کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کار و اشتغال در آمریکا
سلام دوستان
ميگم بحث ارتش شد ميخواستم بدونم تو اين تبليغات نيرو دريايی دقيقاً چی به چیه؟
بعد يه سؤال ديگه هم اين که شرايط خاصی داره واسه رفتن به ارتش امريکا ؟ بايد شهروند امريکا باشيم چجوريه؟
از ايران هم ميشه رفت؟Big Grin
من يه چند وقته دنبال اينم که شرايط رفتن تو ارتش امريکا چيه...؟ کسيو گير نيوردم بدونه ممنون ميشم راهنمايی کنيد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان عزیز!
من یک پسر 17 ساله هستم که از بچگی وقتی اسم امریکا( به خصوص new york) میاد اصلا یجورایی میرفتم(هنوز هم میرم ) فضا و از الان هم دارم هدف هامو مشخص میکنم برای مهاجرت به امریکا.
میخواستم بدونم من بهتره در چه رشته ای تحصیل کنم و چه مهارت هایی رو یاد بگیرم که وقتی 7-8 سال دیگه اومدم امریکا یک کاری بتونم برای خودم جور کنم و حسرت اینو نخورم که ای کاش اینو یاد میگرفتم و ...
من الان زبان به اندازه ی محاوره روان بلدم و کامپیوتر هم بلدم(نه برنامه نویسی). حالا دو سوال از خدمت شما دوستان دارم:
1.چه مهارت و تحصیلاتی رو پیشنهاد میکنید یاد بگیرم که شغل مناسبی براش وجود داشته باشه؟
2.در کل برای اینکه وارد امریکا بشم و یه خونه و کار پیدا کنم,چقدر پول میخواد؟
اگر راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، Raio ، maaref
آخه پسر خوب اول باید ببینیم چطور می‌خوای بیای؟که برا شرایط و سن تو ویزا دانشجوئی خوبه.حالا باید ببینیم میتونی‌ از عهده مخارج بربیای.ببخش انقد روک میگم اما شیرین ماهی‌ ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ خرج زندگیت بدون شهریه دانشگاهه.فک نکن که آره آمریکا ریختن.حقوق رشته‌های فنی‌ و مهندسی‌ و کامپیوتر و پزشکی‌ و زیرمجموعهاش خوبه.
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، emankh101 ، Raio ، maaref
سلام دوست عزيز.
مهارت ها رو من نميتونم راهنمايي كنم چون آمريكا نيستم.
براي اينكه به آمريكا وارد بشي و خونه و كار و ... پيدا كني بايد به طور متوسط حدود 7000$ تا 17000$ كنار بزاري كه اونجا بدون كار و درآمد بتوني دوام بياري تا موقعي كه كار پيدا كني. (البته اين ميزان پولي كه گفتم ميتونه بسته به ايالت و شهر و موقعيت و يا تخصص فرد تغيير كنه).
پاسخ
تشکر کنندگان: Raio ، ParsTrader ، mohsen2008 ، maaref ، copol
(2010-12-26 ساعت 16:44)var نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزیز!
من یک پسر 17 ساله هستم که از بچگی وقتی اسم امریکا( به خصوص new york) میاد اصلا یجورایی میرفتم(هنوز هم میرم ) فضا و از الان هم دارم هدف هامو مشخص میکنم برای مهاجرت به امریکا.
میخواستم بدونم من بهتره در چه رشته ای تحصیل کنم و چه مهارت هایی رو یاد بگیرم که وقتی 7-8 سال دیگه اومدم امریکا یک کاری بتونم برای خودم جور کنم و حسرت اینو نخورم که ای کاش اینو یاد میگرفتم و ...
من الان زبان به اندازه ی محاوره روان بلدم و کامپیوتر هم بلدم(نه برنامه نویسی). حالا دو سوال از خدمت شما دوستان دارم:
1.چه مهارت و تحصیلاتی رو پیشنهاد میکنید یاد بگیرم که شغل مناسبی براش وجود داشته باشه؟
دقيقا من هم همين شرايط و همين سوالات رو دارم.
لطفا راهنمايي كنيد.
سنم هم همين هست و موقع انتخاب رشتمه.
نميدونم چي رو برم بخونم؟!
پزشكي يا مهندسي كامپيوتر؟

پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، OverLord ، maaref
(2010-12-27 ساعت 00:27)Raio نوشته:  
(2010-12-26 ساعت 16:44)var نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزیز!
دقيقا من هم همين شرايط و همين سوالات رو دارم.
لطفا راهنمايي كنيد.
سنم هم همين هست و موقع انتخاب رشتمه.
نميدونم چي رو برم بخونم؟!
پزشكي يا مهندسي كامپيوتر؟

سلام
اول نگاه کنید ببینید علاقه خودتون چی هست
اما در رشته های پزشکی و پرستاری و دندانپزشکی و کامپیوتر در بازار مهاجرت هندی و پاکستانی و چینی فراوونه در ضمن اگر با مدرک پزشکی برید امریکا و کانادا و ... انجا مجبورید 3 سال دوباره درس بخونید تا مدرکتون قبول کنند
اما الان در دنیا رشته برق صنعتی تقاضا زیاده اما این را هم بدونید که باید کار عملی بلد باشید و فقط با یک لیسانس خشک و خالی از یه دانشگاه درجه 3کاری نمی تونید کنید یعنی همزمان با درس خوندن بهتره از فنی حرفه ای هم اموزش ببینید و کار پاره وقت یکجا گیر بیارید تا بتونید به صورت کافی تجربه لازم را بدست بیارید
ولی در نهایت باید خوتون تصمیم بگیرید
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، OverLord ، Raio ، maaref ، Hornet ، parastoo mohajer ، copol
از راهنمایی همه دوستان خیلی ممنونم.
در مورد اینی که دوستمون گفت باید تا 17000 دلار بزاری کنار اون مشکلی نیست و امیدم هم برنده شدن تو لاتاری هست.فقط میخواستم رشته ای رو بخونم که تو امریکا هم بدردم بخوره. راستی من که گفتم دارم در مورد 7-8 سال بعد صحبت میکنم. یعنی میخوام درسمو اینجا(ایران) تموم کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، maaref ، ساقر ، copol
اگه از نظر مالي مشكل زيادي نداريد ، همونطور كه اشكان عزيز اشاره كرد تخصص هم تو كارتون مهمه و فقط مدرك شرط پيدا كردن و موفق بودن در كارتون نيست.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، var ، Raio ، mohsen2008 ، maaref ، AMIN3Y
از نظر مالی میتونم تا 15000 تا با خودم ببرم. ولی من اینقدر امریکا رو دوست دارم که حاضرم هر شغلی( حتی نظافت چی ) رو قبول کنم تا بعدا یکار بهتر پیدا کنم.بعد مساله دیگه اینه که ایا به نظر شما برای من که تمام امیدم فقط برنده شدن تو لاتاری هست چند درصد احتمال برنده شدن و اخذ green card هست؟(مگه راهه بهتری برای گرفتن ویزا به جز حالت دانشجویی و لاتاری که برای شرایط من مناسب باشه هست؟)
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، Raio ، maaref
به نظر من بهترین کار اینه که منتظر بمونید ببینید برنده میشید یا نه بعد این با این فکر ها ذهن خودتون رو مشغول کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، var ، merdax ، User ، maaref
آخه نميشه كه همينجور خودمون هم ندونيم داريم چيكار ميكنيم و در مورد رشته اي كه قراره تو دانشگاه بخونيم اطلاعاتي نداشته باشيم و بريم و بعد از فارغ التحصيل شدن برگرديم و گرين كارت شركت و كنيم و به فرض هم اگه برنده شديم اون موقع ميبينيم كه اي دل غافل ، اين رشته كه اصلا تو آمريكا هيچ بازار كاري نداره و يا اينكه درآمدش خيلي پايينه و به زور هم به اجاره خونه ميرسه. اون وقته كه خيلي ديره و نميشه كاري كرد و از اول نشست خوند و اينجاست كه ميشينيم و حسرت گذشته رو ميخوريم كه چرا مثلا نيومدم اين رشته رو بخونم كه الان تو آمريكا خيلي توپه و ... . Sad Smile

بله دوستان. بخاطر همين هست كه ميگيم الان از راهنمايي شما دوستان استفاده كنيم كه بعدا پشيمون نشيم. Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: var ، maaref ، Hornet ، ساقر
حالا که بحث به اینجا کشیده من به دوستانی که پلنهای درازمدت برای مهاجرت به آمریکا دارند و هنوز رشته تحصیلی خاصی رو شروع نکرده اند میگویم که رشته های کامپیوتری در هر سطحی بسیار کاربردیست مثلا فردی که فقط با چهارتا کلاس تعلیم وب دیزاین دیده اینجا برایش کار بیشتری هست تا کسی که دکترای جامعه شناسی دارد. البته اگر در زمینۀ کامپیوتری موردنظر واقعا کارت را بلدباشی نه صرف داشتن یک مدرک کامپیوتری. رشتۀ دیگری که اینجا کار برایش زیاد است و حقوق بسیار خوبی هم دارد پرستاریست که من شنیده ام که برای سرتیفیکیت گرفتن امتحانهایش هم سخت نیست و زود هم با حقوق خوب جذب بازار کار میشوی .ولی از تمام اینها مهم تر اینست که زبانتان را عالی کنید چون در اینجا کارهای فک زدنی و سر و کله زدن با مشتری بسیار زیاد است و اگر زبانتان خوب باشد با توجه به دوزبانه بودن، در ایالتهایی که مهاجر زیاد دارد شما جای پیشرفت بیشتری دارید تا کسی که فقط انگلیسی میداند .مثلا در یکی از بانکهای معروف آمریکا از یکی از مسولان بانک شنیدم که همکارش فقط به دلیل اینکه دوزبانه است و فارسی میداند شده رییس بخش . به نظرم خودتان را با رشته هایی که ارتباط مستقیم با زبان و فرهنگ دارند مثل رشته های انسانی و تاریخ و جعرافی و حقوق و علوم سیاسی و تئاتر و ... سرکارنگذارید و دنبال رشته ای باشد که جهانی باشد نه در ارتباط تنگاتنگ با زبان و فرهنگ و قوانین آن کشور. یعنی زبان بین المللی داشته باشد.زبانش علوم ریاضی و تجربی و فن باشد نه فرهنگ و زبان خاص یک کشور.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
(2010-12-30 ساعت 02:16)rasarasa نوشته:  حالا که بحث به اینجا کشیده من به دوستانی که پلنهای درازمدت برای مهاجرت به آمریکا دارند و هنوز رشته تحصیلی خاصی رو شروع نکرده اند میگویم که رشته های کامپیوتری در هر سطحی بسیار کاربردیست مثلا فردی که فقط با چهارتا کلاس تعلیم وب دیزاین دیده اینجا برایش کار بیشتری هست تا کسی که دکترای جامعه شناسی دارد. البته اگر در زمینۀ کامپیوتری موردنظر واقعا کارت را بلدباشی نه صرف داشتن یک مدرک کامپیوتری. رشتۀ دیگری که اینجا کار برایش زیاد است و حقوق بسیار خوبی هم دارد پرستاریست که من شنیده ام که برای سرتیفیکیت گرفتن امتحانهایش هم سخت نیست و زود هم با حقوق خوب جذب بازار کار میشوی .ولی از تمام اینها مهم تر اینست که زبانتان را عالی کنید چون در اینجا کارهای فک زدنی و سر و کله زدن با مشتری بسیار زیاد است و اگر زبانتان خوب باشد با توجه به دوزبانه بودن، در ایالتهایی که مهاجر زیاد دارد شما جای پیشرفت بیشتری دارید تا کسی که فقط انگلیسی میداند .مثلا در یکی از بانکهای معروف آمریکا از یکی از مسولان بانک شنیدم که همکارش فقط به دلیل اینکه دوزبانه است و فارسی میداند شده رییس بخش . به نظرم خودتان را با رشته هایی که ارتباط مستقیم با زبان و فرهنگ دارند مثل رشته های انسانی و تاریخ و جعرافی و حقوق و علوم سیاسی و تئاتر و ... سرکارنگذارید و دنبال رشته ای باشد که جهانی باشد نه در ارتباط تنگاتنگ با زبان و فرهنگ و قوانین آن کشور. یعنی زبان بین المللی داشته باشد.زبانش علوم ریاضی و تجربی و فن باشد نه فرهنگ و زبان خاص یک کشور.
سارا جان قربونت اگر در باره امتحانات پرستاری و مراحلش اطلاعاتی داری لطفا دریغ نکن یا اگر کسی هموطن تو این رشته که این مراحل رو طی کرده باشه میشناسی میانجیگری کن خدا عوضت بده !هزار در دنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref
تقریبا در همه ایالت ها برای رشته میکروبیولوژی کار پیدا میشه.
از کار کردن در آزمایشگاه های تشخیصی تا تولیدی های غذایی و دارویی و فراورده های بیوتکنولوژی.
اینها را با توجه به جستجوی شغل ها در اینترنت عرض می کنم.

اگر دوستان در مورد بازار کار میکروبیولوژیست ها در آمریکا، میزان درآمد دریافتی در ساعت، و نیاز به گواهی و یا تایید احتمالی مدرک از سوی مرجعی خاص در آمریکا اطلاعاتی دارند ممنون میشم بهره مند بشم.
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، emankh101 ، AMIN3Y ، MARINES ، Sahar-Germany ، Hornet ، parastoo mohajer ، m.ab ، copol
(2010-12-30 ساعت 15:43)anab نوشته:  
(2010-12-30 ساعت 02:16)rasarasa نوشته:  حالا که بحث به اینجا کشیده من به دوستانی که پلنهای درازمدت برای مهاجرت به آمریکا دارند و هنوز رشته تحصیلی خاصی رو شروع نکرده اند میگویم که رشته های کامپیوتری در هر سطحی بسیار کاربردیست مثلا فردی که فقط با چهارتا کلاس تعلیم وب دیزاین دیده اینجا برایش کار بیشتری هست تا کسی که دکترای جامعه شناسی دارد. البته اگر در زمینۀ کامپیوتری موردنظر واقعا کارت را بلدباشی نه صرف داشتن یک مدرک کامپیوتری. رشتۀ دیگری که اینجا کار برایش زیاد است و حقوق بسیار خوبی هم دارد پرستاریست که من شنیده ام که برای سرتیفیکیت گرفتن امتحانهایش هم سخت نیست و زود هم با حقوق خوب جذب بازار کار میشوی .ولی از تمام اینها مهم تر اینست که زبانتان را عالی کنید چون در اینجا کارهای فک زدنی و سر و کله زدن با مشتری بسیار زیاد است و اگر زبانتان خوب باشد با توجه به دوزبانه بودن، در ایالتهایی که مهاجر زیاد دارد شما جای پیشرفت بیشتری دارید تا کسی که فقط انگلیسی میداند .مثلا در یکی از بانکهای معروف آمریکا از یکی از مسولان بانک شنیدم که همکارش فقط به دلیل اینکه دوزبانه است و فارسی میداند شده رییس بخش . به نظرم خودتان را با رشته هایی که ارتباط مستقیم با زبان و فرهنگ دارند مثل رشته های انسانی و تاریخ و جعرافی و حقوق و علوم سیاسی و تئاتر و ... سرکارنگذارید و دنبال رشته ای باشد که جهانی باشد نه در ارتباط تنگاتنگ با زبان و فرهنگ و قوانین آن کشور. یعنی زبان بین المللی داشته باشد.زبانش علوم ریاضی و تجربی و فن باشد نه فرهنگ و زبان خاص یک کشور.
سارا جان قربونت اگر در باره امتحانات پرستاری و مراحلش اطلاعاتی داری لطفا دریغ نکن یا اگر کسی هموطن تو این رشته که این مراحل رو طی کرده باشه میشناسی میانجیگری کن خدا عوضت بده !هزار در دنیا
این بسته به این هست که کدام ایالت باشید . شرایط امتحان بورد برای همه
رشته ها تو هر ایالت متفاوت هست
اینجا درست 50 کشوره !
موفق باشید

آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان