کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مصاحبه - آنکارا
(2015-11-13 ساعت 12:42)behdad57 نوشته:  
(2015-11-13 ساعت 10:29)Hamed.nf نوشته:  
(2015-11-13 ساعت 02:52)behdad57 نوشته:  سلام دوستان

از آن بچه‌ها که تازه رفتن آنکارا سوال داشتم

آیا قابل رفتن جایی و توی سایت خاصی‌ کاری باید بکنیم؟

مثلا من دیدمم میگم دفتر پست رو مشخص کنیم می‌شه راهنمائی کنید جریان چیه؟

ممنون از همگی‌

شما تو همون سايتي كه وقت سفارت رو انتخاب ميكنيد بايد PTT ( پست انتخابي برأي دريافت ويزا) رو هم انتخاب كنيد و مبلغ حدودا ١٦٥$ هم پرداخت ميكنيد. يا دتون نره كه بعد از مشخص شدن وقت سفارت بايد بريد تو سايت دكتر و وقت بگيريد. مراحلي كه گفتم برأي ويزاي مهاجرتي ( خودم K1 ) و مصاحبه در انكارا هست.

وقتِ سفارتو من انتخاب نکردم . خودشون ایمیل زدن تاریخ و ساعت رو گفتن، حالا یعنی‌ چی‌؟؟؟؟؟ باید باز وقت بگیرم؟

لینک آن آدرسِ سایتو میدین؟

مرسی‌

من فكر ميكنم ويزاي شما K1 نيست و مراحل ان فرق دارد ولي تا اونجايي كه من اطلاع دارم ( برأي ويزاي نامزدي ) شما بايد قبل از مصاحبه فرم DS 160 رو پر كنيد و در سايت http://www.usvisa-info.com يك اكانت بسازيد و مبلغ ١٦٥ يا ٢٦٥$ (مطمئن نيستم ) رو واريز كرده و محل PPT رو هم مشخص كنيد . ايميلي از طرف CSC به شما زده ميشه كه رسيد پرداخت مبلغ مصاحبه و محل PTT رو به شما ميده كه تو روز مصاحبه بايد اونا رو داشته باشيد. در كل ويزاتون هر چي كه باشه شما ميتونيد كل مراحل اداريش رو از زمان شروع تا زمان دريافت ويزا از لينك زير پيدا كنيد.
http://turkey.usembassy.gov/mobile/immig...ories.html
http://turkey.usembassy.gov/mobile/visa_categories.html
كتگوري ويزاتو از لينك هاي بالا پيدا كن و همون كارارو انجام بده
ویزا K1
اقدام اولیه March 2015
اپرو May 2015
دریافت نامه مصاحبه July 2015
مصاحبه 2015 August
نتیجه Administrative Processing
تاريخ كلير شدن 2016 January 
تاریخ ورود به امریکا 2016 March
تاريخ سيتيزن شدن June 2021
پاسخ
تشکر کنندگان: طناز12
(2015-11-13 ساعت 12:42)behdad57 نوشته:  
(2015-11-13 ساعت 10:29)Hamed.nf نوشته:  
(2015-11-13 ساعت 02:52)behdad57 نوشته:  سلام دوستان

از آن بچه‌ها که تازه رفتن آنکارا سوال داشتم

آیا قابل رفتن جایی و توی سایت خاصی‌ کاری باید بکنیم؟

مثلا من دیدمم میگم دفتر پست رو مشخص کنیم می‌شه راهنمائی کنید جریان چیه؟

ممنون از همگی‌

شما تو همون سايتي كه وقت سفارت رو انتخاب ميكنيد بايد PTT ( پست انتخابي برأي دريافت ويزا) رو هم انتخاب كنيد و مبلغ حدودا ١٦٥$ هم پرداخت ميكنيد. يا دتون نره كه بعد از مشخص شدن وقت سفارت بايد بريد تو سايت دكتر و وقت بگيريد. مراحلي كه گفتم برأي ويزاي مهاجرتي ( خودم K1 ) و مصاحبه در انكارا هست.

وقتِ سفارتو من انتخاب نکردم . خودشون ایمیل زدن تاریخ و ساعت رو گفتن، حالا یعنی‌ چی‌؟؟؟؟؟ باید باز وقت بگیرم؟

لینک آن آدرسِ سایتو میدین؟

مرسی‌

شما باید برید به سایت usvisa-info.com کشور ترکیه رو انتخاب کنید یه اکانت درست کنید و اونجا پستی که ویزا رو بهش تحویل میدن انتخاب کنید.
معمولا پیشنهاد میشه که yeneshehir رو انتخاب کنید که شنبه ها هم بازه. این پست در منطقه cankaya هست
كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان: amirsalehish ، shadoow ، طناز12
سلام دوستان
از اونایی که رفتن سفارت آنکارا یک سوال داشتم
عکس پرسنلی 5در5 تو ایران انداختین بردین یا اونجا آنکارا جای خاصی هست که باید عکس بگیریم.
مرسی از همگی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-11-17 ساعت 18:32)behdad57 نوشته:  سلام دوستان
عکس پرسنلی ۵در۵ تو ایران انداختین بردین یا اونجا آنکارا جای خاصی هست که باید عکس بگیریم.
مرسی از همگی
نه خودشون با وبکم می گیرن. بردن عکس لازم نیست

CR1
ارسال مدارک به uscis:در تاریخ  14agu 2014
اپروو مدارک: یک هفته بعد
rfe اول: 2015  2FEB  (نقص مدارک: عدم ارسال g-325)
اپروو:2015 25feb
ارسال به DOS : در تاریخ 5MAR
دریافت کیس نامبر از NVC: در تاریخ  19MAR
سفارت: آنکارا
تایید پرداخت های IV و AOS : در تاریخ 23MAR
رسیدن پکیج مدارک  و فرم های مربوط به IV و AOS به NVC در تاریخ:14April
تکمیل مدارک : 6August
دریافت ایمیل وقت مصاحبه : 2FEB
وقت مصاحبه: 24March
نتیجه ی مصاحبه: AP
آپدیت هایceac  به ترتیب: 24مارچ،  25 مارچ،28 مارچ،31 مارچ،7جون(ایمیل)،28جون(ایمیل)،25 جولای (ایمیل)،2 سپتامبر (ایمیل)،14 سپتامبر (دو خطی)، 4 اکتبر or
کلیرنس: 4 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، طناز12
دوستان کسی جدیدا از سفارت آنکار وقت مصاحبه نگرفته؟
F2A /ANK2015
ورمونت سرویس # کالیفرنیا سرویس
رسید نامبر :  31 مارچ 2014    
اپروو :   22 آپریل 2015
مصاحبه:  19 ژانویه 2016
دریافت ویزا:  8 مارچ 2016

یا حق
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-11-17 ساعت 19:22)mobydick نوشته:  
(2015-11-17 ساعت 18:32)behdad57 نوشته:  سلام دوستان
عکس پرسنلی ۵در۵ تو ایران انداختین بردین یا اونجا آنکارا جای خاصی هست که باید عکس بگیریم.
مرسی از همگی
نه خودشون با وبکم می گیرن. بردن عکس لازم نیست

برای معاینه پزشکی خودشون با وبکم می گیرن و نیازی نیست. برای سفارت حتما لازمه که با خودتون ببرین. تقریبا همه عکاسی ها تو ایران این عکس رو می گیرن که به عکس لاتاری هم معروفه.
ارسال مدارک 10-01-2015
دریافت رسیت نامبر 13-01-2015
اپروو 10-07-2015
دریافت کیس نامبر و ایمیل از سفارت آنکارا 12-08-2015
مصاحبه 19-10-2015، نتیجه مصاحبه AP
کلیرنس 11-01-2016
آپدیت در سایت سفارت 0
آپدیت در سایت CEAC سیس، 21-10-2015، 04-01-2016، 05-01-2016، 07-01-2016 (تبدیل / به or در متن)، 11-01-2016
بازگشت به سفارت برای دریافت ویزا 08-02-2016، دریافت ویزا 20-02-2016، ورود به آمریکا از واشنگتن 20-02-2016
ارسال فرم های گرین کارت و اجازه کار و اجازه ورود 17-05-2016، انگشت نگاری 07-07-2016
تایید درخواست اجازه کار و ورود 15-08-2016، دریافت کومبو کارت 22-08-2016
دریافت گرین کارت 2 ساله بدون مصاحبه 19-10-2017
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، shadoow
دوستان عزیز سلام ما دیروز از آنکارا برگشتیم دوستی که راجب عکس پرسیدن ما تو ایران عکس انداختیم
F2A
priority  date :20 May 2016  
approved :30 Sep 2016
case number:1 Nov 2016
Invoice ID number : 22 Sep 2017
confirmation number:24 Sep 2017
complete:25 Dec 2017
Interview:31May 2018
Result : waiting
پاسخ
تشکر کنندگان: mani_badb0y
(2015-12-07 ساعت 10:15)melon نوشته:  دوستان عزیز سلام ما دیروز از آنکارا برگشتیم دوستی که راجب عکس پرسیدن ما تو ایران عکس انداختیم

سلام دوست عزیز میشه یه خلاصه ای از پروندتون بزارید ممنون میشم.ضمنا وضعیت سفارت انکارا به چه صورت بود ؟؟؟
IR1
ارسال مدارک: 22/1/2014
ایمیل تایید مدارک: 27/1/2014
اپروو: 22/7/2014
دریافت کیس نامبر: 29/08/2014
سفارت: انکارا
تحویل مدارک ان وی سی: 29/12/2014
ایمیل تکمیل مدارک: 12/08/2015
ایمیل مصاحبه: 2/2/2016
زمان مصاحبه: 2016.March.29
نتیجه مصاحبه: AP
اپدیت همراه با دو خطی  NOV.07.2016
اپدیت اور(or)  NOV.16.2016  
تاریخ دریافت ایمیل کلیری  NOV.17.2016
تاریخ دریافت ویزا 7 دسامبر 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: hosseinslm
دوستان سلام

بالاخره نوبت نوشتن من هم رسید. کیس ازدواجی .

از اولش میگم که من ایمیل وقت مصاحبه گرفتم و واکسن ها رو زدم که مننژیت لازم نیسن و mmr را باید از 20 روز قبل زد و آزمایش تیتراسیون هم برای آبل مرغان به دردم نخورد . دفتر پست هم مشخص کردم و با مدارک کامل رفتم به سمت آنکارا .
همون روز که رسیدم کارای پزشکی را انجام دادم که 227 دلار شد و 2 روز بعد رفتم سفارت که خیلی شلوغ نبود و کلا هیچ چیز ترسناک و استرس زایی نداره .
رفتم داخل و خانم قرمز پوش معروف به من شماره داد و با صدای زنگ اول و دیدن شمارم مدارک را دادم زنگ دوم اثر انگشت و سوم مصاحبه که یک خانم جوان بودن با یکسری سوال های تکراری که بعد از آن برگه صورتی کلرینس و پاسپورت و مدارک را به من برگردوند و گفت 3 هفته دیگه کار شما تموم است !!!!!!!!!!!!!!!!SadSad
من که باور نکردم و برگشتم ولی در عین ناباوری 10 روز بعد کلیر شدم و دوباره برگشتم آنکارا و پاسپورت را تحویل دادم. ولی نامه ای با ما زدن که under section 221g پرونده شما رد شده و دست از پا دراز تر به وطن برگشتم.Sad
دیگه خودم هم امیدی نداشتم ولی خداوند خیلی بزرگ است .
بعد از 15 روز ایمیل دیگری به من زدن که پاسپورت را بیاورم و برای بار سوم رفتم و این یار ویزا را گرفتم.
امیدوارم همه شما دوستان به هدفتان برسید .
اگر سوالی دارید من در خدمت شما هستم .
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، طناز12 ، behnamshokri ، shadoow ، عدلی ، kasra
(2015-12-07 ساعت 15:20)آیین آنیتا نوشته:  دوستان سلام

از اولش میگم که من ایمیل وقت مصاحبه گرفتم و واکسن ها رو زدم که مننژیت لازم نیسن و mmr را باید از 20 روز قبل زد و آزمایش تیتراسیون هم برای آبل مرغان به دردم نخورد . دفتر پست هم مشخص کردم و با مدارک کامل رفتم به سمت آنکارا .
همون روز که رسیدم کارای پزشکی را انجام دادم که 227 دلار شد و ۲ روز بعد رفتم سفارت که خیلی شلوغ نبود و کلا هیچ چیز ترسناک و استرس زایی نداره .
رفتم داخل و خانم قرمز پوش معروف به من شماره داد و با صدای زنگ اول و دیدن شمارم مدارک را دادم زنگ دوم اثر انگشت و سوم مصاحبه که یک خانم جوان بودن با یکسری سوال های تکراری که بعد از آن برگه صورتی کلرینس و پاسپورت و مدارک را به من برگردوند و گفت ۳ هفته دیگه کار شما تموم است !!!!!!!!!!!!!!!!SadSad
من که باور نکردم و برگشتم ولی در عین ناباوری ۱۰ روز بعد کلیر شدم و دوباره برگشتم آنکارا و پاسپورت را تحویل دادم. ولی نامه ای با ما زدن که under section 221g پرونده شما رد شده و دست از پا دراز تر به وطن برگشتم.Sad
بعد از 15 روز ایمیل دیگری به من زدن که پاسپورت را بیاورم و برای بار سوم رفتم و این یار ویزا را گرفتم.
سلام
خوشحالم که بلاخره ویزا رو دادن
میتونم بپرسم چرا کیس رد شد؟ بعد از رد شدن اقدام خاصی انجام دادین؟ و چطور شد که بعد از 15 رو دوباره ایمیل دادن که بیاین؟

CR1
آپدیت هایceac  به ترتیب: 24مارچ،  25 مارچ،28 مارچ،31 مارچ،7جون(ایمیل)،28جون(ایمیل)،25 جولای (ایمیل)،2 سپتامبر (ایمیل)،14 سپتامبر (دو خطی)، 4 اکتبر or
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، طناز12 ، عدلی
(2015-12-07 ساعت 15:31)mobydick نوشته:  

همون روز که رسیدم کارای پزشکی را انجام دادم که 227 دلار شد و ۲ روز بعد رفتم سفارت که خیلی شلوغ نبود و کلا هیچ چیز ترسناک و استرس زایی نداره .
رفتم داخل و خانم قرمز پوش معروف به من شماره داد و با صدای زنگ اول و دیدن شمارم مدارک را دادم زنگ دوم اثر انگشت و سوم مصاحبه که یک خانم جوان بودن با یکسری سوال های تکراری که بعد از آن برگه صورتی کلرینس و پاسپورت و مدارک را به من برگردوند و گفت ۳ هفته دیگه کار شما تموم است !!!!!!!!!!!!!!!!SadSad
من که باور نکردم و برگشتم ولی در عین ناباوری ۱۰ روز بعد کلیر شدم و دوباره برگشتم آنکارا و پاسپورت را تحویل دادم. ولی نامه ای با ما زدن که under section 221g پرونده شما رد شده و دست از پا دراز تر به وطن برگشتم.Sad
سلام
میتونم بپرسم چرا کیس رد شد؟ بعد از رد شدن اقدام خاصی انجام دادین؟ و چطور شد که بعد از 15 رو دوباره ایمیل دادن که بیاین؟

ممنون .
چیزی توضیح ندادن .
نه.
هنوز خودم هم نمی دونم برای پروندم چه اتفاقی افتاد .
پاسخ
تشکر کنندگان: طناز12 ، عدلی
(2015-12-07 ساعت 15:49)آیین آنیتا نوشته:  
(2015-12-07 ساعت 15:31)mobydick نوشته:  

سلام

CR1
پاسخ
تشکر کنندگان: طناز12 ، عدلی
دوستان عزیز چند تا سوال دارم ممنون میشم جواب بدید.

1- اینکه من روز سه شنبه مصاحبه دارم اگه دوشنبه صبح اول وقت کار مدیکالم رو انجام بدم ، تا عصر می تونم جواب بگیرم؟

2- میشه با پرداخت مبلغ اضافی جواب مدیکال رو یک روزه گرفت؟ اگه آره چطور باید هماهنگ کنم و با کی؟

3- انتخاب مرکز پست اجباریه؟

4- اینکه برای مدیکال علاوه بر نامه مصاحبه و پاسپورت چیز دیگه ای هم لازمه؟

5- من برای uscis یک سری ترجمه کامل مدارک با مهر دادگستری فرستادم و یک سری جدید هم برای nvc . حالا دوباره خواسته شده با خودم ببرم سفارت ، به نظر شما این بار هم باید مهر دادگستری باطل بشه و یا همون ترحمه ها با مهر دارالترجمه کافیه؟

ممنون از توجه
F2A /ANK2015
ورمونت سرویس # کالیفرنیا سرویس
رسید نامبر :  31 مارچ 2014    
اپروو :   22 آپریل 2015
مصاحبه:  19 ژانویه 2016
دریافت ویزا:  8 مارچ 2016

یا حق
پاسخ
تشکر کنندگان: hamidoo_b
(2015-12-07 ساعت 19:25)طناز12 نوشته:  دوستان عزیز چند تا سوال دارم ممنون میشم جواب بدید.

۱- اینکه من روز سه شنبه مصاحبه دارم اگه دوشنبه صبح اول وقت کار مدیکالم رو انجام بدم ، تا عصر می تونم جواب بگیرم؟

۲- میشه با پرداخت مبلغ اضافی جواب مدیکال رو یک روزه گرفت؟ اگه آره چطور باید هماهنگ کنم و با کی؟

۳- انتخاب مرکز پست اجباریه؟

۴- اینکه برای مدیکال علاوه بر نامه مصاحبه و پاسپورت چیز دیگه ای هم لازمه؟

۵- من برای uscis یک سری ترجمه کامل مدارک با مهر دادگستری فرستادم و یک سری جدید هم برای nvc . حالا دوباره خواسته شده با خودم ببرم سفارت ، به نظر شما این بار هم باید مهر دادگستری باطل بشه و یا همون ترحمه ها با مهر دارالترجمه کافیه؟

ممنون از توجه

سلام

1- بعید میدونم! چون به همه میگن فردا بعد از ظهر بیاین برای جواب. این کار رو پیشنهاد نمیکنم، دلیلش رو تو سفرنامه دارم مینویسم.

2- پیرو سوال قبلی اطلاعی ندارم

3- بله اجباریه و برگه پست جزو مدارکیه که تو سفارت حتما باید ارائه بدید

4- اگر کارت واکسن دارید لازمه

5- نه تایید نیاز دادگستری نیاز نیست
كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، behjan ، عدلی
سلام خدمت همه بچه های عزیز
کسی جدیدا انکارا نرفته؟ چرا انقدر فعالیتتون کم شده.
بابا جون بیای سفرنامتونو بنویسین دیگهCoolCoolCool
کیس: K1‎
ارسال مدارک :  july 28  
وقت مصاحبه: ‎12 january
نتیجه ی مصاحبه: AP (FBI Check)
کلیر:29 آگوست
مدت زمان کلیرنس 8 ماه
ارسال مدارک به سفارت 27 سپتامبر
صدور ویزا 24 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، عدلی