کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن پذيرش دانشگاه آمريكا براي كسايي كه با لاتاري ميرن آمريكا
(2015-06-21 ساعت 13:41)aliusha نوشته:  سلام دوستان.
من لیسانس شیمی هستم.می خوام اونجا پزشکی بخونم.تا فل هم ندارم.هر کسی میتونه راهنماییم کنه.
راجبه اینکه لیسانسم اونجا پذیرفته میشه یا باید اونجا یه لیسانس دیگه بگیرم؟

لیسانس تون قبول میشه اما باید امتحان ورودی پزشکی MCATS را بدهید که کمی سخت و رقابتی هست
ویزای دانشجویی برای ارشد مدیریت MBA گرفتم در دانشگاهی در کالیفرنیا Smile
تاریخ اپلای: اپریل 2014
دریافت ای-20 یا سویس: می 2014 دقیقا یک ماه
تاریخ مصاحبه:نیمه جون 2014
بعد از مصاحبه: ادمینستراتیو پروسس 24 روز طول کشید
دریافت پاسپورت با ویزا دو ساله ماتیپل اینتری (اجازه ورود و خروج به امریکا)
ورود به فرودگاه لوس انجلس اگوست 2014
شروع ترم: سپتامبر 2014
مدرک زبان : نداشتم و اینجا زبان گذراندم

**لطفا از گزینه تشکر استفاده کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: r.bazargan ، eybaba ، MohamadKent ، sahar2016
کسی در مورد رشته mba اطلاعاتی داره
پاسخ
تشکر کنندگان:
کسی اطلاعی از دانشگاه UT داره
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-07-18 ساعت 22:39)haniehkb نوشته:  کسی در مورد رشته mba اطلاعاتی داره

MBA کلا رشته خوب و رو بورسی هست گرایش های زیادی هم داره که بازار کارشو وسیع کرده من تو کالیفرنیا ام بی ای میخونم اگر اطلاعات بیشتر میخواید میتونید با مشاور دانشگاهمون مکاتبه کنید
atahmasebi@bristoluniversity.edu
ویزای دانشجویی برای ارشد مدیریت MBA گرفتم در دانشگاهی در کالیفرنیا Smile
تاریخ اپلای: اپریل 2014
دریافت ای-20 یا سویس: می 2014 دقیقا یک ماه
تاریخ مصاحبه:نیمه جون 2014
بعد از مصاحبه: ادمینستراتیو پروسس 24 روز طول کشید
دریافت پاسپورت با ویزا دو ساله ماتیپل اینتری (اجازه ورود و خروج به امریکا)
ورود به فرودگاه لوس انجلس اگوست 2014
شروع ترم: سپتامبر 2014
مدرک زبان : نداشتم و اینجا زبان گذراندم

**لطفا از گزینه تشکر استفاده کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: barfi1 ، eybaba ، free pigeon ، marysa ، samane1363
(2015-07-18 ساعت 22:43)haniehkb نوشته:  کسی اطلاعی از دانشگاه UT داره

دانشگاه UT Dallas از کسایی که گرین کارت دارن مدرک زبان نمیخواد و برای دوره های مستر و دکترا فقط لازمه که GRE رو بگیرین.

پاسخ
تشکر کنندگان: eybaba ، farrokh33 ، sh_alp
سلام دوستان
اگه یکی فوق لیسانس داشته باشه ، برا چ مقطع ای میتونه اپلای کنه؟
میتونه برا مستر اپلای کنه!؟ اگه قبول کنن میشه از امکانات ففسا استفاده کرد!؟
ممنون

2015AS4$$$-Abu Dhabi←Ank-Ds260:14Jul2014-Curr:9Feb-Case:One-Sec Lett:24Feb-Int:15Apr
Up:19,20,21,29Apr,19May,23Jun,29 Jun,1267Jul
Clear:29 Jun-Visa:14 Jul-Entrance:Soon-Distination:WA

خدا خیرش بدهRolleyes، کلیرآ کلیک کنند، پلیز

چک ویزا امارات

سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
دوستان سلام
لطفا به دقت به این متن توجه کنید و جواب قانع کننده و دقیق بدید که بدجوری در چند راهی گیر کردم.
من سیتیزن آمریکا هستم و 42 سال دارم و یک سالو نیم هم در نیویورک ساکن بودم.البته الان چند ماهی هست امدم ایران .زبان انگلیسی من زیاد خوب نیست و البته بد هم نیست ولی در حد تافل یا ایلتس هم نیست.
من فوق دیپلم معماری از ایران دارم و مایل به ادامه تحصیل در یکی از دانشگاههای نیویورک هستم البته در همین رشته یا در رشته مکانیک.
اینجا هم میدونم موقعییت ادامه تحصیل در ایران هست بدون آزمون و میتونم لیسانس معماری بگیرم.
سوال اینجاست که اینجا درس بخونم و با مدرک لیسانس برم آمریکا و ادامه تحصیل بدم یا برم آمریکا و برای لیسانس با همین مدرک فوق دیپلم اقدام کنم.
مزایای تحصیل در نیویورک : با توجه به رزیدنت بودن من در نیویورک امکان تحصیل ارزان دارم و امکان گرفتن وام ، فاند ، اسکالرشیپ . قبل از شروع به تحصیل بایستی زبان انگلیسی بهتر بشه با کلاسهایی که دانشگاه البته برگزار میکنه. بعد از اتمام دوره تحصیل ، برای فوق دیگه نیازی به جی ار ای ، تافل نیست .
معایب تحصیل در نیویورک : هزینه تحصیل نمیدونم چقدر هست و کلا چقدر باید برای این چند سال کنار گذاشت . با توجه به فشردگی کلاسها امکان کار کردن کم هست و زیاد نمیشه روش حساب کرد . کلا چند سال باید از جیب خورد و بقول معروف ریاضت کشید.
مزایای تحصیل در ایران : هزینه تحصیل در ایران ارزانتر از آمریکا هست . امکان کار کردن هست . با توجه به اقامت در کنار خانواده ، هزینه زندگی خیلی اندک هست .
معایب تحصیل در ایران : برای فوق اقدام کردن در آمریکا ، بایستی تافل یا ایلتس و جی ار ای داشت که نمیتونم از عهدش بر میام یا نه . چند سال باید در ایران ساکن بود و معلوم نیست بعد از چند سال ، چه اتفاقی بیوفته و با این سنو سال ، سرنوشتپون اینور با ازدواجو ... گره بخوره یا نه بریم اونور آب.
لطفا جواب بدور از احساسات بدید که بهترین مشاور الان برای من حکم فرشته داره.
تشکر کنندگان:
(2015-09-22 ساعت 15:54)mhdshg نوشته:  دوستان سلام
لطفا به دقت به این متن توجه کنید و جواب قانع کننده و دقیق بدید که بدجوری در چند راهی گیر کردم.
من سیتیزن آمریکا هستم و 42 سال دارم و یک سالو نیم هم در نیویورک ساکن بودم.البته الان چند ماهی هست امدم ایران .زبان انگلیسی من زیاد خوب نیست و البته بد هم نیست ولی در حد تافل یا ایلتس هم نیست.
من فوق دیپلم معماری از ایران دارم و مایل به ادامه تحصیل در یکی از دانشگاههای نیویورک هستم البته در همین رشته یا در رشته مکانیک.
اینجا هم میدونم موقعییت ادامه تحصیل در ایران هست بدون آزمون و میتونم لیسانس معماری بگیرم.
سوال اینجاست که اینجا درس بخونم و با مدرک لیسانس برم آمریکا و ادامه تحصیل بدم یا برم آمریکا و برای لیسانس با همین مدرک فوق دیپلم اقدام کنم.
مزایای تحصیل در نیویورک : با توجه به رزیدنت بودن من در نیویورک امکان تحصیل ارزان دارم و امکان گرفتن وام ، فاند ، اسکالرشیپ . قبل از شروع به تحصیل بایستی زبان انگلیسی بهتر بشه با کلاسهایی که دانشگاه البته برگزار میکنه. بعد از اتمام دوره تحصیل ، برای فوق دیگه نیازی به جی ار ای ، تافل نیست .
معایب تحصیل در نیویورک : هزینه تحصیل نمیدونم چقدر هست و کلا چقدر باید برای این چند سال کنار گذاشت . با توجه به فشردگی کلاسها امکان کار کردن کم هست و زیاد نمیشه روش حساب کرد . کلا چند سال باید از جیب خورد و بقول معروف ریاضت کشید.
مزایای تحصیل در ایران : هزینه تحصیل در ایران ارزانتر از آمریکا هست . امکان کار کردن هست . با توجه به اقامت در کنار خانواده ، هزینه زندگی خیلی اندک هست .
معایب تحصیل در ایران : برای فوق اقدام کردن در آمریکا ، بایستی تافل یا ایلتس و جی ار ای داشت که نمیتونم از عهدش بر میام یا نه . چند سال باید در ایران ساکن بود و معلوم نیست بعد از چند سال ، چه اتفاقی بیوفته و با این سنو سال ، سرنوشتپون اینور با ازدواجو ... گره بخوره یا نه بریم اونور آب.
میتونم یه صفحه برات داستان بنویسم اما نتیجه اخر این که توی امریکا درست رو بخونی خیلی خیلی بهتره هزینه دانشگاه هم چیزی بین 5000 تا 6000 هزار برای رزیدنت نیویورک هست اما اون حرفت که گفتی با توجه به فشردگی کلاس امکان کار کردن کمه!!!!!!!!! کاملا اشتباهه. شما خیلی راحت میتونی کار پارت تایم گیر بیاری با حقوق خوب که بتونی هم پس انداز کنی و هم پول رنت و ... بدی و تنها دلیلی که یکی شاید کار نکنه تنبلی هست و خلاص. راجب به گرون بودن هم شما ففسا رو پر کنی به احتمال 90 درصد گرنت بهت میدن و اصلا نمیخواد پولی خرج کنی و یا کم کم مقداری از پول رو بهت میدن که همچین چیزی تو ایران فکر نمیکنم باشه. گرنت هم ندادن وام میتونی بگیری و خیلی راحت بعد از گرفتن مدرک و رفتن سر کار وام رو پس بدی .
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: nora
سلام دوستان
من تازه وارد آمریکا شدم
رفتم کالج بهم گفتن شاید بتونم از فاینشنال اید استفاده کنم.میشه راهنماییم کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-09-26 ساعت 22:19)hamsafar2 نوشته:  سلام دوستان
من تازه وارد آمریکا شدم
رفتم کالج بهم گفتن شاید بتونم از فاینشنال اید استفاده کنم.میشه راهنماییم کنید

منظورشون این بوده که فرم ففسا رو پر کن و برای scholarship های مختلف اقدام کن.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-09-22 ساعت 15:54)mhdshg نوشته:  دوستان سلام
دوست عزیز سلام امیدوارم با نظری که می دهم بتوانم کمکی به شما کرده باشم اول اینکه من در ایران در زمینه رشته تحصیلی شما فعالیت داشتم و در مدت یازده ماهی که به آمریکا آمدم تحقیقات زیادی در این زمینه و ادامه تحصیل در این زمینه چون تخصص کاری من بود کردم و افراد زیادی که در این زمینه کار می کننند رو دیدم و جلساتی باهاشون داشتم مورد شما رو باید از دو منظر به آن نگاه کرد که شما قصد زندگی در آمریکا رو دارید و یا ندارید اگر ندارید شک نکنید که در ایران ادامه تحصیل بدهید که از همه لحاظ برای شما بهتر است با توجه به سن شما که دقیقاً همسن هستیم و اگر قصد شما زندگی در آمریکاست باز هم با توجه به سن و سال باید این مورد را بررسی کرد ما ادامه تحصیل میدهیم که شغل و آینده بهتری نصیب ما شود و هدف از ادامه تحصیل این هست و با در نظر گرفتن این موضوع اگر شما بخواهید در مقطع لیسانس ادامه تحصیل بدهید و بس ،به نظر من از نظر شغلی در این رشته خیلی پیشرفتی نخواهید کرد و در حد همین فوق دیپلمی که الان دارید باقی خواهید ماند و در حد نقشه کش در دفاتر معماری نه به عنوان یک طراح با توجه به سن شما و نداشتن سابقه کار در زمینه ساختمان دلایلم هم این است چون سیستم ساختمان سازی و طراحی کلاً در آمریکا با ایران تا حدود زیادی فرق می کند خیلی از واحد های شما که گذرانده اید تأیید نمی شود و عملاً شما با تعداد کمی از واحدهایی که تأیید میشود مقطع لیسانس رو با توجه به واحدهای پیشنیازی که برای شما می گذارند برای زبان و ریاضی احتمالاً حدود چهارونیم تا پنج سال باید بگذرانید حالا این ممکن است کمی کمتر شود که با توجه به سن شما در سن چهل و هفت سالگی می خواهید وارد بازار این کار شوید آن هم به صورت صفر کیلومتر که خیلی دیر هست و اگر هم بخواهید به مقطع بالاتر بروید برای فوق آن هم با توجه به پروژه ای که برای پایان نامه بر می دارید عملاً چهار سال طول می کشد چون اینجا مثل ایران نیست و پایان نامه معماری پروژه سختی خواهد بود و حداقل یکسال و نیم تا دو سال زمان می خواهد که در این مقطع شما پنجاه ساله شده اید و در این راه جوان هایی در اواخر دهه بیست و اوایل دهه سی وجود دارند که از شما صد در صد پیش هستند و این سن برای شروع کار خیلی دیر هست من خودم با افرادی در این زمینه آشنا شدم و با آنها صحبت کردم که در دهه سی این راه رو رفتن و باز هم با مشکلاتی مواجه بودن که یکی از آنها رو اینجا برایتان می گویم که الان ایشان از دوستان خوب من هستند ایشان فوق لیسانس معماری داشتن از ایران که وقتی به آمریکا اومدن مجبور شدن دوباره در مقطع فوق لیسانس بشینن و با توجه به واحد هایی که ازشون قبول کردن دوباره در مقطع فوق ادامه تحصیل دادن در ضمن معدل فوق ایشان در ایران بالا بوده بعد از ادامه تحصیل با توجه به سن بالای ایشان که الان در در حدود ۳۹ سال هستند و در سی و هفت سالگی وارد بازار کار شدن نتونستن در زمینه معماری و طراحی کاری پیدا کنند و البته در زمینه ساختمان کار می کنند ولی نه به عنوان طراح بلکه در یک شرکت کانترکتر استخدام شدن و سرپرست کارگاه هستند که ایشان می توانستند با رفتن به کالج و گرفتن دو سرتیفیکت در این زمینه که یکی جنرال کانستراکشن و دیگری جنرال کانترکتر هست همین شغلی رو که الان دارن رو با همین حقوق دریافت کنند با صرف هزینه خیلی پایین تر و زمان خیلی کمتر این یک مورد بود چند مورد دیگر هم از این دست دیدم که یکی رو شرح دادم که فکر کنم کافی باشه در ضمن در مورد کار و ادامه تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس که دوستمون فرمودند که خیلی راحت میشه هم کار کرد هم تحصیل اونهم در مقطع فوق لیسانس و اونهم کار پارت تایم در نیویورک من و شما توی این مملکت زندگی کردیم اولاً کار کردن و ادامه تحصیل در مقطع فوق معماری برای من و شما در دهه چهل زندگی هستیم و سالیانی از درس خواندنمان گذشته یک مقدار سخت هست و مثل بیست و سی سالگی نیستیم آن هم با یک زبان متفاوت و در ضمن من و شما می دانیم با کار پارت تایم توی نیویورک خرج خورد و خوراک رو هم به سختی میشه در آورد چه برسه به رنت و پس انداز مردم اینجا با کار فول تایم خوب هم نمی تونن پس انداز کنند در ضمن بازم میدانیم به من وشمایی که سابقه کار کردن زیادی در آمریکا نداریم کار پارت تایم خوب نمی دهند و اگر بتونیم کاری بگیریم با حداقل حقوق هست نهایتاً بعد از مدتی ساعتی دوازده سیزده دلار می خواهیم بگیریم که توی نیویورک اگر کار فول تایم با این حقوق بگیری بعد از کسر مالیات و بیمه رنت یک اتاق در میاد خودتان اینجا زندگی کردید واین رو خوب می دانید این بود تجربه من در مورد ادامه تحصیل به نظر من اگر شما کار ساختمان رو دوست دارید و تجربه ای هم در این زمینه دارید و یا حتی اگر ندارید هم خیلی مهم نیست می توانید به کالج رفته چند سرتیفیکیت بگیرید و وارد بازار کار در این زمینه شوید البته این رو با توجه به مقطع سنی شما میگم و اگر پانزده سال به عقب بر میگشتیم نظرم چیز دیگری بود برای خودم و شما امیدوارم توانسته باشم کمکی در این زمینه کرده باشم
کیس نامبر:32XX / ارسال مدارک:23 می ،پست آرامکس / تعداد نفرات کیس : فقط خودم / سفارت: ابوظبی/ کارنت: ۹ دسامبر / مصاحبه: هفته چهارم فوریه-برگه آبی و چک کردن بعد چهار ماه
updates:23feb, 24feb, 25feb, 5mar, 9june, 10june
کلیر june 10 بعد از 107 روز انتظار
ویزا: July 7
ورود هفته آخر اکتبر ۲۰۱۴ Cool  

مرحله بعدF2A اقدام برای همسر
ارسال مدارک: July 15 2016
Priority ‎Date: July 18 2016  /اپرو: Nov 3 2016
مصاحبه: Oct 2018 مونترال کانادا (بکراند چک) و به گفته آفیسر حدود یکسال طول میکشد 
مصاحبه دوم: 2020 Mar مونترال قسم مجدد و دریافت برگه Welcome to The United States  Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: gol1 ، Siamak ، amin_j ، behzadb57 ، lighthouse ، Nasertexas ، Lashir
سلام دوستان
من و همسرم ارشد آلودگیهای محیط زیست و داریم یکی از دانشگاه آزاد و یکیمون هم از صنعتی اصفهان.
می خواستم بدونم کسی می دونه کدوم شهرها این رشته رو دارند برای ادامه تحصیل.
و بازار کارش وجود داره ؟ اگه داره کدوم شهر؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
خواهرم ورودی امسال٩۴ دانشگاه آزاد رشته مهندسی شیمی .می باشد. اگر بخواهیم برای تحصیل به آمریکا با کمترین هزینه و یا گرفتن مزایای دولتی اقدام کنیم, آیا راهی وجود داره؟ و اگر جوابتون منفی است لطفا بفرمایید هزینه تحصیل اهم از اجاره مسکن
و خورد و خوراک در ماه چقدر می شود. و آیا می تواند کار در حین تحصیل داشته باشد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-25 ساعت 13:53)fariba_mi نوشته:  خواهرم ورودی امسال٩۴ دانشگاه آزاد رشته مهندسی شیمی .می باشد. اگر بخواهیم برای تحصیل به آمریکا با کمترین هزینه و یا گرفتن مزایای دولتی اقدام کنیم, آیا راهی وجود داره؟ و اگر جوابتون منفی است لطفا بفرمایید هزینه تحصیل اهم از اجاره مسکن
و خورد و خوراک در ماه چقدر می شود. و آیا می تواند کار در حین تحصیل داشته باشد؟

چون توی این تایپیک پست گذاشتی فرض رو بر این میزاریم که شما لاتاری قبول شدی و داری میای .... میتونی خیلی راحت برای دانشگاه ثبت نام کنی و از ففسا کمک بگیری.

اما طریقه سوال کردنت ادم رو به شک میندازه و من اول فکر کردم منظورت اینه که میخوای از طریق اینکه دانشگاه قبولت کنن بیای.
چون دانشگاه ازاد هست خواهرتون خیلی خلی سخته قبول شدنش تو یکی از دانشگاه های امریکا و اگر هم قبول بشه باید تمام هزینه ها رو خودتون پرداخت کنید و هیچ کمکی از دولت بهتون نمیشه ...فقط ممکنه هفته ای 20 ساعت تو داشنگاه بهتون کار بدن که از ساعتی 7.25 $ شروع میشه تا 10.75$
هزینه دانشگاه اگر Instate به حساب بیاین بین 5000 تا 6000$ هست اگر out of state باشید 20 هزار دلار به بالا.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام کسی جواب مارو نمیده؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان