کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن پذيرش دانشگاه آمريكا براي كسايي كه با لاتاري ميرن آمريكا
دوستان با مدرک لیسانس دانشگاه پیام نور هم میشه برای اپلای اقدام کرد؟
CN: 2014AS000034$$[font=Tahoma]
"Stop Saying "I Wish" , Start Saying "I Will
[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: daad
(2013-06-28 ساعت 20:53)behnam88 نوشته:  
(2013-06-28 ساعت 20:16)andishe نوشته:  دوستان برای پذیرش گرفتن تحصیلی از دانشگاههای ایالت متحده برای کسانی که از طریق لاتاری اقامت میگیرن، مدارک زبان نیازه؟؟؟ ( اگه آره کدوما ؟؟؟) اگه در ایران موفق به گرفتن این مدارک نشده باشیم در اونجا میشه گرفت؟؟ و اینکه بهتره اینجا اقدام کنیم یا اونجا؟؟؟

بله، شما برای پذیرش گرفتن نیاز به مدرک زبان دارید، معمولا تو سایت دانشگاهی که بخواید آپلای کنید قید شده که چه مدارکی مورد نیاز است اما بطور معمول شما باید تافل ibt امتحان بدید که معمولا با نمره 80 قبول میکنند، همچنین برای بیشتر دانشگاهها GRE هم باید داشته باشین.
بله، اونجا هم میتونید امتحان بدید، اینم سایت برگزار کننده امتحانات : ets.org
اکثر افراد با تجربه میگن که اگر در ایران مدرک رو بگیرید بهتره چون اونجا مشغله زیاده و از این حرفا، به هر حال به خودتون بستگی داره اما اگر خواستید اونور امتحان بدید قبلش در ایران در امتحان آزمایشی شرکت کنید.
این سایتها رو هم ببینید :
تاریخهای برگزاری آزمون در ایران
لیست دانشگاهها
البته ظاهرا برای مقاطع بالاتر از لیسانس لازمه. برای مقطع لیسانس امتحان ورودی دارن sat و act و compass امتحان های معروف هستن که تقریبا شبیه همند و کلا ریاضی و زبان رو می سنجن.
پاسخ
تشکر کنندگان: behnam88 ، Lemony ، daad ، mehdi2014 ، apoornaki
فکر کنم یه جا خوندم کسی که مدرک مثلا ارشد از ایران گرفته ولی اونجا بخواد دوباره از لیسانس شروع کنه به مشکل میخوره یعنی شاید نزارن!درسته؟
پاسخ
تشکر کنندگان: daad ، apoornaki
سلام دوستای عزیز
می خواستم تفاوت دانشگاه های ایالتی رو با دانشگاه های خصوصی در مورد اعتبار علمی و تسهیلات مالی که در مقطع دکتری به دارندگان گرین کارت یا رزیدنت ها می دن بدونم.
و اینکه ایا برای اپلای باید صبر کم یک سال از اقامتم دران ایالت بگذره یا الان که ایران هستم قبل رفتن می تونم اقدام کنم؟
ممنون از راهنماییتون
پاسخ
تشکر کنندگان: odiseh ، daad ، apoornaki
دوستان کسی با معدل پایین (13) تونسته اونجا دوباره ادامه تحصیل بده؟
شماره کیس: 4XXXX
رویت قبولی:Aug 2011
ارسال فرمهای اول و دوم :Oct 2011 و May 2012
مصاحبه:June 2012
دریافت کلیرنس:July 2012
دریافت ویزا:Aug 2012
ورود به آمریکا:Nov 2012
دریافت گرین کارتBig Grinec 2012
ورود مجدد: July 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: سمنانی ، marigol61 ، daad ، apoornaki
سلام دوباره
اگرچه هنوز جواب سوال قبلمو نگرفتم این یکی رو هم مطرح می کنم:
من برنده لاتاری 2014 و فارغ التحصیل ارشد هستم و ترجیح می دم به دلایل مالی و همین طور جلوگیری از اتلاف وقت هر چه زودتر در مقطع دکتری شروع به تحصیل کنم که هم فاند بگیرم هم راحتتر وارد بازار کار شم.
حالا سوال من اینه که بهتره پاییز امسال اپلای کنم (که در اون صورت دانشجوی خارجی محسوب می شم؟) یا اینکه زودتر بیام امریکا و سعی کنم تا قبل از شروع سال تحصیلی جدید پذیرش بگیرم؟
مرسی که جواب سوالمو می دید
پاسخ
تشکر کنندگان: ojee ، daad ، fazila ، vahidhm ، apoornaki
من فارغ التحصيل دندانپزشكي هستم. و برنده لاتاري ٢٠١٣. قصد گرفتن تخصص دارم. چم مراحلي رو براي گرفتن پذيرش از يكي از دانشگاهها رو بايد طي كنم؟؟ اصلا شدني هست ؟ مرسي از راهنناييهاتون.
CN:2013AS89** | Ankara | 2nd week of July |
Clearance: 17 Sep | visa: 20 Sep
پاسخ
تشکر کنندگان: daad ، ojee
دوستان عزیز یه سوالی‌ داشتم که خیلی‌ برام حیاتی هر کسی‌ میتونه خواهشاً کمک کنه,سوالی که قبلان هم مطرح شده :برای دارندگان لیسانس ادامه برای فوق را پیشنهاد می کنید یا شروع دوباره از لیسانس و اینکه تفاوت دستمزد ها در آمریکا برای این دو مدرک(در شرایط مساوی) چقدر است؟
من از ایران مدرک مهندسی عمران دارم و به دلیل اینکه اینجا به سختی می‌شه باهاش کار کرد می‌خوام از نو تو کالج کامپیوتر بخونم,آیا وام ففسا به من تعلق میگیره یا نه ،ممنون میشم اگه تجربیاتتون رو در اختیار من بذارین.
شماره کیس : 2012AS00044XXX
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 21 july
کنسولگری: آنکارا
کارنت شدن:April
مصاحبه: اواسط june
دریافت کلیرنس:19 sep 
2 نفر 
پاسخ
تشکر کنندگان: apoornaki ، daad ، میخک سفید ، shadi79
سلام خدمت همه دوستان
من برنده لاتاري ٢٠١٤ و دانشجو ترم ٣ مهندسي مكانيك دانشگاه شريف با معدل ١٧ و چون اينكه بايد تا حداكثر يكسال ديگه برم ? و مي خوام پذيرش بگيرم مي تونم واحد هاي اينجام رو تطبيق بزنم يانه
و كلاً مي تونم درسمو ادامه بدم يا بايد از اول شروع كنم با معدل ديپلمم
و نكته ديگه اگر بتونم ادامه بدم معدل اين چند ترمم مهم ميشه و ايا مهم اين معدل از واحد هاي نظير انقلاب بدست اومده يا مثلا طراحي اجزا و....
وكلا كيسي شبيه من رو با چه مقياسي و معياري سنجيده مي شود??
پاسخ
تشکر کنندگان: daad ، marigol61 ، ojee ، apoornaki
(2013-06-19 ساعت 21:52)andishe نوشته:  سلام دوستان،من جزء قبولیهای لاتاری 2014 هستم و دنبال کارای مهاجرتم هستم...یه سوال داشتم و اون اینه که الان ترم اول کارشناسی ارشد رو تموم کرم....میخواستم بدونم بنطر شما تو این شرایط بهترین کار چی میتونه باشه؟؟؟اینکه دوباره دوره ارشد رو اونجا شروع کنم؟؟؟و اینکه پذیرش گرفتن آسون میتونه باشه یا نه؟؟؟ممنون میشم راهنماییم کنید......
سلام دوست عزیز
منم وضعیتم مثل شما بود
2013 برنده لاتاری شدم و یه ترم هم ارشد خونده بودم
توصیه من به شمااینه که درستو همینجا بخونی
چون پذیرش برای مقطع دکترا در امریکا بیشتر و بهتر از ارشد هستش
موفق باشی
**Case number:AS201376
Clear:28 August
Yerevan
پاسخ
تشکر کنندگان: daad ، ojee ، mehdi2014 ، taleghani
سلام
دوستان من یه سوال داشتم
من از برندگان لاتاری 2013 هستم
لیسانسم مکانیک جامدات بوده و ارشدم ام بی ای
این ترم تا بهمن ارشدم رو تموم میکنم
ویزام رو هم اواخر اگوست گرفتم
میخوام اونجا دکترا بخونم
به نظر شما اگه بهشون بگم که ویزا دارم و تا اسفند به امریکا میامو گرین کارتمو میگیرم منو باز جزو دانشجوهای اینترنشنالشون حساب میکنن یا نه?
Yerevan
پاسخ
تشکر کنندگان:
بله. تا يكسال بعد از اقامت هنوز مانند دانشجوي اينترنشنال پذيرش خواهيد شد. ولي چون در سطح دكترا فاند موجوده نيازي به انتظار يكساله نيست. در واقع تقاوت اصلي در عدم نياز به ويزا و نيز تعداد بيشتر فاند در دسترس است.
(2013-09-16 ساعت 19:38)marigol61 نوشته:  میخوام اونجا دکترا بخونم
به نظر شما اگه بهشون بگم که ویزا دارم و تا اسفند به آمریکا میامو گرین کارتمو میگیرم منو باز جزو دانشجوهای اینترنشنالشون حساب میکنن یا نه?
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Saeedv13 ، marigol61 ، Ehsan1358
(2013-09-16 ساعت 21:36)User نوشته:  بله. تا يكسال بعد از اقامت هنوز مانند دانشجوي اينترنشنال پذيرش خواهيد شد. ولي چون در سطح دكترا فاند موجوده نيازي به انتظار يكساله نيست. در واقع تقاوت اصلي در عدم نياز به ويزا و نيز تعداد بيشتر فاند در دسترس است.
(2013-09-16 ساعت 19:38)marigol61 نوشته:  میخوام اونجا دکترا بخونم
به نظر شما اگه بهشون بگم که ویزا دارم و تا اسفند به آمریکا میامو گرین کارتمو میگیرم منو باز جزو دانشجوهای اینترنشنالشون حساب میکنن یا نه?

خیلی ممنونم از پاسختون
منتها من فکر نمیکنم بتونم به ددلاین برای پذیرش فال 2014 برسم
به نظر شما این بار که برای گرفتن گرین کارت میام بمونم و بعدش تو امریکا برای پذیرش اقدام کنم یا برگردم ایران و دوباره از اینجا واسه پذیرش و فاند اقدام کنم?
ممنون میشم راهنماییم کنید
چون واقعا موندم کدوم راه بهتره
قصدم هم اینه که برای بیزنس اسکول های دالاس اقدام کنم
ممنونم
Yerevan
پاسخ
تشکر کنندگان:
من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد فنی مهندسی هستم
و قصد دارم تو امریکا در مقطع PHD ادامه تحصیل بدم
برنده لاتاری 2014 هستم و تا چند ماه دیگه میرم امریکا

چون در این زمینه متاسفانه اطلاعات کم هست
از دوستانی که شرایط مشابهی دارن درخواست میکنم که بهم پیام خصوصی بدن
تا بتونیم اطلاعاتمونو با هم به اشتراک بگذاریم و در تماس باشیم تا بتونیم شرایط بهتری داشته باشیم.

فکز میکنم که برای موفقیت ما باید خیلی بیشتر هوای همو داشته باشیم
بهتره یکم از این چینی ها یاد بگیریم که چطور همه پشت هم هستن

امیدوارم دوستانی که قبلا رفتن و اونجا مشغول به تحصیل هستند هم به ما کمک کنن.
اگر دوستان همکاری کنن سعی میکنم یک کامیونیتی/ گروه / پیج / یا هر چیز مشابه توی یک سایت یا با استفاده از وایبر و اسکایپ و این چیزا یک فضایی درست کنم که بشه بیشتر استفاده کرد

مرسی
شماره کیس: 2014AS000009xx
رویت قبولی: 15 اکتبر 2013/ ارسال ایمیلی فرمها: 20 اکتبر 2013/ سفارت: آنکارا --> ایروان / كارنت: قبلنا / نامه دوم: 21 ژانویه 2014 / مصاحبه: هفته اول مارچ- ایروان/دریافت ویزا: یکضرب 5 مارچ / مقصد: تگزاس !
پاسخ
تشکر کنندگان: ojee ، Saeedv13 ، morvarid2191 ، khder ، mehdi2014 ، inforfang ، apoornaki ، مامان خانم
سلام دوستان من از برندگان لاتاری 2015 هستم در حال حاضر دانشجوی ارشد هوش مصنوعی ترم دو هستم
به خاطر شرایط کاری ترم قبل نتونستم معدل خوبی داشته باسم و اینکه دانشگاه شهر دیگه ای هست امکان حضور تو کلاسها بطور مرتب ندارم
حالا موندم انصراف بدم رفتم آمریکا شروع کنم یا اینجا تمام کنم که با این شرایط ایم ترم هم فکر نکنم نمرات خوبی داشته باسم Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان