کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حقیقتهای زندگی در لس آنجلس کالیفرنیا
(2013-05-15 ساعت 15:11)lili939 نوشته:  سلام.من برنده 2014 هستم.خودم گفتاردرماني خوندم و ايران مشغولم.همسرم هم مهندس برقه و يه مدير موفقه.يك سالي هم هست كه داره فشرده زبان ميخونه.در حد آيلتس 6.5 هستش.منم همينطور.يه پسر 2 ساله هم دارم.حالا اين سوال رو دارم.ما هم بايد بيايم همبرگر سرخ كنيم؟ميدونم كار عار نيست.اما شان اجتمايي برام مهمه.البته بيشتر براي روحيه پسرم.يه موقع احساس بدي پيدا نكنه.
میتونم قشنگ حرف بزنم و بگم واو چه عالی!
میتونم واقعی حرف بزنم که شاید خوشایند نباشه، کسایی بودن که اومدن و هفته اول کار پیدا کردن تو رشته خودشون، من کسی رو میشناسم که روز دوم کار پیدا کرده ولی تو یه رستوران ایرانی (که غذاشم خوبه). لزومیم نداره شما بیای اینجا همبرگر سرخ کنی ولی آماده باش که اگه کار پیدا نکردی همون کار رو با علاقه انجام بدی بدون ترس از عواقب شان پایین اجتماعی!
اینجا وقتی سوار اتوبوس میشی ممکنه یه بی‌خانمان هم بیاد سوار اتوبوس شه (که البته هزینه سفرشو میده) و کسی حق نداره بهش یه جور دیگه نگاه کنه. اینو گفتم که حواسمون باشه اون شان و شئونی که ما ایران داریم اینجا یه جور دیگس. مثلا آقا دکتر یا مهندس فقط تو محل کارشه وقتی اومد بیرون همون بیل و جک و تبر معمولیه مثل همه. حالا ممکنه یه بوگاتی سوار شده باشه که ملت بگن واو اما کسی به روشم نمیاره که تو باحالی!
پسر دو ساله خیلی اهمیت نمیده به شان اجتماعی، کل قضیه پوله که باید یه جوری در بیاد.
یه روز ساعت 5 بعدازظهر یه جوون که نصف سن منم نداشت منو واسه مصاحبه سرکار گذاشت، تو سرما و بدون ماشین و بعدش که برگشتم از سرما و معطلی که مونده بودم سرما خوردم شدید که بیمه هم نبودم و مدت زیادی حالم خوب نبود، حالا اگه تو این شرایط زیاد بخوایم اونجوری فک کنیم چیزی که عاید آدم میشه افسردگی و شکسته. امیدوارم بهترین شغل رو بگیرین اما محض احتیاط خودتون رو واسه انجام هر کاری آماده کنین.
پ.ن.: تا مرز نداشتن پول برای خورد و خوراک پیش رفتم Smile اما چون نباختم و سخت نگرفتم داره همه چی درست میشه.
مصاحبه:6/28/12
مشاهده کلیرنس:8/8
تحویل پاسپورت به سفارت:8/13
دریافت ویزا:8/15
تاریخ رفتن:9/18
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

مهمه که قبل از اومدن بدونی چیکار میکنی.

http://www.mohajersara.com/thread-4459.html
پاسخ
باسلام
درشهرسانتا مونیکا آیا مکان موقت ارزان پیدا می شود؟(برای یک خانواده 3نفری)واگرمحبت کنیدآدرس های خوب شهرو
مدرسه ابتدایی هم بفرماییدممنون می شوم. تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: آنی ، bayat_r
(2013-05-19 ساعت 14:03)maryam218 نوشته:  باسلام
درشهرسانتا مونیکا آیا مکان موقت ارزان پیدا می شود؟(برای یک خانواده 3نفری)واگرمحبت کنیدآدرس های خوب شهرو
مدرسه ابتدایی هم بفرماییدممنون می شوم. تشکر
من فکر میکنم سانتامونیکا کمی گرون باشه، لااقل میدونم که مالیاتش 10% در حالی که شهر ما 9%
یه چیز جالبی که تو سانتامونیکا دیدم اینه که توش خونه‌های متحرک وجود داره، یعنی صاحباشون فقط خونه دارن و زمینش رو از کس دیگه اجاره میکنن و خونشون رو اونجا میذارن!
منظورم از متحرک این نیس که زیرش چرخ گذاشتن سوارش میشن هر جا بخوان برن.
اما خب دیگه، سانتامونیکام عشق و صفای خودش رو داره مخصوصا اگه خونه آدم رو به اقیانوس باشه.
با اینحال ممکنه ارزونم بشه گیر آورد.
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

پاسخ
سلام من یک سوال دارم که تا حا لا خوب متوجه اش نشدم اگه یکی بطور خلاصه درمورد ابن سوال توضیح بده واقا ممنون میشم.
سوال 1:من میخوام تو یک دانشگاه توی لس انجلس پذیرش بگیرم حالا اگه من پذیرش و ویزا رو گرفتم وقتی میام تو لس انجلس و یک سال هم تو اونجا موندم شهرییه من کم تر میشه یا میتونم کمک هزینه ی تحصیلی بگیرم یا یاید شهریه رو کامل خودم بدم؟
سوال 2:من اگه بعنوان دانشجو بیام میتونم گواهینامه بگیرم ؟
سوال 3:بعد از تحصیل اگه در یک شرکت استخدام بشم امکامش هست بتونم اقامت بگیرم.چون اصلا نمیخوام برگردم ایران
پاسخ
تشکر کنندگان: mohamad92
کسی‌ راجب اجاره تو سانتا مونیکا اطلاعاتی داره؟
2015AS4XXX یک نفر ،از آنکارا تغییر به ابوظبی،مصاحبه اپریل،ویزا یکضرب
به آرامی شروع به مردن میکنی اگربرای مطمئن درنامطمئن خطر نکنی،اگر ورای رویاها نروی...امروز رامخاطره کن.کاری کن.نگذار که به آرامی بمیری

پاسخ
تشکر کنندگان: گل نهال ، kouroshd ، mohamad92
سلام دوست عزیز من ترم ۲ کارشناسی ارشد مکانیک تو ۱کی‌ از بهترین دانشگاهای آلمانم ۳ ترم دیگه مونده که تموم کنم به آلمانی‌ می‌خونم ، بنظرتون انصراف بدم و برم سراغ انگلیسی یاد گرفتن یا اینکه درسمو به ۱جایی‌ برسونم؟ اگه تا موقع آمدنم درسم تموم نشه می‌تونم اونجا ادامه تحصیل کنم ؟ البته اگه باید شهریه بدم نمیتونم ، من در آلمان شهریه نمیدم و موضوع شهریه در آمریکا ذهنمو مشغول کرده ، اگه بشه میرم لسآنجلس ، هزینه ۱ زندگی‌ ساده برای ۱نفر چقدر می‌شه تقریبا؟
با آرزوی بهترین‌ها برای همه شما عزیزان
پاسخ
تشکر کنندگان:
درود بر شما
چندتا سوال داشتم اگر لطف کنید جواب بدین ممنون میشم
من وشوهرم قصدداریم در کالیفرنیا(لوس آنجلس)مزرعه ای داشته باشیم برای پرورش اسب وزنبور عسل
1_میگن اونجاقیمت مزرعه بامتراژ بالا مناسبه.درسته؟مثلا حدودا چند؟
2_کدوم منطقش برای اینکار بهتره؟
3_خونواده هایی که در مزرعه زندگی میکننمدرسه بچه هارو چه جوری حل میکنن؟به خاطر دوری مسافت(یه دختر9ساله داریم)
4_خیلی دوست دارم در رشته ای ادامه تحصیل بدم که اسم انگلیسیشو نمیدونم(لقاح مصنوعی درآزمایشگاه و باروری_همانند سازی و...)بعداز1سال اقامت چه جوری_به چه نحوی_ازکجا اقدام کنم؟
5_برای تحصیل در دانشگاه میگن بهید ریز نمرات بالایی داشته باشین.اینجا فقط فکر نمره قبولی بودیم وبس آیاقبولم نمیکنن؟آیا راهی هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: پادتنش
(2013-06-06 ساعت 00:30)Ghasem01 نوشته:  سلام من یک سوال دارم که تا حا لا خوب متوجه اش نشدم اگه یکی بطور خلاصه درمورد ابن سوال توضیح بده واقا ممنون میشم.
سوال 1:من میخوام تو یک دانشگاه توی لس انجلس پذیرش بگیرم حالا اگه من پذیرش و ویزا رو گرفتم وقتی میام تو لس انجلس و یک سال هم تو اونجا موندم شهرییه من کم تر میشه یا میتونم کمک هزینه ی تحصیلی بگیرم یا یاید شهریه رو کامل خودم بدم؟
سوال 2:من اگه بعنوان دانشجو بیام میتونم گواهینامه بگیرم ؟
سوال 3:بعد از تحصیل اگه در یک شرکت استخدام بشم امکامش هست بتونم اقامت بگیرم.چون اصلا نمیخوام برگردم ایران

(2013-06-06 ساعت 03:23)mina85 نوشته:  سلام دوست عزیز من ترم ۲ کارشناسی ارشد مکانیک تو ۱کی‌ از بهترین دانشگاهای آلمانم ۳ ترم دیگه مونده که تموم کنم به آلمانی‌ می‌خونم ، بنظرتون انصراف بدم و برم سراغ انگلیسی یاد گرفتن یا اینکه درسمو به ۱جایی‌ برسونم؟ اگه تا موقع آمدنم درسم تموم نشه می‌تونم اونجا ادامه تحصیل کنم ؟ البته اگه باید شهریه بدم نمیتونم ، من در آلمان شهریه نمیدم و موضوع شهریه در آمریکا ذهنمو مشغول کرده ، اگه بشه میرم لسآنجلس ، هزینه ۱ زندگی‌ ساده برای ۱نفر چقدر می‌شه تقریبا؟

دوستان عزیز در همین مهاجرسرا تاپیکهایی موجوده که شما اگه یه نگاه به اونا بندازید، تمامی جواب سوالاتتون رو میتونین پیدا کنین...
اینکه دوستان فکر میکنن هر کی میخواد در بدو ورود درس بخونه، نمیتونه از کمک خرج تحصیلی(FAFSA) که دولت برای دانشجویان گذاشته استفاده کنه ، بگم که کاملاً در اشتباه هستین...
والا نمیدونم چرا دوستان دو مقولۀ کاملاً مجزا رو باهم قاطی کردن، تا اونجا که من از طریق همین سایت و دوستان عزیز فهمیدم، جریان instate شدن با جریان کمک خرج تحصییلی کاملاً مجزاست، و هر کدوم مقولۀ خودش رو داره...
اما حالا اگه یکی یکسال از زمان سکونتش در یک ایالت گذشته باشه بعد بخواد اقدام برای درس خوندن بکنه، خوب در این موقع این شخص علاوه بر اینکه از کمک خرج تحصیلی (fafsa) برخوردار هست، هزینه دانشگاهی ش هم به دید یک مقیم داخل کشور محاسبه میشه. یعنی اینکه مثلاً اگه یه دانشجوی اینترنشنال باید برای یک ترم 20000 دلار بده، دانشجوی مقیم یک ایالت شاید 10000 تا و یا کمتر همون هزینه رو باید بپردازه، اما اینجا این شخص با ثبت نام کردن در سایت ففسا ( کمک خرج تحصیلی) میتونه بسته به ماده و تبصره مربوط به خودش کل این 10000 هزار تا و یا تا حدودیش رو وام بگیره و شش ماه بعد از اتمام درسش با سود مربوطه که از 5درصد شروع میشه و تا 6.78 درصد متغیره به مدت 10 سال این بدهی رو بازپرداخت میکنه...
جالبتر اینکه هر ترم هم دانشجویان چه in-state و چه out state میتونن برای وام تحصیلی اقدام کنن و از این وام استفاده فرمایند...
اما شما دوست عزیز که دارین به زبان آلمانی درس میخونین، تا اینجا که ادامه دادین، حداقل بقیه ش رو هم ادامه بدین و مدرکتون رو بگیرین، البته همزمان با دانشگاه تون ، به یک کلاس زبان انگلیسی هم رفته و زبانتون رو تقویت کنین.
تا اونجا که من میدونم به این راحتی نمیتونین واحدهای درسیتون رو از آلمان به یکی از دانشگاههای آمریکا ترنسفر کنین
شماره کیس:***2013AS1 *مصاحبه: 10 DEC آنکارا*کلیرنس : 18 سپتامبر بعد از 282 روز انتظار ،هتل7شب:374$، مدیکال:203$، غذا و تاکسی:106$،ترجمه:306T
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: itsmasoud ، Danoosh ، Lemony ، Saiban ، amir0_0amir ، noura ، copol
با سلام دوستان من از اين SF با اين هوايه سردش وسط تابستان خسته شدم
ميخوام بيام LA يه جا نزديك ساحل و Activity ساحلي داشته باشه
ميشه بگين كدام مناطقش دنباله خونه يا سوييت باشم بين ماهي ١٣٠٠-١٥٠٠
2013AS000025xx (یک نفر)/سفارت:ایروان/ا/مصاحبه:dec
19 ,San francisco , berkeley downtown ,كليرنس 24 jan 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: kouroshd
سلام Smile
باز هم فیگور و پز و قر
بابا اول دنبال کار های ورود باشید .بسلامتی که رسیدید و خونه و ماشین و .....
تا سال بعد خدا بزرگه و انشاءالله تجربه دار میشید و ................ادامه تحصیل و ...............TongueTongue
کیس: 2013AS4XXX ، رویت : 12 می- 4 نفر، مصاحبه: آنکارا 13 مارچ Tongue
وضعیت :کلیرنس بعد از71 روزTongue دریافت ویزا 07 June
ورود به آمریکا :2013 /28 / August
پاسخ
تشکر کنندگان: derakhtekhatereh ، exxedus ، mohamad92 ، copol
سلام
من یه سوال داشتم
برای ادامه تحصیل دبیرستان و زندگی کردن در لس انجلس برای یه فرد 17-18 ساله چه چیزایی لازم هست ؟ منظورم در خوده لس انجلس هست. و این که ایا مشکلاتی از خوده دولت برای زندگی تنها هست؟
ایا یه نظرتون برای یه پسر با این سن زندگی تنها راحت هست اونجا؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mohamad92
سلام دوستان.

من امسال از لاتاری قبول شدم.میخوام برم لوس انجلس.ولی هر سال
3 ماه تابستون رو میرم و برگردم.به خاطره 3 ماه نمیتونم خونه اجاره کنم.میخوام تو هتل یا پانسیون بمونم.میشه برام بگین کدوم پانسیون خوبه که ایرانی هم اونجا زیاد باشه؟خیابون وود لند هیلز باشه بهتره.چقدر پول همراهم باشه میتونم 3 ماه رو اونجا خوب زندگی کنم.؟اونجا وضعیت زندگی چه طوره؟؟؟؟؟؟؟؟اگه برام توضیح بدین ممنون میشم..
پاسخ
تشکر کنندگان: Lemony
حتما به يك آشنا نياز داريد تا بتونيد كارهاتونو پيش ببريد. به تظرم اگر فاميل داريد حتما اول بريد پيشش. البته زياد هم نمونيد. اگر نه حتما بريد پيش دوستي آشنايي يا در همسايگي اونها.

بگيد چه كمك هايي نياز داريد تا بهتر بشه راهنمايي كرد.
(2013-08-17 ساعت 15:13)sahels70 نوشته:  من دو ماه دیگه شاید هم کمترمیام لس آنجلس و تنها هستم کسی رو هم نمی شناسم نمی دون وقتی اومدم کجا برم و چیکار کنم و کارهای اولیه زندگی رو انجام بدم

درضمن يك ارسالتون تكراريه لطفا حذفش كنيد.
پاسخ
تشکر کنندگان: mrbonbon ، kouroshd
سلام
ما یک خانواده 4 نفره هستیم. تو لاتاری امسال برنده(2014) شدیم. چند سوال داشتم.
من ایالت کالیفرنیا مد نظرم هست(لسا نجلس ، یا یک شهر مناسب دیگه)اگه میشه یک شهر مناسب رو پیشنهاد بدین که برای یک مهندس مکانیک با مدرک فوق لیسانس و 10 سال سابقه مناسب باشه.
1- هزینه برای 4 نفر (دو بچه 9 و 1 ساله با 2 نفر بزرگسال چنده)؟
2- هزینه مدرسه و مهد کودک؟
3- وضعیت کار؟
4- وضعیت بیمه و هزینه درمانی قبل از پیدا کردن کار؟
ممنون از همه دوستانی که راهنمایی می کنند.Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: Dr Sara
(2013-08-30 ساعت 16:42)amin2193 نوشته:  سلام
ما یک خانواده 4 نفره هستیم. تو لاتاری امسال برنده(2014) شدیم. چند سوال داشتم.
من ایالت کالیفرنیا مد نظرم هست(لسا نجلس ، یا یک شهر مناسب دیگه)اگه میشه یک شهر مناسب رو پیشنهاد بدین که برای یک مهندس مکانیک با مدرک فوق لیسانس و 10 سال سابقه مناسب باشه.
1- هزینه برای 4 نفر (دو بچه 9 و 1 ساله با 2 نفر بزرگسال چنده)؟
2- هزینه مدرسه و مهد کودک؟
3- وضعیت کار؟
4- وضعیت بیمه و هزینه درمانی قبل از پیدا کردن کار؟
ممنون از همه دوستانی که راهنمایی می کنند.Big Grin
تبریک میگم.
در مورد شهر کسی نمیتونه به شما پیشنهاد بده و برمیگرده به سلایق و نوع نگاه شما، فقط نکتش اینه که کالیفرنیا تولید درامد بیشتری داره و دو تا از همکارای من تو محل کارم کسایی هستن که جابجا شدن و از ایالت‌های دیگه‌ای اومدن کالیفرنیا. وقتی با یکیشون صحبت میکنم میگه: تو آمریکا فقر زیاده و تو به کالیفرنیا نگاه نکن (ظاهرا مردم تو کالیفرنیا به ظاهر خودشونم بیشتر اهمیت میدن، منظورم اضافه وزن و ورزش و این چیزاس) (دوستان نیویورکی شاکی نشن، من راجع به نیویورک صحبت نکردم Tongue)
به همون نسبت هم هزینه‌ها بالاتره که معنی و مفهومش اینه که اگه کار نداشته باشی بیچاره‌تری اما کار داشته باشی میتونی راحت زندگی کنی.
ناگفته نمونه اینجا آدمهای زیادی هستن که با سختی روزگار میگذرونن (بلحاظ مالی)
در مورد کار هم باید تلاش کنی تا کار مورد نظر و دلخواهتو پیدا کنی، اما اگرم پیدا نشد هر کاری که از دستت براومد انجام بدی چون اینجا کار عار نیست و اون کلاسی که ما تو ایران داریم اینجا خیلی تو این سطوحی که ما هستیم صدق نمیکنه!

در مورد هزینه هم بگم که هزینه‌ها خیلی متفاوته و بستگی به نوع زندگی و خرج کردن شما داره. من هنوز نتونستم تفریح و اینا برم و یه آپارتمان یه خوابه گرفتم واسه سه نفر (یه پسر دبیرستانی) اهل بریز و بپاشم نیستم اصلا، یه چیزی حدود 5000 دلار در ماه هزینمه (اجاره خونه، اجاره ماشین، بیمه ماشین، تلفن، موبایل، اینترنت، تی‌وی، لباس و خورد و خوراک) لازم بذکره که من هنوز بیمه درمانی هم نگرفتم و احتمالا ماهی 400، 500 دلار (کمی بالا و پایین) باید برای اینکار بذارم کنار.

مهد کودک رو نمیدونم اما دبیرستان پولی مستقیم گرفته نمیشه و شما هزینه قلم و دفتر رو باید بدی (میخری) و اگه کلاس خاصی بگیری احتمالا هزینه‌ای داره که ما تا بحال غیر از قلم و دفتر پولی ندادیم (کتابها هم مجانیه و باید برگردونی آخر سال که اگه برنگردونی یا خرابش کرده باشی پولشو ازت میگیرن)

در مورد کار هم هر چی بیشتر بگردی، احتمال اینکه کار بهتر و مورد علاقتو پیدا کنی بیشتره. توی آمریکا مسئله جابجا شدن بخاطر کار خیلی رواج داره بطوریکه بعضی شرکتا یه مبلغی بعنوان هزینه جابجایی هم بهت میدن.

در مورد بیمه هم من نمیدونم چون تا الان بیمه نکردم و فقط قرار گذاشتیم کسی مریض نشه تا بتونیم یه بیمه خوب بگیریم. اما شنیدم تا یه تاریخی باید همه بیمه بگیرن (فک کنم بهش میگن اباما کِی ر) و برای بچه‌های زیر 18 سال هم یه تسهیلاتی دارن که بیمشون میکنن جدای از درامد والدین

بزرگترین هزینه من اینجا اجاره خونس که 38 درصد کل هزینه‌های من رو تشکیل میده. بعدش خورد و خوراک و بعد از اون اجاره ماشین.
معنیش اینه که با گشتن دنبال خونه ارزونتر یا کوچیکتر و یا زدن از خورد و خوراک یا نگرفتن ماشین میشه مبلغ زیادی صرفه‌جویی کرد، فقط نکتش اینه که هیچکدوم ازینکارا توصیه نمیشه (من بتونم خونمو عوض میکنم)

راجع به بیمه اینا رو اضافه کنم.
میتونید اینجا راجع به کالیفرنیا اطلاعات بیشتری ببینید و اینجا هم که فرم‌ها و دستورالعملاش هست

پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان