کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترين ايرلاين برای سفرهای خارجی
(2010-10-20 ساعت 01:37)matinam نوشته:  من بلیت با برگشت یک ساله گرفتم حدود ۱۴۰۰ و برای بچه ۳ ساله ۱۱۰۰

خروج پول هر نفر ۵۰۰۰ دلار قانونی‌ است ولی‌ بیشتر از آن را باید با طرفند عمل کنید

برای ورود پول به آمریکا هر نفر ۱۰۰۰۰ دلار قانونی‌ است و اگر بیشتر از آن را داشته باشید باید در فرمی که توی هواپیما بهتون میدهند اعلام کنید اگر هم بیشتر داشته باشید فکر نکنم مشکلی‌ داشته باشد فقط اینکه دولت آمریکا باید خبر داشته باشد

باز هم بگم که برخورد پلیس خیلی‌ عالی‌ بود
ممنون میشم اگه بگید برای خروج 10000دلار از فرودگاه ایران چه طرفندی باید زد؟البته بازدید بدنی وجود نداره ولی احتمال اینکه به مسافر در مورد خروج پول گیر بدن هست؟

پاسخ
تشکر کنندگان: peyman74 ، maaref
به نظر من هیچ مشکلی در اعلام مقدار نقدینگی در هنگام ورود نیست.این اظهار شما علاوه بر نشان دادن راستگویی و درستکاری شما یه هدف دیگرو هم دنبال میکنه که اینا بدونن منبع این پول کجاست و برای چه هدفی آورده شده که ممکنه کار شمارو پیچیده کنهSad..این سختگیریها بعد ار فاجعه 11 سپتامبر بسیار بیشتر شده که بتوانند از پول شویی و کمک مالی به گروههای ت..ر..و...ر..ی..س..ت..ی جلوگیری کنن وگرنه هیچ کشوری در این اوضاع اقتصادی بحرانی از ورود ارز ناراضی نخواهد بود.
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: payman R ، peyman74 ، maaref
(2010-10-25 ساعت 04:21)Hossein81 نوشته:  به نظر من هیچ مشکلی در اعلام مقدار نقدینگی در هنگام ورود نیست.این اظهار شما علاوه بر نشان دادن راستگویی و درستکاری شما یه هدف دیگرو هم دنبال میکنه که اینا بدونن منبع این پول کجاست و برای چه هدفی آورده شده که ممکنه کار شمارو پیچیده کنهSad..این سختگیریها بعد ار فاجعه 11 سپتامبر بسیار بیشتر شده که بتوانند از پول شویی و کمک مالی به گروههای ت..ر..و...ر..ی..س..ت..ی جلوگیری کنن وگرنه هیچ کشوری در این اوضاع اقتصادی بحرانی از ورود ارز ناراضی نخواهد بود.
اين كاملاً مشخص است كه آنها با اعلام و ورود مبالغ هنگفت به كشورشان مشكلي ندارند. من بيشتر نگران مشكلي هستم كه براي ما بعد از ماهها پيش بيايد و آن مواجه شدن با بدهي مالياتي (شايد حدود 10 درصد).

شماره کیس:***2010AS00023
تاریخ دریافت نامه قبولی: June 2009
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: July 2009
تاریخ کارنت شدن کیس: June 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: July 2010
تاریخ مصاحبه: August 25, 2010
تاریخ دریافت کلیرنس:13 September
جمع تقریبی هزینه ها:نه ميليون براي دو نفر و دو بار سفر به تركيه
پاسخ
تشکر کنندگان: peyman74 ، maaref
(2010-10-25 ساعت 16:31)Taraneh نوشته:  
(2010-10-25 ساعت 04:21)Hossein81 نوشته:  به نظر من هیچ مشکلی در اعلام مقدار نقدینگی در هنگام ورود نیست.این اظهار شما علاوه بر نشان دادن راستگویی و درستکاری شما یه هدف دیگرو هم دنبال میکنه که اینا بدونن منبع این پول کجاست و برای چه هدفی آورده شده که ممکنه کار شمارو پیچیده کنهSad..این سختگیریها بعد ار فاجعه 11 سپتامبر بسیار بیشتر شده که بتوانند از پول شویی و کمک مالی به گروههای ت..ر..و...ر..ی..س..ت..ی جلوگیری کنن وگرنه هیچ کشوری در این اوضاع اقتصادی بحرانی از ورود ارز ناراضی نخواهد بود.
اين كاملاً مشخص است كه آنها با اعلام و ورود مبالغ هنگفت به كشورشان مشكلي ندارند. من بيشتر نگران مشكلي هستم كه براي ما بعد از ماهها پيش بيايد و آن مواجه شدن با بدهي مالياتي (شايد حدود 10 درصد).
تا اونجاییکه من میدونم پولی که در سال اول مهاجر با خودش میاورد چون منبع آن خارج از آمریکا بوده مالیاتی نخواهد داشت ولی بهتره با یه وکیل مشورت کرد.

Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: ساشا ، Taraneh ، mavarfan ، peyman74 ، maaref
(2010-10-20 ساعت 01:51)Baabak نوشته:  اگر بیشتر از 10000 دلار نقد به همراه داشته باشید باید براش TAX بدید.
با عرض معذرت لازم به دادن مالیات نیست. فقط ازت میپرسن آیا بیشتر داری و باید بنویسی. ولی شاید تو ایران اذیت کنن.
در مورد طلا کسی چیزی میدونه؟ واسه بردن طلا محدودیت هست؟ من با ویزای ازدواج دارم میرم چند تا سرویس طلا و برلیان و حتی مروارید دارم مشکلی نیست همه رو ببرم؟

پاسخ
تشکر کنندگان: Lamborghini ، maaref
(2010-10-27 ساعت 21:47)shamim نوشته:  
(2010-10-20 ساعت 01:51)Baabak نوشته:  اگر بیشتر از 10000 دلار نقد به همراه داشته باشید باید براش TAX بدید.
با عرض معذرت لازم به دادن مالیات نیست. فقط ازت میپرسن آیا بیشتر داری و باید بنویسی. ولی شاید تو ایران اذیت کنن.
در مورد طلا کسی چیزی میدونه؟ واسه بردن طلا محدودیت هست؟ من با ویزای ازدواج دارم میرم چند تا سرویس طلا و برلیان و حتی مروارید دارم مشکلی نیست همه رو ببرم؟
درمورد طلا اگر قصد فروش تا سه سال نداشته باشيد، ايرادي ندارد
http://www.foreignborn.com/visas_imm/ent...nonres.htm
يك سايت مفيد ديگر:
http://www.uscis.gov/files/nativedocuments/M-618.pdf
ولي من هنوز درمورد ميزان ماليات متعلقه يا عدم تعلق آن مطلبي پيدا
نكرده ام. فقط مي گويند اشكالي ندارد بياوريد ولي نمي گويند به چه قيمتي.
شماره کیس:***2010AS00023
تاریخ دریافت نامه قبولی: June 2009
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: July 2009
تاریخ کارنت شدن کیس: June 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: July 2010
تاریخ مصاحبه: August 25, 2010
تاریخ دریافت کلیرنس:13 September
جمع تقریبی هزینه ها:نه ميليون براي دو نفر و دو بار سفر به تركيه
پاسخ
تشکر کنندگان: shamim ، maaref
US News

America's Meanest Airlines

Worst Major Airlines

5. US Airways
4. American Airlines
3. Alaska Airlines
2. United Airlines
1. Delta

Worst Regional Airlines

4. SkyWest
3. Comair
2. Atlantic Southeast
1. American Eagle

http://travel.yahoo.com/p-interests-36360593
راستی به همه دوستان مهاجر توصیه میکنم فیلم Up in the air محصول سال 2009 با بازی جورج کلونی رو حتما ببینن .نکات پروازی خیلی خوبی داره.
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، Hossein81 ، seravin ، Hashem ، Jav3 ، Iman-gta ، maaref

بچه ها من پرواز ایرفلوت برای اواخر نوامبر به نیو یورک (JFK) گرفتم حدود 500 تومان. نمی دونم چه جور پروازیه!!

بار هم یک 23 کیلو گرم هست و میشه یک 23 کیلوگرم دیگه به قیمت 50 یورو توی فرودگاه خرید. برنامه پرواز هم این جوریه:

Aeroflot - Russian Airlines
Tehran Khomeini (IKA) 03:45am --- Moscow (SVO) 07:10am
3hr 55min

Connecting flight wait time 7 hours 25 minutes

Moscow (SVO) 02:35pm --- New York Kennedy (JFK) 05:00pm
10hr 25min

راستی شماره های جدید ایرفلوت:
تلفن:۸۸۸۰7494
تلفکس:۸۸۸91۰۸۸۸
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، ShabPareyeMohajer ، Iman-gta ، hamed_gh ، Linspire ، maaref
(2010-10-29 ساعت 12:42)Hashem نوشته:  بچه ها من پرواز ایرفلوت برای اواخر نوامبر به نیو یورک (JFK) گرفتم حدود 500 تومان. نمی دونم چه جور پروازیه!!

بار هم یک 23 کیلو گرم هست و میشه یک 23 کیلوگرم دیگه به قیمت 50 یورو توی فرودگاه خرید. برنامه پرواز هم این جوریه:

تلفکس:۸۸۸91۰۸۸۸

دوست عزیز، من با این پرواز به نیویورک اومدم. چند تا مطلب رو باید در مورد این ایرلاین بگویم:
1. خود پرواز خیلی خوب بود و مهماندارها هم خیلی خوب بودند و من و همسرم و دختر دو ساله ام مشکل خاصی نداشتیم. جز اینکه: من برای بلیطمون، خودم از منوی غذاش، غذای حلال یا Muslim Meal رو انتخاب کرده بودم که تو هواپیما دیدم ماهی آوردند. برای من که از ماهی بدم نمیاد، خوب بود. یعنی خیلی هم عالی بود، چون ماهی فوقالعاده خوشمزه و خوبی بود. معرکه بود ماهیش. ولی خانمم چون ماهی دوست نداره، نخورد و چیز دیگه ای گرفتیم. غذای بچه هم که سفارش دادیم، بدنبود. در کل پرواز خوب بود.
2. تنها مشکل در زمان ترانزیت است. اولاً که زمان ترانزیت خیلی طولانی است. دوم اینکه رفتار متصدیان فرودگاه خیلی هارش و خشن به نظر میاد. البته این نه به خاطر اینه که منظور خاصی داشته باشند، در کل خیلی خوش اخلاق نیستند. ما چون این واز قبل میدونستیم مشکلی باهاش نداشتیم.
3. برای این مدت زمان زیاد ترانزیت حتماً از قبل برای خودتون غذا داشته باشید. اولا که تو سالن ترانزیت برهوته. البته کلی فروشگاه داره، ولی غذای به درد بخور نداره، ماکه گشنگی میل فرمودیم. البته چند تا از این کیک و ساندیچهای آماده گرفتیم، که ای!!!! از گشنگی مردن بهتر بود!!!
4. برای خرید کردن فقط چند تا از این فروشگاهها دلار قبول میکردند، بقیه میگفتند روبل بده! از هر کدوم هم میپرسیدم که خوب صرافی کجاست یا کجا میتونم روبل بگیرم، عین احمقهای از خود راضی یک نگاه عاقل اندر سفیه مینداختند و شانه ها یشان را بالا مینداختند. بعد فهمیدم که اونجا یک سری دستگاه عابر بانک هست که کلاً کار exchange رو هم میکنه.( همهء اونا میدونستند ولی هیشکی بهمون نگفت. اینم از روسهای از خود راضی!)
ولی از شانس بد من فقط 100 دلاری رو Change میکرد. منم دیدم آخه بقیه شو چه کار کنم؟؟؟
5. بگذریم، از یکی دو تا که دلار قبول میکردند، چند تا خرت و پرت شیکم سیر نکن گرفتم به قیمت خونِ آباء و اجدادشون جمیعاً.
6.همون اول که ما اومدیم تو سالن ترانزیت، از یکیشون پرسیدم که ترمینالِ فلان کجاست. گفت نمیدونم بایداز اونور برم و اینا!.
من رفتم از آفیسر پرسیدم ولی نگفتم که میخوام ترمینالِ فلان برم. بلیطمو بهش دادم و خودمو زدم به اون راه که یعنی هیچی نمیدونم. اونم هرچی پرسید گفتم میخوام برم پرواز نیویورک. اونم کلی با بیسیم با اصغر و اکبر صحبت کرد و آخر گفت که ترمینالش عوض شده و همین جاست. خلاصه شانس آوردیم که اینور و اونورمون نکردند.
7.پرواز از مسکوبه نیویورک هم خیلی خوب بود و مشکلی نداشتیم.
8.برای میزان بارِ مجاز هم نفری یک بستهء 23 کیلوئی بود که برای ما میشد 69کیلو، که بارِ ما حدودِ نصفِ این مقدار بود. اینه که مساله ای نبود.

در کل میتوانم بگویم که با این قیمت بلیط واقعاً پروازخوبی هست، فقط مشکل در زمان زیاد ترانزیت و غذای خودتان و بچه در زمان ترانزیت است، که اون روهم میتونید از قبل بردارید. وگرنه هیچ مساله ای ندارد. هواپیماهاش همه ایرباس تقریباً نو(فکر کنم کمتر از 10 سال کارکرد)، سرویس پذیرائی هم خوب. برای بچهء کوچیک هم هیچ مشکلی ندارد.
من تا به حال با اکثرایرلاینها سفر داشته ام، میتوانم بگویم که که از هیچ کدام از ایرلاینها بدتر نبود، بلکه نسبت به قیمت بلیط امکانات خوبی هم داشت.
2010AS200xx
دریافت نامه قبولی: Jul-24-2009
مصاحبه و دریافت ویزا :Jul 2010، Kuala Lumpur
تاریخ و محل ورود به آمریکا: سپتامبر2010،نیویورک
دریافتSSN و GC :اکتبر2010
محل سکونت فعلی:San Jose, California
تاریخ سیتیزن شدن: Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: Jav3 ، اليزا ، R.F ، Taraneh ، hasti_banoo ، mavarfan ، kianoush ، indmehdi ، frozen mind ، Iman-gta ، megaholding ، Lamborghini ، hamed_gh ، Hashem ، bbboys1981 ، mml ، DLT ، peyman74 ، maaref ، najibi ، payam62
سلام
برای مسیر مالتا از ایران بهترین پرواز کدام است
ایر تالیا یا.......
ممنون

پاسخ
تشکر کنندگان: maaref
من اون مسير رو زياد رفتم...

مقرون به صرفه ترين مسير Alitalia هست و بهترين مسير K.L.M -Air Malta (تا آمستردام رو با K.L.M و بقيه با Air Malta).

Air Malta در ايران دفتر فروش نداره، اما چون با K.L.M قرارداد Interline داره، هر نمايندگي فروش K.L.M مي تونه بليت كل مسير رو براتون صادر كنه.

اگه خيلي پولداريد به lufthansa هم فكر كنيد.

اگه اعصاب فولادي داريد، بريد سراغ Emirates

(2010-10-30 ساعت 22:29)ali2011 نوشته:  سلام
ایر تالیا یا.......
ممنون

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، Artim ، یه مهاجر ، Hossein81 ، peyman74 ، maaref ، najibi
سلام به دوستای عزیزم
از انجا که من بلیط را از یک سایت بطور اینترنتی تهیه کردم
گفتم بد نیست که شما هم از این سایت مطلع باشید
خوبی این سایت اینه که تمام پرواز ها را از هر جا به هر جا
به ترتیب قیمت ایرلاین های مختلف و در روز های مختلف نشان میده
امید وارم به دردتون بخوره
http://www.onetravel.com
(سایت را اصلاح کردم)
درقسمت سمت چپ سایت می توانید با درج تاریخ و مبدا و مقصد
پروازها و ایرلاین های مختلف را ببینید.

موفق باشیدWink

شانس تو را موفق ‌نمی‌کند، تو هستی که شانس را به موفقیت تبدیل می‌کنی.

آنچه شما را به نتیجه مطلوب می رساند الزاما نه تلاش و فعالیت سخت و طاقت فرسا که آگاهی و اطلاع از چگونگی انجام دقیق و درست کارهاست.
پاسخ
ممنونم از معرفی سایت. من یک تاریخ همینجوری تو نوامبر وارد کردم ببینم قیمت هاش چه جوره. بعضی قیمت هاش خیلی پایینه. به نظر شما درسته؟

مثلاً پرواز یک طرفه از IKA به LAX با شرکت BMI (تا حالا نشنیده بودم) با دو پرواز و مجموع پرواز و انتظار 19 ساعت 489 دلار!!!

یا پرواز یک طرفه از IKA به LAX با شرکت Lufthansa با دو پرواز و مجموع پرواز و انتظار 21 ساعت 1013 دلار!
پاسخ
تشکر کنندگان: megaholding ، maaref
با klm هزینه چقدر میشه و اینکه میگن alitalia خیلی مناسب نیست درسته
ممنون
(2010-10-30 ساعت 22:53)Ashkan78 نوشته:  من اون مسير رو زياد رفتم...

مقرون به صرفه ترين مسير Alitalia هست و بهترين مسير K.L.M -Air Malta (تا آمستردام رو با K.L.M و بقيه با Air Malta).

Air Malta در ايران دفتر فروش نداره، اما چون با K.L.M قرارداد Interline داره، هر نمايندگي فروش K.L.M مي تونه بليت كل مسير رو براتون صادر كنه.

اگه خيلي پولداريد به lufthansa هم فكر كنيد.

اگه اعصاب فولادي داريد، بريد سراغ Emirates

(2010-10-30 ساعت 22:29)ali2011 نوشته:  سلام
ایر تالیا یا.......
ممنون

پاسخ
تشکر کنندگان: maaref
(2010-10-30 ساعت 23:54)Artim نوشته:  سلام به دوستای عزیزم
از انجا که من بلیط را از یک سایت بطور اینترنتی تهیه کردم
گفتم بد نیست که شما هم از این سایت مطلع باشید
خوبی این سایت اینه که تمام پرواز ها را از هر جا به هر جا
به ترتیب قیمت ایرلاین های مختلف و در روز های مختلف نشان میده
امید وارم به دردتون بخوره
http://www.onetravel.com
(سایت را اصلاح کردم)
درقسمت سمت چپ سایت می توانید با درج تاریخ و مبدا و مقصد
پروازها و ایرلاین های مختلف را ببینید.

موفق باشیدWink

یعنی این قیمتها واقعیه؟!
منم یکطرفه برای سانفرانسیسکو رو چک کردم با bmi تا لندن و سپس با united تا سانفرانسیسکو رو جمعا قیمت 441دلار میده!!
اگر واقعی هست که 1/3(ثلث)قیمت دفتر bmi تو تهران داره قیمت میده! تفاوت وحشتناکه!
دوست عزیزممنون میشم با توجه به تجربتون بفرمایید اگر میشه اعتماد کرد من بگیرم چون من مستر کارت دارم(البته کارتم صادره ازامریکا نیست)
پاسخ
تشکر کنندگان: Lamborghini ، Artim ، maaref

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان