انگليسى زبون ديگه اى. تو انگليس كه شايد يك پنجم تگزاس باشه ( نه آمريكا) اهالى لندن به زور لهجه ليورپول يا منچستر رو ميفهمن!
موفقيت دخترت در گرو هر چه بهتر پذيرفته شدن تو جامعه ميزبان هست كه بختش تو محيط چند مليتى بسيار بيشتره.

شاد باشى
پاسخ
تشکر کنندگان: rahghozar ، amin arefi ، hgbeigi
(2016-10-31 ساعت 19:39)afshin417 نوشته:  
(2016-10-30 ساعت 21:16)rahghozar نوشته:  از دوستان کسی نبود برای جواب؟  Sad  Sad

سفر به سلامت.
موفق باشین.

سلام دوست عزیز که در هیوستون هستید اگر برای شما مقدوره پاسخ من را بدهید ممنون میشم ما یک خانواده ۴ نفره هستیم پسرم ۱۵ سالشه و الا ن کلاس  نهم ودخترم ۱۰ سالشه و کلاس چهارم هستند ما از طریق   eb3 اقدام کردیم والان منتظر اعلام تاریخ مصاحبه هستیم و به امید خدا تا سال اتی باید هیوستون باشیم ما هیچ کس را انجا نداریم و من نگران مدرسه فرزندانم هستند میشه لطفا  مناطقی که مدارس خوب انجا هست را به ما معرفی کنید و پسرمن که سال اینده باید انتخاب رشته کنه ایا تو آمریکا هم کلاس دهم موقع انتخاب رشته دبیرستانه حقیقتا من خیلی نگران هستم که فرزندانم از نظر تحصیلی به مشکلی نخورند اگر راهنمایی کنید سپاس گذارم

دوست گرامى سلام،
مدرسه هاى خوب تو بيشتر مناطق هستند، شما بايد اول محل كارتون مشخص باشه كه با توجه به نوع ويزا حدس ميزنم بدونى دقيقا كجا هست. اگر بگى كدوم محله كار ميكنى شايد بهتر بشه راهنمايي كرد. بطور كلى Sugar Land و Katy كلى مدرسه خوب دارن ولى بايد محل رو بشناسى.

شاد باشى
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-31 ساعت 16:12)AbbasHTC نوشته:  
(2016-10-27 ساعت 10:50)AbbasHTC نوشته:  سلام به دوستان هيوستوني...
ليسانس بنده مكانيك خودرو هستش..سوال من اينه كه ميتونم اونجا يه دوره ٦-٧ ماهه مربوط به رشتم ببينم و مشغول به كار بشم..
ممنون ميشم اگه. راهنماييم كنيد...

دوستان هيوستوني ميشه لطفا جواب بنده رو هم بدين...ممنون و متشكر از شما

سلام،
اگر بخواى تو اين زمينه كار كنى يا بايد برى تو نمايندگى هاى خودرو يا تعميرگاههاى زنجيره اى، مغازه هاى مستقل اينجا كمتر هست و اونايى هم كه هستن خودشون كار اصلى رو انجام ميدن با يكى دو تا شاگرد، بازارشون هم خيلى داغ نيست.
نمايندگى ها دوره هاى آموزشى خودشون رو دارن كه اگر قانعشون كنى توانايى دارى شايد بتونى بهشون بپيوندى.

شاد باشى
پاسخ
تشکر کنندگان: AbbasHTC
(2016-10-31 ساعت 14:58)Civilizable نوشته:  سلام دوستان
ممنون ميشم دوستان باتجربه مقابسه اي از بعد هزينه و شرايط زندگي بين هيوستون و آستين بذارن اينجا
ممنونم

سلام،
آستين شهر كوچكتر، با كلاس تر و گرونترى هست ، دانشگاه خوبى داره. پايتخت تگزاس هم هست.
هيوستون تو زمينه هاى خاص مانند پزشكى و نفت بازار كار خوبى داره، دسترسيش هم به بقيه دنيا و آمريكا خيلى خوبه.
شاد باشى
پاسخ
تشکر کنندگان: Civilizable
(2016-11-01 ساعت 07:05)Rahro نوشته:  
(2016-10-31 ساعت 19:39)afshin417 نوشته:  
(2016-10-31 ساعت 06:40)sce نوشته:  سفر به سلامت.
موفق باشین.

سلام دوست عزیز که در هیوستون هستید اگر برای شما مقدوره پاسخ من را بدهید ممنون میشم ما یک خانواده ۴ نفره هستیم پسرم ۱۵ سالشه و الا ن کلاس  نهم ودخترم ۱۰ سالشه و کلاس چهارم هستند ما از طریق   eb3 اقدام کردیم والان منتظر اعلام تاریخ مصاحبه هستیم و به امید خدا تا سال اتی باید هیوستون باشیم ما هیچ کس را انجا نداریم و من نگران مدرسه فرزندانم هستند میشه لطفا  مناطقی که مدارس خوب انجا هست را به ما معرفی کنید و پسرمن که سال اینده باید انتخاب رشته کنه ایا تو آمریکا هم کلاس دهم موقع انتخاب رشته دبیرستانه حقیقتا من خیلی نگران هستم که فرزندانم از نظر تحصیلی به مشکلی نخورند اگر راهنمایی کنید سپاس گذارم

دوست گرامى سلام،
مدرسه هاى خوب تو بيشتر مناطق هستند، شما بايد اول محل كارتون مشخص باشه كه با توجه به نوع ويزا حدس ميزنم بدونى دقيقا كجا هست. اگر بگى كدوم محله كار ميكنى شايد بهتر بشه راهنمايي كرد. بطور كلى Sugar Land و Katy  كلى مدرسه خوب دارن ولى بايد محل رو بشناسى.

شاد باشى

سلام دوست عزیز
از راهنماییتون تشکر میکنم بله تقریبا می دانم کاری که برای من اقدام شده پیتزا هات در هیوستون است ولی کدام شعبه نمی دانم هنوز وکیلم اعلام نکرده در این دو منطقه که گفتید خانه دو خوابه به طور متوسط چقدر هست ممنون میشم لطف میکنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-01 ساعت 09:07)afshin417 نوشته:  
(2016-11-01 ساعت 07:05)Rahro نوشته:  
(2016-10-31 ساعت 19:39)afshin417 نوشته:  سلام دوست عزیز که در هیوستون هستید اگر برای شما مقدوره پاسخ من را بدهید ممنون میشم ما یک خانواده ۴ نفره هستیم پسرم ۱۵ سالشه و الا ن کلاس  نهم ودخترم ۱۰ سالشه و کلاس چهارم هستند ما از طریق   eb3 اقدام کردیم والان منتظر اعلام تاریخ مصاحبه هستیم و به امید خدا تا سال اتی باید هیوستون باشیم ما هیچ کس را انجا نداریم و من نگران مدرسه فرزندانم هستند میشه لطفا  مناطقی که مدارس خوب انجا هست را به ما معرفی کنید و پسرمن که سال اینده باید انتخاب رشته کنه ایا تو آمریکا هم کلاس دهم موقع انتخاب رشته دبیرستانه حقیقتا من خیلی نگران هستم که فرزندانم از نظر تحصیلی به مشکلی نخورند اگر راهنمایی کنید سپاس گذارم

دوست گرامى سلام،
مدرسه هاى خوب تو بيشتر مناطق هستند، شما بايد اول محل كارتون مشخص باشه كه با توجه به نوع ويزا حدس ميزنم بدونى دقيقا كجا هست. اگر بگى كدوم محله كار ميكنى شايد بهتر بشه راهنمايي كرد. بطور كلى Sugar Land و Katy  كلى مدرسه خوب دارن ولى بايد محل رو بشناسى.

شاد باشى

سلام دوست عزیز
از راهنماییتون تشکر میکنم  بله تقریبا می دانم  کاری که برای  من اقدام شده  پیتزا هات در هیوستون است ولی کدام شعبه نمی دانم  هنوز وکیلم اعلام نکرده  در این دو منطقه که گفتید خانه دو خوابه به طور متوسط چقدر هست ممنون میشم لطف میکنید

سلام،
آپارتمان دو خوابه از ١٠٠٠$ به بالا.

شاد باشى
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان