کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مصاحبه - آنکارا
سلام به همه دوستای گل مهاجر سرایی

دوست داشتم منم سفرنانممو اینجوری شروع کنم که بالاخره نوبت من شد ولی این کلیرنس لامصب اجازه این کار رو نداد، پس اینجوری شروع میکنم:

به نام خدا
سفرنامه اول من به آنکارا

بعد از کلی انتظار بالاخره نامه مصاحبه برای 17 نوامبر رسید دستمون و بعد از چند روز شادی شروع کردم برای آماده شدن سفر. من خیلی وسواس به خرج ندادم و با خوندن دو سفرنامه آخری که اینجا نوشته شده بود و حقیقتا کامل و بی نقص بود احساس کردم که اطلاعاتم تکمیله و به شما هم پیشنهاد میکنم که این دو سفر نامه رو حتما بخونید و از هر دو عزیز negin26 و alireza55 کمال تشکر رو دارم.

کارمو با تکمیل کارت واکسیناسیون شروع کردم. تو پاستور تجریش دکترایی که هستن راجع به مدیکال همه سفارتها اطلاعات کامل دارند و خودشون راجع به همه چی راهنمایی میکنند. البته یکسری واکسنهای دو و سه مرحله ای رو از قبل باید شروع کنید.

بعد از اون رفتم سراغ دارالترجمه، از مدارک خانومم و عقدنامه ترجمه قدیمی داشتم که از تاریخ انقضاش یک سال گذشته بود و از مدارک خودم دادم برای ترجمه. البته اینو بگم که تو نامه دعوت به مصاحبه فقط اصل مدارک رو خواسته بودند این کار رو برای محکم کاری انجام دادم که یه نکته در ادامه راجع به ترجمه ها بهتون میگم.

بعد رفتم سراغ ptt. وارد سایت usvisa-info.com قسمت ایمیگرنت میشوید و یک اکانت درست میکنید. بعد ادامه میدین برای وارد کردن کیس نامبر و وقت مصاحبه و پست. تو این مرحله ممکنه اخطار بده که کیس شما آماده نیست. تو همین صفحه اخطار یک آدرس ایمیل عجیب غریب داده واسه پیگیری که بهش ایمیل میدین تا شرایط رو درست کنه.متن ایمیل خودمو اینجا میذارم براتون:

email address: esee_contactus+tr+ivcasenumber+en@visaops.net
subject: Case number not ready to schedule

Applicant’s complete name: Hamid xxxxxx

Applicant’s date of birth: xx/xx/xxxx

Bellow is the PDF file of the National Visa center (NVC)

Case number: ANK2014xxxxxxx

Dear Sir/Madam

I received the email from NVC that provides the time and date of interview in foreign US Consultant Embassy in Ankara. But unfortunately I am not able to reserve a PTT in usvisa-info.com website, and it includes a message “the immigrant visa case number provided is not ready to schedule an appointment”.

According to the information provided in the website I supposed to send an email and inform the CSC support about the issue that keeps occurring.

Regards

فایل pdf دعوت مصاحبه رو هم اتچ کردم و بعد از 2 روز جواب دادن و تونستم ptt رو انتخاب کنم. برای انتخاب yeneshehir بخش رو باید cankaya انتخاب کنید. از برگه انتخاب پست حتما پرینت بگیرید و موقع مصاحبه همراهتون باشه.

بعد از اون رفتم سراغ بلیط و هتل. پرواز رو ماهان انتخاب کردم که فقط شنبه ها به آنکارا پرواز نداره و هتل رو دنبال 3 ستاره گشتم چون من معتقدم هتل فقط جای خوابه و فقط کافیه تمیز باشه. یکی از دوستان که قدیم آنکارا رفته بود هتل etap bulvar رو پیشنهاد کرد که بعد از تحقیق فهمیدم پیشنهاد خوبیه. اول به روش نگین عزیز رفتم تو booking.com و قیمتها رو در اوردم و بعد به روش علیرضای عزیز از lastsecond.ir به کارم ادامه دادم. بعد از کلی گشت و گذار به این نتیجه رسیدم که سایت الی گشت رو به عنوان مرجع در نظر بگیرم و اگر کمتر از اون پیدا کردم یعنی مناسب پیدا کردم. فقط حواستون باشه قیمتی تو الی گشت میزنه بدون ترنسفر و بیمه هست ولی قیمتی که آژانسها تلفنی میدن با ترنسفر و بیمه هست. خلاصه از آژانس شباویز بهترین نرخ رو پیدا کردم 9 شب با ماهان با ترنسفر 1800000 تومان. انتخاب 9شب دو دلیل داشت 1- بد شانسی مصاحبه 3شنبه: وقتی مصاحبه 3شنبه باشه یعنی دوشنبه باید جواب مدیکال رو بگیری، یعنی یکشنبه تعطیله، یعنی شنبه باید بری دکتر و ماهان پرواز نداره، یعنی پروازتو باید جمعه بگیری. 2- امید واهی!! : این قسمت دو جنبه داشت برای من، یکی اینکه با خودم گفتم اگر یکضرب شد که فبها و باید موند و اگر یکضرب نشد میرم پی عشق و حال، و یکی بابت ضرب المثل " از آنهایی که برای نماز باران میروند، نماز کسی که با چتر میرود قبول میشود" (نخند خوب!!). خلاصه گفتم من که ptt رو yeneshehir انتخاب کردم که شنبه باز باشه پس برگشت رو یکشنبه میگیرم و به این ترتیب شد 9 شب.

برای گرفتن ارز مسافرتی بلیطتون حتما باید مهر داشته باشه و همراه فیش عوارض خروج(75000 تومان قابل پرداخت در شعب بانک ملی) و پاسپورت و کارت ملی و کپی از همشون تشریف میبرید یک شعبه بانک ملت و حواله 300 دلار ناقابل رو اندکی ارزونتر از ارز آزاد تحویل میگیرید.

آپدیت همه مدارک اسپانسرشیپ رو گرفتم و پرینت کردم، یک سری عکس اثبات رابطه هم پرینت کردم

وقت گرفتن از سایت doctorun.com کار بیهوده و بیزحمتیه که همه انجام میدن و من هم انجام دادم. یک عدد از اون کلاسورها که جداساز! داره هم خیلی وقت پیش به پیشنهاد sib24 عزیز خریده بودم که پیشنهاد میکنم شما هم حتما بخرید.
خلاصه دو روز مونده به پرواز همه مدارک رو جمع و جور کردم تو کلاسور و آماده سفر شدم.

صبح زود روز جمعه بیدار شدم، همه وسایل تو چمدون چیده شده بود و یکی دوتا وسیله آخر رو گذاشتم تو چمدون، در رو بستم و زیپشو کشیدم تا ته که یهو دیدم زیپ تو دستمه!! بله، زیپ چمدون در رفته بود، به فال نیک گرفتم و سریع چمدون رو عوض کردم و راه افتادم. پرواز ماهان آن تایم بود و یه خانم بد اخلاقی کارت پرواز صادر میکرد که بهش گفتم صندلی exit برام بزار پام جا نمیشه، گفت پره. خلاصه کارا رو کردیم و ارز مسافرتی رو تحویل گرفتیم و پرواااااز. همه که نشستن و هواپیما آماده تیک آف شد دیدم صندلی اگزیت ها خالین، منم به مهاندار گفتم و جام رو عوض کردم.

ال سی دی داخل هواپیما نشون میداد که نزدیک آنکاراییم و شروع کرد یک آنونس از ترکیه پخش کردن که خلبان شروع کرد به صحبت که آنکارا مه غلیظ هست و نمیتونیم فرود بیایم ( ای باااابااااا!! بازم به فال نیک گرفتم) گفت یه کم صبر میکنیم اگر نشد میریم استانبول فرود میایم. دیگه از اونجا به بعد از پنجره ها هیچی دیده نمیشد و همه جا سفید بود تا اینکه بعد از 7 8 دقیقه با یک تکون فهمیدیم خلبان حرفه ای بود و همونجا تو مه فرود اومد.
نکته: برای دوستانی که زمان رو یکجوری تنظیم میکنن که روزی که میرسن برن مدیکال، اگر یک چنین اتفاقی بیفته و استانبول فرود بیاد، از لحاظ زمانی به مشکل میخورن. پس یک حاشیه امنیت برای خودتون درست کنید. من که بالاجبار یک روز زودتر پرواز گرفته بودم تو هوا وقتی گفت استانبول فرود میایم گفتم چه شانسی آوردم!
از فرودگاه خارج شدیم و ترنسفر منتظرمون بود، تا هتل رفتیم و با اینکه check in هتل ساعت 2 هست همون صبح کلید اتاق رو داد و مستقر شدم. همون موقع میتونستم برم دنبال مدیکال ولی بیخیال شدم و به استراحت پرداختم. بعد از ظهر هم زدم بیرون از هتل که هم یه چرخی زده باشم و هم جای سفارت و مدیکال رو یاد بگیرم. آدرسها رو نگین و علیرضای عزیز خیلی دقیق و مناسب توضیح دادن و من هم طبق همونا عمل کردم. فقط پلاک ساختمون مدیکال رو هرچی گشتم ندیدم، شما هم که رفتید اینجوری بگم که یه جایی که بغل پارک عقب رفتگی داره، کنج سمت چپش یه در هست که وارد ساختمان میشه.

صبح ساعت 8:30 خودم رو به محل مدیکال رسوندم و اولین نفری بودم که اونجا رسیدم، همینجوری نشسته بودم که یه زن و شوهر اومدن و بعدش هم یه آقای ایرانی، به خودم گفتم چرا انقدر جو منو گرفت و زود اومدم! جنگه مگه؟ احساس کردم ساعت 10 هم میومدم فرقی نمیکرد و حداقل صبحانه هتل رو درست و حسابی میخوردم، ساعت 9 منشی اومد صدا زد که بیاید داخل و پاسپورت رو گرفت و گفت نامه مصاحبه و من گفتم همراهم نیست، گفت کیس نامبرتو داری و من هم یه کاغذ گرفتم و براش نوشتم. نشوند رو صندلی و عکس گرفت و فرستاد طبقه 5ام برای آزمایش خون و عکس قفسه سینه که 47.5$شد (صد دلاری بدید 150 لیر برمیگردونه). حواستون باشه که موقع عکس قفسه سینه ششها رو کاملا پر کنید. تا این کارا انجام بشه یکی دو نفر دیگه هم اومدن، وقتی برگشتم پایین دیدم بله جنگه واقعا، حسابی شلوغ شده بود، نشستیم منتظر تا اسممون رو صدا بزنن و بریم واسه معاینه. بالاخره ساعت از 10 گذشته بود که دکتر عزیز قدم رنجه فرمودند. یه آقا با موهای جو گندمی بلند. اولین نفر اسممو صدا زدن و رفتم تو اتاق دکتر، منشی گفت لباسا رو در بیار و کاور رو بپوش و منتظر باش. عکس کارهایی که باید بکنیم هم رو دیوار هست. دکتر اومد و معایناتشو کرد و یه سری سوال از قبیل تاحالا عمل داشتی و سیگار میکشی و ... بعد یه واکسن زد، من بهش گفتم من همه چی رو زدم و گفت ما قبول نداریم (تو دلم گفتم نامرد پس چرا از نگین قبول کردی؟) بعدش پرسیدم چیه گفت مجموعه چندتا واکسن و بعد نشست پشت میزش و شروع کرد به نوشتن، من هم لباسا رو پوشیدم و خداحافظ. منشی هم 230$ که 100$ ویزیت و 130$ واکسن بود ازم گرفت و یه برگه داد که دوشنبه 3 بعداز ظهر برم جواب رو بگیرم. جواب شامل یک پوشه در بسته هست و یک cd در بسته و یک برگ واکسیناسیون که برگ واکسیناسیون معتبر تو آمریکاست. پاکت رو میبرین سفارت و cd رو نگه میدارید موقع ورود به آمریکا ازتون میخوان.

و بالاخره روز مصاحبه
وقت مصاحبه من ساعت 7:30 بود، تقریبا یک ربع زودتر اونجا بودم و همونطور که میدونید محل ورود مصاحبه گیت 4 در خیابان پشتی سفارت هست که یک دکه هم دقیقا روبروش هست ( همون دکه معروف که گوشی و کوله و ... رو تحویل میگیره و کسب درآمد میکنه) تیپ که اصلا اهمیتی نداره ولی مرتب بودن تو ذات ایرانیا هست که همه هم مرتب بودن. ساعت 7:30 نگهبان گفت هفت و نیمیا بیان تو صف. ما هم رفتیم و پاس رو گرفتن و تو لیست چک کردن و بازدید بدنی و ورود....
وارد سالن که میشی بغل درب یک میز هست که یه خانمی که کاملا فارسی روان حرف میزد پاسمو نگاه کرد و ازم خواست یه عکس جدید بهش بدم. عکس رو با عکس تو پاسپورت و چهره خودم مطابقت داد و گفت فارسی یا انگلیسی؟ من هم گفتم فارسی و شماره 402 رو بهم داد و رفتم نشستم منتظر اعلام شماره. دومین نفری بودم که وارد شده بودم البته شماره ها هیچ ربط و ترتیبی نداره. دومین نفر صدام کردن و رفتم دم باجه. یه خانمی بود که پروندم زیر دستش بود. اول از همه یه دسته مدارک بهم داد و گفت اینا رو اضافه یا اشتباه ارسال کرده بودید. بعد شروع کرد به خواستن مدارک: پاسپورت- نامه مصاحبه- اصل شناسنامه- اصل عقدنامه و ترجمش- اصل کارت پایان خدمت- فرم ptt - فرم تکس 2014 کواسپانسر- اثبات رابطه. من هم همه چیز رو دادم بهش و گفت برو بشین منتظر شماره باش. همینطور نشسته بودم گفتم ببینم چیا رو بهم پس داده که دیدم یکی از چیزایی که پس داده ترجمه عقدنامست و من یه ترجمه قدیمیتر به جاش دادم!!!!
دوباره شماره رو اعلام کرد و رفتم دم باجه مربوطه. این سری یه آقایی بود که سلام علیک کردیم و گفت قسم بخور و بعدش هم انگشت نگاری و شروع کرد به سوال پرسیدن: کجا با هم آشنا شدین - چند وقته همدیگرو میشناسین- الان کجاست- خانوادش کجان- چند وقته خانوادش تو رو میشناسن- کارت چیه- سربازی کجا رفتی- میخوای بری اونجا چیکار کنی و ... بعد یه برگه بنفش که از قبل رو میز بود برداشت و گفت همه مدارکت کامله و هیچ مشکلی نداره فقط یه سری مراحل ادا............ از اینجا به بعد صحبتاش اصلا برام مهم نبود و فقط نمیدونم چرا خندم گرفته بود!!! اصل مدارک رو بهم پس داد و خداحافظ.
یه دختره بیرون منتظر دوستش بود تا منو دید گفت مبارکه، گرفتی؟ گفتم نه کلیرنس خوردم، گفت پس چرا میخندی؟ که جوابی نداشتم!!! اولین نفری بودم که اومدم بیرون، بعد از من 3 نفر دیگه اومدن که یکی ترک بود و گرفته بود و دوتا ایرانی که یکیشون گرفت و اون یکی هم مثل من.
دیگه راه افتادم سمت هتل که خانومم منتظر تماسم بود. وقتی رسیدم و گوشیم رو برداشتم دیدم ایمیل اومده که پاسپورتتو جا گذاشتی، اگرتا 3 بیای بهت میدیم وگرنه میدیم به پست. چون دیگه به هیچ وجه حوصله آنکارا رو نداشتم پریدم و رفتم دم سفارت و پاس رو گرفتم. از همونجا هم رفتم پروازمو انداختم جلو واسه 5شنبه.

نکات:
بالای یک سال و نیم منتظر این لحظه بودیم، پس ارزش نداره راجع بهش از نظر زمان و مدارک کوتاهی کنیم
آدرس ها و خطوط مترو رو از سفرنامه دو دوست عزیز که گفتم بخونید خیلی خوبه
به غیر از وسایلی که نگین عزیز گفتند پیشنهاد میکنم یه کابل HDMI بلند با خودتون ببرید که مواقع بیکاری تو هتل بتونید لپتاپتون رو به lcd وصل کنید و فیلم ببینید(البته اگر اهل فیلم هستید)
ماها که تو مهاجرسرا اطلاعاتمون راجع به کل پروسه مناسبه بهتره با ایجنتها اصلا کانکت نداشته باشیم، چون خیلی جو میدن و میرن رو مخمون

نکته دیگه ای به ذهنم بیاد همین متن رو ویرایش میکنم
هر سوالی هم داشتید در حد دانسته ها و تجربه در خدمتم

احتمالا اکثر افرادی که این متن رو میخونند نزدیک به مصاحبه هستند. برای همتون آرزوی ویزای یکضرب میکنم
كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ
سلام خدمت همه عزیزان
من کیسم k1هست برای اثبات رابطه چت هامون که بیشتر تو واتس اپه پرینت بگیرم ببرم؟من از بعضی از دوستان پرسیدم میگن باید بدی دارالترجمه ترجمه کنی چون پینگلیشه! میشه راهنمایی کنین.که من چطور صفحات چت واتس اپ و کال تو واتس اپو پرینت کنم؟و اینکه پینگلیشه چی کار کنم؟
کیس: K1‎
ارسال مدارک :  july 28  
سفارت: آنکارا
وقت مصاحبه: ‎12 january
نتیجه ی مصاحبه: AP (FBI Check)
کلیر:29 آگوست
مدت زمان کلیرنس 8 ماه
ارسال مدارک به سفارت 27 سپتامبر
صدور ویزا 24 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: عدلی
(2015-12-24 ساعت 14:27)hosseinslm نوشته:  سلام خدمت همه عزیزان
من کیسم k1هست برای اثبات رابطه چت هامون که بیشتر تو واتس اپه پرینت بگیرم ببرم؟من از بعضی از دوستان پرسیدم میگن باید بدی دارالترجمه ترجمه کنی چون پینگلیشه! میشه راهنمایی کنین.که من چطور صفحات چت واتس اپ و کال تو واتس اپو پرینت کنم؟و اینکه پینگلیشه چی کار کنم؟

سلام از منم فينگليش بود هيچ مشكليم نبود،

ابتدا وارد Settings (تنظیمات) برنامه شوید،Chat settings را انتخاب کنید.سپس گزینه Email chat را انتخاب و سپس در صفحه بعد مخاطبی که میخواهید بکاپ آرشیو چت هایتان را داشته اشید انتخاب کنید.پس از انتخاب مخاطب پنجره ای نمایش داده میشود که دارای دو گزینه زیر است که میتوانید یک مورد را به دلخواه انتخاب کنید:
WITHOUT MEDIA : تنها ارسال فایل متنی (txt) چت ها بدون محتوای عکس،فایل و فیلم های استفاده شده در چت شما که باعث میشود حجم محتوا ارسالی بسیار کم و ارسال آن سریع باشد
ATTACH MEDIA : اضافه کردن تمامی عکس ها فیلم ها و فایل ها به همراه فایل متنی چت ها به محتوا ایمیل که ممکن است حجم داده های ایمیل شده بسیار بالا برود و ارسال آن طول بکشدً.

پس از انتخاب یکی از گزینه ها باید یک نرم افزار ارسال ایمیل (مانند برنامه Gmail) را در گوشی انتخاب کنید و آدرس ایمیل فرستنده و گیرنده را تعیین کنید تا محتوا و بکاپ فایل ها به آدرس گیرنده ایمیل شود.
category:F2A
Case number:ANK2014
Priority date:march-5-2014
Complete:25 aug
Curennt date:9/9/2015
12/17/2015:intervie
12/24/2015:visa

شك دارم كه خالق دانه هاي انار،زندگي مرا بي نظم چيده باشد
پاسخ
تشکر کنندگان: طناز12 ، عدلی
(2015-12-25 ساعت 00:27)amirsalehish نوشته:  

ابتدا وارد Settings (تنظیمات) برنامه شوید،Chat settings را انتخاب کنید.سپس گزینه Email chat را انتخاب و سپس در صفحه بعد مخاطبی که میخواهید بکاپ آرشیو چت هایتان را داشته اشید انتخاب کنید.پس از انتخاب مخاطب پنجره ای نمایش داده میشود که دارای دو گزینه زیر است که میتوانید یک مورد را به دلخواه انتخاب کنید:
WITHOUT MEDIA : تنها ارسال فایل متنی (txt) چت ها بدون محتوای عکس،فایل و فیلم های استفاده شده در چت شما که باعث میشود حجم محتوا ارسالی بسیار کم و ارسال آن سریع باشد
ATTACH MEDIA : اضافه کردن تمامی عکس ها فیلم ها و فایل ها به همراه فایل متنی چت ها به محتوا ایمیل که ممکن است حجم داده های ایمیل شده بسیار بالا برود و ارسال آن طول بکشدً.

پس از انتخاب یکی از گزینه ها باید یک نرم افزار ارسال ایمیل (مانند برنامه Gmail) را در گوشی انتخاب کنید و آدرس ایمیل فرستنده و گیرنده را تعیین کنید تا محتوا و بکاپ فایل ها به آدرس گیرنده ایمیل شود.
ممنون امیر جان بابت راهنمایی که کردی. پس مشکلی برای شما سر پینگیلیش بودن پیش نیومد؟شما نوع ویزاتون چیه؟

مدت زمان کلیرنس 8 ماه
صدور ویزا 24 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: طناز12
(2015-12-25 ساعت 00:36)hosseinslm نوشته:  
(2015-12-25 ساعت 00:27)amirsalehish نوشته:  

ممنون امیر جان بابت راهنمایی که کردی. پس مشکلی برای شما سر پینگیلیش بودن پیش نیومد؟شما نوع ویزاتون چیه؟

خير مشكلي نبود،ويزا f2a
category:F2A
Case number:ANK2014
Priority date:march-5-2014
Complete:25 aug
Curennt date:9/9/2015
12/17/2015:intervie
12/24/2015:visa

شك دارم كه خالق دانه هاي انار،زندگي مرا بي نظم چيده باشد
پاسخ
تشکر کنندگان: طناز12 ، shadoow ، hamidoo_b
حمید عزیز نوشته بودید مصاحبه شما دوشنبه بوده، جمعه رفتید و شنبه کارای پزشکی تون رو انجام دادید؟

مگه مطب دکتر اونگان شنبه و یکشنبه بازه؟
F2A /ANK2015
ورمونت سرویس # کالیفرنیا سرویس
رسید نامبر :  31 مارچ 2014    
اپروو :   22 آپریل 2015
مصاحبه:  19 ژانویه 2016
دریافت ویزا:  8 مارچ 2016

یا حق
پاسخ
تشکر کنندگان: hamidoo_b
سلام به همگي مي خواستم بدونم كساني كه تو انكارا مصاحبه دارن بايد قبل از مصاحبه مداركي فرستاد براي سفارت؟ من مي خواستم از مدارك اصلي شامل شناسنامه و عقدنامه و معافيت سربازي رو ترجمه رسمي كنم همراه با مدارك تكس بفرستم براي سفارت. و يك نسخه ديگه هم همسرم ببره سفارت. مي خواستم بدونم لازمه اين مدارك قبل از مصاحبه بفرستيم؟ يا اصلا احتياجي نيست كه قبلا چيزي فرستاده بشه به انكارا؟؟ ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: hamidoo_b ، طناز12
(2015-12-30 ساعت 23:11)طناز12 نوشته:  حمید عزیز نوشته بودید مصاحبه شما دوشنبه بوده، جمعه رفتید و شنبه کارای پزشکی تون رو انجام دادید؟

مطب دکتر اونگان شنبه تا ظهر بازه.خانم طناز وقت مصاحبه شما چندمه؟
مدت زمان کلیرنس 8 ماه
صدور ویزا 24 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: hamidoo_b ، طناز12
(2015-12-30 ساعت 23:11)طناز12 نوشته:  حمید عزیز نوشته بودید مصاحبه شما دوشنبه بوده، جمعه رفتید و شنبه کارای پزشکی تون رو انجام دادید؟

مصاحبه من سه شنبه بود
مطب دکتر شنبه بازه و جواب رو دوشنبه گرفتم

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان: طناز12
(2016-01-03 ساعت 19:34)NazilaTaba نوشته:  سلام به همگي مي خواستم بدونم كساني كه تو انكارا مصاحبه دارن بايد قبل از مصاحبه مداركي فرستاد براي سفارت؟ من مي خواستم از مدارك اصلي شامل شناسنامه و عقدنامه و معافيت سربازي رو ترجمه رسمي كنم همراه با مدارك تكس بفرستم براي سفارت. و يك نسخه ديگه هم همسرم ببره سفارت. مي خواستم بدونم لازمه اين مدارك قبل از مصاحبه بفرستيم؟ يا اصلا احتياجي نيست كه قبلا چيزي فرستاده بشه به انكارا؟؟ ممنون

نه مدارک فرستادن برای سفارت برای ویزای مهاجرتی اصلا نیاز نیست
هرچیز که تو نامه مصاحبه خواسته رو با خودتون ببرید

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، طناز12
در خصوص آنکارا باید بگم که یک نقشه ضمیمه کردم نگاه کنید
-->
[عکس: attachment.php?aid=3690]
روی نقشه به ترتیب شماره :
1- همونجایی که همه کارشون گیر کرده یعنی سفارت آمریکا
مقابل درب ویزا کمی اونطرف تر دفتر هواپیمایی ایران ایر هست
2- ایمیل و سایت دکتر اونگان و محل اون روی نقشه
http://www.doctorun.com mungan@duzen.com.tr
3-سفارت ایران امیدوارم که کارتون به اونجا نکشه. و پاسپورتتون رو گم نکنید.
4- یک هتل مناسب و ارزون قیمت
5- مرکز خرید و فروش و قلب تپنده آنکارا
-------------------------
هتل آنکارا
هتل ددمان سابق یا لاتانیا فعلی ... مراجعه به صورت حضوری شبی 270 لیر خرید با تور 200 لیر ، خرید با تورهای لحظه آخری شبی 100 لیر ( که خیلی کم پیش میاد) هتلهای اطراف اون هتل سه ستاره و چهار ستاره و ... کمترین قیمت حضوری 100 لیر شبی هست.
فاصله تا سفارت 15 دقیقه ، فاصله تا مطب دکتر 25 دقیقه ( خیلی یواش راه برید)
به هیچ عنوان به هتل آپارتمان ایرانی در آنکارا نروید مگر اینکه 10 نفر باشید بخوایید ارزون تموم بشه .
من هتل Buldum Otel(***) رفتم. خیلی خوب بود اینترنت خوب داشت آب گرم و هوای گرم شبی 65 لیر
فاصله تا سفارت 45 دقیقه پیاده و تا مطب دکتر 1 ساعت پیاده ( خوب معقول نیست)
از بلوار اصلی با تاکسی تا پارک قو و مطب دکتر 15 لیر ( بیشتر بدین کلاه سرتون گذاشته)
می تونید از اتوبوس های شهری استفاده کنید و با 2.4 لیر به اونجا برید.

============
بلیط هواپیما :
ایران ایر : یک شنبه و چهار شنبه پرواز داره حتی اگه چارتر هم بگیرید با 50 دلار می تونید در دفتر هواپیمایی ایران ایر تاریخش رو قبل از پرواز تغییر بدهید به روزی که پرواز جای خالی داره.
نتیجه : من ایران ایر می گیرم که هم قیمتش مناسب در میاد هم قابل تغییر با سه روز فاصله هستش
می توین چهار شنبه به یک شنبه بیگیرید و همین اسنپ رو به جلو ببرید.
( من لحظه آخری گرفتم رفت و برگشت 500 تومان)
======================
از فرودگاه به مرکز شهر:
تاکسی 45 تا 65 لیر به هیچ عنوان در ترکیه از تاکسی متر استفاده نکنید. با 50 لیر می تونید برسید.
راه دوم استفاده از HAVAS با 8 لیر می رسید به مرکز شهر و از رو نقشه برید جایی که می خواهید.
برای برگشت هم از ایستگاه قطار شهری آنکارا ، ترمینال اتوبوس و از مقابل دفاتر هاواش می تونید برگردید فرودگاه
===========
دوستان می دونم که ارزش گرفتن ویزا و رفتن پیش خانواده و دوستان و عزیزان خیلی بیشتر از 10 لیر و 1000 لیر هستش
ولی وقتی قرار هست که برای این کار دست کم 2 بار برید ( و یا مثل من 4 بار ) دیگه خیلی مهم میشه که پول مفت خرج نکنیم و این آژانسهای مسافرتی ما رو تیغ نزنند.
من 5 سال پیش برای یک هفته آنکارا 2 میلیون هزینه کردم( خدا ازش نگذره)
ولی الان یعنی یک ماه پیش 1 میلیون هزینه کردم ( یعنی یک دهم اون موقعه)
اگه توضیح بیشتر می خوایید بپرسید من جواب می دم
CR1 PD:27OCT2014
Approve : 7 Jan 2015
دریافت کیس نامبر : Jan 2015
دریافت اینویس نامبر : march  2015
فرم DS-261 , پرداخت 320$ 120 $: March 2015
ارسال مدارک نهایی : Jun 2015
اعلام نقص مدارک : Dec 2015 رفع dec 2015
تکمیل پرونده از NVC به سفارت 19 feb
تکمیل تا مصاحبه 120روز
مصاحبه : آنکارا یکضرب
آرامش-خوشحالی-کودتا-ترس-نگرانی-آرامش
خوشحال بودیم ویزا گرفتیم حالا خوشحالیم که زنده ایم.
ورود به آمریکا30 جولای
گیرین 10 اکتبر

==============
همیشه معجزه ای در حال اتفاق هست گوش بزنگ باش.
پاسخ
تشکر کنندگان: behnamshokri ، hosseinslm ، طناز12 ، milad_magnet ، reasonable
سلام به همگي دوستان. ما هم از سايت پست رو انتخاب كرديم ولي هيچ مبلغي پرداخت نكرديم. توي بعضي از سفرنامه ها خوندم كه براي پست $١٦٥ پرداخت كردند. مي خواستم بدونم براي كيس ازدواجي هم همين طوره؟ چون من پرداخت نكردم و مي ترسم كه اشتباه انجام داده باشم!!
پاسخ
تشکر کنندگان: mani_badb0y
(2016-01-09 ساعت 19:25)NazilaTaba نوشته:  سلام به همگي دوستان. ما هم از سايت پست رو انتخاب كرديم ولي هيچ مبلغي پرداخت نكرديم. توي بعضي از سفرنامه ها خوندم كه براي پست $١٦٥ پرداخت كردند. مي خواستم بدونم براي كيس ازدواجي هم همين طوره؟ چون من پرداخت نكردم و مي ترسم كه اشتباه انجام داده باشم!!
نیازی به پرداخت پول نیست و اون 165 دلاری که میگی برای بعد از صادر شدن ویزا است
IR1
ارسال مدارک: 22/1/2014
ایمیل تایید مدارک: 27/1/2014
اپروو: 22/7/2014
دریافت کیس نامبر: 29/08/2014
سفارت: انکارا
تحویل مدارک ان وی سی: 29/12/2014
ایمیل تکمیل مدارک: 12/08/2015
ایمیل مصاحبه: 2/2/2016
زمان مصاحبه: 2016.March.29
نتیجه مصاحبه: AP
اپدیت همراه با دو خطی  NOV.07.2016
اپدیت اور(or)  NOV.16.2016  
تاریخ دریافت ایمیل کلیری  NOV.17.2016
تاریخ دریافت ویزا 7 دسامبر 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: NazilaTaba ، shadoow ، عدلی
دوستانی که تونستن ویزا رو دریاف کنن، می تونین لطف کنین و بگین چند روز بعد از تحویل پاسپورت به سفارت، پاسپورت رو از پست تحویل گرفتین؟
ممنون می شم اگه جواب بدین.
ارسال مدارک 10-01-2015
دریافت رسیت نامبر 13-01-2015
اپروو 10-07-2015
دریافت کیس نامبر و ایمیل از سفارت آنکارا 12-08-2015
مصاحبه 19-10-2015، نتیجه مصاحبه AP
کلیرنس 11-01-2016
آپدیت در سایت سفارت 0
آپدیت در سایت CEAC سیس، 21-10-2015، 04-01-2016، 05-01-2016، 07-01-2016 (تبدیل / به or در متن)، 11-01-2016
بازگشت به سفارت برای دریافت ویزا 08-02-2016، دریافت ویزا 20-02-2016، ورود به آمریکا از واشنگتن 20-02-2016
ارسال فرم های گرین کارت و اجازه کار و اجازه ورود 17-05-2016، انگشت نگاری 07-07-2016
تایید درخواست اجازه کار و ورود 15-08-2016، دریافت کومبو کارت 22-08-2016
دریافت گرین کارت 2 ساله بدون مصاحبه 19-10-2017
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان پرونده ما nvc است و ویزا ir1 هستم نگران سفارت و ap هستم من در فرمها کامل کارم رو نوشتم شرکت مشاور ساختمانی داشتم فکر میکنید apبه خانمای شاغل بخوره واقعا از این انتظار خسته شدم. امیدوارم همتون موفق باشین. تغییر بزرگیه خدا تنهامون نزاره. ..
کیس  ir1
درخواست   اولیه اردیبهشت 94
اپروو ال مهر 94
نامه nvc آذر 94
ارسال مدارک به nvc دی 94  _7 ژانویه 2016
ایمیل تایید مدارک ازnvc   -فبریه 26-2016

90 روز گذشت و تاریخ 12 ژولای وقت مصاحبه آنکارا
136 روز از تاریخ تکمیل تا روز مصاحبه
ویزا   یه ضرب   چه خاطره آرامی از آنکارا
------------------------------------------------------☆☆
ورود به آمریکا 2 سپتامبر
منتظر گرین کارت و دریافت توسط پست در 7 نوامبر سال 2016 تمام