کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حقیقتهای زندگی در لس آنجلس کالیفرنیا
باسلام وتشکرازپاسخی که دادید.
منظورمن ازمحوطه بندریعنی همان تخلیه ویا بارگیری ازکشتی است که جرثقیلها ویا تجهیزات بندری دیگرفعالیت دارند.وممنون می شوم اگرراهنمایی نمایید ،اگرکسی می خواهد به عنوان راننده جرثقیل دربندرلس آنجلس مشغول به کارشود حول وحوش کدام محل بهتراست اسکان یابد. تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
باسلام وتشکرازپاسخی که دادید.
منظورمن ازمحوطه بندریعنی همان تخلیه ویا بارگیری ازکشتی است که جرثقیلها ویا تجهیزات بندری دیگرفعالیت دارند.وممنون می شوم اگرراهنمایی نمایید ،اگرکسی می خواهد به عنوان راننده جرثقیل دربندرلس آنجلس مشغول به کارشود حول وحوش کدام محل بهتراست اسکان یابد. تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
دوستان ممنون میشم اگر تو این مورد راهنماییم کنید.
میخوام بدونم اگر بخواهم تو لس انجلس یه رستوران غذای ایرانی بزنم کدوم مناطق برای این کار بهتره.و به کدوم سایتها باید مراجعه کنم تا روال کار رو پیگیری کنم.اصلا در بدو ورود امکانش هست که بتونم این کار رو بکنم.ممنون میشم از روال کار یا اقتصادی بودنش توضیح بدید.
8011 /ایروان/ دو نفر/مصاحبه 3 جون/کلیر 8 اگوست/ دریافت ویزا 6 سپتامبر

پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza
با سلام به دوستان عزیز
من و همسرم 2 ماه پیش وارد آمریکا شدیم و تنها به دلیل اینکه آشنایی در لس آنجلس داشتیم ،به آنجا رفتیم،(اشتباهی که به دوستان توصیه می کنم هرگز مرتکب نشوند).
به نظر من مخارج زندگی در ایالت کالیفرنیا برای دوستانی که به تازگی وارد آمریکا می شوند بالا است و حداقل برای زوج جوان بدون بچه حداقل بین 1500 تا 2000 دلار در ماه، باید حتماً با خود داشته باشند.
وضعیت کار اصلاً خوب نبوده و حداقل باید به فکر 6 تا 7 ماه بیکاری باشید که توانایی براوردن مخارج بدون داشتن شغل را داشته باشید.
دوستانی که با پیشینه ذهنی در شروع زندگی وکار، از طریق انجام کارهای ساده و معمولی قصد آمدن به این ایالت را دارند ،به نظر من حتی مشغول شدن به چنین کارهایی نیز به شدت سخت است و دلیل آن هم سکونت به شدت زیاد و اکثریت افراد آمریکای جنوبی است که علاوه بر زبان انگلیسی ،به زبان اسپانیایی نیز تسلط کامل دارند و حتی خود امریکایی های آنجا نیز معتقدند که این افراد به دلیل دو زبانه بودنشان همیشه در استخدام دارای اولویت می باشند.
زندگی در این ایالت بدون داشتن ماشین به شدت سخت و تا حدود زیادی غیر ممکن می باشد.به خصوص دوستانی که قصد دارند که دوره آموزشی خاصی را فراگیرند و یا به دنبال کار بگردند.
اجاره سوئیت از 850 دلار در ماه کمتر نیست.
از نظر من ایالت کالیفرنیا برای دوستانی که با توشه مالی متوسط و کم به آمریکا مهاجرت می نمایند مناسب نمی باشد.
پاسخ
(2013-04-14 ساعت 12:39)mehrnoush1449 نوشته:  با سلام به دوستان عزیز
من و همسرم 2 ماه پیش وارد آمریکا شدیم و تنها به دلیل اینکه آشنایی در لس آنجلس داشتیم ،به آنجا رفتیم،(اشتباهی که به دوستان توصیه می کنم هرگز مرتکب نشوند).
به نظر من مخارج زندگی در ایالت کالیفرنیا برای دوستانی که به تازگی وارد آمریکا می شوند بالا است و حداقل برای زوج جوان بدون بچه حداقل بین 1500 تا 2000 دلار در ماه، باید حتماً با خود داشته باشند.
وضعیت کار اصلاً خوب نبوده و حداقل باید به فکر 6 تا 7 ماه بیکاری باشید که توانایی براوردن مخارج بدون داشتن شغل را داشته باشید.
دوستانی که با پیشینه ذهنی در شروع زندگی وکار، از طریق انجام کارهای ساده و معمولی قصد آمدن به این ایالت را دارند ،به نظر من حتی مشغول شدن به چنین کارهایی نیز به شدت سخت است و دلیل آن هم سکونت به شدت زیاد و اکثریت افراد آمریکای جنوبی است که علاوه بر زبان انگلیسی ،به زبان اسپانیایی نیز تسلط کامل دارند و حتی خود آمریکایی های آنجا نیز معتقدند که این افراد به دلیل دو زبانه بودنشان همیشه در استخدام دارای اولویت می باشند.
زندگی در این ایالت بدون داشتن ماشین به شدت سخت و تا حدود زیادی غیر ممکن می باشد.به خصوص دوستانی که قصد دارند که دوره آموزشی خاصی را فراگیرند و یا به دنبال کار بگردند.
از نظر من ایالت کالیفرنیا برای دوستانی که با توشه مالی متوسط و کم به آمریکا مهاجرت می نمایند مناسب نمی باشد.

دوست عزیز سلام
اکثر مواردی که اعلام کردید فقط به کالیفرنیا ختم نمیشود
کلا در آمریکا زندگی بدون ماشین نه فقط سخت بلکه غیرممکن است به عبارت ساده تر فقط زجر میکشید(به جز 3-4 تا شهر بسیار گران)
کلا کار سخت گیر میاد حتی کار غیر مرتبط

زبان هم مشکل دیگر ما در تمام آمریکاست حتی کسانی که انگلیسی را خوب صحبت میکنند باز هم در شرایط مساوی رقابت را به اسپانیایی زبانها میبازند

کلا در ایالتهای جنوبی آمریکا bilingualبه کسی گفته میشود که قادر به صحبت به زبان اسپانیایی باشد. حتی دانستن فرانسوی ایتالیایی و ... امتیاز تلقی نمیشود(به جز شرکتهایی بزرگ چند ملیتی که موضوع صحبت ما نیستند)

هزینه های زندگی در آمریکا کلا بالاست(به خصوص وقتی از زیال تبدیل میکنید و باز هم بخصوص برای خانواده)

ولی در کل دو ایالت تگزاس و آریزونا با توجه به هزینه های نسبتا پایین مسکن برای شروع زندگی گزینه های مناسب تری هستند
البته هوای گرم این دو ایالت هم مشکل ساز است ولی در شرایط مساوی اعضا فروم مقیم تگزاس (بخصوص هیوستن و دالاس) بیشتر ازآریزونا هستند و برای مشاوره گرفتن ابتدای کار و راهنمایی مفید هستند.

بعد میماند که کجا کار پیدا کنید که با داشتن کار حتی درشهرهای گران هم قادر به تامین هزینه های زندگی خواهید بود
پاسخ
مکزیکی ها توی دالاس خیلی بیشتر از لس انجلس هستند. من و دوستم همزمان اومدیم اون رفت دالاس ما اومدیم la. هر دو از نظر کار دست مکزیکی هاست ولی باز هم لس انجلس یه کم بهتره. درمورد خونه شما همون دالاس هم جای خوب بخواید بشینید که دسترسی به فروشگاه و... باشه باید اجاره بالاتری بدید. فقط یک کم از لس انجلس کمتر!!! اینجا ولی مثل دالاس خیلی جاهای پرت نداره و غیر از یکی دو محله که واقعا خطرناکه بقیه جاها قابل سکونته. به قول دوستمون الان کل امریکا همین مشکل bilingual ها هست و برای شروع باید با پول کافی بیاید.
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
پاسخ
(2013-04-14 ساعت 12:39)mehrnoush1449 نوشته:  با سلام به دوستان عزیز
دوستانی که با پیشینه ذهنی در شروع زندگی وکار، از طریق انجام کارهای ساده و معمولی قصد آمدن به این ایالت را دارند ،به نظر من حتی مشغول شدن به چنین کارهایی نیز به شدت سخت است و دلیل آن هم سکونت به شدت زیاد و اکثریت افراد آمریکای جنوبی است که علاوه بر زبان انگلیسی ،به زبان اسپانیایی نیز تسلط کامل دارند و حتی خود آمریکایی های آنجا نیز معتقدند که این افراد به دلیل دو زبانه بودنشان همیشه در استخدام دارای اولویت می باشند.

سلام ودرود
این 1500 تا 2000 دلار که گفتین با در نظر گرفتن کرایه خانه است؟
پاسخ
تشکر کنندگان: tabim4 ، behfaza
با سلام به دوستان عزیز

mehrnoush1449 عزیز کمی بیشتر توضیح بده دررابطه با توصیه ایی که کردی؟مشکل دقیقا چی هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: tabim4 ، satin
سلام و درود به همه گی
بچه هایی که تو لس انجلس هستن، میشه بگن که اونجا هزینه کلاس زبان رفتن چقدر میشه؟ من یک ماه دیگه دارم میام اونجا و اینجا فرصت نکردم زبانم رو خوب کنم Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: exxedus ، behfaza
(2013-04-17 ساعت 13:25)amir2013 نوشته:  سلام و درود به همه گی
بچه هایی که تو لس انجلس هستن، میشه بگن که اونجا هزینه کلاس زبان رفتن چقدر میشه؟ من یک ماه دیگه دارم میام اونجا و اینجا فرصت نکردم زبانم رو خوب کنم Sad

با سلام
هزینه در occupational center ها (یه جایی مثل فنی و حرفه ای خودمونه) ترمی 30 دلاره.
توی کالج ها با توجه به اینکه شما در بدو ورود in state نیستید تقریبأ واحدی 250 دلاره که معمولأ یه کلاس زبان 5 واحده (سطوح بالاتر به 3 واحد هم کاهش پیدا میکنه)
کلاسهای خصوصی هم هست در حدود ماهی 100 دلار

پاسخ
تشکر کنندگان: amir2013 ، bayat_r ، ابی هانی ، amir0_0amir ، kouroshd ، behfaza ، copol
(2013-04-17 ساعت 13:25)amir2013 نوشته:  سلام و درود به همه گی
شما میتونی تو بعضی کالج‌ها مجانی بگذرونی (یعنی دولت وام بلاعوض میده که این وام رو خود کالج درخواست میکنه و شما کاری انجام نمیدی) این کلاسهای زبان اسمش ESL اِ،
اومدی، اینجا تماس بگیر http://www.laort.edu/ فارسی هم میتونی صحبت کنی. تو سایت بگی واسه زبان میخوام و شمارتو بذاری خودشون زنگ میزنن
جاشم اینجاس http://goo.gl/maps/ZQlB3 کلی اتوبوس ازش رد میشه

(2013-04-10 ساعت 09:45)سلی نوشته:  سلام
میخوام بدونم اگر بخواهم تو لس انجلس یه رستوران غذای ایرانی بزنم کدوم مناطق برای این کار بهتره.و به کدوم سایتها باید مراجعه کنم تا روال کار رو پیگیری کنم.اصلا در بدو ورود امکانش هست که بتونم این کار رو بکنم.ممنون میشم از روال کار یا اقتصادی بودنش توضیح بدید.
فقط اینو میدونم اینجا کلی مغازه غذای ایرانیه (جاهایی که ایرانیا رفت و آمد میکنن)
جمله کلا خبریه، یعنی اینکه فک نکنی فکر بکریه چون ممکنه شوکه بشی
مصاحبه:6/28/12
مشاهده کلیرنس:8/8
تحویل پاسپورت به سفارت:8/13
دریافت ویزا:8/15
تاریخ رفتن:9/18
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

مهمه که قبل از اومدن بدونی چیکار میکنی.

http://www.mohajersara.com/thread-4459.html
پاسخ
(2013-04-09 ساعت 01:14)sadegh286 نوشته:  باسلام وتشکرازپاسخی که دادید.
همونطوری که دوستمون گفتن لانگ‌بیچ بندر اینجاس که میتونی نقشه محل رو اینجا http://goo.gl/maps/NIKeH ببینی
بعدش باید قیمت اجاره خونه و فاصله‌ای که میخوای رانندگی کنی هر روز رو در نظر بگیری.
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، bayat_r ، maryam218 ، Sepasttian ، b_argi ، behfaza
اینکه اومدن به لس‌آنجلس برای زندگی اشتباه بزرگیه خیلی کلیه! مثل اینکه یکی راجع به ایران بپرسه و بهش بگی تهران نرو که خیلی گرونه و کار کنه، بجاش برو زاهدان زندگی کن که اجاره خونه کمتره! (این یه مثاله و کسی غلط املایی نگیره)
در اینکه کلا کالیفرنیا گرونه که حرفی نیست، اما ازونورم کالیفرنیا مثل یه کشوره که اندازه‌های اقتصادیش با کشورا مقایسه میشه، لس‌آنجلس هم شهرستان بزرگیه که کار و جویای کار توش زیاده. اگه کار نداشته باشین هیچ جایی از آمریکا برای زندگی خوب نیست و اگه کار مناسب گیر بیارین همه جا میشه زندگی کرد.
من جای دیگه از آمریکا رو ندیدم اما اینجا که هستم رو با هیچ جای دنیا عوض نمیکنم و وقتی که احتمال رفتن من به یه ایالت دیگه داشت زیاد میشد، ماتم گرفته بودم و حاضر بودم با هر هزینه‌ای خونواده رو اینجا نیگر دارم و پسرم همین دبیرستان درس بخونه تا من چند ماهی یه جای دیگه کار کنم و بعدش همینجا کار پیدا کنم و برگردم.
واسه تازه وارد ممکنه کار سخت گیر بیاد، پس بهتره مراقب هزینه کردنتون باشین و مثلا حال نکنید چند ماه اول و هر چی دارین خرج کنید و بعدش بفکر کار پیدا کردن بیفتید.

پاسخ
(2013-04-10 ساعت 09:45)سلی نوشته:  سلام

درود
دوست عزیز اول از همه باید تشریف بیاورید اینجا و بعد از اخذ مدارک اقامت که ماکزیمم بین 1 تا دو ماه طول میکشه که البته از ما دو هفته اول گرین کارتمون اومد دنبال پیدا کردن محل مناسب برای بیزنستان باشید.
نکته مهم اینکه چه رستورانی -چه نوع غذایی-و ... میخواهید بزنید
اینجا سلیقه ها ی هر منطقه ای با هم فرق میکنه و نوع ذائقه.واین در صورتی میسر هست که خودتان حضور فیزیکی داشته باشید.واحتیاج به برنامه ریزی و طی زمان و اشنایی با قوانین و مقررات را دارد.
با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان: sadeghi897 ، سلی ، Saiban ، b_argi ، ابی هانی ، زری وحدتی ، lonelyman ، kouroshd ، behfaza ، bozorg
بچه هایی که لس آنجلس و اطراف اون زندگی می کنن و بیش از شیش ماه هست که اونجا زندگی می کنن در صورت تمایل پیام خصوصی بدین
امکانش اگر براتون هست یکی یک هفته من رو مهمان کنه ، البته فقط جای خواب ، تا برم خونه بگیرم

از بقیه تلاش های شما ممنونم
با تچکر
پست موقت
دی
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان