کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حقیقتهای زندگی در لس آنجلس کالیفرنیا
(2014-03-09 ساعت 23:53)جهانگرد نوشته:  سلام دوستان عزیز
ممنون یم اگه جواب سوالاتمو بدید
بنده یه خونه یک خوابه توsan bernardini پیداکردم با اجاره ماهیانه۶۹۰$ به نظرتون تو چندماه اول بانهایت صرفه جویی چقدر دیگه هزینه ماهیانه برامون هست بنده وهمسرم

دوست عزیز ما هم خانوادگی البته با دو بچه کوچک داریم میاییم میخوام بپرسم ایا محله شمانزدیک به سن خوزه هست یا نه؟ و اینکه در اطراف cupertino , san jose. san francisco , santa cruz چطور میشه با همچین قیمتایی خونه یافت؟ مرسی اگر راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza
شما برای یافتن فاصله‌ها از هم میتونید از گوگل مپ استفاده کنید، بطور مثال فاصله san bernardini و san jose رو میشه تو این لینک دید https://www.google.com/maps/dir/San+Jose...34.1083449
برای هر جایی اسمشو بزنید و بعد از پیدا شدن بگید که میخواید برید به مقصد
مصاحبه:6/28/12
مشاهده کلیرنس:8/8
تحویل پاسپورت به سفارت:8/13
دریافت ویزا:8/15
تاریخ رفتن:9/18
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

مهمه که قبل از اومدن بدونی چیکار میکنی.

http://www.mohajersara.com/thread-4459.html
پاسخ
تشکر کنندگان: shadi79 ، Rock ، حاجی واشنگتن ، behfaza
من متاسفانه اطلاعات زیادی در این مورد ندارم ولی خیلی جاها دیدم که مواردی شبیه شما رو با عنوان «بدون مدرک» ذکر میکنن که برای خودشون و مخاطب دردسر ایجاد نشه.
(2014-04-21 ساعت 02:14)statueofgod86 نوشته:  ... برای ما که اقامت غیرقانونی داریم ایا اجازه تحصیل برای فرزندانمون هست یا نه؟...

میدهم من مالیات به اوباما   -----   با لبی خندان، نه با افسوس و آه
مالیات بر درآمد، مالیات مستقیم  ----  تا دهد پاسپورت آبی او به ما

پاسخ
سلام دوستان
من و دوستم دانشجوی ارشد هستیم در دانشگاه لس انجلس و داریم خونه میگریم نزدیک دانشگاه و نیاز به یک هم خونه خوب و بی سروصدا مثل خودمون میگردیم و الان هم در الهمرا و اتلنتیک میشینیم . اگر خواستید شرایط رو بدونید به من اطلاع بدید تا با هم اشنا بشیم.
victor_9914@yahoo.com 05.16.14
پاسخ
(2010-05-05 ساعت 03:48)charisma8 نوشته:  با سلام خدمت Hossein81

بازم کار رو سخت کردید و سوال کلی پرسیدید ولی دوست دارم به این سوال شما یه جواب کلی بدم که ممکنه یه مقدار به شما شک وارد کنه.

برای شروع در مورد زندگی کردن در خارج از کشوری که داخلش متولد شدید، باید خیلی چیزها رو در نظر بگیرید و بپذیرید. اولین کاری که باید انجام بدهید اینه که کلمه پذیرفتن رو هیچ وقت و به هیچ عنوان فراموش نکنید.

می خوام یه مقدار مطلب بنویسم و سعی میکنم که عمومی باشه و کمتر از نظرات شخصی استفاده کنم.ولی در بعضی مواقع ممکنه که یه مقدار نظر شخصی هم باهاش مخلوط کنم و شما لطف کنید و از من حقیر نارحت نشید.

اولین گام : تمام کارهایی رو که دارید در راه گرفتن ویزا و آمدن به اینجا انجام میدهید روی یک ورق کاغذ بنویسید و همیشه همراه خودتون داشته باشید،به این خاطر اینو میگم که بعد از یه مدت خیلی کوتاه که در اینجا زندگی میکنید تمام اون کارهایی رو که برای رسیدن به اینجا انجام داده اید رو فراموش میکنید و دوباره هوای ایران به سرتون میزنه و ایران ایران میکنید.

زندگی کردن در لس آنجلس به خصوص در منطقه ولی به هیچ عنوان شبیح به اون تصویرهای ذهنی که الان تو ذهتون دارید نیست.جمعیت مهاجرین مختلف از سراسر دنیا بیش از حد زیاده و به همین دلیل هیچ کدوم از مهاجرها دوست ندارند که با فرهنگ آمریکایی زندگی کنند و هر ملیتی داره با فرهنگ خودش در اینجا زندگی میکنه و به نحوی دارند از معنای آزادی سوۀ استفاده میکنند.البته مهمترین نکته که باید در نظر داشته باشید اینه که اینجا دروغ هم هست و به نسبت اون چیزی که فکر میکنید خیلی زیاد تره،پس به هر کسی یا سازمانی اعتماد 100% نکنید.
اینجا جمعیت آمریکای جنوبی(مکزیکی ،گواتمال، السالوادور،شیلی ،و ... )خیلی زیاده و مشکل اصلی بیکاری و گیر آوردن کار هم به خاطر جمعیت زیاد اینهاست ،چونکه تمام کارها رو اینها با کمترین توقع انجام میدهند و تقریباً هیچوقت هم اعتراض ندارند.جمعیت ایرانیهاهم در اینجا خیلی خیلی زیاده که ترجیح میدم در موردش چیزی ننویسم.
حالا من نمیدونم که شما چند ساله و یا مجرد یا متعهل هستید ولی هر کسی و با هر وضعیتی که هستید با این دید بیایید اینجا که دارید به خودتون این فرصت رو میدید که دوباره متولد بشید.پس هر کسی و با هر سمتی و هر مقامی که هستید و د ارید میایید اینجا این رو بپذیرید که همه چیز رو باید از اول شروع کنید که شامل یادگیری زبان جدید ،نحوه رفت و آمد در اجتماع ،کار با سازمانها و غیره و غیره.پس وقتی که اینجا آمدید با خودتون این رو مرور نکنید که من توی ایران برای خودم کسی بودم ولی حالا اینجا باید برم توی یه فروشگاه ساده یه کار ساده انجام بدم.
تشکیل زندگی در اینجا تفریبا 2 تا 5 سال زمان میبره ،پس عجله نکنید و یه مقدار زمان به خودتون بدید .اینجا یه خوبی که داره اینه که اگر توی مسیر زندگی بیفتید اتوماتیک وار همۀ کارها پیش میره . 
به خاطر اینکه از مبحث دور نشم همین جا مطلب رو تموم میکنم و منتظر نظر شما میمونم.

یه جمله از دیل کارنگی براتون مینویسم که فکر میکن برای تمام انسانها لازمه:

به روی گذشته و آینده دربهای محکم وفولادین ببندید وبگذارید و هر روز را برای همان روز زندگی کنید.

یک بار دیگه:

تمام کارهایی رو که برای رسیدن به اینجا دارید انجام میدهید فراموش نکنید.

شاد و سلامت باشید.

خیلی توضیح جالبی بود
ممنون
پاسخ
اینطوری که من متوجه شدم در اصل هیچ فرقی نمیکنه که ایالت ارزان بریم و یا ایالت گران!
دلیلش هم اینه که مثلا ایالت ارزان حداقل دستمزد ۷ دلاره و یه ایالت گران ۹ دلار!
تفاوت میشه ساعتی ۲دلار
در روز ۱۶ دلار و در هفته حدود ۸۰ دلار
و در ماه چیزی حدود ۳۲۰ دلار!
*حالا یه داستانه دیگه هم هست و اون خودرو هستش.
یعنی میتونی بری ایالتهایی که حمل و نقل عمومی خوبی دارن، از لحاظ مترو و اتوبوس و اینا.
در اینصورت احتیاج به ماشین نداری
مثل نیویورک، واشنگتن دی سی، شیکاگو، بوستون
اینطوری هم ماهی ۳۰۰ دلار جلویی.
تا اینجا نزدیکه ۷۰۰ دلار سیو میکنی، ولی:
تو شهرهایی که اسمشون و بردم اگه حومش نباشی درسته نیازی به ماشین نداری، ولی به جاش نسبت به ایالت های ارزان باید اجاره خونه بیشتری بدی و این ۷۰۰ دلارت می پره!!!
من شخصا ترجیح میدم ایالت خوبی زندگی کنم که روح زندگی توش در جریان باشه و دستمزد بیشتری بگیرم
تا اینکه تو یه ایالت پیزوری باشم و مایل ها آدم نبینم و دستمزد کمتری هم بگیرم!
اینی که میگیم ایالت ارزون و گرون فقط و فقط برای از جیب خوردن صدق میکنه، نه برای کسی که کار و بار داره
* DV 2014 *
آنچه در این سایت مینویسم صرفا نظرات شخصی من هستند و ممکن است متفاوت با نظرات دیگر باشد. حتی المقدور مطالبی رو نقل میکنم که از صحت آن اطمینان دارم، ولی باز هم بدون شک احتمال اشتباه وجود دارد.
پاسخ
(2014-07-06 ساعت 18:49)armin021 نوشته:  اینطوری که من متوجه شدم در اصل هیچ فرقی نمیکنه که ایالت ارزان بریم و یا ایالت گران!
تفاوت میشه ساعتی ۲دلار
یعنی میتونی بری ایالتهایی که حمل و نقل عمومی خوبی دارن، از لحاظ مترو و اتوبوس و اینا.
تو شهرهایی که اسمشون و بردم اگه حومش نباشی درسته نیازی به ماشین نداری، ولی به جاش نسبت به ایالت های ارزان باید اجاره خونه بیشتری بدی و این ۷۰۰ دلارت می پره!!!
من شخصا ترجیح میدم ایالت خوبی زندگی کنم که روح زندگی توش در جریان باشه و دستمزد بیشتری بگیرم
اینی که میگیم ایالت ارزون و گرون فقط و فقط برای از جیب خوردن صدق میکنه، نه برای کسی که کار و بار داره

دوست عزیز حرف های شما تا حدی درست است. ولی این مورد هم در نظر بگیرید که اجاره خونه، بیمه، هزینه خورد و خوراک، آب برق گاز، لنداسکیپ و میزان مالیات ایالت به ایالت متفاوته.
من کالیفرنیا هستم برای 1 خوابه 1700 دلار میدم دوستم تو تگزاس واسه 3 خواب 800 دلار خیلی متفاوته
پاسخ
تشکر کنندگان: Rock ، آلیس-1980 ، j1970 ، behfaza ، amin_j ، pishtaz611 ، leader-m
(2014-07-08 ساعت 02:02)ayubvafa نوشته:  
(2014-07-06 ساعت 18:49)armin021 نوشته:  اینطوری که من متوجه شدم در اصل هیچ فرقی نمیکنه که ایالت ارزان بریم و یا ایالت گران!
تفاوت میشه ساعتی ۲دلار

دوست عزیز حرف های شما تا حدی درست است. ولی این مورد هم در نظر بگیرید که اجاره خونه، بیمه، هزینه خورد و خوراک، آب برق گاز، لنداسکیپ و میزان مالیات ایالت به ایالت متفاوته.
من کالیفرنیا هستم برای 1 خوابه 1700 دلار میدم دوستم تو تگزاس واسه 3 خواب 800 دلار خیلی متفاوته

بله دوستان در ادامه تایید فرمایشات دوستان به این نکته هم توجه بکنید که هزینه خوردو خوراک و مایحتاج در نیویورک و واشنگتن به مراتب بیشتره و راههای ذخیره کردن پول رو باید پس از دخل و خرج مشخص کنید و نه روی کاغذ. البته تجربه ثابت کرده ایرانی جماعت جای بدی زندگی نمیکنن. و امنیت منطقه محل سکونت به خصوص برای افراد متاهل حرف اول رو میزنه.خیلی هم سخت نگیرید بعد از یک ماه متوجه همه جوانب میشین فقط 2-3 ماه اولش سخته Big Grin
مکان مصاحبه: آنکارا---> ایروان ایالت:کالیفرنیا-ارواین
انتخاب صندلی مناسب در هواپیما
سفرنامه ایروان ----- لاتاری از آغاز تا پایان
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، leader-m
دوستان کسانی که مایلند از تخفیف شرکتهای بزرگی مثل Apple,Best Buy,T mobile, Dell, Nike, Gap,Sears,Kmart,Office Depot,Best Buy,Dell,eBags,PETCO,... به صورت یکجا بهره مند بشن بهم اطلاع بدن؟
پاسخ
تشکر کنندگان: kiana11 ، pishtaz611
با سلام به کلیه دوستان. ممنون میشم اگه دوستان یه کم اطلاعات درباره اجاره و یا خریدن خونه برای من بده.
1)ایا برای شروع من میتونم با 30000 دلار موجودی اولیه خونه مناسب برای خودم تهیه کنم و بقیه پول خونه رو بصورت قسطی پرداخت کنم؟
2)حمل و نقل توی لس انجلس به چه صورتی هستش؟ ایا حتما لازمه که من ماشین ذاشته باشم؟
3)میانگین هزینه ماهانه(اجاره خونه.حمل و نقل.پوشاک.خوراک و غیره...)برای یک خانواده 2 نفره چقدره؟
ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
(2014-07-06 ساعت 18:49)armin021 نوشته:  اینطوری که من متوجه شدم .........

بند آخر که کاملا درسته و امیدوارم تازه واردهای عزیزی که مطمئن نیستن بزودی میتونن کار پیدا کنن قشنگ بهش فکر کنن چون اصلا حس جالبی نیست که ریال بیاری و در لس آنجلس و سانفرانسیسکو بدون کار کردن به دلار از جیب بخوری!!!

اما خودمانیم این ایالت روح زندگی که میگید که دستمزدشم بیشتره، آخه بابا رقابت برای کار هم توش وحشتناکه!! به ما نمیدونم چرا هیشوقت نوبت نمیرسه!! آخر صفیم آخر آخر!! Smile)
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، nora-nora ، Rock ، taherifar ، حاجی واشنگتن ، behfaza ، amin_j ، copol ، pishtaz611
(2014-12-20 ساعت 04:41)yami نوشته:  
(2014-07-06 ساعت 18:49)armin021 نوشته:  اینطوری که من متوجه شدم .........

بند آخر که کاملا درسته و امیدوارم تازه واردهای عزیزی که مطمئن نیستن بزودی میتونن کار پیدا کنن قشنگ بهش فکر کنن چون اصلا حس جالبی نیست که ریال بیاری و در لس آنجلس و سانفرانسیسکو بدون کار کردن به دلار از جیب بخوری!!!

اما خودمانیم این ایالت روح زندگی که میگید که دستمزدشم بیشتره، آخه بابا رقابت برای کار هم توش وحشتناکه!! به ما نمیدونم چرا هیشوقت نوبت نمیرسه!! آخر صفیم آخر آخر!! Smile)
من با آرمین موافقم و ترجیحم جای بزرگتر بوده و واقعا تا دم بی پولی کامل رفتم تا کار پیدا کنم ولی حواسم بود که ددر نرم، یا هر چیزی خواستم رو فرتی نخرم و فقط به حداقلای زندگی کفایت کردم (البته خودم رو از تلفن و تی‌وی محروم نکردم Wink ) باید مراقب خرج و دخل بود وقتی میای اما اینم مهمه که از کجا شروع کنی.
یادمه موقع کار پیدا کردن میگفتم حاضرم هر جایی کار باشه برم (البته زن و بچم رو همینجا نیگر میداشتم) یادمه ماه پیش که واسه کار صحبت میکردم و وقتی رکروتر پرسید میخای تا چه فاصله‌ای باشه کارت، گفتم 5 مایل Smile) که اونم خندش گرفت و گفت 5 مایل؟! که بعدش خودمم خندم گرفت و گفتم تا 10 مایلی! و توضیح دادم که مطمئنم تو شهر به این بزرگی توی این شعاع شرکتهای زیادی هستن که من میتونم توشون کار بگیرم!
بهرحال کوچیک و بزرگی، ارزون و گرونی همه بستگی به خود آدم داره و ببینه کجا رو و با چه هزینه‌ای میپسنده
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

پاسخ
تشکر کنندگان: nora-nora ، hedyhoney ، taherifar ، behjat ، behfaza ، maria2000 ، amin_j ، copol ، pishtaz611
(2014-12-20 ساعت 02:38)booktab_pub نوشته:  با سلام به کلیه دوستان. ممنون میشم اگه دوستان یه کم اطلاعات درباره اجاره و یا خریدن خونه برای من بده.
1)ایا برای شروع من میتونم با 30000 دلار موجودی اولیه خونه مناسب برای خودم تهیه کنم و بقیه پول خونه رو بصورت قسطی پرداخت کنم؟
2)حمل و نقل توی لس انجلس به چه صورتی هستش؟ ایا حتما لازمه که من ماشین ذاشته باشم؟
3)میانگین هزینه ماهانه(اجاره خونه.حمل و نقل.پوشاک.خوراک و غیره...)برای یک خانواده 2 نفره چقدره؟
ممنونم
چه سوالای سختی!
1. اگه تازه دارین میاین من فکر میکنم نباس فکر خرید خونه رو کرد به این علت که شما هنوز کردیت نساختی که کسی حاضر بشه وام بده. بعد از کردیت جور کردن هم واسه خرید خونه حرف و حدیثهای زیادی هست که همکارای آمریکایی من وقتی راجع به خرید حرف میزنن میگن حداقل بهتره بالای 50 درصد مبلغ خرید خونه رو نقد بدی (تعداد اقساط و سود و این مسائل) که البته این وحی منزل نیست!
2. اکثر جاها رو میشه با اتوبوس و مترو رفت اما شرطش اینه که زمان زیادی واسش هدر بدی (وقتی آدم کاری نداره شاید بد نباشه ولی وقتی کار داشتی اونقد خسته میشی که ماشین داشتن واست الویت بشه)، بنظر من بدون ماشین بودن زندگی اینجا خیلی سخته و جزو ملزوماته، بهرحال باس بری خرید، تفریح، کار...
3. این سوال رو کسی نمیتونه بهت جواب بده، چون هر کس جوری و جایی زندگی میکنه و به شیوه زندگی ربط داره، اما شاید آمار کلی یه ایده‌ای بهت بده. من یه سرچ زدم و این لینکو دیدم شاید بدرد بخور باشه http://www.numbeo.com/cost-of-living/cit...eles%2C+CA
بلیت اتوبوس تا جایی که من میدونم اینجا یه دلاری و یک و نیم دلاری هست البته یه تکنیکایی هم داره که اگه بخوای اتوبوستو عوض کنی یه چیزی میگیری از اتوبوس قبلی و به اتوبوس بعدی پول کمتر میدی و این چیزا که شاید اگه یه نفر زیاد اتوبوس عوض کنه به دردش بخوره.

پاسخ
تشکر کنندگان: shadi79 ، nora-nora ، taherifar ، behjat ، حاجی واشنگتن ، behfaza ، redbull ، Rock ، sib 24 ، amin_j ، pishtaz611
خیلی ممنونم از بابت جوابهایی که دادین.در رابطه با اجاره منزل از کدوم سایتها میتونم خونه خوب و مناسبی برای اجاره پیدا بکنم؟ ممنون میشم اگه چندتا از این سایتهای معتبر برای اجاره خونه در لسانجلس رو برام بنویسین.
در ضمن من از دبیت کارتهای قابل شارژ بانام ویزا دارم که هرزمان بخوام میتونم از طریق اینترنت پول شارژش کنم.اونجا این کارتها بدردم میخوره یا نه؟ سپاسگزارم
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، behfaza
(2014-12-21 ساعت 00:32)booktab_pub نوشته:  خیلی ممنونم از بابت جوابهایی که دادین.در رابطه با اجاره منزل از کدوم سایتها میتونم خونه خوب و مناسبی برای اجاره پیدا بکنم؟ ممنون میشم اگه چندتا از این سایتهای معتبر برای اجاره خونه در لسانجلس رو برام بنویسین.
در ضمن من از دبیت کارتهای قابل شارژ بانام ویزا دارم که هرزمان بخوام میتونم از طریق اینترنت پول شارژش کنم.اونجا این کارتها بدردم میخوره یا نه؟ سپاسگزارم
راستش در مورد سایت نمیدونم اما اینو پیدا کردم http://rent.com که توش میتونی شهر مورد نظرتو بزنی و واست لیست خونه‌ها رو میاره. من خودم اینجوری پیدا کردم که تو خیابون راه میرفتم و خونه‌ها رو میدیدم که تابلو دارن، اونوقت اگه میشد میرفتم میدیدم یا زنگ میزدم و هماهنگ میکردیم.
من نمیدونم این دبیت کارتا چین و چطوری کار میکنن ولی شاید بقیه بدونن.

پاسخ
تشکر کنندگان: nora-nora ، hedyhoney ، taherifar ، behjat ، حاجی واشنگتن ، behfaza ، amin_j ، pishtaz611

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان