کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کار و اشتغال در آمریکا
(2010-11-18 ساعت 22:34)unemployed نوشته:  سلام دوستان
ميگم بحث ارتش شد ميخواستم بدونم تو اين تبليغات نيرو دريايی دقيقاً چی به چیه؟
بعد يه سؤال ديگه هم اين که شرايط خاصی داره واسه رفتن به ارتش امريکا ؟ بايد شهروند امريکا باشيم چجوريه؟
از ايران هم ميشه رفت؟Big Grin
من يه چند وقته دنبال اينم که شرايط رفتن تو ارتش امريکا چيه...؟ کسيو گير نيوردم بدونه ممنون ميشم راهنمايی کنيد.
http://www.goarmy.com/learn.html
این سایت راهنمای خوبی درباره پیوستن به ارتش آمریکاست. در این سایت شما می توانید شغلهای مورد نیاز را پیدا کنید و شرایط پیوستن به ارتش را بخوانید. در این سایت سنجه ای وجود دارد که با انتخاب کردن گزینه های آن برای شما مشخص می شود که چه شغلی در ارتش آمریکا مناسب شماست.

در حال حاضر برای ایرانیان علاوه بر شغلهای دیگر در ارتش آمریکا برای مترجمی فارسی هم استخدام می شود.
پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami ، emankh101 ، OverLord ، Lamborghini ، unemployed ، MARINES ، free_free ، Hornet
ببخشید هر چی گشتم جای مناسبی برای سوالم پیدا نکردم!
سوال من یکم کلی هست ولی اگه لطف کنید جواب بدین ممنون میشم:
هزینه ی حد اکثر 6 ماه زندگی در نیویورک تا پیدا شدن کار برای کسی که توی یک استودیو زندگی کنه و خورد و خوراک خیلی ساده( فقط سیب زمینی اب پز) داشته باشه چقدر میشه؟؟
در ضمن وضعیت کار در نیویورک چطور است؟حداقل کاری مثل فروشندگی یا تمیز کردن یک مغازه که پیدا میشود ؟؟؟!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-02-03 ساعت 11:53)var نوشته:  ببخشید هر چی گشتم جای مناسبی برای سوالم پیدا نکردم!
سوال من یکم کلی هست ولی اگه لطف کنید جواب بدین ممنون میشم:
هزینه ی حد اکثر 6 ماه زندگی در نیویورک تا پیدا شدن کار برای کسی که توی یک استودیو زندگی کنه و خورد و خوراک خیلی ساده( فقط سیب زمینی اب پز) داشته باشه چقدر میشه؟؟
در ضمن وضعیت کار در نیویورک چطور است؟حداقل کاری مثل فروشندگی یا تمیز کردن یک مغازه که پیدا میشود ؟؟؟!!!

دوست گرامی به تاپیک ایالت نیویورک مراجعه کنید اطلاعات خوبی دریافت میکنید.
http://mohajersara.com/showthread.php?ti...6#pid95296
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، OverLord ، frozen mind ، maxsupermax ، coming soon ، AMIN3Y ، MARINES ، lorecance ، pr.kia ، Lucky Luke
با سلام به همه دوستان عزیز
از اونجا که تمام راههای مهاجرت سخت هست و مرد راه میخواهد، یک راه به نظر من رسیده که میخوام در موردش صحبت کنیم( راه های سرمایه گذاری )
ایجاد کار در امریکا

برای راه اندازی یک رستوران حداقل چقدر پول لازم هست؟
پمپ بنزین چطور؟
یک سوپر مارکت؟
با ۱۰۰-۵۰۰ میلیون چکار هایی میشه انجام داد برای اقامت گرفتن
تنها چیزی که موفقیتهای ما را محدود میسازد، تفکری ست که به ما میگوید نمیتوانی موفق شوی
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، mavarfan ، OverLord ، SH1A2R3 ، leila57
توی این تاپیکها دوستان در مورد این موضوع توضیحات کاملی دادند..امیدوارم بعد از خوندن اونها بتونید به جواب سوالتون برسید ..اگر هم جواب نگرفتید لطفا سوالتون رو توی یکی از همین تاپیکها دنبال کنید ..
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=1887

http://mohajersara.com/showthread.php?ti...9#pid97139

http://mohajersara.com/showthread.php?tid=2479
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: mahdis ، ParsTrader ، Ali Sepehr ، armido ، mavarfan ، OverLord ، AMIN3Y ، parastoo mohajer ، Lucky Luke ، Mehrnak
با تشكر از همه دوستان خوبي كه اطلاعات و تجربياتشونو اينجا به اشتراك گذاشتن.
ميخواستم بدونم وضيعت بازار كار خريد خارجي اونجا چطوره
من كارشناس مديريت بازرگاني هستم و حدود 5 سال سابقه كار در زمينه خريد و واردات جنس از اروپا و چين را دارم
آيا ميتونم اميدوار باشم با اومدن آمريكا كار خوبي داشته باشم و چه مناطقي امكان كار بهتر واسه رشته من هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: lorecance ، jazirehh
خیلی دوست دارم به همه دوستانی که اینجا سوال پرسیدند کمک کنم اما من در همه زمینه ها تخصص ندارم.
ببینید برای اینکه بدونید تو آمریکا چه کاری برای شما وجود داره بهترین راه اینه که به عنوان یک متقاضی کار در سایتها به دنبال کار بگردید. سایتهای خیلی زیادی هستند. اول عنوان موقعیت شغلی که مد نظرتون هست رو به انگلیسی ترجمه کنید و بعد به دنبال کار تو اون زمینه بگردید. با چند روز گشت و گذار به طور قابل اعتمادی دستتون میاد که بازار کارتون در چه حدیه.
برای اینکه بدونید چقدر حقوق می تونید بگیرید هم می تونید از این سایت استفاده کنید: http://www.payscale.com/
به نظر من تمام دوستانی که مهارت و سابقه کار دارند اینجا می تونند کار پیدا کنند. فقط کافیه انگلیسی خودشون رو بهتر کنند.(دقت کنید گفتم بهتر نه اینکه مثل یه امریکایی صحبت کنند) و اینکه وقت و انرژی روی این قضیه بذارند.
برای تمام رشته هایی که در ایران تدریس میشه اینجا کار وجود داره و هیچ فارغ التحصیلی اینجا مجبور به مسافرکشی نیست. حتی برای خیلی از رشته ها که در ایران بصورت آکادمیک تدریس نمیشه اینجا دانشگاه ها دوره دارند و همه چیز رو به بصورت علمی تدریس می کنند.
موفق و پیروز باشید همه
پاسخ
سلام. من تازه عضو شدم و یه سوال داشتم. واسه من که مهندس برق هستم و سابقه کار هم ندارم هم کار گیر میاد تو لس آنجلس؟
منظورم کاری که حقوقش خوب باشه که بشه با درآمدش یه نفره زندگی کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: lorecance
کسی اینجا تا حالا رنگ ارتش آمریکا رو از نزدیک ندیده فکر کنم...لول Big Grin Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
من با مدرك ديپلم و 900 ساعت مدرك فني حرفه اي برق صنعتي و 10 سال سابقه كار با شركتهايي مثل durr آلمان در زمينه نصب و راه اندازي خط رنگ خودرو در ايران خودرو خراسان و كار با شركت زيمنس دماتيك در راه اندازي انبار مكانيزه قطعات پرسي ايران خودرو و كار با شركت loedige آلمان در زمينه نصب و راه اندازي كارگو ترمينال فرودگاه امام خميني ،اميدي به پيدا كردن كار برام هست يا نه؟
تو چه ايالتي برام بيشتر كار هست در ضمن امن هم باشه
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref
سلام به همه ی دوستان عزیزم " بعد از چند ماه، وقت کردم که دوباره بیام یه سر به سایت بزنم. تازه فهمیدم چرا بعضی‌ از افراد سایت بعد از مهاجرت غیب میشن " مثل خود من که یه زمانی‌ شب‌ها تا صبح تو مهاجرسرا بودم" خلاصه که اینجا تا چشم به هم میزنی‌ رسیدی به آخر هفته. الان ما حدود ۸ ماه است که اینجا هستیم ولی‌ خبری از کار نیست و اوضاع کار خیلی‌ خرابه " خیلییییی، و دوست عزیزی که پرسیدید با ۴ میلیون چند وقت می‌شه زندگی‌ کرد ؟ اگه میاید لوس انجلس این پول خرج ۱ ماه هستش و به این راحتی‌‌ها هم کار پیدا نمی‌شه. امیدوارم بتونم زود به زود به سایت سر بزنم.

به امید موفقیت برای همه .

بیایید سریال قهوه ی تلخ رو کپی نکنیم تا با این کار کمکی کرده باشیم و فرهنگ سازی را از امروز شروع کنیم .

پاسخ
سلام من مدرک کاردانی عمران-ساختمانهای بتنی,و10 سال سابقه اجرا و مدیریت کارگاهای ساختمانی دارم, و همسرم هم کاردانی معماری داره,میخواستم بدونم بهترین شهرهایی که بازار کار مرتبط دارن کدوما هستن و حداقل دستمزد چقدره و آیا شرکتهای ایرانی مرتبط با این کار رو میشناسید؟ قبلاًاز راهنمایی همه دوتان سپاسگذارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: lorecance ، maaref
(2011-04-27 ساعت 10:08)khashayar6310 نوشته:  سلام به همه ی دوستان عزیزم " بعد از چند ماه، وقت کردم که دوباره بیام یه سر به سایت بزنم. تازه فهمیدم چرا بعضی‌ از افراد سایت بعد از مهاجرت غیب میشن " مثل خود من که یه زمانی‌ شب‌ها تا صبح تو مهاجرسرا بودم" خلاصه که اینجا تا چشم به هم میزنی‌ رسیدی به آخر هفته. الان ما حدود ۸ ماه است که اینجا هستیم ولی‌ خبری از کار نیست و اوضاع کار خیلی‌ خرابه " خیلییییی، و دوست عزیزی که پرسیدید با ۴ میلیون چند وقت می‌شه زندگی‌ کرد ؟ اگه میاید لوس انجلس این پول خرج ۱ ماه هستش و به این راحتی‌‌ها هم کار پیدا نمی‌شه. امیدوارم بتونم زود به زود به سایت سر بزنم.

به امید موفقیت برای همه .

خیلی متاسفم که این رو اینجا می خونم. امیدوارم هرچه زودتر کار پیدا کنید. می تونم بپرسم زمینه کاری تون چیه؟ تا حالا چه اقداماتی کردید؟
پاسخ
تشکر کنندگان: MARINES ، emankh101 ، Hornet ، OverLord ، maaref ، lorecance ، yakuza ، erica
(2011-04-28 ساعت 11:59)MARINES نوشته:  دمت گرم خشايار جان ولي من مي خوام برم new york فكر نمي كنم فرق زيادي داشته باشه شما كه دنبال كار مي گرديد چرا نميريد ارتش برو يه تفنگدار شو من اگه الان new york بودم يك لحظه هم درنگ نمي كردم ولي اميدوارم شغل خوبي گيرت بياد خاتمه ي جنگ را فقط كشته شدگان مي دانند (افلاطون)

کار تو ارتش انقدرها هم که شما فکر میکنید خوب نیست. فکر چند وقت بعدتون هم باشید. اگه بعد از چند وقت کار کردن در ارتش تصمیم بگیرید که ارتش رو ترک کنید و کار دیگری داشته باشید اوضاعتون از تازه وارد ها هم بدتر خواهد بود.
اصولا شرکتها و ادارات امریکایی علاقه ای به استخدام کارمندان سابق ارتش ندارند. دلیلش هم این است که کارمندان ارتش (به قول اینا) تو واچ لیست هستند و شرکتها دوست ندارند کسی رو استخدام کنند که به احتمال حتی یک درصد ممکن باشه براشون مشکل درست کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، emankh101 ، MARINES ، OverLord ، maaref ، lorecance ، majorsoly ، erica
(2010-03-16 ساعت 16:43)Jav3 نوشته:  فكر مي كنم بايد يه رزومه درست و حسابي آماده كنين. بعد برين تو سايت شركتهايي كه تو زمينه كاري شما فعالن و به بخش كاريابي شون سر بزنين
يه سري سايتهاي كاريابي هست. مي تونين سرچ كنين
http://msn.careerbuilder.com
http://www.oilcareers.com (مشاغل صنايع نفت و گاز)
www.jobopenings.net
hotjobs.yahoo.com
www.craigslist.org

اگه تو زمينه هاي نفت، گاز و پتروشيمي تخصص دارين من آدرس يه سري شركتهاي نفتي آمريكايي رو دارم.خواستين ميفرستم

سلام به همه دوستان و تشکر از Jav3 بابت راهنماییشون. اما من یه سوال دارم. اونم اینه که من در یکی از این سایت های کاریابی متوجه شدم که اونا پیش فرض رو بر این مبنا گذاشتن که شما همین الان توی آمریکا مقیم هستید. اینو وقتی میخواستم اپلای کنم متوجه شدم. لطفا بگید چکار باید بکنیم و اصلا امکانش هست که از ایران برای شغلی اپلای کرد یا نه؟ لطفا راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، mml ، emankh101 ، OverLord ، maaref ، jazirehh ، erica

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان