کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن پذيرش دانشگاه آمريكا براي كسايي كه با لاتاري ميرن آمريكا
با سلام به همه، من شنیدم اگر کسی توی لاتاری ثبت نام کرده باشه و برنده نشه، بعد بخواد برا ویزای تحصیلی اقدام کنه چون توی لاتاری شرکت کرده گرفتن ویزاش سخت میشه یا نمیتوه بگیره. کسی در این مورد اطلاع داره که این چقدر میتونه درست باشه. یعنی حالا که من تو لاتاری ثبت نام کرده اگر اسمم در نیاد برا ادامه تحصیل تو آمریکا با مشکل بر میخورم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
(2010-12-18 ساعت 17:55)fatii نوشته:  با سلام به همه، من شنیدم اگر کسی توی لاتاری ثبت نام کرده باشه و برنده نشه، بعد بخواد برا ویزای تحصیلی اقدام کنه چون توی لاتاری شرکت کرده گرفتن ویزاش سخت میشه یا نمیتوه بگیره. کسی در این مورد اطلاع داره که این چقدر میتونه درست باشه. یعنی حالا که من تو لاتاری ثبت نام کرده اگر اسمم در نیاد برا ادامه تحصیل تو آمریکا با مشکل بر میخورم؟

سلام
نه دوست عزیز این صحبت کاملا اشتباه است. شما هر زمان بخواهید میتونید لاتاری ثبت نام کنید.
فقط نظری که بین علمای فن هستش اینه که میگه بنا به احتیاط واجب فقط اون سالی که میخواین واسه پذیرش و بعدش سفارت اقدام کنین لاتاری ثبت نام نکنین. که البته این هم واجب نیست.تو سال های دیگه با خیال راحت ثبت نام کنین. دوست من پارسال لاتاری نوشت و در عین حال پارسال با پذیرش بدون فاند ویزا گرفت و الان آمریکاست .
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، mohammad.maleki ، funnybluesolea ، vahidvm60 ، honey62 ، mehdi2014
شانس گرفتن پذیرش برای لیسانس چقدره تو یه دانشگاه نسبتا خوب
پاسخ
تشکر کنندگان:
[[/quote]

اگه وقت دارید از الان به فکر SOP ، CV , Letter of recommendation باشید. خود SOP نوشتن باعث میشه یک ماه مغزتون قفل باشه. (اینم از اون لوس بازی های آمریکایی که خدار رو شکر هنوز تو استادای ایرانی نفوذ نکرده! )
[/quote]

آیا SOP برای فوق لیسانس هم لازمه ؟
کسی که گرین کارت داره میتونه برای فوق فاند بگیره یا اینکه فاند فقط برای phdهست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: hamed_gh
(2010-12-18 ساعت 17:55)fatii نوشته:  با سلام به همه، من شنیدم اگر کسی توی لاتاری ثبت نام کرده باشه و برنده نشه، بعد بخواد برا ویزای تحصیلی اقدام کنه چون توی لاتاری شرکت کرده گرفتن ویزاش سخت میشه یا نمیتوه بگیره. کسی در این مورد اطلاع داره که این چقدر میتونه درست باشه. یعنی حالا که من تو لاتاری ثبت نام کرده اگر اسمم در نیاد برا ادامه تحصیل تو آمریکا با مشکل بر میخورم؟

در مصاحبه برای دریافت ویزای دانشجویی شما باید افیسر را متقاعد کنید که پس از پایان تحصیل آمریکا را ترک خواهید کرد. ثبت نام در لاتری به معنی تمایل برای اقامت دائم در امریکاست. اگر شرایط دریافت ویزای دانشجویی شما بسیار مطمئن نباشد (به سادگی نتوانید اثبات کنید که برمی گردید: مثلا مجرد نباشید، کسب و کاری اینجا نداشته باشید، شغل دولتی...) بهتر است ثبت نام نداشته باشید.دسترسی به سابقه افراد شرکت کننده در لاتری برای سفارت ها ممکن است.
پاسخ
تشکر کنندگان: mahdicivil ، vahidvm60 ، free_free ، alirezagh ، honey62 ، mehdi2014
[quote='ابی22' pid='93366' dateline='1295276533']
سلام. وقت بخير دوستان.
من 25 سال دارم . ديپلم انساني فقط. يه خاطر برخي مسائل نتونستم برم دانشگاه . اونم رشته هايي كه علاقه داشتم .
اما به خاطر يك سري مسائل ميخوام ادامه تحصيل بدم . ادامه تحصيل اونم در آمريكا .
5 ساله كه گرافيك و طراحي كار مي كنم . الانم كلاس زبان ميرم واسه تافل . كلاسهاي دولتي مديريت صتعتي و فناوري اطلاعات در شاخه معماري و طراحي صنعتي و طراحي ساختمان رو شركت كردم و دارم سخت ادامه ميدم .
از نظر مالي ممكنه مشكلي نداشته باشم . آيا ميشه اونجا از صفر وارد دانشگاه شد ؟ بايد چكار كنم ؟ آيا افرادي مثل من قبول ميكنند كه با مدرك ديپلم و چند مدرك طراحي صنعتي و معماري كه ارزش بين المللي داره بره دانشگاه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آيا ميشه رفت آمريكا واسه تحصيل ؟ آيا راهي وجود داره ؟
لطفاً منو راهنمايي كنيد .ممنون ميشم.خواهش میکنم راهنمایی کنید .

---------------------------------------------------

دوست گرامی اگر شما گرین کارت داشته باشی به راحتی می تونی وارد کالج شده و از اولین ترمی که در پیش داری علاوه بر تحصیل از کمک هزینه تحصیلی هم استفاده کنی. اما تا جایی که من در این تاپیک خواندم برای بعضی از ایالتها امکان ورود به کالج قبل از یکسال مقیم شدن در آن ایالت با هزینه کم وجود ندارد و کمک هزینه هم تعلق نمی گیرد. اما بعضی از ایالتها مثل ایلینویی این مشکل را ندارد.

بنابراین به همه دوستانی که با گرین کارت وارد آمریکا می شوند توصیه می کنم برای حداقل دو سال اول وارد ایالتهایی شوند که از ترم اول موفق به ورود به کالج شده و کمک هزینه دریافت کنند. بعد از دو سال هم که به یک دانشگاه خوب ترانسفر می کنند .

در این مورد من در تاپیکهایی با عنوان =کالج ... = بیشتر توضیح می دهم.

فعلا این دو تاپیک آماده شده است:
http://mohajersara.com/showthread.php?ti...3#pid93513
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=3666
-----------------------------------------------------

پاسخ
تشکر کنندگان: hana ، ابی22 ، behzadb57 ، pamyrose ، sam11 ، Lucky Luke ، mehdi2014
(2010-12-27 ساعت 11:22)hana نوشته:  [

[/quote]

آیا SOP برای فوق لیسانس هم لازمه ؟
کسی که گرین کارت داره میتونه برای فوق فاند بگیره یا اینکه فاند فقط برای phdهست؟
[/quote]
امروز جواب سوال خودم رو پیذا کردم بله کلا در آمریکا دانشجوی فوق و دکترا فرقی ندارند یعنی هر دوشون باید استاد انتخاب کنند و تمام مراحلی که برای پذیرش میگذرونند مشابه است .
دانشجوی فوق یا دکترا هر دو Graduate خطاب میشوند و دانشجوی لیسانس UnderGraduate

پاسخ
تشکر کنندگان: hooman421 ، Hossein81 ، free_free ، Lemony ، mehdi2014 ، uranus88 ، lighthouse
سلام
کسی از امتحانات GMAT و پذیرش دکترای مدیریت مالی (finance) تو dallas خبر داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستانی که دانشگاه های در پیتی درس خوندن برای گرفتن توصیه نامه چکار باید بکنند؟

اگر یک فرد لیسانس در آمریکا فوق بگیرد آیا این به معنای تایید لیسانس او نیز خواهد بود؟

آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
پاسخ
تشکر کنندگان: vahidvm60
سلام بچه ها من 2012 لاتاری برنده شدم . حالا فعلا که خیلی مونده اما دوست دارم اگه ویزا گرفتم و رفتم آمریکا ادامه تحصیل بدم . من لیسانس دارم اما خیلی وقته که فارغ التحصیل شدم و اصلا به هیچ کدوم از استادام دسترسی ندارم و چند ساله هیچ ارتباطی باهاشون ندارم و نمی تونم برم ازشون توصیه نامه بگیرم سوالم اینه که بعد از ورود به آمریکا از طریق لاتاری اگه بعد از 1 سال یا 5/1 سال بخوام برایه فوق پذیرش بگیرم بدون توصیه نامه استادام نمی شه ؟ من چی کار کنم که نمی تونم جور کنم ؟ یعنی بدون توصیه نامه بهم پذیرش نمی دن؟
در مورد ریز نمرات هم بهم بگین لطفا همون ریزه نمراتی که همراه دانشنامه بهم دادنو من چند وقت پیش بردم وزارت علوم تو شهرک غرب تایید کرد اونو اگر بدم ترجمه رسمی بشه برایه ارایه به دانشگاههای آمریکا کافیه یا باز باید از دانشگاه لیسانسم درخواست ریز نمرات خاصی کنم؟ مرسی که زود جواب می دین
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، odiseh
(2011-08-03 ساعت 02:54)poone59 نوشته:  سلام بچه ها من 2012 لاتاری برنده شدم . حالا فعلا که خیلی مونده اما دوست دارم اگه ویزا گرفتم و رفتم آمریکا ادامه تحصیل بدم . من لیسانس دارم اما خیلی وقته که فارغ التحصیل شدم و اصلا به هیچ کدوم از استادام دسترسی ندارم و چند ساله هیچ ارتباطی باهاشون ندارم و نمی تونم برم ازشون توصیه نامه بگیرم سوالم اینه که بعد از ورود به آمریکا از طریق لاتاری اگه بعد از 1 سال یا 5/1 سال بخوام برایه فوق پذیرش بگیرم بدون توصیه نامه استادام نمی شه ؟ من چی کار کنم که نمی تونم جور کنم ؟ یعنی بدون توصیه نامه بهم پذیرش نمی دن؟
در مورد ریز نمرات هم بهم بگین لطفا همون ریزه نمراتی که همراه دانشنامه بهم دادنو من چند وقت پیش بردم وزارت علوم تو شهرک غرب تایید کرد اونو اگر بدم ترجمه رسمی بشه برایه ارایه به دانشگاههای آمریکا کافیه یا باز باید از دانشگاه لیسانسم درخواست ریز نمرات خاصی کنم؟ مرسی که زود جواب می دین
سلام دوست عزیز
اول از همه تبریک میگم بهتون..دوم از همه حتما به فکر تحصیل باشین چون در نهایت باید اینجا ادامه تحصیل داد ،حالا یا رشته قبلیتون یا یه رشته جدید دیگه.
از الان برید پیش اساتیدتون( البته اوناییکه از همه شاخ تر باشن) و بگید همچین قصدی دارید مطمئنن با روی خوش ازتون استقبال میکنن و حتما آدرس ایمیلشونو بگیرید و از ایران باهاشون قبل از اومدن در تماس باشید..توصیه نامه هم بگیرید ولی بیشتر دانشگاههاییکه من دیدم خودشون با ایمیل استادتون ارتباط میگیرن...( بله، توصیه نامه مهمه) دز زمینه مواردیکه لازمتون میشه برای پذیرش فکر میکنم تو مهاجرسرای گرامی پستهایی باشه اگر نبود به سایت applyabroad مراجعه کنید.
هم مدرکتون (دانشنامه) و هم دیپلمتون و هم ریز نمرات که تمام نمرات شما از ترم اول تا ترم اخر نوشته شده لازمه که ترجمه رسمی بشن( دادگستری+ وزارت امور خارجه) ..منظورتون رو از ریزنمرات خاص متوجه نمیشم.Cool
نمره تافل و جی آر ای بسیار بسیار فراوان مهمه...حتما اگه میتونید همون ایران امتحان بدین ( نمره بالای 90-95 مدنظرتون باشه واسه تافل) اینجا سخترو گرونتره...
موفق باشید.

Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: tamanna ، poone59 ، vahidvm60 ، free_free ، Lucky Luke ، ojee ، Lemony ، mehdi2014
(2011-08-04 ساعت 09:51)Hossein81 نوشته:  
(2011-08-03 ساعت 02:54)poone59 نوشته:  
سلام دوست عزیز
اول از همه تبریک میگم بهتون..دوم از همه حتما به فکر تحصیل باشین چون در نهایت باید اینجا ادامه تحصیل داد ،حالا یا رشته قبلیتون یا یه رشته جدید دیگه.
از الان برید پیش اساتیدتون( البته اوناییکه از همه شاخ تر باشن) و بگید همچین قصدی دارید مطمئنن با روی خوش ازتون استقبال میکنن و حتما آدرس ایمیلشونو بگیرید و از ایران باهاشون قبل از اومدن در تماس باشید..توصیه نامه هم بگیرید ولی بیشتر دانشگاههاییکه من دیدم خودشون با ایمیل استادتون ارتباط میگیرن...( بله، توصیه نامه مهمه) دز زمینه مواردیکه لازمتون میشه برای پذیرش فکر میکنم تو مهاجرسرای گرامی پستهایی باشه اگر نبود به سایت applyabroad مراجعه کنید.
هم مدرکتون (دانشنامه) و هم دیپلمتون و هم ریز نمرات که تمام نمرات شما از ترم اول تا ترم اخر نوشته شده لازمه که ترجمه رسمی بشن( دادگستری+ وزارت امور خارجه) ..منظورتون رو از ریزنمرات خاص متوجه نمیشم.Cool
نمره تافل و جی آر ای بسیار بسیار فراوان مهمه...حتما اگه میتونید همون ایران امتحان بدین ( نمره بالای 90-95 مدنظرتون باشه واسه تافل) اینجا سخترو گرونتره...
موفق باشید.

مرسی از جواب اما من گفتم نمی تونم توصیه نامه بگیرم چون با هیچ کدوم از اساتیدم رابطه ندارم و از فارغ التحصیلیم بیش از 10 سال گذشته و اونا احتمالا اصلا دیگه منو نمی شناسن و من نمی تونم بعد از 10-12 سال برم پیششون . شما گفتین که چه جوری توصیه نامه بگیرم اما من خواسته بودم لطفا به من بگین وقتی نمی تونم توصیه نامه بگیرم چه کار کنم ؟
منظورم از ریز نمرات خاص هم این بود که در ارسال 3 همین تاپیک یکی از بچه ها گفته از دانشگاه ریز نمرات مهر و موم شده بخواین و اونو ترجمه کنین اما من ریز نمراتم رو همراه دانشنامه تحویل گرفتم. خواستم بدونم این با اون فرقی داره؟ البته الان یه بار دیگه اون پست رو خوندم گویا در جواب کسی بود که فارغ التحصیل نشده و می خواست ریز نمرات دروس پاس کرده اش رو بگیره . من فکر کردم اون ریز نمرات مهر و موم شده برای فارغ التحصیلاس. مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، vahidvm60
(2011-08-04 ساعت 20:15)poone59 نوشته:  اما من گفتم نمی تونم توصیه نامه بگیرم چون با هیچ کدوم از اساتیدم رابطه ندارم و از فارغ التحصیلیم بیش از 10 سال گذشته و اونا احتمالا اصلا دیگه منو نمی شناسن و من نمی تونم بعد از 10-12 سال برم پیششون . شما گفتین که چه جوری توصیه نامه بگیرم اما من خواسته بودم لطفا به من بگین وقتی نمی تونم توصیه نامه بگیرم چه کار کنم ؟

در سایت بسیاری از دانشگاه ها ذکر شده که اگر سالهای زیادی از زمان آخرین مدرک تحصیلی شما میگذره، می تونید توصیه نامه هایی که از افراد حرفه ای که باهاشون در محیط کار سر و کار داشتین بیارید. اگر هم مصرحاً اینو ذکر نکردن، با یه ایمیل ساده براتون تأیید می کنن..

حتی در برخی رشته ها مثل MBA برخی دانشگاه ها اجباراً دو توصیه نامه حرفه ای میخوان!
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: hamed_gh ، tamanna ، poone59 ، Lucky Luke ، mehdi2014
(2011-08-04 ساعت 20:15)poone59 نوشته:  
(2011-08-04 ساعت 09:51)Hossein81 نوشته:  
(2011-08-03 ساعت 02:54)poone59 نوشته:  
سلام دوست عزیز
موفق باشید.

مرسی از جواب اما من گفتم نمی تونم توصیه نامه بگیرم چون با هیچ کدوم از اساتیدم رابطه ندارم و از فارغ التحصیلیم بیش از 10 سال گذشته و اونا احتمالا اصلا دیگه منو نمی شناسن و من نمی تونم بعد از 10-12 سال برم پیششون . شما گفتین که چه جوری توصیه نامه بگیرم اما من خواسته بودم لطفا به من بگین وقتی نمی تونم توصیه نامه بگیرم چه کار کنم ؟
منظورم از ریز نمرات خاص هم این بود که در ارسال 3 همین تاپیک یکی از بچه ها گفته از دانشگاه ریز نمرات مهر و موم شده بخواین و اونو ترجمه کنین اما من ریز نمراتم رو همراه دانشنامه تحویل گرفتم. خواستم بدونم این با اون فرقی داره؟ البته الان یه بار دیگه اون پست رو خوندم گویا در جواب کسی بود که فارغ التحصیل نشده و می خواست ریز نمرات دروس پاس کرده اش رو بگیره . من فکر کردم اون ریز نمرات مهر و موم شده برای فارغ التحصیلاس. مرسی
دوست گرامی ..من شرایط شمارو میفهمم ولی شما یکبارم که شده برید دانشگاهتون و سراغ اساتید رو بگیرید پیداشون که کردین اون مدرک و ریزنمرات رو نشون بدین و در خوستتون رو بگید ...اسم امریکا که بیاد همه چی یادشون میاد..باور کنید.Wink ( من خودم بعد از 5 سال رفتم) حداقل به امتحانش میرزه..100 سال دیگه هم که بگذرد شما فارغ التحصیل اونجا بودین و این حق شماست.
همون ریز نمرات که شما دارین درسته. واسه منم مهر موم و عسلی نداشت ..زمانیکه ترجمه شد اون موقع یه چند تا مهر میخوره روشون و پانچ میشه و اصطلاحا میگن مهر موم شده..البته اینکه من میگم واسه امثال ماست که میخوان به صورت دستی مدارکشون رو بیارن ونه به صورت پستی.
اگر اشتباهی گفنم دوستان عزیز که تجربشو دارن حرفمو اصلاح کنند...ممنون

Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: poone59 ، free_free ، Lucky Luke ، odiseh ، mehdi2014
(2011-08-22 ساعت 01:02)mtcanada نوشته:  سلام ببخشید من چندتا سوال داشتم

اگر برنده لاتاری نیستید، سؤالتون رو در تاپیک اشتباهی پرسیدید، چون شرایط برای کسانیکه مقیم آمریکا هستند کاملاً متفاوته.

برای اطلاع از شرایط پذیرش گرفتن دانشگاه ها و مطرح کردن سؤالات مرتبط با اون، به این سایت برید:

http://www.applyabroad.org/forum/
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
پاسخ